nowe miasto lubawskie

 • III Memoriał Zbigniewa Kuligowskiego 2020 – W Nowym Mieście Lubawskim: biegali, skakali i pchali – walczyli o tytuły

  W środę (12 lutego) w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się Halowe Mistrzostwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w skoku wzwyż, pchnięciu kulą i indywidualnych zimowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców - III Memoriał im. Zbigniewa Kuligowskiego. W imprezie wystartowało około 400 uczniów z powiatów: nowomiejskiego, iławskiego, elbląskiego, giżyckiego, nidzickiego, szczycieńskiego.

 • Halowe MP U20 i U18 Toruń 2020 – Sześć medali Warmii i Mazur, złote: Kacper Lewalski i Damian Soból

  W weekend (14/16 lutego) w Toruniu odbywały się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów (U20) i Juniorów Młodszych (U18) .  Reprezentacja Warmii i Mazur zdobyła 6 medali. Złoty wywalczyli w U18: Kacper Lewalski (Truso Elbląg) na 600 m i Damian Soból (AZS UWM)na 300 m, srebro wU18 Aleksandra Lis (AZS UWM) na 300 m, brązowe krążki: w U18  Klaudia Kornacka (GSLA Gierzwałd) na 600 m oraz w U20: Jakub Borkowski (Gwardia Szczytno) - kula i Jakub Kozacki (AZS UWM) na 400 m

 • Gminne Igrzyska Bratian 2020 – Rzut beretem i inne atrakcje...

  W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Rodu Działyńskich w Bratianie odbyły się Igrzyska Sportowo-Rekreacyjne Gminy Nowe Miasto Lubawskie. Zjawiło się około 300 osób z 15 miejscowości, którzy startowali w 11 konkurencjach: indywidualnych i drużynowych: od rzutu beretem po tenis stołowy. Zabawa była znakomita, a najlepsi okazali się mieszkańcy Gwiździn przed Tylicami i Bratianem.

 • Ogólnopolskie Zawody Lekkoatletyczne Toruń 2020 – Ostatnia prosta przed szczytem

  W niedzielę (9 lutego), dzień po lukratywnym mityngu Copernicus Cup , gdzie padł m. in. rekord świata w skoku o tyczne w toruńskiej Arenie odbyły się Ogólnopolskie Zawody Lekkoatletyczne – ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Polski U18 i U20. Z okazji startu skorzystało wielu zawodników z Warmii i Mazur z: Olsztyna, Elbląga, Lubawy, Nowego Miasta Lubawskiego, Susza, Gierzwałdu, Lidzbarka Warmińskiego, Pasłęka, Woźnic, Działdowa, Kurzętnika, Ostródy i Węgorzewa.

 • II Mityng Pamięci Ireny Szewińskiej Toruń 2020 – Oswajanie z halą, dużo „życiówek”

  W sobotę (25 stycznia) w toruńskiej Arenie odbył się II Mityng Pamięci Ireny Szewińskiej. Startowali zawodnicy kategorii U12, U14 i U16, a więc bardzo młodzi lekkoatleci, którzy dopiero oswajają się z halą. Padło wiele rekordów życiowych, a to znak postępów po systematycznych treningach. Warmię i Mazury reprezentowali lekkoatleci z Lubawy, Nowego Miasta Lubawskiego, Działdowa, Iławy i Susza.

 • VIII Festiwal Szachowy „Gwiazda Północy” Jastrzębia Góra 2020 – Dwa Michały z „Trzydziestki”

  W Jastrzębiej Górze zakończył się w sobotę (25 stycznia) VIII Festiwal Szachowy „Gwiazda Północy” , w którym udział wzięło łącznie 439 zawodników. Bardzo liczna grupę stanowili reprezentanci województwa warmińsko – mazurskiego, którzy odnieśli kilka znaczących sukcesów. Najwyżej ocenić należy wystąp Michał Kozłowskiego (UKS Trzydziestka Olsztyn), który zajął piąte miejsce w turnieju open i drugie w klasyfikacji juniorów.

 • Ogólnopolski Mityng Halowy Toruń 2020 – Miotacze Gwardii w głównych rolach

  W niedzielę (26 stycznia) toruńska Arena znów była miejscem spotkania młodych w większości lekkoatletów przygotowujących się do najważniejszych imprez krajowych pod dachem. Ekipa klubów Warmii i Mazur nie była zbyt liczna, ale nie zabrakło zawodników z czołówki. Znów dali o sobie znać miotacze Gwardii Szczytno. Sebastian Łukszo (7.26) ustanowił seniorski rekord życiowy – 19.14, podobnie Jakub Borkowski w U20 (6 kg) 18.88.

 • Ogólnopolski Mityng Toruń 2020 – Kacper Lewalski rekordzistą Polski na 600 m.

  W sobotę (16 stycznia) w toruńskiej „Arenie” odbył się drugi w sezonie ogólnopolski mityng. Startowała przede wszystkim młodzież, przygotowująca się do lutowych Mistrzostw Polski. W dość licznej reprezentacji okręgu warmińsko-mazurskiego na pierwszy plan znów wysunął się Kacper Lewalski (Truso Elbląg), który ustanowił halowy rekord Polski w biegu na 600 metrów – 1.20.11.W tej samej konkurencji Marcin Skomski (AZS UWM) osiągnął 1.24.65.

 • Ferie na sportowo w Nowym Mieście Lubawskim – Dla ciała i ducha

  W trzy kolejne feryjne dni (21/23 stycznia) animator sportu w Nowym Mieście Lubawskim Ryszard Krzemieniewski zaprasza dzieci i młodzież szkolną do sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Jagiellońskiej. Oferta zawiera udział w imprezach w różnych dyscyplinach sportu. Na uczestników czekają nagrody, puchary i medale.

 • Ogólnopolskie Halowe Zawody „Lekkoatletyka dla każdego” Toruń 2019 – W rzutach i skokach lepiej niż w biegach

  W sobotę (30 listopada) w Toruniu odbyły się Ogólnopolskie Halowe Zawody „Lekkoatletyka dla każdego”. Startowały reprezentacje 16 województwa w kategoriach: U13 i U15. Ekipa Warmii i Mazur w młodszej grupie wiekowej zajęła dziewiąte, a w starszej jedenaste miejsce. Zwyciężyli młodzi lekkoatleci Mazowsza (w obu kategoriach) W każdej konkurencji reprezentacja wystawiała jednego zawodnika.

 • O Puchar Prezydenta Miasta Ełku 2019 – Pavel Shkapenko obronił się przed olsztyńską koalicją

  W niedziele (24 listopada) odbył się I Ogólnopolski Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Ełku. Do rywalizacji przystąpiło ponad 70 zawodniczek i zawodników, a triumfatorem w klasyfikacji open został znany szachista z Kaliningradu Pavel Shkapenko. Drugie miejsce zajął Krzysztof Budrewicz (UKS Kopernik Olsztyn)., a trzecie jeden z młodszych uczestników Michał Kozłowski (UKS Trzydziestka Olsztyn).

 • VI Bieg Niepodległości u Działyńskich Bratian 2019 – Maluchy i nestorzy z konkretnym przesłaniem

  W sobotę (16 listopada) w Bratianie odbył się VI Bieg Niepodległości u Działyńskich. W pięciu kategoriach kobiet i mężczyzn rywalizowało ponad 70 uczestników. Rozpiętość wiekowa biegaczy była ogromna, ale to tylko uatrakcyjniło imprezę. Główne konkurencje w kategorii open wygrali znani zawodnicy: Dorota Pawłowska (Kurzętnik) i Piotr Bielski (Radomno).

 • 41. Mikołajkowy Turniej dla Dzieci i Młodzieży Nowe Miasto Lubawskie – Wiktoria Dziodko nie zawiodła

  W sobotę (23 listopada) w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim odbył się 41. Mikołajkowy Turniej Szachowy dla Dzieci i Młodzieży. Rywalizowało 77 miłośników „królewskiej gry” z województw : mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, których podzielono na trzy kategorie wiekowe: przedszkolaki, klasy I-III oraz klasy IV-VIII szkół podstawowych.

 • Puchar Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego 2019 – Rewelacyjna gra MKS Dobre Miasto

  W Nowym Mieście Lubawskim w sobotę (16 listopada) odbył się Ogólnopolski Turniej w Piłce Siatkowej ,,4" Chłopców. Startowały drużyny ze Starogardu Gdańskiego, Nowego Miasta Lubawskiego, z Grudziądza, Żuromina, Olsztyna i Dywit. W mocnym towarzystwie kilkunastu ekip doskonale wypadł MKS Dobre Miasto, ustępując tylko drużynie KaEmKa Starogard Gdański

 • I Mistrzostwa Warmii i Mazur (pełne wyniki) uwerturą do gali Battle od Barcja – Duże emocje w Bezledach

  W sobotę (16 listopada) w Bezledach odbyły się I Mistrzostwa Warmii i Mazur w kickboxingu kadetów starszych i młodszych w formule kick light . Do rywalizacji przystąpiło 150 młodych zawodników z 20 klubów. Mistrzostwa  Warmii i Mazur okazały się strzałem w dziesiątkę bo widać że zapotrzebowanie na kickboxing w województwie warmińsko-mazurskim jest spore i takie imprezy powinny być organizowane cyklicznie.

 • Polish Fighter Cup Szczecin 2019 – Medalowe żniwo Kurzętnika, Nowego Miasta Lubawskiego i Zalewa

  W Szczecinie odbył się POLISH FIGHTER CUP 2019 w kickboxingu. Startowało 305 sportowców z 51 klubów z najodleglejszych zakątków kraju. W tym gronie znaleźli się reprezentanci warmińsko-mazurskich sekcji: Zamku Expom Kurzętnik i MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie i KS Piechotka Team Zalewo. W sumie zdobyliśmy w tej imprezie 14 medali: 6 złotych, 4 srebrne i 4 brązowe.

 • Finał Wojewódzki „Moje Boisko Orlik 2012” Dobre Miasto 2019 – Chłopcy z Dywit ograli wszystkich

  W Dobrym Mieście odbył się w czwartek (17 października) finał Turniej Wojewódzkiego Igrzysk Dzieci „Moje Boisko Orlik 2012”. Rywalizowało pięć zespołów przy systemie każdy z każdym. Główne trofeum zdobyli chłopcy w SP Dywity, którzy odnieśli komplet zwycięstw, tracąc seta tylko w meczu w drugą drużyną turnieju – SP1 Dobre Miasto. Na podium stanęli też siatkarze SP 3 Gołdap.

 • III Maraton MTB O Puchar Wójta Gminy Rybno 2019 – Kolarze chcą cały czas jeździć

  W niedzielę (20 października) odbył się III Jesienny Maraton MTB o Puchar Wójta Gminy Rybno . Dość późny termin wyścigu okazał się atutem, bowiem zakończyły się duże cykle, a zawodnicy przed zimową przerwą chcą jeszcze trochę pojeździć. Rywalizowano na dwóch dystansach: 60 km i 30 km. Na tym krótszych startowało ponad 100 kolarzy. Dobra pogoda i świetna jak zwykle atmosfera sprawiły, że wszyscy byli bardzo zadowoleni.

 • V Bieg Pacółtowski 2019 – Lokalnie i bardzo sympatycznie

  W niedzielę (6 października) odbył się V Bieg Pacółtowski, który zgromadził na starcie ponad 50 uczestników. Rywalizowano na dystansach 2 km (2006 i młodsi) oraz 4 km (2005 i starsi). Impreza bardzo udana, która jest kolejnym przykładem, że w niewielkich społecznościach biegi będące najprostszą formą rekreacji są bardzo popularne. Zresztą w biegach wzięli też udział amatorzy z innych okolicznych miejscowości

 • III Memoriał Kazimierza Okołowskiego 2019 – W Nowym Mieście Lubawskim w blasku jupiterów

  W Nowym Mieście Lubawskim odbyły się 4 października Mistrzostwa Województwa Warmińsko –Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego. Rywalizacja przebiegała w Wieczornym Mitingu Lekkoatletycznym o Puchar Marszałka Województwa, był to jednocześnie III Memoriał Kazimierza Okołowskiego . Wystartowało ponad 200 uczniów głównie z powiatów nowomiejskiego i iławskiego, ale przyjechali z innych miejscowości regionu.