nowe miasto lubawskie

 • Ogólnopolskie Halowe Zawody „Lekkoatletyka dla każdego” Toruń 2019 – W rzutach i skokach lepiej niż w biegach

  W sobotę (30 listopada) w Toruniu odbyły się Ogólnopolskie Halowe Zawody „Lekkoatletyka dla każdego”. Startowały reprezentacje 16 województwa w kategoriach: U13 i U15. Ekipa Warmii i Mazur w młodszej grupie wiekowej zajęła dziewiąte, a w starszej jedenaste miejsce. Zwyciężyli młodzi lekkoatleci Mazowsza (w obu kategoriach) W każdej konkurencji reprezentacja wystawiała jednego zawodnika.

 • O Puchar Prezydenta Miasta Ełku 2019 – Pavel Shkapenko obronił się przed olsztyńską koalicją

  W niedziele (24 listopada) odbył się I Ogólnopolski Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Ełku. Do rywalizacji przystąpiło ponad 70 zawodniczek i zawodników, a triumfatorem w klasyfikacji open został znany szachista z Kaliningradu Pavel Shkapenko. Drugie miejsce zajął Krzysztof Budrewicz (UKS Kopernik Olsztyn)., a trzecie jeden z młodszych uczestników Michał Kozłowski (UKS Trzydziestka Olsztyn).

 • VI Bieg Niepodległości u Działyńskich Bratian 2019 – Maluchy i nestorzy z konkretnym przesłaniem

  W sobotę (16 listopada) w Bratianie odbył się VI Bieg Niepodległości u Działyńskich. W pięciu kategoriach kobiet i mężczyzn rywalizowało ponad 70 uczestników. Rozpiętość wiekowa biegaczy była ogromna, ale to tylko uatrakcyjniło imprezę. Główne konkurencje w kategorii open wygrali znani zawodnicy: Dorota Pawłowska (Kurzętnik) i Piotr Bielski (Radomno).

 • 41. Mikołajkowy Turniej dla Dzieci i Młodzieży Nowe Miasto Lubawskie – Wiktoria Dziodko nie zawiodła

  W sobotę (23 listopada) w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim odbył się 41. Mikołajkowy Turniej Szachowy dla Dzieci i Młodzieży. Rywalizowało 77 miłośników „królewskiej gry” z województw : mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego, których podzielono na trzy kategorie wiekowe: przedszkolaki, klasy I-III oraz klasy IV-VIII szkół podstawowych.

 • Puchar Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego 2019 – Rewelacyjna gra MKS Dobre Miasto

  W Nowym Mieście Lubawskim w sobotę (16 listopada) odbył się Ogólnopolski Turniej w Piłce Siatkowej ,,4" Chłopców. Startowały drużyny ze Starogardu Gdańskiego, Nowego Miasta Lubawskiego, z Grudziądza, Żuromina, Olsztyna i Dywit. W mocnym towarzystwie kilkunastu ekip doskonale wypadł MKS Dobre Miasto, ustępując tylko drużynie KaEmKa Starogard Gdański

 • I Mistrzostwa Warmii i Mazur (pełne wyniki) uwerturą do gali Battle od Barcja – Duże emocje w Bezledach

  W sobotę (16 listopada) w Bezledach odbyły się I Mistrzostwa Warmii i Mazur w kickboxingu kadetów starszych i młodszych w formule kick light . Do rywalizacji przystąpiło 150 młodych zawodników z 20 klubów. Mistrzostwa  Warmii i Mazur okazały się strzałem w dziesiątkę bo widać że zapotrzebowanie na kickboxing w województwie warmińsko-mazurskim jest spore i takie imprezy powinny być organizowane cyklicznie.

 • Polish Fighter Cup Szczecin 2019 – Medalowe żniwo Kurzętnika, Nowego Miasta Lubawskiego i Zalewa

  W Szczecinie odbył się POLISH FIGHTER CUP 2019 w kickboxingu. Startowało 305 sportowców z 51 klubów z najodleglejszych zakątków kraju. W tym gronie znaleźli się reprezentanci warmińsko-mazurskich sekcji: Zamku Expom Kurzętnik i MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie i KS Piechotka Team Zalewo. W sumie zdobyliśmy w tej imprezie 14 medali: 6 złotych, 4 srebrne i 4 brązowe.

 • Finał Wojewódzki „Moje Boisko Orlik 2012” Dobre Miasto 2019 – Chłopcy z Dywit ograli wszystkich

  W Dobrym Mieście odbył się w czwartek (17 października) finał Turniej Wojewódzkiego Igrzysk Dzieci „Moje Boisko Orlik 2012”. Rywalizowało pięć zespołów przy systemie każdy z każdym. Główne trofeum zdobyli chłopcy w SP Dywity, którzy odnieśli komplet zwycięstw, tracąc seta tylko w meczu w drugą drużyną turnieju – SP1 Dobre Miasto. Na podium stanęli też siatkarze SP 3 Gołdap.

 • III Maraton MTB O Puchar Wójta Gminy Rybno 2019 – Kolarze chcą cały czas jeździć

  W niedzielę (20 października) odbył się III Jesienny Maraton MTB o Puchar Wójta Gminy Rybno . Dość późny termin wyścigu okazał się atutem, bowiem zakończyły się duże cykle, a zawodnicy przed zimową przerwą chcą jeszcze trochę pojeździć. Rywalizowano na dwóch dystansach: 60 km i 30 km. Na tym krótszych startowało ponad 100 kolarzy. Dobra pogoda i świetna jak zwykle atmosfera sprawiły, że wszyscy byli bardzo zadowoleni.

 • V Bieg Pacółtowski 2019 – Lokalnie i bardzo sympatycznie

  W niedzielę (6 października) odbył się V Bieg Pacółtowski, który zgromadził na starcie ponad 50 uczestników. Rywalizowano na dystansach 2 km (2006 i młodsi) oraz 4 km (2005 i starsi). Impreza bardzo udana, która jest kolejnym przykładem, że w niewielkich społecznościach biegi będące najprostszą formą rekreacji są bardzo popularne. Zresztą w biegach wzięli też udział amatorzy z innych okolicznych miejscowości

 • III Memoriał Kazimierza Okołowskiego 2019 – W Nowym Mieście Lubawskim w blasku jupiterów

  W Nowym Mieście Lubawskim odbyły się 4 października Mistrzostwa Województwa Warmińsko –Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego. Rywalizacja przebiegała w Wieczornym Mitingu Lekkoatletycznym o Puchar Marszałka Województwa, był to jednocześnie III Memoriał Kazimierza Okołowskiego . Wystartowało ponad 200 uczniów głównie z powiatów nowomiejskiego i iławskiego, ale przyjechali z innych miejscowości regionu.

 • Eliminacje do OOM i MP Młodzików Olecko 2019 – Największe brawa dla Wiktorii

  W Olecku odbyły się w dniach 22/27 września eliminacje międzywojewódzkiej do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (U11 i U13) i Mistrzostw Polski Młodzików (U9). Startowali szachiści z sekcji mazowieckich i warmińsko-mazurskich. Do OOM kwalifikowało się po 4 najlepszych. W U11 turniej wygrała Wiktoria Zapałowska (MLKS Ostródzianka), Awans wywalczyła jeszcze Anna Kawa (UKS Kopernik Olsztyn), a wśród chłopców Maciej Kraśniewski (UKS Uzdowo) i Adam Zielonka (MLKS Ostródzianka).

 • XI Bieg uliczny ,,Liwa Cup - Prabuty 2019"- Panie zaimponowały, Monika Jackiewicz pierwsza, cztery w „10”

  W sobotę (21 września) odbył się XI Bieg uliczny ,,Liwa Cup - Prabuty 2019". W gronie prawie 100 startujących znalazło się sporo amatorów z województwa warmińsko-mazurskiego. Szczególnie zaimponowały panie. Wygrała Monika Jackiewicz (Kazanice), czwarta była Kamila Pawłowska (Marzęcice), piąta Alicja Misiak (Susz), a siódma Aleksandra Wantowska (Iława) – pierwsza w kat. K0/29. Czołowe szóstki w open nie były klasyfikowane w kategoriach.

 • Mały Memoriał J. Kusocińskiego MP U16 Tarnów 2019 – Srebro Daniela Żuchowskiego z LKS Lubawa, są czwarte miejsca sukces czy pech?

  W Tarnowie odbył się w weekend (21/22 września) Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego. Impreza uważana jest od wielu lat za Mistrzostwa Polski do lat 16. Dorobek lekkoatletów Warmii i Mazur jest niewielki. Zdobylismy jeden krążek. Srebro w rzucie oszczepem wywalczył Daniel Żuchowski z LKS Lubawa.Były też czwarte miejsca, które przyjmujemy z uznaniem, ale to przecież nie jest podium.

 • O Puchar Burmistrza Lubawy 2019 – Debliści w akcji, Żywicki i Boodhram najlepsi

  W sobotę (14 września) odbył się VIII Turniej Tenisowy Deblistów o Puchar Burmistrza Lubawy. Do rywalizacji przystąpiło 13 par z 9 miejscowości. Uczestnicy walczyli najpierw w grupach systemem każdy z każdym, po dwie najlepsze pary awansowały do ćwierćfinałów. Potem już obowiązywał play off. Wygrali panowie: Łukasz Żywicki (Nowe Miasto Lubawskie) i Ryszard Boodhram (Iława)

 • Liga Młodzików Warmii i Mazur 2019 – W Nowym Mieście Lubawskim najlepsze: Lidzbark Warmiński i Rybno

  W sobotę (8 września) w Nowym Mieście Lubawskim odbyła się Wojewódzka Liga Młodzików Warmii i Mazur w stylu klasycznych i zapasach młodziczek. Patronem imprezy był burmistrz Józef Blank. To pierwsze po wakacjach spotkanie. Startowali reprezentanci dziewięciu sekcji. W prestiżowych klasyfikacjach zespołowych zwyciężyli: LUKS Warmia Lidzbark Warmiński (chłopcy) i GSZS Rybno (dziewczęta)

 • III ORiSTO Bieg Stolarski o Złoty Hebel – Monika Jackiewicz miała swoich fanów

  W sobotę (14 września) w Grodzicznie odbył się ORiSTO Bieg Stolarki o „Złoty Hebel”. Impreza rozrasta się w trzeciej edycji uczestniczyło w biegu głównym ponad 200 zawodniczek i zawodników. Magnesem jest nie tylko przyjazna atmosfera, ale sporo atrakcyjnych nagród, bo organizatorzy zaproponowali wiele klasyfikacji, nie tylko ze względu na kategorie wiekowe. Wybrano najlepszych biegaczy w powiecie, gminie, także najszybszego stolarza i pracownika OriSTO.

 • Mityngi w Sztumie, Ciechanowie i Płocku – Optymistyczne występy, coraz szerszy front

  Lekkoatleci Warmii i Mazur podczas wakacji mieli przerwie w startach, ale nie próżnowali. Przebywali na zgrupowaniach, gdzie ciężko pracowali „ładując akumulatory” przed drugą częścią sezonu. Wrzesień zaplanowali na kolejne występy i dopóki aura jest względnie dobra starają się wykorzystać każdą możliwość startu. Ostatni obyły się ciekawe imprezy w Sztumie, Ciechanowie i Płocku. Cieszy udział zawodników wielu warmińsko-mazurskich sekcji.

 • 10 MTB Susz 2019 – Jedni ścigali się do utraty tchu, inni cieszyli się przyrodą

  W sobotę (14 września) odbył się jubileuszowy 10 MTB Susz. Zjawiło się ponad 200 uczestników przede wszystkich z Warmii i Mazur, ale również z innych rejonów, głównie Pomorza. Zaproponowano trzy dystanse: 47 km, 24 km i 12 km. Na średnim wystartowało ponad 150 kolarzy. Trasa była bardzo atrakcyjna, można było się ścigać do utraty tchu lun przejechać dystans podziwiając piękno przyrody.

 • Mędzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Olecko 2019 (pełne wyniki)– Piękny bilans Warmii i Mazur

  W Olecku odbyły się w sobotę (7 września) Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (U16) w lekkiej atletyce. Jak zwykle zawodnicy warmińsko-mazurskich sekcji skonfrontowali swe możliwości z rówieśnikami z Mazowsza. To przeciwnicy dysponujący znacznie większym potencjałem, dlatego cieszy piękny bilans Warmii i Mazur (11 zł, 5 sr, 13 br.), Nim zaprezentujemy komplet wyników przedstawiamy lekkoatletów, którzy stanęli na podium.