• VII Otwarte Mistrzostwa Olsztyna Edukacji Wczesnoszkolnej 2018 – Pierwsze tytuły, będą o nich pamiętać

  W sobotę (10 listopada) w sali SP 30 w Olsztynie odbyły się VII Otwarte Mistrzostwa EdukacjiWczesnoszkolnej w szachach szybkich. Rywalizowali młodzi adepci królewskiej gry w klas I-III: 31 chłopców i 7 dziewcząt. Tytuły zdobyli: Tomasz Hartlinski (SP 29 Olsztyn) i Wiktoria Życka (SP Ruś). Większość uczestników systematycznie uczestniczy w zajęciach olsztyńskich sekcji szachowych

 • Indykpol AZS pokazał lwi pazur – Trochę pofolgował, ale wybrnął z trudnych momentów

  Siatkarze Indykpolu AZS odnieśli w sobotni (10 listopada) wieczór w Uranii bardzo cenne zwycięstwo nad Chemikiem Bydgoszcz 3:0 (28,17,24), dzięki któremu nadal liczymy się w grze o czołowe miejsca. Wprawdzie to dopiero początek rozgrywek, ale tu każda kolejka ma ogromne znaczenie, bo zapowiada się twarda walka do końca. Olsztynianie udowodnili, ze ich aspiracje wejścia do szóstki są w pełni realne.

 • W II lidze – Energa Truso bez punktu na własne życzenie, Chemik nie zagroził akademiczkom

  W rozegranym w środę (14 listopada) meczu II ligi siatkarek (grupa I) drużyna Energa Truso Elbląg uległa we własnej hali UKS ZSMS Poznań 1:3 (-23,22,-15,-24.). Porażka tym bardziej przykra, że przynajmniej jeden punkt był na wyciągnięcie ręki (24:21 w 4 secie). Drugi nasz reprezentant (grupa 2): UKS Chemik Olsztyn przegrałna wyjeździe z AZS AWF Warszawa 0:3 (-13,-17,-18).

 • W lidze wojewódzkiej kadetów – Na szczycie wygrali młodzi akademicy

  W czwartej kolejce spotkań ligi wojewódzkiej kadetów bardzo ciekawy mecz rozegrano w Olsztynie AZS UWM SMS Olsztyn pokonał po tie breaku SMS II Ostróda i został jedynym zespołem w grupie A z kompletem punktów. W grupie B imponujący bilans zachowują siatkarze PUKS Wiktoria Szczytno, którzy nie tylko odnieśli komplet zwycięstw, ale nie stracili jeszcze seta.

 • W ligach pomorskich – KKS Olsztyn w U16 i Truso Elbląg w U13 na czele

  W ligach pomorskich dziewcząt bardzo dobrze spisują się kadetki (U16) KKS Olsztyn, które odniosły drugie zwycięstwo i są na czele tabeli. W meczu z Siódemką Sopot główna postacią była Marta Sztąberska (33 pkt.).Juniorki KKS (U18) podobnie jak w I lidze nie sprostały Arce Gdynia. Nadal świetnie wiedzie się młodziczkom (U13) Truso Elbląg, które są liderkami po wygranej z Ósemka Wejherowo.

 • W Morągu Igor Janik lepszy od koalicji ze Wschodu, w Kętrzynie trójka z równym bilansem

  W minioną niedzielę (11 listopada) na Warmii i Mazurach odbyły się dwa duże turnieje szachowe z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W Morągu klasę potwierdził Igor Janik (UKS Htman Elbląg), który wyprzedził koalicję zawodników z Rosji i Ukrainy. W Kętrzynie czołowa trójka zgromadziła tę sama liczbę punktów, a zwyciężył Dominik Dymitriew (UKS Kopernik Olsztyn).

 • Mariola Sudzińska pierwsza w Płocku – W Białymstoku najwyżej Łukasz Jędrzejczyk

  Mieszkańcy Warmii i Mazur startowali w miniony weekend (10/11 listopada) w kolejnych biegach w okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W Płocku jedyną nasza reprezentantką w gronie prawie 250 uczestników była olsztynianka Mariola Sudzińska, która okazała się najszybsza wśród pań. W Białymstokujako 16 finiszował Łukasz Jędrzejczyk (Mrągowo), Jan Bobrowski (Ełk) był czwarty w kat. M50.

 • W centralnym Pucharze Polski zagrają Meblarze – W Elblągu Warmia Energa goniła, ale nie dorwała gospodarzy

  W finałowym meczu Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim KS Meble Wójcik pokonał we wtorek (13 listopada) Warmie Energę Olsztyn 27:25 (14:10). Oba zespoły prezentują w tej chwili podobny poziom, więc o niespodziance nie ma mowy. Gospodarze wypracowali sporą przewagę, potem rywale ich gonili, złapali kontakt, ale nic więcej nie zdziałali. Wypada tylko życzyć Meblarzom atrakcyjnego rywala na centralnych rozgrywkach.

 • OTK Kadetów (U16) Warszawa 2018 – Filip Tatera najlepszy w deblu. Gabriel Matuszewski w finale singla

  W Warszawie zakończył się we wtorek (13 listopada) Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Kadetów (U16). Do czołowych postaci imprezy należeli zawodnicy z Warmii i Mazur. Filip Tatera (Budowlani Olsztyn) wygrał rywalizacje w deblu (partnerem był Michał Osomański z Wrocławia), a rywalem po drugiej stronie siatki Filip Bojarski (UKS RP Sport Bartąg). Gabriel Matuszewski (KT Matuszewski Stawiguda) dotarł do finału singla.

 • Pewny awans Indykpolu AZS w Pucharze CEV – W Finlandii zgodnie z planem

  Siatkarze Indykopolu AZS Olsztyn bez trudu awansowali do 1/16 finału turnieju o Puchar CEV.We wtorek (13 listopada) w rewanżowym meczu pokonali na wyjeździe fiński zespół Hurrikaani Loimaa 3:1 (17,-17,17,20). Pierwsze spotkanie rozegrane tydzień temu w Uranii akademicy wygrali 3:0. . W 1/16 siatkarze Indykpolu AZS zmierzą się z przegranym pary kwalifikacyjnej do Ligi Mistrzów –United Volley Frankfurt - PAOK Saloniki.

 • MP Niepełnosprawnych Zielona Góra 2018 – Medale dla Olsztyna i Elbląga

  W Zielonej Górze odbyły się w miniony weekend (10/11 listopada) Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym.Reprezentanci województwa warmińsko-mazurskiego wrócili z czterema medalami. W singlu brąz zdobyły w klasie 10 Joanna Ryba (AZS UWM Olsztyn) i w klasie 11 Ewa Cychowska (UKS Tempo 25 Olsztyn). Dwa pozostałe krążki przypadły nam w mikście w klasie 11.

 • 42 Listopadowy Turniej Juniorów Młodszych Gdańsk 2018 – Truso dotarło aż do finału

  W dniach 09-11.listopada w Gdańsku odbył się tradycyjny 42 Listopadowy Turniej Piłki Ręcznej. Informowaliśmy już o bardzo dobrym występie zespołów Warmii i Mazur w kat. młodzików. Rywalizowało też 20 zespołów w grupie juniorów młodszych, gdzie doskonale radzili sobie zawodnicy MKS Truso Elbląg zajmując drugie miejsce. Dotarli do finału, w którym ulegli bardzo silnej drużynie z Białorusi.

 • Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim Gdynia 2018 – Kujawa, Worobiec i Myszkiewicz w "20", medal Szarszunowicza w nordic walking

  Prawie pięć tysięcy uczestników zgromadził na starcie w Gdyni niedzielny (11 listopada) Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim. Bardzo wysokie 13 miejsce zajął Wiktor Kujawa (Kościellec/AZS UWM Olsztyn), tuż za nim znalazł się Dawid Worobiec z Olsztyna, na 19 pozycji finiszował Maciej Myszkiewicz (Iława). a w setce byli: Adrian Przybyła (Iława) – 29, Wojciech Omelian (Ełk) – 44 , Sławomir Adamusiak (Iława) – 61 i Alicja Misiak (Susz) – 61

 • Cenne punkty juniorek Chemika – Kadetki na finiszu pierwszej fazy i dwie zagadki

  W jedynym rozegranym w weekend (10/11 listopada) meczu ligi wojewódzkiej juniorek UKS Chemik odniósł bardzo cenne zwycięstwo nad MKS Zryw Volley 3:0i wspólnie z SMS Ostródama na koncie komplet punktów, a dalsza pozycja wynika z małej liczby gier. W kadetkach pozostała tylko jednak kolejka i poznamy drużyny, które walczyć będą w strefach 1/8 i 9/16.

 • 42 Listopadowy Turniej Młodzików Gdańsk 2018 – Świetny występ zespołów Warmii i Mazur, MDK Bartoszyce na podium

  Bardzo fajnie zaprezentowały się trzy zespoły młodzików z Warmii i Mazur w 42 Listopadowym Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej w Gdańsku. Zaimponowały wolą walki, udowodniły, ze na treningach nie tracą czasu, bo już osiągnęły bardzo wysoki poziom umiejętności. W czołowej piątce znalazła się cała trójka: MDK Pasja Bartoszyce na drugim miejscu, KS Szczypiorniak Olsztyn na czwartym, a MKS MOSiR Kętrzyn na piątym.

 • MP Juniorów i Młodzieżowców (Kyokushin) Ełk 2018 (FOTO) –Tuzin medali, a złoty zdobył Filip Maksimowicz z Olecka

  W Ełku odbyły się w weekend (10/11 listopada) Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w Karate Kyokushin.Na Mazury przyjechała oczywiście cała czołówka krajowa. W mocnym towarzystwie bardzo dobrze wypadli reprezentacji sekcji warmińsko-mazurskich. W obu kategoriach wiekowych zdobyli 12 medali (1 złoty, 8 srebrnych i 3 brązowe). Mistrzem Polski Młodzieżowców został Filip Maksimowicz z Olecka.

 • 3 Grand Prix Polski Weteranów Wisła 2018 – Niepokonany Henryk Prusiński

  W Wiśle odbył się w weekend (10/11 listopada) 3 turniej Grand Prix Polski Weteranów w tenisie stołowym. W daleką podróż wybrała się niewielka grupa z Warmii i Mazur, ale osiągnęła dobre wyniki. Zwłaszcza Henryk Prusiński z Olsztyna, który wygrał kategorię M65/69. Tuz za podium znaleźli się Franciszek Jastrzębowski (Olsztyn) i Tomasz Okuniewicz (Skop)w M60/64 oraz Marian Gęsicki (Działdowo) w M75/79.

 • 30 Bieg Niepodległości Warszawa 2018 – Warmia i Mazury w pierwszym szeregu, a Maciej Wojciechowski dwa razy na podium

  Drugi co do wielkości Bieg Niepodległości odbył się w niedzielę (11 listopada) w Warszawie, a wzięło w nim udział 17 tysięcy zawodników. Pod tym względem stolicę przebił tylko Poznań (22 tysiące uczestników). W Warszawie zjawiła się spora grupa mieszkańców Warmii i Mazur. W tym mrowiu osób spisali się doskonale, aż ośmiu znalazło się czołowej setce, można więc ich śmiało zaliczyć do pierwszego szeregu uczestników.

 • W III lidze kolejka dla gości – AZS UWM wykorzystał pauzę lidera

  Z uwagi na długi weekend szósta kolejkę III ligi rozegrano w trakcie trzech dni, ale  nie odbyło się spotkanie lidera z Gietrzwałdu z KSD Energoutil Ełk. Wykorzystali to siatkarze AZS UWM,którzy pokonując w Elblągu Health Revolution 3:0 objęli przodownictwo w tabeli. Pozostałe trzy spotkania też wygrali goście, a najciekawej było w Górowie, gdzie gospodarze ulegli w pięciu setach Wenglorzowi Lidzbark Warmiński.

 • W II lidze: ITS Jeziorak postawił się w Gryfinie, Szczypiorniak ambitnie, ale rywal za mocny, MKS MOSiR Kętrzyn blisko niespodzianki

  W II lidze piłkarzy ręcznych w sobotę  grał tylko ITS Jeziorak. Iławianie spotkali się w Gryfinie z miejscowym KPR i po zaciętej grze ulegli gospodarzom 21:24 (10:9). Mecz był bardzo wyrównany. W niedzielę Szczypiorniak Olsztynprzegrał u siebie z liderem tabeli zespołem USAR Kwidzyn 25:38 (14:17).Bliscyzdobycia pierwszych punktów byli zawodnicy MKS MOSiR Kętrzyn, którzy przegrali w Gniewie 32:35 (14:13)