giżycko

 • Młodziczki już na półmetku – Czy Omega może czuć się pewnie?

  Niedzielna (14 stycznia) seria spotkań zakończyła pierwsza część rozgrywek ligi wojewódzkiej młodziczek.Na półmetku zdecydowanie prowadzi Omega Mrągowo z kompletem zwycięstw. Jedynym rywalem, który jest w stanie zagrozić liderkom jest Truso Elbląg,które rewanż rozegra u siebie, ale trudno uwierzyć by wygrało różnicą większa niż 11 bramek. Pozostałe ekipy prezentują mniej więcej wyrównany poziom.

 • W lidze młodziczek – Omega i Truso bez kłopotów, Bartoszyce też z punktami

  W czwartej kolejce ligi wojewódzkiej młodziczek wszystkie spotkania zakończyły się zwycięstwami zespołów przyjezdnych. Wysokie wygrane zanotowały prowadzące w rozgrywkach drużyny MUKS Omega Mrągowo i MKS Truso Elbląg. Pierwszy raz w tym sezonie sukces świętowały szczypiornistki UKS Jedynka Bartoszyce, które bardzo pewnie wygrały w Giżycku.

 • Młodziczki MOSiR Giżycko po raz czwarty – O tytule zadecydują turnieje

  Szóstą eliminacje Mistrzostw Województwa Młodziczek wygrały po raz czwarty z rzędu siatkarki MOSiR Giżycko, które stają się głównymi pretendentkami do tytułu. Ale o podziale medali zadecydują dwa turnieje finałowe, do których coraz bliżej. Przed nami ostatnia eliminacja, bardzo istotna, bowiem w dużym stopniu ukształtuje finałowa stawkę.

 • W III lidze – KPS Gietrzwałd stracił pierwszego seta, Pałac i Team Cresovia walczą o wicemistrzostwo

  Dopiero w piątej kolejce III ligi siatkarze KPS Gietrzwałd stracili pierwszego seta w rozgrywkach. Zawodnicy KSD Energoutil Ełk mecz z liderem przegrali 1:3 ale mają małą satysfakcję, że to oni urwali seta faworytowi i murowanemu faworytowi do mistrzostwa. Wszystko wskazuje na to, że o drugie miejsce, premiowane udziałem w turniejach o awans do II ligi walczyć będą: CSiR Pałac Kamieniec i Team Cresovia Górowo Iławeckie.

 • Superpuchar WMSZS (rocznik 2002-2004) - W Olsztynku ostródzianie, w Giżycku mrągowianki

  Przed Świętami odbyły się Turnieje o Superpuchar Warmińsko-Mazurskiegogo Szkolnego Związku Sportowego w Piłce Siatkowej (roczniki 2002-2004). W Olsztynku walczyli chłopcy, a do rywalizacji przystąpiły cztery zespoły (system „każdy z każdym”.). Puchar zdobyła SMS Ostróda. W turnieju dziewcząt w Giżycku rywalizowało sześć szkół (najpierw w grupach a potem o miejsca). Tu wygrała drużyna z Mrągowa

 • Ełcka Zmarzlina 2018 – Meta daleko za horyzontem

  W miniony weekend (5/7 stycznia) odbył się "Ełcki Maraton Pieszy na Orientację -Ełcka Zmarzlina".To tradycyjna impreza o charakterze rekreacyjno – turystycznym. Uczestnicy mieli do wyboru trzy dystanse: 100, 50 i 15 km. Przy każdym z nich obowiązywał limit czasowy odpowiednio: 24-godziny, km 12 – godzin, 6 godzin. Zainteresowanie było ogromne.

 • W lidze juniorów młodszych – Finalistów już praktycznie znamy

  Rywalizacja w rozgrywkach ligi wojewódzkiej juniorów młodszych przebiega w dwóch grupach (poprzednia tabela była błędna). Po dwa najlepsze zespoły awansują do strefy 1/4 i z zaliczeniem spotkań eliminacyjnych z partnerem z grupy walczyć będą o medale. W grupie I awans zapewniły sobie Szczypiorniak I Olsztyn i MTS Giżycko, w drugiej zakwalifikują się najprawdopodobniej Szczypiorniak II Olsztyn i Truso Elbląg.

 • Wojewódzkie Superpuchary SZS w „halówce” (r. 2002/04 i Szkoły Ponadgimnazjalne) – Najlepsi chłopcy z SP 2 Giżycko i I LO Olecko

  W Giżycku odbyły się jeszcze w starym roku Wojewódzkie Halowe Turnieje Chłopców Szkolnego Związku Sportowego o Superpuchar w kategoriach: gimnazjalnych (2002/04) i ponadgimnazjalnych. W młodszej grupie wiekowej triumfowali gospodarze – uczniowie SP 2 Giżycko, w starszej zawodnicy z I LO Olecko. Najlepszym zawodnikiem oraz królem strzelców został kapitan oleckiej drużyny Maciej Waluśkiewicz - strzelec 7 bramek

 • Zawody osób niepełnosprawnych Olecko 2017 – Każdy zasłużył na medal

  Na pływalni Lega odbyły się III Mikołajkowe Zawody Osób Niepełnosprawnych Olecko 2017. Na starcie stanęło ponad 150 osób z: Olecka, Wronek, Giżycka, Białegostoku, Gołdapi, Pisza, Suwałk, Olsztyna i Kętrzyna. Rywalizowano w kilku kategoriach wiekowych na dystansach: 25 i 50 metrów. Wszyscy walczyli ogromna determinacja i każdy zasłużył na medal.

 • W lidze wojewódzkiej młodziczek – Rewelacyjna gra Omegi Mrągowo

  W lidze wojewódzkiej młodziczek za nami trzy pełne kolejki, po których liderem jest MUKS Omega Mrągowo, który jako jedyny odniósł komplet zwycięstw. Szczególnie cenna okazała się wygrana z Truso Elbląg. Wydaje się, że te dwie drużyny przewyższają poziomem pozostałe i o tytule zadecyduje rewanż w Elblągu, choć zaliczka Omegi jest duża.  Oczywiście nie można wykluczyć niespodzianek, bowiem pozostałe zespoły tez czynią postępy.

 • Grand Prix Węgorzewa (2) 2017/18 – AKS Kormoran Olsztyn na czele

  W sobotę (30 grudnia) rozegrano drugi z trzech turniejów Grand Prix Węgorzewa w Piłce Siatkowej Mężczyzn. W rywalizacji uczestniczyło osiem drużyn, które w pierwszej fazie podzielono na dwie grupy. Czołowe dwójki awansowały do półfinałów i rozgrywały mecze na krzyż. Potem zespoły grały o miejsca w turnieju. Zwyciężył AKS Kormoran Olsztyn, który odniósł komplet zwycięstw i prowadzi w klasyfikacji generalnej

 • Turniej z Gwiazdami Łukasza Brozia Giżycko 2017 – Inicjator poprowadził do zwycięstwa, dzieci z szerokim uśmiechem

  W środę (27 grudnia) w hali Centralnego Ośrodka Sportu w Giżycku odbył się IV Turniej z Gwiazdamizorganizowany przez wychowanka Mamr, a od wielu sezonów piłkarza warszawskiej Legii Łukasza Brozia. Jest to w praktyce impreza promująca futbol w każdym wydaniu, bowiem oprócz rywalizacji seniorów odbywają się w różnych halach Giżycka turnieje dziecięce od U6 do U10.

 • Mikołajkowy Turniej Minisiatkówki Suwałki 2017 – Trójka Gołdap trzy razy na podium

  W niedzielę (10 grudnia) w czterech salach gimnastycznych, na ośmiu boiskach, Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkachodbył się największy turniej mini siatkówki w województwie podlaskim. W Mikołajkowym Turnieju Mini Siatkówki o Puchar Prezesa SUKSS Suwałki walczyło 57 drużyn, łącznie 177 młodych siatkarzy z Suwałk, Białegostoku, Gołdapi, Moniek, Giżycka, Białowieży oraz Sejn.

 • Vęgoria Cup (rocznik 2006) Węgorzewo 2017 – Giżycko górą

  W sobotę (16 grudnia) w Węgorzewie odbył się turniej halowy młodzików (2006) Vęgoria Cup. Turniej z udziałem 6 drużyn rozegrany był w systemie każdy z każdym. Mecze trwały po 12 minut bez przerwy. Najlepszą okazała się ekipa Mazurii Giżycko, która wygrała wszystkie swoje spotkania aplikując rywalom aż 17 bramek nie tracąc przy tam ani jednej. Na podium znalazły się jeszcze MKS Ełk i Mamry Giżycko.

 • Młodzi panczeniści startowali w Lubinie i Tomaszowie – Forma dopisuje, to najważniejsze.

  Panczeniści UKS Viking Elbląg i UKS Giżycko są w pełni sezonu i korzystają z każdej okazji by zmierzyć się z rówieśnikami z kraju. Reprezentanci województwa warmińsko-mazurskiego wracają z medalami. W Lubinie na podium stawali: Ewelina Tulkiewicz, Mateusz Sylwestrzak i Zofias Niemiec (Gizycko) w Tomaszowie: Ewelina Zwisza, Kornelia Gibas, Mikołaj Florkowski, Wiktoria Grzegorzewska, Kornelia Włodarska i Miłosz Zawisza (Elbląg)

 • Danubia 4 -Slovak Open Spisska Nova Ves 2017 – Elblążanie: Kamila Stormowska i Jędrzej Borowiecki w głównych rolach

  W kolejnych międzynarodowych zawodach w short tracku z cyklu Danubia rozegranych tym razem 16 i 17 grudnia w słowackiej miejscowości Spisska Nova Ves doskonale spisali się łyżwiarze Orła Elbląg.Kamila Stormowska i Jędrzej Borowiecki odnieśli w sumie pięć zwycięstw na dystansach. Jędrzej wygrał wielobój, Kamila była druga tylko dlatego, że na 1000 m miała upadek i skończyła rywalizacje z bardzo słaby czasie.

 • Mistrzostwa Polski Masters Tomaszów Mazowiecki 2017 – Ostatni Mohikanie na torze

  W Tomaszowie Mazowieckim odbyły się w weekend (16/17 grudnia) Mistrzostwa Polski Mastersóww jeździe szybkiej na lodzie. Większość uczestników rywalizacji stanowili panczeniści z województwa warmińsko-mazurskiego z sekcji: GSŁ Czarne Pantery Giżycko i UKS Viking Elbląg.Oni tez seryjnie stawali na podium. I właśnie to, że u nas tak pięknie rozwija się ruch Mastersóww tej dyscyplinie jest chyba ważniejszy od zdobytych medali.

 • Youth World Championships Sanya 2017 – Wiktoria w dziesiątce, Wojtek trochę dalej

  W chińskiej miejscowości Sanya zakończyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w żeglarstwie. Startowało ponad 370 uczestników z 60 państw. W reprezentacji Polski było dwoje żeglarzy z Warmii i Mazur. Oboje rywalizowali w klasie Laser Radial. Wiktoria Gołębiowska (SSW MOS Iława)zajęła 10 miejsce.Wojciech Klimaszewski (MBSW/UKŻR Giżycko) uplasował się na32 pozycji .

 • IX Gala Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego 2017 – Niesamowite Giżycko, znakomite Olecko

  W czwartek (14 grudnia) w sali plenarnej Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie odbyła się IX Gala Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego. To doroczna impreza, która jest podsumowaniem minionego szkolnego roku sportowego. Jest znakomitą okazją by w 12 kategoriach wyróżnić najbardziej usportowione środowiska. Puchary i dyplomy są wprawdzie tylko symbolami, ale satysfakcja z ich otrzymania jest ogromna.

 • Mistrzostwa Województwa SZS Olecko 2017 – Główne trofea powędrowały do Olsztyna, Ełku i Iławy

  W Oleckuodbyły się w poniedziałek (11 grudnia) Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowegow pływaniu dziewcząt i chłopców. Rywalizowano w kategoriach szkół podstawowych, klas gimnazjalnych (SP) i Licealiadzie. Prowadzono zarówno klasyfikację indywidualna jak i drużynową. W programie były krótkie dystanse (wszystkie style) oraz sztafety.