Olecko

 • V Leśny Cross Niepodległości Sedranki 2017 – Olecko i Gołdap w głównych rolach

  Na pięknej trasie nad jeziorem Sedraneckim niedaleko Olecka odbył się w sobotę (18 listopada) V Leśny Cross Niepodległości Sedranki 2017. Zjawiło się ponad 170 miłośników biegania, głównie z Olecka i Gołdapi, ale nie zabrakło mieszkańców Ełku, Orzysza, Wydmin, także sąsiadów z Podlasia. Bieg główny na dystansie 6.6 km wygrał Konrad Poreda z Gołdapi przed Rafałem Milewskim (Orzysz) i Pawłem Zajkowskim Białystok.

 • Chłopcy z Olecka (2007 r.) zbierają skalpy – Tym razem w Dąbrowie Białostockiej i Ostrołęce

  Młodzi piłkarze ręczni Czarnych Olecko (rocznik 2007) kontynuują pasmo sukcesów. Informowaliśmy o zwycięstwie w turnieju w Białymstoku, w ostatnio w ciągu kilku dni znów zdobyli główne nagrody. Najpierw wygrali turniej z okazji Święta Niepodległości, gdzie wysoko pokonali gospodarzy oraz zespoły z Lipska i Ostrołęki , a następnie triumfowali w podobnej imprezie w Ostrołęce. Tu okazali się lepsi od gospodarzy i Ciechanowa.

 • W III lidze – Ełczanom zabrakło „zdrowia”,

  W niedzielę (29 października) w ełckiej hali widowiskowo - sportowej rozpoczął się kolejny sezon III Podlaskiej Ligi Piłki Ręcznej mężczyzn, w którym występują trzy zespołu z Warmii i Mazur: Ełcki Klub SportowySzczypiorniak”,Uczniowski Klub SportowyJaćwingowie Gołdap oraz MLKS Czarni Olecko i dwa z Podlasia: Bestios Białystok i Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Nowe Piekuty.

 • O Puchar Niepodległości Olecko 2017 – Polski finał jak na Święto przystało

  W hali Lega w Olecku odbył się w niedzielę (12 listopada) dwudniowy młodzieżowy turniej piłkarski o Puchar Niepodległości. Łącznie w rozrywkach wzięło udział 12 drużyn, w tym aż osiem z Litwy oraz MKS Ełk i Czarni Olecko. Gospodarze i ełczanie wystawili po dwie ekipy. Finał był w wydaniu polskim jak na Święto Narodowe przystało. MKS I Ełk pokonał Czarnych II Olecko 1:0.

 • W Olecku Liga Squash’a i nie tylko – Na czele trójka bez strat

  Od 11 września w Olecku trwa Liga Squash’a, w której rywalizuje kilkunastu uczestników.Za nami już sześć kolejek spotkań (system każdy z każdym), ale do rozstrzygnięć jeszcze daleko, tym bardziej, że trzej czołowi zawodnicy: Karol Szymański, Adam Brzozlewski i Marcin Roszko nie grali jeszcze między sobą. Mają na koncie komplet zwycięstw i przewodzą stawce. Oprócz ligi rozgrywane są też turnieje okazjonalne (zaproszenia na plakatach)

 • XVII Bieg Niepodległości Białystok 2017 – Rafał Wronowski bezkonkurencyjny na „piątkę”

  Około tysiąca osób uczestniczyło w XVII Biegu Niepodległości w Białymstoku. W rywalizacji na dystansie 5 km zwyciężył Rafał Wronowski (Banie Mazurskie). W tym samym biegu druga wśród pań była Alicja Pietruczuk (Olecko). Na 10 km najwyżej na 24 miejscu sklasyfikowano Marcina Bryndę (Olecko). Kategorię K60 wygrała Alicja Śliwa z Ełku.

 • "IKO MAZURY CUP OSTRÓDA 2017" – Wojownicy twardzi jak skała, kibice nie szczędzili gardeł

  W sobotę (4 listopada) w hali Centrum Sportu i Rekreacji odbył się I Międzynarodowy Turniej Karakte Kyokushin "IKO MAZURY CUP OSTRÓDA 2017". Gigantyczna impreza, w której wystąpiło ponad 400 zawodniczek i zawodników z 36 sekcji, w tym również goście zagraniczni. Imponujące też było zainteresowanie kibiców, którzy szczelnie wypełnili obiekt. Ostródzki Klub Karate Kyokushin jako organizator spisał się na medal.

 • Warmińsko-Mazurska Pozytywna Liga (1) Bartoszyce 2017 – Gospodarze nie zawiedli

  W Bartoszycachodbył się w sobotę (28 października) pierwszy w nowym sezonie turniej Warmińsko-Mazurskiej Pozytywnej Ligi (rocznik 2006). Do rywalizacji w czwartej edycji rozgrywek zgłosiło się dziewięć zespołów, z siedmiu miejscowości (po dwie drużyny wystawiły: Bartoszyce i Olecko). W premierze wystąpiło sześć zespołów. Ekipy z Gołdapi i Olecka zagrają w drugiej kolejce (18 listopada).

 • XVI Puchar Podlasia Białystok 2017 – Czarni Olecko mają świetny narybek

  W Białymstoku odbył się w minionym tygodniu (20/26 października) Festiwal Piłki Ręcznej, podczas którego odbyły się turnieje dziewcząt i chłopców w różnych grupach wiekowych. W rywalizacji zespołów klas III i IV szkół podstawowych świetnie wypadli zawodnicy Czarnych Olecko, którzy wygrali z koalicją drużyn z Podlasia. Odnieśli komplet zwycięstw. W finale pokonali SP32 Białystok 6:3.

 • Turniej grup naborowych (2005) Olecko 2017 – Wreszcie dobra wiadomość, chłopcy z Warmii i Mazur najlepsi

  W Oleckuodbył się w dniach 25/26 października drugi turniej kadr wojewódzkich rocznika 2005makroregionu. Podobnie jak trzy tygodnie temu w Sokółce rywalizowały reprezentacje: Łódzkiego, Podlaskiego, Mazowieckiego i Warmińsko-Mazurskiego. Narzekaliśmy na nasz młodzieżowy futbol, a tu najmłodszy narybek sprawił miłą niespodziankę i wygrał turniej odnosząc dwa zwycięstwa.

 • XIV Otwarty Turniej o Puchar Wójta Gminy Kalinowo Pisanica 2017 – Każdy chciał zagrać z Tomkiem Kotowskim

  W miniony weekend (21/22 października) w Pisanicy odbył się XIV Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Kalinowo. Do małej miejscowości na skraju województwa warmińsko-mazurskiego przyjechało ponad 100 miłośników pingponga, a rywalizowano w kategoriach od żaka do weterana. Oczywiście najbardziej prestiżowa walka przebiegała w grupie open, a chętni mogli tez wziąć udział w turniej deblowym.

 • MP Juniorów Młodszych (Kyokushin) Lublin 2017 – Kinga Kuklińska (Olecko) i Wiktoria Witkowicz (Olsztyn) ze złotem

  W Lublinie odbyły się w sobotę (21 października) Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w karate kyokushin. Wystąpiło około 200 zawodniczek i zawodników z prawie 60 sekcji całego kraju. Reprezentanci Warmii i Mazur byli widoczni w stawce uczestników, zdobywając pięć medali. Na najwyższym stopniu podium stanęły: Kinga Kuklińska (Olecko) w kumite – 50 kg oraz Wiktoria Witkowicz (Olsztyn) w kata.

 • Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Olecko 2017 – Złota żyła, to było do przewidzenia

  W hali Lega Olecku odbyły się w niedzielę (15 października) Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w taekwondo olimpijskim. Wprawdzie nie mamy jeszcze wglądu do oficjalnego komunikatu, ale pojedyncze informacje na klubowych facebookach potwierdzają wcześniejsze prognozy, tu medali będzie całe mnóstwo. Przy okazji rozegrano Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS

 • VII Turniej Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Ciechanów 2017 – Bogata zdobycz Warmii i Mazur, ofensywa Jonkowa trwa nadal

  W sobotę (7 października) w Ciechanowie odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin w którym udział wzięło blisko 240 zawodników z 24 sekcji z Polski. Dość licznie reprezentowana była ekipa z Warmii i Mazur, która wróciła z duzymi sukcesami. Poniżej wyniki naszych reprezentantów oraz relacja sekcji z Jonkowa. Innych też zachęcamy do szerszej oceny swoich reprezentantów.

 • X Półmaraton Ełcki 2017 – Jubileusz zmobilizował wszystkich, Michał Smalec jak zwykle w świetnej formie

  W niedzielę (15 października) odbył się X Półmaraton Ełcki z dodatkową konkurencją na dystansie ćwierćmaratonu. W sumie w imprezie uczestniczyło ponad 300 biegaczy, głównie z Warmii i Mazur, ale nie zabrakło gości zagranicznych zza wschodniej granicy, także Brytyjczyków, żołnierzy stacjonujących na naszych terenach. Triumfatorami półmaratonu został Michał Smalec (Ełk) i Loreta Pietkeviciene (Wilno).

 • Mistrzostwa Strefy Polski Północnej (II i X) 2017 – Cztery zwycięstwa w finale, a mistrzem Tomasz Lango

  W niedzielę (8 października) odbył się finał motocrossowych Mistrzostw Strefy Polski Północnej.Zawodnicy Warmii i Mazur zaakcentowali swój udział, a zwycięstwa w swoich klasach odnieśli: Marcin Szczepański, Łukasz Baliński i Denis Lebiediew (wszyscy Lidzbark Warmiński) oraz Paweł Morawski (Giżycko). Tydzień wcześniej w Więcborkuzwyciężył Marcin Szczepański.

 • Młodzicy Czarnych i Jaćwingów zagrali w Olecku – Medale otrzymali wszyscy

  W towarzyskim meczu młodzików w Olecku Czarni pokonali Jaćwingów Gołdap 28:14. Oba III-ligowe kluby z dużą troską podchodzą do szkolenia najmłodszych adeptów szczypiorniaka. Na efekty, czyli wyniki w rywalizacji wojewódzkiej czy krajowej trzeba poczekać, ale najważniejsze, że zgłaszają się nowi adepci, a takie mecze jak w hali Lega, są zachętą do dalszych treningów

 • Niebawem rusza III liga Podlaska – Grają nasi: EKS Szczypiorniak Ełk, Jaćwingowie Gołdap i Czarni Olecko

  Za dwa tygodnie (28 października) zainauguruje rozgrywki III Liga Podlaska Piłki Ręcznej. W rywalizacji wystąpi pięć zespołów, w tym trzy z województwa warmińsko-mazurskiego: EKS Szczypiorniak Ełk, Jaćwingowie Gołdap i MLKS Czarni Olecko. Ich rywalami będą: SPR Nowe Piekuty i Bestios Białystok. Udział zespołów z Warmii Mazur w rozgrywkach na Podlasiu ma swoje uzasadnienie.

 • XXI Bieg Przełajowy "O nóż Komandosa" Kokotek 2017 – Kowalski i Barszczewski mistrzami, „Cywile” z WSPol. Szczytno znakomicie!

  W miniony piątek (6 października) w Kokotku koło Lublińca odbył się XXI Bieg Przełajowy "O nóż Komandosa".To jednocześnie Mistrzostwa Służb Mundurowych w crossie. Obowiązywał start w pełnym umundurowaniu polowym lub ćwiczebnym (buty krój wojskowy z cholewka powyżej kostki). Wystartowało ponad pół tysiąca mężczyzn i około 60 pań.

 • O Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego – Pierwsze medale po wakacjach zachętą do ciężkich treningów

  W sobotę (30 września) w Białymstoku odbył się Międzynarodowy Turniej Karate Kyukushin o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego, w którym udział wzięło blisko 250 zawodników z 24 klubów w tym z Rosji i Białorusi. Wystąpili również reprezentanci kilku sekcji warmińsko-mazurskich, którzy wrócili z pokaźnym dorobkiem medalowym. Oto krótkie meldunki zebrane na podstawie informacji z facebooków klubowych