Ostróda

 • Olsztyn Handball Cup (2) 2019 – MKS MOSiR Kętrzyn postawił na młodzież i są efekty

  W weekend (13/15 września) odbyła się druga część Festiwalu Piłki Ręcznej Olsztyn Handball Cup. Tym razem rywalizowali młodzicy (roczniki 2005/06) oraz chłopcy (2007). Do stolicy Warmii i Mazur zjechały mocne zespoły z Gdańska, Płocka, Brodnicy, Tczewa. Oczywiście z okazji skorzystały regionalne ekipy z Bartoszyc, Kętrzyna, Ostróda i oczywiście gospodarze. Regulamin był tak opracowany by w każdym momencie spotkania zespół miał motywację do walki.

 • II Międzynarodowe Mistrzostwa Warmii i Mazur Ostróda 2019 – Kilka rodzynków w międzynarodowym gronie

  Od czwartku do soboty (12-14 września) w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji obywały się II Międzynarodowe Mistrzostwa Warmii i Mazur juniorów, kadetów i młodzików w tenisie stołowym. W imprezie oprócz młodzieży krajowej wystąpili reprezentanci Szwecji i Chin, Białorusi, Litwy, Łotwy i Rosji.Jedyną triumfatorką z Warmii i Mazur okazała się Natalia Bogdanowicz (KSTS Warmia Lidzbark Warmiński) - zwyciężczyni turnieju młodziczek.

 • Morliny II Ostróda zwycięskie w Gdańsku – Bardzo cenne punkty

  Tenisiści stołowi Morliny II Ostróda podczas premiery sezonu I ligi minimalnie ulegli kolegom z pierwszej drużyny klubowej 4:6. Szybko jednak odrobili straty. W sobotę (14 września) pokonali na wyjeździe rezerwy AZS AWFiS Gdańsk 6:4. Punkty zdobyli: Łukasz Sokołowski 2,5, Jakub Kuźmicz 1, Mateusz Ufnal 1.5, Igor Jankowski 1. Ostródzianie zdobyli bardzo cenne punkty.

 • Pingpongowy PGE Narodowy 2019 – Bierz rakietkę i pokaż co potrafisz

  W niedzielę (15 września), w godzinach od 9.00 do 18.30, na najnowocześniejszym polskim stadionie odbędzie się ogólnopolskie święto tenisa stołowego - Pingpongowy PGE Narodowy. Na płycie stadionu stanie blisko 100 stołów, na których rozegrane zostaną Turniej Dzieci i Młodzieży oraz Turniej OPEN.

 • Mistrzostwa Ostródy w Piłce Nożnej – Zapisz drużynę do turnieju!

  W sobotę (21 września) o godz. 13 na Stadionie Miejskim przy ul. Wyszyńskiego odbędą się Mistrzostwa Ostródy w piłce nożnej. Oferta skierowana jest do zespołów amatorskich. Wpisowe wynosi 240zł od drużyny, a zgłoszenia przyjmowane są pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Należy podać imię i nazwisko kapitana oraz numer kontaktowy. Przewidziane są nagrody i medale dla trzech najlepszych drużyn oraz wspólny posiłek dla uczestników Mistrzostw

 • WTK Seniorów i Juniorów (1) Działdowo 2019 (FOTO) – W nowym otwarciu najlepsi Xu Wenliang, Mateusz Rutkowski i Natalia Bogdanowicz x 2

  Sezon tenisa stołowego rozpoczyna się na dobre. W niedzielę (8 września) w Działdowie odbył się I Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Seniorów i Juniorów. Pojawiło się kilka nowych nazwisk, ale zwycięstwa odnieśli znani nam zawodnicy. Rywalizację seniorów wygrał Xu Wenliang (Dekorglass Działdowo) przed tenisistami Ostródzianki: Łukaszem Sokołowskim i Jakubem Witkowskim. Wśród pań oba turnieje zakończyła zwycięsko Natalia Bogdanowicz (KSTS Warmia Lidzbark Warmiński)

 • Otwarte Mistrzostwa Ostródy 2019 – Emocje nad Jeziorem Sajmino

  W sobotę (7 września) na boiskach nad Jeziorem Sajmino w Ostródzie rozegrano turnieje o Mistrzostwo Ostródy w siatkówce plażowej w dwóch kategoriach wiekowych. Oprócz zawodników z Ostródy wystąpili zawodnicy z Olsztyna, Lidzbarka Warmińskiego i Iławy. W młodszej kategorii zwyciężyła para Paweł Pietkiewicz/Patryk Tyszka, w starszej Marcin Kucharczuk/Piotr Rząca

 • Cisowianka Mazovia MTB Marathon Zarzeczewo 2019 – Marcin Marchlewski pierwszy w 1/2 Pro

  W niedzielę (8 września) w miejscowości Zarzeczewo odbył się kolejny etap cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Impreza zbiegła się w czasie z podobnym wyścigiem w Olsztynie, co sprawiła, że część tradycyjnych uczestników Mazovii zdecydowało się na start w stolicy Warmii i Mazur. W Zarzeczewie trójka naszych kolarzy stanęła na podium w open. Marcin Marchlewski (Lubawa) wygrał rywalizacje w Fit.

 • VIII Turniej o Puchar Prezydenta Elbląga 2019 – Duża frekwencja, wysoki poziom

  W sobotę (7 września) odbył się VIII Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Prezydenta Miasta Elbląga. Do rywalizacji przystąpiło 120 zawodników w siedmiu kategoriach z Kaliningradu, Działdowa, Rumi, Olsztyna , Pruszkowa, Kwidzyna, Łodzi, Gdańska, Morąga, Lidzbarka Warmińskiego, Nowego Stawu, Chojnic, Kmiecina, Iławy, Starogardu Gdańskiego, Elbląga.

 • Historyczne derby: Morliny II – Morliny I 4:6 – Będzie walka o utrzymanie

  W inauguracyjnym spotkaniu I ligi tenisistów stołowych Morliny II Ostróda przegrały w sobotę (7 września) z Morlinami I 4:6. W minionym sezonie obie ekipy dzieliły dwie klasy rozgrywkowe, teraz występują razem. Cała kadra klubowa została podzielona na na dwa zespoły i te składy będą obowiązywać przez cały cykl rywalizacji. W premierze lepszy okazał się team: Krystian Kawiak, Piotr Chmiel, Kacper Petaś i Jakub Witkowski.

 • Grand Prix Polski Weteranów (1) Bilcza 2019 – Henryk Prusiński od razu zwycięski

  Weterani tenisa stołowego rozpoczęli sezonu w weekend (7/8 września) turniejem Grand Prix Polski w Bilczy. Reprezentowało nad sześciu zawodników w starszych kategoriach wiekowych. Znakomicie wszedł w sezon Henryk Prusiński z Olsztyna, który triumfował w kat. 65/69 lat. W finale pokonał 3:2 Janusza Żukowskiego ze Szczecina. W strefie 5/8 zameldował się Tomasz Okuniewicz (Skop)

 • MP Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych Rzeszów 2019 - Srebro Lidii Czarneckiej, brąz Adama Zielonki

  W Rzeszowie odbyły się w miniony weekend (31 sierpnia/1 września) Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach Szybkich i Błyskawicznych. W niektórych kategoriach wekowych startowało grubo ponad 100 zawodników i ciężko było przebić się do czołówki. Tym większe brawa należą się Lidii Czarneckiej (UKS Skoczek Elbląg), która z blitzu U16 zdobyła srebro, w szachach szybkich brąz w U10 wywalczył Adam Zielonka (Ostródzianka).

 • I Otwarte Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc 2019 – Gigantyczne ciężary w Kajkowie

  W sobotę (31 sierpnia) w Kajkowie odbyły się I Otwarte Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Wójta Gminy Ostróda. W rywalizacji udział wzięło 50 zawodników i zawodniczek, po ważeniu podzielonych na kategorie wagowe. Oprócz lokalnych siłaczy wystąpili m.in. mieszkańcy Bartoszyc, Węgorzewa, Giżycka, Wydmin, Malborka, Grudziądza, czy Starogardu Gdańskiego.

 • Ligi wojewódzkie ruszają w połowie października – Terminarze gotowe, można szlifować formę...

  Nowo powstały Warmińsko-Mazurski Okrągowy Związek Piłki Recznej szybko zabrał się do pracy organizacyjnej. W sobotę (31 sierpnia) na zebraniu przedstawicieli wszystkich klubów regionu dokonano losowania rozgrywek we wszystkich grupach wiekowych. Nie udało się niestety skompletować uczestników III ligi seniorów, choć po cichu na to liczyliśmy. Pozostałe grupy wiekowe mężczyzn wystartują w komplecie.

 • Mini Cup Drzonków 2019 – Dużo warmińsko-mazurskich akcentów

  W minioną sobotę (31 sierpnia) zakończył się międzynarodowy turniej tenisa stołowego Mini Cup Drzonków. To impreza skierowana głównie do dzieci i młodzieży, choć rywalizowano we wszystkich kategoriach wiekowych z wyjątkiem seniorów. W daleka podróż wybrała się reprezentacja województwa warmińsko-mazurskiego, składająca się z zawodników Dekorglassu i Ostródzianki. Artur Gromek wystąpił jako zawodnik KSTS Lidzbark Warmiński.

 • MP Seniorów na Plaży Gotyku Toruń 2019 – Maciej Rudol wicemistrzem, Marcin Ociepski z brązem

  W weekend (30 sierpnia/1 września) na Plaży Gotyku w Toruniu odbyły się Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej. Świetnie wypadły pary z warmińsko-mazurskimi akcentami. Maciej Rudol (MKS Zryw Volley Iława) i jego partner Jakub Szałankiewicz zdobyli tytuł wicemistrzowskim po dramatycznym finale z parą Fijałek/Bryl. Marcin Ociepski z Ostródy i Michał Kądzioła sięgnęli po brąz.

 • Wakacyjny Mityng Klasy I Ostróda 2019 – Wiatr wiał w oczy, ale sprawdzian pożyteczny

  W środę (28 sierpnia) w Ostródzie odbył się Wakacyjny Mityng Lekkoatletyczny Klasy I. Startowało ponad 200 zawodniczek i zawodników przede wszystkim z sekcji warmińsko-mazurskich, ale byli też goście z Kujawsko- Pomorskiego, Mazowieckiego i Podlaskiego. Warunki nie sprzyjały osiąganiu rekordowych wyników. Wiał mocny wiatr przeszkadzający sprinterom, temperatura była zdecydowanie za wysoka.

 • Garmin Iron Triathlon Brodnica 2019 – Szybka „ćwiartka” Karola Kozaka

  W niedzielę (25 sierpnia) odbył się Garmin Iron Triathlon Brodnica 2019. W imprezie finałowej cyklu startowali też mieszkańcy Warmii i Mazur. Najlepiej spisał się na dystansie 1/4 Iron Karol Kozak z Elbląga, zajmując trzecie miejsce w open i pierwsze w kat. M18. Zwycięstwa w kategoriach odnieśli tez w 1/8 Iron Emilia Wołyniec (Gołdap) w K30, w 1/2 Iron: Piotr Patalon (Nowe Miasto Lubawskie) w M50 i Sylwia Leliwa (Iława) w K18 – druga w open pań.

 • Nad j. Sajmino VI Turniej Oldboyów Ostróda 2019 – Szybki finał Panów Piotra i Krzysztofa

  W sobotę (24 sierpnia) na boiskach Plaży Miejskiej nad Jeziorem Sajmino rozegrano VI Turniej Siatkówki Plażowej Oldboyów. Uczestnicy musieli spełnić dwa warunki: suma lat obu zawodników w parze minimum 75 lat, młodszy z nich musiał mieć ukończone 35 lat. Zgłosiło się 8 par z Górowa Iławeckiego, Lidzbarka Warmińskiego, Iławy i Ostródy.

 • IX Lubawska Dycha 2019 (FOTO) – Goście z Ukrainy bezkonkurencyjni

  W niedzielę (18 sierpnia) odbyła się 9 Lubawska Dycha, impreza ciesząca się dużą popularnością nie tylko w regionie. Wystartowało blisko 300 uczestników, głównie z Warmii i Mazur, ale też z innych regionów, także goście zagraniczni. I właśnie oni zgarnęli główne nagrody. Rywalizacje mężczyzn z duża przewaga wygrał Ukrainiec Serhii Okseniuk przed reprezentantami Ostródy: Pawłem Tadejewskim i Damianem Błautem.