giżycko

 • Inauguracja III ligi w Gietrzwałdzie – KPS w trzech setach, ale to nie był spacerek

  W zaległym meczu pierwszej kolejki III ligi siatkarzy KPS Gietrzwałd pokonał w niedzielę (19 listopada) Masurię Volley Giżycko 3:0 (20,13,25). Faworyci wygrali w trzech setach, ale nie był w żadnym wypadku spacerek. Beniaminek z Giżycka zaimponował ambicją i miał dużą szansę by urwać gospodarzom seta. Ci w ostatniej chwili opanowali sytuację. Pod względem sportowym premiera III ligi w Gietrzwałdzie była całkiem udana.

 • O Puchar Burmistrza Mławy – Powrót na Warmie i Mazury z naręczami medali

  W weekend (18/19 listopada) odbywały się Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Mławy. Startowali w nich pływacy sekcji warmińsko-mazurskich: Płetwala Szczytno, Orki Iława, Pirata Elbląg, MKS Roś Pisz i Medyka Giżycko. W klasyfikacji medalowej piąte miejsce zajął Płetwal  - 28 (8 9 11), ósme Pirat 12 (7 2 3), dwunaste Medyk 8 (4 3 1), pietnaste Orka 30 (3 13 14). Startowało 400 zawodników z 29 klubów.

 • Półfinał MP Jastrzębia Góra 2017 – Gęste sito, awansowali: Wiktoria Dziodko, Grzegorz Fil i Anita Daliga

  W Jastrzębiej Górze zakończyły się w piątek (17 listopada) półfinałowe turnieje Młodzieżowych Mistrzostw Polski w szachach. Startowała spora grupa reprezentantów Warmii i Mazur (21), ale bezpośredni awans wywalczyła tylko trójka: w U9: Wiktoria Dziodko (Hetman Nowe Miasto Lubawskie) i Grzegorz Fil (Debiut Gizycko) oraz Anita Daliga (UKS Trzydziestka Olsztyn) w U17.

 • Jesienne Święto Biegów Węgorzewo - Ogonki 2017 – Na mecie hymn, a wcześniej z naturą za pan brat

  W niedziele (12 listopada) w miejscowości Ogonki koło Węgorzewa odbyła się impreza pod hasłem „Jesienne Święto Biegów”. W jej ramach rozegrano dwie konkurencje: I Bieg Niepodległości (5 km) i III Bieg BiegamBoLubię LASY (10.5 km). Wsumie w rywalizacji uczestniczył o ponad 200 zawodniczek i zawodników, nie licząc miłośników rekreacyjnego marszu z kijkami.

 • W Wydminach patriotycznie na sportowo – Wygrali wszyscy...

  Młodzi sportowcy z regionu, mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności, podczas kolejnej edycji turnieju piłki nożnej z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. Dwudniowe zmagania (11-12 listopada) zgromadziły w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach blisko 150 młodych sportowców z północno-wschodniej części województwa warmińsko-mazurskiego.

 • VI Międzynarodowy Turniej o Puchar Burmistrza Kętrzyna 2017 – Gospodarze naciskali, ale Rosjanin się obronił

  W sobotę (11 listopada) odbył się VI Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta Kętrzyn z okazji 660 rocznicy nadania praw miejskich i Dnia Niepodległości. Wystąpiło ponad 70 uczestników różnych generacji i o różnym statusie szachisty. Zdecydowana większość to zawodnicy z Warmii i Mazur, byli tez goście zza wschodniej granicy, jak zwykle reprezentujący bardzo wysoki poziom.

 • W premierze III ligi łatwe zwycięstwa Pałacu i Cresovii – Na razie emocji niewiele

  W niedzielę (12 listopada) zainaugurowane zostały rozgrywki warmińsko-mazurskiej III ligi seniorów. W sezonie 2017/18 występuje sześć zespołów. Pierwsze spotkania nie przyniosły większych emocji. Pałac Kamieniec pokonał KSD Energoutil Ełk, a Team Cresovia Górowo Iławeckie Wenglorza Volley Lidzbark Warmiński. Wyniki 3:0 dla gospodarzy świadczą o ich wyraźnej przewadze.

 • Rusza III liga – W stawce tylko pozorni nowicjusze

  W najbliższy weekend (11/12 listopada) rusza warmińsko-mazurska III liga siatkarzy. W tym sezonie do rywalizacji zgłosiło się sześć zespołów, które walczyć będą o prymat w regionie oraz dwa miejsce dające prawo gry w turniejach o wejście do II ligi. W stawce starzy znajomi, może z wyjątkiem Masurii Volley Giżycko i KPS Gietrzwałd. W tym ostatnim przypadku jest to tylko zmiana adresu.

 • Puchar Europy WRPF w wyciskaniu sztangi leżąc Złotoryja 2017 – Na podium Dorota Kozakiewicz i Marcin Garbas

  W Złotoryi odbył się Puchar Europy Federacji WRPF w wyciskaniu sztangi leżąc RAW. W turnieju wystartowało kilkoro reprezentantów Warmii i Mazur. Drugie miejsce w kategorii do 75 kg zajął Marcin Garbas z Elbląga (190 kg). Zdobył jednocześnie złoty medal w MP służb mundurowych. W wadze do 82.5 kg pań drugie miejsce zajęła Dorota Kozakiewicz –Giżycko (92.5 kg)

 • XIII Zawody o Puchar Burmistrza Giżycka 2017 – Każdy walczył o swoje rekordy...

  W weekend (4/5 listopada) odbyły się trzynaste już Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Giżycka. Impreza co roku gromadzi na starcie kilkuset młodych uczestników z wielu znanych krajowych klubów, także gości zza wschodniej granicy. Rywalizacja przebiegała w wielu kategoriach wiekowych od 8 lat wzwyż. Reprezentanci sekcji warmińsko-mazurskich odnieśli w sumie 26 zwycięstw.

 • Ogólnopolskie Zawody Rankingowe Gdańsk 2017 – Ilość i jakość w Trójmieście

  Spora grupa reprezentantów Warmii i Mazur startowała w weekend (4/5 listopada) w Ogólnopolskich Zawodach Rankingowych w short tracku. Najliczniejszą grupę stanowili łyżwiarze działającej już pełna parę sekcji MOSiR Short Track Giżycko. Najbardziej spektakularne sukcesy odnieśli zawodnicy Orła Elbląg. Juniorka D Ada Jażdzyńska była najlepsza w wieloboju i na 1000 m. zdobyła dwa srebra na 500 m i 777 m..

 • Eliminacje do OOM Giżycko 2017 – Porażka dziewcząt z Warmii i Mazur w meczu o wszystko

  W Giżycku zakończył się w niedzielę(5 listopada) eliminacyjny turniej w koszykówce dziewcząt (U14) do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Startowało siedem  reprezentacji województw tzw. Dywizji B, podzielonych na dwie grupy. Zespół Warmii i Mazur grając z Lubelskim, Lubuskim i Opolskim odniósł dwa zwycięstwa i zajął 2 miejsce, ale w decydujacej potyczce o udział w barażach uległ Kujawsko-Pomorskiemu 51:70

 • MP Niewidomych i Słabowidzących Bydgoszcz 2017 – Warmia i Mazury z tarczą

  W Bydgoszczyodbyły się w dniach 20/23 października Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzącychw strzelectwie pneumatycznym w konkurencji trzech postaw. Świetnie wypadli reprezentanci OKS Warmia i Mazury, którzy zdobyli dwa złote i dwa srebrne medale. Tytuły mistrzowskie wywalczyli: Krzysztof Ruszkiewicz i Piotr Staszewski. Ze złotem wróciła też Klaudia Żelazowska (IKS Morena Iława).

 • Międzynarodowy Turniej z okazji Święta Niepodległości Giżycko 2017 – Kto zdobędzie Puchar Burmistrza?

  W sobotę (11 listopada) w hali SP 1 (ul Gimnazjalna) w Giżycku odbędzie się Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego z okazji Święta Niepodległości o Puchar Burmistrza. Impreza przewiduje rywalizacje we wszystkich kategoriach wiekowych. Nad Niegocinkażdego roku przyjeżdża spora grupa miłośników tenisa stołowego, mamy nadzieję, że podobnie będzie i tym razem. Poniżej regulamin.

 • VI Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki 2017 – Płetwal Szczytno ani myśli zwalniać, Karolina Piechowicz trzy razy pierwsza

  W sobotę (28 października) odbyły się VI Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w pływaniu. Do rywalizacji stanęło 350 zawodniczek i zawodników z 32 klubów. Świetnie spisali się pływacy Płetwala Szczytno, którzy w klasyfikacji medalowej zajęli drugie miejsce zdobywając 17 medali: 7 złotych, 6 srebrnych i 4 brązowe. Indywidualnością zawodów była Karolina Piechowicz, która wygrała trzy wyścigi.

 • XIV Otwarty Turniej o Puchar Wójta Gminy Kalinowo Pisanica 2017 – Każdy chciał zagrać z Tomkiem Kotowskim

  W miniony weekend (21/22 października) w Pisanicy odbył się XIV Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Kalinowo. Do małej miejscowości na skraju województwa warmińsko-mazurskiego przyjechało ponad 100 miłośników pingponga, a rywalizowano w kategoriach od żaka do weterana. Oczywiście najbardziej prestiżowa walka przebiegała w grupie open, a chętni mogli tez wziąć udział w turniej deblowym.

 • Mistrzostwa Województwa SZS w Przełajowych Biegach Sztafetowych 2017 – W Nowym Mieście Lubawskim tysiąc uczestników, a wszyscy rwali do mety!

  We wtorek (24 października) w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się Mistrzostwa Województwa Szkolnego Związku Sportowego w Przełajowych Biegach Sztafetowych Dziewcząt i Chłopców.Frekwencja dopisała i to jak! Na starcie stanęło prawie tysiąc dzieci i młodzieży. Rozegrano sześć konkurencji w trzech kategoriach wiekowych. Każda sztafeta liczyła dziesięć osób.

 • Arena Grand Prix Polski (1) Oświęcim 2017/18 - Gabriela Wójtowicz drugą grzbiecistką, Angelika Wikieł trzecią żabkarką, a Ewa Jaszczuk najlepszą 15-latką

  Nowy cykl zawodów Arena Grand Prix Polski odbył się  się w weekend (21/22 października) w Oświęcimiu.. W imprezie startowali też pływacy Warmii i Mazur, najwięcej z MTP Kormoran, ale byli też zawodnicy AZS UWM Olsztyn Orki Iława i Medyka Giżycka. Gabriela Wójtowicz (Kormoran) była druga wśród grzbiecistek, Angelika Wikieł (AZS UWM) trzecia wśród żabkarek, a Ewa Jaszczuk (Kormoran) okazała się najlepsza 15-latką.

 • Danubia (2) Czech Open Benatky nad Jizero 2017 – Tym razem bez medali, ale bądźmy cierpliwi

  W drugiej w tym sezonie imprezie w short tracku z cyklu Danubia rozegranej w weekend (13/15 października) w Benatky nad Jizero (Czechy) nie obyło się bez warmińsko-mazurskich akcentów. Wprawdzie żaden z reprezentantów naszego regionu nie stanął na podium, ale podkreślić miejsca w dziesiątce Jędrzeja Borowieckiego, Krzysztofa Reindla (Orzeł) i Patrycji Henkiel (WMKS Olsztyn).

 • Techniczne MP Białystok 2017 – Maciej Tomaszewski układ na złoto

  W sobotę (14 października) w Białymstoku odbyły się IX Techniczne Mistrzostwa Polski w Taekwondo Olimpijskim. Wyłoniono najlepszych w konkurencjach poomsae indywidualne oraz poomsae synchroniczne par w 8 kategoriach wiekowych. Świetni spisał się Maciej Tomaszewski z AZS UWM Olsztyn, który zdobył złoty medal w grupie juniorów (15/17 lat)