Morąg

 • 43 Listopadowy Turniej Gdańsk 2019 – Juniorzy KS Szczypiorniak Olsztyn z głównym trofeum, brawa dla Elbląga, Kętrzyna i Olecka

  W Gdańsku odbył się w dniach 8/10 listopada 43 Listopadowy Turniej Piłki Ręcznej. W czterech kategoriach wiekowych (dzieci, młodzików, juniorów młodszych i juniorów) wystartowało prawie 60 zespołów, w tym także mocne ekipy z Białorusi, które zresztą odegrały wiodące role. My też mieliśmy powody do radości, bowiem złoty medal w w grupie juniorów wywalczyli zawodnicy KS Szczypiorniak Olsztyn., a MVP turnieju został Robert Targoński. Truso Elbląg na 5 miejscu.

 • W ligach wojewódzkich chłopców – Pierwszymi liderami: MDK Bartoszyce i MKS Truso Elbląg

  W weekend (26/27 października) rozpoczęły się rozgrywki ligi wojewódzkiej chłopców młodszych (2008 r) i starszych (2007 r). Rywalizacja przebiega systemem turniejowym, ale jest tak zorganizowana, by każdy zmierzył się z rywalem dwukrotnie. Chłopcy młodsi walczyli w Bartoszycach, gdzie dominowali gospodarze, w grupie starszej odbyły się tylko trzy spotkania, w których komplet punktów zgromadził MKS Truso Elblag.

 • Puchar Polski Legionowo Cup 2019 - Pół setki medali Warmii i Mazur – to jest wynik!

  W weekend (18/20 października) w Legionowie odbyła się pierwsza edycja Pucharu Polski na rok 2020 w Taekwondo Olimpijskim. Rywalizowano w kategoriach wiekowych: senior, junior, kadet i młodzik - zgodnych z rokiem 2020. Ekipa olsztyńska mająca wspólny szyld – Taekwondo Olsztyn (Start – młodzicy i kadeci, AZS UWM – juniorzy i seniorzy) wygrała klasyfikacje drużynową w seniorach, juniorach i kadetach – w młodzikach zajęła drugie miejsce, za klubem z Białorusi.

 • Techniczne MP w taekwondo Białystok 2019 – Tytuły Victorii Morąg

  W sobotę (12 października) w Białymstoku odbyły się XI Techniczne Mistrzostwa Polski w Taekwondo, o medale rywalizowały także osoby niepełnosprawne. Doskonale spisali się reprezentanci UKS Victoria Morąg. Złoty medal w kat, 10/11 lat zdobył Bartosz Drzymicki, brązowy w kat. 12/14 lat Miłosz Iwaniec. Justyna Konieczna zajęła pierwsze miejsce wśród osób niepełnosprawnych w kat. P10.

 • VI MP Geodetów Kazimierza Wielka 2019 - Michał Ogrodniczak i Olsztyn bezkonkurencyjni

  W weekend (21/22 września) w Kazimierzy Wielkiej (woj. świętokrzyskie) już po raz szósty odbyły się Mistrzostwa Polski Geodetów w Tenisie Stołowym. Rywalizowało 36 zawodniczek i zawodników z województw: lubelskiego, małopolskiego, mazowieckiego, opolskiego, podkarpackiego, śląskiego, świętokrzyskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Wiodące role w MP odegrali geodeci z Warmii i Mazur

 • VIII Turniej o Puchar Prezydenta Elbląga 2019 – Duża frekwencja, wysoki poziom

  W sobotę (7 września) odbył się VIII Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Prezydenta Miasta Elbląga. Do rywalizacji przystąpiło 120 zawodników w siedmiu kategoriach z Kaliningradu, Działdowa, Rumi, Olsztyna , Pruszkowa, Kwidzyna, Łodzi, Gdańska, Morąga, Lidzbarka Warmińskiego, Nowego Stawu, Chojnic, Kmiecina, Iławy, Starogardu Gdańskiego, Elbląga.

 • Ligi wojewódzkie ruszają w połowie października – Terminarze gotowe, można szlifować formę...

  Nowo powstały Warmińsko-Mazurski Okrągowy Związek Piłki Recznej szybko zabrał się do pracy organizacyjnej. W sobotę (31 sierpnia) na zebraniu przedstawicieli wszystkich klubów regionu dokonano losowania rozgrywek we wszystkich grupach wiekowych. Nie udało się niestety skompletować uczestników III ligi seniorów, choć po cichu na to liczyliśmy. Pozostałe grupy wiekowe mężczyzn wystartują w komplecie.

 • Akcenty warmińsko-mazurskie w biegach – Rafał Wiśniewski w Łodzi, Zbigniew Juszkiewicz w Jastarni, Paweł Wardziński w Redzie

  W miniony weekend (24/25 sierpnia) w kilku prestiżowych biegach długodystansowych z dobrej strony pokazali się reprezentanci województwa warmińsko-mazurskiego. W 9 Biegu Fabrykanta w Łodzi startowało ponad tysiąc uczestników. Szósty na mecie zameldował się olsztynianin Rafał Wiśniewski. Beata Nienadowska (Elbląg) była druga w kat. K50 i trzecia w klasyfikacji służb mundurowych. Katarzyna Krawczyk (Mrągowo) dziesiąta wśród pracowników oświaty.

 • Wyścig Dookoła Molo (3) Sopot 2019 – Szymon Kapała trzeci, a w generalce pierwszy, podobnie Joanna Szota

  W miniona sobotę (24 sierpnia) odbył się trzeci, a zarazem ostatni w tym sezonie Wyścig Pływacki Dookoła Sopockiego Molo. W gronie około 200 uczestników dobrze zaprezentowali się reprezentanci województwa warmińsko-mazurskiego. Rywalizacje wygrał Grzegorz Mończak (Daszewice) przed pochodzącym z Olsztyna, a mieszkającym w Gdańsku Marcinem Rżyskim, a trzeci był Szymon Kapała – zawodnik Kormorana Olsztyn.

 • Woda Bydgoska 2019 – Karty rozdawał Krzysztof Pielowski

  W czwartek (15 sierpnia) na Brdzie odbyła się impreza pod nazwą „Bydgoska Woda”. Baza uczestników (około pół tysiąca) była Wyspa Młyńska, a program imprezy obejmował pięć konkurencji. W trzech z nich wystartował najlepszy pływak długodystansowy w Polsce olsztynianin Krzysztof Pielowski . Dwukrotnie stanął na najwyższym stopniu podium, skutecznie wzmocnił też sztafetę olsztyńskich mastersów.

 • Na „Kętrzyniance” Olsztyn górą – W Kretowinach liderem Adrian Polewaczyk

  W sobotę (10 sierpnia) na obiektach „Kętrzynianki” odbył się Turniej Siatkówki Plażowej Mężczyzn. W rozgrywkach wzięło udział dziewięć par z terenu województwa warmińsko-mazurskiego oraz jedna z mazowieckiego. W finale Dariusz Paszkowski i Piotr Szempliński (Olsztyn), pokonali rywali ze Szczytna parę: Jakub Boczar/Andrzej Hain

 • V Mistrzostwa Świata Indiaca. Tartu 2019 - Każdy start to nowe doświadczenie.

  W estońskim mieście Tartu w dniach 26/31 lipca lipca odbyły się V Mistrzostwa Świata Indiaca. Była to druga impreza tej rangi, w której wystąpili dorośli morążanie. Tegoroczne mistrzostwa zgromadziły na stracie 47 drużyn z siedmiu państw tj. Estonia, Niemcy, Belgia, Japonia, Luxemburg, Szwajcaria i Polska.

 • W Węgorzewie para olsztyńsko-giżycka najlepsza – W Kretowinach po raz czwarty

  Na Plaży Miejskiej Mamry odbyły się w sobotę ( 28 lipca) Otwarte Mistrzostwa Węgorzewa w siatkówce plażowej. Do rywalizacji stanęło siedem par z kilku miejscowości województwa warmińsko-mazurskiego. Obowiązywał system brazylijskie (do dwóch porażek). Mimo upału turniej stał na wysokim poziomie, a tytuł wywalczyli: Rafał Gnatowski z Olsztyna i Jędrzej Arian z Giżycka.

 • O Puchar Burmistrza Morąga w Kretowinach – Zdecydowanym liderem Krzysztof Rawski

  Od wielu lat w Kretowinach odbywa się w okresie wakacyjnym cykl turniejów siatkówki plażowej o Puchar Burmistrza Morąga. Warunki są znakomite, stworzone do tej dyscypliny sportu. Za nami trzy imprezy tego sezonu. Zdecydowanym liderem klasyfikacji generalnej jest Krzysztof Rawski (Morąg), który zdobył komplet punktów. W dwóch turniejach jego partnerem był Adrian Polewaczyk, w jednym Damian Siniarski.

 • Uniwersjada Neapol 2019 – Karolina Ziejewska odpadła w I rundze

  Ostatnim reprezentantem Warmii i Mazur w Uniwersjadzie w Neapolu była przedstawicielka taekwondo Karolina Ziejewska (AZS UWM Olsztyn). Występująca w kategorii 62 kg wychowanka UKS Victoria Morąg już w pierwszej rundzie przegrała z Rosjanką Juliją Turutiną. Wcześniej Konrad Bukowiecki (AZS UWM) zdobył złoto w pchnięciu kulą, a Maciej Kowalewicz (TS Gwardia Olsztyn, UWM) był piąty w strzelectwie (mikst). Na zdjęciu Karolina, gdy reprezentowała UKS Victoria.

 • XXI Ogólnopolski Bieg o Kryształową Perłę Jeziora Narie 2019 – Cross , który pamięta się całe życie

  W sobotę (6 lipca) w Kretowinach odbył się XXI Ogólnopolski Bieg o Kryształową Perłę Jeziora Narie. To impreza szczególna. Przede wszystkim dystans 33 km i bardzo urozmaicona trasa stawiają przed uczestnikami duże wymagania. Ale jak się okazuje stanowi to dodatkową motywację. W tym roku metę osiągnęło ponad 230 zawodniczek i zawodników. Pierwszy przybiegł mieszkaniec Torunia Damian Kłopotek.

 • Puchar Warmii i Mazur na Wodach Otwartych Rajgród 2019 – Trójka: Palmi-Kukiełko. Gregorowicz i Gabiec dyktowała warunki

  W sobotę (6 lipca) w Rajgrodzie odbył się czwarty wyścig piątej edycji Pucharu Warmii i Mazur w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych. Frekwencja nie była rekordowa, ale dystans 5 km (zazwyczaj wynosi 3 km) stał się dużym wyzwaniem. Warunki dyktowała trójka zawodników: Mieszko Palmi-Kukiełko (Wejsuny), Paweł Gregorowicz (Olsztyn) i Mariusz Gabiec (Olsztyn), którzy w takiej kolejności minęli metę z dość wyraźna przewagą nad rywalami.

 • Nocny Bieg Świętojański z Bankiem PKO Polskim Gdynia 2019 – Dużo nas w pierwszej setce, na podium: M. Sudzińska i Sł. Adamusiak

  Z piątku na sobotę (28/29 czerwca) odbył się w Gdyni Nocny Bieg Świętojański z Bankiem PKO Polskim. Wystartowało prawie trzy tysiące uczestników głównie z Trójmiasta, ale sporą grupę stanowili zawodnicy z województwa warmińsko-mazurskiego. Wprawdzie zabrakło ich w klasyfikacji open w Top 10, ale aż 13 osób przybiegło na metę z czołowej setce, a przy takiej frekwencji to duża nobilitacja.

 • Finał Wojewódzki SZS w Indiace Morąg 2019 – Między sobą, ale bez taryfy ulgowej

  W środę (12 czerwca) w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Morągu odbył się Finał Wojewódzki Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Indiace Drużyn Mieszanych. Turniej rozegrany został w trzech kategoriach wiekowych: Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Licealiady. Mekką tej dyscypliny w regionie jest Morąg i to gospodarze między sobą rozdzielili medale.

 • Triathlon Charzykowy 2019 – Na podium tylko weteran

  W niedzielę (9 czerwca) odbył się Triathlon Charzykowy 2019. Rywalizowano w kilku konkurencjach. Nieliczna ekipa Warmii i Mazur wystąpiła w dwóch. Miejsce na podium (trzecie) w kategorii M60/69 1/4 Iron wywalczył Stanisław Gierasimczyk (Morąg) . Jego syn Rafał był najwyżej sklasyfikowany w open na tym dystansie – 30 miejsce (8 w M19/28). W sprincie Krzysztof Litwiniuk z Olsztyna był 16.