Lidzbark Warmiński

 • Gdańsk Motocross Show 2019 – Ostatnie zwycięstwo Łukasza Lonki, Cezary Lewko piąty

  W sobotę (6 lipca) na Placu Zebrań Ludowych odbył się Gdańsk Motocross Show - impreza o charakterze pikniku rodzinnego. Głównym wydarzeniem były wyścigi motocrossowe (MX) z udziałem czołowych polskich zawodników. Wygrał najlepszy z nich Łukasz Lonka. Kto mógł przypuszczać, że to będzie Jego ostatnie zwycięstwo. Nazajutrz uległ śmiertelnemu wypadkowi podczas East Motocross Cup 2019 w Nowodworze koło Lubartowa.

 • Miłe akcenty w wyścigach MTB na Pomorzu – W Gdańsku Wołosiuk i Poczopko Olsztyn, w Tczewie Marchlewski i Stankiewicz

  W miniony weekend (6/7 lipca) kolarze MTB z województwa warmińsko-mazurskiego z powodzeniem startowali w wyścigach na Pomorzu. W rozegranym w Gdańsku Maratonie Rowerowym Lang Team na dystansie 71 km trzecie miejsce w open i pierwsze w kat. M3 zajął Jarosław Wołosiuk (Olsztyn), a czwarte i drugie w M4 Andrzej Poczopko (Olsztyn). Mateusz Hanke z Mrągowa był dziewiąty i trzeci w M3.

 • Mistrzostwa Strefy Polski Północnej (6) Bartoszyce 2019 - Wojciech Kuształa nadal niepokonany

  Szósta runda Mistrzostw Strefy Polski Północnej i III runda Mistrzostw Okręgu w motocrossie obyły się w niedzielę (30 czerwca) w Bartoszycach i zgromadziła na starcie prawie 130 zawodniczek i zawodników, w tym także gości zza wschodniej granicy. Emocji jak zwykle w tej dyscyplinie nie brakowało, wiele wyścigów do końca trzymało w napięciu.

 • MP Mastersów Białystok 2019 – Warmia i Mazury 42 medale, ale to tylko symbole z radości uprawiania sportu

  W Białymstoku odbyły się w weekend (29/30 czerwca) Mistrzostwa Polski Mastersów w lekkiej atletyce. W stolicy Podlasia zjawiło się kilkuset uczestników, głównie byłych sportowców wyczynowych, ale nie brakowało osób, które pokochały lekkoatletykę później i teraz startują w imprezach weteranów. Ekipa Warmii i Mazur spisała się wyśmienicie zdobywając 42 medale: 23 złote, 8 srebrnych i 11 brązowych.

 • VIII Biegiem po Wichrowskich Lasach 2019 – Sprzyjające dukty

  W sobotę (29 czerwca) w okolicach Dobrego Miasta odbyła się impreza pd hasłem VI Grand Prix Warmii - VIII Biegiem po Wichrowskich Lasach. Wystartowało prawie 80 amatorów, głównie z Powiatu Olsztyńskiego, ale też z innych miejscowości regionu, także goście spoza województwa warmińsko-mazurskiego. Na atrakcyjnych dutkach najlepiej radził sobie Tomasz Kowalski (Olsztyn), który wyprzedził Rafała Olkowskiego (Lidzbark Warmiński) i Krystiana Sikorskiego (Bartoszyce).

 • MP w Motocrossie (3) Człuchów 2019 - W dziesiątce tylko Świrczak i Lewko

  W Człuchowie odbyła się w niedzielę (23 czerwca) III runda Mistrzostw Polski w Motocrossie. Krajowa impreza jest znacznie mocniej obsadzona niż strefa i to odzwierciedlają wyniki zawodników z sekcji warmińsko-mazurskich. W pierwszej dziesiątce na 9 miejscu uplasował się Aleksander Świrczak (MSM Mrągowo) w klasie MX 125, 8 lokatę zajął Cezary Lewko (Motoklub Olsztyn) w klasie MC 2 Junior. Obaj są w dziesiątce klasyfikacji generalnych.

 • Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w sumo Białystok 2019 – Medale w innej specjalności

  W Białymstoku odbyły się  w sobotę (22 czerwca) Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w sumo z udziałem reprezentantów : Mazowsza, Podlasia oraz Warmii i Mazur. W naszej ekipie niewielu było specjalistów w tej dyscyplinie przeważali zapaśnicy, którzy w pokrewnej konkurencji szukali punktów we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży.

 • MP Masters w Pięciobojach Klasycznym i Rzutowym oraz Trójboju Sprinterskim Toruń 2019 – Warmia i Mazury na topie

  W Toruniu odbyły się w sobotę (15 czerwca) 27 Mistrzostwa Polski Masters w Pięciobojach Rzutowych i Pięcioboju Klasycznym oraz 4 Mistrzostwa Masters w Trójboju Sprinterskim. Znów dali o sobie znać reprezentacji Warmii i Mazur, którzy wrócili z bogatym łupem medalowym. Zaimponował Marek Grzyb (Olsztyn), który wygrał rywalizacje w pięcioboju klasycznym w open i swojej grupie wiekowej

 • Mistrzostwa Strefy Polski Północnej (5) Lipno 2019 – Wojciech Kuształa niedościgniony

  W Lipnie odbyła się w niedzielę (16 czerwca) piąta runda Motocrossowych Mistrzostw Strefy Północnej. W klasie MXB nadal znakomita formę utrzymuje Wojciech Kuształa (Moto Klub Lidzbark Warmiński), który do tej pory wygrał wszystkie wyścigi sezonu i prowadzi w klasyfikacji generalnej z kompletem punktów. W Lipnie drugi był Tomasz Żulewski (Motoklub Orneta), a trzeci Maciej Jakimczuk (Moto Klub Lidzbark Warmiński)

 • Międzynarodowy Turniej o Puchar Wójta Sorkwity i Liga Szkolna Młodzików 2019 - W Warpunach sobota z zapasami

  W Warpunach odbyły się w sobotę (15 czerwca) dwie imprezy młodzieżowe w zapasach (styl wolny). Rywalizowano w Turnieju Międzynarodowym Dzieci o Puchar Wójta Gminy Sorkwity, odbył się również ostatni przed wakacjami Rzut Wojewódzkiej Ligi Młodzików Warmii i Mazur. Była to w niewielkiej miejscowości prawdziwa sobota z zapasami z udziałem zawodników z okręgu warmińsko-mazurskiego, Podlasia, a także gości z Rosji.

 • Piłkarska Licealiada w Nidzicy pod dyktando gospodarzy – Grali do końca i...zwyciężyli

  Na „Orliku”przy Zespole Szkół nr.1 w Nidzicy rozegrano w piątek (31 maja) Finały Mistrzostw Województwa WM-SZS w piłce nożnej chłopców szkół ponadpodstawowych. W decydującej rozgrywce popularnej Licealiady wystąpiły trzy zespoły (system każdy z każdym, mecz 2 razy 15 minut). Turniej był bardzo emocjonujący, padło dużo bramek, a złote medale zdobyli w pełni zasłużenie gospodarze (ZSZiO) choć i oni przezywali trudne chwile.

 • Biegowy Potop Szwedzki ze Stena Line Karlsnäsgården 2019 – Janusz Kosowski na równi z „młodzikami”

  W poniedziałek (10 czerwca) odbył się Biegowy Potop Szwedzki. To bardzo atrakcyjny atrakcyjny projekt realizujący ogólna ideę sportową „Skandynawia dla Aktywnych”. Miłośnicy biegania z Polski przeprawili się promem do miejscowości Karlsnäsgården, gdzie gdzie mieli okazję wystartować na fantastycznych trasach. Do wyboru były trzy dystansie: 5 km, 10 km i 15 km. Na ofertę zareagowała grupa biegaczy z Warmii i Mazur.

 • Karate Korsze Cup 2019 – Atmosfera wspaniała, a rodzice bardziej przejęci od dzieci

  W sobotę (8 czerwca) odbył się turniej Karate Korsze Cup, w którym udział wzięło około 130 zawodników z 6 klubów, w tym goście z Rosji, którzy zresztą zaprezentowali wysoki poziom. Impreza udana, młodzi karatecy jak zwykle mieli wsparcie w rodzicach, którzy gorąco zagrzewali ich do walki. Rywalizowano w formułach semi i light contact, we wszystkich grupach wiekowych. Odbył się tez turniej kata.

 • Międzynarodowa Liga Bałtycka o Puchar Burmistrza Lubawy 2019 - Goście tylko tłem

  W sobotę (8 czerwca) odbyła się w Lubawie Międzynarodowa Liga Bałtycka w zapasach (styl klasyczny) o Puchar Burmistrza. Rywalizowano w dwóch rocznikach: 2005 i młodsi oraz 2004 i starsi. Oprócz czołówki reprezentantów Warmii i Mazur, startowali zapaśnicy z Mazowsza, Podlasia, Pomorza oraz Rosjanie zw Swiertłogorska. Zespołowo zwyciężyli gospodarze (Sokół) przed Warmia Lidzbark Warmiński i Budowlanymi Olsztyn.

 • GNIEWINO TRIATHLON ENERGY 2019 – Lidia Juchniewicz pierwsza w „połówce”

  W weekend (25/26 maja) odbył się Gniewino Triathlon Energy. Program był bardzo bogaty, rywalizowano na trzech dystansach. W „połówce” rywalizacje pań wygrała Lidia Juchniewicz (Lidzbark Warmiński), a Marcin Sobolewski (Zalewo) był ósmy. W ćwiartce czwarte miejsce zajął Maciej Kosmala (Elbląg), w supersprincie Marta Maksymowicz (Elbląg) była druga.

 • VI Grand Prix Warmii „Wolność jest w naturze” Kudypy 2019 – Hasło strzałem w dziesiątkę

  W sobotę (1 czerwca) w Kudypach odbyły się bieg i marsz pod hasłem „Wolność jest w naturze”. Impreza zaliczana do VI Grand Prix Warmii zgromadziła na starcie prawie 70 uczestników. W biegu na dystansie 10 km triumfował olsztynianin Bogumił Krupiński przed Rafałem Olkowskim (Lidzbark Warmiński) i Tomaszem Fiedorowem (Barczewo).

 • Motocrossowe MP (I) Gdańsk 2019 – Ciężko się przebić do czołówki, najwyżej Cezary Lewko

  W niedzielę (26 maja) w Gdańsku odbyła się I runda Mistrzostw Polski w motocsrossie. To najważniejsza impreza w kraju, stąd stawka uczestników jest doborowa. Przekonali się o tym reprezentanci Warmii i Mazur, którzy brylują w zawodach strefowych, tu jednak zabraklo ich na podium. W klasie MX 2 Junior Cezary Lewko (Moto Klub Olsztyn) zajął szóste miejsce, a klasie MX 2 Aleksander Świrczak (MSM Mrągowo) był dziewiąty.

 • Ogólnopolski Mityng Toruń 2019 – Trenujemy, a w przerywnikach startujemy...

  W sobotę (18 maja) w Toruniu odbył się Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny. Startowali też zawodnicy sekcji warmińsko-mazurskich z: Nowego Miasta Lubawskiego, Olsztyna i Lidzbarka Warmińskiego. Duża grupa wystartowała na 800 metrów, gdzie najlepszy czas uzyskała Justyna Jelska (AZS UWM). W pchnięciu kulą i rzucie dyskiem wystąpiła Alicja Gajewska (Zatoka Braniewo), a Kacper Rudnik (NKS NML) w skoku w dal. Na razie to sprawdziany...

 • Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej (2003/05) – Nidziczanki nie zawiodły swych fanów

  W Nidzicy odbyły się 15 maja Mistrzostwa Województwa Szkolnego Związku Sportowego w koszykówce dziewcząt szkół podstawowych – Igrzyska Młodzieży Szkolnej (2003/05). Rywalizowało pięć zespołów w pierwszej fazie podzielonych na dwie grupy. Zwycięzcy spotkali się w meczu finałowym o złoto, w którym SP 1 Nidzica pokonała SP 3 Ełk 43:28, uzyskując jednocześnie prawo występu w rozgrywkach krajowych.

 • Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS (klasyczny) Janów Lubelski 2019 – Medale dla Lidzbarka Warmińskiego

  W Janowie Lubelskim odbyły się w miniony weekend (18/19 maja) Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w zapasach (styl klasyczny). Reprezentanci Warmii Lidzbark Warmiński zdobyli cztery medale – złoty Teodor Sadowski,brązowe: Wojciech Pupkiewicz, Tomasz Sawoniuk i Bartosz Sobolewski. Czekamy na oficjalny komunikat końcowy. Równlegle w czasie w Krotoszynie rywalizowały młodziczki