Morąg

 • Narodowy Dzień Sportu Warszawa 2018 – Morążanie odkryli tajemnice Indiaci

  W sobotę (15 września) na Błoniach PGE Narodowy po raz szósty odbył się Narodowy Dzień Sportu. To ogólnopolska akcja społeczna popularyzująca sport i zdrowie, dedykowana wszystkim, którzy interesują się kulturą fizyczną. Ideą jest umożliwienie jak najszerszej grupie dostępu do nieodpłatnych, specjalnie przygotowanych treningów w wielu dyscyplinach sportowych.

 • Grand Prix Amatorów na Szosie „Rowerem przez Polskę” – Olsztynecki finał

  Rajdem w Olsztynku zakończył się w niedzielę (9 września) cykl kolarski Grand Prix Amatorów na Szosie „Rowerem przez Polskę”,Rywalizacja trwała pięć miesięcy podczas których przejechano w sumie 1823 kilometry, a gospodarzem każdego z 16 etapów były miejscowości wszystkich województw. Brawa należą się nie tylko niezłomnym uczestnikom, ale organizatorom, którzy mieli wparcie w lokalnych samorządach.

 • Cisowianka Mazovia MTB Marathon Rawa Mazowiecka 2018 - W 1/2 Pro całe podium dla Pań z Warmii i Mazur

  Do Rawy Mazowieckiej na niedzielny (9 września) etap Cisowianki Mazovii MTB Marathonwybrało się niewielu reprezentantów Warmii i Mazur. Naszym największym atutem byli zazwyczaj panowie startujący na najdłuższych dystansach, ale tym razem ich zabrakło i w głównej roku wystąpiły panie. Iwona Zaniewska (Olsztyn), Katarzyna Paszczyk (Ełk) i Jolanta Sosnowska-Dłoniak (Bogdany), które zajęły całe podium w kat. MK4.

 • Triathlony w Kraśniku i Przechlewie – Kamila Lulińska z Susza mistrzynią Polski w K20, inni też wysoko

  W weekend (25/26 sierpnia) odbył się V Triathlon Kraśnik podczas którego rozegrano Mistrzostwa Polski na dystansie olimpijskim. Wyłoniono medalistów w kategoriach wiekowych i złoty medal wywalczyła w K20 Kamila Lulińska (Susz) – druga w open. Blisko podium był Paweł Traczyk (Susz), który w kat. M35 zajął czwarte miejsce. Również czwarta w K20 była Natalia Nykel (Susz)

 • Wyścig pływacki dookoła Molo (2) Sopot 2018 – Na podium Bartosz Hura i Martyna Waśniewska

  W sobotę (18 sierpnia) w Sopocie odbył się drugi Wyścig Pływacki Dookoła Molo na dystansie 1200 metrów. W gronoe ponad 150 zawodniczek i zawodników znaleźli się reprezentanci Olsztyna, Elbląga i Morąga.Bartosz Hura (Olsztyn) zajął szóste miejsce w open i drugie w kat. 27/36. Martyna Waśniewska (Elbląg) była piąta wśród pan i druga w kat. 0/16. Trzeci wyścig odbędzie się 25 sierpnia.

 • VI Młodzieżowe MŚ w Indiace Dulmen 2018 – Morąska specjalność, mamy mistrzynie

  W niemieckim mieście Dulmenodbyły się VI Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Indiace. To już trzecia impreza tej rangi, w której wystąpili młodzi morążanie. Tegoroczne mistrzostwa zgromadziły na stracie 30 drużyn z pięciu państw - Estonia, Niemcy, Luxemburg, Szwajcaria i Polska, którą reprezentowały trzy morąskie drużyny.

 • Puchar Burmistrza Morąga 2018 – Krzysztof Rawski z głównym trofeum

  W ostatnim – piątym turnieju Grand Prix siatkówki plażowej o Puchar Burmistrza Morąga rozegranym 5 sierpnia w Kretowinach zwyciężyła para Krzysztof Rawski /Krystian Wojtkiewicz (Morąg/Olsztyn).Tym samym Krzysztof Rawski umocnił się na czele klasyfikacji generalnej i wygrał zdecydowanie. Drugie miejsce zajął Adrian Polewaczyk, a trzecie Krystian Wojtkiewicz.

 • W Ostródzie i Kretowinach skwar 40 stopni – O każda piłkę...

  W V Turnieju siatkówki plażowej Oldboyów (+35) o Puchar Burmistrza Ostródy rywalizowało w sobotę (28 lipca) 12 par (najwięcej w pięcioletniej historii imprezy). Wystąpili zawodnicy nie tylko z Ostródy, ale także z Warszawy i Elbląga. Turniej rozegrano systemem „brazylijskim’ – druga porażka eliminowała parę z turnieju. Mecz; 1 set do 21 pkt.

 • Wyścig Pływacki Dookoła Molo (1) Sopot 2018 – Wysoko w kategoriach

  W sobotę (11 sierpnia) w Sopocie odbył się pierwszy z trzech zaplanowanych wyścigów pływackich dookoła molo. Startowało ponad 200 śmiałków, którzy mieli do pokonania dystans 1200 metrów. Z zawodników województwa warmińsko-mazurskiego 10 miejsce w klasyfikacji open mężczyzn, a 12 w ogóle, zajął Bartosz Hura (Olsztyn) – drugi w kat. 27/36 lat.

 • Puchar Polski - Do Elbląga zawita Śląsk Wrocław, do Morąga Zagłębie Lubin, Stomil zagra w Wejherowie

  W piątek (10 sierpnia) w siedzibie rozlosowano pary pierwszej rundy Pucharu Polski. Okręg warmińsko-mazurski reprezentują trzy zespoły. Zwycięzca turnieju wojewódzkiego III–ligowy Huragan Morąg zagra u siebie z Zagłębiem Lubin. II ligowa Olimpia Elbląg zmierzy się ze Śląskiem Wrocław. Najlepszy zespół na Warmii i Mazurach Stomil Olsztyn (I liga) rozpocznie rywalizację meczem wyjazdowym z Gryfem Wejherowo (II liga)

 • IV Mistrzostwa Olsztyna w Pływaniu Długodystansowym – Po pasjonującym finiszu wygral Paweł Gregorowicz

  W sobotę (4 sierpnia) w Centrum Sportowo-rekreacyjnym Ukiel odbyły się IV Mistrzostwa Olsztyna w Pływaniu Długodystansowym,a jednocześnie kolejna eliminacja Pucharu Warmii i Mazur w tej specjalności.. W rywalizacji na dystansie 3 km uczestniczyło 45 uczestników w tym aż trzynaście pań. Oddzielnie klasyfikowano pływaków w piankach (tylko w open kobiet i mężczyzn) i bez pianek (open oraz w kategoriach wiekowych)

 • Maraton Pływacki Gołdap 2018 – Mieszko Palmi-Kukiełko kolekcjonuje nagrody

  W niedzielę (5 sierpnia) odbył się Maraton Pływacki Gołdap 2018 zaliczany do punktacji IV Pucharu Warmii i Mazur w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych. Rywalizowało 30 uczestników na dystansie 3 km. Wśród panów dominowali mieszkańcy Warmii i Mazur. W open zwyciężył Mieszko Palmi-Kukieko (Wejsuny) przed Pawłem Gregorowiczem i Piotrem Konopackim (obaj Aquasfera Masters Olsztyn).

 • Dwanaście par w lubawskim turnieju – Puchar Dyrektora OSiR-u trafił do Olsztyna

  W sobotę (21 lipca) na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubawie odbył się turniej w siatkówce plażowej. Oprócz gospodarzy (cztery pary) wystąpili mieszkańcy Olsztyna, Nowego Miasta Lubawskiego, Sampławy, Morąga, Hartowca, Iławy i Mławy. Zastosowano system brazylijski (do dwóch porażek), grano do dwóch wygranych setów. Zwyciężyli olsztynianie Paszkowski/Mokrski

 • "Memoriał Tadeusza Sobkowiaka" Morąg 2018 – W open goście, w kategoriach olsztynianie

  W Morąskim Domu Kultury odbył się w niedzielę (22 lipca) II Warmińsko-Mazurski Turniej Szachowy "Memoriał Tadeusza Sobkowiaka". Rywalizowało 45 zawodników, przede wszystkim z regionu, ale byli tez goście z Mazowsza i Pomorza. Oni okazali się najlepsi. Wygrał Maciek Kawalec (Zielonka) przed Jackiem Belczewskim (Tczew). Trzeci był Radosław Malczyk, a czwarty Tomasz Rak (UKS Kopernik Olsztyn)

 • Kolejne turnieje w Iławie i Kretowinach – Wykorzystaj każdą wakacyjną niedzielę

  W niedzielę 22 lipca 2018 roku na Plaży Miejskiej w Iławie odbędzie się Trzeci Turniej Siatkówki Plażowej Kobiet i Mężczyzn z Cyklu LATO Z BEACH VOLLEY 2018. My nadrabiamy zaległości i podajemy wyniki drugiej imprezy Tym razem do turnieju żeńskiego zgłosiło się sześć zespołów natomiast wśród mężczyzn rywalizowało pięć par siatkarzy plażowych.

 • Wyścig o Puchar Jeziora Kalwa 2018 – Paweł Gregorowicz mocny w sprincie i maratonie

  W niedzielę (15 lipca) odbył się wyścig o Puchar Jeziora Kalwa o Puchar Burmistrza Pasymia. Impreza zaliczona została do letniego cyklu IV Pucharu Warmii i Mazur w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych.Do rywalizacji przystąpiło 35 uczestników, w tym także reprezentanci innych województwa, a także goście zza wschodniej granicy. Wyścig open wygrał Paweł Gregorowicz, który cały czas utrzymuje doskonałą formę.

 • Grand Prix o Puchar Burmistrza Morąga Kretowiny 2018 – Krzysztof Rawski liderem

  Na plaży głównej w Kretowinach trwa cykl turniejów Grand Prix Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza MorągaZa nami dwa turnieje (1 i 8 lipca). W obu zwycięzcą został Krzysztof Rawski (Morąg), który za każdym razem grał z innym partnerem. Najpierw z Kubą Michalakiem (Ostróda), a następnie z Krystianem Wojtkiewiczem (Olsztyn). Pan Krzysztofjest oczywiście liderem klasyfikacji generalnej z maksymalną liczba punktów.

 • OOM Śląskie 2018 (Chłopcy) – Warmińsko-Mazurskie przegrało tylko raz, a miejsce dopiero piąte

  W Katowicach zakończyła się 8 lipca Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w piłce ręcznej chłopców. Reprezentacja Warmii i Mazur zajęła ostatecznie piąte miejsce,przegrywając w turnieju tylko raz. W takich imprezach najważniejsze sa ćwierćfinały i tu dopadł nad kryzys. Z cała pewnością była do druzyna na jeden z medali. W meczu o 5 miejsce pokonaliśmy Dolnośląskie 32:27 (15:11)

 • XX Ogólnopolski Bieg o Kryształową Perłę Jeziora Narie Kretowiny 2018 – Trzech „złamało dwie godziny”, a wygrał Andrzej Rogiewicz

  Ponad 300 osób rywalizowało w niedzielę (1 lipca) w jednej z najciekawszych imprez kalendarza biegowego, bo do takich zalicza się Ogólnopolski Bieg o Kryształową Perłę Jeziora Narie.Uczestnicy zjawili się w Kretowinach pod Morągiem po raz dwudziesty. Fantastyczna trasa (dystans 33 km)w dużej części cross, jest wymagająca, ale nie ekstremalna. Dla dobrze przygotowanych zawodników to sama przyjemność.

 • 1/32 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski – GKS Wikielec wyeliminowany przez B-klasowy ITR, dwucyfrówki Olimpii E. i Znicza B.P.

  W środę (16 września) rozegrano większość spotkań 1/32 finału Wojewódzkiego PucharuPolski. Najwyższe zwycięstwa odniosły Olimpia Elbląg w Zalewie z Ewingami 11:0 i Znicz Biała Piska w Orzyszu z rezerwami Śniardw 10:0. Wyeliminowany został III-ligowy GKS Wikielec, który przegrał z ITR Iława 1:2.