Lidzbark Warmiński

 • Wojewódzki Turniej Jestem sprawny na „6” Tereszewo 2018 – Uczniowie SP 30 Olsztyn najsprytniejsi

  W hali Szkoły Podstawowej im Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tereszewie odbył się Wojewódzki Turniej Jestem sprawny na „6” . W sześciu konkurencjach sprawnościowych w formie sztafet rywalizowali uczniowie klas I-III z 11 szkół. Drużyna liczyła dziesięć osób (5 dziewczynek i 5 chłopców) Najwięcej punktów zebrali reprezentanci SP 30 Olsztyn, którzy wyprzedzili kolegów z SP Marzęcice i SP 1 Nidzica.

 • Kurzętnik XC 2018 – W Pro Paweł Kowalkowski przyjechał solo, w kat. Amator Mariusz Krzywiel drugi

  Na trudnych trasach Góry Zamkowej odbył się w niedziele wyścig MTB Kurzętnik XC 2018.Frekwencja nie była nadzwyczajna, a szkoda, bowiem pogoda i wyjątkowe otoczenie sprawiły, że rywalizowało się z dużą przyjemnością. Uczestników podzielono na kategorie: Pro i Amatorów. W pierwszej najszybszy okazał się Paweł Kowalkowski (Lubawa) natomiast wśród amatorów zwyciężył Leszek Szczepański z Kwidzyna przed Mariuszem Krzywielem (Lidzbark Warmiński).

 • W III lidze niespodzianki na finiszu – Wpadka Pałacu, Gietrzwałd stracił seta

  W ostatniej kolejce fazy zasadniczej rozgrywek doszło do sporej niespodzianki. Dotychczasowy wicelider tabeli CSiR Pałac Kamieniec przegrał w Suszu z Wenglorzem Lidzbark Warmiński 2:3.Potknięcie wykorzystał Team Cresovia pewnie pokonując w Giżycku Masurię 3:0.Za tydzień w Górowie odbędzie się zaległe spotkanie gospodarzy z Pałacem, które zadecyduje o drugim miejscu przed fazą play off.

 • Onico Gdynia Półmaraton 2018 – Czterech naszych w setce, a na mecie prawie 6 tysięcy uczestników

  Pierwszy w tym roku prestiżowy, długi bieg odbył się w niedziele (18 marca) w Trójmieście. W Onico Półmaratonie Gdynia wystartowało ponad sześć tysięcy uczestników. Ponieważ nie zabrakło czarnoskórych specjalistów od takich prób Polacy nie mieli tu wiele do powiedzenia, jeśli chodzi o okolice podium. Tym bardziej reprezentanci Warmii i Mazur, którzy stanowili amatorską część stawki.

 • I Puchar Polski (Styl wolny) Kadetów Staszów 2018 – Świetny występ, pięć medali dla Warmii i Mazur

  W Staszowieodbył się w weekend (17/18 marca) I Puchar Polski Kadetów w zapasach (styl wolny). Frekwencja znakomita. Około 250 zawodników z ponad 70 klubów, w tym 24 zapaśników z sekcji warmińsko-mazurskich. Spisali się doskonale zdobywając aż pięć brązowych medali. W klasyfikacji klubowej Orzeł Karolewo zajął ósme, a Budowlani Olsztyndziesiąte miejsce.

 • III WTK Skrzatów i Żaków Pisanica 2018 – Zacięte gry i... zasłużony poczęstunek

  W sobotę (17 marca) odbył się III Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Slrzatów i Żaków w tenisie stołowym. Dopisała frekwencja, na starcie pojawili się przedstawiciele prawie wszystkich klubów, w których jeszcze szkoli się dzieci. Miejsca na podium wywalczyli tenisiści z Działdowa, Lidzbarka Welskiego, Pisanicy i obu klubów z Olsztyna.

 • W III lidze bez niespodzianek – KSD Energoutil Ełk lepszy od Masurii, Gietrzwałd swoim tropem

  Dwa spotkania odbyły się w miniona niedzielę (11 marca) w III lidze siatkarzy. Bardzo interesująca konfrontacja Teamu Cresovii z Pałacem Kamieniec została przełożona z powodu udziału tego ostatniego w imprezie krajowej. Niespodzianek nie było. Lider z Gietrzwałdu znów wygrał „na sucho” tym razem w Lidzbarku Warmińskim. KSD Energoutil Ełkpokonał po ciekawej grze Masurię Giżycko.

 • I Sztafetowy Bieg Kobiet Olsztyn 2018 – W Paniach jest siła i moc

  W Parku Centralnym w Olsztynie odbył się w niedzielę (11 marca) I Sztafetowy Bieg Kobiet. Inicjatywa spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. Zgłosiło się 50 czteroosobowych zespołóww sumie rywalizowało około 200 pań. Już same nazwy niektórych sztafet wywoływały emocje, a walka na trasie rozgrzała uczestniczki i widzów, wśród których nie brakowało mężczyzn. Nie szczędzili gardeł.

 • Mistrzostwa Makroregionu Wchodniego i MMM Zamość 2018 – Kinga Kuklińska i Ewa Gołaszewska bohaterkami ekipy

  W sobotę (3 marca) w Hali Sportowo-widowiskowej OSiR w Zamościu z udziałem ponad 280 zawodników z 39 klubów, odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego Kyokushin oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w karate. Startowała spora grupa reprezentantów sekcji warmińsko mazurskich (Olecko, Olsztyn, Ełk, Iława, Szczytno, Lidzbark Warmiński, Bartoszyce, Ostróda).

 • Halowe Mistrzostwa Lidzbarka Warmińskiego w la – Biegali, rzucali, a Krzysztof Karkowski skoczył dwa metry

  Już po raz drugi w tym roku miejska hala widowiskowo-sportowa w Lidzbarku Warmińskim gościła lekkoatletów, którzy rywalizowali w konkurencjach biegowych, rzutowych i skocznościowych. Tydzień po zmaganiach sportowców ze szkół podstawowych na starcie stanęli uczniowie roczników gimnazjanych oraz reprezentanci szkół ponadgimnazjalnych.

 • DLPS na półmetku rundy rewanżowej – Tylko Kormoran obył się bez tie breaka

  Piąta kolejka Dobromiejskiej Ligi Piłki Siatkowej dostarczyła sporo sportowych emocji, ponieważ trzy mecze zakończyły się po pięciu setach a jeden po czterech. Już w pierwszym meczu pomiędzy Team Cresovia Górowo Iławeckie a Strefą Fitness DobreMiastodoszło do ciekawej i wyrównanej rywalizacji utytułowanego zespołu Jurka Tatola z dobromiejską młodzieżą.

 • Wystartowała VI edycja Grand Prix Górowa Iławeckiego 2018 - Starzy znajomi i nowe twarze

  W sobotę (3 marca) tenisiści stołowi z całego województwa mieli okazję zmierzyć się w turnieju nr 1, który inaugurował VI edycję górowskiego Grand Prix.. Uczestników powitał wicemarszałek Województwa Miron Sycz, który jednocześnie dokonał oficjalnego otwarcia zawodów. Na starcie stanęło 2 zawodniczki oraz 43 zawodników i żal jedynie, że w turnieju brakuje najmłodszych adeptów tej dyscypliny.

 • Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych 2018 - W Dobrym Mieście szybkie tempo Tomasza Kowalskiego

  Ponad 160 uczestników zgromadził w niedzielę (4 marca) na starcie Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Dobrym Mieście. Dystans niewielki (1963 m)pozwolił na udział także mniej zaawansowanych biegaczy. W klasyfikacji open najszybszy okazał się Tomasz Kowalski (Olsztyn)przed Mariuszem Jeziorskim (Łukta) i Bogumiłem Krupińskim (Olsztyn)

 • 1 Puchar Polski Kadetów (klasyczny) Radom 2018 – Sebastian Wesołowski z Budowlanych na podium

  W Radomiuodbył się w weekend (3/4 marca) pierwszy w tym roku Puchar Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym. Obsada imprezy rekordowa, zjawili się reprezentanci aż 52 klubów. Wystartowała 18-osobowa ekipa z Warmii i Mazur z sekcji w Olsztynie, Lubawie, Lidzbarku Warmińskim, Elblągu, Kętrzynie i Nowym Mieście Lubawskim. Piękny sukces odniósł Sebastian Wesołowski (Budowlani), który zdobył srebro w kat. 48 kg.

 • „Sopocka Zima” 35 Edycja Biegów Przełajowych po Plaży 2018 – Adam Serocki najlepszym 40-latkiem

  W minioną niedzielę (25 lutego) odbyła się impreza „Sopocka Zima” 35 Edycja Biegów Przełajowych po Plaży.Rywalizowano na dwóch dystansach: 8 km i 4 km. W dłuższym biegu świetnie wypadł elblążanin Adam Serocki, który okazał się najlepszym w gronie 40-latków,a w open zajął piąte miejsce/ Wysoko, bo na 14 pozycji sklasyfikowano Szymona Gwardjaka z Lidzbarka Warmińskiego, reprezentującego Zorzę Gdynia.

 • Amatorskie Mistrzostwa Regionu Bartoszyce – W Bezledach ciekawie i na dobrym poziomie

  W hali widowiskowo-sportowej w Bezledach odbyły się w sobotę (24 lutego) Amatorskie Mistrzostwa Regionu Bartoszyce w Tenisie Stołowym o Puchar Wójta Gminy Bartoszyce. Impreza wywołała duże zainteresowanie i zachęciła do udziału miłośników pingponga z całego województwa. Frekwencja i poziom mogły zadowolić. Turniej open wygrał Sebastian Główczyk (Olsztyn), a wśród pań Natalki Sycz (Górowo Iławeckie).

 • „Stomil Razem” (rocznik 2008) Olsztyn 2018 – Gospodarze zatrzymali puchar

  W sobotę (24 lutego) w Uranii odbył się turniej „Stomil Razem” dla chłopców rocznika 2008. Wystąpiło dziesięć zespołów z regionu, w pierwszej fazie podzielonych na dwie grupy (każdy z każdym), potem rozgrywano półfinały i spotkania o miejsca w turnieju. Najlepsi okazali się piłkarze Stomilu,którzy w finale pokonali AP Żuri Football Olsztyn po rzutach karnych. Trzecie miejsce zajęła AP Ostróda wygrywając z Mini Soccer Mrągowo 2:1.

 • W III lidze ciekawie tylko za plecami lidera – KPS Gietrzwałd szybko rozwiał wątpliwości

  W III lidze siatkarzy trudno mówić o meczach na szczycie. W sobotę (24 lutego) spotkały się wprawdzie pierwszy i drugi zespół tabeli, ale dzieli ich tak duża różnica, była to potyczka ekip z innych półek. KPS Gietrzwałd łatwo wygrał 3:0 z Teamem Górowo Iławeckie i kontynuuje zwycięską passę. Raczej myślami jest przy turniejach o wejście do II ligi.

 • Trójmiejski Ultra Track 2018 – Kętrzynianie (Nestorowicz i Liśkiewicz) najwyżej

  W sobotę (18 lutego) odbył się Zimowy Trójmiejski Ultra Track na dystansach 68 km i 15 km. Trasa przebiegała przez Park Krajobrazowy, była malownicza, ale trudna technicznie i wymagająca. Na najdłuższym dystansie najwyższe – 37 miejsce z uczestników z Warmii i Mazur zajął Marek Nestorowicz z Kętrzyna. Na krótszym najszybszy też okazał się kętrzynianin Roman Liśkiewicz - 18

 • Mistrzostwa Województwa (styl klasyczny) Lidzbark Warmiński 2018 – Największy problem, jest nas ciągle za mało

  W minioną sobotę (17 lutego) w Lidzbarku Warmińskim odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiegow zapasach styl klasyczny. O tytuły rywalizowano w grupach juniorów i kadetów, w każdej z nich niewiele ponad 20 zawodników (połowa z nich to gospodarze) we wszystkich kategoriach. I to jest największy problem.