• Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (klasyczny) Grajewo 2017 – Piętnaście medali w tym cztery tytuły Warmii i Mazur

  W Grajewie odbyły się w sobotę (23 września) Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (U14) w zapasach (styl klasyczny). Bardzo dobrze spisali się reprezentanci Warmii i Mazur, którzy zdobyli cztery tytuły; Ze złotymi medalami wrócili: Maciej Szmyd (Orzeł Karolewo) – 42 kg, Jakub Walczyński (Warmia Lidzbark Warmiński) – 53 kg, Piotr Łużyński (Sokół Lubawa) – 59 kg i Igor Kijko (Olimp Gimnazjum Kętrzyn) – 85 kg.

 • Warmia Energa po raz drugi pokonana – Roztrwoniona przewaga, a to boli...

  W drugim występie nowego sezonu I ligi piłkarze ręczni Warmii Energa ponieśli drugą porażkę. W sobotę (23 września) przegrali w Gdańsku z zespołem Szkoły Mistrzostwa Sportowego 23:25 (16:12).Po ubytkach kadrowych i uzupełnieniu kadry młodymi graczami wiadomo było, że ten sezon nie będzie łatwy. Ale akurat to spotkanie powinniśmy wygrać, skoro na przerwę schodziliśmy z solidna zaliczką.

 • Mały Memoriał J. Kusocińskiego (MP U16) Biała Podlaska 2017 – Pierwszy dzień bez medalu. Bartosz Turek piąty na 100 metrów

  W Białej Podlaskiej odbywa się w weekend (23/24 września) Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego, czyli Mistrzostwa Polski Młodzików (U16). Startuje reprezentacja Warmii i Mazur, ale konkurencja jest mocna. W pierwszym dniu nie zdobylismy medalu. Bartosz Turek (Atos Woźnice)zajął piate miejsce w biegu na 100 metrów i to jest najlepszy wynik ekipy.

 • Turniej Partnerstwa Regionalnego Starachowice 2017 – Trafiła kosa na kamień. Indykpol przegrał finał 2:3

  Ostatnim sprawdzianem siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn przed inauguracją PLUS LIGI był udział w Turnieju Partnerstwa Regionalnego w Starachowicach. Akademicy po bardzo udanym występie w Memoriale Zdzisława Ambroziaka w piątek (22 września) zdeklasowali wręcz Łuczniczke Bydgoszcz 3:0 (16,18, 18), ale w sobotnim finale przegrali z zespołem Cerrad Czarni Radom 2:3 (-34,15,-15,21,-14)

 • MP Seniorów Opole 2017 – Tym razem bez Sarnackiego, Bartosz Sawiniec nie dał rady

  W Opoluodbywają się w weekend (22/24 września) Mistrzostwa Polski seniorów w judo. Nie wystąpi w nich masz najlepszy zawodnik Maciej Sarnacki z Gwardii Olsztyn – wielokrotny mistrz kraju (leczy kontuzję). Jedynym uczestnikiem z Warmii i Mazur był Bartosz Sawiniec (Gwardia) w kat. +100 kg. Młody olsztynian przegrał jednak dwie walki i został sklasyfikowany na siódmym miejscu.

 • Policjanci walczyli o Puchar Komendanta Wojewódzkiego – W Ornecie złoto dla Nidzicy

  Na stadionie miejskim w Ornecieodbył sie w sobotę (16 września) VI Turniej Policyjnych Drużyn Piłkarskich o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie. Wzięło w nim udział dziesięć siedmioosobowych drużyn z całegoregionu. Rywalizacja była bardzo emocjonująca, a na podium stanęły policyjne drużyny z Nidzicy, Kętrzyna i Szczytna.

 • Junior Club Basket w Pniewach, Trójeczka w Łodzi - Dużo grania, to najważniejsze

  Basketball Club Sieraków zorganizował od 8 do 10 września w Pniewach Ogólnopolski Turniej Koszykówki Młodzików(rocznik 2004) z udział 16 zespołów. W bardzo mocnej stawce znalazł się olsztyński jedynak Junior Basker Club Olsztyn, który grał ze zmiennym szczęściem i ostatecznie zajął 12 miejsce. Olsztynianie mieli szanse zmieścić się w czołowej ósemce, ale zajęli w grupie trzecie miejsce z mając gorszy bilans małych punktów.

 • MOSiR Elbląg zaprasza na kursy instruktorskie – Dwa miasta , jeden cel

  W związku z zaobserwowanym społecznym zainteresowaniem podnoszeniem swoich kwalifikacji zawodowych oraz chęcią zdobywania nowych umiejętności Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu oraz Instytut Edukacji i Sportu w Olsztynie zapraszają na kursy instruktorskie. Ukończenie kursu jest równoznaczne z uzyskaniem uprawnień zawodowych instruktora.

 • Kadry WM ZPN zaczęły od zwycięstwa i remisu – Mazowsze zaimponowało w premierze

  Rozpoczęły się tradycyjne rozgrywki piłkarskie reprezentacji wojewódzkich juniorek młodszych (U16) i młodziczek (U13). Gramy (system każdy z każdym mecz i rewanż) w makroregionie tradycyjnie z Podlasiem. Mazowszem oraz Kujawami i Pomorzem. Dwie najlepsze ekipy awansują do turnieju finałowego Mistrzostwa Polski. W premierze zespół U16 pokonał w Olsztynie Podlasie 6:0, w kat. U13 padł remis 0:0.

 • Ełczanie przegrali w Warszawie 3:6 – Olsztyn bez bramek

  Zero zdobytych bramek – jedenaście straconych, to bilans minionego weekendu olsztyńskich zespołów występujących w centralnych (makroregionalnych) rozgrywkach młodzieżowych. Jedyny plus to pierwszy punkt wywalczony przez juniorów Stomilu U19, dzięki bezbramkowej potyczce w Rzeszowie. Reszta to upokarzające raczej porażki. Drużyna Rony Ełk (15) przegrała w środę w Warszawie z Legią 3:6 (1:6), ale przynajmniej strzeliła trzy bramki.

 • Mistrzostwa Województwa U14 i U16 Lubawa 2017 – Pierwsze sukcesy i medale, teraz trzeba pójść za ciosem

  W minioną niedzielę (17 września) w Lubawieodbyły się Mistrzostwa Województwa w lekkiej atletyce zawodników do lat 14 i 16. Dla młodzików (U16) był to jednocześnie ważny sprawdzian przed Małym Memoriałem Janusza Kusocińskiego – Mistrzostwami Polski w tej grupie wiekowej. Wystartowali reprezentanci prawie wszystkich sekcji w regionie. Dla wielu to pierwsze poważne medale, oby stały się zachętą do dalszych treningów.

 • Akcja „Dzieciaki do Rakiet” przenosi się do szkół! – Olsztyn i okolice też na celowniku

  Dzięki akcji „Dzieciaki do Rakiet” już tej jesieni w pięćdziesięciu polskich szkołach na lekcjach wychowania fizycznego pojawią się zajęcia tenisowe. Podstawówki w dziesięciu polskich miastach, m.in. w Olsztynie, zostaną wyposażone w sprzęt tenisowy, a nauczyciele przejdą szkolenia przygotowujące do nauczania gry w tenisa podczas lekcji wychowania fizycznego.

 • Grad Prix Weteranów (1) Przeworsk 2017 - Henryk Prusiński zaczął od podium

  Ruszył cykl turniejów tenisa stołowego Grand Prix Polski Weteranów. Pierwsza impreza odbyła się w miniony weekend (16/17 września) w Przeworsku. Wystartowało tylko trzech zawodników z Warmii i Mazur. Jak zwykle nie zawiódł Henryk Prusiński (Olsztyn), który w nowej kategorii 65/69 zajął trzecie miejsce. W M60/64 Ryszard Gruszkiewicz (Olsztyn) był 11, a Henryk Tadejewski (Ostróda) - 15.

 • W-MZPN nagrodził za pracę z młodzieżą – Stomil przed Wikielcem i Roną Ełk

  Oprócz rozgrywek ligowych Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej skrupulatnie prowadzi klasyfikację klubów za pracę z młodzieżą. Obejmuje to wyniki we wszystkich grupach wiekowych prócz seniorów. Zdecydowane zwycięstwo odniósł Stomil Olsztyn, który otrzymał nagrodę 3 tys. zł. W sumie finansowo wyróżniono 15 najlepszych sekcji następne (do 36 miejsca) otrzymały piłki.

 • ORISTO Bieg Stolarski o „Złoty Hebel” Grodziczno 2017 - W sportowej walce pomogli Miłoszowi

  W sobotę (16 września ) w Grodzicznieodbył się ORISTO Bieg Stolarski o „Złoty Hebel”. Impreza wywołała bardzo duże zainteresowanie. Na starcie pojawiło się ponad 170 biegaczy, głównie z powiatów: nowomiejskiego i iławskiego. Nie zabrakło uczestników z innych miast województwa warmińsko-mazurskiego, także kraju, akcent międzynarodowy stanowili mieszkańcy Mińska.

 • OTK Młodzików (U14) JBB Nadzieja Cup Łomża 2017 – Filip Tatera spacerkiem po sukces

  We wtorek (19 września) zakończył się w Łomży Ogólnopolski Turniej KwalifikacyjnyMłodzików (U14) w grupach. Świetnie wypadli dwa zawodnicy Budowlanych Olsztyn. Filip Tatera wygrał wszystkie spotkania (bez straty seta) i został zwycięzcą imprezy. Do czołowej czwórki awansował tez Igor Daszczuk zajmując ostatecznie trzecia pozycję. W bezpośrednim pojedynku w grupie finałowej Filip pokonał Igora 6:2 7:5.

 • W Ratuszu prezentacja zespołu Warmia-Energa – Nowy rozdział w dobrym kierunku

  We wtorkowe (19 września) popołudnie w olsztyńskim Ratuszu odbyła się oficjalna prezentacja I-ligowego zespołu piłkarzy ręcznych Warmia-Energa. Pod takim szyldem drużyna występuje w tegorocznych rozgrywkach mistrzowskich, choć klub zachował macierzystą nazwę OKPR Warmia Traveland. Spotkanie przebiegało bardzo sympatycznie, bo przecież zebrało się grono przyjaciół.

 • Czwartki lekkoatletyczne czyli najważniejszy pierwszy krok – W Olsztynie juz zaczęli, czas na Elbląg

  Czwartki lekkoatletyczne – stary pomysł na odkrywanie sportowych talentów, odkurzony przed kilkoma laty przez Mariana Woronina, stał się znów jedną ze sztandarowych imprez młodzieżowych. Siła tkwi w: masowości, zasięgu i ciągłości, bowiem dwustopniowa rywalizacja pozwala na udział adeptów :królowej” w całym kraju, a najwytrwalsi i najlepsi spotykają się tradycyjnie na czerwcowym finale w Łodzi.

 • Ogólnopolskie Zawody Rankingowe Sanok 2017 – Giżycko coraz śmielej

  W Sanoku odbyły się w weekend (16/17 września) pierwsze w tym sezonie Ogólnopolskie Zawody Rankingowe w short tracku. Zabrakło wprawdzie łyżwiarzy ze ścisłej czołówki m. in. z Elbląga, ale szanse otrzymało szerokie zaplecze, bo konkurencja jest mocna, a selekcjonerzy kompletują ekipy na imprezy międzynarodowe. W Sanoku startowali reprezentanci trzech sekcji warmińsko-mazurskich.

 • Święto młodzieżowej piłki ręcznej w Olsztynie – 42 zespoły (aż siedem ze Szczypiorniaka), ambicja i walka to pewne, szukamy talentów!

  W dniach 22-24 września (piątek/niedziela) odbędzie się kolejna edycja turnieju młodzieżowej piłki ręcznej pod nazwą OLSZTYN HANDBALL CUP 2017. W tym roku będziemy gościć w Olsztynie aż 42 zespoły (w tym 7 ze Szczypiorniaka). Rywalizacja przebiegać będzie w trzech grupach wiekowych: juniorów młodszych, młodzików i chłopców (2005 i młodsi).