Morąg

 • VII Bieg Ulicznych Szlakiem Morąskich Zabytków 2019 – Mury patrzą, a Ty mkniesz do mety

  W niedzielę (7 kwietnia) o godz. 15 odbędzie się VII Bieg Ulicznych Szlakiem Morąskich Zabytkówjedna z najciekawszych imprez w kalendarzu sportowym Warmii i Mazur. Start i metę przewidziano na Placu Jana Pawła II w Morągu (koło Ratusza), a trasa długości 10 km (4 pętle) przebiegać będzie ulicami miasta. Zapisyhttps://elektronicznezapisy.pl/event/3499.html

 • II Olsztyński Sztafetowy Bieg Kobiet 2019 – Aniołki Pawełka w całej krasie

  W niedzielę (10 marca) w Parku Centralnym odbył się II Olsztyński Sztafetowy Bieg Kobiet. Zainteresowanie imprezą przerosło najśmielsze oczekiwania. Do rywalizacji stanęło aż 60 czteroosobowych zespołów ( w sumie 240 zawodniczek), które miały do pokonania dystans 6 km (1.5 km jedna zmiana). Oprócz mieszkanek Olsztyna wiele było pań z różnych miejscowości województwa.

 • Bieg z okazji Dnia Kobiet Malbork 2019 – Adam Serocki minimalnie przegrał finisz, szybki marsz Marcina Jankowskiegp

  W Malborku odbył się w niedziele (10 marca) Bieg z okazji Dnia Kobiet. Startowało około 250 uczestników, a w czołówce przybiegli reprezentanci województwa warmińsko-mazurskiego.Adam Serocki (Elbląg) zajął drugie miejsce w open i wygrał kat. 40/49. Przybiegła w tym samym czasie co zwycięzca. Czwarty na mecie był mieszkaniec Morąga Jacek Szczygłowski.

 • 7 Grand Prix Polski Weteranów Kwidzyn 2019 – Na podium: Anita Myrchel-Rutkowska, Zenon Kastrau, Tomasz Okuniewicz i Bolesław Krawczyk

  W Kwidzynieodbywał się w weekend (9/10 marca) 7 Grand Prix Polski Weteranów.  Po sobotnich eliminacjach 13 zawodników z Warmii i Mazur wystąpiło w głównej rywalizacji. Drugie miejsce w kat. M60 zajął Zenon Kastrau (Olsztyn), a trzecie Tomasz Okuniewicz (Skup) w M60 i w M65 Bolesław Krawczyk (Olsztyn) W K40  Anita Myrchel-Rutkowska (Olsztyn)była trzecia, ale tu startowały cztery zawodniczki.

 • Regionalna Amatorska Liga Malbork 2018/19 – Wikingowie stracili szansę

  Zakończyły się rozgrywki Regionalnej Amatorskiej Ligi Hokeja na Lodzie. W tym sezonie na lodowisku z Malborku przez wiele weekendów rywalizowało zaledwie sześć zespołów, w tym dwa z województwa warmińsko-mazurskiego. Bardzo bliscy zdobycia tytułu mistrzowskiego byli elbląscy Wikingowie, którzy prowadzili do ostatniej kolejki.

 • Finały Żaków w Morągu (2011) i Korszach (2010) – Lidzbark Warmiński i Iława dumne ze swoich chłopców

  W miniony weekend (23/24 lutego) w Morągu i Korszach odbyły się finałowe turnieje wojewódzkie żaków: 2011 i 2010. W obu turniejach rywalizowało po sześć zespołów, wyłonionych wcześniej w eliminacjach. W młodszym roczniku triumfowali piłkarze MKS Polonia Lidzbark Warmiński, w starszym zwyciężył UKS Mały Jeziorak Iława. Walka była wyrównana, każdy mecz przyniósł dużo emocji.

 • Finały Mistrzostw Województwa Żaków (2010 i 2011) – Decydujące gry w Korszach i Morągu

  W najbliższy weekend (23/24 lutego) odbędą się finałowe turnieje mistrzostw województwa: żaków (2010) i żaków młodszych (2001). Niedawno odbyły się po trzy imprezy półfinałowe, z których po dwie najlepsze drużyny awansowały do decydującej rozgrywki. W tej sytuacji do gry o medale w Korszach i Morągu przystąpi po sześć zespołów. Poniżej prezentujemy rezultaty półfinałów.

 • Trójmiejski Ultra Track 2019 – W dziesiątce: Tomasz Kopcewicz i Joanna Miller

  W niedziele (17 lutego) w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym odbył się Ultra Track– cross długodystansowy. Organizatorzy zaproponowali uczestnikom trzy warianty: TUT (68 km), Szybka czterdziestka (40 km) i Grupa piętnastka (15 km). We wszystkich próbach rywalizowali mieszkańcy Warmii i Mazur ich choć wielkich sukcesów nie odnieśli, to jednak zaznaczyli swa obecność

 • V Turniej o Puchar Burmistrza Morąg 2019 – EKH Wiking Elbląg z głównym trofeum

  W weekend (9/10 lutego) odbył się turniej hokeja na lodzie o Puchar Bumistrza Morąga. Rywalizowało osiem zespołów, blisko 80 zawodników z Olsztyna, Elbląga, Gardeji, Malborka, Gdańska i Morąga. Gospodarze i Gardeja wystawiły po dwie ekipy. Uczestników podzielono na dwie grupy (każdy z każdym). Potem w strefach 5/8 1/4   obowiązywał play off. Główne trofeum zdobyli hokeiści EKH Wiking Elbląg

 • O Puchar Burmistrza Lidzbarka Warmińskiego 2019 – Strzelanie karnych w cenie, Luno Jeziorany najlepsze

  W niedzielę (20 stycznia) w miejskiej hali widowiskowo-sportowej w Lidzbarku Warmińskimodbył się IV Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Jacka Wiśniowskiego.Rywalizowało dziesięć zespołów amatorskich, które najpierw podzielono na dwie grupy (system każdy z każdym). Po dwie najlepsze ekipy awansowały do półfinałów, gdzie obowiązywał play off. Turniej wygrała drużyna Luno Jeziorany.

 • Ligi siatkówki w Dobrym Mieście, Bartoszycach i Kętrzynie – Najważniejsze to grać!

  Dość szeroko relacjonujemy wydarzenia z Olsztyńskiej Ligi Siatkówki Amatorskiej, gdzie startuje ponad 20 zespołów. Rozgrywki funkcjonują tez w innych miejscowościach, może w mniejszym wymiarze, ale najważniejsze, że nie brakuje chętnych , spontanicznie powstają drużyny, które uczestniczą w cyklicznej rywalizacji. Dziś o sytuacji w ligach w Dobrym Mieście, Bartoszycach i Kętrzynie. Zapraszamy tez do udziału w lidze w Morągu.

 • Paged Morąg Cup (rocznik 2008) Morąg 2019 – Stomil SA z kolejnym trofeum

  W niedzielę (13 stycznia) odbył się halowy turniej piłkarski chłopców rocznika 2008 – Paged Morąg Cup. W rywalizacji uczestniczyło 12 zespołów w pierwszej fazie podzielonych na dwie grupy eliminacyjne, gdzie obowiązywał system każdy z każdym. Po dwie najlepsze drużyny awansowały do finału zaliczeniem wyniku z eliminacji. W efekcie zwyciężył AS Stomil Olsztyn przed Piłeczką Pruszcz Gdański, AP Ostróda i Huraganem Morąg.

 • Amatorska Liga w Morągu 2018/19 – Miłakowo nie zmarnowało szansy

  W piątek (4 stycznia) zakończyły się rozgrywki Amatorskiej Ligi Siatkówki w Morągu. W rywalizacji przez kilka tygodni uczestniczyło osiem drużyn, także z okolicznych miast. Ton walce nadawali zawodnicy z Miłakowa oraz Tech Betu. Przed ostatnią kolejką zespoły dzielił tylko punkt. Drużyna z Miłakowa nie zmarnowała szansy i wygrywając ostatni mecz zapewniła sobie tytuł mistrzowski.

 • Ełcka Zmarzlina 2019 – Po takiej zaprawie każdy czuje się mocny

  W weekend (4/5 stycznia) odbył się Ełcki Maraton Pieszy – Ełcka Zmarzlina. W tegorocznej imprezie udział wzięło ponad pół tysiąca zawodniczek i zawodników, którzy startowali na trzech dystansach: 20 km, 50 km i 100 km. Na tym ostatnim uczestnicy walczyli o tytuł mistrza Polski w Pieszych Maratonach na Orientację. Cieszy szczególnie bardzo liczna frekwencja reprezentantów Warmii i Mazur.

 • Sylwestrowe granie w Indiaca Morąg 2018 - Tym razem na luzie...

  W sobotę (29 grudnia) morąska grupa Indiaca zebrała się w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Morągu, aby na sportowo pożegnać mijający rok oraz utracić nieco poświątecznych kalorii. Tematem przewodnim był oczywiście Sylwester, tym samym w sportowym stroju nie mogło zabraknąć akcentów charakterystycznych dla ostatniego dnia starego roku..

 • Wojewódzka Licealiada w Unihokeju 2018 – Oba tytuły dla ZSL Morąg

  W czwartek (21 grudnia) w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Morągu odbył się Finał Wojewódzki Warmińsko-Mazurskiego SzkolnegoZwiązku Sportowego w Unihokeju Dziewcząt i Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych. W turnieju wzięły udział trzy drużyny dziewcząt i trzy drużyny chłopców. Oba tytuły zdobył Zespół Szkł Licealnych z Morąga. Organizatorem zawodów był Urząd Miejski.

 • Regionalna Amatorska Liga 2018/19 – Krążek w grze. W derbach lepszy Grom, wyżej w tabeli Wiking

  W grudniu odbyły się z trzy kolejki Regionalnej Amatorskiej Ligi w hokeju na lodzie, które organizatorem i gospodarzem są Bombers Malbork. W tym sezonie w rywalizacji uczestniczy tylko sześć zespołów, w tym dwa z województwa warmińsko-mazurskiego. Już w pierwszej serii doszło do derbów, w którym Grom Morąg pokonał Wikinga Elbląg 3:2, ale na razie wyżej w tabeli są elblążanie(4 miejsce).

 • Mikołajkowe harce w Morągu – To wprawdzie zabawa, ale sporo w tym sportu

  We wtorek (11 grudnia) w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Morągu odbyły się Mikołajkowe Zawody Lekkoatletyczne Klas III Szkół Podstawowych. W tym roku W zmaganiach uczestniczyły dzieci oraz nauczyciele z czterech szkół tj. Szkoła Podstawowa nr 2 w Morągu, Szkoła Podstawowa nr 3 w Morągu, Szkoła Podstawowa nr 4 w Morągu oraz Szkoła Podstawowa z Żabiego Rogu.

 • Mikołajkowy Turniej Indiaca Morąg 2018 – Miła atmosfera udzieliła się wszystkim

  W sobotę (8 grudnia ) w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Morągu odbył się Mikołajkowy Turniej Indiaca. Rywalizowano w czterech kategoriach wiekowych. W każdej z nich grano systemem „każdy z każdym”. Panowała radosna i rodzinna atmosfera. Uczestnicy przyjemnie spędzili popołudnie, bardzo dobrze się przy tym bawiąc. Z twarzy nie znikały uśmiechy.

 • Puchar Polski Baltic Cup Olsztyn 2018 – Start i AZS UWM jak zwykle wśród najlepszych

  W miniony weekend (1/2 grudnia) w Uranii odbył się Puchar Polski – Baltic Cup w taekwondo olimpijskim. W turnieju wystartowało 630 zawodniczek i zawodników z 50 klubów całego kraju. Jak zwykle do wiodących należały sekcje olsztyńskie: Start (organizator) i AZS UWM,które oprócz medali indywidualnych znalazły się na podium w punktacji drużynowych.