Olecko

 • Korty w Olecku tętnią życiem – W najbliższy weekend znów gramy

  Na pięknych kortach w Olecku w każdy weekend rozgrywane są turnieje tenisowe zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Z oferty korzystają nie tylko stali bywalcy – rodowici olecczanie, ale też przebywający tu na urlopach wczasowicze. Nie brakuje tez miłosników tenisa s sąsiednich miejscowości. Obiekt tętni życiem, a to jest najważniejsze.

 • 35 Ogólnopolski Turniej LZS „Piłkarska Kadra Czeka” Zamość 2019 – Chłopcy z Olecka powalczyli, ale mieli pecha

  W Zamościu zakończył się w środę (17 lipca) 35 Ogólnopolski Turniej LZS „Piłkarska Kadra Czeka” To sztandarowa impreza Krajowego Zrzeszenia LZS. W stawce 11 zespołów Warmię i Mazury reprezentował KS Olecko. Spisał się bardzo dobrze zajmując 5 miejsce, ale miał zarazem pecha. Rywalizację w grupie zakończył na drugiej pozycji, mając minimalnie gorszy bilans bramkowy. Tym samym zamiast o medal, grał w strefie 4/6.

 • RESO Suwałki 10,5 - Miejskie Święto Biegania 2019 – Mariola Sudzińska trzecia w open , wygrane kategorie

  W sobotę (6 lipca) ramach Miejskiego Święta Biegania odbyła się impreza pod hasłem Reso Suwałki 10.5 Ćwierćmaraton cieszył się dużym powodzeniem. Mete osiągnęło ponad pół tysiąca uczestników. Z licznej grupy reprezentantów Warmii i Mazur najwyżej należy ocenić wynik Marioli Sudzińskiej (Olsztyn), która zajęła trzecie miejsce w open i wygrała kategorię K40.

 • Mistrzostwa Strefy Polski Północnej (6) Bartoszyce 2019 - Wojciech Kuształa nadal niepokonany

  Szósta runda Mistrzostw Strefy Polski Północnej i III runda Mistrzostw Okręgu w motocrossie obyły się w niedzielę (30 czerwca) w Bartoszycach i zgromadziła na starcie prawie 130 zawodniczek i zawodników, w tym także gości zza wschodniej granicy. Emocji jak zwykle w tej dyscyplinie nie brakowało, wiele wyścigów do końca trzymało w napięciu.

 • WTK (U14) Olecko 2019 - Jakub Suchowiecki najlepszy w singlu i deblu

  Jakub Suchowiecki z UKS RP Sport Bartąg wygrał Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny U14 w Olecku, którego organizatorem był TMKS Kamila Suwałki. Rywalizacja przebiegała w grupach po czym zawodnicy zmierzyli się o miejsca w imprezie. Kuba wygrał wszystkie mecze nie tracąc seta. Zwyciężył także w grze deblowej, a jego partnerem był Piotr Asyngier Stowarzyszenie Trnovsky Mario Tennis Club

 • Turniej LZS Piłkarska Kadra Czeka 2019 – Gmina Działdowo i Czarni Olecko

  17 i 18 czerwca odbyły się finały Wojewódzkiego Turnieju LZS w piłce nożnej dziewcząt „Piłkarska Kadra Czeka 2019” (rocznik 2004 i młodsi) Dziewczęta rywalizowały w Wikielcu i tu najlepsze okazały się futbolistki Gminy Działdowo przed Wikielcem i Lubawą. W turnieju chłopców w Reszlu triumfowali Czarni Olecko, drugie miejsce zajęła Gmina Lubawa, a trzecie Gmina Reszel. Zwycięzcy zapewnili sobie udział w finale krajowym.

 • Memoriał Janusza Sidły i Mityng w stolicy – Kozłowski i Naszko raczej w tle

  W niedzielę (23 czerwca) w Trójmieście odbył się mityng lekkoatletyczny XII Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły. Obsada imprezy mocna, wielu zagranicznych zawodników, także z innych kontynentów i kilka gwiazd krajowej „królowej”. Nas reprezentowali Kacper Kozłowski (AZS UWM Olsztyn) na 200 m i 400 m oraz Andrzej Naszko (Gwardia Szczytno) w pchnięciu kulą. Nie wypadli najlepiej. Inna grupa startowała w zawodach w stolicy.

 • Finał „Czwartków Lekkoatletycznych” Łódź 2019 – Miotacze z Olecka na ustach wszystkich, Elbląg i Morąg zadowolone

  W miniony weekend (15/16 czerwca) w Łodzi odbył się XXV Ogólnopolski Finał „Czwartków Lekkoatletycznych” Startowała młodzież roczników 2006/2008, która wcześniej rywalizowała w swoich rejonach, które są rozsiane we wszystkich województwach. Reprezentanci Warmii i Mazur spisali się doskonale zdobywając we wspomnianych grupach wiekowych 11 medali: 4 złote, 4 srebrne i 3 brązowe medale. Były też krążki w roczniku 2005, startującym na doczepkę.

 • Mistrzostwa Strefy Polski Północnej (5) Lipno 2019 – Wojciech Kuształa niedościgniony

  W Lipnie odbyła się w niedzielę (16 czerwca) piąta runda Motocrossowych Mistrzostw Strefy Północnej. W klasie MXB nadal znakomita formę utrzymuje Wojciech Kuształa (Moto Klub Lidzbark Warmiński), który do tej pory wygrał wszystkie wyścigi sezonu i prowadzi w klasyfikacji generalnej z kompletem punktów. W Lipnie drugi był Tomasz Żulewski (Motoklub Orneta), a trzeci Maciej Jakimczuk (Moto Klub Lidzbark Warmiński)

 • Mityngi w Warszawie i Szczecinie – Rekordy życiowe cieszą najbardziej

  Miniony weekend (15/16 czerwca) stał pod znakiem kolejnych sprawdzianów przed najważniejszymi imprezami sezonu. Podczas Otwartych Mistrzostw Mazowsza startowali głównie lekkoatleci AZS UWM, ustanawiając kilka rekordów życiowych. Warto podkreślić rosnąca formę 400-metrowców (Jakub Kozacki i Natalia Żuk), Alicji Potasznik na 200 m, Wiktora Kujawy na 1500 m.

 • Pomorski Festiwal (rocznik 2004) Nowa Karczma 2019 - Passa MKS MOSiR Kętrzyn trwa

  W Nowej Karczmie odbył się w weekend (14/16 czerwca) VIII Pomorski Festiwal Piłki Ręcznej . Rywalizowało 11 zespołów chłopców rocznika 2004 i młodszych. Po raz kolejny rewelacyjnie spisała się ekipa MKS MOSiR Kętrzyn. Kętrzynianie po zwycięstwie tydzień temu w imprezie u siebie i tym razem nie dali żadnych szans rywalom, wygrywając wszystkie mecze, uplasowali się na I miejscu w bardzo silnie obsadzonym turnieju.

 • VII Ogólnopolski Turniej pod patronatem Burmistrza Kętrzyna – MKS MOSiR (2004) i MDK Bartoszyce (2006)

  W dniach (7-9 czerwca) młodzi piłkarze ręczni roczników 2004 i 2006 zmagali się na parkietach kętrzyńskich hal w ramach VII Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców. Przyjechały mocne ekipy nie tylko z województwa warmińsko-mazurskiego, ale też kilka renomowanych firm krajowych. W starszym roczniku triumfowali (bez porażki) gospodarze – MKS MOSiR, natomiast w młodszym MDK Pasja Bartoszyce.

 • Garmin Iron Triathlon Augustów 2019 – W open na podium Paweł Najmowicz i Piotr Witkowski

  Kolejnym przystankiem cyklu Garmin Iron Triathlon było niedzielne (16 czerwca) spotkanie w Augustowie. Startowała niewielka grupa reprezentantów Warmii i Mazur. W 1/2 Iron na trzecim miejscu finiszował Paweł Najmowicz (Olsztyn) – drugi w kat. 25/29, a tuż za nim znalazł się Jakub Ołowski (Wydminy) – drugi w kat. 35/39. W sprincie drugie miejsce zajął Piotr Witkowski (Kętrzyn), zwycięzca kat. 40/49.

 • Finały turnieju LZS „Mała Piłkarska Kadra Czeka 2019 – Gmina Miłki (dziewczęta) i MLKS Czarni Olecko (chłopcy)

  W środę (13 czerwca) w Wydminach, w czwartek (14 czerwca) w Jezioranach odbyły się Finały Wojewódzkie Turnieju LZS w piłce nożnej dziewcząt i chłopcówMała Piłkarska Kadra Czeka 2019” (rocznik 2006 i młodsi). Tytuły zdobyły ekipy MLKS Czarni Olecko (chłopcy) i Gmina Miłki (dziewczęta). Oprócz okolicznościowych pucharów i medali zwycięzcy uzyskali prawo gry w turniejach krajowych.

 • Mistrzostwa Województwa SZS na kortach w Olecku – Ściana wschodnia ma swoje talenty

  Na kortach OSiR w Olecku odbyły się w czwartek (6 czerwca) Mistrzostw Województwa Warmińsko - Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Tenisie Ziemnym Dziewcząt i Chłopców Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady. Startowali uczniowie ze szkół z Giżycka, Wilkas, Pisza, Węgorzewa, Mrągowa i oczywiście Olecka.

 • Finał Nestle Cup Warszawa 2019 – Pierwsze rekordy pod bacznym okiem mistrzów

  W piątek (7 czerwca) na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbyły się finałowe zawody Nestle Cup. To zwieńczenie całorocznych działań w ramach programu Lekkoatletyka dla każdego, promującego aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży. Projekt realizuje Polski Związek Lekkiej Atletyki pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministerstwa Edukacji. Nestlé Polska jest partnerem strategicznym.

 • "IV Bieg z Butelką Mleka" Piątnica 2019 – Sukcesy w nabiałowym zagłębiu

  W niedzielę (9 czerwca) odbył się w Piątnicy IV Bieg z Butelką Mleka. Rywalizowano na trzech dystansach: 5 km, 10 km i 21 km. Na najkrótszym triumfował Tomasz Rak, a czwarty był Krzysztof Żyjewski (obaj Olsztyn). Na 10 km. Piąte miejsce zajął Dawid Łach (Olsztyn), szóste Tomasz Dwulat (Barciany). Wśród pan druga na mecie zameldowała się Monika Kozak (Giżycko), a trzecia Agnieszka Ogonowska (Bartoszyce.

 • Krajowe Igrzyska Dzieci Głuchołazy 2019 – Dzielna postawa dziewcząt z Olecka i chłopców z Kętrzyna

  W Głuchołazach odbyły się w ostatni weekend (31 maja/2 czerwca) Ogólnopolskie Igrzyska Dzieci w piłce ręcznej. Występowali w nich mistrzowie województw w rozgrywkach Szkolnego Związku Sportowego. Reprezentanci Warmii i Mazur zaprezentowali się zupełnie dobrze. Dziewczęta z SP 3 Olecko zajęły szóste miejsce, natomiast chłopcy z SP 4 Ketrzyn, znaleźli się oczko wyżej, a królem strzelców turnieju został Kornel Kiełczykowski – 28 bramek.

 • Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży – Szkolna Liga Lekkoatletyczna – SP 1 Giżycko triumfuje w Olecku

  W czwartek (30 maja) w Olecku odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej Warmińsko - Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej Dziewcząt i Chłopców. Impreza przerodziła się w trójmecz: Olecko – Giżycko – Wilkasy i reprezentanci szkół z tych miejscowości rozdzielili między sobą medale. W klasyfikacji drużynowej. W obu klasyfikacjach drużynowych zwyciężyła SP 1 Giżycko

 • Motocrossowe MP (I) Gdańsk 2019 – Ciężko się przebić do czołówki, najwyżej Cezary Lewko

  W niedzielę (26 maja) w Gdańsku odbyła się I runda Mistrzostw Polski w motocsrossie. To najważniejsza impreza w kraju, stąd stawka uczestników jest doborowa. Przekonali się o tym reprezentanci Warmii i Mazur, którzy brylują w zawodach strefowych, tu jednak zabraklo ich na podium. W klasie MX 2 Junior Cezary Lewko (Moto Klub Olsztyn) zajął szóste miejsce, a klasie MX 2 Aleksander Świrczak (MSM Mrągowo) był dziewiąty.