Lidzbark Warmiński

 • W III lidze pięć meczów i tylko 15 setów – Emocji jak na lekarstwo

  W 12 kolejce III ligi warmińsko-mazurskiej siatkarzy wszystkie pięć spotkań zakończyło się wynikiem 3:0. Emocji było jak na lekarstwo. Faworyci wygrywali łatwo, jedynie w pojedynczych setach musieli się bardziej wykazać. W tabeli nie zaszły zmiany. Nadal dominuje z kompletem zwycięstw KPS Gietrzwałd, a za liderem młodzieżowe zespoły AZS UWM Olsztyn i SMS Ostróda.

 • Mistrzostwa Województwa (styl klasyczny) Lidzbark Warmiński 2019 – Cenne medale, to wszystko po drodze

  W Lidzbarku Warmińskim odbyły się w sobotę (19 stycznia) Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiegow zapasach (styl klasyczny). Rywalizowano w kategoriach wiekowych: junior, kadet, młodzik, rywalizowały też młodziczki. Podział na wagi był nietypowy, ale był to zabieg techniczny, by równomiernie rozlokować zawodników w turnieju.

 • Walkower w Lidzbarku Warmińskim – Polmlek zamiast z SKTS pograł z kibicami

  Zaplanowany na piątek (18 stycznia) mecz ekstraklasy tenisa stołowego kobiet Polmlek – SKTS Sochaczewnie odbył się. Na półtorej godziny przed planowanym rozpoczęciem spotkania przedstawiciel drużyny gości powiadomił organizatorów, że zawodniczki SKTS do Lidzbarka Warmińskiego nie przyjadą. To oczywiście oznaczało walkoweri dwa punkty zapisane na konto Polmleku.

 • W Nadarzynie interesująco, a chwilami dramatycznie – Polmlek wytrzymał presję

  Tenisistki stołowe Polmleku po efektownym zwycięstwie w środę (9 grudnia) u siebie nad Bronowianka Kraków 3:0 poszły za ciosem i następnego dnia pokonały na wyjeździe GLKS Scania Nadarzyn 3:1.Bardzo cenne zwycięstwo, które umacnia zespół z Lidzbarka Warmińskiegona trzecim miejscu, odniesione nad trudnym przeciwnikiem, który tez ma apetyt na czołowa czwórkę.

 • Pracowite dni Polmleku – Plan "Bronowianka" zaliczony na duży plus

  W pierwszym spotkaniu rewanżowej rundy fazy zasadniczej rozgrywek ekstraklasy tenisa stołowego kobiet Polmlek Lidzbark Warmiński pokonał w środę (9 stycznia) Bronowiankę Kraków 3:0 i umocnił się na trzecim miejscu w tabeli. Podopiecznym trenera Zbyszka Pietkiewicza bardzo zależy na utrzymaniu tej pozycji, bo to stwarza realne szansę gry o wicemistrzostwo Polski. To jednak daleka droga i trzeba realizować kolejne cele.

 • W III lidze bez niespodzianek – Tak po prostu miało być...

  Z uwagi na udział aż dziesięciu zespołów w rozgrywkach III ligi siatkarzy terminarz jest napięty i drużyny wznowiły rywalizację już w pierwszy weekend nowego roku. Zazwyczaj przerwie świątecznej zdarzają się niespodzianki, ale w tym przypadku faworyci nie zawiedli i bez najmniejszych kłopotów zainkasowali kolejne punkty. Czołówka więc nie drgnęła. Prowadzi KPS Gietrzwałd przed AZS UWM Olsztyn (juniorzy) i SMS Ostróda.

 • Sylwestrowy Turniej Mężczyzn Kętrzyn 2018 – Olsztyński finał

  W hali MOSiR w Kętrzynie odbył się w minioną sobotę (29 grudnia) Sylwestrowy Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn. Rywalizowało amatorskich 16 zespołów z: Bartoszyc, Giżycka, Mrągowa, Lidzbarka Warmińskiego, Olsztyna, Ostródy, Miłek i Kętrzyna. Po prawie 10-godzinnych zmaganiach zwyciężyła ekipa Fusy Olsztyn, która w finale pokonała zespół NocoŻerców (również z Olsztyna) 2:0.

 • II WTK Skrzatów i Żaków Olecko 2018 – Maria Skarżyńska i Bartosz Ziemba z przepustkami na GPP

  W Oleckuodbył się w niedzielę (9 grudnia) II Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny skrzatów i żaków w tenisie stołowym. Frekwencja dopisała i młodym uczestnikom z Działdowa, Lidzbarka Welskiego, Olsztyna i Ostródy nie przeszkodziły znaczne odległości. W żakach zwycięstwa z przepustkami do imprezy centralnej wywalczyli: Maria Skarżyńska (LUKS ABC Żak Pisanica) i Bartosz Ziemba (UKS Giżycko).

 • Puchar Prezesa WMZPN Orlików przed decydującą batalią – Arenami: Lubawa i Węgorzewo

  W trzech turniejach półfinałowych wyłoniono uczestników decydujących rozgrywek o Puchar Prezesa Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnejw kategoriach: orlików starszych (2008) i orlików młodszych (2009). Finały odbędą się odpowiednio: w Lubawie i Węgorzewie w najbliższa sobotę (5 stycznia). Podwójnymi finalistami zostali: UKS Rona 03 Ełk, Constract Lubawa i AS Stomil Olsztyn.

 • VII Wojewódzki Turniej Mikołajkowy (U8) Jeziorany 2018 – Małe Stomilanki coś udowodniły

  W niedzielę (16 grudnia) odbył się Jezioranachwojewódzki turniej rocznika 2010. Rywalizowało dziesięć drużyn m. in. z Olsztyna, Barczewa, Lidzbarka Warmińskiego, Ostródy. Wygrały dziewczęta z KKP Stomilanki, które zaprezentowały większe umiejętności niż chłopcy. W decydujących meczach: półfinałowym i finałowym zagrały świetnie w defensywie, nie straciły bramki i zasłużenie sięgnęły po główne trofeum.

 • 3. Halowe Drużynowe MP Masters Toruń 2018 – Warmia i Mazury jednak z głównym trofeum

  W sobotę (8 grudnia) w Toruniuobyły się 3. Halowe Drużynowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Do Grodu Kopernika wybrała się liczna i dobrze przygotowana ekipa weteranów Warmii i Mazur. Pełna mobilizacja, zaangażowanie, determinacja dały świetne efekty. Zajęliśmy pierwsze, a nie jak wcześniej podalismy drugie miejsce.Za nami wiele lekkoatletycznych potęg.

 • Zimowa Piątka Olsztyn 2018 – Śnieg nie odstraszył śmiałków, prawie 200 na starcie

  Cykl Olsztyńskie Biegowe Cztery Pory Roku zamknęła w niedzielę (16 grudnia) Zimowa Piątka, która odbyła się na tracie w pobliżu Słonecznej Polany w podolsztyńskich Dajtkach. Zjawiło się prawie 200 dorosłych zawodników (rozegrano tez biegi dla dzieci i młodzieży), którzy rywalizowali w trudnych warunkach. Spadł śnieg, a ostatnio uczestnicy trenowali na innej nawierzchni.

 • Leśne Run Warmia (Zima) Ruś 2018 – Niełatwa trasa, ale przyjemność nadal wielka

  Zimowa odsłona cyklu Leśne Run Warmia odbyła się w sobotę (15 grudnia ) na terenach Gminy Stawiguda. Impreza podobnie jak poprzednie z tego cyklu miała wybitnie kameralny charakter, uczestnicy mieli do wyboru biegi na 5 i 10 km, była też oferta dla miłośników marszu z kijkami. Tym razem dłuższy dystans najszybciej pokonali Maciej Plomnowski z Olsztyna i Anna Gogolewska ze Stawigudy.

 • I Grand Prix Województwa Skrzatów i Żaków Ostróda 2018 – Wychodzenie z cienia

  W Ostródzieodbył się w niedziele (7 października) turniej tenisa stołowego – I Grand Prix Województwa Skrzatów i Żaków.Wyniki na pierwszy rzut oka są zaskakująca. Dominujące do tej pory sekcje z Ostródy i Lidzbarka Warmińskiego jakby usunęły się na dalszy plan, a Działdowo, choć wysoko w klasyfikacjach, nie odniosło zwycięstwa. Natomiast z cienia zdecydowanie wyszli reprezentanci LKS Wel Lidzbark, którzy wygrali dwie kategorie.

 • KPS Gietrzwałd na półmetku III ligi dominatorem – Najciekawiej było w Ełku

  W niedziele (9 grudnia) odbyła się ostatnia kolejka I rundy fazy zasadniczej III ligi siatkarzy. Jest tylko jedna zaległość. 15 grudnia SMS Ostróda zmierzy się z Teamem Górowo Iławeckie. Na półmetku dominację potwierdził obrońca tytułu KPS Goetrzwałd, który zdobył komplet punktów, tracąc zaledwie trzy sety. W niedziele najciekawiej było w Ełku, gdzie KSD Energoutil (na zdjęciu) po pięciosetowej walce uporał się z Masurią Volley Giżycko.

 • Grand Prix Polski Kadetów Jastrzębie 2018 – Igor Jankowski na 15 miejscu

  W Jastrzębiu odbywa się w weekend (7/9 grudnia) 2 Grand Prix Polski Kadetek i Kadetów w tenisie stołowym. W sobotę do turnieju głównego awansowali Igor Jankowski Ostródzianka) i Mateusz Rutkowski (Dekorglass Działdowo). Igor przeszedł I rundę i ostatecznie zajął 15 miejsce. Mateusz Rutkowski zajął miejsce 25/32. Natalia Bogdanowicz (KSTS Warmia Lidzbark Warmiński) znalazła się w strefie 33/40.

 • Otwarte Mistrzostwa Województwa LZS (styl wolny) Karolewo 2018 – Zespolowo Warmi, najwięcej tytułów gospodarze

  W Karolewieodbyły się w sobotę (8 grudnia) Otwarte Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego LZS w stylu wolnym.Rywalizowano w kategoriach młodzik i kadet. Frekwencja w poszczególnych kategoriach wagowych nie była imponująca, ale taki jest aktualny potencjał w regionie. Startowali reprezentanci siedmiu sekcji. W klasyfikacji zespołowej zwyciężyła Warmia Lidzbark Warmiński przed Orłem Karolewo i Olimpem Kętrzyn.

 • Victoria Cup 2018 Bezledy 2018 – Dziewczyny bez respektu, chłopaki w rozterce

  W hali w Bezledach w weekend (1/2 grudnia) odbyła się pierwsza część cyklu turniejów piłkarskich z cyklu Victoria Cup 2018. Nie były to wielkie imprezy, rozegrane raczej w kameralnym gronie. Oprócz sportowych aspektów miały cel charytatywny. Przebiegały pod hasłem "Gramy dla Reni”. Turnieje wygrali futboliści DKS Dobre Miasta (żak) i Cresovia Górowo Iławeckie (Orlik).Dzielnie radziły sobie dziewczęta, wyróżnione nagrodami.

 • X Memoriał Marty Komor Kętrzyn 2018 – Pogoda nie przeszkodziła, przyjechali zewsząd, przy stołach prawie setka

  W niedziele (2 grudnia) w Kętrzynie odbył się turniej tenisa stołowego - X Memoriał Marty Komor.W kategoriach wiekowych wystartowało 91 zawodniczek i zawodników Rozegrano w sumie około 160 meczów. W rywalizacji open triumfowali: Agata Bogdziun (Korsze) i Marek Unrh (Olsztyn). Po dwa zwycięstwa z kategoriach odnieśli: Natalia Bogdanowicz (Lidzbark Warmiński) i Mateusz Marcinkiewicz (Gołdap).

 • W III lidze w czołówce bez zmian – Mistrza poznasz po końcówkach

  W niedzielę (2 grudnia) siatkarze III ligi zakończyli pierwsza rundę rozgrywek. Liderem jest mistrz poprzedniego sezonu KPS Gietrzwałd, mimo zaległego meczu z KSD Energoutil Ełk. Niespodzianek nie było. KPS wygrał w trzech setach w Elblągu, ale siatkarze Health Revolution (na zdjęciu) walczyli bardzo ambitnie i w dwóch pierwszych setach trzymali się dzielnie. W końcówkach jednak większe doświadczenie gości wzięło górę.