Lidzbark Warmiński

 • WAMA-SPORT Historia – Memoriał Józefa Łobockiego (2004), tym razem w Lidzbarku Warmińskim

  Tradycyjnie podsumowaniem sezonu piłkarskiego w regionie jest mecz Gwiazdy-Kadra Młodzieżowa W-M ZPN. Na przeciw siebie stają zespoły: z jednej strony złożony ze znanych zawodników, którzy kiedyś grali w klubach województwa warmińsko-mazurskiego, a potem karierę kontynuowali w znanych drużynach ligowych krajowych i zagranicznych, z drugiej najbardziej utalentowani piłkarze regionu poniżej 23 lat.

 • WAMA-SPORT Historia – Bolesny upadek Polonii

  Trzecioligowa gra Polonii Lidzbark Warmiński w sezonie 2001/2002 okazała się krótkim epizodem, czego przed rozgrywkami można było oczekiwać, choć początkowa faza rywalizacji na to nie wskazywała. Po siedmiu kolejkach beniaminek zupełnie niespodziewanie znajdował się na czele tabeli i skrajni optymiści przepowiadali kolejny awans zespołu, który najpierw szturmem zaatakował czwarta ligę, a zaraz potem znalazł się w gronie trzecioligowców.

 • Ekstraklasa kobiet - Polmlek raczej bez medalu, ale to nie jest porażka

  W ekstraklasie tenisa stołowego kobiet do końca rundy zasadniczej pozostały dwie kolejki, które według terminarza miałyby odbyć się po Świętach Wielkanocnych, ale są to raczej pobożne życzenia. Jest raczej wątpliwe czy uda się zamknąć fazę zasadniczą, nie mówiąc już o rundach play off. A szkoda, bowiem zespół Polmleku Lidzbark Warmiński, choć w tych rozgrywkach przeżywał różne momenty, nadal zachował szanse by znaleźć się w czołowej czwórce.

 • Ogólnopolskie Rankingi 2019/20 – Kulczycki, Kubik, Bogdanowicz w pierwszym szeregu

  W przerwie w rozgrywkach drużynowych i indywidualnych spowodowanej koronawirusem jest okazja zaprezentować rankingi w w poszczególnych kategoriach wiekowych. Jest tu sporo warmińsko-mazurskich akcentów, a niektórzy zawodnicy zajmują eksponowane pozycje nie tylko w swoich kategoriach wiekowych. Tu wiodącymi postaciami są Samuel Kulczycki i Maciej Kubik z Dekorglassu Działdowo, choć ich status jest specyficzny, gdyż na co dzień trenują zagranicą.

 • Gala Sportu w Lidzbarku Warmińskim – Sukcesu nie da się zważyć, a plebiscyt to okazja do prezentacji

  W sobotę (29 lutego) w Lidzbarskim Domu Kultury odbyła się Gala Sportu, podczas które ogłoszono rozstrzygnięcia w plebiscycie na Sportowca, Trenera, Drużynę i Wydarzenie Sportowe Roku 2019 w Lidzbarku Warmińskim. Organizatorami byli: Urząd Miasta Lidzbark Warmiński, Lidzbarski Dom Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji i Rada Sportu. Sportowcem roku została zapaśniczka LUKS Warmia Ewelina Kaczyńska.

 • Wiosenny Turniej Kobiet Lidzbark Warmiński 2020 – Belferki Szczytno tylko za gdańszczankami

  W Dniu Kobiet (8 marca) w Lidzbarku Warmińskim odbył się tradycyjny Wiosenny Turniej w Siatkówce Kobiet o Puchar Burmistrza Jacka Wiśniowskiego. Nagrodę specjalna ufundowała radna Agnieszka Serwach. Do rywalizacji przystąpiło 14 zespołów, przede wszystkim z Warmii i Mazur. Zagrały również drużyny z Gdańska, które okazały się najlepsze. Wygrał Positive Team przed Inter Marine, na trzecim miejscu uplasowały się Belferki ze Szczytna.

 • Cresovia Cup Górowo Iławeckie 2020 – Od skrzata do młodzika: emocje, radość, łzy...

  Zakończył się cykl rozgrywek halowych organizowanych przez Akademię Piłkarska Cresovia Górowo Iławeckie . Cykl dziecięco-młodzieżowych turniejów w pięciu kategoriach wiekowych jest jednym z najważniejszych wydarzeń sportowej zimy w mieście. Z zaproszenia korzystają czołowe kluby regionu. Rywalizacja jest bardzo atrakcyjna, dostarcza uczestnikom i kibicom mnóstwo emocji. Jest znakomitym dopełnieniem piłkarskiego roku.

 • Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego i MMM Chełm 2020 – Mocne uderzenie: Olecka, Olsztyna i Szczytna

  W Chełmie odbyły się w niedziele (8 marca) Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w karate kyokushin. Wystartowało ponad 360 uczestników z 42 sekcji. Warmię i Mazury reprezentowały: Szczycieński Klub Kyokushin Karate, Olsztyński Klub Kyokushin Karate, Olecka Szkoła Sztuk Walki Karate Kyokushin, UKS Zdrowie Lidzbark Warmiński, Bartoszycki Klub Kyokushin Karate

 • Puchar Krainy Wielkich Jezior Mazurskich Giżycko 2020 – Dużo młodych talentów

  W Giżycku odbyła się w sobotę (29 lutego) odbyła się 7. edycja "Turnieju Karate Shinkyokushin o Puchar Krainy Wielkich Jezior Mazurskich". W hali Centralnego Ośrodka Sportowego, swoje walki stoczyło łącznie 154 karateków z ośmiu ośrodków: Giżycka, Ełku, Grajewa, Ostrołęki, Lidzbarku Warmińskiego, Bartoszyc, Szczytna i Suwałk. Z dobrej strony pokazali się karatecy sekcji warmińsko-mazurskich.

 • W III lidze – Team Cresovia idzie do przodu i czeka na wizytę lidera

  Wszystkie cztery spotkania sobotniej (7 marca) przedostatniej kolejki spotkań III ligi zakończyły się w trzech setach, co nie znaczy, że zabrakło emocji. Szczególnie dużo wrażeń dostarczył mecz czołowych drużyn rywalizujących o medale. Coraz wyższe aspiracje zgłaszają siatkarze z Górowa Iławeckiego, którzy pokonali w meczu na szczycie Masurię Giżycko. Suchy wynik nie oddaje dramaturgii wydarzeń . Każdy set był bardzo zacięty, gospodarze świetnie rozgrywali końcówki.

 • 3 Grand Prix Młodzików Sepólno Krajeńskie 2020 – Natalia Bogdanowicz wygrała wszystko, Artur Gromek dotarł do finału - piękny sukces Lidzbarka Warmińskiego

  W Sępólnie Krajeńskim odbywał się w weekend (6/8 marca) 3 Grand Prix Polski Młodziczek i Młodzików.Piękny sukces odnieśli młodzi zawodnicy KSTS Lidzbark Warmiński - podopieczni trenera Zbyszka Pietkiewicza. Natalia Bogdanowicz wygrała rywalizacje młodziczek pokonując w finale nr 1 Natalię Gaworską (AZS UW Wrocław 3:0. Do finału turnieju chłopców dotarł Artur Gromek. Dopiero tu zatrzymał go rywal z Jarosławia Dawid Jadam, wygrywając 3:1.

 • Puchar Polski Kadetów (styl wolny) Nowiny 2020 – Maciej Szmyd trzeci, Jakub Walczyński piąty

  W Nowinach odbył się w weekend (7/9 marca) Puchar Polski Kadetów w zapasach (styl wolny) W bardzo mocnej i licznej obsadzie startował pięcioosobowa ekipa z Warmii i Mazur z klubów: GLKS Orzeł Karolewo i LUKS Warmia Lidzbark Warmiński. Brązowy medal w kat. 55 kg zdobył Maciej Szmid (Orzeł), który szybko zadomowił się w nowej grupie wiekowej. Blisko podium był w wadze 71 kg Jakub Walczyński (Warmia) zajmując piate miejsce.

 • Bez Ma Wenting Polmlek nie dał rady z SKTS Sochaczew – Szanse już tylko matematyczne

  W meczu ekstraklasy kobiet w tenisie stołowym kobiet Polmlek Lidzbark Warmiński przegrał w piątek (6 marca) we własnej hali z wiceliderem tabeli SKTS Sochaczew 0:3. Rywalki wystąpiły w najsilniejszym składzie ze znakomitą Rumunka Iriną Ciobamu, z którą wobec absencji najlepszej zawodniczki Polmleku Ma Wenting, zagrała młodziczka Natalia Bogdanowicz. To były za wysokie progi dla Natalki, ale na pewno cenne doświadczenie.

 • W III lidze faworyci górą – KSTS Warmia nadal bez porażki

  Tenisiści stołowi III ligi rozegrali w niedzielę (1 marca) druga kolejkę spotkań rundy rewanżowej. Obyło się bez niespodzianek. Lider – KSTS Warmia Lidzbark Warmiński pewnie wygrał z Dekorglassem III 13:5, korzystając aż z ośmiorga zawodników. Najmłodsi choć zazwyczaj przegrywali nabierają doświadczenia. W pozostałych meczach triumfowali goście: Piłeczka Pisz w Lubawa i Morliny III w Jezoranach.

 • Puchar Polski Kadetów (styl klasyczny) Warszawa 2020 – Złoty Sebastian Wesołowski, srebrny Jakub Walczyński

  W Warszawie odbył się w weekend (29 lutego/1 marca) odbył się pierwszy w nowym roku Puchar Polski Kadetów w zapasach (styl klasyczny). Wystartowało 13 zawodników z czterech klubów warmińsko-mazurskich. W kategorii 65 kg w finale spotkali się dwaj nasi klasycy. Sebastian Wesołowski (Budowlani Olsztyn) pokonał Jakuba Walczyskiego (Warmia Lidzbark Warmiński). A więc złoto i srebro dla Warmii i Mazur.

 • 88 Indywidualne MP Seniorów Białystok 2020 – Samuel Kulczycki złoto w mikście, Maciej Kubik brąz w singlu, Aleksandra Michalak brąz w deblu

  W zakończonych w niedzielę (1 marca) Indywidualnych Mistrzostwach Polski w tenisise stołowym seniorów reprezentanci klubów Warmii i Mazur zdobyli trzy medale. Złoty w grze mieszanej wywalczył Samuel Kulczycki (Dekorglass Działdowo). Jego partnerką była Katarzyna Węgrzyn (AZS UE Wrocław). W singlu brązowy krążek zdobył Maciej Kubik (Dekorglass), równiez brąz w deblu  Aleksandra Michalak( KSTS Warmia Lidzbark Warmiński) z Roksaną Załomską (AZS UJD Częstochowa).

 • 29 Halowe MP Masters Toruń 2020 – Warmia i Mazury w pierwszym szeregu

  W sobotę (22 lutego) w toruńskiej Arenie odbyły się 29 Halowe Mistrzostwa Polski Masters w lekkiej atletyce. Przy okazji o tytuły walczyli też lekarze i dziennikarze. Wśród kilkuset startujących znalazła się grupa bardzo aktywnych reprezentantów Stowarzyszenia Mastersów na Warmii i Mazurach, którzy mogą pochwalić się w toruńskich zawodach pięknym dorobkiem. Zdobyli 13 złotych, 12 srebrnych i 10 brązowych medali.

 • 3 Grand Prix Polski Kadetów Jarosław 2020 – Natalia Bogdanowicz dotarła do półfinału

  W Jarosławiu odbywał się w weekend (21/23 lutego) Grand Prix Polski Kadetek i Kadetów. Startowali: Natalia Bogdanowicz, Weronika Bobek, Dawid Chilicki, Artur Gromek (KSTS Warmia Lidzbark Warmiński) oraz Natalia Brzezińska (KS Dekorglass Działdowo). Do turnieju głównego awansowali: Bogdanowicz, Gromek i Chilicki, Natalia dotarła do półfinału (3 miejsce), Chilicki był w strefie 13/16, a Gromek - 17/24.

 • Polmlek nie rezygnuje i zdobywa Częstochowę – Dopóki tli się nadzieja...

  Tenisistki stołowe Polmleku Lidzbark Warmiński nie poddają się i nadal walczą o miejsce w czołowej czwórce gwarantującej zdobycie medalu w Drużynowych Mistrzostwach Polski. W sobotę (22 lutego) pokonały na wyjeździe bezpośredniego konkurenta Bebetto AZS UJD Częstochowa 3:1 i zbliżyły się do rywalek na trzy oczka. Patrząc na terminarz (3 kolejki do końca) istnieją szanse by znaleźć się przed Bebetto, tym bardziej, że mamy lepszy bilans spotkań.

 • Mistrzostwa Województwa (styl wolny) Karolewo 2020 – Szkoda, że tak mała frekwencja

  W sobotę (22 lutego) w Karolewie odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko- Mazurskiego w zapasach (styl wolny). Rywalizowano w grypach wiekowych: junior i kadet, walczyli tez najmłodsi w mini zapasach. Frekwencja nie była za duża, Wystąpili reprezentanci zaledwie czterech sekcji: GLKS Orzeł Karolewo, LUKS Warmia Lidzbark Warmiński, KS Budowlani Olsztyn i UKS Olimp Kętrzyn (tylko w mini zapasach)