Działdowo

 • Grand Prix Polski Kadetów (1) Krosno 2017 – Gramy w drugim szeregu, ale trzeba walczyc do końca

  W Krośnie odbywa się w weekend (23/24 września) pierwszy w nowym sezonie turniej Grand Prix Kadetów w tenisie stołowym W turniej głównym (najpierw w grupach) startuje szóstka reprezentantów Warmii i Mazur: Marta Kawiak (Ostródzianka), Julia Archacka i Szymon Woźniak(Warmia Lidzbark Warmiński) oraz Maksymilian Miastowski, Patryk Lewandowski i Mateusz Rutkowski (Dekorglass Działdowo). W turnieju głównym są: Kawiak, Miastowski i Lewandowski

 • Mały Memoriał J. Kusocińskiego (MP U16) Biała Podlaska 2017 – Pierwszy dzień bez medalu. Bartosz Turek piąty na 100 metrów

  W Białej Podlaskiej odbywa się w weekend (23/24 września) Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego, czyli Mistrzostwa Polski Młodzików (U16). Startuje reprezentacja Warmii i Mazur, ale konkurencja jest mocna. W pierwszym dniu nie zdobylismy medalu. Bartosz Turek (Atos Woźnice)zajął piate miejsce w biegu na 100 metrów i to jest najlepszy wynik ekipy.

 • Diamentowa rakietka i inne trofea – Dekorglass i Vrablik wśród nagrodzonych

  W warszawskim Sound Garden Hotel rozdano w piątek (22 września) nagrody w plebiscycie "Diamentowa Rakietka". MVP Lotto Superligi został wybrany Wang Zeng Yiz zespołu, który w nowym sezonie będzie grał pod nazwą Dojlidy Wschodzący Białystok. Zespołem roku został Dekorglass Działdowo, a najlepszym zawodnikiem z zagranicy Lotto Superligi Jiri Vrablik (Dekorglass).

 • Międzywojewódzkie MP Młodzików 2017 - Po raz pierwszy w Działdowie.

  W dniach 22-24 września Działdowo będzie gospodarzem Międzywojewódzkich Mistrzostw Polski Młodzikóww baseballu rozgrywanych pod patronatem Marszałka Województwa Gustawa Marka Brzezina. W zawodach potwierdziły udział „Kruki” Augustów / woj. podlaskie/, Stal BiS Kutno / woj. łódzkie/, Centaury Warszawa / woj. mazowieckie/, „Yankees” Działdowo / woj. warmińsko- mazurskie/.

 • Dekorglass Działdowo II tym razem bez punktów – Mocne atuty Grudziądza, niespodzianka Miastowskiego

  W trzeciej kolejce spotkań I ligi tenisa stołowego Dekorglass II Działdowo przegrał w czwartek (21 września) we własnej hali z ASTS Olimpia Unia Grudziądz 3:7. Goście dysponowali mocnym, ogranym składem zawodników (m. in. Szymon Malicki, Samuel Kulczycki, Kamil Dziadek) i jedynie doświadczony Wenliang Xu wygrał oba single. Niespodziankę sprawił Maksymilian Miastowski, który dodał oczko na drugim stole.

 • Poznaliśmy mistrzów Działdowa i Bartoszyc – Z głębi kortu i przy siatce, najlepsi Michał Głogowski i Adam Brodowski

  Tenis to zwłaszcza w letnim okresie jedna z najpopularniejszych dyscyplin, którą uprawiamy rekreacyjnie. Wprawdzie poziom turniejów z udziałem amatorów jest zróżnicowany, ale wszystkich uczestników charakteryzuje ogromne zaangażowanie. W ostatnich dniach poznaliśmy mistrzów Działdowa i Bartoszyc. Zostali nimi Michał Głogowski i i Adam Brodowski

 • Mistrzostwa Województwa U14 i U16 Lubawa 2017 – Pierwsze sukcesy i medale, teraz trzeba pójść za ciosem

  W minioną niedzielę (17 września) w Lubawieodbyły się Mistrzostwa Województwa w lekkiej atletyce zawodników do lat 14 i 16. Dla młodzików (U16) był to jednocześnie ważny sprawdzian przed Małym Memoriałem Janusza Kusocińskiego – Mistrzostwami Polski w tej grupie wiekowej. Wystartowali reprezentanci prawie wszystkich sekcji w regionie. Dla wielu to pierwsze poważne medale, oby stały się zachętą do dalszych treningów.

 • MP Juniorów Osielsko 2017 – Yankeesi na piątym miejscu, ale w tych okolicznościach...

  Zawodnicy Yankees Działdowo zajęli V miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów, które w dniach 15- 17 września odbywały się w Osielsku. Jest to dotychczas najlepszy wynik baseballistów Yankees w tej kategorii wiekowej. Występ działdowianw najważniejszej dla nich imprezie poprzedziły duże kłopoty, dlatego wynik należy ocenić bardzo wysoko. Relacja Zdzisława Ziółkowskiego:

 • ORISTO Bieg Stolarski o „Złoty Hebel” Grodziczno 2017 - W sportowej walce pomogli Miłoszowi

  W sobotę (16 września ) w Grodzicznieodbył się ORISTO Bieg Stolarski o „Złoty Hebel”. Impreza wywołała bardzo duże zainteresowanie. Na starcie pojawiło się ponad 170 biegaczy, głównie z powiatów: nowomiejskiego i iławskiego. Nie zabrakło uczestników z innych miast województwa warmińsko-mazurskiego, także kraju, akcent międzynarodowy stanowili mieszkańcy Mińska.

 • Remis Dekorglassu II z Pogonią Siedlce – Ci co mieli wygrać...wygrali

  W debiutanckim meczu I ligi przed własna publicznością tenisiści stołowi Dekorglaasu II Działdowozremisowali w sobotę (16 września) z Pogonią Siedlce 5:5. Jest to pierwszy punkt beniaminka w rozgrywkach. Wynik, sugerując się analizą przedmeczową, jest zgodny z oczekiwaniami. Komplet punktów (po 2.5) zdobyli: Wenliang Xu i Paweł Fertikowski, który nie grał w spotkaniu otwarcia w Gdańsku.

 • II Ukiel Olsztyn Półmaraton 2017 – Nowa trasa wymagajaca, ale piękna, goście z Ukrainy najlepsi, a pół tysiąca biegaczy robi wrażenie

  W niedzielę (17 września) odbył się II Ukiel Półmaraton Olsztyn, najważniejsza impreza biegowa roku w stolicy Warmii i Mazur. Rywalizowało prawie pół tysiąca uczestników, zarówno znanych długodystansowców, jak i amatorów, których celem było ukończenie konkurencji i ustanowienie swojego rekordu. Dominowali goście z Ukrainy Wygrał Pavlo Veretskyi, drugi był Mikhalo Iveruk, trzeci na metę wpadł pochodzący z Olsztyna Łukasz Oskierko (Warszawa).

 • Osiem zespołów w III lidze – Może być ciekawie

  Warmińsko-Mazurski Związek Tenisa Stołowego zaprezentował listę zespołów, które wystąpią w najbliższym sezonie (2017/2018) w rozgrywkach III ligi. Ostatecznie zgłosiło się osiem drużyn, mniej niż w ostatnich latach. W porównaniu z poprzednim sezonie brakuje pingpongistów z Iławy. Zarząd W-M ZTS nie podjął jeszcze decyzji dotyczącej systemu rozgrywek.

 • Street Basket 3x3 Nidzica – Nic nowego, faworyci górą!

  W pierwszą niedziele września odbył się turniej koszykówki Street Basket 3x3 Nidzicaz udziałem 13 zespołów. Kiepska aura zmusiła organizatorów do przeniesienia imprezy z orlika do hali widowiskowo-sportowej. Ton walce nadawali faworyci. Zwyciężyła mławska ekipa Wuja Squad przed nidzickim Majdej Boyz i Basketem Team z LidzbarkaWarmińskiego.

 • Dekorglass II Działdowo powalczył w Gdańsku – Jak na debiut nie było tak źle

  Tenisiści stołowi Dekorglassu II Działdowo zadebiutowali w sobotę (9 września) w rozgrywkach I ligi. Od razu wybrali się do Gdańska na spotkanie z AZS AWFiS II Gdańsk i przegrali ten mecz 3:7.Wynik nie jest niespodzianką. Działdowianie grają na zapleczu superligi trochę na kredyt (zajęli miejsce wycofanego zespołu Energa Manekin II) i od początku wiadomo było, że nie będzie im lekko

 • VII Iławski Półmaraton LA RIVE im. Antoniego Gierszewskiego 2017 - Panie: Mariola i Dorota najszybsze, Pan Mariusz też na podium

  W niedzielę (10 września) odbył się VII Iławski Półmaraton LA RIVE im. Antoniego Gierszewskiego. W rywalizacji uczestniczyło ponad 330 zawodniczek i zawodników. Poziom był zróżnicowany, ale najważniejsze, że do biegu dali się namówić typowi amatorzy. Wprawdzie stanowili tło dla najlepszych, ale to właśnie tło cieszy najbardziej.

 • I WTK (młodzik, kadet) Lidzbark Warmiński 2017 – Faworyci nie zawiedli

  W Lidzbarku Warmińskim odbył się w niedzielę (10 września) pierwszy w nowym sezonie Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny młodzików i kadetów w tenisie stołowym. Czołowa dwójka kwalifikowała się do rywalizacji ogólnopolskiej. Niespodzianek nie było. W kategorii młodzików zwyciężyli reprezentanci gospodarzy LUKS Warmia:Natalia Bogdanowicz i Artur Gromek,którzy coraz lepiej radzą sobie także w turniejach krajowych.

 • Spójnia Warszawa Open 2017 – Wenliang Xu natknął sie na Badowskiego

  W miniony weekend (2/3 września) odbył się turniej tenisa stołowego Spójnia Warszawa Open 2017,w którym wystąpiło wielu zawodników superligi i jej zaplecza. Impreza potraktowana była przez uczestników jako sprawdzian przed rozgrywkami mistrzowskimi. W rywalizacji brał udział Wenliang Xu z Dekorglassu Działdowo, który zapewne będzie podporą I-ligowego zespołu Dekorglass II.

 • II Cross Północnego Mazowsza - Śladem Żołnierzy Września '39 – W Mławie pokazało się Iłowo-Osada

  W sobotę (2 września) nad Zalewem Ruda w Mławie odbył się II Cross Północnego Mazowsza Śladem Żołnierzy Września 1939 roku. Na dwóch dystansach: półmaratonu i 10 km wystartowało ponad 80 zawodniczek i zawodników. Warmię i Mazury najliczniej reprezentowało Iłowo-Osada. Liderem ekipy okazał się Robert Szklarski – szósty na 10 km. Lepsze wyniki osiągnęliśmy z półmaratonie.

 • III Sierpecka Dziesiątka 2017 – Po „czterdziestce” biega się najlepiej

  Ponad 100 uczestników zgromadziła na starcie niedzielna (3 września) „Sierpecka Dziesiątka”.Udział biegaczy z Warmii i Mazur nie był zbyt liczny, ale za to owocny. Mariusz Pawłowski (Marzęcice) zajął szóste miejsce w open i pierwsze w kat. M40, świetnie wypadły panie. Mariola Sudzińska (Olsztyn) wygrała kat. K40, a Dorota Pawłowska (Marzęcice) K30. Najszybszy na mecie był zawodnik z Ukrainy Mihayko Bogdanov.

 • II Bieg Hozjusza Braniewo 2017 – Sławomir Kaliski załapał się na podium

  W sobotę (2 września) w Braniewie odbył się II Bieg Hozjusza na dystansie 10 km. Wystartowało prawie 180 zawodniczek i zawodników, przede wszystkim z województwa warmińsko-mazurskiego, ale nie brakowało tez gości spoza regionu, głównie z Pomorza. I to oni dawali ton walce. Wygrał z dużą przewagą Mateusz Niemczyk (Starogard Gdański) przed Bartoszem Mazerskim (Sztum).