Ostróda

 • Finał Turnieju o Puchar TVP 3 OLSZTYN 2018 – W Ostródzie faworyci odparli atak, ale było dużo dobrego grania

  W niedzielę (20 maja) w Ostródzie odbył się finałowy turniej Pucharu TVP 3 Olsztyn w tenisie stołowym. Impreza, której inspiratorem i organizatorem od wielu lat jest Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie LZScieszy się niesłabnącym powodzeniem. Uczestnicy rozgrywki w Ostródzie w dużej większości startowali w wielostopniowych eliminacjach. Tu w sześciu kategoriach spotkali się najlepsi.

 • Długodystansowe MP Sztum 2018 – Już w pierwszym dniu sporo krążków

  W Sztumieodbywają w ten weekend (19/20 maja) Długodystansowe Mistrzostwa Polski w kajakarstwie. Startują wszystkie grupy wiekowe. Z informacji, które do nas dotarły w pierwszym dniu złote medale zdobyli: w c-2 5 km juniorek Julia Walczak i Maja Szajdek (OKSW Olsztyn),w c-1 2 km młodziczek Kamila Kudyba (OKSW Olsztyn), w k-1 5 km juniorek młodszych Paulina Paździorko (KSC Plastex Olsztyn).

 • Pola Wygonowska w turniejach ITF Juniors Węgrzech i Słowacji – Namiastka wielkiej gry

  Pola Wygonowska – zawodniczka RP Sport Bartąg od dawna jest w kadrze narodowej Polski i uczestniczy jako reprezentantka kraju w turniejach międzynarodowych. To wyzwanie, które musi podjąć każdy tenisista z ambicjami i wyznaczonym jasno celem. I choć Pola dopiero w grudniu skończy 15 lat regularnie uczestniczy w imprezach ITF Juniors, gdzie startują 18-latki. W tych dniach wystąpiła w Budapeszcie, wcześniej na Słowacji.

 • Na zakończenie Morliny pokonały Palmiarnię – Zawsze to miły akcent

  W ostatnim meczu sezonu superligi tenisa stołowego Morliny Ostróda pokonały w piątek (18 maja) na wyjeździe Palmiarnię Zielona Góra 3:2. Oba zespoły wystąpiły w trochę eksperymentalnych składach, ale można to zrozumieć, bowiem patrząc na tabele wynik tego spotkania nie miał większego znaczenia. Ale nie umniejsza to sukcesu gości. Zawsze to przyjemniej kończyć rywalizacje miłym akcentem.

 • OOM Dziewcząt (Kalisz) i Chłopców (Piła) 2018 – Krótki udział, smutny finał

  W piątek (18 maja) rozpoczęła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w siatkówce dziewcząt i chłopców. Jednego dnia rozegrywane są eliminacje, które wyłoniły po osiem zespołów, a te stoczą walkę o medale. Obie reprezentacje Warmii i Mazurstraciły szanse juz po 2 kolejkach.Zespół dziewcząt w grupie wygrał jeden mecz, zakończył udział w OOM w strefie 9/12,chłopcy bez zwycięstwa i strefa 13/16. Krótki udział smutny finał.

 • XXIX Światowe Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej Kraków 2018 – Medale dla Ełku i Ostródy

  W Krakowie odbyły się 29 Światowe Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej. Do rywalizacji w duchu salezjańskich wartości, których patronem jest św. Jan Bosko, przystąpiło około 3 tysięcy młodych ludzi z 28 krajów. Rozdano medale w czterech dyscyplinach: siatkówce, Koszykówce, piłce nożnej i tenisie stołowym. Na podium stanęły siatkarki z Ełku (kat. A) i siatkarze z Ostródy (kat. A).

 • V Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski (kyokushin) Pniewy 2018 – Jonkowo, Ostróda i Szczytno z medalami

  W sobotę (12 maja) w miejscowości Pniewy koło Poznania odbyły się V Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Karate Kyokushin.W turnieju udział wzięło łącznie ponad 120 zawodników z 15 klubów z Polski, w tym m.in. z: Warszawy, Poznania, Wrocławia, Kalisza, Grudziądza, Ostrołęki, Piaseczna, Szczytna i Jonkowa. Reprezentanci Warmii i Mazurwrócili z medalami.

 • XI Letni Bieg Sasinów Wysoka Wieś 2018 – Wzgórza Dylewskie zaliczone i to pozostaje w sercu

  W niedzielę (13 maja) odbył się 11. Letni Biegu Sasinów czyli "Dylewski Cross".Stowarzyszenie Miłośników Wzgórz Dylewskich podtrzymuje tradycje i organizuje rywalizację na malowniczej trasie. Dystans był bardzo wymagający – 22 km, mniej zaprawieni w bojach mogli pobiec na 5 km. O zwycięstwo na stosowanym odcinku walczyli też milusińscy w wieku przedszkolnym.

 • Mistrzostwa Strefy Polski Północnej (5) Bartoszyce 2018 – Motocrossowcy Warmii i Mazur dyktują tempo

  W niedzielę (13 maja) w Bartoszycach odbyła się piąta runda Mistrzostw Strefy Polski Północnej, podczas której znów czołowe role odgrywali reprezentanci sekcji warmińsko-mazurskich. Odnieśli trzy zwycięstwa. W klasie MX 1C triumfował Tomasz Lango, w klasie MX 2C Martino Boggero (obaj Motoklub Orneta), a w klasie MX junior Cezary Lewko (Moto Klub Olsztyn).

 • Różne nastroje w Działdowie i Ostródzie – Dekorglass skończył w dobrym stylu, osłabione Morliny nie sprostały Polonii

  We wtorek (15 maja) rozegrano przedostatnią kolejkę fazy zasadniczej rozgrywek superligi tenisa stołowego. Dekorglass wygrał 3:1 z Bogorią, choć źle się zaczęło i była to przymiarka do play off, bo najprawdopodobniej będzie to para półfinałowa. Tym razem na duże słowa uznania zasłużyli Jiri Vrablik i Paweł Fertikowski, odwracając losy meczu. Morlinyosłabione brakiem Dmitrija Prokopcova były bezbronne w potyczce z Poolonią Bytom (1:3)

 • Puchar J. Raduńskiego (Cadet) el. OOM Stężyca 2018 – Dziewczęta z Pisza pokazały klasę

  W Stężycy na jeziorze Raduńskim odbyły się (4/6 maja) Regaty Klasy Cadet - pierwsza w tym sezonie eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Żeglowało 21 załóg z Kaszub, Pisza, Giżycka, Mikołajek, Ostródy i Chełmży. Warunki były zmienne, w efekcie do klasyfikacji liczyło było siedem wyścigów.

 • 6. PKO Białystok Półmaraton – Najazd Warmii i Mazur na Podlasie

  W niedzielę (13 maja) odbył się 6 PKO Białystok Półmaraton i towarzyszący mu bieg na dystansie 5 km. Na 21 km pobiegło ponad 3 tysiące zawodniczek i zawodników. Na podium stanęli Kenijczycy. Wysokie miejsca zajeli biegacze z Warmii i Mazur. Daniel Mikielski (Olszynek)był 21, Marcin Getek (Ełk) – 24, Wojciech Omelian (Ełk) – 26.. Jerzy Maliszewski z Olsztyna był 38, drugi w kat. M50 i piąty w klasyfikacji służb mundurowych.

 • W II lidze – Mlexer trzeci, Morliny II szóste, a na dole bezpieczne lądowanie English Perfect, honorowe pożegnanie Warmii

  W II lidze tenisa stołowego już koniec. W meczu grupy drużyn 1/6 Morliny II Ostróda pokonały Hals Warszawa 7:3 i zremisowały w stolicy ze Spójnią II 5:5 Ostródzianie zakończyli rywalizację na 6 miejsce. Mogło być wyżej, jednak osłabiony Mlexer ( trzeci w rozgrywkach) nie sprostał drużynie SCKiS Hals.English Perfect AZS UWM Olsztyn po wygranej nad BS Mazovią Mińsk Mazowiecki 10:0 był już spokojny o byt. Zajął 9 miejsce. Na pożegnanie z II ligą Warmia Lidzbark Warmiński pokonała UKS Sanniki 8:2

 • Mistrzostwa Województwa żaków i skrzatów Mrągowo 2018 – Powiało optymizmem

  W Mrągowieodbyły się w niedzielę (13 maja) mistrzostwa województwa żaków i skrzatów w tenisie stołowym. Najbardziej optymistyczna była naprawdę duża frekwencja i to jest nadzieja na przyszłość. Oby tylko młodym adeptom i ich szkoleniowcom wystarczyło cierpliwości.W kat.. żak dominowali faworyci z Lidzbarka Warmińskiego: Natalia Bogdanowicz i Artur Gromek,którzy zdobyli komplet złotych medali.

 • Turniej Puchar TVP OLSZTYN 2018 – Za nami półfinały, w Ostródzie wystąpią najlepsi

  W niedzielę (13 maja) w Suszu i Lidzbarku Warmińskim odbyły się półfinałowe turnieje Pucharu TVP 3 Olsztyn w tenisie stołowym. Impreza, której inspiratorem i organizatorem od wielu lat jest Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie LZS cieszą się niesłabnącym powodzeniem. W Ostródzie (20 maja) poznamy triumfatorów, a wystąpią najlepsi wyselekcjonowani podczas wielostopniowych eliminacji

 • 60 Wojewódzki Turniej o "Złotą Wieżę" Kurzętnik 2018 – Na finał do Nidzicy pojedzie LZS CKTiS Biskupiec

  W sobotę (12 maja) w Kurzętnikuodbył się 60 Wojewódzki Turniej Szachowy o "Złotą Wieżę". Do rywalizacji przystąpiło jedenaście drużyn, a stawka był nie tylko tytuł w regionie, lecz również przepustka do finału krajowego, zaplanowanego na koniec czerwca na Zamku w Nidzicy. Reprezentować nas będzie LZS CKTiS Biskupiec, który w pięknym stylu wygrał turniej w Kurzętniku, przed Ostródzianką i Gminą Stawiguda.

 • XXVIII Ostródzkie Biegi Uliczne Memoriał Zdzisława Krzyszkowiaka – Magdalena Trzeciak i Mariusz Żuk z Radomia

  W sobotę (12 maja) odbyły się XXVIII Ostródzkie Biegi Uliczne – Memoriał Zdzisława Krzyszkowiaka.Impreza zawierała masowe biegi dla dzieci i młodzieży oraz rywalizacje na dystansie 10 km. Wobec absencji najbardziej znanych zawodników z Warmii i Mazur zwyciężył Mariusz Żuk (Radom) przed Arkadiuszem Kasperskim z Olsztyna i Damianem Błautem (Ostróda).

 • Morliny Ostróda w Rzeszowie od 0:2 do 3:2 – Warto walczyć do końca...

  Tenisiści stołowi Morlin Ostróda pokonali w piątek (11 maja) w Rzeszowie Fibrain AZS Politechnika 3:2.Podopieczni trenera Krzeszewskiego udowodnili, że są zespołem nieobliczalnym nawet w trakcie spotkania. Ostródzianie przegrywali już 0:2, ale w trzecim pojedynku Bartosz Such odwrócił losy meczu, a partnerzy poszli za ciosem. Najpierw Dmitrij Prokopcov, a potem Zhen Wang przechylili szalę zwycięstwa na korzyść gości.

 • Mistrzostwa Strefy Polski Północnej (3,4) i Puchar Polski – Duże przyspieszenie, mamy czterech liderów

  W motocrossowym cyklu Mistrzostw Strefy Polski Północnej duże przyspieszenie. To efekt majówki, gdzie pogoda i wolne dni sprzyjają sportowej rywalizacji. Odbyły się trzecia i czwarta runda odpowiednio w Sobieńczycach i Kwidzynie. Świetnie jeździli Tomasz Lango (Motoklub Orneta) i Cezary Lewko (Moto Klub Olsztyn), którzy wygrali po dwa razy, w Kwidzynie wygrana dołożył Pascal Myhan (Moto Klub Lidzbark Warmiński).

 • Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Warszawa 2018 – Natalia i Dawid liderami ekipy

  W Warszawie w ostatnią sobotę kwietnia odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w tenisie stołowym. Startowali reprezentanci Mazowsza oraz Warmii i Mazur z sekcji: Dekorglass Działdowo, UKS Jantar Gołdap, MLKS Ostródzianka. LUKS Lidzbark i Warmia Lidzbark Warmiński. Zdobylismy cztery medale, w tym po dwa Natalia Bogdanowicz (Warmia i Dawid Chilicki (Jantar)