Szczytno

 • Finał Mistrzostw Województwa SZS Igrzyska Młodzieży Szkolnej – SP nr 1 Giżycko i Gimnazjum Sportowe Szczytno

  W środę (12 czerwca) w Giżycku odbyły się Finał Mistrzostw Województwa Szkolnego Związku Sportowego (rocznik 2003/05) – Igrzyska Młodzieży Szkolnej dziewcząt i chłopców. Tytuły mistrzowskie zdobyły siatkarki SP 1 Giżycko (brąz dołożyli chłopcy tej szkoły) i siatkarze Gimnazjum Sportowego Szczytno. Dwa srebrne krążki zdobyli uczniowie SP 311 Olsztyn. Z brązem wróciły zawodniczki SP 4 Kętrzyn.

 • Bieg z okazji 100 rocznicy powstania Policji Państwowej Szczytno 2019 – Jubileusz z pompą

  W Szczytnie odbył się w niedzielę (16 czerwca) Bieg z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej. Zainteresowanie ogromne. Wystartowało około pół tysiąca uczestników, którzy rywalizowali w dwóch biegach: policjantów i przyjaciół. Dystans około 4.8, ale trasa wymagająca. Konkurencje główne policjantów wygrali Daria Mitręga (Olsztyn) i Norbert Borzęcki z Koszalina.

 • Drużynowy Wielobój Pływacki 10 i 11-latków Ciechanów 2019 – Ignacy Choroszewski, Kajetan Misiewicz i sztafeta Frog na podium

  W Ciechanowie odbywał się 15 i 16 czerwca Drużynowy Wielobój Pływacki 10 i 11-latków. To tradycyjne korespondencyjne zawody, gdzie klasyfikacje ustala się na podstawie imprez w całym kraju. W Ciechanowie startowali pływacy: UKP Jedynka Elbląg, KS Płetwal Szczytno, MKS Giżycko, Frog Giżycko. indywidualnie wyróżnili się Ignacy Choroszewski (Płetwal), Kajetan Misiewicz (Jedynka) i sztafety chłopców Frog Giżycko w st. zmiennym

 • Karate Korsze Cup 2019 – Atmosfera wspaniała, a rodzice bardziej przejęci od dzieci

  W sobotę (8 czerwca) odbył się turniej Karate Korsze Cup, w którym udział wzięło około 130 zawodników z 6 klubów, w tym goście z Rosji, którzy zresztą zaprezentowali wysoki poziom. Impreza udana, młodzi karatecy jak zwykle mieli wsparcie w rodzicach, którzy gorąco zagrzewali ich do walki. Rywalizowano w formułach semi i light contact, we wszystkich grupach wiekowych. Odbył się tez turniej kata.

 • "IV Bieg z Butelką Mleka" Piątnica 2019 – Sukcesy w nabiałowym zagłębiu

  W niedzielę (9 czerwca) odbył się w Piątnicy IV Bieg z Butelką Mleka. Rywalizowano na trzech dystansach: 5 km, 10 km i 21 km. Na najkrótszym triumfował Tomasz Rak, a czwarty był Krzysztof Żyjewski (obaj Olsztyn). Na 10 km. Piąte miejsce zajął Dawid Łach (Olsztyn), szóste Tomasz Dwulat (Barciany). Wśród pan druga na mecie zameldowała się Monika Kozak (Giżycko), a trzecia Agnieszka Ogonowska (Bartoszyce.

 • 47. Memoriał Żylewicza - GP Gdańska 2018 – Sprinterzy AZS UWM i miotacze Gwardii wypadli najlepiej

  W sobotę (8 czerwca) w Gdańsku odbył się 47 Memoriał Józefa Żylewicza. Jedna z najstarszych imprez nie ma już takiej siły przebicia jak kiedyś, ale do Trójmiasta chętnie zjeżdżają lekkoatleci sąsiednich województwa. Nieźle wypadli reprezentanci Warmii i Mazur. Na uwagę zasługują udane występy sprinterów AZS UWM: Kacpra Kozłowskiego i Dominika Smosarskiego oraz miotaczy Gwardii Szczytno: Andrzeja Naszko i Sebastiana Łukszko.

 • Diamond League Roma 2019 – Konrad Bukowiecki idzie za ciosem, triumf w wiecznym mieście (21.97)

  Fantastyczne wieści z Rzymu. Podczas czwartkowego (6 czerwca) mityngu Diamentowej Ligi  Konrad Bukowiecki (AZS UWM Olsztyn) odniósł zwycięstwo w konkursie, uzyskując wspaniały rezultat 21.97. To rekord mityngu, rekord życiowy i najlepszy wynik w Europie w tym roku. Konrad pokonał znakomitych rywali m. in. sławnych Amerykanów, także kolegę z reprezentacji Michała Haratyka. . To również zapowiedź niezwykłych emocjo w tym sezonie.

 • Mityng Łomżyński 2019 – Grad rekordów życiowych to najlepszy znak

  W środę (5 czerwca) odbył się Lekkoatletyczny Mityng Łomżyński, w który dość licznie startowali zawodnicy sekcji warmińsko-mazurskich z AZS UWM Olsztyn, PKS Gwardia Szczytno, KS Jelonki Dobre Miasto i GUKS Asy Dywity. Najbardziej cieszy fakt, że padło wiele rekordów życiowych, a to najlepsze świadectwo rosnącej formy, bo przecież najważniejsze wydarzenia sezonu dopiero przed nami.

 • Milko Mazury MTB (4) Szczytno 2019 - Krzyżacka Historia w tle

  W niedzielę (2 czerwca) odbył się czwarty etap cyklu Milko Mazury MTB. Kolarze tym razem rywalizowali w Szczytnie pod hasłem „Krzyżacka Historia”. Trasa jak zwykle bardzo atrakcyjna, ale to na terenach tego regionu norma. W wyścigu Pro na najdłuższym dystansie triumfował gość z Lęborka Arkadiusz Petka wyprzedzając olsztynian: Jarosława Wołosiuka i Artura Korca.

 • Ogólnopolski Turniej ( Kyokushin) Ostrowia Mazowiecka 2019 – Jaś Rogala zaimponował wszystkim

  Zawodnicy Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karatestartowali w sobotę (1 czerwca) w Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin w Ostrowii Mazowieckiej. Trzy tygodnie temu ekipa ze Szczytna z podobnego turnieju w Józefowie wracała w nie najlepszych nastrojach. Powodem tego, zdaniem shihan Piotra Zembrzuskiego, była różnica w przepisach. Trzy tygodnie wystarczyły aby wojownicy ze Szczytna wyciągnęli wnioski i dostosowali się do ostrzejszych wymogów.

 • Puchar Polski Judo Baltic Cup Gdynia 2019 – Zaistnieliśmy w Trójmieście

  W weekend (31 maja/2 czerwca) w Gdyni odbył się Puchar Polski Juniorów, Juniorów młodszych i Młodzików oraz turniej dzieci ((U14 i U12) Judo Baltic Cup. Startowała dość liczna reprezentacja sekcji warmińsko-mazurskich, a warto było bo osada jak zwykle dopisała, było z kim walczyć. Niestety nie ma jeszcze komunikatu końcowego, więc nasze informacje nie są pełne.

 • XII Memoriał Józefa Matrackiego Olsztyn 2019 – Nowe doświadczenia zawsze się przydadzą

  W sobotę (25 maja) w hali Urania w Olsztynie odbyła się XII Memoriał Józefa Matrackiego w judo. W imprezie udział wzięło ponad stu uczestników z 12 klubów z województw: kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego oraz dwie ekipy zagraniczne z Grodna (Białoruś) i Kaliningradu (Rosja).

 • OOM Ostrowiec Świętokrzyski – Mamy pięć krążków, Daniel Warać ze Świątek wraca ze srebrem

  W Ostrowcu Świętokrzyskim od środy (22 maja) trwa Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w boksie. Do rywalizacji przystąpiło siedmioro pięściarzy z Warmii i Mazur, którzy wcześniej wygrali kwalifikacje strefowe, a to w przypadku kadetek zapewniało brązowe medale, które zdobyły Aleksandra Kożak (Husaria Gołdap) i Izabela Iwaniuk (Niedźwiedź Kętrzyn). Z piątki walczących kadetów do finału awansował Daniel Warać (Junior Świątki), ale przegrał i zdobył srebro.

 • 30. Maraton Juranda i 3. Dyszka Jurandówny Szczytno 2018 – Wojciech Kopeć pierwszy przerwał taśmę

  W niedzielę (26 maja) w Szczytnie odbyły się: 30. Maraton Juranda i 3. Dyszka Jurandówny, jedna z najbardziej znanych imprez biegowych w regionie, a także w kraju. Przybyło wielu długodystansowców z całej polski, nie zabrakło zagranicznych akcentów. Nie było wprawdzie wybitnych specjalistów, ale czasami ich brak sprawia, że maratony są bardziej interesujace. Wygrał Wojciech Kopeć z Olsztynka.

 • Akademickie MP Łódź 2019 – Andrzej Naszko wicemistrzem, Studentki UWM w dziesiątce

  W Łodzi odbywały się w weekend (24/26 maja) Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. To jedyna w swoim rodzaju impreza, w której w jednym miejscu i czasie spotykają się : "gwiazdy królowej” i zwyczajni studenci, którzy sport traktują jako przyjemność po obowiązkach na uczelni. Poziom jest więc bardzo zróżnicowany, w większości konkurenci startuje po kilkudziesięciu zawodników, ale w tym tkwi cały rok AMP-u w lekkiej atletyce.

 • MP Amatorów Toruń 2019 – Olsztyński dublet: Krawczyk przed Prusińskim, dwa krążki Bielunkiewicza

  W Toruniu odbyły się w weekend (18/19 maja) Mistrzostwa Polski Amatorów w tenisie stołowym. Zagrało 250 uczestników , którzy najpierw rywalizowali kategoriach wiekowych, a następnie w open w dwóch grupach. Reprezentanci województwa warmińsko-mazurskiego zdobyli cztery medale. W kat +66 zwyciężył Bolesław Krawczyk prze Henrykiem Prusińskim (Olsztyn), Paweł Bielunkiewicz (Elbląg) wrócił z dwoma medalami w kat. 40/55 i open.

 • V Triathlon Gdańsk o Puchar Rektora AWFiS 2019 – Kinga Lorek szybka u progu sezonu

  W sobotę (5 maja) odbył się V Triathlon Gdańsk o Puchar Rektora AWFiS. Startowali głównie mieszkańcy Trójmiasta, ale nie zabrakło zawodników z województwa warmińsko-mazurskiego. W wyścigu głównym na dystansie 18.6 km najszybsza wśród pań okazała się Kinga Lorek (Truso Elbląg), jednocześnie triumfatorka kat. K18.

 • Finał Mistrzostw Województwa SZS (r. 2003/05) Szczytno 2019 – Gospodarze bez porażki

  W Szczytnie z udziałem trzech drużyn odbył się Finał Mistrzostw Województwa W – M Szkolnego Związku Sportowego w Siatkówce Chłopców Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Rozgrywki przeprowadzono systemem „każdy z każdym”. Tytuł mistrzowski zdobyli gospodarze – siatkarze Gim. Sportowe Szczytno, którzy wygrali oba mecze.

 • Akademickie MP (Kyokushin) Kraków 2019 – Filip Maksimowicz i Marcin Niebrzydowski złoto, Piotr Wiśniewski srebro

  W sobotę (11 maja) w Krakowie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w karate ktokushin o Puchar Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego. W turnieju wzięło udział 122 najlepszych zawodników kraju z 36 uczelni.. Złote medale zdobyli: trenujący w sekcji oleckiej Filip Maksimowic. Marcin Niemrzydowski  z Olsztyńskiego KKK, srebrny krążek wywalczył Piotr Wiśniewski ze Szczytna.

 • Turniej (kyokushin) o Puchar Burmistrza Józefowa 2019 – Ewie Gołaszewskiej nowe przepisy nie przeszkodziły

  Juniorzy młodsi i kadeci Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate: Ewa Gołaszewska, Natalia Hajn, Aleksandra Kruszyńska, Maja Rogacz, Aleksander Orzoł, Olaf Szempliński, Jan Rogala i Konrad Żelaznowski wystartowali w sobotę (11 maja) w międzynarodowym Turnieju o Puchar Burmistrza Józefowa. Rywalizowało ponad 500 zawodników i zawodniczek z 42 klubów z Polski, Rosi i Łotwy.