• XIV Memoriał Czesława Popławskiego Brodnica 2018 – Radomir Chmiel trzeci i...pierwszy

  W niedzielę (15 lipca) w Brodnicy odbył się Wyścig Kolarski - XIV Memoriał Czesława Popławskiego.Uczestnicy rywalizowali na dwóch dystansach:68 i 34 km. W dłuższej próbie najlepiej spisał się olsztynianin Radomir Chmiel (Michelin Bloomnet Team), który zajął trzecie miejsce i wygrał kategorie M30. W tej samej grupie wiekowej trzeci był Artur Nestorowicz (Kętrzyn Bike Team), a czwarty Marek Trzeszczkowski (Michelin Bloomnet)

 • Letnie MP Juniorów Młodszych (U15) Oświęcim 2018 – Wróciliśmy z pustymi rękami, to rzadko się zdarza

  W Oświęcimiu zakończyły sie (15 lipca) Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszychw pływaniu. Startowało ponad pół tysiąca zawodniczek i zawodników ze 135 klubów także z Warmii i Mazur (Kormoran Olsztyn, Jedynka Elbląg, Płetwal Szczytno, Medyk Giżycko, Orka Iława). Wramamy z MP bez medalu, a największą zdobyczą było 6 miejsce Szymona Kapały (Kormoran) na 400 metrów stylem zmiennym

 • Udane strzelanie Maćka Kowalewicza we Wrocławiu i Pilźnie – Dwa srebra do kolekcji

  Na strzelnicy we Wrocławiu odbyły Mistrzostwa Polski Seniorów w konkurencjach kulowych, w których brał udział junior TS Gwardia Olsztyn Maciek Kowalewicz . Rywalizacja ze starszymi przeciwnikami była dużym wyzwaniem, ale uczeń XI LO w Olsztynie zdobył medal, na który po cichu liczył.

 • Letnie MP Juniorów Młodszych (U16) Ostrowiec Świętokrzyski – Ewa Jaszczuk popłynęła po złoto. Konrad Bruzdewicz lubi srebro, a Wiktor Grzegorczyk brąz

  W Ostrowcu Świętokrzyskim odbywały się w weekend (13/15 lipca) Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (U16) w pływaniu. Startowało ponad 350 zawodniczek i zawodników ze 115 klubów, także z Warmii i Mazur (Kormoran Olsztyn, MOS Ełk, Płetwal Szczytno, Medyk Giżycko). Olsztynianie: Ewa Jaszczuk i Hubert Bruzdewicz zdobyli pięc medali (zloty i 4 brązowe), brąz wywalczył Wiktor Grzegorczyk z MOS-u Ełk.

 • Letnia Piątka w Olsztynie 2018 - Na Słonecznej Polanie najszybszy Karol Kowalski

  Słoneczna Polana (Dajtki) była w niedziele areną biegowej imprezy „Letnia Piątka”. Na starcie biegu głównego na dystansie 5 km stanęło prawie sto zawodniczek i zawodników, najwięcej ze stolicy Warmii i Mazur, ale nie zabrakło gości z innych miejscowości regionu. Pierwsze miejsce zajął Karol Kowalski z Dobrocina, który wyprzedził o ponad pół minuty Dominika Drażbę (Ełk) i Daniela Mikielskiego z Olsztynka.

 • VI Maraton MTB po Ziemi Lubawskiej i Wzgórzach Dylewskich 2018 – Walka na każdym metrze, nie było pustych przebiegów

  W sobotę (14 lipca) odbył się VI MTB Maraton „Po Ziemi Lubawskiej i Wzgórzach Dylewskich” Tegoroczna impreza przebiegała pod hasłem uczczenia 100-lecia Niepodległej Polski.W tej intencji w kościele w Sanktuarium odprawiono Mszę Świętą. Uczestnikom, a zjawiła się ich ponad setka, zaproponowano trzy dystanse: Mega ok. 55 km, FIT ok. 36 km i Hobby ok. 10 km.

 • III Warmiński Bieg Uliczny Reszel 2018 – Na dychę Wojciech Kopeć, w light Cezary Jaroszewski

  W Reszluodbył się w sobotę (14 lipca) III Warmiński Bieg Uliczny. Rywalizowano na dwóch dystansach: klasycznym: 10 km i light – 4 km. Impreza zgromadziła na starcie około 120 biegaczy, głównie z Warmii i Mazur, ale nie brakowało też gości z innych województw. Na 10 km triumfował faworyt Wojciech Kopeć (Olsztynek), który o ponad minutę wyprzedził Krzysztofa Sulewskiego (Barczewo) i Zbigniewa Rogowskiego (Olsztynek).

 • Plaża Open 2018 – Para Ociepski/Lech tym razem wskoczyła na podium

  W cyklu Plaża Open turniej w łódzkiej w łódzkiej Manufakturze należy zawsze do najbardziej prestiżowych i najciekawszych. Ostródzianin Marcin Ociepski i jego tegoroczny partner Jarosław Lech na początku sezonu grali ze zmiennym szczęściem, ale tym razem z powodzeniem pokonywali kolejne szczeble drabinki i dopiero w finale znaleźli pogromców w osobach; Jędrzeja Brożyniaka i Piotra Janiaka.

 • Młodzież na krajowych kortach – Piotr Czaczkowski najlepszy w stolicy

  W miniony weekend (7/8 lipca) skrzaty i młodzicy z Warmii i Mazur startowali w kilku imprezach krajowych. Spektakularny sukces odniósł w U14 Piotr Czaczkowski (KT Matuszewski Stawiguda), który wygrał rywalizację singlistów w Warszawie. Dwa deble z odziałem naszych tenisistów (Amelia Ciesielczyk – RP Sport Bartąg i Piotr Kowalik – TT B&M Elbląg) znalazły się w półfinałach.

 • 19th World Veteran Championships Las Vegas 2018 – Dobra gra Bartychy i Wojsza, a wrażenia... tego się nie zapomina

  W dniach 18-24 czerwca w Las Vegasodbyły się 19 Mistrzostwa Świata Weteranów w tenisie stołowym. Do rywalizacji stanęło 4200 uczestników, a wśród nich dwóch reprezentantów z Warmii i Mazur: Dariusz Bartycha i Waldemar Wojsz. W singlu obaj rywalizowali w kat. U55 (470 zawodników) i pomyślnie przez eliminacje. Pan Dariusz odpadł w II rundzie, Pan Waldemar w pierwszej.

 • MP Niesłyszących Olsztyn 2018 – Dwa medale Warmigu, ale bez złota

  W Centrum Sportowo Rekreacyjnym Ukiel w Olsztynie odbyły się w weekend (7/9 lipca) Mistrzostwa Polski Niesłyszących w siatkówce plażowej. Do rywalizacji przystąpiło dziesięć par męskich i aż 12 kobiecych. W turnieju panów do faworytów należeli siatkarze Warmigu Olsztyn, którzy nie zawiedli, bowiem dwa duety stanęły na podium. Ale złota zabrakło.

 • Wielka Nagroda Bełchatowa 2018 – Nie załapali się do ucieczki

  W rozegranym 1 lipca 42. Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim o "Wielką Nagrodę Bełchatowa" - 4 Memoriale Kazimierza Jasińskiego startowali zawodnicy Warmińsko-Mazurskiego Klubu Sportowego. Trasa liczyła 130 km ( 7 okrążeń po 18.3 km). Reprezentanci WMKSnie załapali się do ucieczki, a druga grupa, w której przyjechali straciła ponad pięć minut.

 • I liga rozlosowana (3 grupy po 12 zespołów) – Od razu derby: KS Meble Wójcik z Warmią Energa

  W czwartek (12 lipca) w siedzibie ZPRP odbyło się losowanie rozgrywek I ligi mężczyzn w sezonie 2018/19. Nim ustalono terminy i kolejność gier podano ostateczną decyzje, że 36 uczestników rywalizacji na tym szczeblu podzielono na trzy grupy po 12 drużyn. Słusznie odrzucono wersję dwóch grup po 18 teamów, która też wchodziła w rachubę.

 • Warmińsko-Mazurskie Mistrzostwa Okręgu (4) Orneta 2018 – Liderzy potwierdzają klasę

  W niedzielę (8 lipca) w Ornecie odbyła się czwarta runda Warmińsko-Mazurskich Mistrzostw Okręgu z motocrossie. W imprezie startowali zawodnicy, których regularnie oglądamy również w Mistrzostwach Strefy Polski Północnej. Rywalizacja ma charakter otwarty, o punkty również walczą również kierowcy innych województwa. W Ornecie aż pięciu liderówklas potwierdziło formę, zwyciężając także w czwartej rundzie.

 • Dwa przystanki w Danii – Cenne doświadczenia Matuszewskich i Tatery

  Młodzi tenisiści Warmii i Mazur nie tylko odnoszą krajowe sukcesy, ale zbierają cenne doświadczenia w imprezach międzynarodowych. Cykl Tennis Europe zapewnia bardzo szeroką ofertę i jeżeli jest to możliwe, tenisiści z aspiracjami chętnie z niej korzystają, W ostatnich dniach w dwóch turniejach w Danii uczestniczyli: Leticia i Gabriel Matuszewski (KT Matuszewski Stawiguda) w U14 i Filip Tatera (Budowlani Olsztyn) w U16.

 • W sobotę w Kruklankach, w niedzielę w Miłkach – Od żaka do mastersa

  Towarzystwo Kolarskie Maters Giżycko o wielu lat jest organizatorem wyścigów skierowanych do młodzieży i weteranów pod wspólnym hasłem „Od żaka do mastersa”. W miniony weekend (7/8 lipca) kolarze ścigali się najpierw w Kruklankach, a następnie w Miłkach. Do organizacji trudnego przedsięwzięcia włączyły się miejscowe Urzędy Gminy i jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

 • TriCiti Trail Gdańsk 2018 – 80 kilometrów w nogach i uśmiech na mecie

  W niedziele (8 lipca) w Gdańsku odbyła się impreza biegowa TriCiti Trail. Trasa wiodła przed tereny Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, a organizatorzy zaproponowali trzy dystanse: 80 km, 42 km i 21 km. Startujących w zawodach reprezentantów województwa warmińsko-mazurskiego zabrakło w ścisłej czołówce, ale pokonanie tak wymagających dystansów już jest dużym sukcesem.

 • Milko Mazury MTB (7) Szczytno 2018 – Coraz więcej „mocnych” nazwisk

  Siódmy etap cyklu Mazury MTB rozegrany został w niedzielę (8 lipca) w Szczytnie pod hasłem „Niepodległy Peleton”. Miasteczko kolarskie znajdowało się w centrum, gdzie odbyły się wyścigi najmłodszych, natomiast uczestnicy „dorosłych” wyścigów pokonywali piękne tereny leśne pełne zakrętów, podjazdów i zjazdów, I właśnie niepowtarzalne trasy ściągają na imprezy Mazury MTB coraz więcej startujących i to z „mocnymi” nazwiskami.

 • Grand Prix o Puchar Burmistrza Morąga Kretowiny 2018 – Krzysztof Rawski liderem

  Na plaży głównej w Kretowinach trwa cykl turniejów Grand Prix Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza MorągaZa nami dwa turnieje (1 i 8 lipca). W obu zwycięzcą został Krzysztof Rawski (Morąg), który za każdym razem grał z innym partnerem. Najpierw z Kubą Michalakiem (Ostróda), a następnie z Krystianem Wojtkiewiczem (Olsztyn). Pan Krzysztofjest oczywiście liderem klasyfikacji generalnej z maksymalną liczba punktów.

 • Maraton Aqua Fiesta Ełk 2018 – 60-latek i nastolatek ramię w ramię, na podium też razem

  W niedzielę (8 lipca) w Ełku odbył się maraton pływacki i regaty kajakowe, które stanowiły imprezę pod hasłem „Aqua Fiesta”. Rywalizacja pływaków była jednocześnie III eliminacją Pucharu Warmii i Mazur w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych. Frekwencja dopisała. Wystartowało prawie 50 uczestników, w tym 15 pań. Na dystansie 2800 metrówtrwała zacięta walka, a zwyciężyli: Mieszko Palmi-Kukiełko i Iga Grygiencza.