Ostróda

• W Centralnych Ligach totalny odwrót – Mocne lanie w stolicy

W miniony weekend (15/16 września) obaj reprezentanci okręgu warmińsko-mazurskiego w młodzieżowych ligach centralnych grały w stolicy. W przypadku juniorów młodszych Olimpii Elbląg wizyta zakończyła się porażką 0:2.Trampkarze AP Ostróda nie uniknęli pogromu w konfrontacji z Polonią. Końcowy wynik 0:9 wystarczy za cały komentarz. Olimpia i AP Ostróda zajmują przedostatnie miejsca w tabeli.

• Mistrzostwa Województwa Węgorzewo 2018 – Sprinterskie rozstrzygnięcia, drużynowo najlepszy KSC Olsztyn

W Węgorzewie odbyły się w sobotę (15 września) Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w kajakarstwie.Startowało siedem klubów regionu, przybyli też zawodnicy sekcji podlaskich: Dojlidy Białystok i Sparty Augustów. Rywalizowano w różnych kategoriach wiekowych na dystansie 200 metrów w jedynkach i dwójkach. Najwięcej punktów zebrali kajakarze KSC Olsztyn przed Dojlidami i gospodarzami.

• VII Turniej o Puchar Prezydenta Elbląga 2018 – Mistrz znalazł pogromcę

W minioną sobotę (15 września) Zarząd Elbląskiego Klubu Sportowego „Mlexer” organizował po raz siódmy Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Elbląg. W siedmiu kategoriach rywalizowało 70 zawodników. z Elbląga, Ostródy, Gdańska, Kaliningradu, Działdowa, Nowego Dworu Gdańska, Ornety i Pogrodzia. Otwarcia dokonał wiceprezydent Janusz Nowak z dyrektorem Departamentu Sportu Andrzejem Budzelewskim.

• Mikołajskie Mistrzostwa Młodzików (Cadet) 2018 – Zdolny narybek gospodarzy

W weekend (15/16 września) odbyły się Mikołajskie Mistrzostwa Młodzików w klasie Cadet, które zyskały rangę Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej. Wystartowało 30 załóg z Warszawy, Suwałk , Kartuz, Giżycka , Piszu, Stężycy, Ostródy i Mikołajek. Trudne warunki pozwoliły na rozegranie zaledwie czterech wyścigów. Srebrny medal w open i złoty w rywalizacji dziewcząt zdobyły Laura Banach i Anna Tymińska (MKŻ Mikołajki).

• Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Ciechanów 2018 – Dwa dublety Warmii i Mazur

Znakomicie spisali się szachiści Warmii i Mazur w zakończonych w niedzielę (16 września) w Ciechanowie Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Jak zwykle rywalizowaliśmy z Mazowszem i ta konfrontacja przyniosła nam świetny wynik. Zaliczyliśmy dwa dublety. Złoto w rywalizacji dziewcząt zdobyła Magdalena Filipiak (UKS Trzydziestka Olsztyn), a w turnieju chłopców Mateusz Woźniak (Hetman Pionier Kętrzyn)

• Baltic Voleyball Cup Gdańsk 2018 – Kadetki SMS Ostróda nie dały szans rywalkom

W Gdańsku odbył się w miniony weekend (14/16 września) Międzynarodowy Turniej Kadetek i Kadetów Baltic Voleyball Cup. Systemem każdy z każdym rywalizowało po sześć zespołów dziewcząt i chłopców. Piękny sukces odniosły ostródzianki, które z kompletem zwycięstw zdobyły główce trofeum, a Wiktoria Stępień otrzymała nagrodę za tytuł MVP turnieju . Najlepszą zawodniczką SMS Ostróda została Ula Bobel

• Grand Prix Polski Weteranów (1) Bilcza 2018 – Dwóch na podium, Henryk Prusiński na najwyższym stopniu

W Bilczyodbył się w weekend (15/16 września) pierwszy w tym sezonie turniej Grand Prix Polski Weteranów w tenisise stołowym. Z ekipy warmińsko-mazurskiej najlepiej spisał się Henryk Prusiński (Olsztyn), który wygrał kategorię 65/69 lat. Na trzecim miejscu podium stanął także Franciszek Jastrzębowski (Olsztyn) w kat. 60/64 lata. Piąte miejsca zajęli: Tomasz Okuniewicz (Skop) – 60/64 i Marian Gęsicki (Działdowo) – 75/79

• I WTK Seniorów i Juniorów Ostróda 2018 – Gospodarze wzięli prawie wszystko

W niedzielę (16 września) w Ostródzie odbył się pierwszy w nowym sezonie Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego Seniorów i Juniorów. Frekwencja jak na warmińsko-mazurskie warunki była niezła, ale poprawili ją zdecydowanie młodzi zawodnicy, którzy wystąpili w obu turniejach. Dominowali gospodarze, którzy wygrali w trzech kategoriach, a w seniorach zajęli pięć czołowych miejsc. Zwyciężył Marco Golla.

• Ultramaraton Kaszubska Poniewierka Koszałkowo 2018 – Na setkę Marek Nestorowicz, na "30" Ela Cieśla

W sobotę (15 września) odbyła się impreza pod hasłem Kaszubska Poniewierka. To ultramaraton na dystansie 100 km i bieg na 30 km. Setkę zdecydowało się przebiec kilku reprezentantów Warmii i Mazur, z których najwyżej na 50 miejscu sklasyfikowano Marka Nestorowicza (Kętrzyn). Trase 30 km najszybciej pokonała Ela Cieśla z Olsztynka jako dziesiąta wśród kobiet i 76 w kolejności open na mecie.

• Samorządowe Mistrzostwa Kaczory 2018 – Dużo dziesiątek i mnóstwo wrażeń

W Kaczorach odbyły się w niedziele (2 września) Samorządowe Mistrzostwa Strzeleckie o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Rywalizowano w kilku kategoriach: drużynowej (3-osobowe zespoły, zawodnicy strzelali z pistoletu i karabinu), samorządowców oraz open oddzielnie z pistoletu i karabinu. W najbardziej prestiżowej klasyfikacji zespołowej zwyciężyła Gmina I Ostróda.

• II Lekkoatletyczna Perła Ostródy 2018 – Gwiazdy „na żywo” to trzeba zobaczyć

W sobotę (22 września) o godz.16 odbędzie się II Lekkoatletyczna Perła Ostródy – mityng, którego obsady mogą pozazdrościć wszyscy. Jak zapewniają organizatorzy wystartują medaliści Mistrzostw Europy w Berlinie: Justyna Święty-Ersetic, Sofia Ennaui, Joanna Fiodorow, Michał Haratyk. To nie lada gratka obejrzeć na żywo w akcji sportowców tej klasy.

• PGE Narodowy 2018 – Wielkie gwiazdy i ich następcy, Maksymilian Miastowski drugi w open

W sobotę (1 września) na Stadionie Narodowym odbyło się Pingpongowe Show z udziałem gwiazd tej dyscypliny i setek wielu generacji zawodników: od żaka do mastersa. Punktem kulminacyjnym było zakończenie czynnej kariery przez jednego z najlepszych tenisistów w historii polskiego sportu Lucjana Błaszczyka, który rozgrywał pokazowe spotkania z tuzami światowego pingponga.

• Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Ciechanów 2018 (FOTO)– Wakacji nie przespali, świetny występ Warmii i Mazur

W sobotę (8 września) w Ciechanowie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w lekkiej atletyce. Jak zwykle zawodnicy Warmii i Mazur rywalizowali z bardzo mocnym Mazowszem. W tym roku nasza młodzież walczyła wspaniale i może pochwalić się imponującym dorobkiem. Zdobyliśmy łącznie 26 medali w tym aż 13 złotych, 6 srebrnych i 7 brązowych.

• MP w sprincie i Puchar Jeziora Roś w klasie Cadet Pisz 2018 – Magda i Zuzanna skuteczne w obu próbach

W miniony weekend (7/9 września) odbyły się Mistrzostwa Polski w Sprintach w klasie Cadeti regaty o Puchar Jeziora Roś. Do rywalizacji o medale w sprincie stanęło dziesięć załóg. Brązowy medal w open i złoty wśród dziewcząt zdobyły Magdalena Leymańczyk i Zuzanna Grusznis z PMOS Pisz. Srebro wywalczyły koleżanki klubowe Patrycja Raszczyk/Zuzanna Zachłowska.

• W centralnych ligach młodzieżowych – Olimpia gaśnie, AP Ostróda rozkwita

Miniony weekend (8/9 września) przyniósł wreszcie wiele radości kibicom 15-latków z AP Ostróda,którzy odnieśli pierwsze zwycięstwo pokonując u siebie UKS Varsovia aż 5:1. Na przełom się zanosiło (wyrównany mecz z Legią) i mamy nadzieję, że ostródzianiepójdą za ciosem. Natomiast po doskonałym początku sezonu kryzys dopadł Olimpię Elbląg (U17), która przegrała po raz drugi z rzędu, tym razem z ŁKS Łódź 0:1, tracąc bramkę w końcówce.

• Drużynowe MP seniorów (II liga) Jastrzębia Góra 2018 – Ostródzianka dwunasta i zostaje, UKS Debiut zdegradowany

W Jastrzębiej Górze zakończyły sie w niedzielę (9 września) Drużynowe Mistrzostwa Polski seniorów – II liga. W rywalizacji uczestniczyło 37 zespołów w tym dwa z Warmii i Mazur. MLKS Ostródzianka i UKS Debiut Dziesiątka OlsztynOstródzianie zajęli 12 miejsce i przedłuzyli swój pobyt w tej klasie rozgrywek Olsztynianie niestety zamkneli stawke uczestników i spadli do ligi wojewódzkiej.

• I WTK Młodzików i Kadetów Lidzbark Warmiński 2018 – Natalia i Dawid bez respektu

W sobotę (8 września) w Lidzbarku Warmińskim odbył się pierwszy w nowym sezonie Wojewódzkie Turniej KlasyfikacyjnyMłodzików i Kadetów w tenisie stołowym. Ciekawi byliśmy postawy zawodników po wakacyjnej przerwie. Najlepiej spisywali się najmłodsi. Natalia Bogdanowicz i Dawid Chilicki (oboje Warmia Lidzbark Warmiński). Mając limity w swoich kategoriach wystąpili w starszych grupach i okazali się najlepsi.

• MP Seniorów Kraków 2018 – Maciej Rudol okrężną drogą, ale jest na podium

W Krakowie zakończyły się w niedzielę (2 września) Mistrzostwa Polski seniorek i seniorów w siatkówce plażowej. W turnieju męskim sukces odniósł Maciej Rudol (MKS Zryw Volley Iława), który z Kacprem Kujawiakiem zdobył brązowy medal. To spory sukces, bo kandydatów do podium było wielu. Druga para z Warmii i Mazur: Marcin Ociepski/Kamil Radzikowski znalazła się w strefie 9/12.

• Morliny z pełną pulą w arcyważnej potyczce z Grudziądzem – Kacper Petaś wykorzystał swą szansę.

Po niezbyt udanej premierze w Gdańsku tenisiści stołowi Morlin Ostróda odnieśli we wtorek (4 września) pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie w superlidze pokonując ASTS Olimpia-Unia Grudziądz 3:1.Bardzo ważna wygrana za pełna pulę z rywalem, który też zapewne bronić będzie się przed spadkiem. Odnalazł koncentrację Tzu Hsiang Hing, a miłą niespodziankę sprawił Kacper Petaś odprawiając w trzech setach Macieja Kubika.

• WAMA Ladies Open Olsztyn 2018 – Wspaniały turniej i niezapomniane wrażenia

Zakończony w niedzielę (2 września) turniej WAMA Ladies Open 2018, czyli II Otwarte Amatorskie Mistrzostwa Warmii i Mazur w Tenisie o Puchar Prezydenta Miasta Olsztyn znów okazał się niezapomnianym przeżyciem. Rekordowa frekwencja, świetna atmosfera i sprzyjająca pogoda uczyniły z tego wydarzenia wielkie święto tenisa ziemnego.