Braniewo

 • Kadetki Sparty Braniewo wygrały Ogólnopolski Turniej w Ostrołęce – Nie straciły nawet seta

  Zawodniczki SPS Sparta Braniewo w weekend (16/17 września) wzięły udział w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej Kadetek w Ostrołęce. Rywalizowało 10 zespołów podzielonych we wstępnej fazie na dwie pięciozespołowe grupy, gdzie obowiązywał system każdy z każdym. Dwie najlepsze drużyny awansowały do czwórki, która walczyła o medale. Świetnie wypadła Sparta Braniewo, która bez straty seta zdobyła główne trofeum.

 • "PARKOWA 5" z GRUPĄ MALBORK (10 km) – Ania Koziarska pierwsza, Adam Serocki – drugi

  Niedzielna (17 września) „Parkowa 5” z Grupa Malbork wbrew nazwie odbywała się na dystansie 10 km i przyniosła spore sukcesy biegaczom z województwa warmińsko-mazurskiego.Zadowoleni mogą być zwłaszcza elblążanie, którzy dość licznie zjawili się na imprezie. Anna Koziarska okazała się najszybsza wśród pań, wyprzedzając Magdę Ingielewicz (Braniewo) a Adam Serocki przybiegł na metę drugi.

 • Ultramaraton Kaszubska Poniewierka Sopot 2017 – Na setkę Jerzy Pawlyta w dwudziestce, Ela Cieśla wysoko w "sprincie"

  W sobotę (16 września) w Trójmieście, a właściwie jego okolicach obył się Ultramaraton „Kaszubska Pniewierka”.Zaproponowano dwa dystanse: 100 km i 30 km. Startowali reprezentanci Warmii i Mazur.Na setkę najwyżej, bo na 20 pozycji uplasował się Jerzy Pawlyta z Elbląga. Trzy oczka niżej sklasyfikowano Rafała Kota ze Szczytna.

 • VI Novita Połmaraton Zielonogórski 2017 – Ponad tysiąc uczestników, Karol Kaliś najwyżej, Marek Makowski na podium w M50

  W niedzielę (10 września) odbył się VI Novita Połmaraton Zielonogórski, którym wystartowało ponad tysiąc uczestników… W stawce znaleźli się czołowi długodystansowcy z Warmii i Mazur. Najwyżej na 16 miejscu sklasyfikowano Karola Kalisia, na podium w kategorii M50 znalazł się Marek Makowski. Bardzo blisko „pudła” w kat. M40 był Dariusz Jurewicz,zajmując czwartą pozycję.

 • II Bieg Hozjusza Braniewo 2017 – Sławomir Kaliski załapał się na podium

  W sobotę (2 września) w Braniewie odbył się II Bieg Hozjusza na dystansie 10 km. Wystartowało prawie 180 zawodniczek i zawodników, przede wszystkim z województwa warmińsko-mazurskiego, ale nie brakowało tez gości spoza regionu, głównie z Pomorza. I to oni dawali ton walce. Wygrał z dużą przewagą Mateusz Niemczyk (Starogard Gdański) przed Bartoszem Mazerskim (Sztum).

 • O pucharowe przepustki do III rundy – Napastnicy: Zatoki, Jezioraka i... Różnowa bezlitośni

  W środowych (30 sierpnia) meczach piłkarskich II rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski padło dużo bramek, a szczególną skuteczności wyróżnili się napastnicy Zatoki Braniewo – 11 trafeiń, Jezioraka Iława – 7 oraz LZS Różnowo – 6. Ci ostatni staja się małą (na razie} rewelacją turnieju, bo zwycięstwo 6:2 nad Granica Kętrzyn ma swoja wymowę. Kolejna pucharowa runda juz 13 września.

 • I Bieg Copernicusa Frombork 2017 – Na koniec powiedzieli: do zobaczenia!

  W niedzielę (6 sierpnia) we Fromborku odbył się I Bieg Copernicusa na dystansie około 5 km. Oprócz gospodarzy startowali przede wszystkim amatorzy z Elbląga, Braniewa, ale nie zabrakło grup z Pomorza, najwięcej osób przyjechało z Malborka. Jako pierwsi na metę przybiegli: Magdalena Ingielewicz (Braniewo) i Paweł Wardziński (Gdynia), ale brawa otrzymali wszyscy. Fajna impreza, uczestnicy domagają się powtórki...

 • II Bieg Cudu nad Wisłą Włocławek 2017 - Mariusz Pawłowski i dopiero po 4 minutach następny

  Na terenach leśnych osiedla Zawiśle we Włocławku odbył się we wtorek (15 sierpnia) II Przełajowy Bieg Cudu Nad Wisłą.W gronie prawie 120 uczestników zdecydowanie najlepszy okazał się znany długodystansowiec Mariusz Pawłowski z Marzęcic, który następnego rywala wyprzedził o prawie cztery minuty. Dobre 25 miejswce zajął mieszkaniec Braniewa Krzysztof Olenderek.

 • VIII Bieg Wokół Pasłęckich Murów Obronnych 2017 – Kenijczycy nie dali się dogonić, Szymon Gwardjak i Kamila Pawłowska najszybsi z Warmii i Mazur

  W Dniu Święta Wojska Polskiego (15 sierpnia) odbył się VIII Bieg Wokół Pasłęckich Murów Obronnych.Wystartowało prawie stu uczestników, w tym goście zagraniczni, którzy nadawali ton rywalizacji. Kenijczycy: Wycliffe Biwot i Joel Mwangi wygrali w wyraźna przewagą, trzeci był Andrzej Rogiewicz z Postilina, a najszybszym zawodnikiem z Warmii i Mazur okazał się Szymon Gwardjak z Lidzbarka Warmińskiego, reprezentujący Zorzę Gdynia.

 • XIII Bieg Katorżnika Kokotek k/Lublińca 2017 – Herosi z Warmii i Mazur

  W minioną sobotę (12 sierpnia) w Ośrodku Wojskowym Kokotek koło Lublińca odbył się XIII Bieg Katożnika – legendarna impreza ekstramalna, którą można określić prekursorem dzisiejszego runmageddonu. Uczestnicy na dystansie 10 km musieli liczyć się z pokonaniem wielu przeszkód terenowych takich jak: bagno, jezioro, błoto, rowy melioracyjne, strumienie, trzęsawisko, poldery, zarośla itp.

 • MP i Puchar Polski Nordic Walking Osielsko 2017 – Katarzyna Niedźwiecka brąz (open) w półmaratonie

  W Osielsku odbyły się w sobotę (5 sierpnia) Mistrzostwa Polski i Puchar Polski w Nordic Walking.Rywalizowano na trzech dystansach: półmaratonu (21.1 km), 10 km i 5 km. Startowała spora grupa reprezentantów Warmii i Mazur (Braniewo, Elbląg, Olsztyn, Iława, Nowe Miasto Lubawskie. Wracamy z sześcioma medalami. Najcenniejszy (brąz) w open kobiet w półmaratonie zdobyła Katarzyna Niedźwiecka (Braniewo)

 • III Rajd Rowerowy "Pamięci Kresowian" Prabuty 2017 – Jedni na maksa, inni podziwiali krajobrazy

  Organizatorzy sobotniego (15 lipca) III Rajdu Rowerowego „Pamięci Kresowian w Prabutach” zaproponowali uczestnikom rywalizację na trzech dystansach. W najdłuższej próbie (57 km) pasjonująca walkę stoczyli: Michał Wyżlic (Lubawa), Michał Różański (Gdańsk) i Kacper Danielewski (Nowe Miasto Lubawskie).W takiej kolejności osiągnęli metę, a różnice między nimi były sekundowe.

 • X Kociewski Bieg Czterech Jezior Skórcz 2017 – Elbląski zaciąg nie zawiódł

  W Skórczu odbył się w sobotę (8 lipca) Jubileuszowy X Kociewski Bieg Czterech Jezior, w którym wystartowało ponad 400 uczestników, w tym bardzo duża grupa z Elbląga. Najwyższe szóste miejsce w open zajął Adam Serocki (Elbląg), jednocześnie drugi w kat. M40. Z pań tuż za podium w open znalazła się Anna Koziarska (Elbląg) – czwarte miejsce i trzecie w K30.

 • Bieg Zamkowy Wałami von Plauena Malbork 2017 – Szybkie tempo Magdy Ingielewicz

  Prawie 300 uczestników zgromadził na starcie w Malborku 6-kilometrowy niedzielny (9 lipca) Bieg Zamkowy Wałami von Plauena. Oprócz gospodarzy bodaj największa grupę stanowili elblążanie i braniewianie, którzy odnieśli wiele sukcesów. Magda Ingielewicz (Braniewo)była najszybsza wśród pań, a trzecie miejsce zajęła Aleksandra Kiślak-Malinowska (Olsztyn).

 • I Sztumski Nocny Bieg Świętojański 2017 – Adam Serocki tuż za faworytem

  Późnym wieczorem w sobotę (24 czerwca) odbył się I Sztumski Nocny Bieg Świętojański na dystansie 4.2 km. Z okazji startu skorzystali mieszkańcy Elbląga, Braniewa i Tolkmicka. Świetnie pobiegł elblążanin Adam Serocki, który finiszował jako drugi za utytułowanym długodystansowcem Bartoszem Mazerskim (Zantyr Sztum). Drugie miejsce w kat. pań K50 i więcej zajęła Bożena Lipska (Elbląg).

 • Ciechanowskie Święto Biegania 2017 – Szybkie tempo Romana Liśkiewicza i Dariusza Wędrowskiego

  W Ciechanowskim Święcie Biegania swój (18 czerwca) swój udział zaakcentowali reprezentanci Warmii i Mazur zajmując wiele miejsc na podium. Rywalizowano w półmaratonie i 10 km. W biegu dłuższym piąty na mecie był Roman Liśkiewicz (Kętrzyn) – zwycięzca kategorii 45/49. Na dziewiątej pozycji finiszował Denis Guzowski (Szczytno), triumfując jednocześnie w grupie 18/24.

 • Biegaliśmy w Toruniu i Pruszczu Gdańskim – Pieczulis i Bąk wygrali kategorie, Liśkiewicz w czołówce na lotnisku

  Kolejna grupa biegaczy Warmii i Mazur wystąpiła w minionym tygodniu w imprezach w Toruniu(Nocna Dycha Kopernikańska) i Pruszczu Gdańskim (Święto Lotnictwa). W Toruniu na 5 km Krystyna Pieczulis była trzecia w open i wygrała kat. K55, a Paweł Bąk z Sępopola zwyciężył w M40. W Pruszczunie było podziału na grupy wiekowe. Roman Liśkiewicz(Kętrzyn) zajął piąte, a Michał Jaszczuk (Piecki) dziewiąte miejsce.

 • XXI Ostródzki Turniej Judo 2017 – Setka na macie, a emocje ogromne

  W hali ostródzkiego Centrum i Rekreacji odbył się po raz XXI Ostródzki Turniej Judo, w którym wystartowało 102 zawodników i zawodniczek z 9 klubów: Gwardia Olsztyn, Nippon Olsztyn, Tomita Elbląg, Truso Elbląg, Horyzont Elbląg, Zatoka Braniewo, Katana Szczytno, Eljot Płock i gospodarze Shizoku Ostróda. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe nagrody a najlepsi puchar i medale

 • Nocny Bieg Świetojański i Sopockie Molo – Udane harce w Trójmieście

  Kolejny weekend i znów wiele imprez biegowych w całej Polsce. Spora grupa zawodników z województwa warmińsko-mazurskiego startowała w Trójmieście w Nocnym Biegu Świętojańskim z Bankiem PKOi w wyścigu Sopockie Molo na Pętli Reja. Sporo miejsc w ścisłej czołówce świadczy o dobrym przygotowaniu i wysokiej formie naszych biegaczy.

 • Mistrzostwa Województwa SZS Giżycko 2017 – Gimnazjalistki z olsztyńskiej „trójki” ponownie z tytułem

  W Giżycku odbył się w piątek (2 czerwca) finał Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w siatkówce dziewcząt (gimnazja) Przybyły wszystkie zakwalifikowane zespoły, które przywitał spiker zawodów, Maciej Kudyk. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał przewodniczący W-M SZS w Olsztynie pan Wacław Wasiela. Złoto zdobyły siatkarki Gimnazjum 3 Olsztyn.