• Plaża Open (4) Rybnik 2019 – Marcin Ociepski ciągle na topie

  W tegorocznym sezonie bardzo dobrze w turniejach krajowych siatkówki plażowej spisuje się ostródzianin Marcin Ociepski. W czwartej imprezie cyklu Plaża Open (eliminacje MP), która zakończyła się w niedziele (21 lipca) w Rybniku para Ociepski/Kądzioła zajęła drugie miejsce. Po czterech kolejnych zwycięstwach (bez straty seta) w finale ostródzianin i jego partner przegrali z duetem Brożyniak/Janiak 0:2.

 • EYOF Baku 2019 – Łatwa wygrana z Bułgarem, Olaf Pieczkowski już w II rundzie

  Z trójki reprezentantów Warmii i Mazur, która uczestniczy w XV Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy (EYOF) w Baku jako pierwszy zaprezentował się tenisista Olaf Pieczkowski (UKS RP Sport Bartąg – trener Mikołaj Borkowski). I był to występ bardzo udany. W I rundzie turnieju singlistów pokonał Bułgara Ivailo Keremedchieva 6:1 6:2. Następnym rywalem będzie Niemiec Oliver Olsson. Olaf zagra również w deblu z Filipem Pieczonką.

 • OOM (MP U17/18) Drzonków 2019 – Wspaniały akord na zakończenie - dublet kraulistów na 1500 m

  Drzonkowie zakończyła się w niedzielę (21 lipca)  Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w pływaniu. Startowali zawodnicy 17 i 18-letni. W sumie 361 pływaków z 87 klubów. Warmię i Mazury reprezentowali: MTP Kormoran Olsztyn, UKS MOS Ełk i SSP Orka Iława. Liderem ekipy okazał się Wiktor Grzegorczyk (MOS Ełk),który zdobył złoto na 1500 m, srebro na 800 m i brąz na 400 m. Srebro dołożył Hubert Bruzdewicz (Kormoran) na 1500 m..

 • European Athletics U20 Championships Boras 2019 – Alicja Potasznik szósta w finale sztafety 4 razy 100 m

  W szwedzkiej miejscowości Boras zakończyły się w niedzielę (21 lipca) Mistrzostwa Europy Juniorów (U20) w lekkiej atletyce. Jedyną reprezentantką Warmii i Mazur była wychowanka GUKS Asy Dywity, obecnie zawodniczka AZS UWM Olsztyn Alicja Potasznik, która w finalowym biegu sztafery 4 razy 100 metrów zajęła szósre miejsce. Wcześniej wystąpiła  na 200 m. Odpadła w półfinale.

 • Puchar Świata Juniorów Suhl 2019 – Maciej Kowalewicz dwa razy blisko podium

  W dniach 12/20 lipca w Suhl (Niemcy) odbył się Puchar Świata Juniorów w strzelectwie sportowym w niemieckim Suhl. Maciej Kowalewicz reprezentant Gwardii Olsztyn - student UWM na kierunku Turystyka i Rekreacja zaprezentował się tam z jak najlepszej strony. Pierwszego dnia zawodów w konkurencji karabinu dowolnego 60 strzałów leżąc zajął 4 miejsce wynikiem 621,2 pkt. Do brązowego medalu zabrakło jedynie 1,1 pkt.

 • MP Młodzików i Młodzieżowe MP Poznań 2019 – Koszałek rewelacją, dwa tytuły Michała Matwiejczyka, Kamila Kudyba (OKSW) też złota

  W Poznaniu odbyły się 19 i 20 lipca Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w kajakarstwie. Młodsi uczestnicy rywalizowali na dystansie 2000 metrów w rocznikach 2005 i 2006. Zdobyliśmy 3 złote i 3 brązowe krążki. Podwójnym mistrzem kraju został Michał Matwiejczyk (Koszałek Opałek Węgorzewo): solo i w duecie z Jakubem Mińczukiem (rocznik 2006). Złoty medal wywalczyła też kanadyjkarka OKSW Kamila Kudyba. (rocznik 2005)

 • XV Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy Baku 2019 – Nasz tercet: Daria Siemińska, Marta Sztąberska, Olaf Pieczkowski

  W czwartek (18 lipca) w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie oficjalne powołania do reprezentacji Polski odebrało 101 sportowców, którzy w dniach 21-27 lipca wezmą udział w XV Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy (EYOF) w Baku. Wśród nich jest trójka sportowców z Warmii i Mazur: Daria Siemińska (LKS Lubawa) - lekkoatletyka (pchnięcie kulą), Marta Sztąberska (KKS Olsztyn) – koszykówka i Olaf Pieczkowski (UKS RP Sport Bartąg) – tenis.

 • Youth Sailing World Championships Gdynia 2019 – W dziesiątce tylko Patryk Kosmalski i Tomasz Lewandowski

  W Gdyni zakończyły się w piatek (19 lipca) Mistrzostwa Świata Juniorów ISAF, w których startowalo prawie pół tysiąca zawodników z 76 państw. Najwyższe siódme miejsce z reprezentantów Warmii i Mazur zajął Tomasz Lewandowski (OKŻ Olsztyn), który wystąpił z Patrykiem Kosmalskim (ChKŻ Chojnice) w klasie 420. Julia Rogalska (Giżycka Grupa Regatowa) w klasie Laser Radial na 12 pozycji. ..

 • OOM Lubuskie Drzonków 2019 – Dziewczęta SMS Ostróda: Zuzanna Bielak/Aleksandra Chudzik mistrzyniami Polski

  W Drzonkowie trwa od 15 lipca Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w siatkówce plażowej. W turnieju dziewcząt znakomicie spisała sie para SMS Ostróda.Zuzanna Bielak/Aleksandra Chudzik. która odniosła pięć kolejnych zwycięstw i zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski kadetek. To przypieczętowało wygraną klubu oraz Warmii i Mazur w klasyfikacji województw.

 • Chojnik Karkonoski 2019 – Górskie wyzwania w różnym wydaniu

  W minioną sobotę (13 lipca) odbył się Festiwal Biegowy Chojnik Karkonoski 2019. To bardzo interesujący projekt oferujący uczestnikom start na dystansach zgodnych z ich aktualnymi możliwościami. Wspólnym mianownikiem jest baza oraz niezwykła panorama. To przyciąga setki zawodników z całego kraju. W tym roku była skromna ekipa z województwa warmińsko-mazurskiego, która medalu nie zdobyła, ale przywiozła wiele niezapomnianych wrażeń.

 • II Ukiel Aquathlon Memoriał Magdaleny Mielnik 2019 – Trzeba być szybkim w wodzie i na lądzie

  W sobotę (3 sierpnia) na plaży Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel w Olsztynie odbędzie się II Ukiel Aquathlon Memoriał tragicznie zmarłej w 2017 roku triathlonistki Magdaleny Mielnik Zawody zostaną rozegrane w klasycznej odmianie aquathlonu tj. bieg - pływanie - bieg. Jest to formuła coraz rzadziej spotykana, ale jednocześnie bardziej widowiskowa. Jest doskonałą możliwością do rozwoju zarówno dla pływaków, biegaczy jak i triathlonistów.

 • OOM Lubuskie Drzonków 2019 – Dzielna postawa kadetów AZS UWM, 7/8 miejsce

  W zakończonym w czwartek (18 lipca) w Drzonkowie turnieju siatkówki plażowej kadetów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wystąpiły dwie pary z Warmii i Mazur. Dzielnie walczył duet AZS UWM Olsztyn Kacper Taudul/Marcin Gnatowski, który z bilansem dwóch zwycięstw i dwóch porażek zajął miejsce 7/8. Siatkarze SMS Ostróda Hubert Siwkowski i Konrad Jaworowski przegrali dwa pierwsze spotkanie i znaleźli się w strefie 13/16.

 • CITY TRAIL onTour Olsztyn 2019 - Lato nad j. Długim wyjątkowo piękne, prawie 400 startujacych

  Citi Trail to jeden z najstarszych i najbardziej popularnych cyklów biegowych rozgrywanych w okresie jesienno-zimowym. Organizatorzy widząc zainteresowanie postanowili też przeprowadzić tour letni. I taki właśnie bieg odbył się w środę (17 lipca) w Olsztynie na tradycyjnej sprawdzonej trasie wiodącej wzdłuż jeziora Długiego. Zgłosiło się prawie 400 uczestników, którzy rywalizowali na dystansie 5 km.

 • Kolarski weekend w Napiwodzie (pełne wyniki) – Medale w regionie też się liczą

  Kolarze Warmii i Mazur weekend (13/14 lipca) spędzali w Napiwodzie i okolicach. Tu odbywał się II Międzynarodowy Wyścig, w ramach którego w sobotę w Łynie odbyła się jazda indywidualna na czas,a w niedziele w Napiwodzie wyścig ze startu wspólnego. Rywalizowano o medale Mistrzostw Województwa Warmińsko -Mazurskiego we wszystkich kategoriach wiekowych.

 • MŚ na wodach otwartych Gwangju 2019 – Krzysztof Pielowski (na razie) bez kwalifikacji olimpijskiej

  W koreańskiej miejscowości Gwangju trwają od soboty (13 lipca) Mistrzostwa Świata w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych. Polskę reprezentują w tej imprezie Justyna Burska i Krzysztof Pielowski (AZS UWM Olsztyn).  Na dystansie 5 km świetnie połynął Krzysztof. Zajmujac 11 miejsce i wywalczył minimum na I Światowe Igrzyska Sportów Plażowych. Nie udało się zdobyć (na razie) kwalifikacji olimpijskiej. Na 10 km K. Pielowski był 26.

 • Superpuchar Polski Lewiatan Mazovia Beach Ball 2019 – Hadrava drugi, Ociepski trzeci

  W miejscowości Przysucha odbył się w weekend (12/14 lipca) Superpuchar Polski Lewiatan Mazovia Beach Ball. Impreza konkurencyjna do łódzkiej manufaktury miała jednak silniejszą obsadę, tym bardziej, że do rywalizacji włączyły się mocne pary czeskie. I znów mamy warmińsko-mazurskie akcenty. Drugie miejsce zajął duet Dzavoronok/Hadrava, a trzecie Kądzioła/Ociepski.

 • Treningi z reprezentacją Polski w korfballu – Tajniki nowej dyscypliny

  UKS "Ukiel" i Polski Związku Korfballu organizują w tym tygodniu w Olsztynie treningi dla dzieci. Zajęcia prowadzą reprezentanci Polski. Program treningów korfballu jest dostosowany do uczestników w wieku 6-12 lat, które poznały już pierwsze tajniki tego sportu , bądź chcą odkryć nową dla nich dyscyplinę . Udział w zajęciach jest bezpłatny. Pierwsze spotkanie odbyło się w poniedziałek (15 lipca) . Udział w nim wzięły dzieci trenujące w UKS "Ukiel" Olsztyn.

 • Ekstraklasa Żeglarska Sopot 2019 – Bezdyskusyjnie OKŻ Olsztyn, Iława i Giżycko też w czołówce

  W Sopocie odbyła się w weekend (13/14 lipca) I runda ekstraklasy żeglarskiej, w której występuje 12 teamów, w tym trzy z Warmii i Mazur. I właśnie zespoły z Krainy Tysiąca pokazały swą moc. Zdecydowanie najlepiej zaprezentowali się żeglarze Olsztyńskiego Klubu Żeglarskiego. Trzecie miejsce zajęli zawodnicy Jezioraka Yacht Klub Iława, a czwarte drużyna Giżyckiej Grupy Regatowej.

 • MP Młodziczek i Młodzików Konstancin-Jeziorna 2019 – Dziewczęta Absolwenta ze srebrem

  W Konstancinie-Jeziorna koło Warszawy odbyły się w dniach 12/13 lipca Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w Siatkówce Plażowej. Startowały cztery pary z okręgu warmińsko-mazurskiego. W rywalizacji dziewcząt mieliśmy tylko duet z UKS Absolwent Sport Club Urszula Łunio/Jagoda Czochara. Olsztynianki spisały się doskonale, zdobywając srebrne medale.

 • Na kortach w Łęczycy i Warszawy – Igor Daszczuk cztery zwycięstwa i...puchar w Olsztynie

  Igor Daszczuk (Budowlani Olsztyn) wygrał w Łęczycy Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Kadetów (U16). Rywalizacja przebiegała najpierw w grupach. Olsztynian wygrał trzy pojedynki i zajmując pierwsze miejsce awansował do ścisłego finału, w którym pokonał Maksymiliana Rozwadowskiego z Poznania 6:3 6:2. Młodzicy (U14) wystąpili w stolicy, gdzie Jakub Suchowiecki (UKS RP Sport Bartąg) zaliczyl półfinał.