Ostróda

• BUKS JOMA CUP (r. 2007) Barczewo 2018 – Ostródzinie strzelali celnie, bronili wybornie

W sobotę (13 stycznia odbył się w Barczewieturniej piłkarski turniej halowy dla rocznika 2007 - BUKS JOMA CUP.Wystąpiło dziesięć zespołów w Warmii i Mazur, podzielonych na dwie grupy eliminacyjne. Po dwie najlepsze drużyny awansowały do półfinałów, gdzie obowiązywał play off. Ostatecznie najlepsi okazali się futboliści AP Ostróda, którzy w finale pokonali Mini Soccer Mrągowo 1:0.

• Tym razem najlepsi młodzicy UKS Absolwent Sport Club Olsztyn – Poziom równy jak nigdy, tym ciekawsze będą finały

Rozegrany w niedzielę (14 stycznia) szósty, a zarazem przedostatni turniej eliminacyjny ligi wojewódzkiej młodzikówwygrali po raz drugi siatkarze UKS Absolwent Sport ClubOlsztyn. Pod tym względem lepsi są zawodnicy PUKS Wiktoria Szczytno (4 zwycięstwa). Ale oczywiście o podziale medali zadecydują turnieje, a skład najlepszej czwórki ukształtują: ostatnia eliminacja i baraże.

• Ogólnopolski Turniej PZT Kadetek (U16) w grupach Ostróda 2016 – Dwie Ole na podium, Węgrzyn wygrała wszystko

W Hali Tenisowej OCSiR odbył się Ogólnopolski Turniej PZT KADETEK (16 w grupach). o Puchar Burmistrza Ostródy. Bardzo dobry występ zaliczyły olsztyńskie zawodniczki, które należały do czołowych postaci, zwyciężając w swoich grupach eliminacyjnych. W efekcie Aleksandra Węgrzyn (UKS RP Sport Olsztyn) zdobyła główne trofeum, a Aleksandra Głowacka (Budowlani) też stanęła na podium.

• W lidze kadetów już po barażach – Kwartet: AZS UWM, UKS Chemik, SMS Ostróda i PUKS Wiktoria Szczytno już gotowy

Rozgrywki ligi wojewódzkiej kadetów wchodzą w decydująca fazę. Za nami spotkania fazy zasadniczej w grupach. Zwycięzcami zostały olsztyńskie zespoły: UKS Chemik i AZS UWM, które będą gospodarzami dwóch turniejów finałowych. Za nami również baraże. W derbach Ostródy SMS wygrał dwumecz z Salosem 3:2 i 3:0, a PUKS Wiktoria Szczytno dwa razy pokonał UKS  Absolwent Sport Club Olsztyn 3:1 i 3:1.

• W II lidze - Morliny II "na sucho" z UKS Sanniki, cenna zdobycz Mlexera, English Perfect zmarnował szansę

W  II lidze tenisa stołowego mężczyzn łatwe zwycięstwa odniosły w niedzielę (14 stycznia) czolowe zespoły Warmii i Mazur. Morliny II Ostróda pokonały u siebie UKS Sanniki 10:0, a Mlexer Elbląg wygrał na wyjeździe z SKS 40 Warszawa 7:3 umacnianjąc sie w czubie tabeli. W piatek English Perfect Olsztyn wysoko uległ w Warszawie rezerwom Spójni 1:9, a w niedzielę przegrał u siebie z Józefowem 4:6.

• Młodziczki MOSiR Giżycko po raz czwarty – O tytule zadecydują turnieje

Szóstą eliminacje Mistrzostw Województwa Młodziczek wygrały po raz czwarty z rzędu siatkarki MOSiR Giżycko, które stają się głównymi pretendentkami do tytułu. Ale o podziale medali zadecydują dwa turnieje finałowe, do których coraz bliżej. Przed nami ostatnia eliminacja, bardzo istotna, bowiem w dużym stopniu ukształtuje finałowa stawkę.

• Juniorki UKS Chemik Olsztyn mistrzyniami województwa - Na podium także Sparta Braniewo i Truso Elbląg

W Olsztynie odbywał się w weekend (13/14 stycznia) drugi finałowy turniej mistrzostw województwa juniorek w siatkówce, który zakończył rywalizacje i wyłonił medalistki tegorocznego sezonu.Zloto zdobyły siatkarki UKS Chemik Olszty, które w niedziele w decydujacym meczu pokonały 3:1 Spartę Braniewo (srebrne medalistki). Brąz przypadł zespolowi Truso Elbląg po zwycięstwie nad SMS Ostróda 3:2.

• Superpuchar WMSZS (rocznik 2002-2004) - W Olsztynku ostródzianie, w Giżycku mrągowianki

Przed Świętami odbyły się Turnieje o Superpuchar Warmińsko-Mazurskiegogo Szkolnego Związku Sportowego w Piłce Siatkowej (roczniki 2002-2004). W Olsztynku walczyli chłopcy, a do rywalizacji przystąpiły cztery zespoły (system „każdy z każdym”.). Puchar zdobyła SMS Ostróda. W turnieju dziewcząt w Giżycku rywalizowało sześć szkół (najpierw w grupach a potem o miejsca). Tu wygrała drużyna z Mrągowa

• Młodzicy SMS Ostróda zaimponowali w Hamburgu – Urzekli kibiców grą i postawą

W dniach 7/8 stycznia odbył się w Hamburgu międzynarodowy turniej młodzików (U15) w siatkówce pod hasłem “Die Krone des Nordens”. W imprezie udział wzięli uczniowie SMS Ostróda, którzy startowali pod okiem młodego trenera Grzegorza Białka. W rywalizacji uczestniczyły jeszcze drużyny z Hamburga, Hannoveru, Schwerina, Flensburga, Poczdamu oraz z Odense w Danii.

• STALZŁOM CUP (rocznik 2009) Ostróda 2018 – W Nowy Rok najlepiej weszło Naki

W sobotę (6 stycznia) w Ostródzie odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej STALZŁOM CUP dla rocznika 2009. Rozegrano 33 spotkania, najpierw w grupach, potem systemem play off. W finale Naki Olsztyn pokonało 2:1 GKS Wikielec, na podium stanęli też zawodnicy Polonii Pasłęk. Najlepszym bramkarzem turnieju został zawodnik Polonii Pasłęk Dawid Zienkiewicz,a królem strzelców z 7 bramkami Oliwier Szkamelski (GKS Wikielec)

• Amatorska Liga w Lubawie (10,11) 2017/18 – Udane debiuty i...powroty.

Amatorzy uczestniczący w Amatorskiej Lidze tenisa stołowego w Lubawie nie zwalniają tempa. Na przełomie starego i nowego roku rozegrali dwie kolejne imprezy. W 10 kolejce (21 grudnia) startowało 37 zawodników. Zwyciężył Sebastian Główczyk z Olsztyna, który pokonał lidera klasyfikacji generalnej Tomasza Goldera 3:1. Na drugim miejscu zawody ukończył Michał Surdykowski.

• II liga wznowiła rozgrywki – Spacerek Mlexera i Morlin II, wysokie porażki English Perfect i Warmii

Po świątecznej przerwie tenisiści stołowi II ligi (mazowiecko- warmińsko-mazurskiej) wznowili rozgrywki. Zawodnicy Warmii Lidzbark Warmiński w tenweekend zaplanowali trzy mecze. Wszystkie przegrali z: SCKiS Hals Warszawa 2:8, GKTS Wiązowna 1:9 i Spójnią II W-wa 0:10. Mlexer Elbląg pokonał na wyjeździe UKS Sanniki 9:1, a Morliny II Ostróda w Mińsku Mazowieckim Mazovię 10:0, English Perfect przegrał w Olsztynie z SKS 40 W-wa 2:8

• Ogólnopolski Mityng Halowy Toruń 2018 - Pierwsze rozeznanie sił, dużo optymizmu

Już w pierwszy weekend nowego roku lekkoatleci sprawdzili swa formę przed najważniejszymi w tym sezonie imprezami halowymi. W sobotę (6 stycznia) odbył się w Toruniu ogólnopolski mityngz udziałem kilkuset zawodniczek i zawodników w różnych grupach wiekowych – preludium przed Halowymi Mistrzostwami Polski. Wystąpiła bardzo duża ekipa klubów warmińsko-mazurskich.

• Co słychać w halówkach? – Gramy dużo i wszędzie

Niezmienną popularnością cieszą się w regionie piłkarskie ligi halowe. W wielu miejscowościach toczą się regularne rozgrywki, które w okresie zimowym znajdują się w centrum zainteresowania nie tylko uczestników, ale także kibiców. Dokładne relacje można prześledzić w mediach lokalnych, postanowiliśmy zaprezentować aktualna sytuację w poszczególnych ligach. Dziś pierwsza część wybranych rozgrywek.

• Eliminacje Pucharu Prezesa PZPN U11 i U12 – Na finał wyjadą tylko zwycięzcy

W przerwie świątecznej (27/29 grudnia) odbyły się regionalne eliminacje o awans do halowego turnieju ogólnopolskiego o Puchar Prezesa PZPN dla roczników 2006 (U-12) i 2007 (U-11). Impreza finałowa odbędzie się w Warszawie w dniach 16-17 lutego (U-11) i 17-18 lutego (U-12). O przepustki (po jednej w każdej kategorii) powalczy po 12 zespołów, a rywalizacje zaplanowano na dzień przed finałami krajowymi.

• ME w Szachach Szybkich i Błyskawicznych Katowice 2017 – Bednarek i Budrewicz w drugiej setce

W dniach 15/17 grudnia w Katowicach odbywały się indywidualne Mistrzostwa Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych .W obu konkurencjach: startowało ponad tysiąc zawodników, w tym garstka z sekcji warmińsko mazurskich. W klasyfikacji open dwaj czołowi szachiści regionu Sylwester Bednarek (Ostródzianka) i Krzysztof Budrewicz (Hetman Pionier Kętrzyn) znaleźli się w drugiej setce.

• Ogólnopolskie Turnieje Juniorek i Juniorów w Ostródzie – Wartości szkoleniowe - bezcenne

W miniony czwartek (28 grudnia) w hali CSiR w Ostródzie odbył się Ogólnopolski Turniej Juniorek i Juniorów w siatkówce.Głównym organizatorem imprezy była miejscowa Szkoła Mistrzostwa Sportowego przy wsparciu Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS. Główne trofea trafiły do gości. Turniej dziewcząt wygrała APS Rumia, natomiast w rywalizacji chłopców zwyciężyli siatkarze Stoczniowca Gdańsk.

• Halowy Turniej (r.2005) Elbląg 2017 – Naki może czuć się mistrzem

W Elbląguodbył się w czwartek (29 grudnia) odbył się halowy turniej rocznika 2005, uważany za mistrzostwa województwa w tej kategorii, bowiem do udziału zaproszono czołowe kluby regionu. Stomil, Olimpia Elbląg i Rona 03 Ełk wystawiły po dwie ekipy, ale najlepszy okazał się UKS Naki Olsztyn, który w grupie grał przeciętnie, za to w play off pokazał lwi pazur. W finale pokonał Stomil po rzutach karnych.

• Puchar Polski (Kyokushin) Wrocław 2017 – Wrócili z medalami

W miniony weekend (9/10 grudnia) na matach wrocławskiej AWF odbył się Puchar Polski Seniorów, Juniorów i Młodzików w Karate Kyokushin. Startowało pół tysiąca zawodniczek i zawodników z 93 sekcji. Czekając na oficjalny komunikat miło nam poinformować, że na podium stawali reprezentanci klubów z Warmii i Mazur.

• IV Mikołajkowy Turniej LAP Cup (rocznik 2007) Lubawa 2017 – Gospodarze do końca skuteczni

W niedzielę (17 grudnia) w Lubawie odbył się IV Mikołajkowy Turniej LAP Cup dla rocznika 2007.   Wystąpili gospodarze oraz ekipy z: Ostródy, Iławy, Nowego Miasta Lubawskiego, Wikielca, Brodnicy, Lidzbarka Welskiego i Olsztyna (drużyna dziewcząt). Imprezę składającą się z trzech etapów bez porażki zakończyli gospodarze (LAP I Lubawa) , którzy zgarnęli główne trofeum i zdobyli dwie nagrody indywidualne.