Olecko

 • Młodziczki już na półmetku – Czy Omega może czuć się pewnie?

  Niedzielna (14 stycznia) seria spotkań zakończyła pierwsza część rozgrywek ligi wojewódzkiej młodziczek.Na półmetku zdecydowanie prowadzi Omega Mrągowo z kompletem zwycięstw. Jedynym rywalem, który jest w stanie zagrozić liderkom jest Truso Elbląg,które rewanż rozegra u siebie, ale trudno uwierzyć by wygrało różnicą większa niż 11 bramek. Pozostałe ekipy prezentują mniej więcej wyrównany poziom.

 • W lidze młodziczek – Omega i Truso bez kłopotów, Bartoszyce też z punktami

  W czwartej kolejce ligi wojewódzkiej młodziczek wszystkie spotkania zakończyły się zwycięstwami zespołów przyjezdnych. Wysokie wygrane zanotowały prowadzące w rozgrywkach drużyny MUKS Omega Mrągowo i MKS Truso Elbląg. Pierwszy raz w tym sezonie sukces świętowały szczypiornistki UKS Jedynka Bartoszyce, które bardzo pewnie wygrały w Giżycku.

 • W lidze młodzików półmetek eliminacji – Finalistów można już wytypować

  W lidze wojewódzkiej młodzików mamy już półmetek eliminacji. Dziewięć zespołów jest podzielonych na trzy grupy. Następnie w zależności od zajętych miejsc drużyny zagrają wstrefach: 1/3, 4/6 i 7/9. System wzbudza sporo kontrowersji, głównie z tego powodu, że zamyka się drogę do podium wicemistrzom grup, a niektóre ekipy miałyby na to duże szanse.

 • Halowe zawody WMOZLA Warszawa 2018 – Niezłe przetarcie, ale do startów pod dachem trzeba się przyzwyczaić

  W sobotę (13 stycznia) w hali AWF w Warszawie odbył się mityng lekkoatletyczny, w którym uczestniczyła spora grupa zawodników z Warmii i Mazur. Startowali lekkoatleci z AZS UWM Olsztyn, Czarnych Olecko, Jutrzenki Dobre Miasto, Sokoła Węgorzewo, Zatoki Braniewo, Atosu Woźnice. Większość to bardzo młodzi zawodnicy, więc z poziomem było różnie, ale do startów w hali trzeba się przyzwyczaić.

 • Ełcka Zmarzlina 2018 – Meta daleko za horyzontem

  W miniony weekend (5/7 stycznia) odbył się "Ełcki Maraton Pieszy na Orientację -Ełcka Zmarzlina".To tradycyjna impreza o charakterze rekreacyjno – turystycznym. Uczestnicy mieli do wyboru trzy dystanse: 100, 50 i 15 km. Przy każdym z nich obowiązywał limit czasowy odpowiednio: 24-godziny, km 12 – godzin, 6 godzin. Zainteresowanie było ogromne.

 • Wojewódzkie Superpuchary SZS w „halówce” (r. 2002/04 i Szkoły Ponadgimnazjalne) – Najlepsi chłopcy z SP 2 Giżycko i I LO Olecko

  W Giżycku odbyły się jeszcze w starym roku Wojewódzkie Halowe Turnieje Chłopców Szkolnego Związku Sportowego o Superpuchar w kategoriach: gimnazjalnych (2002/04) i ponadgimnazjalnych. W młodszej grupie wiekowej triumfowali gospodarze – uczniowie SP 2 Giżycko, w starszej zawodnicy z I LO Olecko. Najlepszym zawodnikiem oraz królem strzelców został kapitan oleckiej drużyny Maciej Waluśkiewicz - strzelec 7 bramek

 • Świetna gra Marka Różyckiego i Andrzeja Karnieja w Gusiewie – Gołdapianin z głównym trofeum

  W czwartek (4 stycznia) w kompleksie sportowo rekreacyjnym w Gusiewie ( Obwód Kaliningradzki) odbył się Noworoczny Otwarty Turniej Tenisa Stołowego. Organizatorzy serdecznie przywitali wszystkich uczestników, a rywalizowało 25 zawodników i siedem zawodniczek.w kategoriach open mężczyzn i open kobiet. W Gusiewie zagrali: Marek Różycki (Gołdap) i Andrzej Karniej (Olecko) .

 • Zawody osób niepełnosprawnych Olecko 2017 – Każdy zasłużył na medal

  Na pływalni Lega odbyły się III Mikołajkowe Zawody Osób Niepełnosprawnych Olecko 2017. Na starcie stanęło ponad 150 osób z: Olecka, Wronek, Giżycka, Białegostoku, Gołdapi, Pisza, Suwałk, Olsztyna i Kętrzyna. Rywalizowano w kilku kategoriach wiekowych na dystansach: 25 i 50 metrów. Wszyscy walczyli ogromna determinacja i każdy zasłużył na medal.

 • W lidze wojewódzkiej młodziczek – Rewelacyjna gra Omegi Mrągowo

  W lidze wojewódzkiej młodziczek za nami trzy pełne kolejki, po których liderem jest MUKS Omega Mrągowo, który jako jedyny odniósł komplet zwycięstw. Szczególnie cenna okazała się wygrana z Truso Elbląg. Wydaje się, że te dwie drużyny przewyższają poziomem pozostałe i o tytule zadecyduje rewanż w Elblągu, choć zaliczka Omegi jest duża.  Oczywiście nie można wykluczyć niespodzianek, bowiem pozostałe zespoły tez czynią postępy.

 • Tradycja rzecz święta w Krakowie i...Olecku – Czarni – Reszta Świata 3:3

  Stało się tradycją, że pierwszym wydarzeniem sportowym w kraju w Nowym Roku jest oficjalny trening piłkarzy Cracovii. Tym razem pod Wawelem w meczu sparingowym zespół ekstraklasy pokonał młodszych kolegów z Centralnej Ligi Juniorów 5:2, a strzelcem premierowej bramki w 2018 roku był Krzysztof Piona. W Olecku w 19 potyczce noworocznej Czarni zremisowali z „Reszta Świata” 3:3 (0:1)

 • XX Kętrzyński Festiwal Szachowy 2017 – Trzech w dziesiątce, najwyżej Arkadiusz Kaczmarek, 10-letnia Weronika też bohaterką

  Tradycyjnie w okresie międzyświątecznym (27/30 grudnia) odbywał się Kętrzyński Festiwal Szachowy.W Powiatowym Centrum Edukacji (ul. Poznańska) rywalizowano już po raz 20, tym razem w trzech turniejach, których rangę określały: ranking i wiek uczestników. Zjawiło się ponad 90 zawodniczek i zawodników z wielu sekcji krajowych, ale oczywiście większość stanowili reprezentanci Warmii i Mazur.

 • Duże emocje w Gołdapi – W meczu odwiecznych rywali tym razem górą Czarni

  W ostatnim meczu pierwszej rundy rozgrywek III ligi Podlaskiej piłkarze ręczni UKS Jaćwingowie Gołdap przegrali w piątek (29 grudnia) z MLKS Czarni Olecko 28:29. Faworytem byli gospodarze, którzy do tego spotkania mieli na koncie jeden punkt i przemawiał za nimi atut własnego boiska. Po bardzo zaciętym przebiegu zwyciężyli goście i na finiszu pierwszej rundy zespoły zamieniły się miejscami.

 • Puchar Polski (Kyokushin) Wrocław 2017 – Wrócili z medalami

  W miniony weekend (9/10 grudnia) na matach wrocławskiej AWF odbył się Puchar Polski Seniorów, Juniorów i Młodzików w Karate Kyokushin. Startowało pół tysiąca zawodniczek i zawodników z 93 sekcji. Czekając na oficjalny komunikat miło nam poinformować, że na podium stawali reprezentanci klubów z Warmii i Mazur.

 • Finał Wojewódzki W-M SZS Szkół Podstawowych Orzysz 2017 – Tytuły dla Godkowa i Płoskini

  We wtorek (19 grudnia) w Hali Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Orzyszu odbył się Finał Wojewódzki W-M SZS w Unihokeju Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych. Wystąpiło po pięć zespołów, które walczyły systemem każdy z każdym. Tytuł mistrzowski obronili chłopcy z Płoskini. Wśród dziewcząt zwyciężyły uczennice z Godkowa , które w ubiegłym roku zdobyły srebro.

 • III Turniej Pozytywnej Ligi Gołdap 2017 – MDK Bartoszyce liderem, ale rywale coraz groźniejsi

  W sobotę (16 grudnia) odbył się w Gołdapi trzeci w tym sezonie turniej Pozytywnej Ligi – rozgrywek organizowanych dla chłopców rocznika 2006 i młodszych. Komplet zwycięstw odnieśli zawodnicy MDK Bartoszyce – faworyci rywalizacji, ale cieszy fakt, że coraz częściej mają godnych siebie rywali. Do rywalizacji przystąpili szczypiorniści z Olecka i widać po pierwszych meczach, że obok Kętrzyna i Olsztyna włącza się do walki o podium.

 • Liga Wojewódzka Chłopców 2017/18 Ostróda (1) (składy, bramki) – Zacięta walka, pierwszym liderem Czarni (2006)

  W Ostródzieodbył się w niedzielę (19 grudnia) pierwszy turniej Ligi Wojewódzkiej Piłki Ręcznej chłopców (rocznik 2005 i młodsi). W tym sezonie do rywalizacji przystąpiły zaledwie cztery drużyny z trzech klubów (Czarni Olecko wystawiły dwa zespoły). Zaplanowano cztery turnieje (gospodarzem będzie każdy z uczestników) i wyniki wszystkich meczów wyłonią kolejność w rywalizacji.

 • IX Gala Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego 2017 – Niesamowite Giżycko, znakomite Olecko

  W czwartek (14 grudnia) w sali plenarnej Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie odbyła się IX Gala Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego. To doroczna impreza, która jest podsumowaniem minionego szkolnego roku sportowego. Jest znakomitą okazją by w 12 kategoriach wyróżnić najbardziej usportowione środowiska. Puchary i dyplomy są wprawdzie tylko symbolami, ale satysfakcja z ich otrzymania jest ogromna.

 • Mistrzostwa Województwa SZS Olecko 2017 – Główne trofea powędrowały do Olsztyna, Ełku i Iławy

  W Oleckuodbyły się w poniedziałek (11 grudnia) Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowegow pływaniu dziewcząt i chłopców. Rywalizowano w kategoriach szkół podstawowych, klas gimnazjalnych (SP) i Licealiadzie. Prowadzono zarówno klasyfikację indywidualna jak i drużynową. W programie były krótkie dystanse (wszystkie style) oraz sztafety.

 • Mikołajkowy Turniej Squash’a Olecko 2017 – Gospodarze naciskali, ale gość z Suwałk zabrał nagrodę

  W sobotę (9 grudnia) w Hali Lega w Olecku odbył się Mikołajkowy Turniej Squash'a. Wzięli w nim udział zawodnicy z Suwałk, Olecka oraz okolic. Było dużo dobrego squash'a oraz pozytywnej energii. Mecze wyrównane i bardzo zacięte. Turniej przebiegał w bardzo miłej i przyjacielskiej atmosferze, nie zabrakło oczywiście sportowego zaangażowania w meczach

 • EKS Szczypiorniak dominował w Olecku – „Wkrętki” w III lidze też się zdarzają

  W meczu III ligi piłkarzy ręcznych EKSS Szczypiorniak Ełk pokonał w niedzielę (10 grudnia) w Olecku Czarnych 35:27 (17:14). Po dobrym, choć przegranym spotkaniu z Piekutami, kibice gospodarzy spodziewali się wyrównanych derbów, tymczasem ełczanie dyktowali warunki. Zagrali dobry mecz, a do tego popisywali się technicznymi zagraniami. Zdarzały się i „wkrętki”z zerowego kąta. Szczypiorniak awansował na 3 miejsce w tabeli.