nowe miasto lubawskie

 • CIACHO CUP Lubawa 2019 – Wszystkie łupy dla Żuromina

  Aż 31 zawodników uczestniczyło w sobotę (20 lipca) w lubawskim turnieju tenisowym„Ciacho” Cup. Nazwa zdecydowanie nawiązywała do sponsora, którym była Cukierni Szczepańscy. Zafundowała wszystkim słodkości, z których słynie, a najlepszym: puchary i nagrody rzeczowe. Impreza bardzo atrakcyjna, bowiem zgłosili się tenisiści amatorzy z 12 miejscowości, także spoza województwa warmińsko-mazurskiego.

 • OOM Lubuskie Poznań 2019 – Piękne zwieńczenie, Alicja Gajewska do brązu dołożyła złoto, wracamy z pięcioma medalami

  W dniach 10/12 lipca w Poznaniu odbywała się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w lekkiej atletyce. Startowali juniorzy młodsi (U18) w tym reprezentacja klubów warmińsko-mazurskich.  Zdobylismy pięc medali, Złoty i brązowy wywalczyła Alicja Gajewska (Zatoka Braniewo) - dysk i kula, srebrne: Daria Siemińska (LKS Lubawa) - kula  i Kacper Lewalski (Truso Elbląg) -800 m, brązowy: Jakub Kozacki (AZS UWM) -  400 metrów.

 • Puchar Bałtyku Darłówko 2019 – Adam Jordan piąty w Open A, Wiktoria Dziodko na podium w Open D

  W Darłówku zakończył się 30 czerwca III Międzynarodowy Festiwal Szachowy "Puchar Bałtyku". Uczestników podzielono na cztery grupy turniejowe(kryteriami były: ranking i wiek). W Open A wysokie piąte miejsce zajął Adam Jordan (UKS Trzydziestka Olsztyn), w grupie B jedenasty był Paweł Strepikowski (UKS Trzydziestka), w Open C pietnasty Mateusz Nowak (Hetman Pionier Kętrzyn), a w grupie D trzecia (pierwsza z kobiet) Wiktoria Dziodko (Hetman Nowe Miasto Lubawskie)

 • Optymistyczny sprawdzian przed OOM Warszawa 2019 – A weryfikacja już niebawem

  W najbliższą środę (10 lipca) rozpoczyna się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w lekkiej atletyce. Ostatnim sprawdzianem był piątkowy (5 lipca) mityng kontrolny w Warszawie. I wypadł on optymistycznie. Dobrze pobiegły na średnich dystansach: Kinga Kornacka (Drwęca Nowe Misto Lubawskie) oraz Julia Pętlicka i Wiktoria Domurat (obie AZS UWM). Rekord życiowy na 200 metrów ustanowiła Alicja Piechocka (MLKS Ostróda). Nieźle spisał się Kacper Wira (Truso).

 • VIII Dycha Anny Wazówny Brodnica 2019 – Martyna Konarzewska w roli głównej

  W sobotę (6 lipca)w Brodnicy odbyła się VIII Dycha Anny Wazówny, której towarzyszył Bieg na 5 km. Zainteresowanie bardzo duże, w sumie około 300 uczestników w tym duże grupa z województwa warmińsko -mazurskiego, głównie z Lubawy, Nowego Miasta Lubawskiego, Iławy, Ostródy, Działdowa, Lidzbarka i Elbląga. Martyna Konarzewska z Działdowa okazała się najlepsza w biegu głównym na 10 km.

 • MP Juniorów U20 Racibórz 2019 - Sześć medali, złoto i srebro Klaudia Nazarowicz, złoto sztafeta 4x100 m AZS UWM, srebro i brąz Alicja Potasznik, srebro Kacper Rudnik

  W Raciborzu zakończyły sie 5 lipca lipca Mistrzostwa Polski Juniorów w lekkiej atletyce. Ekipa  Warmii i Mazur  wraca w sześcioma medalami. Złoto w trójskoku i srebro w skoku w dal zdobyła Klaudia Nazarowicz (Sokół Węgorzewo), złoto sztafeta AZS UWM Olsztyn 4 razy 100 m dziewcząt, srebro i brąz Alicja Potasznik (AZS UWM) na 100 m i 200 m, srebro Kacper Rudnik (NKS Nowe Miasto Lubawskie) w trójskoku.

 • MP Mastersów Białystok 2019 – Warmia i Mazury 42 medale, ale to tylko symbole z radości uprawiania sportu

  W Białymstoku odbyły się w weekend (29/30 czerwca) Mistrzostwa Polski Mastersów w lekkiej atletyce. W stolicy Podlasia zjawiło się kilkuset uczestników, głównie byłych sportowców wyczynowych, ale nie brakowało osób, które pokochały lekkoatletykę później i teraz startują w imprezach weteranów. Ekipa Warmii i Mazur spisała się wyśmienicie zdobywając 42 medale: 23 złote, 8 srebrnych i 11 brązowych.

 • Daria Siemińska z reprezentacją jedzie do Kijowa – Koledzy walczyli w Toruniu

  Utalentowana miotaczka LKS Lubawa Daria Siemińska będzie reprezentowała Polskę w wielomeczu lekkoatletycznym U18 w Kijowie: Ukraina-Polska-Turcja-Białoruś-Rumunia. Niedawno startowała z powodzeniem w Austrii, widać, że zyskała uznanie selekcjonerów, a więc kolejny diamencik z LKS Lubawa wystąpi w biało-czerwonym stroju. Życzymy powodzenia, tymczasem koledzy Darii sprawdzili formę w Toruniu.

 • MP Masters w Pięciobojach Klasycznym i Rzutowym oraz Trójboju Sprinterskim Toruń 2019 – Warmia i Mazury na topie

  W Toruniu odbyły się w sobotę (15 czerwca) 27 Mistrzostwa Polski Masters w Pięciobojach Rzutowych i Pięcioboju Klasycznym oraz 4 Mistrzostwa Masters w Trójboju Sprinterskim. Znów dali o sobie znać reprezentacji Warmii i Mazur, którzy wrócili z bogatym łupem medalowym. Zaimponował Marek Grzyb (Olsztyn), który wygrał rywalizacje w pięcioboju klasycznym w open i swojej grupie wiekowej

 • Finały Mistrzostw Województwa W-M SZS w „3” Igrzyska Dzieci - Radość w Lechowie i Dywitach

  W finałowych turniejach Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w siatkarskich „3” (Igrzyska Dzieci) wśród dziewcząt triumfowały uczennice SP Lechowo przed SP 4 Ełk i SP 7 Bartoszyce. W rywalizacji chłopców tytuł zdobyli siatkarze SP Dywity.

 • Finał Nestle Cup Warszawa 2019 – Pierwsze rekordy pod bacznym okiem mistrzów

  W piątek (7 czerwca) na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbyły się finałowe zawody Nestle Cup. To zwieńczenie całorocznych działań w ramach programu Lekkoatletyka dla każdego, promującego aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży. Projekt realizuje Polski Związek Lekkiej Atletyki pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministerstwa Edukacji. Nestlé Polska jest partnerem strategicznym.

 • I Puchar Kujaw Włocławek 2019 – Forma idzie w górę

  W sobotę (1 czerwca) we Włocławku odbył się Lekkoatletyczny Puchar Kujaw. Jest to nowa impreza w kalendarzu, a od razu wzbudziła zainteresowanie, także w sekcjach okręgu warmińsko-mazurskiego. Zjawili się lekkoatleci z Elbląga, Pasłęka, Susza, Nowego Maista Lubawskiego i Lidzbarka Welskiego. Była to głównie młodzież przygotowująca się do najważniejszych zawodów w sezonie.

 • Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS Zamość 2019 – Podwójne medale to dopiero radość

  W miniony weekend (1/2 czerwca) Zamościu odbyły się Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w lekkiej atletyce. Rywalizowano w trzech grupach wiekowych: seniorów, U 20 i U18. Reprezentację Warmii i Mazur tworzyli zawodnicy z klubów LZS z: Nowego Miasta Lubawskiego, Lubawy, Węgorzewa, Dywit, Kurzętnika, Działdowa, Pasłęka i Ornety. Nasz dorobek do 11 medali: 3 złote, 7 srebrnych i 1 brązowy.

 • Lipa MTB Maraton 2019 – Desant z Warmii i Mazur niezawodny

  W sobotę (1 czerwca) w Lipnie odbył się Lipa MTB Maraton, w którym czołowe role odegrali kolarze Warmii i Mazur. Na długim dystansie bezkonkurencyjny okazał się Jarosław Wołosiuk, a trzeci był Andrzej Poczopko (obaj z Olsztyna). Pabowie: Andrzej i Jarosław bezapelacyjnie wygrali swoje kategorie wiekowe. Na krótkim dystansie znakomitym finiszem popisał się Marcin Marchlewski (Lubawa), który minimalnie wyprzedził rywala z Mławy.

 • Mistrzostwa Województwa U18 i U20 Lubawa – Daria przyjmowała gratulacje, Kacper szybki na 400 m, emocjonujące sztafety

  W niedzielę (19 maja) w Lubawie odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko - Mazurskiego U18 i U20 w lekkiej atletyce. Impreza miała charakter otwarty, startowali też starsi lekkoatleci (powyżej 20 lat) ,ale i młodsi poniżej 16 roku życia. Medale przyznawano zgodnie z regulaminem najwyżej sklasyfikowanym juniorom i juniorom młodszym. Pogoda dopisała, zawody oglądało się z duża przyjemnością.

 • Sprawdzianów ciąg dalszy – W Warszawie dobre biegi Potasznik, Kubickiej i Kozackiego, w Brodnicy błysnęli Lewalski i Rudnik

  Sprawdzianów lekkoatletów ciąg dalszy. Do szczytu sezonu jeszcze kilka tygodni i każdy weekend to sprawdzian formy lekkoatletów Warmii i Mazur. Zawodnicy AZS UWM Olsztyn uczestniczyli dwa razy z rzędu w Warszawskiej Lidze, gdzie na szczególne wyróżnienie zasłużyli Alicja Potasznik na 100 m -11.94, Julia Kubicka na 400 m 58.65 i Jakub Kozacki na 400 m. 49.85 W Brodnicy w Memoriale Dominika Sucheńskiego wiał bardzo mocny przeciwny dla sprinterów wiatr.

 • Ogólnopolski Mityng Toruń 2019 – Trenujemy, a w przerywnikach startujemy...

  W sobotę (18 maja) w Toruniu odbył się Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny. Startowali też zawodnicy sekcji warmińsko-mazurskich z: Nowego Miasta Lubawskiego, Olsztyna i Lidzbarka Warmińskiego. Duża grupa wystartowała na 800 metrów, gdzie najlepszy czas uzyskała Justyna Jelska (AZS UWM). W pchnięciu kulą i rzucie dyskiem wystąpiła Alicja Gajewska (Zatoka Braniewo), a Kacper Rudnik (NKS NML) w skoku w dal. Na razie to sprawdziany...

 • VII Ogólnopolski Mityng Masters w rzutach Nowe Miasto Lubawskie 2019 – Weterani jak zwykle w formie

  W sobotę (11 maja ) na zmodernizowanym stadionie MOSiR w Nowym Mieście Lubawskimodbył się VII Ogólnopolski Mityng Masters w rzutach lekkoatletycznych . Do sportowej rywalizacji przystąpiło 44 zawodników reprezentujących kilkanaście klubów sportowych z całego kraju. Rywalizowano w takich konkurencjach jak: pchnięcie kulą, rzuty: dyskiem, dyskiem greckim, młotem szkockim oraz ciężarkiem.

 • Ogólnopolski Mityng Toruń 2019 – Szlifowania formy ciąg dalszy

  Duża grupa zawodników z sekcji warmińsko-mazurskich uczestniczyła w sobotę (11 maja) w Ogólnopolskim Mityngu Lekkoatletycznym w Toruniu. Wystartowały różne grupy wiekowe, był to kolejny po lidzbarkiej imprezie otwarcia sezonu sprawdzian formy. Podajemy wyniki wszystkich naszych reprezentantów bez uwzględniania miejsc zajętych w konkurencjach biegowych.

 • Drużynowe Mistrzostwa Województwa 2019 – Na podium tylko Olsztyn, a złoto zdobył UKS Kopernik

  W sobotę (11 maja) w Olsztynie odbył się czwarty, zarazem ostatni zjazd Drużynowych Mistrzostw Województwa w szachach. Na podium stanęły trzy zespoły olsztyńskie. Zloty medal wywalczyli szachiści UKS Kopernik, srebro przypadło zawodnikom UKS Trzydziestka, a brąz zdobył UKS Debiut Dziesiątka. W rywalizacji uczestniczyło osiem drużyn.