giżycko

 • XIV Otwarte Mistrzostwa Kolna 2018 (FOTO) – Bolesław Krawczyk najlepszy w M60+ Dariusz Bartycha dwa razy tuż za podium

  W weekend (17/18 marca). w sali gimnastycznej przy SP2 w Kolnie odbyły się XIV Otwarte Mistrzostwa Kolna w Tenisie Stołowym. Zjechało się wielu amatorów pingponga, zjawiła się tez spora grupa reprezentantów Warmii i Mazur. Bolesław Krawczyk (Olsztyn) wygrał rywalizacje w kat 50+ przed Franciszkiem Jastrzębowskim (Olsztyn), natomiast Dariusz Bartycha (Olsztyn) był bardzo bliski podium w dwóch kat. Zarówno w open, jak i M50+ zajął czwarte miejsca.

 • Młodziczki dokończyły ligę – Efektowny finisz Omegi Mrągowo

  W lidze wojewódzkiej młodziczek już meta. Rozstrzygnięcia zapadły dużo wcześniej Tytuł wywalczyły szczypiornistki MUKS Omega Mrągowo, które wygrały wszystkie spotkania. Do końca zachowały wysoka formę i mimo, że złoto miały zapewnione. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna MKS Truso Elbląg, trzecie zajęły zawodniczki MLKS Czarni Olecko.Poziom rywalizacji zróżnicowany, Omega i Truso wyraźnie górowały nad rywalkami.

 • Otwarte Mistrzostwa Węgorzewa Kobiet 2018 – Amatorska siatkówka też może być ciekawa

  W hali Miejskiej odbyły się 3 marca Otwarte Mistrzostwa Węgorzewa w Piłce Siatkowej Kobiet .Wystąpiło aż jedenaście drużyn z całego regionu. System był skomplikowany. Najpierw drużyny rywalizowały w grupach, potem obowiązywał system play off.. Rozegrano w sumie 30 meczów. Triumfowały zawodniczki MKW Mazury. Węgorzewo, które w finale pokonały Bartoszki Bartoszyce 2:0

 • Młodziczki UKS Absolwent Sport Club mistrzyniami województwa – Olsztynianki nie zmarnowały szansy

  Siatkarki UKS Absolwent Sport Club Olsztyn zdobyły tytuł mistrzyń województwa młodziczek w piłce siatkowej w sezonie 2017/18. Przewaga uzyskana po pierwszym turnieju okazała się wystarczająca. W sobotę (17 marca) w Giżycku olsztynianki wygrały dwa pierwsze spotkania i ostatni mecz z KS MOSiR Giżycko miał już charakter prestiżowy. Wygrały go gospodynie, co było małą rekompensatą za ich dobrą postawę w cały sezonie.

 • Północna Liga Regionalna 2017/18 - Mistrzem UKS Jantar Gołdap, ale wygrali wszyscy, najwięcej Robert Karniej (49-0)

  Zakończyły się rozgrywki Północnej Ligi Regionalnej 2017/18 w tenisie stołowym. Podsumowanie odbyło się w niedzielę (18 marca) w Pisanicy. Wszystkie drużyny nagrodzono pamiątkowymi pucharami. W pełni na to zasłużyły. Liga jest inicjatywą samych uczestników, którzy w ten sposób zaspakajają swoje pasje. Bez wielkich pieniędzy, tej całej licencyjnej otoczki i potężnych haraczy.Po postu znakomity projekt tenisistów-amatorów.

 • Caligula Cup Okartowo 2018 – Michał Burczyński potwierdza mistrzowską formę

  Na jeziorze Śniardwy w Okartowie rozegrano w weekend (17/18 marca) regaty bojerowe Caligula Cup. Wystartowało prawie 30 zawodników, a na podium znaleźli się starzy znajomi. Wygrał Michał Burczyński (AZS UWM Olsztyn) przed kolega klubowym Dariuszem Kardasiem i Robertem Graczykiem (MKŻ Mikołajki). Pogoda była piękna, słoneczna, choć trudna dla żeglarzy lodowych.

 • W III lidze niespodzianki na finiszu – Wpadka Pałacu, Gietrzwałd stracił seta

  W ostatniej kolejce fazy zasadniczej rozgrywek doszło do sporej niespodzianki. Dotychczasowy wicelider tabeli CSiR Pałac Kamieniec przegrał w Suszu z Wenglorzem Lidzbark Warmiński 2:3.Potknięcie wykorzystał Team Cresovia pewnie pokonując w Giżycku Masurię 3:0.Za tydzień w Górowie odbędzie się zaległe spotkanie gospodarzy z Pałacem, które zadecyduje o drugim miejscu przed fazą play off.

 • II Setka Komandosa Kokotek 2018 – Łukasz Duchnowski z Ełku po 10 godzinach trzeci na mecie

  Wojskowy Klub Biegacza „Meta”Lublinieczorganizował w piątek (16 marca) w ośrodku „Kokotek” II Setkę Komandosa. Już sam dystans budzi największy respekt, a do tego dużą jego część trzeba przebyć w umundurowaniu i obciążeniem. W tych arcytrudnych zimowych warunkach świetnie spisał się Łukasz Duchnowski z Ełku reprezentujący 15 Giżycka Brygadę Zmechanizowaną.Stanął na trzecim miejscu podium.

 • MP Juniorów młodszych w klasie DN Gizycko 2018 – Medale w skromnej obsadzie

  Zaledwie siedmioro uczestników liczyła stawka Mistrzostw Polski juniorów młodszych w klasie DN. W rywalizacji chłopców tytuł wywalczył Kacper Worek (YK Stal Gdynia), a brąz zdobył Jakub Kamiński (MBSW/UKŻR Gizycko). Natomiast wśród dwóch zawodniczek lepsza okazała się Laura Banach (MKŻ Mikołajki) przed Marią Konarzewską (MBSW/UKŻR Giżycko).

 • Juniorzy młodsi już wszyscy na mecie – Na podium Truso, czwarty MTS Giżycko

  Ostatnim akordem ligi wojewódzkiej juniorów młodszych był mecz Truso Elbląg - MTS Giżycko. Obie drużyny straciły szanse na awans do rozgrywek o mistrzostwo Polski, stawka był brązowy medal w regionie. Pierwszy mecz w Giżycku wysoko wygrali elblążanie i chyba zbyt pewnie się poczuli, bo w rewanżu dość długo prowadził MTS i dopiero w drugiej części Truso przejęło inicjatywę wygrywając 34:29

 • ALYTAUS TAURE 2018" – Juniorzy młodsi MTS Giżycko zaimponowali na Litwie

  W dniach 8-11 marca dwa zespoły MTS-u Giżycko brały udział w międzynarodowym turnieju na Litwie "ALYTAUS TAURE 2018" (Puchar Miasta Alitus). Obsada była bardzo atrakcyjna, wystąpiły ekipy z: Litwy, Ukrainy, Łotwy oraz z Polski. Bardzo dobrze spisali juniorzy młodsi z Giżycka, zajmując II miejsce. Młodziczki powiodło się gorzej, ale musiały się zmierzyć ze starszymi, silniejszymi fizycznie przeciwniczkami.

 • Memoriał Henryka Aniołkowskiego Giżycko 2018 – Dublet AZS UWM: Burczyński przed Kardasiem

  W Giżyckuodbył się w miniony weekend (10/11 marca) Memoriał Henryka Aniołkowskiego. Oprócz regat rangi mistrzowskiej to jedna z najbardziej prestiżowych imprez sezonu. Rozegrano pięć wyścigów, a dominowali bojerowcy AZS UWM Olsztyn. Zwyciężył Michał Burczyński (wygrał trzy wyścigi), a drugi był świetny w tym sezonie Dariusz Kardaś. Na podium stanął jeszcze Tomasz Zakrzewski (MKŻ Mikołajki).

 • Finał mistrzostw województwa młodziczek (1) 2017/18 – Na półmetku prowadzi Absolwent, faworytki z Giżycka trzecie

  W Olsztynie odbył się w sobotę 10 (marca) pierwszy turniej finałowy mistrzostw województwa młodziczek. Rywalizację wygrały siatkarki UKS Absolwent Sport Club Olsztyn z kompletem zwycięstw. Pozostałe trzy zespoły: MKS Dobre Miasto, KS MOSiR Gizycko i MKS Truso Elblągpodzieliły się punktami, co jeszcze bardziej zwiększa szanse Absolwenta ma złoto.

 • W III lidze bez niespodzianek – KSD Energoutil Ełk lepszy od Masurii, Gietrzwałd swoim tropem

  Dwa spotkania odbyły się w miniona niedzielę (11 marca) w III lidze siatkarzy. Bardzo interesująca konfrontacja Teamu Cresovii z Pałacem Kamieniec została przełożona z powodu udziału tego ostatniego w imprezie krajowej. Niespodzianek nie było. Lider z Gietrzwałdu znów wygrał „na sucho” tym razem w Lidzbarku Warmińskim. KSD Energoutil Ełkpokonał po ciekawej grze Masurię Giżycko.

 • MP Młodzików i Młodzieżowców & OZR Gdańsk 2018 – Są medale, udane zwieńczenie sezonu

  W Gdańskuodbyły się w sobotę i niedzielę (10/11 marca) Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodzieżowcóww short tracku, połączone z Ogólnopolskimi Zawodami Rankingowymi (finał). W młodzikach (junior C) na podium dwukrotnie stanął Jędrzej Borowiecki (Orzeł Elbląg)– drugi w wyścigach na 500 m i 1000 m. Zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Jakub Ekstowicz (Short Track MOSiR Gizycko) był cztery razy piąty.

 • Arena Grand Prix Polski Lublin 2018 – Ewa Jaszczuk najlepsza 16-latką, Gabriela Wójtowicz na podium w open

  W Lublinie odbywł się w weekend (10/11 marca) Arena Grand Prix Polski w pływaniu. Tym razem frekwencja jest o wiele lepsza niż dwa tygodnie temu w Kozienicach, dotyczy to również reprezentantów Warmii i Mazur (AZS UWM Olsztyn, Kormoran Olsztyn, Jedynka Elbląg, Medyk Giżycko, Orka Iława). Najlepszą zawodniczka kat. U16 została Ewa Jaszczuk (Kormoran) . Medal w open zdobyła Gabriela Wójtowicz (AZS UWM) na 100 m st. grzb.

 • Tropem Wilczym Święto Żołnierzy Wyklętych Giżycko 2018 – Patriotyczne oblężenie Twierdzy Boyen

  W minioną niedzielę (4 marca) w wielu miejscowościach województwa warmińsko-mazurskiegoodbyły się Biegi Tropem Wilczym poświęcone Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Imprezy miały przede wszystkim charakter patriotyczny i ten duch przewijał się wszędzie. Symbole, poczucie wspólnoty narodowej towarzyszyły rywalizacji sportowej , a tę każdy traktował indywidualnie.

 • MP Młodzików U10 Chrusty 2018 – Magdalena Filipiak w dziesiątce

  W Chrustach zakończyły się w niedzielę (4 marca) Mistrzostwa Polski Młodzików (do lat 10) w szachach.To prestiżowa impreza. Uczestnicy są już pełnoprawnymi zawodnikami, którzy od przynajmniej trzech lat intensywnie trenują. Stąd wysoki poziom i frekwencja. Duży sukces odniosła młoda szachistka UKS Trzydziestka Olsztyna Magdalena Filipiak, która zmieściła się w czołowej dziesiątce (9 miejsce).

 • Puchar Pięknej Góry Gołdap 2018 – Białe szaleństwo w dosłownym znaczeniu

  W sobotę (3 marca) na Pięknej Górze odbyły się Mistrzostwom Gołdapi w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. Mroźne dni zachęciły di przyjazdu wielu miłośników białego szaleństwa z całego regionu. Uczestników podzielono na kategorie wiekowe. Poziom był zróżnicowany, ale liczyła się przyjemność szusowania po śniegu.

 • Ostatki w ligach: juniorów młodszych i młodziczek – Emocje już mniejsze, ale każdy mecz to nauka

  Rozgrywki w wojewódzkich rozgrywkach wojewódzkich w piłce ręcznej powoli dobiegają końca. W ligach: juniorów młodszych i młodziczek wszystkie rozstrzygnięcia zapadły i emocji jest mniej. Złoci medaliści – zawodnicy Szczypiorniaka II pokonali MTS Giżycko 38:32,ale goście zaprezentowali się dobrze i zyskało na tym widowisko. Młodziczki Truso wysoko wygrały z Mikołajkami, Jedynka Bartoszyce zwyciężyła MTS Giżycko.