Ostróda

 • Samorządowe Mistrzostwa w siatkówce i tenisie stołowym Ostróda 2019 – Na serio, ale z uśmiechem

  W hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji odbyły się w miniony weekend (9/10 listopada) Samorządowe Mistrzostwa w Siatkówce i tenisie stołowym o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Impreza typowo rekreacyjna, choć w reprezentacjach nie zabrakło nazwisk zawodników systematycznie uczestniczących w ligach miejskich. Rywalizacja toczyła się więc na serio, ale z pełnym uśmiechem.

 • Hungarian Junior&Cadet Open Szombathely 2019 – Wyboista droga, ale trzeba próbować

  W dniach 6/10 listopada w Szombathely odbył się Turniej Juniorów i Kadetów w tenisie stołowym Hungarian Open. Impreza wysokiej światowej rangi zgromadziła wielu doskonałych zawodników tych kategorii wiekowych. W gronie startujących znalazła się trójka Dekorglassu Działdowo: Patryk Bielecki, Patryk Lewandowski i Mateusz Rutkowski oraz Łukasz Sokołowski (Ostródzianka). Mateusz Rutkowski i Patryk Bielecki zagrali w obu grupach wiekowych.

 • W lidze kadetek – UKS Chemik SMS II i MKS Truso dominatorkami, czekamy na bezpośrednie stracie

  W lidze wojewódzkiej kadetek zespoły grupy A są już na półmetku fazy zasadniczej. Dominacja UKS Chemik SMS II Olsztyn nie podlega dyskusji, o czym świadczą rozmiary ostatniego zwycięstwa nad SMS Ostróda. W derbach Ełku Mikro lepsze od Salosu, ale tu było sporo walki. W grupie B w jedynym meczu młodszy rocznik Chemika wygrał „na sucho” w Bartoszycach, a to świadczy o błyskawicznych postępach tej drużyny.

 • W III lidze tylko mistrz bez porażki - KPS Gietrzwałd zdał kolejny egzamin

  W czwartej serii III ligi siatkarzy doszło do spotkania na szczycie, w którym lider rozgrywek Masuria Volley Giżycko przegrał na własnym boisku z KPS Gietrzwałd 1:3. Obrońca tytułu mimo problemów kadrowych jeszcze nie przegrał, a ma za sobą trudne mecze. Pozostaje głównym faworytem. Beniaminek z Działdowa pewnie pokonał Wenglorza Lidzbark Warmiński, duże aspiracje potwierdził KSD Energoutil Ełk, wygrywając „na sucho” w Ostródzie.

 • Morliny - AZS AWFiS II Gdańsk 9:1 – Bez cienia wątpliwości

  Tenisiści stolowi Morlin Ostróda wygrali w sobotę (9 listopada) we własnej hali z AZS AWFiS II Gdańsk 9:1. Zwycięstwo bezdyskusyjne, mogło być nawet 10:0, bowiem spotkanie Jakuba Witkowskiego z Arturem Danielem było bardzo wyrównane, zawodnikowi Morlin zabrakło trochę szczęścia w końcówce. Pierwszy zespół z Ostródy jest na czwartym miejscu. Druga drużyna przelozyła mecz tej kolejki na 21 grudnia.

 • Inauguracja III ligi – Sporo emocji, Mlexer pierwszym liderem

  W niedzielę (3 listopada) rozpoczęły się rozgrywki III ligi warmińsko-mazurskiej tenisa stołowego. Ostatecznie w rywalizacji uczestniczy siedem zespołów. Pierwsze spotkanie były zacięte, nie brakowało emocji. Liderem został Mlexer Elbląg, który pokonał Dekorglass III Działdowo 12:6. Wiceliderem jest drużyna GZ LSZ Lubawa po wygranej w Jezioranach 11:7. najbardziej zacięty mecz rozegrano w Piszu, gdzie Piłeczka podzieliła się punktami z KSTS Lidzbark Warmiński.

 • Gala z okazji 70-lecia W-MZTS – Żeby o nikim nie zapomnieć...

  10 grudnia 2019 roku odbędzie się Gala z okazji 70-lecia Warmińsko-Mazurskiego Związku Tenisa Stołowego. Patronat nad imprezą przejął Marszałek Województwa, a ma być ona spotkanie wielu pokoleń zawodników, trenerów i działaczy jednej z najpopularniejszych dyscyplin w regionie. Dlatego W-MZTS zwraca się z apelem do wszystkich klubów i osób związanych z tenisem stołowym.

 • „Moje Boisko Orlik – 2012” Gołdap 2019 – Miejscowi licealiści niepokonani

  W Kompleksie Sportowo-Rekreacyjnym w Gołdapi odbył się w czwartek (31 października) Finał Wojewódzki turnieju SZS „Moje Boisko Orlik – 2012” w siatkówce chłopców szkół ponadpodstawowych. Z zapowiadanego kwartetu zabrakło drużyny z Braniewa. Wygrali uczniowie miejscowego LO pokonując I LO Ostróda i ZSS Ełk.

 • Slovak Junior&Cadet Open Nitra 2019 – Natalia Bogdanowicz i Łukasz Sokołowski na podium

  W Nitrze odbywał się w dniach (31 października/3 listopada) Międzynarodowy Turniej Juniorów i Kadetów Slovak Open w tenisie stołowym. Świetnie wypadli zawodnicy klubów warmińsko-mazurskiej, którzy wystąpili w reprezentacji Polski. Natalia Bogdanowicz (KSTS Lidzbark Warmiński) zdobyła brązowy medal w turnieju drużynowym. Łukasz Sokołowski (Ostródzianka) wywalczył brąz w deblu (partnerem był Jakub Jankowski) i srebro w turnieju drużynowym.

 • Liga dziewcząt starszych – W otwarciu Truso z kompletem zwycięstw

  W niedzielę (27 października) rozpoczęły się rozgrywki w lidze wojewódzkiej dziewcząt (2007). W tym sezonie w rywalizacji uczestniczy sześć zespołów. W pierwszym turnieju komplet zwycięstw odniósł MKS Truso Elbląg i wyprzedził UKS SP Rozogi, UKS Mikołajki i KS Play Ostróda. W rozgrywkach uczestniczą jeszcze LUKS Orlik Reszel i MTS Giżycko

 • W lidze kadetów – AZS UWM pokonał trudną przeszkodę

  Rozgrywki kadetów przebiegają na razie we wstępnej fazie. Po rozegraniu etapu zasadniczego odbędą się dwa turnieje finałowe z udziałem najlepszej czwórki i one zadecydują o podziale medali. Ale już na początku dochodzi do spotkań faworytów. W takiej właśnie konfrontacji AZS UWM Olsztyn pokonał SMS Ostróda 3:1. Młodzi akademicy pozostali jedynym zespołem bez porażki.

 • W lidze młodziczek – Pierwsze rozdanie dla UKS Olimp Bartoszyce

  W niedzielę (27 października) rozpoczęła się zasadnicza część rozgrywek wojewódzkiej ligi młodziczek Zespoły po turniejach rozstawieniowych zostały przyporządkowane do sześciu hierarchicznych lig. Po kolejnym etapie najlepsi awansują, najsłabsi spadają. Pierwszy turniej wygrały siatkarki UKS Olimp Bartoszyce, które w meczach z UMKS Mikro Ełk i MKS Truso Elbląg nie straciły seta. Do II ligi spadło Truso, awans do elity awansowała Omega Mrągowo.

 • IKO Polish Open Ostróda 2019 – Turniej znakomity, Olsztyński KKK medal za medalem

  W sobotę (26 października) w Ostródzie odbył się międzynarodowy turniej IKO Polish Open , w którym wzięło udział 460 zawodników z 47 klubów z: Polski, Niemiec, Białorusi, Japonii, Ukrainy, Rosji. Była to jedna z największych imprez w tym roku która zgromadziła krajową i europejską czołówkę. Świetnie spisali się reprezentanci sekcji warmińsko-mazurskich. Łącznie zdobyliśmy 37 medali( 9 złotych, 10 srebrnych i 17 brązowych).

 • W lidze młodzików Kętrzyn i Bartoszyce dyktują tempo – Czarni Olecko zdali egzamin w Olsztynie

  Za nami druga kolejka spotkań ligi wojewódzkiej młodzików w piłce ręcznej. Odbyło się kolejnych dziewięć spotkań, w dużej mierze jednostronnych. W Bartoszycach i Kętrzynie dominacja gospodarzy była bardzo wyraźna. MDK i MKS MOSiR nadal dyktują tempo. Natomiast najciekawiej zapowiadał się mecz w Olsztynie między Szczypiorniakiem I i Czarnymi Olecko. Po wyrównanym spotkaniu triumfowali goście, którzy po przerwie uzyskali nieznaczną przewagę.

 • W lidze juniorek i kadetek bez niespodzianek – Zryw doczekał się zwycięstwa

  W lidze juniorek zabrakło emocji. UKS Chemik SMS Olsztyn nie dał najmniejszych szans rywalkom z Ełku, które w trzech setach uzbierały 30 oczek. Olsztynianki zajmują dopiero czwarte miejsce, ale jako jedyne z kompletem punktów. SMS Ostróda pewnie wypunktowała na wyjeździe MKS Kris Bus Zryw-Volley Iława. W lidze kadetek pierwszy mecz wygrały iławianki, a na czele grup bez straty seta są: UKS Chemik SMS Olsztyn II i MKS Truso Elbląg

 • III-ligowy szczyt w Ełku pod dyktando KPS Gietrzwałd – Nowicjusz z Działdowa pokazał lwi pazur, a liderem Masuria

  W trzeciej kolejce spotkań III ligi siatkarzy najciekawiej zapowiadał się mecz w Ełku, gdzie KSD Energoutil  podejmował KSP Gietrzwałd. Wielu wietrzyło niespodziankę, ale mistrz zachował spokój i dość pewnie wypunktował gospodarzy 3:1. Ale nie był to na pewno spacerek. Do niespodzianki doszło w Górowie Iławeckim. Team Cresovia przegrał i to w trzech setach z beniaminkiem – Panorama Działdowo (na zdjęciu). Liderem jest Masuria Volley Giżycko.

 • Plan Morlin wykonany – Bliźniacy po obu stronach siatki

  Tenisiści stołowi Morlin Ostróda pokonali w sobotę (26 października) na wyjeździe w meczu I ligi Coccine GKTS Wiązowna 7:3. Ostródzianie byli faworytami, ale trzeba było to potwierdzić w sportowej walce, co zresztą się w pełni udało. Co ciekawe po obu stronach siatki spotkali się bliźniacy: Pawel Chmiel (Wiązowna) i Piotr Chmiel (Morliny). Lepszy okazał się Paweł, ale najważniejsze, że punkty powędrowały do Ostródy.

 • W III lidze zagrał wreszcie obrońca tytułu – W Gietrzwałdzie bez emocji

  W niedzielę (20 października) odbyła się 2 kolejka rozgrywek III ligi siatkarzy. Tym razem doszło do konfrontacji beniaminków z bardziej doświadczonymi ekipami. Mimo gry we własnych halach nowicjusze nie dali rady. Najbliżej sukcesu byli siatkarze MLKS Olimpia Kisielice, którzy stoczyli pięciosetowy bój z KSD Energoutil Ełk. W zaległym meczu rozegrany w czwartek (24 października) obrońca tytułu KSP Gietrzwałd pokonał SMS Ostróda 3:0 (17,19,15)

 • W ligach kadetów i młodzików – Ofensywa SMS Ostróda

  Rozkręcają się rozgrywki w siatkarskich ligach kadetów i młodzików. W obu miniony weekend (19/20 października) był bardzo pomyślny dla zespołów SMS Ostróda. Kadeci tego klubu po zwycięstwie nad Wiktorią Szczytno są liderami. Do rywalizacji wkroczyli młodzi akademicy z Olsztyna, którzy pewnie pokonali druga drużynę AZS i chyba na linii: Ostróda – Olsztyn toczyć się będzie walka o tytuł. Czekamy na pierwszą bezpośrednią konfrontację.

 • W lidze kadetek – Z kondycją iławianek coś nie tak, Chemik SMS Olsztyn, SMS Ostróda i Truso Elbląg bez straty seta, Młodziczki po selekcji

  W lidze wojewódzkiej kadetek pracowity tydzień miały siatkarki MKS Kris Bus Zryw-Volley Iława, które rozegrały dwa mecz i oba przegrały, przy czym można zauważyć było pewną prawidłowość. Iławianki znakomicie zaczynały i w pewnym momencie gra załamywała się, tak jakby brakowało sił. Z tym nie maja problemów znakomicie spisujące się zawodniczki Chemika SMS Olsztyn, SMS Ostróda i Truso Elbląg, które nie straciły nawet seta.