Lidzbark Warmiński

 • Polmlek w premierze rozbił Łomżę – Godzinka i po herbacie

  W inauguracyjnym spotkaniu ekstraklasy tenisistek stołowych aktualny wicemistrz Polski Polmlek Lidzbark Warmiński pokonał w sobotę (14 września) AZS PWSiP Metal-Technik Łomża 3:0. Błyskawiczne, odniesione w dobrym stylu zwycięstwo daje powody do optymizmu, choć skład jest teoretycznie słabszy niż w poprzednich rozgrywkach. Bardzo pewnie punktowały: Ma Wenting, i Dong Rui Fang, a Aleksandra Michalak też dała sobie radę

 • Mędzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Olecko 2019 (pełne wyniki)– Piękny bilans Warmii i Mazur

  W Olecku odbyły się w sobotę (7 września) Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (U16) w lekkiej atletyce. Jak zwykle zawodnicy warmińsko-mazurskich sekcji skonfrontowali swe możliwości z rówieśnikami z Mazowsza. To przeciwnicy dysponujący znacznie większym potencjałem, dlatego cieszy piękny bilans Warmii i Mazur (11 zł, 5 sr, 13 br.), Nim zaprezentujemy komplet wyników przedstawiamy lekkoatletów, którzy stanęli na podium.

 • WTK Seniorów i Juniorów (1) Działdowo 2019 (FOTO) – W nowym otwarciu najlepsi Xu Wenliang, Mateusz Rutkowski i Natalia Bogdanowicz x 2

  Sezon tenisa stołowego rozpoczyna się na dobre. W niedzielę (8 września) w Działdowie odbył się I Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Seniorów i Juniorów. Pojawiło się kilka nowych nazwisk, ale zwycięstwa odnieśli znani nam zawodnicy. Rywalizację seniorów wygrał Xu Wenliang (Dekorglass Działdowo) przed tenisistami Ostródzianki: Łukaszem Sokołowskim i Jakubem Witkowskim. Wśród pań oba turnieje zakończyła zwycięsko Natalia Bogdanowicz (KSTS Warmia Lidzbark Warmiński)

 • VIII Turniej o Puchar Prezydenta Elbląga 2019 – Duża frekwencja, wysoki poziom

  W sobotę (7 września) odbył się VIII Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Prezydenta Miasta Elbląga. Do rywalizacji przystąpiło 120 zawodników w siedmiu kategoriach z Kaliningradu, Działdowa, Rumi, Olsztyna , Pruszkowa, Kwidzyna, Łodzi, Gdańska, Morąga, Lidzbarka Warmińskiego, Nowego Stawu, Chojnic, Kmiecina, Iławy, Starogardu Gdańskiego, Elbląga.

 • Mini Cup Drzonków 2019 – Dużo warmińsko-mazurskich akcentów

  W minioną sobotę (31 sierpnia) zakończył się międzynarodowy turniej tenisa stołowego Mini Cup Drzonków. To impreza skierowana głównie do dzieci i młodzieży, choć rywalizowano we wszystkich kategoriach wiekowych z wyjątkiem seniorów. W daleka podróż wybrała się reprezentacja województwa warmińsko-mazurskiego, składająca się z zawodników Dekorglassu i Ostródzianki. Artur Gromek wystąpił jako zawodnik KSTS Lidzbark Warmiński.

 • Zapraszamy do udziału w akcji "SportGeneracja 2019" – Lidzbark Warmiński gotowy

  W środę (11 września) na Stadionie Miejskim im. Henryka Wobalisa w Lidzbarku Warmińskim odbędzie akcja „SportGeneracja 2019”. To ogólnopolska idea realizowana od 2011 roku przez fundację Wychowanie przez Sport – do zabawy w sport i aktywność fizyczną zapraszamy dzieci. Filarem akcji są masowe imprezy sportowe dla dzieci w wieku 10-12 lat.

 • Nad j. Sajmino VI Turniej Oldboyów Ostróda 2019 – Szybki finał Panów Piotra i Krzysztofa

  W sobotę (24 sierpnia) na boiskach Plaży Miejskiej nad Jeziorem Sajmino rozegrano VI Turniej Siatkówki Plażowej Oldboyów. Uczestnicy musieli spełnić dwa warunki: suma lat obu zawodników w parze minimum 75 lat, młodszy z nich musiał mieć ukończone 35 lat. Zgłosiło się 8 par z Górowa Iławeckiego, Lidzbarka Warmińskiego, Iławy i Ostródy.

 • Wąpielska Strzała 2019 – Michelin Bloomnet Team widoczny na trasie

  W niedziele (18 sierpnia) odbył się  III Ogólnopolski Wyścig Kolarski o Puchar Wójta Gminy Wąpielsk pod hasłem „Wąpielska Strzała”. Rywalizacja przebiegała na dwóch dystansach: 92 km i 46 km. Na dłuższym na podium w kategorii M30 stanęli zawodnicy Michelin Bloomnet Team Olsztyn. Michał Trzeszczkowski zajął drugie, a Marcin Wojtal trzecie miejsce.

 • Wyłoniono zwycięzców Grand Prix Lidzbarka Warmińskiego – Rodzinne turnieje Pawła Papke, ciekawie w Lubawie

  W niedzielę (11 sierpnia) na plaży jeziora Wielochowo rozegrano finałową rundę turnieju siatkówki plażowej z cyklu Grand Prix Lidzbarka Warmińskiego, który obejmował cztery imprezy. Rywalizacja cieszyła się dużym powodzeniem, a ostatnia odsłona była szczególnie interesująca, bowiem decydowała o kolejności w całych rozgrywkach. Ostatecznie główne trofea zdobyli: Magdalena Bogucka i Adriana Paszko oraz Piotr Bazarnik i Kuba Romasz

 • IV Memoriał Biegowy im. Tadeusza Brzostka – Ciekawy piątek na lidzbarskiej bieżni

  W piątek (9 sierpnia) na bieżni stadionu miejskiego w Lidzbarku Warmińskim odbył się IV Memoriał Biegowy im. Tadeusza Brzostka. Uczestnicy startowali w trzech seriach na dystansie 5 km. Rywalizacja przebiegała pod patronatem Burmistrza Miasta. Najlepszy czas uzyskał Przemysław Flaga (Barczewo), drugi w klasyfikacji był Rafał Olkowski (Lidzbark Warmiński), a trzeci Bogumił Krupiński (Olsztyn).

 • Podczas MP w Lipnie znów śmierć na torze – Do 1 września zawody motocrossowe odwołane

  Podczas motocrossowych mistrzostw Polski w Lipnie (3 sierpnia) zawodniczka KM Cross Lublin Wiktoria Wicińska uległa wypadkowi. 15-latka brała udział w kolejnym biegu. W czasie zjazdu z górki nie zapanowała nad motocyklem. Uderzyła ciałem o ziemię, a na nią spadła maszyna, która uderzyła ją w plecy i głowę.

 • Na miesiąc przed premierą – Jak wyglądają zgłoszone składy?

  Na stronie Polskiego Związku Tenisa Stołowego zamieszczono terminarze oraz składy zespołów superligi mężczyzn, ekstraklasy kobiet oraz I ligi mężczyzn. Rozgrywki centralne rusza w pierwszej połowie września. Dekorglass przystąpi do rywalizacji bez większych zmian, w Polmleku zabraknie Darii Trigolos, a jest w kadrze Aleksandra Michalak (poprzednio MRKS Gdańsk). Mreliny zagrają w I lidze dwoma zespołami.

 • Grand Prix Lidzbark Warmiński 2019 – Przed nami już tylko finał

  W Lidzbarku Warmińskim odbyły się już tego lata trzy turnieje siatkówki plażowej zaliczane do Grand Prix. Rywalizacja przebiega nad jeziorem Wielochowskim i cieszy się dużym powodzeniem. Startują zawodniczki i zawodnicy z kilku miejscowości Warmii i Mazur. Po trzech imprezach na czele klasyfikacji są pary: Bogucka/Paszko wśród pań i Bazarnik/Romasz w rywalizacji panów. Finałowy turniej odbędzie się 11 sierpnia w w ramach obchodów Dni Miasta.

 • Mistrzostwa Okręgu w motocrossie (4) Reszel 2019 – Kuształa, Sartanowicz i Daniłowicz umocnili pozycje

  Czwarta runda Motocrossowych Mistrzostw Okręgu Warmińsko-Mazurskiego odbyła się w minioną niedziele (21 lipca) w Reszlu i przyniosła uczestnikom i licznym widzom dużo emocji. A to z racji atrakcyjnej obsady. Oprócz zawodników sekcji naszego regionu i krajowych w Reszlu z powodzeniem wystartowali Rosjanie i Duńczycy. Wymaganie były więc wysokie.

 • Gdańsk Motocross Show 2019 – Ostatnie zwycięstwo Łukasza Lonki, Cezary Lewko piąty

  W sobotę (6 lipca) na Placu Zebrań Ludowych odbył się Gdańsk Motocross Show - impreza o charakterze pikniku rodzinnego. Głównym wydarzeniem były wyścigi motocrossowe (MX) z udziałem czołowych polskich zawodników. Wygrał najlepszy z nich Łukasz Lonka. Kto mógł przypuszczać, że to będzie Jego ostatnie zwycięstwo. Nazajutrz uległ śmiertelnemu wypadkowi podczas East Motocross Cup 2019 w Nowodworze koło Lubartowa.

 • Miłe akcenty w wyścigach MTB na Pomorzu – W Gdańsku Wołosiuk i Poczopko Olsztyn, w Tczewie Marchlewski i Stankiewicz

  W miniony weekend (6/7 lipca) kolarze MTB z województwa warmińsko-mazurskiego z powodzeniem startowali w wyścigach na Pomorzu. W rozegranym w Gdańsku Maratonie Rowerowym Lang Team na dystansie 71 km trzecie miejsce w open i pierwsze w kat. M3 zajął Jarosław Wołosiuk (Olsztyn), a czwarte i drugie w M4 Andrzej Poczopko (Olsztyn). Mateusz Hanke z Mrągowa był dziewiąty i trzeci w M3.

 • Mistrzostwa Strefy Polski Północnej (6) Bartoszyce 2019 - Wojciech Kuształa nadal niepokonany

  Szósta runda Mistrzostw Strefy Polski Północnej i III runda Mistrzostw Okręgu w motocrossie obyły się w niedzielę (30 czerwca) w Bartoszycach i zgromadziła na starcie prawie 130 zawodniczek i zawodników, w tym także gości zza wschodniej granicy. Emocji jak zwykle w tej dyscyplinie nie brakowało, wiele wyścigów do końca trzymało w napięciu.

 • MP Mastersów Białystok 2019 – Warmia i Mazury 42 medale, ale to tylko symbole z radości uprawiania sportu

  W Białymstoku odbyły się w weekend (29/30 czerwca) Mistrzostwa Polski Mastersów w lekkiej atletyce. W stolicy Podlasia zjawiło się kilkuset uczestników, głównie byłych sportowców wyczynowych, ale nie brakowało osób, które pokochały lekkoatletykę później i teraz startują w imprezach weteranów. Ekipa Warmii i Mazur spisała się wyśmienicie zdobywając 42 medale: 23 złote, 8 srebrnych i 11 brązowych.

 • VIII Biegiem po Wichrowskich Lasach 2019 – Sprzyjające dukty

  W sobotę (29 czerwca) w okolicach Dobrego Miasta odbyła się impreza pd hasłem VI Grand Prix Warmii - VIII Biegiem po Wichrowskich Lasach. Wystartowało prawie 80 amatorów, głównie z Powiatu Olsztyńskiego, ale też z innych miejscowości regionu, także goście spoza województwa warmińsko-mazurskiego. Na atrakcyjnych dutkach najlepiej radził sobie Tomasz Kowalski (Olsztyn), który wyprzedził Rafała Olkowskiego (Lidzbark Warmiński) i Krystiana Sikorskiego (Bartoszyce).

 • MP w Motocrossie (3) Człuchów 2019 - W dziesiątce tylko Świrczak i Lewko

  W Człuchowie odbyła się w niedzielę (23 czerwca) III runda Mistrzostw Polski w Motocrossie. Krajowa impreza jest znacznie mocniej obsadzona niż strefa i to odzwierciedlają wyniki zawodników z sekcji warmińsko-mazurskich. W pierwszej dziesiątce na 9 miejscu uplasował się Aleksander Świrczak (MSM Mrągowo) w klasie MX 125, 8 lokatę zajął Cezary Lewko (Motoklub Olsztyn) w klasie MC 2 Junior. Obaj są w dziesiątce klasyfikacji generalnych.