Ostróda

 • Polish Junior&Cadet Open Władysławowo 2019 - Szymon Kolasa doszedł do "16"

  W środę (22 maja) we Władysławowie rozpoczął się największy turniej międzynarodowy w kraju ITTF Premium - Polish Open juniorów i kadetów. W morskim kurorcie zjawiło wiele talentów z całego świata. W reprezentacji Polski juniorów gra zawodnik Ostródzianki Szymon Kolasa, ale swych sił próbują tez inni zawodnicy z Warmii i Mazur: Maksymilian Miastowski, Łukasz Sokołowski (Ostródzianka) i Patryk Lewandowski (Dekorglass Działdowo)

 • Puchar Świata WUKO Budapeszt 2019 – Marcin Dolecki z dwoma tytułami, na podium też: Michał Kuźniak, Adrian Durma i Jakub Dziliński

  W dniach 16-19 maja odbył się w Budapeszcie Puchar Świata WAKO.Na turniej zjechało się blisko 3.200 kickboxerów z 39 krajów i 284 klubów z całego świata , statystyki są więc imponujące i pokazują jak popularny na świecie jest kickboxing. Walki odbywały się na 14 matach i 3 ringach. Jednym z wielkich bohaterów imprezy był Marcin Dolecki z Gladiusa Ostróda, który zdobył dwa złote medale w formułach light contact i kick light juniorów

 • MP Amatorów Toruń 2019 – Olsztyński dublet: Krawczyk przed Prusińskim, dwa krążki Bielunkiewicza

  W Toruniu odbyły się w weekend (18/19 maja) Mistrzostwa Polski Amatorów w tenisie stołowym. Zagrało 250 uczestników , którzy najpierw rywalizowali kategoriach wiekowych, a następnie w open w dwóch grupach. Reprezentanci województwa warmińsko-mazurskiego zdobyli cztery medale. W kat +66 zwyciężył Bolesław Krawczyk prze Henrykiem Prusińskim (Olsztyn), Paweł Bielunkiewicz (Elbląg) wrócił z dwoma medalami w kat. 40/55 i open.

 • Szok po barażu w Białymstoku! - Brawo ostródzka młodzież, Morliny II z Dojlidami II 10:0

  W pierwszym meczu barażowym o awans do I ligi tenisa stołowego Morliny II Ostróda pokonały w niedzielę (18 maja) w Białymstoku miejscowe Dojlidy II 10:0. Wynik zgoła szokujacy i tak go przyjęła dość licznie przybyła publiczność. Młodzi ostródzianie zdali egzamin na szóstkę zarówno pod względem czysto sportowym jak i mentalnym. Baraże wiążą się z dużym obciążeniem, a tu z presją goście sobie znakomicie dali radę.

 • Baraże Morlin II z Dojlidami II: 19 maja, a rewanż dopiero 18 czerwca

  Rywalem zespołu Morlin II Ostróda w spotkaniach barażowych o awans do I ligi będą tenisiści stołowi drużyny Dojlidy II Białystok, która z niemałym trudem uporała się z mistrzem Lubelszczyzny Lewartem Lubartów. Zanotowano rezultaty po 7:3 dla gospodarzy i decydował lepszy bilans setów. Pierwszy mecz barażowy odbędzie się w niedzielę (19 maja) o godz. 14 w Białymstoku, a rewanż dopiero 18 czerwca.

 • Mistrzostwa Województwa SZS „4” - W Dobrym Mieście decydowały sety, złoto dla gospodarzy

  W środę (15 maja) w hali sportowej Gimnazjum Publicznego w Dobrym Mieście odbyły się Mistrzostwa Województwa w Mini Piłce Siatkowej ,,4” chłopców. W turnieju rywalizowało pięć szkół , które wcześniej przebrnęły przez sito eliminacji. Pierwsze miejsce i awans do Mistrzostw Polski zdobyła szkoła z Dobrego Miasta. Srebro wywalczyła SP 7 Olsztyn, a brąz SP 3 Gołdap.

 • Mistrzostwa Województwa LZS kobiet i mężczyzn 2019 – Na tronie: Lidzbark Welski (kobiety) i Ostróda (mężczyźni)

  W niedzielę (12 maja) w Lidzbarsku Welskim odbyły się turnieje finałowe Mistrzostw Województwa LZS w siatkówce. Rywalizowały po trzy zespoły, które wcześniej przebrnęły przez kolejna sita eliminacji. Złote medale przypadły siatkarkom z LKS Vel Lidzbark Welski i siatkarzom MLKS Foto Ola Ostróda.

 • W II lidze – Akcent Morlin II na zakończenie, Mlexer spada z ligi

  W weekend (11.12 maja) odbyła się ostatnia kolejka spotkań w II lidze tenisa stolowego. Na górze tabeli wszystkie rozstrzygnięcia zapadły wcześciej. II ligę wygrały Morliny II Ostróda, które zaakcentowały ro niedzielnym (12 maja) zwycirstwem nad Dekorglassem II Działdowo 7:3. Działdowiabie zajęli 4 miejsce, AZS UWM English Perfect Olsztyn - 5. W grupie(7/12) Mlexer Elbląg przegrał w Warszawie z SKS 40 i  opuszcza II ligę.

 • 9 Grand Prix Weteranów Kraków 2019 – Tym razem bez sukcesów

  Dziewiąty w tym sezonie turniej Grand Prix Weteranów w tenisie stołowym odbył się w weekend (11/12) w Krakowie. Tym razem pojechało tylko ośmiu reprezentantów Warmii i Mazur, którzy pod Wawelem większych sukcesów nie odnieśli. Z lepszych wyników należy zaznaczyć miejsce 7/8 Henryka Prusińskiego (Olsztyn) w kat. 65/69 oraz miejsca 9/12 Franciszka Jastrzębowskiego (Olsztyn) w kat. 60/64 i Mirosława Smółki (Olsztyn) w kat. 65/69.

 • Drużynowe Mistrzostwa Województwa 2019 – Na podium tylko Olsztyn, a złoto zdobył UKS Kopernik

  W sobotę (11 maja) w Olsztynie odbył się czwarty, zarazem ostatni zjazd Drużynowych Mistrzostw Województwa w szachach. Na podium stanęły trzy zespoły olsztyńskie. Zloty medal wywalczyli szachiści UKS Kopernik, srebro przypadło zawodnikom UKS Trzydziestka, a brąz zdobył UKS Debiut Dziesiątka. W rywalizacji uczestniczyło osiem drużyn.

 • XXIX Ostródzkie Biegi Uliczne Memoriał Zdzisława Krzyszkowiaka 2019 – Ciekawa dycha i dużo młodzieży

  W sobotę (5 maja) odbyły się XXIX Ostródzkie Biegi Uliczne Memoriał Zdzisława Krzyszkowiaka. Jak zwykle jest do dzień sportu młodzieżowego w mieście, ale o wynikach tej generacji później. Kulminacyjnym punktem programu Memoriału jest Bieg na dystansie 10 km poświęcony pamięci słynnego lekkoatlety. Tym razem zgromadził na starcie ponad 50 osób.

 • Morliny II bez kłopotów z English Perfect AZS UWM - Lider idzie do przodu

  Zespół Morlin II Ostróda już kilka tygodni temu zapewnił sobie mistrzostwo II ligi mazowiecko- warmińsko-mazurskiej uprawniające do udziału w barażach o I ligę. Ale ostródzianie do końca zachowują fason. W sobotę (4 maja) w przedostatnim meczu mistrzowskim pokonali na wyjeździe English Perfect AZS UWM Olsztyn 8:2. Po 2.5 punktu zdobyli: Maksymilian Miastowski i Łukasz Sokołowski, po 1.5 Jakub Kuźmicz i Krystian Kawiak.

 • Wojewódzki 61 Turniej Szachowy LZS o " Złotą Wieżę " Ostróda 2019 – Gmina Stawiguda przed gospodarzami

  W Ostródzie odbył się w niedzielę (5 maja) Wojewódzki 61 Turniej Szachowy LZS o "Złotą Wieżę”. Do rywalizacji przystąpiło aż 11 zespołów, każda z drużyn rozegrała po siedem spotkań. Turniej wygrali szachiści Gminy Stawiguda, którzy ponieśli tylko jedna porażkę z Samborowem (1.5:2.5). Zgromadzili tę sama liczbę punktów co MLKS Ostródzianka I, ale wygrali bezpośredni mecz 3:1. Tym samym zapewnili sobie udział w turnieju krajowym.

 • Mistrzostwa Strefy Polski Północnej (I i II) – Kuształa, Sartanowicz i Myhan liderami

  Za nami dwie eliminacje Mistrzostw Polski Polski Północnej. Motocrossowcy zaczęli z wysokiego C. Szczególnie dobrze zaprezentowali się reprezentanci Moto Klubu Lidzbark Warmiński. W Mrągowie zwyciężyli: Wojciech Kuształa (klasa MXB), Krzyszof Sartanowicz (MX2C). Ponieważ w Kwidzynie Pan Wojtek powtórzył sukces, a Pan Krzysztof był drugi obaj przewodzą w klasyfikacjach sezonu. Podobnie Paskal Myhan (klasa MX Junior) - drugi i trzeci w rundach.

 • OOM Świętokrzyskie Bilcza 2019 – Kończymy bez medalu

  W czwartek (2 maja) w Bilczy rozpoczęła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w tenisie stołowym. W turniejach drużynowych nie mieliśmy swoich zespołów, do gry przystępiliśmy w piątek. Mieliśmy w składzie sześcioro reprezentantów Warmii i Mazur. Wracamy bez medalu. W ćwierćfinale były dwa deble z Igorem Jankowski (Ostródzianka) i Mateuszem Rutkowskim (Dekorglass) Mateusz dotarł do 1/8 finału singla.

 • VII Półmaraton Grudziądz – Rulewo 2019 – Na podium Paweł Tadejewski i Alicja Misiak

  We wtorek (1 maja) odbył się VII Półmaraton Grudziądz - Rulewo Śladami Bronka Malinowskiego.Magia idola przyciąga. Metę osiągnęło 735 zawodniczek i zawodników, w tym bardzo pokaźna grupa reprezentantów Warmii i Mazur głównie z Iławy, Susza i Ostródy.Trzecie miejsce zajął ostródzianim Paweł Tadejewski, na drugiej pozycji uplasowała się Alicja Misiak z Susza.

 • Indywidualne MP Juniorów Mława 2019 – Szymon Kolasa na ostatnich nogach: złoto i dwa srebra, Łukasz Sokołowski z brązem

  W Mławie zakończyły sie w niedzielę (28 kwietnia) Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w tenisie stołowym. Bohaterem imprezy był Szymon Kolasa (Ostródzianka), który dokonał nie lada wyczynu. Awansował do trzech finałów: singla,  miksta i debla. W grze mieszanej zdobył złoto, w singlu i deblu srebro. W niedzielę  rozegrał az pięć spotkań. W finale singla był juz totalnie zmęczony. Łukasz Sokołowski (Ostródzianka)zdobyl brąz w deblu.

 • Półfinałowy Turniej o awans do II ligi kobiet Gdynia 2019 – Ostródzianki tylko tłem

  W dniach 26/28 kwietnia w Gdyni odbywa się półfinałowy turniej o awans do II ligi siatkarek. W gronie czterech startujących są zawodniczki SMS Ostróda. W ćwierćfinale przegrały wprawdzie z Nike Ostrołęka, ale pozostałe zespoły wycofały się ostródzianki mimo porażki przeszły dalej. Kolejny próg okazał się na wysoki  Drużyna SMS przegrała wszystkie spotkania po 0:3 i odpadła z rywalizacji.

 • Drużynowe MP Juniorów Mława 2019 – Ostródzianka z brązem , Dekorglass trzeci w grupie

  W dniach 25/28 kwietnia w Mławie odbywają się Mistrzostwa Polski Juniorów w tenisie stołowym. W pierwszej kolejności rozgrywany jest turniej drużynowy, w którym wystąpowały dwa zespoły z Warmii i Mazur. Ostródzianka była z całą pewnością kandydatem do medalu, co sie potwierdziło, bowiem zespół zdobył  brąz. Wygrał grupę, a w półfinale przegral z Olimpia Unia Grudziądz 1:3. Dekorglass Działdowo zajął w grupie trzecie miejsce

 • Cornacchia World Cup Werona 2019 – Włoska przygoda z mnóstwem wrażeń

  Siatkarki i siatkarze SMS Ostróda w okresie świątecznym (19/22 kwietnia) przebywali we Włoszech. Uczestniczyli w wielkiej imprezie młodzieżowej (U19) Cornachcia World Cup. Zgodnie z hasłem zjechały się ekipy z całego świata. Wprawdzie z wynikami było różnie, ale doświadczenia sportowe, nawiązanie kontaktów międzynarodowych to dla młodzieży ogromny kapitał.