Szczytno

 • Mazovia Cup (Kyokushin) Piaseczno 2019 - Mocne atuty Olsztyna i Olecka

  Przełom marca i kwietnia to prawdziwa gratka dla zawodników i sympatyków karate. Nie dość, że zawody ogólnokrajowe są rozgrywane praktycznie co tydzień to jeszcze wielkimi krokami zbliżają się Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin w Tokio oraz Mistrzostwa Europy we Wrocławiu. W sobotę (30 marca) w Piasecznie odbył się turniej „Mazovia Cup” z udziałem ponad 450 zawodników z 40 klubów z całej Polski.. Wyniki naszych sekcji

 • O Puchar Północnego Mazowsza Mława 2019 – Płetwal Szczytno wraca z potężnym łupem

  W weekend (13.14 kwietnia) odbywały się Otwarte Zawody Pływackie o Puchar Północnego Mazowsza pod Patronatem Burmistrza Miasta Mława. Startowało ponad 220 uczestników z 30 klubów, byli  też reprezentanci trzech sekcji warmińsko-mazurskich: KS Płetwal Szczytno, Stowarzyszenie Szkoła Pływania Orka Iława i Swimland Olsztyn Świetnie spisali się pływacy Płetwala, którzy zdobyli az 10 złotych krążkow.

 • 12. MP w Biegu 24-Godzinnym Supraśl 2019 – Rafał Kot i Joanna Deputat w czołówce

  W Supraśluodbyły się w weekend (6/7 kwietnia) Mistrzostwa Polski w Biegu 24-godzinnym. O kolejności decydowała liczba kilometrów przebyta w ciągu doby. Startowali reprezentanci Warmii i Mazur. W klasyfikacji open Rafał Kot (Szczytno) zajął piąte miejsce. Pokonał dystans prawie 237 km. W rywalizacji pań na szóstej pozycji sklasyfikowano Joannę Deputat (Elbląg). W kat. M20 drugi był Norbert Marczuk (Olecko).

 • IV Mazurski Bieg na Kulce 2019 – Pierwsi: Krzysztof Sulewski i Ewelina Sobocińska, a impreza...palce lizać

  W niedzielę (7 kwietnia) odbył się IV Mazurski Bieg na Kulce zaliczany do Biegowego Grand Prix Powiatu Szczycieńskiego.Wystartowało prawie 240 osób głównie z województwa warmińsko-mazurskiego, nie zabrakło amatorów z sąsiednich regionów. Rywalizowano na 13-kilometrowej bardzo malowniczej trasie. Na metę pierwszy przybiegł Krzysztof Sulewski (Barczewo)

 • MP w Pływaniu w Płetwach Olsztyn 2019 – Olecko prawdziwą potęgą

  W miniony weekend (6/7) kwietnia w olsztyńskiej Aquasferze odbyły się Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Płetwach.Startowało 235 zawodniczek i zawodników z 17 klubów, w tym także cztery sekcje z Warmii i Mazur. Doskonale spisali się reprezentanci Oleckiego Stowarzyszenia Nurkowego Amfiprion, którzy zajęli w klasyfikacji drugie miejsce zdobywając 62 medale: 24 złote, 20 srebrnych i 18 brązowych.

 • Arena Grand Prix Polski Warszawa 2019 – Najmłodszy narybek z Warmii i Mazur skutecznie walczy z rówieśnikami z kraju

  W Warszawie odbywały się w weekend (6/7 kwietnia) Zawody Arena Grand Prix Polski w pływaniu. Startowało prawie pół tysiąca uczestników z 84 klubów także z Olsztyna, Ełku, Szczytna, Iławy i Elbląga. Reprezentanci Warmii i Mazur to głównie bardzo młodzi zawodnicy, którzy w konfrontacji w rówieśnikami z kraju wypadli bardzo dobrze. Zajmowaliśmy miejsca na podium w wyścigach i klasyfikacjach podsumowujących imprezę.

 • XVI Międzynarodowe Wiosenne Zawody o Puchar Burmistrza Giżycka 2019 – Iga Grygiencza i Olaf Gładkowski po cztery złote, a razem prawie pół setki

  W weekend (30/31 marca) odbywaały się XVI Międzynarodowe Wiosenne Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Giżycka.Obsada jak zwykle liczna, prawie 400 uczestników z 29 klubów, w tym zawodnicy z Litwy i Rosji. Startowały dzieci i młodzież od lat 9 do 15 plus. Warmię i Mazury reprezentowali pływacy sekcji z: Ełku, Elbląga, Szczytna, Pisza, Gołdapi, Olsztyna i dwa kluby z Giżycka: Medyk i Frog.

 • MP Seniorek i Juniorek Grudziądz 2019 – Dwa srebra i dwa brązy

  W Grudziądzuzakończyły się w sobotę (30 marca) Mistrzostwa Polski Seniorek i Juniorek w boksie. W „dorosłym” turnieju wystąpiły 72 zawodniczki z 49 klubów, w młodzieżowym 105 pięściarek z 51 sekcji. Dziewczyny z Warmii i Mazur zdobyły cztery medale. Srebro seniorki: Sandra Kruk (Elbląg) – 57 kg i Paulina Sobieska (Niedźwiedź Kętrzyn)- +81 kg oraz brąz juniorki: Zuzanna Zych – 54 kg i Katarzyna Skrzypkowska (Junior Świątki)

 • Katana Cup IV Szczytno 2019 - Mnóstwo pozytywnych emocji

  W sobotę (23 marca odbył się w Szczytnie turniej dla dzieci BJJ-Katana CUP IV. - „Mistrzostwa Powiatu Szczycieńskiego o Puchar Starosty. Startowali mali wojownicy 11 sekcji z województw: podlaskiego, mazowieckiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Jak zwykle emocji było mnóstwo, zainteresowanie ze strony rodziców, dziadków i kolegów ogromne. Reprezentanci Warmii i Mazur zdobyli łącznie 21 złotych medali.

 • Grand Prix Polski w BJJ Mińsk Mazowiecki 2019 – Dziesięć złotych krążków

  W sobotę (9 marca) w Mińsku mazowieckim odbyło się 6 Grand Prix Polski w Brazylijskim Ju Jitsu.Rywalizowało aż 650 zawodniczek i zawodników z całego kraju, w tym bardzo mocna reprezentacja sekcji warmińsko-mazurskich. Znalazło to potwierdzenie w wynikach. Wojownicy z Warmii i Mazurdziesięć razy stawali na najwyższym stopniu podium. Dołożyli do tego 12 srebrnych i 18 brązowych medali.

 • Puchar Polski Młodzików (wyniki) Poznań 2019 – Na podium tylko Joanna Grudzińska

  W Poznaniu w ramach Wielkopolskiego Międzynarodowego Turnieju w Judo w niedzielę (24 marca) odbył się Puchar Polski Młodzików.Z reprezentantów okręgu warmińsko-mazurskiegonajlepiej spisała się Joanna Grudzińska (TS Gwardia Olsztyn), która zdobyła srebrny medal w kategorii + 70 kg. Walki o brąz przegrali: Wiktor Dodajewski (Gwardia Szczytno) – 73 kg i Paweł Gołaszewski (Nippon Olsztyn) – 81 kg., zajmując 5 miejsca.

 • Arena Grand Prix Polska Lublin 2019 – Nasze gwiazdy powoli rozkwitają, trochę cierpliwości...

  W Lublinie odbył się w weekend (23/24) Arena Grand Prix Polski w pływaniu. Frekwencja znakomita. Około 750 zawodniczek i zawodników ze 113 klubów, w tym pływacy z Olsztyna, Elbląga, Szczytna, Giżycka, Ełku i Iławy.Nie mamy w tej chwili zawodników topowych w kat. seniorów cieszymy się z wyników młodzieży. Najwyżej należy ocenić brąz Ewy Jaszczuk (Kormoran Olsztyn) w kat, open na 800 metrów stylem dowolnym.

 • Dobre wieści z Nowej Zelandii – Konrad Bukowiecki wraca do formy, "machnął" 21.32 i pokonał Toma Walsha

  Pod koniec pobytu w Nowej Zelandii w czwartek (21 marca) dochodzący do formy po chorobie Konrad Bukowiecki zwyciężył w międzynarodowym mityngu (Sir Greame Douglas International Track Challenge) w Auckland. Uzyskał trzeci wynik list światowych – 21.32, a co ważniejsze w bezpośrednim pojedynku pokonał aktualnego mistrza świata Toma Walsha (20.84) w jego rodzinnym kraju. Trzeci był utytułowany Jacko Gill (20.76)

 • Halowy Turniej z okazji Dnia Kobiet Kętrzyn 2019 – Tylko Victoria bez porażki

  W haliMOSiRz okazji Dnia Kobiet odbył się w niedzielę (3 marca)I Turniej Halowej Piłki Nożnej Kobietpod patronatemBurmistrza Kętrzyna. W turnieju wzięło udział pięć drużyn – głównie zawodniczki występujący na co dzień wIII lidze warmińsko-mazurskiej. Zwyciężyły futbolistkiVictorii Bartoszyce przedMKS MOSiR Kętrzyn i Stomilankami I Olsztyn.

 • VI Zimowy Ultramaraton Karkonoski im. Tomka Kowalskiego Karpacz 2019 – Do przodu, choć warunki koszmarne

  W sobotę (9 marca) na trasach wokół Karpacza odbył się VI Zimowy Ultramaraton Karkonoski im. Tomka Kowalskiego. W planach organizatorów długość trasy miała wynosić 53 km, ze względu na koszmarne warunki atmosferyczne skrócono ja do 21 km. Metę osiągnęło ponad 350 osób, w tym skromna grupa warmińsko-mazurskich śmiałków.

 • II Olsztyński Sztafetowy Bieg Kobiet 2019 – Aniołki Pawełka w całej krasie

  W niedzielę (10 marca) w Parku Centralnym odbył się II Olsztyński Sztafetowy Bieg Kobiet. Zainteresowanie imprezą przerosło najśmielsze oczekiwania. Do rywalizacji stanęło aż 60 czteroosobowych zespołów ( w sumie 240 zawodniczek), które miały do pokonania dystans 6 km (1.5 km jedna zmiana). Oprócz mieszkanek Olsztyna wiele było pań z różnych miejscowości województwa.

 • Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego i MMM Radzymin 2019 - Mocne uderzenie Warmii i Mazur

  W Radzyminie odbyły się w niedzielę (10 marca) Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w karate kyokushin. Wystąpiło 380 zawodniczek i zawodników z 47 klubów i pięciu województw, w tym spora grupa karateków z Warmii i Mazur z: Olsztyna, Szczytna, Ełku, Bartoszyc, Lidzbarka warmińskiego, Olecka, Giżycka i Ostródy.

 • MP Juniorów Poznań 2019 – Nada Akwagedi ze srebrem, brąz wywalczył Sebastian Makowski

  W Poznaniuw weekend (8/9 marca) odbywały się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w judo. Startowali w nich reprezentanci klubów z Elbląga, Szczytna i Olsztyna. Srebrny medal zdobyła w kat. 44 kg Nada Akwagedi (Truso Elbląg), a brąz wywalczył  Sebastian Makowski (Olimpia Judo Elbląg) - 66 kg.

 • Ćwierćfinał MP Kadetów 2018/19 – SMS Ostróda nie sprawiła sensacji, AZS UWM na 4 miejscu

  Od 7 do 10 marca odbywały się ćwierćfinałowe turnieje Mistrzostw Polski kadetów w siatkówce. Do rywalizacji przystąpiły dwa zespoły z Warmii i Mazur. SMS Ostróda (gospodarz) przegrała w sobotę z Lechia Tomaszów (w tie breaku 18:20) i ta porażka, o której zadecydowały niuanse,  pozbawiła SMS awansu, bowiem w niedzielę ostródzianie nie sprostali Czarnym Radom (0:3), Siatkarze AZS UWM zajęli w Policach ostatecznie 4 miejsce.

 • Run For Air I Szczycieński Bieg po czyste powietrze Leśny Dwór 2019 – Poprowadzili faworyci

  W Leśnym Dworze odbyła się w niedziele (3 marca) impreza pod hasłem „Run For Air” czyli I Szczycieński Bieg po czyste powietrze. Przesłanie było jasne, kilkoro z prawie 60 uczestników pobiegło w maseczkach filtrujących by zademonstrować rangę tego przedsięwzięcia. Na mecie pierwsi zameldowali się wytrawni zawodnicy Denis Guzowski i Maciej Wojciechowski. Z pań najszybsza była Zuzanna Brzdonkiewicz.