Kętrzyn

 • 43 Listopadowy Turniej Gdańsk 2019 – Juniorzy KS Szczypiorniak Olsztyn z głównym trofeum, brawa dla Elbląga, Kętrzyna i Olecka

  W Gdańsku odbył się w dniach 8/10 listopada 43 Listopadowy Turniej Piłki Ręcznej. W czterech kategoriach wiekowych (dzieci, młodzików, juniorów młodszych i juniorów) wystartowało prawie 60 zespołów, w tym także mocne ekipy z Białorusi, które zresztą odegrały wiodące role. My też mieliśmy powody do radości, bowiem złoty medal w w grupie juniorów wywalczyli zawodnicy KS Szczypiorniak Olsztyn., a MVP turnieju został Robert Targoński. Truso Elbląg na 5 miejscu.

 • Mistrzostwa Straży Granicznej Kętrzyn 2019 – Nowy lider, a Warmia i Mazury z brązem

  W dniach 5/7 listopada w hali MOSiR w Kętrzynie odbywały się Mistrzostwa Straży Granicznej w siatkówce mężczyzn. Do rywalizacji przystąpiło dziesięć zespołów. Mamy nowego mistrza, którym został Nadbużański Oddział Straży Granicznej, pokonując w finale obrońców – rywali z Podlasia 2:1. Brązowe medale zdobyli siatkarze Warmińsko -Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, którzy od lat znajdują się w ścisłej czołówce.

 • „Moje Boisko Orlik 2012” Biała Piska 2019 – Zespół Szkół Kętrzyn strzelał celniej

  W środę (6 listopada) w Białej Piskiej odbył się Finał Wojewódzki w Piłce Nożnej Chłopców Szkół Ponadpodstawowych „Moje Boisko Orlik 2012” . Rywalizowały cztery zespoły, a zwycięsko z tej walki wyszli uczniowie Zespołu Szkół w Ketrzynie. Tę sama liczbę punktów zgromadzili futboliści Zespołu Szkół Reszel (remis 1:1 w meczu na szczycie). Zadecydował lepszy bilans bramkowy w pozostałych spotkaniach.

 • Moje boisko Orlik 2012 – W Olecku szczypiorniści SP 4 Ketrzyn z imponującym bilansem

  W środę (6 listopada) w Olecku odbył się finałowy turniej W-M SZS „Moje Boisko Orlik 2012” - Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców. Do rywalizacji przystąpiły cztery zespoły, które zwgrały systemem każdy z każdym. Najlepsi okazali się szczypiorniści SP 4 Kętrzyn, którzy odnieśli komplet zwycięstw i zakończyli imprezę imponującym bilansem bramkowym 98:11. Srebro zdobyli uczniowie SP 3 Olecko, a brąz SP Wilkowo.

 • Moje Boisko Orlik 2012 – W Piszu chłopcy z miejscowej SP 1 nie dali szans rywalom

  W poniedziałek (4 listopada) na „Orliku” MGOSiR w Piszu odbyły się Mistrzostwa Województwa SZS w Piłce Nożnej Chłopców – Igrzyska Dzieci – Moje Boisko Orlik 2012. Do rywalizacji stanęły cztery najlepsze reprezentacje szkół podstawowych. Najlepsi okazali się gospodarze – futboliści SP1 Pisz, którzy odnieśli komplet zwycięstw i wyprzedzili w klasyfikacji ZSS 6 Ełk, SP 5 Kętrzyn i SP Korsze.

 • Moje Boisko Orlik 2012 Olecko 2019 – Szczypiornistki SP3 najlepsze w swoim mieście

  W hali MOSiR w Olecku odbył się we wtorek (5 listopada) finałowy turniej „Moje Boisko Orlik 2012” - Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt. Rywalizowały cztery sruzyny systemem każdy z każdym. Wygrały szczypiornistki SP 3 Olecko z kompletem zwycięstw przed SP 5 Kętrzyn i SP Wilkowo.

 • Marathon des Alpes-Maritimes Nice-Cannes 2019 – Roman Liśkiewicz drugi w M50

  W niedzielę (3 listopada) odbył się we Francji Marathon des Alpes-Maritimes Nice-Cannes, w którym wystartowało ponad 5 tysięcy uczestników, a wśród nich kętrzynianin Roman Liśkiewicz. Spisał się doskonale zajmując w klasyfikacji open 35 miejsce, a w kategorii M50 był drugi o niespełna minutę za reprezentantem Francji. W maratonie dominowali zawodnicy z Afryki, którzy zajęli sześć czołowych lokat.

 • W ligach wojewódzkich chłopców – Pierwszymi liderami: MDK Bartoszyce i MKS Truso Elbląg

  W weekend (26/27 października) rozpoczęły się rozgrywki ligi wojewódzkiej chłopców młodszych (2008 r) i starszych (2007 r). Rywalizacja przebiega systemem turniejowym, ale jest tak zorganizowana, by każdy zmierzył się z rywalem dwukrotnie. Chłopcy młodsi walczyli w Bartoszycach, gdzie dominowali gospodarze, w grupie starszej odbyły się tylko trzy spotkania, w których komplet punktów zgromadził MKS Truso Elblag.

 • W lidze młodzików Kętrzyn i Bartoszyce dyktują tempo – Czarni Olecko zdali egzamin w Olsztynie

  Za nami druga kolejka spotkań ligi wojewódzkiej młodzików w piłce ręcznej. Odbyło się kolejnych dziewięć spotkań, w dużej mierze jednostronnych. W Bartoszycach i Kętrzynie dominacja gospodarzy była bardzo wyraźna. MDK i MKS MOSiR nadal dyktują tempo. Natomiast najciekawiej zapowiadał się mecz w Olsztynie między Szczypiorniakiem I i Czarnymi Olecko. Po wyrównanym spotkaniu triumfowali goście, którzy po przerwie uzyskali nieznaczną przewagę.

 • Nocna Ściema Koszalin 2019 – Godzinę zyskujemy na starcie, Zbigniew Juszkiewicz najszybszym 50-latkiem

  W nocy a 26 na 27 października w Koszalinie odbyła się impreza biegowa pod nazwą „Nocna Ściema”. Pomysł zrodził się prawie 10 lat temu, a inspiracją była zmiana czasu, która pozwala uczestnikom biorąc pod uwagę czas startu i mety zaoszczędzić godzinę. Wszyscy przyjmują to z humorem, dlatego atmosfera podczas imprezy jest niepowtarzalna . W tym roku rywalizowano na dystansach: maratonu i półmaratonu.

 • Puchar Polski Legionowo Cup 2019 - Pół setki medali Warmii i Mazur – to jest wynik!

  W weekend (18/20 października) w Legionowie odbyła się pierwsza edycja Pucharu Polski na rok 2020 w Taekwondo Olimpijskim. Rywalizowano w kategoriach wiekowych: senior, junior, kadet i młodzik - zgodnych z rokiem 2020. Ekipa olsztyńska mająca wspólny szyld – Taekwondo Olsztyn (Start – młodzicy i kadeci, AZS UWM – juniorzy i seniorzy) wygrała klasyfikacje drużynową w seniorach, juniorach i kadetach – w młodzikach zajęła drugie miejsce, za klubem z Białorusi.

 • Bursztynowy Festiwal Biegowy Sobieszewo 2019 – Na 20 km pierwsi na mecie: Roman Liśkiewicz i Magda Ingielewicz

  W miniona sobotę (19 października) w Sobieszewie odbył się Bursztynowy Festiwal Biegowy, podczas którego rywalizowano na trzech dystansach. Na najdłuższym (20 km) zwycięstwa odnieśli biegacze z Warmii i Mazur. Pierwszy na mecie był Roman Liśkiewicz (Kętrzyn), a wśród pań Magda Ingielewicz (Braniewo). Na 5 km trzecie miejsce zajęła Iwona Chruścicki (Olsztynek)

 • Ruszyli młodzicy i od razu ciekawie – Zapowiada się ostry bój, na czele bez strat MKS MOSiR Kętrzyn i MDK Bartoszyce

  W miniony weekend (12/13 października) rozegrano pierwsza kolejkę ligi wojewódzkiej piłki ręcznej młodzików. Rywalizuje dziewięć zespołów, w każdej z ośmiu serii turniejowych rozgrywają po dwa mecze. Inauguracyjna kolejka udowodniła, że tegoroczna liga będzie interesująca, a kandydatów do tytułu jest wielu. Najważniejsze, że większość spotkań była bardzo zacięta, a tego w przeszłości brakowało.

 • 6. PZU Cracovia Półmaraton Królewski – Niezapomniana przygoda pod Wawelem

  W niedzielę (13 października) odbył się 6. PZU Cracovia Półmaraton Królewski, w którym wystartowało ponad 8. tysiąca zawodniczek i zawodników. Dominowali biegacze z Afryki, którzy zajęli sześć czołowych lokat. W tej sytuacji bardzo wysoko należy ocenić 12 miejsce Patryka Sowińskiego (Tczew) reprezentującego na co dzień AZS UWM Olsztyn

 • XII Półmaraton Ełk 2019 – Silna ekipa Rosjan, na podium Bartłomiej Osior i Marcin Getek

  W niedziele (13 października) odbyły się Półmaraton Ełcki i bieg na dystansie 10 km. Rywalizacje główną wygrał Valeriy Pavlichuk (Kaliningrad), drugi finiszował Bartłomiej Osior z Wydmin, a na trzeciej pozycji uplasował się ełczanin Marcin Getek. W większości kategorii triumfowali Rosjanie. Z Polaków zwyciężyli jedynie: Bożena Ruszczyk (Ełk) w K50/59, Mateusz Kamiński (Ełk) w M18/29, Wojciech Sztabiński (Fracki) w M40/49 i Janusz Sysuła (Białystok) w M60+

 • MP Seniorów Toruń 2019 – 15 medali (2 złote) Olsztyna i rodzynek z Kętrzyna

  W Toruniu odbyły się w sobotę (5 października) Mistrzostwa Polski Seniorów w Taekwondo Olimpijskim. Startujący w nich reprezentanci Warmii i Mazur zdobyli łącznie 16 medali: 3 złote, 5 srebrnych i 7 brązowych. Piętnaście z nich wywalczyli zawodnicy AZS UWM Olsztyn, a jeden – złoty Aleksandra Lojko (Tygrys Kętrzyn). Na najwyższym stopniu podium stanęli także: Łukasz Cudnoch i Karolina Ziejewska.

 • MP w Szachach Szybkich Zgierz 2019 – Igor Janik wicemistrzem kraju

  W Zgierzu odbyły się w miniony weekend (5/6 października) Mistrzostwa Polski w Szachach Szybkich. Swa medalowa kolekcję powiększył Igor Janik (UKS Hetman Elbląg), który zdobył srebro, przegrywając tylko ze znakomicie dysponowanym Bartoszem Soćko (Ksz. Hetman Katowice). Wysoko na 24 miejscu znalazł się szachista UKS Kopernik Olsztyn Arkadiusz Kaczmarek. Startowało ponad 200 zawodników.

 • Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Olecko 2019 – Adam Zielonka skoncentrowany do końca

  Po eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostw Polski Młodzikóww Olecku odbyły się w weekend (28/29 września) Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (U10). Startowali zawodnicy sekcji mazowieckich i warmińsko-mazurskich. Złoty medal zdobył Adam Zielonka (MLKS Ostródzianka), a brązowy Jan Przybylski (UKS Skoczek Elbląg). Z dziewcząt najwyżej – na 6 pozycji zakończyła turniej Patrycja Taranowicz (UKS Trzydziestka Olsztyn).

 • 5. Bieg Unicef-Sheraton La Caleta 2019 – Świetny występ Romana Liśkiewicza na Wyspach Kanaryjskich

  W sobotę (28 września) w małej miejscowości La Caleta na Teneryfe (Wyspy Kanaryjskie) odbył się 5 Bieg Charytatywny Unicef-Sheraton, w którym doskonale spisał się Roman Liśkiewicz z Kętrzyna. Na dystansie 10 km stawce ponad 100 zawodników zajął siódme miejsce w klasyfikacji open i wygrał kategorię M50. Biorąc pod uwagę naturalny talent Hiszpanów do długich dystansów sukces Pana Romana niewątpliwy.

 • Eliminacje do OOM i MP Młodzików Olecko 2019 – Największe brawa dla Wiktorii

  W Olecku odbyły się w dniach 22/27 września eliminacje międzywojewódzkiej do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (U11 i U13) i Mistrzostw Polski Młodzików (U9). Startowali szachiści z sekcji mazowieckich i warmińsko-mazurskich. Do OOM kwalifikowało się po 4 najlepszych. W U11 turniej wygrała Wiktoria Zapałowska (MLKS Ostródzianka), Awans wywalczyła jeszcze Anna Kawa (UKS Kopernik Olsztyn), a wśród chłopców Maciej Kraśniewski (UKS Uzdowo) i Adam Zielonka (MLKS Ostródzianka).