Morąg

 • Puchar Prezydenta Elbląga 2017 – Fascynujący finał Wosia z Danielem, amatorzy w swoim rytmie

  W niedzielę (3 września) w Elblągu odbył się turniej o Puchar Prezydenta Miasta. Mimo konkurencyjnych imprez zgłosiło się ponad 80 pingpongistów, w tym kilku z poważnym dorobkiem tytułami mistrzów kraju włącznie. Większość stanowili jednak amatorzy różnych generacji: od nastolatków po superweteranów. Każdy znalazł więc miejsce dla siebie. Organizatorzy zadbali o nagrody, była więc motywacja i dużo dobrej gry.

 • I Ogólnopolski Wyścig o Puchar Wójta Gminy Wąpielsk 2017 – Na podium w open i kategoriach

  W sobotę (26 sierpnia) odbył się I Ogólnopolski Wyścig Kolarski o Puchar Wójta Gminy Wąpielsk.W woj. kujawsko-pomorskim wystartowało kilkoro zawodników z województwa warmińsko-mazurskiego. Zadowoleni mogą być szczególnie kolarze grupy olsztyńskiej Bloom Net Michelin. Pojechało pięcioro i wszyscy stanęli na podium s swoich kategoriach wiekowych.

 • II Otwarty Bieg Przełajowy o Puchar Wójta Gminy Sadlinki 2017 – Mariusz Pawłowski drugi i...pierwszy

  W rozegranym w sobotę (5 sierpnia) II Otwartym Biegu Przełajowym o Puchar Wójta Gminy Sadlinkidał o sobie znać Mariusz Pawłowski z Kurzętnika, który był drugi na mecie i pierwszy w kategorii 31/45. W pierwszej dziesiątce (8 miejsce) finiszował Rafał Szczecina (Iława), a drugą otworzył Karol Kowalski z Dobrocina – trzeci w kategorii 16/30. Jacek Szczygłowski z Morąga był trzynasty na mecie i drugi w kat. 45+.

 • Grand Prix o Puchar Burmistrza Morąga Kretowiny 2017 – Maciej Galanek i Adrian Borkowski triumfatorami cyklu

  W ostatnią niedzielę lipca w Kretowinach rozegrano piąty / turniej Grand Prix Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza Morąga. Ta impreza zakończyła cykl, który trwał kilka tygodni. Jego triumfatorami zostali: Maciej Galanek i Adrian Borkowski (Morąg), którzy w ostatnim turnieju zajęli czwarte miejsce. A zwyciężyła para ostródzka; Kamil Jaworski/ Mateusz Jaworski

 • Gąsiorowo 33 czyli spotkanie niezawodnych przyjaciół – Stąpanie po granicy

  W niedziele (30 lipca) odbyła się Bieg Gąsiorowo 33 – impreza, którą wymyślił kilka lat temu Tomasz Domżalski znany w regionie długodystansowiec. Pomysł chwycił i zwolennicy bardzo chętnie przyjeżdżają do niewielkiej miejscowości leżącej na granicy Warmii i Mazur. Sielska, zarazem rodzinna atmosfera sprzyjają integracji środowiska, nie zwalniają też z obowiązku mocnego biegania.

 • Odwiedzamy Kretowiny, Pisz i Orzysz – plaże wpisane w krajobraz regionu

  W każdy weekend w wielu miejscowościach województwa warmińsko-mazurskiego odbywają się turnieje w siatkówce plażowej. Niektóre maja zupełnie lokalny charakter, inne odwiedzają zawodnicy z całego województwa, a nawet kraju. Mianownik jest wspólny: doskonała zabawa. To kolejny dowód, że ta dyscyplina wpisana jest w krajobraz sportowy Warmii i Mazur.

 • I Memoriał Tadeusza Sobkowiaka Morąg 2017 – Podium jednak dla gości

  W Morągu zakończył w niedzielę (23 lipca) Memoriał Szachowy Tadeusza Sobkowiaka byłego Dowódcy miejscowego Garnizonu. Obsada turnieju bardzo liczna i mocna. Oprócz czołówki z regionu wystartowało wielu uznanych szachistów z kraju, także silni jak zwykle zawodnicy z Kaliningradu. Dwóch z nich znalazło się na podium, ale na najwyższym stopniu staną Wojciech Reza (ASz. Gliwice), który rozpoczynał karierę na Warmii i Mazurach.

 • „Marketing Indiaca" wystąpi w Mistrzostwach Świata – Pozazdrościły młodzieży

  W Morągu indiaca obecna jest od 6 lat. Grają w nią rekreacyjnie dzieci, młodzież i dorośli. Od 2014 roku młodzieżowe morąskie drużyny biorą udział w Mistrzostwach Świata i zdobywają medale. Młodzieży pozazdrościli dorośli i postanowili sprawdzić swoje umiejętności w imprezie międzynarodowej. W dniach 7-12 sierpnia Marketing Morąg wystąpi w Rozogach w Mistrzostwach Świata.

 • Grand Prix o Puchar Burmistrza Morąga – Para: Galanek/Borkowski po raz trzeci

  W sobotę (15 lipca ) W Kretowinach odbył się trzeci turniej Grand Prix Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza Morąga. W turnieju wystartowało pięć par, grano systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Po raz trzeci triumfowała para: Maciej Galanek/Adrian Borkowski i ci zawodnicy prowadza w klasyfikacji generalnej Grand PrixMorąga.

 • Sukcesy i nowe doświadczenia "Kamen Open" – Indiaca hitem morąskiej młodzieży

  "Kamen Open" to największy turniej Indiaca w Europie. Odbywa się od 1992 roku i średnio startuje w nim około 60 drużyn. Po ubiegłorocznym sukcesie morąskich drużyn w Mistrzostwach Świata postanowiono spróbować sił w tym najsłynniejszym turnieju. Do Niemiec pojechało drużyn: Było to nowe doświadczenie ponieważ grano sety na czas. O wynikach zespołów z Morąga opowiada Leszek Biernacki.

 • I Bieg Plebiscytowy janowo k/Kwidzyna 2017 – Mariusz Pawłowski uczcił historyczne wydarzenie

  Gmina Kwidzyn zorganizowała w niedziele (9 lipca) w Janowie bieg przełajowy (dystans około 10.5 km) z okazji 97 rocznicy Plebiscytu na Warmii i Mazurach. Wystartowało 130 biegaczy, a najlepszym okazał się Mariusz Pawłowski (Marzęcice), który na dość trudnej trasie o zmiennej nawierzchni uzyskał 50 sekund przewagi nad następnym rywalem. Piąty był Jacek Szczygłowski (Morąg), zajmując drugie miejsce w kat. 41/50 za Panem Mariuszem.

 • GRAND PRIX „LATO (1) Ostróda 2017” - W premierze dobra gra pary Jakub Michalak/Grzegorz Białek

  W sobotnim (8 lipca) I Turnieju siatkówki plażowej cyklu Grand Prix „LATO 2017”rozegranym na Plaży Miejskiej nad J. Sajmino w Ostródzie wystąpiło 12 par, w tym dwie mieszane. O rozstawieniu par w turnieju decydowały punkty zdobyte w ubiegłorocznym cyklu. Najlepsi okazali się Jakub Michalak i Grzegorz Białek.

 • XIX Ogólnopolski Bieg o Kryształową Perłę Jeziora Narie Kretowiny 2017 (relacja, foto) – Wojciech Kopeć „znokautował” rywali

  Prawie 300 osób wystartowało w sobotnim (1 lipca) XIX Ogólnopolskim Biegu o Kryształową Perłę Jeziora Narie. To jedna z najstarszych imprez tego typu na Warmii i Mazurach, gdzie związek człowieka z natura jest szczególnie bliski. Zawodnicy przemierzali piękne, urozmaicone tereny, sam udział sprawiał przyjemność. Sportowo wszystkich przebił Wojciech Kopeć (Swaderki), który wygrał bezdyskusyjnie.

 • Nieoficjalne MP Wojska Polskiego – 16 Dywizja Zmechanizowana z Elbląga wróciła ze złotem

  W Żaganiu odbył się I Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. O tytuł nieoficjalnego mistrza Wojska Polskiego walczyło siedem reprezentacji. Najlepsi okazali się żołnierze z 16 Dywizji Zmechanizowanej z Elbląga. Drugie miejsce zajęła reprezentacja 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, a trzecie 12 Dywizja Zmechanizowana (Szczecin)

 • Narie Water Open o Puchar Burmistrza Morąga Kretowiny 2017 – Puchar Warmii i Mazur rozpoczęty, goście mocni jak nigdy

  W niedzielę (25 czerwca) w Kretowinach odbyła się impreza Narie Water Open o Puchar Burmistrza Morąga,która zainaugurowała III Puchar Warmii i Mazur w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych.Zawody zbiegły się w czasie z uroczystością oddania do użytku nowego nabrzeża w znanym ośrodku wypoczynkowy, akcent sportowy tej rangi był więc znakomity.

 • Wielkopolska Cup Kórnik 2017 – Victoria Morąg wróciła z czterema krążkami

  W Kórniku odbył się w miniony weekend (10/11 czerwca) Puchar Polski Kadetów i Juniorów w Taekwondo Olimpijskim - WIELKOPOLSKA CUP - zawody rankingowe PZTO. Imprezę rozegrano w krótkim odstępie czasowym po Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i Mistrzostwach Polski Juniorów, stąd wiele klubów zrezygnowało ze startu. W turnieju z powodzeniem wystąpili zawodnicy UKS Victoria Morąg.

 • MP Weteranów Wałbrzych 2107 – Anita Myrchel-Rutkowska medalistką w singlu, w grach podwójnych na też na brązowo

  W Wałbrzychu zakończyły sie w niedzielę 1 czerwca) Mistrzostwa Polski Weteranów w tenisie stołowym. Startowała spora grupa reprezentantów Warmii i Mazur. Brązowy medal w grze pojedynczej zdobyła w kat. K40 Anita Myrchel Rutkowska (Olsztyn) Anita Myrchek-Rutkowska (Olsztyn) w K40 . Bliscy podium w singlu byli: Ryszard Grzelak (Elbląg) w M40 i Marian Gęsicki (Działdowo) w M75, zajmując miejsca 5/6.

 • Jantarowy przełaj 2017 – Andrzej Luśnia z Morąga i Magdalena Matulewicz z Elbląga wygrali „dychę

  W sobotę (27 maja) w Jantarzeodbył się ”JANTAROWY PRZEŁAJ 2017”. Podczas imprezy rozegrano trzy biegi: półmaraton 21 km, bieg główny na10 km i bieg rekreacyjny (3 km). Tę miejscowość upodobali sobie elblążanie, którzy stanowili bodaj największą reprezentację. Ilość przeszła w jakość, bo wielu znalazło się w czołówce. Ale największy sukces odniósł Andrzej Luśnia z Morąga, który wygrał bieg na 10 km.

 • VIII Kwidzyński Bieg Papiernika 2017 – Przed Aleksandrą Lisowska tylko Kenijki

  W sobotę (20 maja) odbył się VIII Kwidzyński Bieg Papiernika jedna z najpopularniejszych imprez w sezonie. Tym razem na starcie stanęło około 3,5 tysiąca osób, w tym bardzo wiele z województwa warmińsko-mazurskiego. Odegrały w tym biegu czołową rolę. W klasyfikacji open pań Aleksandra Lisowska (Dywity AZS UWM) była trzecia, jedynie za Kenijkami. Wśród mężczyzn ósmy przybiegł Karol Kalis (Susz), a Mariusz Pawłowski (Kurzętnik) dziesiąty.

 • MP Amatorów Toruń 2017 – Dwie korony dla Warmii i Mazur: Dariusz Bartycha i Tomasz Golian

  W weekend (6/7 maja) w Toruniu odbyły się Mistrzostwa Polski Amatorów w tenisie stołowym. Organizatorem jak co roku był KST Energa-Manekin. Mecz rozgrywano w hali Centrum Sportu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W sumie wystąpiło 185 zawodników. Tenisiści stolowi Warmii i Mazur wrócili z dwoma tytułami mistrzowskimi, które zdobyli: Tomasz Golian (Morąg) i Dariusz Bartycha (Olsztyn)