pisz

 • OOM Świętkokrzyskie 2019 Ostrowiec 2019 – Start Olsztyn hegemonem, Agnieszka Krajewska podwójne złoto

  W Ostrowcu Świętokrzyskim zakończyła się w niedzielę (12 maja) Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Taekwondo Olimpijskim. Jak zwykle czołowymi postaciami imprezy byli reprezentanci Warmii i Mazur, którzy zdobyli 14 medali (4 złote, 4 srebrne i 6 brązowych). Start Olsztyn wygrał klasyfikacje punktową, Warmia i Mazury zajęły drugie miejsce w rywalizacji województw.

 • Na wschód od Wisły – Biegi w Suchowoli, Zambrowie i Choroszczy

  W pierwszej połowie maja odbyło się bardzo wiele imprez biegowych i tych wielkich, ale także bardziej kameralnych, które tez maja wielu zwolenników. W Suchowoli w Crossie Trzeźwości  (10 km) trzecie miejsce zajął Dominik Drażba (Ełk). W Zambrowie dzielnie walczyli Państwo Aneta i Sebastian Ciborowscy z Pisza, w Choroszczy jedynakiem z Warmii i Mazur był Piotr Augustynowicz z Ełku. Prowadzone były tylko klasyfikacje open

 • Puchar PZŻ Krynica Morska 2019 – Początek sezonu całkiem optymistyczny

  W Krynicy Morskiej zakończyły się w niedzielę (12 maja) regaty o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego. Oprócz krajowych mistrzostw to najważniejsza impreza w sezonie. Rywalizacja równolegle przebiega we wszystkich klasach( zazwyczaj dzieli się ją na dwie części) ,nadmorski kurort pełen jest więc braci żeglarskiej. Startowało prawoe pół tysiąca żeglarzy w 17 konkurencjach.. Reprezentanci Warmii i Mazur  mocno zaakcentowali swój udział.

 • PKO Bydgoski Festiwal Biegowy 2019 – Popisowa dycha Daniela Mikielskiego

  W niedziele (12 maja) odbył się PKO Bydgoski Festiwal Biegowy. Program obejmował biegi i wyścigi rolkarskie w półmaratonie i 10 km. Świetnie spisał się olsztynecki długodystansowiec Daniel Mikielski zwycięzca w open na popularna dychę. W półmaratonie Przemysław Flaga (Olsztyn) był piąty, drugi w M35, a Marek Makowski (Węgorzewo) zajął drugie miejsce w M55. W półmaratonie rolkarzy Sławomir Charubin (Pisz) triumfował w kat. 50+

 • II Junior Basket Cup (rocznik 2008) Olsztyn 2019 – Brawa dla wszystkich, a najlepszy Pisz

  W niedzielę (28 kwietnia) w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie odbyła się druga edycja turnieju mini koszykówki chłopców rocznika 2008 i młodszych Junior Basket Cup 2019. Startowały cztery zespoły z sekcji Warmii i Mazur (system każdy z każdym). Zwyciężył TKS Roś Pisz z kompletem zwycięstw. Wszyscy chłopcy wykazali ogromne zaangażowanie i można od nich oczekiwać szybkich postępów.

 • Ogólnopolskie Igrzyska Dzieci w Biegach Przełajowych Kamion 2019 – SP 1 Pisz z sukcesami

  W miejscowości Kamion (województwo mazowieckie) odbyły się 26 kwietnia Ogólnopolskie Drużynowo-Indywidualne Biegi Przełajowe Dziewcząt i Chłopców (roczniki od 2007 do 2003). Województwo warmińsko-mazurskie z powodzeniem reprezentowali uczniowie SP 1 Pisz. W rywalizacji chłopców rocznika 2007 Miłosz Kosakowski zdobył brązowy medal. W klasyfikacji Igrzysk Dzieci (06/07) SP 1 Pisz zajęła drugą pozycje.

 • WTK PZT 5 Skrzatów (U12) Olsztyn 2019 – Najlepiej wypadli debliści

  Na kortach OKT Jodłowa odbył się (4/5 maja) Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny PZT 5 Skrzatów, organizowany przez KS. Budowlani Olsztyn. Udział wzięło 26 młodych tenisistów z całego kraju. Najwięcej uczestników pochodziło z sekcji warmińsko-mazurskich. Największy sukces odnieśli debliści. W finale Jakub Wynimko (UKS RP Bartąg) i jego partner Filip Kiryłło (Legia Warszawa) pokonali parę z Pisza Tymoteusz Wszołek/Ąntoni Łukaszewicz.

 • 29. Bieg Konstytucji 3 Maja i 7 Bieg Flagi Warszawa 2019 - Daniel Mikielski dwa razy w czołówce

  W Warszawie odbyły sie w ostatnich dniach dwa bieg, o szczegołnym charakterze. Oczywiście zawodnicy rywalizowali o miejsca na podium, ale wielu z nich stanęło na starcie z pobudek patriotycznych, bowiem imprezy: 29 Bieg Konstytucji 3 Maja i 7 Bieg Flagi związane sa ześwietami narodowymi. W obu biegach doskonale wypadł Daniel Mikielski (Olsztynek).

 • XIX „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” Warszawa 2019 – Piękny turniej, ale my odpadliśmy w przedbiegach

  W Warszawie zakończyły sie 2 majafinałowe rozgrywki XIX edycji Młodzieżowego Turnieju Piłkarskiego„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Do rywalizacji w kat. U10 i U12 dziewcząt i chłopców przystąpiły najlepsze zespoły z 16 województw, w tym kwartet z Warmii i Mazur, który w tym roku nie odegrał poważniejszej roli, zajmując miejsca w końcu stawki.

 • Mistrzostwa Województwa SZS w Sztafetach Mieszanych Olecko 2019 – Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego

  Na trasach MOSiR-u w Olecku odbyły się w poniedziałek (29 kwietnia) Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Mieszanych Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców Igrzysk Dzieci, Młodzieży Szkolnej i Licealiady. Dystanse były dostosowane do wieku uczestników. Dominowały sztafety z Giżycka, Pisza i Olecka.

 • 4 Bieg Bartbo z Nadleśnictwem Nowe Ramuki 2019 – Przemysław Mienziński i Dorota Łodziana

  W minioną niedzielę (28 kwietnia) odbył się 4 Bieg Bartbo z Nadleśnictwem Nowe Ramuki zaliczany do cyklu Grand Prix Granicy Warmii i Mazur. W rywalizacji głównej na dystansie 5 km wystartowało 55 uczestników. Pierwsze linę mety mina Przemysław Mienziński (Barczewo), drugi był Marcin Sul (Olsztyn), a trzeci Tomasz Polewaczyk (Łyse). Wśród pan najszybsza okazała się Dorota Łodziana (Dywity).

 • Podczas majówki na PGE Narodowym poznamy zwycięzców turnieju „Z Podwórka na Stadion” – Milik i Piątek to żywe przykłady

  64 drużyny chłopców i dziewczynek ze wszystkich województw wezmą udział w Finale Ogólnopolskim XIX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. W przeszłości w największych dziecięcych piłkarskich rozgrywkach w Europie brali udział m.in. Arkadiusz Milik czy Krzysztof Piątek. Być może ich następców i następczynie poznamy 2 maja na PGE Narodowym.

 • 4 Roll & Run Stolno 2019 – Ciborowscy jak zwykle w formie

  W Stolnieodbył się w sobotę (6 kwietnia) 4 Roll & Run. Tym razem organizatorzy zaproponowali uczestnikom trzy konkurencje: bieg, wyścig na rolkach i wyścig kolarski. Niektórzy zdecydowali się na udział w trójboju, a byli wśród nich Państwo Ciborowscy z Pisza.Pan Sebastian zajął czwarte, a Pani Aneta piąte miejsce. Marian Maciejewski (Iława) w dwuboju (rolki + rower) zajął 18 miejsce.

 • Milko Mazury MTB (1) Gałkowo 2019 – Szlak przetarty, zapowiada się mocny sezon

  Wprawdzie cykl Milko Mazury MTB rozpoczął się 6 kwietnia eliminatorem w Gdańsku, ale prawdziwe ściganie po bezdrożach Mazur nastąpiło w niedziele (14 kwietnia) w Gałkowie. Etap pod hasłem „Wyścig Szlakiem Starowierców” przebiegał szlakami skraju Puszczy Piskiej i przyniósł duża porcję emocji, tym bardziej, że obsada imprezy była naprawdę doborowa.

 • W III lidze - Liderem Ostródzianka, a mistrzem (w domyśle) Piłeczka

  W III lidze14 kwietnia miały się zakończyć rozgrywki III ligi tenisa stołowego. Metę osiągnęły na razie tylko LZS Lubawa i OSiR Jeziorany. Reszta ma zaległości. Największe Piłeczka Pisz (3 mecze), która teoretycznie powinna zdobył sześć punktów i zostać mistrzem. Ale to jest sport. Na potknięcie faworyta czeka Ostródzianka, która jest obecnie liderem z dwoma spotkaniami rozegranymi więcej.

 • Kierunek Ultra Hańcza 2019 – Jakub Ołowski i Mariusz Bartkowski w głównych rolach

  W sobotę (13 kwietnia) odbyła się impreza UltraHańcza po Suwalskim Park Krajobrazowym.Był to trzeci bieg cyklu, w którym uczestnicy mieli do wyboru dwa dystanse: 63 km i 28 km. W czołówce zameldowali się mieszkańcy Warmii i Mazur. Na krótszym dystansie zwyciężył Jakub Ołowski (Biskupiec), natomiast na dłuższym trzeci na mecie zameldował się Mariusz Bartkowski (Mszanowo).

 • Indywidualne Wojewódzkie Biegi Przełajowe SZS Nidzica 2019 – Nie było monopolistów, czyli talenty są wszędzie

  W miniony wtorek (2 kwietnia) w Nidzicy odbył się Wojewódzki Finał Biegów Przełajowych Dziewcząt i Chłopców Igrzysk Dzieci, Młodzieży Szkolnej i Licealiady. Startowali uczniowie wszystkich szczebli szkół w regionie. Uczestników podzielono oczywiście na kategorie wiekowe i do nich dopasowano stosowne dystanse. Na podstawie wyników indywidualnych prowadzono również klasyfikacje zespołowe.

 • III Olecko Hidori Cup 2019 - Piękny sportowy akcent jubileuszu

  W miniony weekend (6/7 kwietnia) odbył się turniej w taekwondo olimpijskim III Olecko Hidori Cup 2019.W imprezie rangi Pucharu Polski P1 rywalizowało 650 zawodników z 65 klubów w kat. młodzik, kadet i junior. Zawody pod honorowym patronatem burmistrza Olecka zbiegły się z 15-leciem LUKS Hidori Olecko oraz 25-leciem pracy trenerskiej i prekursora taekwondo w Olecku Tomasza Miszczaka.

 • Na szczycie III ligi lepsza Piłeczka – Piszanie znów na czele

  W niedzielę (7 kwietnia) doszło wreszcie do oczekiwanego meczu na szczycie III ligi tenisa stołowego.Piłeczka Pisz pokonała po dobrym, zaciętym spotkaniu Ostródzianę 11:7 i odzyskała przodownictwo w tabeli. Tu każde rozstrzygniecie było możliwe. W poszczególnych grach nie zabrakło niespodzianek, ale one tylko wzmogły dramaturgię. Piłeczka ma w tabeli punkt przewagi i jeden zaległy mecz, jest więc najpoważniejszym kandydatem do tytułu.

 • Turniej Strefowy Młodzików (U14) Szczytno 2019 – Mocne lekcje od Pomorza...

  W weekend (6/7 kwietnia) w Szczytnieodbywał się Turniej Strefowy Młodzików (U14), który ma wyłonił dwa zespoły upoważnione do startu w Mistrzostwach Polski.. Mistrz i oraz wicemistrz Warmii i Mazur:TSK Rość Pisz i UKS Nenufar 5 Ełk zmierzyli się z trzecim i czwartym zespołem Pomorza: Konfrontacja okazała się bardzo bolesna. Do MP awansowali rywale. W bezposrednim meczu Nenufar pokonał Roś 81:57, ale to decydowało o 3 miejscu.