Kętrzyn

• Igrzyska Wojewódzka Chłopców Elbląg 2019 – Piątka z Ełku znaczy Nenufar

W hali sportowej SP 11 w Elblągu odbyły się 15 maja Mistrzostwa Województwa w Mini Koszykówce Szkół Podstawowych chłopców . Rywalizowało pięć zespołów, w pierwszej fazie podzielonych na dwie grupy. Tytuł zdobyli uczniowie SP 5 Ełk, z których większość występuje w UKS Nenufar. W finale ełczanie wygrali z gospodarzami 47:23. Brąz przypadł koszykarzom SP 4 Działdowo.

• Finał Wojewódzki Kinder+Sport Barczewo 2019 – Na razie to tylko gwiazdki, ale są już na szlaku...

W miniony weekend (18/19 maja) w Barczewie odbył się finał wojewódzki rozgrywek Kinder+Sport w sezonie 2018/2019. W decydującej rozgrywce wystąpiło po osiem najlepszych we wszystkich sześciu konkurencjach. Drużyny te uzbierały najwięcej punktów w trwających kilka miesięcy eliminacjach, których organizatorami byli: MKS MOSiR Kętrzyn, Hala Lega Olecko, UKS "Czwórka Giżycko", Green Volley EŁK, Integracyjny Klub Sportowy ATAK Elbląg.

• Dobra niedziela AS Stomil i Victorii – W III lidze szczyt dla Olsztyna

W weekend (18/18 maja) rozegrano kolejne mecze w II lidze kobiet. AS Stomil po bardzo nerwowym spotkaniu pokonał Loczki Wyszków 2:1. Zawodniczki gości były bardzo rozczarowane i swój żal wyraziły w relacji na swoim facebooku. Nastąpiła riposta ze strony Stomilu. W każdym razie coś na rzeczy było. Victoria Bartoszyce zremisowała w Piasecznie 2:2, po dwóch bramkach w drugiej części Natalii Łapińskiej. W III lidze w meczu na szczycie AS Stomil II pokonał MOSiR Kętrzyn 2:1.

• IV Wiosenny Turniej Dziewcząt o Puchar Burmistrza Bartoszyc – Okazała nagroda dla SP 5 Kętrzyn

W czwartek (9 maja) w Bartoszycach odbył się IV Wiosenny Turniej Dziewcząt (rocznik 2008) o Puchar Burmistrza. Do rywalizacji przystąpiło pięć zespołów, z tym, że gospodynie – UKS MDK Jedynka wystawiły dwie drużyny Turniej wygrały zawodniczki SP 5 Kętrzyn przed UKS Mikołajki i Jedynka Bartoszyce. Organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek i nagród indywidualnych.

• Drużynowe Mistrzostwa Województwa 2019 – Na podium tylko Olsztyn, a złoto zdobył UKS Kopernik

W sobotę (11 maja) w Olsztynie odbył się czwarty, zarazem ostatni zjazd Drużynowych Mistrzostw Województwa w szachach. Na podium stanęły trzy zespoły olsztyńskie. Zloty medal wywalczyli szachiści UKS Kopernik, srebro przypadło zawodnikom UKS Trzydziestka, a brąz zdobył UKS Debiut Dziesiątka. W rywalizacji uczestniczyło osiem drużyn.

• 7 PKO Białystok Półmaraton 2019 - Daniel Mikielski najwyżej. Na „5” sukcesy Aleksandry Kiślak-Malinowskiej i Marcina Kasprowicza

W niedzielę (5 maja) odbył się 7 PKO Białystok Półmaraton, któremu towarzyszył bieg na dystansie 5 km. Dłuższa trasa przyciągnęła na start ponad 3200 uczestników, krótsza ponad 1300. Sporo było reprezentantów Warmii i Mazur, którzy pokazali się z jak najlepszej strony. W biegu na 5 km na najwyższym stopniu podium w kategoriach stanęli: Aleksandra Malinowska-Kiślak (Olsztyn) w K50 i Marcin Kasprowicz (Działdowo) w M40.

• 1/16 Finału MP Młodzików – MDK walczył, ale Wisła za mocna. Fantastyczna "połówka" kętrzynian, finał smutny. Miła niespodzianka Czarnych Olecko

W weekend (3/5 maja) odbyły się turnieje 1/16 finału Mistrzostw Polski młodzików.  Grający u siebie MDK Bartoszyce był o krok od awansu. Przegrał minimalnie z MTS Kwidzyn i zajął 3 miejsce.  MLKS Czarni Olecko i MKS MOSiR Kętrzyn grały w Gdańsku. Kętrzynianie w niedzielę stoczyli dramatyczne spotkanie z Agrykolą. Prowadząc 15:8 przegrali 21:22 i odpadli. Czarni na zakończenie sprawili niespodzianke remisując z Siódemką Gdańsk.

• Puchar Polski Młodzików Szczyrk 2019 – Najwyżej Krzysztof Zawal

W dniach 27-30 kwietnia odbył się w Szczyrku Puchar Polski do lat 6 i 7 w szachach. Zaraz potem rywalizowały dzieci 8-letnie. W imprezach uczestniczyło kilkoro adeptów z Warmii i Mazur. W grupie wiekowej do lat 7 bardzo wysokie piąte miejsce zajął Krzysztof Zawal (UKS Trzydziestka Olsztyn), który z powodzeniem występował też w turniejach towarzyszących. W grupie do lat 6 na dziewiątej pozycji uplasował się Aleksander Karpacki (UKS Kopernik Olsztyn)

• Handball Nova Mazur (r. 2008) o Puchar Burmistrza Bartoszyc 2019 – Gospodarze sprawili radość kibicom

W dniach (26-28 kwietnia) w Bartoszycach, jak co roku na wiosnę, odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Burmistrzadla najmłodszych adeptów szczypiorniaka czyli rocznika 2008 i młodsi. Choć organizacja turnieju była mocno utrudniona przez strajk nauczycieli to i tak udało się zebrać 13 zespołów z 5 województw(warmińsko-mazurskie, mazowieckie, pomorskie, zachodniopomorskie i kujawsko-pomorskie).

• 48 Międzynarodowy Turniej o Puchar Warmii i Mazur Olsztyn 2019 – Imponujące suplesy małolatów, przed nimi przyszłość

W sobotę (27 kwietnia) na trzech matach w Uranii odbył się 48 Międzynarodowy Turniej o Puchar Warmii i Mazur w zapasach. To jedna z najstarszych imprez w Polsce w tej dyscyplinie. W imprezie wystartowało 432 uczestników z czołowych krajowych klubów, byli tez reprezentanci Litwy i Rosji. Rywalizowano w czterech konkurencjach: młodzik – styl klasyczny, młodzik – styl wolny, młodziczki oraz mini zapasy.

• Wojewódzka Licealiada w „halówce” Mrągowo 2019 – Bezapelacyjnie Kętrzyn

W środę (24 kwietnia)w hali widowiskowo-sportowej w Mrągowie odbyły się „Mistrzostwa Województwa W-M w Halowej Piłce Nożnej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych”. W finale wzięły udział najlepsze cztery szkoły, które zostały wyłonione w cyklu rozgrywanych eliminacji powiatowych, rejonowych oraz regionalnych. W końcowej klasyfikacji najlepiej poradził sobie z rywalami zespół PCE z Kętrzyna, który wygrał wszystkie swoje mecze.

• Derby zwieńczyły sezon – Rewanż Szczypiorniaka

W ostatniej kolejce spotkań II ligi piłkarzy ręcznych KS Szczypiorniak Olsztyn pokonał we wtorek (23 kwietnia) derbowej potyczce MKS MOSiR Kętrzyn 37:33 (18:18). Gospodarze zrewanżowali się rywalom za porażkę w pierwszej rundzie (32:35). Olsztynianie zakończyli rywalizację w II lidze na 11 miejscu, kętrzynianie na 13 pozycji.

• O Puchar Burmistrza Bartoszyc Bezledy 2019 – Fortunate Orneta z dużą klasą

W hali sportowej w Bezledach odbył się 7 kwietnia wiosenny turniej w siatkówce kobiet o Puchar Burmistrza Bartoszyc. D rywalizacji przystąpiło ostatecznie dziewięć zespołów, które najpierw rywalizowały w grupach (system każdy z każdym). Do drugiego etapu przechodziły po dwie najlepsze druzyny. Ostatecznie imprezę wygrała ekipa Fortunate Orneta po zwycięstwie w finale nad Szczytnem 2:1.

• Pomorski Festiwal (rocznik 2007) Nowa Karczma 2019 – Czarni Olecko doszli do finału

W Nowej Karczmie odbył się w weekend (13/14 kwietnia) VIII Pomorski Festiwal Piłki Ręcznej. Rywalizowało 12 zespołów chłopców rocznika 2007 i młodszych. Dobrze wypadły drużyny z okręgu warmińsko-mazurskiego.Czarni Olecko zajęli drugie miejsce, a na trzeciej pozycji uplasował się MKS MOSiR Ketrzyn. Ekipy z Elbląga i Morąga znalazły się poza półfinałami.

• Kierunek Ultra Hańcza 2019 – Jakub Ołowski i Mariusz Bartkowski w głównych rolach

W sobotę (13 kwietnia) odbyła się impreza UltraHańcza po Suwalskim Park Krajobrazowym.Był to trzeci bieg cyklu, w którym uczestnicy mieli do wyboru dwa dystanse: 63 km i 28 km. W czołówce zameldowali się mieszkańcy Warmii i Mazur. Na krótszym dystansie zwyciężył Jakub Ołowski (Biskupiec), natomiast na dłuższym trzeci na mecie zameldował się Mariusz Bartkowski (Mszanowo).

• Kinder+Sport (5) Elbląg 2019 – Poznaliśmy finalistów, zagrają w Barczewie o przepustki

Zakończyły się eliminacje wojewódzkie turnieju mini siatkówki Kinder+Sport. Rywalizacja obejmowała pięć turniejów, przy czym punkty zapisywano z trzech najlepszych. Wyłoniono po osiem drużyn w „2”, „3” oraz „4” dziewcząt i chłopców. Mały wyłom nastąpił w czwórkach chłopców, bowiem dwie drużyny zgromadziły tę sama liczbę punktów i zakwalifikowano do finału dziewięć zespołów.

• W II lidze – Grudziądz za mocny dla kętrzynian, determinacja Jezioraka, ale tylko jeden punkt

W sobotę (13 kwietnia) w II lidze piłkarzy ręcznych walczą dwa zespoły z Warmii i Mazur. Za nami mecz w Kętrzynie między MKS MOSiR Kętrzyn i MKS Grudziądz. Gospodarze mimo ambitnej postawy nie sprostali trzeciej drużynie tabeli i przegrali 26:34 (12:19). Jeziorak Iława zremisował z  Tytanami Wejherowo 20:20 (10:11), ale w karnych wygrali goście 4:3,  Szczypiorniak Olsztyn zmierzy się z imiennikiem z Gniezna dopiero w czwartek (18 kwietnia)

• W Rybnie dwa turnieje w jednym dniu – Puchar Wójta dla Sokoła Lubawa, ligę szkolną wygrali gospodarze

W Rybnie odbyły się w sobotę (13 kwietnia) dwie imprezy zapaśnicze: Puchar Wójta w kategorii Kadetów i Młodzieżowa Liga Szkolna z udziałem młodzików. Niektórzy startowali w dwóch turniejach, co przed zawodami rangi krajowej z pewnością pomoże w osiągnięciu optymalnej formy. W rywalizacji kadetów w klasyfikacji zespołowej zwyciężyli zapaśnicy Sokoła Lubawa, w lidze triumfowali gospodarze - GSZS Rybno.

• 46 Maraton Dębno 2019 – Radosław Bystrzycki w setce i na podium

W niedzielę (7 kwietnia) odbył się 46 Maraton Dębno – jedna z najstarszych imprez biegowych w kraju, Są to jednocześnie Mistrzostwa Polski kobiet i Policjantów. Na mecie sklasyfikowano prawie 2300 uczestników. Staraliśmy się wyłonić reprezentantów Warmii i Mazur.W setce na 93 miejscu uplasował się Radosław Bystrzycki z Dobrego Miasta , który był trzeci w kategorii M50. Wśród pań 23 miejsce zajęła Julita Piwońska (Ełk) – szósta w kat. K30.

• OOM Świętokrzyskie Końskie 2019 – Warmia i Mazury bez rewelacji

W Ośrodku Wypoczynkowym Łucznik Sielpia Wielka koło Końskich zakończyła sie 6 kwietnia Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w szachach. Rozegrano cztery turnieje (w każdym startowało 52 uczestników) po dwa: dziewcząt i chłopców U12 i U14. 8-osobowa reprezentacja Warmii i Mazur nie odniosła sukcesów. Najwyższe 26 miejsce zajął Michał Taranowicz (UKS Trzydziestka Olsztyn)w U14.