Olecko

 • Warmińsko-Mazurskie Mistrzostwa Okręgu (4) Orneta 2018 – Liderzy potwierdzają klasę

  W niedzielę (8 lipca) w Ornecie odbyła się czwarta runda Warmińsko-Mazurskich Mistrzostw Okręgu z motocrossie. W imprezie startowali zawodnicy, których regularnie oglądamy również w Mistrzostwach Strefy Polski Północnej. Rywalizacja ma charakter otwarty, o punkty również walczą również kierowcy innych województwa. W Ornecie aż pięciu liderówklas potwierdziło formę, zwyciężając także w czwartej rundzie.

 • „Piłkarska Kadra Czeka” Zamość 2108 – Chłopcy z Olecka pierwsi na Warmii i Mazurach, ale w finale daleko

  W dniach 3-6 lipca w Zamościu odbył się 34. Ogólnopolski Turniej LZS Chłopców „Piłkarska Kadra Czeka” im. Stanisława Tymowicza – Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w Piłce Nożnej Chłopców do lat 15. W imprezie wystartowali tez mistrzowie Warmii i Mazur - chłopcy z MLKS Czarni Olecko. Przegrali jednak trzy mecze grupowe i w efekcie zajęli dalekie 13 miejsce, na 14 zespołów.

 • 3 razy Śnieżka Karpacz 2018 – Rafał Kot jak zwykle w czołówce, Pani Elżbieta z Mrągowa też wysoko

  W weekend (23/24 czerwca) w Karpaczu(siedziba imprezy) odbył się Ultramaraton „3 razy Śnieżka”Do wyboru były trzy dystanse: Ultra (54 km), Średni (36 km) i Mini (17 (km). Wymagania ogromne, ze względu na teren górski (Karkonosze). Na długim dystansie świetnie spisał się znany miłośnik dużych wyzwań sportowych Rafał Kot ze Szczytna, który zajął ósme miejsce.

 • Mistrzostwa Województwa (Kyokushin i WKF) Olsztyn 2018 – Świadectwo popularności

  W niedzielę (17 czerwca)w olsztyńskiej hali sportowej Urania odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Karate Kyokushin i WKF. W turnieju udział wzięło ponad 250 zawodników z 14 klubów. To świadectwo ogromnej popularności tej sztuki walki w naszym regionie. Oczywiście większość uczestników stanowiły: dzieci i młodzież. Nie dysponujemy komunikatem końcowym, stąd na razie wstępne informacje.

 • Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci i Młodzieży SZS Olecko 2018 – Najwięcej laurów dla Olsztyna i gospodarzy

  Na stadionie w Oleckuodbył się 13 czerwca Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Indywidualnych Zawodach Lekkoatletycznych Dziewcząt i Chłopców. Przyjechało sporo młodzieży z regionu, choć zabrakło tak mocnych ośrodków jak Iława, Nowe Miasto Lubawskie czy Ostróda. Rywalizowano w dwóch grupach wiekowych: 2005 i młodsi oraz 2002/2004.

 • I Aquathlon Olecko 2018 – Wprawka do większych wyzwań

  W niedzielę (17 czerwca) odbył się I Aquathlon Olecko, któremu towarzyszyło hasło „Aquathlon – pierwszy krok do triathlonu”. W kilku grupach wiekowych wystartowało 24 śmiałków. W kategoriach młodzieżowych byli to przede wszystkim mieszkańcy Olecka i okolicznych miejscowości.Oni z reguły debiutowali w takiej próbie. W rywalizacji open nie brakowało wytrawnych pływaków-maratończyków.

 • Olecko, Ostróda i Woźnice w krajowych mityngach – Kacper Rudnik coraz częściej w trójskoku

  Miniony weekend (16/17 czerwca) znów obfitował w wiele mityngów lekkoatletycznych. Największa grupa startowała w Toruniu, o czym informowaliśmy. Zawodnicy Atosu Woźnice i Czarnych Olecko wystąpili w Białymstoku, natomiast biegaczki z Ostródy w Białogardzie. Kacper Rudnik (Finishparkiet Nowe Miasto Lubawskie) znany raczej jako skoczek wzwyż próbuje sil w trójskoku i w tej konkurencji rywalizował w Aleksandrowie.

 • Igrzyska Młodzieży i Liceliada na kortach w Olecku – Tytuły dla gospodarzy, Węgorzewa i Giżycka

  W Olecku odbyły się w piątek (15 czerwca) Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w tenisie ziemnym dziewcząt i chłopców Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady. Startowali przede wszystkim uczniowie placówek ze wschodnich rejonów regionu, a główne role odegrali: gospodarze oraz Węgorzewo i Giżycko.

 • MP Osób Niepełnosprawnych Bydgoszcz 2018 – Smoki w Ornety jak zwykle w pierwszym szeregu, w Olecku medale i nominacje

  W Bydgoszczyodbyły się w miniony weekend (9/10 czerwca) Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Osób Niespełnosprawnych. W gronie startujących znaleźli się reprezentanci dwóch sekcji warmińsko-mazurskich: Smok Orneta i Atak Elbląg. Mistrzami Polski zostali: Katarzyna Kulewicz Kamil Michalec (2 razy), Przemysław Kowalski, Andrzej Chalastra, Krzysztof Obuchowski – wszyscy Smok Orneta.

 • VI Ogólnopolski Turniej Chłopców (2004 i 2006) Kętrzyn 2018 – Uczyć się od najlepszych

  W dniach 8-10 czerwca w Kętrzynie odbył się VI Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Chłopcówpod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Kętrzyn. W turnieju wystąpiło 21 zespołów z pięciu województw. Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych: Chłopcy 2004 i Chłopcy 2006. Rywalizowano dwóch obiektach: w HALI Mistrzów Świata i Hali Widowiskowo- Sportowej MOSiR przy ulicy Kazimierza Wielkiego.

 • Maratony Kresowe MTB Olecko 2018 – Na garbatych Mazurach jazda nie z tej ziemi

  Oleckozadebiutowało w niedzielę (10 czerwca) w cyklu Maratonów Kresowych. Idealnie wpasowało się w ideę tego projektu, gdzie kontakt z naturą jest celem nadrzędnym. Tym razem pojawiło się wielu kolarzy z Warmii i Mazur, a rywalizowano aż na czterech dystansach. Odbyły się nawet wyścigi mini i makro, z których często się rezygnuje ze względu na brak chętnych.

 • V Łomżyński Mityng Międzynarodowy 2018 – Bukowiecki nie powtórzył wyniku z Łodzi

  W środę (5 czerwca) odbył się V Łomżyński Mityng Międzynarodowy, w którym startowało kilka gwiazd polskiej lekkiej atletyki. Występy znanych zawodników Warmii i Mazur przeszły raczej bez echa, bo i wyniki były bardzo przeciętne. Konrad Bukowiecki (AZS UWM Olsztyn)w jedynej mierzonej próbie osiągnął 19.20.  Trzy dni wcześniej osiągnął w Łodzi 21.06. Dominik Smosarski (Gwardia Szczytno) na 200 m uzyskał czas 21.74.

 • Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Olsztyn 2018 – Cała tajemnica sukcesów, rosną następcy

  AZS UWM Olsztyn był w miniony weekend (2/3 czerwca) organizatorem Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w taekwondo olimpijskim. Startowali reprezentanci województw: warmińsko-mazurskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego i podlaskiego. Dorobek zawodników Warmii i Mazur, szczególnie dwóch wiodących klubów: Startu i AZS UWM jest imponujący

 • Otwarte Mistrzostwa Mazowsza U18 i U20 Warszawa 2018 – Ważniejsze wyniki niż miejsca, ale jak się uda wygrać....

  Lekkoatleci AZS UWM Olsztyn GUKS Asy Dywity i Czarnych Olecko uczestniczyli w niedzielę (3 czerwca) w Otwartych Mistrzostwach Mazowsza U18 i U20. W takich próbach ważniejsze od miejsc są wyniki, ale warto odnotować zwycięstwa: sztafety juniorek młodszych 4 razy 100 m AZS UWM,Julii Kubickiej (AZS UWM) na 400 metrów i Wojciecha Tomczyka (Czarni) w skoku w dal.

 • Otwarte Mistrzostwa Gminy Kalinowo Pisanica 2018 – Jak zwykle miło i sympatycznie

  W Pisanicyodbyły się w Otwarte Mistrzostwa Gminy Kalinowo tenisie stołowym. Jak zwykle rywalizowano w wielu kategoriach wiekowych od skrzata do weterana. W programie znalazły się również deble. Wystąpiło czworo zawodników, którzy niebawem zagrają w mistrzostwach Polski żaków. Frekwencja wśród chłopców niezła, natomiast wśród dziewcząt wystąpiła zaledwie jedna zawodniczka spoza Pisanicy

 • Młodzieżowe MP i MP Juniorów Pleszew 2018 – Jesteśmy nadal mocni, ale trzeba się mieć na baczności

  W ostatni weekend maja w Pleszewie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Junioróww taekwondo olimpijskim. Jak co roku z pokaźnym dorobkiem medalowym wrócili reprezentanci sekcji warmińsko-mazurskich. W sumie zdobyliśmy 24 krążki (10 złotych). W Młodzieżowych MP wywalczyliśmy 4 złote, 3 srebrne i 3 brązowe krążki. W MP Juniorów 6 złotych, 3 srebrne i 5 brązowych.

 • RESO Suwałki 10,5 – Marcin Getek jedenasty, w setce naszych bez liku

  W sobotę (2 czerwca) odbył się w SuwałkachBieg Reso na dystanse 10,5 km. Wystartowało ponad 400 uczestników, w tym duża grupa warmińsko-mazurska głównie ze wschodnich miejscowości województwa. W czołówce naleźli się przede wszystkim zawodnicy zagraniczni, dlatego 11 miejsce w open Marcina Getka (Ełk) trzeba przyjąć z dużym uznaniem. W pierwszej setce znalazło się w sumie 23 reprezentantów Warmii i Mazur.

 • Mistrzostwa Strefy Polski Północnej (6) Lipno – Paskal Myhan skuteczny na dwóch frontach

  W minioną niedzielę (27 maja) w Lipnieodbyła się szósta runda Mistrzostw Strefy Polski Północnej. Dobra formę prezentuje Paskal Myhan – klasa MX 85 (Moto Klub Lidzbark Warmiński), który wygrał te eliminację i umocnił się na czele klasyfikacji. Cezary Lewko (Motoklub Olsztyn)w klasie MX Junior był tym razem drugi, jednak utrzymał się na pozycji lidera.

 • Mistrzostwa Województwa Chłopców SP Olecko 2018 – Kętrzynianie bezkonkurencyjni

  W hali Lega w Olecku odbyły się w poniedziałek (21 maja) finałowy turniej mistrzostw województwa w mini piłce ręcznej szkół podstawowych chłopców. Rywalizowało sześć zespołów, które najpierw grały w grupach. Po dwa najlepsze teamy awansowały do półfinałów, potem rozgrywano spotkania o miejsca. Mistrzostwo województwa zdobyli uczniowie SP 4 Kętrzyn po zwycięstwie nad SP 3 Olecko 14:8

 • ME (Kyokushin) Warna 2018 – Jonkowo dumne z Maksa i Patrycji, Olecko i Olsztyn też z brązem

  W miniony weekend (19/20 maja) w Warnie odbyły się Mistrzostwa Europy w karate kyokushin. Startowało 620 zawodniczek i zawodników z 26 krajów. Z brązowymi medalami wrócili reprezentanci Warmii i Mazur. Zdobyli je: Patrycja Block i Maksymilian Penger (ASW Jonkowo), Kinga Kuklińska (Olecka Szkoła Sztuk Walki) i Wiktoria Witkowicz (Olsztyński Klub Karate Kyokushin) w kata.