Lidzbark Warmiński

 • Finał Wojewódzki SZS Igrzysk Dzieci Lidzbark Warmiński 2019 – Faworyci górą

  W Lidzbarku Warmińskim odbył się w piątek (22 marca) Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. Startowało po 12 zespołów, w tym kilka z małych miejscowości, co jest charakterystyczne dla tej dyscypliny w dziecięcym wydaniu. Zastosowano system pucharowy (do dwóch przegranych). Wygrali faworyci: dziewczęta z SP 2 Działdowo i chłopcy z SP 3 Lidzbark Warmiński.

 • Wystartowała VII edycja Grand Prix Górowa Iławeckiego 2019 - Poziom zadowolił, czekamy na kolejnych uczestników

  W sobotę (16 marca) tenisiści stołowi zainaugurowali VII edycję górowskiego Grand Prix.. W turnieju nr 1 łącznie wzięło udział 33 osoby w tym 3 kobiety. W porównaniu do ubiegłych lat frekwencja może nie była imponująca, ale poziom sportowy i emocje jakie towarzyszyły rywalizacji z pewnością mogły zadowolić wszystkich.

 • Turniej Nadziei Olimpijskich i Puchar Polski Kadetek Karlino 2019 – Ewelina Kaczyńska z tytułem

  W weekend (16/17 marca) w Karlinie odbył się Turniej Nadziej Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich(juniorki) i Puchar Polski kadetek , jednocześnie eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W pierwszej imprezie w kat. 76 kg triumfowała zapaśniczka Warmii Lidzbark Warmiński Ewelina Kaczyńska, w drugiej piąte miejsce w kat. 43 kg wywalczyła Wiktoria Bronowicka (Iskra Drogosze).

 • Gdynia Półmaraton 2019 – Ponad 6 tysięcy na mecie, a Daniel Mikielski 17

  W niedzielę (17 marca) odbył się w Gdyni Półmaraton. Po zimowej przerwie biegacze mają ogromny apetyt by znów stanąć na starcie i zmierzyć się z dystansem. Na metę dotarło ponad sześć tysięcy uczestników, a udział mieszkańców województwa warmińsko mazurskiego był liczny i...owocny. Daniel Mikielski z Olsztynka w tym mrowiu startujących zajął 17 miejsce

 • 3 Grand Prix Polski Kadetów Białystok 2019 – Natalia Bogdanowicz-13, Mateusz Rutkowski-15

  W weekend (15/17 marca) w Białymstoku odbywał się 3 Grand Prix Polski Kadetek i Kadetóww tenisie stołowym. Z pięciorga reprezentantów Warmii i Mazurnajlepiej spisali się: 12-letnia Natalia Bogdanowicz (Warmia Lidzbark Warmiński), która zajęła 13 miejsce i Mateusz Rutkowski (Dekorglass Działdowo) - 15 miejsce.Pozostali startowali w turnieju pocieszenia.

 • Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego i MMM Radzymin 2019 - Mocne uderzenie Warmii i Mazur

  W Radzyminie odbyły się w niedzielę (10 marca) Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w karate kyokushin. Wystąpiło 380 zawodniczek i zawodników z 47 klubów i pięciu województw, w tym spora grupa karateków z Warmii i Mazur z: Olsztyna, Szczytna, Ełku, Bartoszyc, Lidzbarka warmińskiego, Olecka, Giżycka i Ostródy.

 • Puchar Polski Kadetów (styl wolny) Koronowo 2019 –Michał Baran srebro, Wiktor Żukowski brąz

  W Koronowie(woj. kujawsko-pomorskie) odbył się w weekend (9/10 marca) Puchar Polski Kadetów w zapasach (styl wolny). Była to jednocześnie eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.Na podium stanęło dwóch reprezentantów Warmii i Mazur. Srebro wywalczył Michał Baran (LUKS Iskra Drogosze) -110 kg , a brąz Wiktor Żukowski (Budowlani Olsztyn)– 51 kg, który świetnie radzi sobie w obu stylach.

 • 3 Grand Prix Polski Juniorów Luboń 2019 – Maksymilian Miastowski w czołowej czwórce, Szymon Kolasa ósmy

  W weekend (8/10 marca) w Luboniu odbywał się 3 Grand Prix Polski Juniorów w tenisie stołowym. W GPP miało zagwarantowany udział aż sześciu reprezentantów Warmii i Mazur: Najlepiej spisał się Maksymilian Miastowski (Ostródzianka), który dotarł do półfinału (3/4 miejsce). Koledzy klubowi też wysoko. Szymon Kolasa - 8, Łukasz Sokołowski - 13. W turnieju juniorek 12-letnia Natalia Bogdanowicz (Warmia Lidzbark Warmiński) 25/32.

 • Ciekawy Turniej w Górowie Iławeckim – „Dobrzy Sąsiedzi” spotkali się przy...stołach

  W niedzielę (3 marca) w Górowie Iławeckim odbył się turniej tenisa stołowego pod nazwą "Dobrzy Sąsiedzi". Pomysł powstał jeszcze w ubiegłym roku, podczas zakończenia VI Grand Prix Górowa Iławeckiego. Do rywalizacji przystąpiło 29 zawodników, w tym trzy panie z powiatów: bartoszyckiego, lidzbarskiego i braniewskiego.

 • Puchar Polski Kadetów (klasyczny) Warszawa 2019 – Trzech na podium, kilku w dziesiątce

  W Warszawie odbył się w weekend (2/3 marca) I Puchar Polski Kadetów w stylu klasycznym. Wystartowało ponad 200 zawodników z 50 klubów. Reprezentanci Warmii i Mazur jak na pierwszy tegoroczny występ wypadli zupełnie dobrze. Trzech znalazło się na podium. Drugi był Nikodem Zawadzki (Sokoł Lubawa) – 51 kg , a brąz zdobyli: Wiktor Żukowski– 48 (za zdjęciu) kg i Sebastian Wesołowski - 55 kg (obaj Budowlani Olsztyn).

 • 87 Indywidualne MP Seniorów Gliwice 2019 – Ostródzianie bez medalu, pechowe finały Zatówki

  W weekend (1/3 marca) w Gliwicach odbywały się 87 Indywidualne Mistrzostwa Polskiw tenisie stołowym. W gronie uczestników mieliśmy  troje zawodników Warmii i Mazur. BYli to: 12-letnia Natalia Bogdanowicz (Warmia Lidzbark Warmiński) oraz młodzieżowcy z MLKS Ostródzianka: Marco Golla i Kacper Petaś. Warmińsko-Mazurski Związek Tenisa Stołowego jako zawodnik niezrzeszony reprezentował Patryk Zatówka, który zdobył 2 srebrne krążki.

 • 87 Indywidualne MP Seniorów Gliwice 2019 – Z dużą pompą, a my raczej w tle, chyba, że...

  Czas na najważniejszą krajową imprezę w tenisie stołowym - 87. Indywidualne Mistrzostwa Polski. W tym roku najlepsi zawodnicy i zawodniczki zagrają o medale w Gliwicach. Okręg warmińsko-mazurski reprezentować będzie trójka: Natalia Bogdanowicz (Warmia Lidzbark Warmiński, Marco Golla i Kacper Petaś (Ostródzianka). Do W-WZTS przypisany jest niestowarzyszony – Patryk Zatówka.

 • Finały Żaków w Morągu (2011) i Korszach (2010) – Lidzbark Warmiński i Iława dumne ze swoich chłopców

  W miniony weekend (23/24 lutego) w Morągu i Korszach odbyły się finałowe turnieje wojewódzkie żaków: 2011 i 2010. W obu turniejach rywalizowało po sześć zespołów, wyłonionych wcześniej w eliminacjach. W młodszym roczniku triumfowali piłkarze MKS Polonia Lidzbark Warmiński, w starszym zwyciężył UKS Mały Jeziorak Iława. Walka była wyrównana, każdy mecz przyniósł dużo emocji.

 • W III lidze – Historyczny sukces Juranda Barciany

  W III lidze siatkarzy zazwyczaj najwięcej miejsca poświęcamy drużynom ścisłej czołówki. Tym razem na czoło zdecydowanie wysuwa się postawa siatkarzy Juranda Barciany, którzy niedawno zdobyli pierwszego seta w rozgrywkach, a w niedzielę (24 lutego) odnieśli historyczne zwycięstwo pokonując u siebie Wenglorza Volley Lidzbark Warmiński i to 3:0. Te kilka miesięcy gry w III lidze zupełnie przeobraziły drużynę.

 • 3 Grand Prix Polski Młodzików Kwidzyn 2019 – Szkoda chwili słabości, bo grali doskonale: Gromek-9, Chilicki-10 , Bogdanowicz-13

  W weekend (22/24 lutego) odbywał się w Kwidzynie3 Grand Prix Polski Młodzików w tenisie stołowym.  W rywalizacji  uczestniczyło sześcioro reprezentantów Warmii i Mazur po 3 z Działdowa i Lidzbarka Warmińskiego. W pierwszej dziesiatce na 9 i 10 miejscu zakończyli rywalizację Artur Gromek i Dawid Chilicki (obaj warmia Lidzbark Warmiński). Ich koleżanka klubowa Natalia Bogdanowicz była 13.

 • II Rzut Ligi Międzyszkolnej Warmii i Mazur Karolewo 2019 – Młodziczki z Rybna, młodzicy z Lidzbarka Warmińskiego

  W Karolewie odbył się w sobotę (16 lutego) II Rzut Ligi Międzyszkolnej Warmii i Mazur. Rywalizowali: młodziczki i młodzicy w stylu wolnym. Wśród dziewcząt dominował GSZS Rybno, który wystawił najliczniejsza reprezentacje i wygrał aż sześć kategorii. W turnieju chłopców w klasyfikacji zespołowej zwyciężyła Warmia Lidzbark Warmiński przed Sokołem Lubawa i Olimpem Kętrzyn.

 • W Lidzbarku Warmińskim totalny kamuflaż przed wielką grą – Przegrana z dozą optymizmu

  Oczekiwany z dużym zainteresowaniem w Lidzbarku Warmińskim mecz ekstraklasy tenisa stołowego kobiet Polmlek – AZS UE Wrocław przyniósł w piątek (22 lutego) zwycięstwo akademiczkom 3:1, ale patrząc na składy obu zespołów był to totalny kamuflaż przed prawdziwą batalią , która rozegra się 3 i 6 kwietnia, kiedy oba zespoły rywalizować będą o awans do finału rozgrywek. Nie zmienia to faktu, że mecz mógł się podobać.

 • Międzynarodowe Mistrzostwa Łotwy Ryga 2019 – Reprezentacja Warmii i Mazur z sukcesami

  W miniony weekend (15/17 lutego) w Rydzeodbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Łotwy w tenisie stołowym minikadetów, kadetów i juniorów. W imprezie wystąpili zawodnicy kilkunastu krajów m. in. Rosji, Litwy, Białorusi, Anglii, Irlandii, Holandii. Sttartowała też reprezentanci Warmii i Mazur, która na tle narodowych ekip wypadła doskonale, zajmując w klasyfikacji zespołowej drugie miejsce.

 • Puchar Krainy Wielkich Jezior Mazurskich 2019 – Szczytno i Giżycko w pierwszym rzędzie

  Już po raz szósty młodzi karatecy z regionu Warmii i Mazur spotkali się 16 lutego w Giżycku aby rywalizować w turnieju Karate Shinkyokushin o Puchar Krainy Wielkich Jezior Mazurskich.Rywalizowało 275 zawodników z 9 klubów. W klasyfikacji zespołowej zwyciężyli reprezentanci Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate przed gospodarzami i Ostrołęka.

 • Mistrzostwa Województwa (styl wolny) Kętrzyn 2019 – Tytuły są cenne, ale najważniejsze starty przed nami

  W Kętrzynie odbyły się w sobotę (9 lutego) Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w zapasach (styl wolny.) Oficjalnie o medale w regionie rywalizowali juniorzy i kadeci, ale okazję do startu wykorzystali też młodsi (rocznik 2005/2007). Przyjechali reprezentanci większości klubów z liczących się sekcji, zabrakło przedstawicieli Rybna i Drogoszy.