Olecko

 • Halowe Zawody Kontrolne Warszawa 2020 – Wiktor Kujawa i miotacze Gwardii

  W sobotę (18 stycznia) w Warszawie odbyły się Halowe Zawody Kontrolne, w których wystartowali lekkoatleci AZS UWM Olsztyn, LKS Korab Olecko i PLS Gwardia Szczytno. Na uwagę zasługuje zwycięstwo znanego z biegów ulicznych i crossów Wiktora Kujawy (AZS UWM) na 2000 m z rekordem życiowym – 5.48.92. Pokazali się miotacze Gwardii. Sebastian Łukszo wygrał rywalizacje seniorów – 18.85, a Karol Kijewski - kat U16 – 14.37.

 • III Międzynarodowy Turniej Dziewcząt i Chłopców Olecko 2020 – MKS MOSiR Kętrzyn zbiera laury

  W dniach (10-12.stycznia) w hali Lega w Olecku odbył się III Zimowy Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców. To sportowy akcent obchodów 460 lecia Olecka. Do rywalizacji przystąpiło 27 zespołów ( w tym dwie drużyny młodziczek z Litwy) w trzech kategoriach, dwóch chłopców (2005 i 2007) oraz jednej dziewcząt (2005). Przez trzy dni rozegrano łącznie 74 meczów, rzucono ponad 2 tysiące bramek.

 • 19 edycja Północnej Ligi Regionalnej im. Franciszka Pietrołaja 2019/20 – Czarni Olecko i Robert Karniej liderami

  Zakończyła się I runda 19 edycji Północnej Ligi Regionalnej im. Franciszka Pietrołaja w tenisie stołowym. W tegorocznych rozgrywkach uczestniczy 8 zespołów z pogranicza Mazur i Podlasia. W składach jest wielu znanych w przeszłości zawodników występujących obecnie w turniejach dla amatorów oraz młodych, zdolnych grających w turniejach wojewódzkich, zdobywających dopiero doświadczenie.

 • Mecz noworoczny w Olecku po raz 21 – Czarni wygrali 5:3 a pierwszy do siatki trafił Sebastian Krzyżek

  Wprawdzie w Polsce najbardziej popularnym piłkarskim meczem noworocznym są derby Cracovii, ale na Warmii i Mazurach takowe spotkanie odbywa się także w samo południe w Olecku. Tradycja narodziła się przed 21 laty i trwa nieprzerwanie do dzisiaj. W roku 2020 Czarni Olecko pokonali „Resztę Świata” 5:3 (1:1). Pierwszą bramkę w nowym roku zdobył dla Czarnych Sebastian Krzyżek. Atmosfera wspaniała, co widać na zdjęciach autorstwa Zbigniewa Malinowskiego.

 • WTK Skrzatów i Żaków Działdowo 2019 – Najmłodsi z ambicjami

  W sobotę (21 grudnia) w Działdowie odbył się Wojewódzkie Turniej Klasyfikacyjny Skrzatów i Żaków w tenisie stołowym. Wystartowali młodzi adepci z: Działdowa. Ostródy, Lidzbarka Warmińskiego, Lidzbarka Welskiego, Olecka i Pisanicy. Pierwsze miejsce zajęli: skrzaty: Natalia Łozińska (LKS Wel Lidzbark) i Adam Stachowiak (AZS UWM Olsztyn), żaki: Alicja Krynicka (LUKS ABC Żak Pisanica) i Oleg Stefanowicz (Warmia Lidzbark Warmiński).

 • W lidze młodziczek – Truso Elbląg z kompletem punktów, ale Olecko szykuje się na rewanż

  Mecz premierowej kolejki ligi wojewódzkiej młodziczek: MLKS Czarni Olecko – MKS Truso Elbląg minimalnie wygrany przez elblążanki (23:22) okazał się najważniejszym wydarzeniem pierwszej rundy. Zwycięstwo Truso dało tej drużynie pozycję lidera z kompletem punktów. Czarni są wicemistrzem rundy. Zapewne wygrają zaległe spotkanie z „meblarkami” i powalczą z mistrzyniami półmetka na wyjeździe, bo szans na tytuł nie straciły.

 • Nowa oferta SZS Olecko 2019 – Szkoda, że wspinali się tylko gospodarze

  W Olecku odbył się we wtorek (16 grudnia) Wojewódzkie Indywidualne Zawody Wspinaczkowe Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego dziewcząt i chłopców - Igrzysk Dzieci, Młodzieży Szkolnej i Licealiady. Rywalizacja ograniczyła się tylko do uczniów szkół z Olecka i okolic. Miejscem zawodów była ścianka wspinaczkowa na obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

 • Mistrzostwa Województwa SZS Olecko 2019 – Najbardziej zadowoleni uczniowie ZSO Iława i dziewczęta SP 2 Olsztyn

  W piątek (13 grudnia) na obiekcie „Lega” w Olecku odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Drużynowym Pływaniu Dziewcząt i Chłopców – Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady. Startowali uczniowie ze szkół w: Olsztynie, Olecku, Giżycka, Wilkas, Pisza, Dobrego Miasta, Gołdapi, Ełku. Wśród nich nie brakowało zawodników ze znanych sekci regionu.

 • ME Seniorów Open i PE Juniorów Mińsk 2019 – Wrócili z tarczą

  W weekend (7/8 grudnia) grudnia w Mińsku odbył się Puchar Europy Juniorów i Mistrzostwa Europy Seniorów Open, w których wzięło udział 608 zawodników z 18 krajów Starego Kontynentu. W imprezie z powodzeniem startowali reprezentanci Warmii i Mazur – zawodnicy sekcji z Olsztyna i Olecka. którzy wrócili z „młodzieżowymi” medalami. Relacje z klubowych facebooków

 • Liga młodzików na półmetku – MKS MOSiR Kętrzyn przed Czarnymi Olecko i MDK Bartoszyce

  W miniony weekend (7/8 grudnia) odbyły się kolejne spotkania w lidze młodzików, które zakończyły pierwszą rundę rozgrywek. Liderem półmetka został MKS MOSiR Kętrzyn, który w ośmiu spotkaniach odniósł komplet zwycięstw. Drugie miejsce zajmuje MLKS Czarni Olecko, a trzecie MDK Bartoszyce. Cała trójka toczyła między sona zacięta walkę, a bezpośrednie potyczki były ozdobą dotychczasowej rywalizacji.

 • Puchar Polski w pływaniu w płetwach Chodzież 2019 - OSN AMFIPRION Olecko ma się czym pochwalić

  W weekend (23/24 listopada w Chodzieży odbyła się finałowa runda Klubowego Pucharu Polski w pływaniu w płetwach. Rywalizowało ponad 200 pływaków z 15 klubów z całej Polski, w tym zawodnicy z sekcji warmińsko-mazurskich (Olecko, Szczytno, Olsztyn). W Chodzieży, tak jak w całym cyklu pucharowym wiodąca role odegrali reprezentanci OSN AMFIPRION Olecko

 • W lidze młodziczek – Truso nadal bez strat, dramatyczny bój w Gołdapi

  W czwartej kolejce spotkań ligi wojewódzkiej młodziczek po raz czwarty zwyciężyły piłkarki ręczne MKS Truso Elbląg, pokonując w sobotę (30 listopada) lokalnego rywala KS Meble Wójcik 38:14. Nie miały też większych problemów z pokonaniem MTS Giżycko dziewczęta MLKS Czarni Olecko (22:8). Najbardziej dramatyczny mecz odbył się w Gołdapi.

 • Liga wojewódzka chłopców starszych – Dobre końcówki MKS MOSiR Kętrzyn

  W minionej serii spotkań ligi wojewódzkiej chłopców starszych (30 listopada) najciekawsze mecze odbyły się podczas turnieju w Kętrzynie, gdzie gospodarze pokonali zarówno MLKS Czarni Olecko jak i MKS Truso Elbląg. Pozostali jedynym w lidze zespołem z kompletem punktów. Mecz z Czarnymi był dramatyczny, MKS MOSiR wyszedł na prowadzenie w ostatniej chwili, warto więc walczyć do końca.

 • Igrzyska Dzieci „Moje Boisko Orlik 2012” - SP 4 Kętrzyn mistrzem, ale po karnych

  W Hali Mistrzów w Kętrzynie odbył się w czwartek (28 listopada) Finał Turnieju Wojewódzkiego Igrzysk Dzieci „Moje Boisko Orlik 2012” Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Piłce Ręcznej chłopców. W gronie trzech zespołów rocznika 2007 najlepsi okazali się młodzi szczypiorniści SP 4 w Kętrzynie. W decydującym meczu pokonali SP 1 Olecko po rzutach karnych (5:4)

 • Liga wojewódzka chłopców starszych (2007) – Powoli kreują się faworyci; Truso, Czarni i MKS MOSiR

  Chłopcy starsi (2007) występujący w lidze wojewódzkiej podkręcają tempo. Do gry włączyli się już wszyscy, można więc pokusić się o pierwsze wnioski. Na razie bez porażki są trzy zespoły: MKS Truso Elbląg, MLKS Czarni Olecko i MKS MOSiR Kętrzyn. Wygrywają swoje mecze zdecydowanie i czekamy z niecierpliwością ba bezpośrednie konfrontacje. Emocje zapewnione.

 • W ligach wojewódzkich młodziczek i dziewcząt – Truso Elbląg i Orlik Reszel na czele

  Trwają rozgrywki w ligach wojewódzkich: młodziczek oraz dziewcząt starszych i młodszych. Jak na warmińsko-mazurskie warunki zebrała się nawet spora grupa. Szkoda, że brakuje Mrągowa, ale znów pojawił się Reszel. W rozgrywkach młodziczek i dziewcząt starszych prowadzi faworyt MKS Truso Elbląg. Pierwszy turniej dziewcząt młodszych przyniósł sporo emocje, bowiem Truso, Orlik i UKS Mikołajki podzieliły się punktami, ale najlepszy bilans zanotowały reszelanki.

 • Finał Wojewódzki „Moje Boisko Orlik 2012” - Licealistki z Olecka najlepsze

  Na obiekcie przy I LO w Olecku odbył się w poniedziałek (18 listopada) finał wojewódzki turnieju „Moje Boisko Orlik 2012” w piłce ręcznej dziewcząt szkół ponadpodstawowych – Licealiada. Wystąpiły trzy zespoły a najlepsze okazały się uczennice I LO w Olecku, które w najciekawszym spotkaniu po remisie 11:11 wygrały konkurs rzutów karnych z ZSKSiA Giżycko. Trzecie miejsce zajął ZSLiZ Olecko

 • W lidze młodziczek – Olimp Bartoszyce po raz drugi, ale Omega naciska...

  W minioną niedzielę (17 listopada) odbył się drugi etap rozgrywek w wojewódzkiej lidze młodziczek. Swój sukces powtórzyły siatkarki Olimpu Bartoszyce, ale nie przyszło im to łatwo. Mecz z Omega Mrągowo, choć wygramy 2:0 (oba sety na przewagi) ujawnił, że mrągowianki mogą w tym sezonie odegrać poważna rolę. Z elity wypadł UMKS Mikro Ełk, którego miejsce zajmie zwycięzca II ligi KS MOSiR Giżycko.

 • Biegnę dla Niepodległej Białystok 2019 – Ewelina Sobocińska i Łukasz Jędrzejczyk w czołówce

  W białostockiej imprezie pod hasłem „Biegnę dla Niepodległej” wystartowało ponad 1200 uczestników. Z zawodników Warmii i Mazur najlepiej z dystansem 10 km poradzili sobie: Łukasz Jędrzejczyk (Mrągowo), który był piąty w open i wygrał kategorię M30. Ewelina Sobocińska z Orzysza zajęła wśród pań szóstą lokatę i druga w kat. K30. Blisko podium w kat, K15 znalazła się Karolina Jasińska z Olecka (4 miejsce) i Zbigniew Juszkiewicz (Ełk) – 4 miejsce.

 • W lidze młodzików – MKS MOSiR Kętrzyn pokonuje wszystkie przeszkody

  W lidze wojewódzkiej młodzików rozegrano w w miniony weekend (16/17 listopada) trzecią serię spotkań. Najciekawiej zapowiadał się turniej w Bartoszycach, a szczególnie mecz gospodarzy z MKS MOSiR Kętrzyn. Oba zespoły miały na koncie komplet punktów. Mecz na szczycie wygrali goście, którzy do przerwy przegrywali jedną bramka, ale po zmianie stron dyktowali warunki.