Olecko

 • Młodziczki dokończyły ligę – Efektowny finisz Omegi Mrągowo

  W lidze wojewódzkiej młodziczek już meta. Rozstrzygnięcia zapadły dużo wcześniej Tytuł wywalczyły szczypiornistki MUKS Omega Mrągowo, które wygrały wszystkie spotkania. Do końca zachowały wysoka formę i mimo, że złoto miały zapewnione. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna MKS Truso Elbląg, trzecie zajęły zawodniczki MLKS Czarni Olecko.Poziom rywalizacji zróżnicowany, Omega i Truso wyraźnie górowały nad rywalkami.

 • Otwarte Mistrzostwa Węgorzewa Kobiet 2018 – Amatorska siatkówka też może być ciekawa

  W hali Miejskiej odbyły się 3 marca Otwarte Mistrzostwa Węgorzewa w Piłce Siatkowej Kobiet .Wystąpiło aż jedenaście drużyn z całego regionu. System był skomplikowany. Najpierw drużyny rywalizowały w grupach, potem obowiązywał system play off.. Rozegrano w sumie 30 meczów. Triumfowały zawodniczki MKW Mazury. Węgorzewo, które w finale pokonały Bartoszki Bartoszyce 2:0

 • Liga Wojewódzka Chłopców (3) 2017/18 – Dublet Czarnych Olecko

  W Oleckuodbył się w sobotę (10 marca) trzeci w tym sezonie turniej ligi wojewódzkiej chłopców w piłce ręcznej. We własnej hali świetnie wypadły oba zespoły MLKS Czarni Olecko, które odprawiły rywali z Olsztyna i Ostródy. Po podsumowaniu punktów z trzech imprez oba teamy z Olecka znajdują się na czele tabeli drużyna rocznika 2006 zapewniła już sobie tytuł mistrzowski przed rozegraniem ostatniego turnieju.

 • VII Halowe Mistrzostwa Powiatu Oleckiego SZS (rocznik 2005 i młodsi) – Konkurencje nietypowe, ale radość zawsze taka sama

  W obiekcie „Lega” odbyły się we wtorek (12 marca) VII Halowe Mistrzostwa Powiatu Oleckiego SZS w lekkiej atletycedziewcząt i chłopców (rocznik 2005 i młodsi). Startowali uczniowie ośmiu szkół. Konkurencje dostosowano do możliwości obiektu. W klasyfikacjach drużynowych zwyciężyły: SP 4 Olecko (dziewczęta) i SP 3 Olecko (chłopcy)

 • W lidze młodzików faworyci z kompletem punktów - MDK Bartoszyce nie zwalnia tempa.

  W miniony weekend (17/18 rozegrano drugą serię spotkań finałowych w lidze wojewódzkiej młodzików. W strefie medalowej szczypiorniści MDK Bartoszyce odnieśli drugi bardzo wysokie zwycięstwo, tym razem u sienie nad MKS Truso Elbląg 32:15. Podopieczni Andrzeja Cichockiego tytuł mają już w zasadzie w kieszeni, ale mamy nadzieję, że do końca zachowają fason.

 • Północna Liga Regionalna 2017/18 - Mistrzem UKS Jantar Gołdap, ale wygrali wszyscy, najwięcej Robert Karniej (49-0)

  Zakończyły się rozgrywki Północnej Ligi Regionalnej 2017/18 w tenisie stołowym. Podsumowanie odbyło się w niedzielę (18 marca) w Pisanicy. Wszystkie drużyny nagrodzono pamiątkowymi pucharami. W pełni na to zasłużyły. Liga jest inicjatywą samych uczestników, którzy w ten sposób zaspakajają swoje pasje. Bez wielkich pieniędzy, tej całej licencyjnej otoczki i potężnych haraczy.Po postu znakomity projekt tenisistów-amatorów.

 • III WTK Skrzatów i Żaków Pisanica 2018 – Zacięte gry i... zasłużony poczęstunek

  W sobotę (17 marca) odbył się III Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Slrzatów i Żaków w tenisie stołowym. Dopisała frekwencja, na starcie pojawili się przedstawiciele prawie wszystkich klubów, w których jeszcze szkoli się dzieci. Miejsca na podium wywalczyli tenisiści z Działdowa, Lidzbarka Welskiego, Pisanicy i obu klubów z Olsztyna.

 • W III lidze Podlaskiej już finisz – O podium walczą Jaćwingowie i EKS Szczypiorniak

  Dawno nie zaglądaliśmy na boiska III ligi Podlaskiej piłkarzy ręcznych. Niewiele się zmieniło. Nadal dominują zespoły spoza Warmii i Mazur. Nam pozostała gra o trzecie miejsce, do którego aspirują UKS Jaćwingowie Gołdap i EKS Szczypiorniak Ełk. W sobotę (17 marca) zagrają między sobą. Jaćwingów stać na wiele. Obojętnie jakby na to patrzeć. W Białymstoku prowadzili do przerwy 15:8, by przegrać 23:27.

 • V Nocny Maraton Otyliada 2018 – Pływali w całej Polsce, w Olecku zawsze są chętni

  1853 uczestników, rywalizowało w nocy z 10 na 11 marca o miano zwycięzcy OTYLIADY’2018. Przepłynęli rekordową ilość 14 589 440 metrów. Najwięcej, bo blisko 807 km pokonali otyliadowicze w Łodzi. Zwycięzcom maratonu Annie Kruk i Krzysztofowi Gajewskiemu, nie udało się poprawić - rekordu OTYLIADY - 54,4 km, należącego od dwóch lat do Sebastiana Karasia.

 • W lidze młodzików zaczęła się gra o wszystko – Bartoszyce zdobyły Olsztyn

  W sobotę (10 marca) rozpoczęła się faza finałowa rozgrywek o mistrzostwo województwa młodzików w piłce ręcznej.Po eliminacjach uczestnicy grają systemem każdy z każdym mecz i rewanż w trzech hierarchicznych grupach. W finale A (miejsca 1/3) występują: MDK Bartoszyce, MUKS Omega Mrągowo i KS Szczypiorniak Olsztyn. W premierowym meczu drużyna z Bartoszyc wygrała w Olsztynie 26:9.

 • W lidze młodzików wszelkie tajemnice rozwiane – W finale A: Truso Elbląg, MDK Bartoszyce i Szczypiorniak I Olsztyn

  Na kolejkę przed zakończeniem eliminacji w lidze wojewódzkiej młodzików wszystkie tajemnice zostały rozwiane. Wprawdzie istnieje jeszcze teoretyczna możliwość, że Szczypiorniak II Olsztyn wyprzedzi Truso, ale jest to iluzja. W rewanżowym meczu olsztynianie musieliby wygrać w Elblągu różnicą 11 bramek. To mrzonka. W finale A (miejsca 1/3) zagrają więc: Truso Elbląg, MDK Bartoszyce i Szczypiorniak I Olsztyn.

 • Puchar Pięknej Góry Gołdap 2018 – Białe szaleństwo w dosłownym znaczeniu

  W sobotę (3 marca) na Pięknej Górze odbyły się Mistrzostwom Gołdapi w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. Mroźne dni zachęciły di przyjazdu wielu miłośników białego szaleństwa z całego regionu. Uczestników podzielono na kategorie wiekowe. Poziom był zróżnicowany, ale liczyła się przyjemność szusowania po śniegu.

 • Ostatki w ligach: juniorów młodszych i młodziczek – Emocje już mniejsze, ale każdy mecz to nauka

  Rozgrywki w wojewódzkich rozgrywkach wojewódzkich w piłce ręcznej powoli dobiegają końca. W ligach: juniorów młodszych i młodziczek wszystkie rozstrzygnięcia zapadły i emocji jest mniej. Złoci medaliści – zawodnicy Szczypiorniaka II pokonali MTS Giżycko 38:32,ale goście zaprezentowali się dobrze i zyskało na tym widowisko. Młodziczki Truso wysoko wygrały z Mikołajkami, Jedynka Bartoszyce zwyciężyła MTS Giżycko.

 • Mistrzostwa Makroregionu Wchodniego i MMM Zamość 2018 – Kinga Kuklińska i Ewa Gołaszewska bohaterkami ekipy

  W sobotę (3 marca) w Hali Sportowo-widowiskowej OSiR w Zamościu z udziałem ponad 280 zawodników z 39 klubów, odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego Kyokushin oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w karate. Startowała spora grupa reprezentantów sekcji warmińsko mazurskich (Olecko, Olsztyn, Ełk, Iława, Szczytno, Lidzbark Warmiński, Bartoszyce, Ostróda).

 • W Białobrzegach już po, Robert Karniej trzeci – Kolejny turniej w Subkowach

  W Białobrzegach (województwo podlaskie) odbył się XXII Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gmniny Augustów.W rywalizacji open wystąpiło ponad 30 zawodników, w tym kilkuosobowa grupa z Warmii i Mazur.Turniej wygrał Marek Krymski z Grajewa, a na trzecim miejscu znalazł się Robert Karniej (Olecko). Szósty był Łukasz Mikucki z Pisza.

 • Puchar Prezesa MLKS Czarni Olecko 2018 - Litwini przyjechali nie tylko na wycieczkę

  W minioną sobotę (24 lutego) w hali Lega w Olecku odbył się turniej tenisa stołowego o Puchar Prezesa MLKS Czarni Olecko. W rywalizacji uczestniczyło ponad 120 pingpongistów, w tym spora grupa gości z Litwy, którzy w wielu kategoriach odegrali wiodącą rolę. W open triumfowali: Joanna Łuszczyńska (Czarni Olecko) iValdas Martinkus (Litwa).

 • W lidze młodziczek bez niespodzianek – Lider z Mrągowa już z tytułem, ale nie ma litości nad rywalkami

  Miniona seria spotkań ligiwojewódzkiej młodziczek w piłce ręcznej nie przyniosła niespodzianek. Dwie czołowe drużyny: Omega Mrągowo i Truso Elbląg odniosły wysokie zwycięstwa, umacniając swe pozycje. Ciekawie zapowiadał się mecz w Olecku i tak było do przerwy. Potem zawodniczki Czarnych zdominowały wydarzenia na boisku.

 • Młodzicy po eliminacjach przed finałami – Medalistów znamy, ale kto zdobędzie złoto?

  W niedzielę (25 lutego) odbyła się ostatnia seria spotkań eliminacyjnych w lidze wojewódzkiej młodzików. Rozstrzygnięcia zapadły wcześniej. Zwycięzcy grup czyli: KS Szczypiorniak I Olsztyn, MDK Pasja Bartoszyce i MKS Truso Elblągzagrają w głównym finale (każdy z każdym mecz i rewanż). Zespoły z drugich lokat wystąpią w finale B (miejsca 4/6), a z trzecich w finale C (miejsca 7/9). Początek rundy finałowej 11 marca.

 • W lidze wojewódzkiej młodziczek – Omega Mrągowo wygrała szczyt w Elblągu i może już świętować

  Trwa rewanżowa runda rozgrywek w lidze wojewódzkiej młodziczek. W rozegranym w minioną sobotę (17 lutego) meczu na szczycie Truso Elbląg przegrało u siebie z Omegą Mrągowo 19:29,a to oznacza, że mrągowianki zapewniły sobie tytuł mistrzowski. Co ciekawe do przerwy prowadziły elblążanki, ale po zmianie stron Omeganie pozostawiła żadnych wątpliwości.

 • V Dadajowy Bieg Morsa o Puchar Burmistrza Biskupca – Niezapomniana niedziela

  Prawie 200 uczestników zgromadził na starcie V Dadajowy Bieg Morsa o Puchar Burmistrza Biskupca.Wspaniała plenerowa impreza w środku zimy, która stała się swego rodzaju festynem pełnym akcentów sportowych i artystycznych. Wielka brawa dla organizatorów – Biskupieckich Morsów, którzy świetnie przygotowali imprezę i zadbali o jej niepowtarzalny klimat.