Ostróda

 • Grand Prix Polski Kadetów (1) Krosno 2017 – Gramy w drugim szeregu, ale trzeba walczyc do końca

  W Krośnie odbywa się w weekend (23/24 września) pierwszy w nowym sezonie turniej Grand Prix Kadetów w tenisie stołowym W turniej głównym (najpierw w grupach) startuje szóstka reprezentantów Warmii i Mazur: Marta Kawiak (Ostródzianka), Julia Archacka i Szymon Woźniak(Warmia Lidzbark Warmiński) oraz Maksymilian Miastowski, Patryk Lewandowski i Mateusz Rutkowski (Dekorglass Działdowo). W turnieju głównym są: Kawiak, Miastowski i Lewandowski

 • Lekkoatletyczna Perła Ostródy 2017 – Efektowna premiera z Gwiazdami

  W sobotę (23 września) odbył się mityng „Lekkoatletyczna Perła Ostródy”, który można określić jako oficjalne otwarcie nowego, pięknego obiektu w mieście o dużych tradycjach w tej dyscyplinie. Inauguracja, mimo kiepskiej aury, okazała się bardzo udana, a to m.in. z uwagi na obecność gwiazd polskiej lekkiej atletyki, które oglądamy z zazwyczaj na ekranach telewizyjnych.

 • Mały Memoriał J. Kusocińskiego (MP U16) Biała Podlaska 2017 – Pierwszy dzień bez medalu. Bartosz Turek piąty na 100 metrów

  W Białej Podlaskiej odbywa się w weekend (23/24 września) Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego, czyli Mistrzostwa Polski Młodzików (U16). Startuje reprezentacja Warmii i Mazur, ale konkurencja jest mocna. W pierwszym dniu nie zdobylismy medalu. Bartosz Turek (Atos Woźnice)zajął piate miejsce w biegu na 100 metrów i to jest najlepszy wynik ekipy.

 • Mistrzostwa Młodzików w klasie Cadet Mikołajki 2017 – Załogi MBSW/UKŻR i MKŻ na podium

  W Mikołajkach z udziałem prawie 30 załóg zakończyły się w niedzielę (17 września) Mistrzostwa Młodzików w klasie Cadet. Startowali zawodnicy rocznika 2003 i młodsi z Krakowa, Pisza, Suwałk, Ostródy, Kartuz , Warszawy, Stężycy, Giżycka, i Mikołajek. Rozegrano tylko trzy wyścigi, ale to wystarczyło do ustalenia kolejności. W klasyfikacji open zwyciężyły dziewczęta z Suwałk.

 • Mistrzostwa Województwa U14 i U16 Lubawa 2017 – Pierwsze sukcesy i medale, teraz trzeba pójść za ciosem

  W minioną niedzielę (17 września) w Lubawieodbyły się Mistrzostwa Województwa w lekkiej atletyce zawodników do lat 14 i 16. Dla młodzików (U16) był to jednocześnie ważny sprawdzian przed Małym Memoriałem Janusza Kusocińskiego – Mistrzostwami Polski w tej grupie wiekowej. Wystartowali reprezentanci prawie wszystkich sekcji w regionie. Dla wielu to pierwsze poważne medale, oby stały się zachętą do dalszych treningów.

 • Grad Prix Weteranów (1) Przeworsk 2017 - Henryk Prusiński zaczął od podium

  Ruszył cykl turniejów tenisa stołowego Grand Prix Polski Weteranów. Pierwsza impreza odbyła się w miniony weekend (16/17 września) w Przeworsku. Wystartowało tylko trzech zawodników z Warmii i Mazur. Jak zwykle nie zawiódł Henryk Prusiński (Olsztyn), który w nowej kategorii 65/69 zajął trzecie miejsce. W M60/64 Ryszard Gruszkiewicz (Olsztyn) był 11, a Henryk Tadejewski (Ostróda) - 15.

 • Osiem zespołów w III lidze – Może być ciekawie

  Warmińsko-Mazurski Związek Tenisa Stołowego zaprezentował listę zespołów, które wystąpią w najbliższym sezonie (2017/2018) w rozgrywkach III ligi. Ostatecznie zgłosiło się osiem drużyn, mniej niż w ostatnich latach. W porównaniu z poprzednim sezonie brakuje pingpongistów z Iławy. Zarząd W-M ZTS nie podjął jeszcze decyzji dotyczącej systemu rozgrywek.

 • Cztery zespoły z Warmii i Mazur w II lidze – Jest lepiej niż oczekiwano

  Po słabym występie w minionym zespołów Warmii i Mazur w II lidze tenisa stołowego mężczyzn wydawało się, że będziemy reprezentowani w najbliższych rozgrywkach przez zaledwie dwie drużyny. Morliny II Ostróda (spadkowicz z I ligi) i Mlexer Elbląg. Okazało się jednak, że kluby, który miały prawo gry nie zgłosiły akcesu na seson 2017/18, z czego skwapliwie skorzystały: AZS UWM English Perfect Olsztyn i Warmia Lidzbark Warmiński.

 • Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Olecko 2017 – Z narybkiem nie jest źle, 24 medale w tym 8 złotych, AZS UWM przed mazowiecką koalicją

  W Olecku odbyły się w sobotę (9 września) Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w lekkiej atletyce. Wystartowało ponad 600 zawodniczek i zawodników z sekcji Mazowsza oraz Warmii i Mazur.Nasi rywale dysponują oczywiście dużo większym potencjałem (więcej klubów i trenującej młodzieży), a jednak w klasyfikacji drużynowej najlepsi okazali się lekkoatleci AZS UWM Olsztyn.

 • Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Bęsia 2017 - Kuba Pałasz lepszy od mazowieckiej koalicji

  W Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym w Bęsi odbyły się w dniach 8/10 września Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w szachach. Startowali reprezentanci: Mazowsza oraz Warmii i Mazur w wieku 8/10 lat. Piękny sukces odniósł Jakub Pałasz (UKS Trzydziestka Olsztyn), który wygrał turniej chłopców. W dziesiątce znaleźli się: na czwartym miejscu Maciej Kraśniewski (Uzdowo) i Szymon Trochimczuk (UKS Skoczek Elbląg).

 • Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Koszalin 2017 – Piękny bilans 10 medali, podczas wakacji ciężko pracowali i są efekty

  W sobotę (9 września) Koszalinie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w judo (MMM) - zawody zaliczane do Systemu Sportu Młodzieżowego. Na starcie stanęło ponad 200 uczestników z 30 klubów Regionu I. obejmującego w judo województwa: zachodniopomorskie, kujawsko-pomorskie, pomorskie i warmińsko - mazurskie.

 • I WTK (młodzik, kadet) Lidzbark Warmiński 2017 – Faworyci nie zawiedli

  W Lidzbarku Warmińskim odbył się w niedzielę (10 września) pierwszy w nowym sezonie Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny młodzików i kadetów w tenisie stołowym. Czołowa dwójka kwalifikowała się do rywalizacji ogólnopolskiej. Niespodzianek nie było. W kategorii młodzików zwyciężyli reprezentanci gospodarzy LUKS Warmia:Natalia Bogdanowicz i Artur Gromek,którzy coraz lepiej radzą sobie także w turniejach krajowych.

 • Ostatnie manewry przed szczytem w Olecku – Młodzicy po sprawdzianie w Sopocie w pełnej gotowości

  W najbliższą sobotę (9 września) o godz. 12.30 na stadionie MOSiR w Olecku odbędą się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w lekkiej atletyce. Tradycyjnie rywalizować będą zawodnicy U16 z województw: mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. Lekkoatleci Warmii i Mazur starannie przygotowują się do tej imprezy a ostatnimi sprawdzianami były starty w mityngach z Sopocie i Bydgoszczy.

 • Polonia Summer Cup (r.2006 i 2009) Lidzbark Warmiński 2017 – Tym razem główne nagrody dla gości

  W weekend (2/3 września) w Lidzbarku Warmińskim odbyły się młodzieżowe turnieje piłkarskie (roczniki: 2006 i 2009) Polonia Summer Cup, które zakończyły letnia odsłonę cyklu. Tym razem główne nagrody przypadły gościom. W rywalizacji starszych chłopców zwyciężył ZWAR Warszawa, a trzecie miejsce zajęła AP Ostróda. W młodszym roczniku wygrał zespół Escola Pruszcz Gdańsk przed Granica Kętrzyn i MKS Korsze.

 • Samorządowe Mistrzostwa o Puchar Marszałka Województwa Kaczory 2017 – Dziesiątki na zamówienie

  Klub Strzelecki Garda Ostróda i Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie LZS zorganizowały przy wsparciu Urzędu MarszałkowskiegoSamorządowe Mistrzostwa Strzeleckie o Puchar Marszałka Województwa Gustawa Marka Brzezina. Na obiekcie KS Garda Kaczory wystartowały reprezentacje ponad 20 gmin. Uczestnicy strzelali z broni krótkiej i karabinów. W najbardziej prestiżowej klasyfikacji drużynowej wygrała Gmina Iława II.

 • II Cross Północnego Mazowsza - Śladem Żołnierzy Września '39 – W Mławie pokazało się Iłowo-Osada

  W sobotę (2 września) nad Zalewem Ruda w Mławie odbył się II Cross Północnego Mazowsza Śladem Żołnierzy Września 1939 roku. Na dwóch dystansach: półmaratonu i 10 km wystartowało ponad 80 zawodniczek i zawodników. Warmię i Mazury najliczniej reprezentowało Iłowo-Osada. Liderem ekipy okazał się Robert Szklarski – szósty na 10 km. Lepsze wyniki osiągnęliśmy z półmaratonie.

 • Puchar Prezydenta Elbląga 2017 – Fascynujący finał Wosia z Danielem, amatorzy w swoim rytmie

  W niedzielę (3 września) w Elblągu odbył się turniej o Puchar Prezydenta Miasta. Mimo konkurencyjnych imprez zgłosiło się ponad 80 pingpongistów, w tym kilku z poważnym dorobkiem tytułami mistrzów kraju włącznie. Większość stanowili jednak amatorzy różnych generacji: od nastolatków po superweteranów. Każdy znalazł więc miejsce dla siebie. Organizatorzy zadbali o nagrody, była więc motywacja i dużo dobrej gry.

 • Prime Food Triathlon Przechlewo 2017 – Marcin Punpur w dziesiątce, Arkadiusz Podhorodecki najlepszym 50-latkiem

  W Przechlewie w weekend (26/27 sierpnia) odbywa się Triathlon Prime Food. W sobotę rywalizowano na dystansach połówki Iron i 1/8 Iron. W dłuższym wyścigu ósme miejsce w open zajął Marcin Punpur z Ostródy. W supersprincie kategorię 50/59 wygrał elblążanin Arkadiusz Podkodorecki. Trzecie miejsce w grupie wiekowej 18/29 wywalczyła Marta Maksymiuk (Elbląg). W niedziele wyścig na dystansie ćwiartki Iron.

 • XVI Krajowa Licealiada Ostróda 2017 – Chłopcy z Kędzierzyna śladem Zaksy, VII LO Olsztyn mógł być medal, jest ósme miejsce

  W niedzielę (18 czerwca) w Ostródzie zakończyła się  XVI Krajowa Licealiada w siatkówce chłopców. Do rywalizacji przystąpiło 13 zespołów, we wstępnej fazie podzielonych na dwie grupy (system każdy z każdym). W dalszej fazie drużyny rywalizowały w systemie ply off.Turniej wygrali siatkarze I LO Kędzierzyn Koźle przed dwoma warszawskim ekipami. VII LO Olsztyn zajęło ósme miejsce.

 • Wiedziałem, że będzie orkan i jest orkan – Sportowa kasta?

  Tekst o Orkanie Ostróda dotyczący rozpadu klubu wywołał wiele kontrowersji, a zwłaszcza oburzenie wśród zawodników zespołu, którzy uważają, że zostali skrzywdzeni, bo ich obarczam winą za zaistniałą sytuację. Nie, to nie jest ich wina, co podkreślam jeszcze raz, to konsekwencja systemu – a właściwie stereotypu. Troszkę wybijający się sportowcy powtarzają jak mantrę, że oni ciężko pracują i za to należą im się mniejsze lub większe pieniądze.