Kętrzyn

 • XIV Memoriał Czesława Popławskiego Brodnica 2018 – Radomir Chmiel trzeci i...pierwszy

  W niedzielę (15 lipca) w Brodnicy odbył się Wyścig Kolarski - XIV Memoriał Czesława Popławskiego.Uczestnicy rywalizowali na dwóch dystansach:68 i 34 km. W dłuższej próbie najlepiej spisał się olsztynianin Radomir Chmiel (Michelin Bloomnet Team), który zajął trzecie miejsce i wygrał kategorie M30. W tej samej grupie wiekowej trzeci był Artur Nestorowicz (Kętrzyn Bike Team), a czwarty Marek Trzeszczkowski (Michelin Bloomnet)

 • III Warmiński Bieg Uliczny Reszel 2018 – Na dychę Wojciech Kopeć, w light Cezary Jaroszewski

  W Reszluodbył się w sobotę (14 lipca) III Warmiński Bieg Uliczny. Rywalizowano na dwóch dystansach: klasycznym: 10 km i light – 4 km. Impreza zgromadziła na starcie około 120 biegaczy, głównie z Warmii i Mazur, ale nie brakowało też gości z innych województw. Na 10 km triumfował faworyt Wojciech Kopeć (Olsztynek), który o ponad minutę wyprzedził Krzysztofa Sulewskiego (Barczewo) i Zbigniewa Rogowskiego (Olsztynek).

 • TriCiti Trail Gdańsk 2018 – 80 kilometrów w nogach i uśmiech na mecie

  W niedziele (8 lipca) w Gdańsku odbyła się impreza biegowa TriCiti Trail. Trasa wiodła przed tereny Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, a organizatorzy zaproponowali trzy dystanse: 80 km, 42 km i 21 km. Startujących w zawodach reprezentantów województwa warmińsko-mazurskiego zabrakło w ścisłej czołówce, ale pokonanie tak wymagających dystansów już jest dużym sukcesem.

 • Międzynarodowy Turniej Mężczyzn Beach Volleyball Mazury 2018 – W Kętrzynie poziom gwarantowany, atrakcje zapewnione

  21-22 lipca 2018r odbędzie się w Kętrzynie Międzynarodowy Turniej Siatkówki Plażowej Mężczyzn Beach Volleyball Mazury 2018. W turnieju weźmie udział 16 par. Najlepsi zawodnicy z Polski, Argentyny, Dominikany, Wielkiej Brytanii , Ukrainy, Francji. Uczestnicy przez dwa dni walczyć będą o najwyższe podium na boiskach obiektu Kętrzynianka. WSTĘP WOLNY!!!

 • VII Mistrzostwa Straży Granicznej Jarosławiec 2018 – Tomasz Kowalski zostawił rywali w tyle

  W niedzielę (1 lipca) odbył się XXVIII Międzynarodowy Bieg po Plaży Jarosławiec 2018. – dystans 15 km. Oprócz rywalizacji open rozgrywano VII Mistrzostwa Straży Granicznej i tu sukcesy święcili reprezentanci Warmii i Mazur. Po tytuł mistrzowski sięgnął Tomasz Kowalski, a po brąz Andrzej Luśnia. Na dziesiątej pozycji uplasował się Marcin Balcer. W open Drużynowo Warmińsko-Mazurski OSG zdobył brązowy krążek.

 • 10 ULTRA Maraton Karkonoski Szklarska Poręba 2018 – Góral z Mazur trzeci w morderczej próbie

  Pięknym sukcesem „Górala z Mazur” zakończył się jubileuszowy 10 Ultra Maraton Karkonoski na dystansie 52 km. Rafał Kot ze Szczytna przybył na metę jak trzeci (również trzeci w kat. M30). W stawce prawie pół tysiąca uczestników. W czołowej setce znaleźli się również Michał Piotrowski ze Świętajna i Michał Jedeszko (Szczytno).Natalia Michalak (Szczytno)była trzecia w kat. K20. W niedziele rywalizowano na 21 km

 • VIII Powiat Cup (3) Węgorzewo 2018 – Kształtują się czołówki, coraz większe emocje, następne w Wilkowie

  W niedzielę (24 czerwca) w Węgorzewieodbył się III Turniej, VII edycji rozgrywek w siatkówkę plażową - „Powiat CUP 2018”.Stawiło się 14 drużyn w trzech kategoriach: dzieci (rocznik 2004 i młodsze) - 2 pary; kobiety– 7 par, otwarta – 5 par. Rywalizowali reprezentanci ośmiu gmin (Wiejska Kętrzyn; Węgorzewo; Wiejska i Miasto Mrągowo; Bartoszyce; Ryn; Piecki; Giżycko).

 • 3 razy Śnieżka Karpacz 2018 – Rafał Kot jak zwykle w czołówce, Pani Elżbieta z Mrągowa też wysoko

  W weekend (23/24 czerwca) w Karpaczu(siedziba imprezy) odbył się Ultramaraton „3 razy Śnieżka”Do wyboru były trzy dystanse: Ultra (54 km), Średni (36 km) i Mini (17 (km). Wymagania ogromne, ze względu na teren górski (Karkonosze). Na długim dystansie świetnie spisał się znany miłośnik dużych wyzwań sportowych Rafał Kot ze Szczytna, który zajął ósme miejsce.

 • Bartoszycka Dycha Brzegiem Łyny 2018 – Karol Kowalski i Anna Koziarska

  W niedzielę (24 czerwca) w odbyła się Bartoszycka Dycha Brzegiem Łyny. Organizatorami imprezy były: Uczniowski Klub Sportowy “Jedynka” oraz Urząd Miasta, a trasa przebiegała ulicami miasta. Po raz pierwszy uczestnicy (ponad 200 w biegu głównym) rywalizowali na dystansie 10 km. Zwycieżył Karol Kowalski z Dobrocina przed Basrtłomiejem Osiorem (Wydminy). Trzeci był Pavel Mikriunov (Kaliningrad).

 • Garmin Iron Triathlon Elbląg 2018 – Gospodarze udowodnili swe sportowe zacięcie

  Po Ślesinie i Płocku przeszedł czas na Elbląg. W niedzielę (17 czerwca) właśnie w tym chyba najbardziej usportowionym mieście w województwie warmińsko-mazurskim odbył się Garmin Iron Triathlon, w którym uczestnicy rywalizowali na trzech dystansach, mogli wziąć udział w sztafetach, nie zabrakło ciekawych propozycji dla dzieci i młodzieży.

 • MP Juniorów (styl wolny) Włodawa 2018 – Ewelina Kaczyńska sięgnęła po brąz

  We Włodawie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w zapasach (styl wolny). W imprezie wystartowało czworo reprezentantów Warmii i Mazur. Brązowy medal zdobyła jedynaczka w ekipie: Ewelina Kaczyńska (Warmia Lidzbark Warmiński), zajmując trzecie miejsce w kat. 76 kg. W juniorach najbliżej pudła był Mateusz Woźniak (Olimp Kętrzyn), który w najcięższej kategorii (125 kg) wywalczył piąta lokatę.

 • IV Festiwal Begów Jurunda Lipnik 2018 - Magda Trzeciak na równi z panami, przypomniała się Anna Jesień

  W ramach IV Festiwalu Biegów Jurunda i Biegowego Grand Prix Powiatu Szczycieńskiego rozegrano w niedziele (17 czerwca) w Lipniku bieg na dystansie 12 km. W głównej rywalizacji wystartowało prawie 100 uczestników, a zwyciężył Adam Szydlik z Łomży. Drugi ma metę wpadł Tomasz Siemiątkowski z Olsztyna, a trzeci Denis Guzowski ze Szczytna.

 • Ogólnopolski wyścig im. Grzegorza Piwowarskiego – W Golubiu Dobrzyniu długi dystans nam służył

  W Golubiu - Dobrzyniu odbył się w sobotę (16 czerwca) ogólnopolski wyścig kolarski im. Grzegorza Piwowarskiego. Zaproponowano dwa dystanse (61 km i 42 km). W wyścigu długim w czołowej szóstce znalazło się trzech reprezentantów Warmii i Mazur. Drugi był Marek Trzeszczkowski (Michelin Bloomnet Team Olsztyn), czwarty Artur Korc (Dadelo.pl Gizycko), a szósty Radomir Chmiel (Michelin Olsztyn).

 • Mazurskie Tropy Barczewo 2018 – Rowerem lub z buta, a mianownik wspólny

  W sobotę (9 czerwca) odbył się w Barczewie(baza imprezy) Rajd na Orientacje „Mazurskie Tropy”. Rywalizacja przebiegała w dwóch podstawowych grupach. Zaproponowano dystanse rowerowe na 130 km i 50 km oraz piesze na 50 km i 25 km. Zgodnie ideą tej dyscypliny uczestnicy z mapą musieli odnaleźć punkty kontrolne, które były podstawą klasyfikacji końcowej, liczył się również uzyskany czas.

 • UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn drużynowym mistrzem województwa – Powodzenia w II lidze

  W niedzielę (10 czerwca) sesją w Ostródzie zakończyły się Drużynowe Mistrzostwa Województwa Senioróww szachach. Poprzednio odbywały się rundy w Kętrzynie, Olsztynie i Rucianem Nida.W rywalizacji uczestniczyło osiem zespołów (system każdy z każdym). Tytuł wywalczył UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn, który stracił zaledwie jeden punkt w remisowym spotkaniu z LZS CKTiS Biskupiec.

 • VI Ogólnopolski Turniej Chłopców (2004 i 2006) Kętrzyn 2018 – Uczyć się od najlepszych

  W dniach 8-10 czerwca w Kętrzynie odbył się VI Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Chłopcówpod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Kętrzyn. W turnieju wystąpiło 21 zespołów z pięciu województw. Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych: Chłopcy 2004 i Chłopcy 2006. Rywalizowano dwóch obiektach: w HALI Mistrzów Świata i Hali Widowiskowo- Sportowej MOSiR przy ulicy Kazimierza Wielkiego.

 • Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Olsztyn 2018 – Cała tajemnica sukcesów, rosną następcy

  AZS UWM Olsztyn był w miniony weekend (2/3 czerwca) organizatorem Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w taekwondo olimpijskim. Startowali reprezentanci województw: warmińsko-mazurskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego i podlaskiego. Dorobek zawodników Warmii i Mazur, szczególnie dwóch wiodących klubów: Startu i AZS UWM jest imponujący

 • Mazury MTB Bike Tour Węgorzewo 2018 – Strome wzgórza dodają tylko adrenaliny

  Bike Tour Węgorzewo – pod takim hasłem odbywał się piąty etap cyklu MTB Mazury. Uczestników ulokowano w znakomicie wyposażonym ośrodku „Piękny Brzeg”, a wyznaczone trasy były nie mniej atrakcyjne. W sumie impreza udała się w pełni i nawet jeśli ktoś nie spełnił swych swoich oczekiwań sportowych czuł pełną satysfakcję, bo spędzony czas rekompensował wszystko.

 • Mistrzostwa Województwa Olsztyn 2018 – Chłopcy grają na potęgę, za to dziewczyn mamy za mało

  W Zespole Szkół Ekonomicznych w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiegow szachach. W 9 grupach rywalizowało 88 zawodników ze wszystkich liczących się ośrodków w regionie. Frekwencja zwłaszcza w młodszych kategoriach chłopców była wysoka, z kolei w kat. dziewcząt U15, U17 i U19 mieliśmy po jednej zawodniczce.

 • Warmiński Klasyk Świątki 2018 – Artur Korc a za nim koalicja z Michelin Bloomnet

  W niedzielę (3 czerwca) odbył się Warmiński Klasyk czyli IV Ogólnopolski Wyścig Kolarski o Puchar Wójta Gminy Świątki.Rywalizowano na dwóch dystansach: 75 km i 50 km.. Na dłuższym triumfatorem w klasyfikacji open został Artur Korc z Olsztyna (Dedalo.pl). Bardzo dobrze pojechali kolarze olsztyńskiej grupy Michelin Bloomnet Team.