iława

 • 57. Bieg Westerplatte Gdańsk 2019 – Chwała Bohaterom, sportowcy pamiętają

  Ponad 3.5 tysiąca osób wzięło udział w sobotnim (14 września) 57 Biegu Westerplatte w Gdańsku. Impreza poświęcona pamięci Bohaterów Września 1939 ma przede wszystkim wymiar patriotyczny, ale oczywiście na trasie trwała sportowa walka, która rozstrzygnęli na swoja korzyść mieszkańcy Gdyni: Adam Glogowski i Aleksandra Baranowska-Trzasko. W Gdańsku stawiła się duża grupa reprezentantów województwa warmińsko-mazurskiego.

 • 10 MTB Susz 2019 – Jedni ścigali się do utraty tchu, inni cieszyli się przyrodą

  W sobotę (14 września) odbył się jubileuszowy 10 MTB Susz. Zjawiło się ponad 200 uczestników przede wszystkich z Warmii i Mazur, ale również z innych rejonów, głównie Pomorza. Zaproponowano trzy dystanse: 47 km, 24 km i 12 km. Na średnim wystartowało ponad 150 kolarzy. Trasa była bardzo atrakcyjna, można było się ścigać do utraty tchu lun przejechać dystans podziwiając piękno przyrody.

 • Mędzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Olecko 2019 (pełne wyniki)– Piękny bilans Warmii i Mazur

  W Olecku odbyły się w sobotę (7 września) Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (U16) w lekkiej atletyce. Jak zwykle zawodnicy warmińsko-mazurskich sekcji skonfrontowali swe możliwości z rówieśnikami z Mazowsza. To przeciwnicy dysponujący znacznie większym potencjałem, dlatego cieszy piękny bilans Warmii i Mazur (11 zł, 5 sr, 13 br.), Nim zaprezentujemy komplet wyników przedstawiamy lekkoatletów, którzy stanęli na podium.

 • Wygrany sparing Warmii Energa z Jeziorakiem – W sobotę prezentacja, a potem już liga

  W rozegranym w środę (11 września) sparingowym meczu piłkarzy ręcznych I-ligowa Warmia Energa Olsztyn pokonała II-ligowy ITS Jeziorak Iława 38:22 (16:12). W najbliższą sobotę (14 września) o godz 14 w Galerii Warmińskiej odbędzie się prezentacja zespołu, natomiast inauguracyjny mecz nowego sezonu I ligi Warmia Energa rozegra w w sobotę (21 września) o godz. 17 w Uranii. ze zwycięzcą poprzednich rozgrywek Nielbą Wągrowiec

 • Kwidzyńska Biegowa Piona 2019 – Anna Koziarska pierwsza na mecie

  W sobotę (7 września) odbyła się Kwidzyńska Biegowa Piona, w której wystartowało ponad 200 uczestników, w tym także mieszkańcy Elbląga, Susza, Iławy i Olsztyna. Prowadzono tylko klasyfikacje open (bez podziału na kategorie wiekowe). Rywalizacje pań wygrała elblążanka Anna Koziarska, która biegła na równi z mężczyznami i znalazła się w dziesiątce najlepszych.

 • Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Giżycko 2019 – Przewaga Warmii i Mazur miażdżąca

  W miniony weekend (7/8 września) odbyły się w Giżycku Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w żeglarstwie. W klasie Optimist rywalizowali ze sobą reprezentanci sekcji warmińsko-mazurskich i podlaskich. Przewaga żeglarzy z klubów Warmii i Mazur okazała się miażdżąca: ilościowo i jakościowo. Na dobrą sprawę regaty stały się wewnętrzną sprawą wodniaków z Giżycka, Olsztyna, Mrągowa i Iławy.

 • MP w klasach olimpijskich Górki Zach. 2019 – W Radialu dublet Iławy: Wiktoria Gołębiowska „ograła” Agatę Barwińską

  W Górkach Zachodnich zakończyły się w niedzielę (8 września) Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowe MP w klasach olimpijskich. Żeglarze ścigali się na łódkach: 470, 49er, 49er FX, Laser, Laser Radial, Finn i Nacra 17. Piękny sukces odniosła Wiktoria Gołębiowska (SSW MOS Iława), która zwyciężyła w klasie Laser Radial, wyprzedzając swoją koleżankę klubową Agatę Barwińską i Magdalenę Kwaśną (ChKŻ Chojnice).

 • IX Iławski Półmaraton La Rive im. Antoniego Gierszewskiego 2019 – Nad Jeziorakiem prawie każdy kocha biegać

  W niedzielę (8 września) odbył się IX Iławski Półmaraton La Rive im. Antoniego Gierszewskiego. Wystartowało ponad 400 uczestników z całej Polski, najwięcej oczywiście z Warmii i Mazur. Pierwszy na metę przybiegł Abderrahim Elasri (Chorzów), drugi był Wojciech Kopeć (Olsztynek), a trzeci Krzysztof Sulewski (Barczewo). Wśród pań triumfowała Mariola Sudzińska (Olsztyn) przed Małgorzata Tuwalska (Sztum) i Justyna Wrażeń (Olsztyn).

 • IV Wąbrzeska Dziesiątka 2019 – Mariola Sudzińska w swoim stylu

  W sobotę (7 września) odbyła się IV Wąbrzeska Dziesiątka. Do rywalizacji przystąpiło ponad pół tysiąca uczestników. Reprezentacja Warmii i Mazur była nieliczna, za to mocno zaznaczyła swa obecność głównie z racji doskonałego występu Marioli Sudzińskiej (Olsztyn), która wygrała klasyfikację open. W kat. K16 zwyciężyła Wiktoria Goska (Kisielice).

 • II Półmaraton Rolkarski Rybno 2019 – Prawdziwi pasjonaci

  W niedzielę (1 września) odbył się II Półmaraton Rolkarski Rybno-Gronowo-Rybno o Puchar Wójta Gminy Rybno. Do wyboru były dwa dystanse: 24 km i 10 km. Przyjechało sporo osób spoza regionu, ta dyscyplina ma swoich zagorzałych fanów. Z zawodników Warmii i Mazur na dłuższym dystansie drugie miejsca w kategoriach zajęli: Marian Maciejewski (Iława) w M60+, Anna Krasuska (Elbląg) w K60+, Julia Maciejewska (Płośnica) w K10/29.

 • Ligi wojewódzkie ruszają w połowie października – Terminarze gotowe, można szlifować formę...

  Nowo powstały Warmińsko-Mazurski Okrągowy Związek Piłki Recznej szybko zabrał się do pracy organizacyjnej. W sobotę (31 sierpnia) na zebraniu przedstawicieli wszystkich klubów regionu dokonano losowania rozgrywek we wszystkich grupach wiekowych. Nie udało się niestety skompletować uczestników III ligi seniorów, choć po cichu na to liczyliśmy. Pozostałe grupy wiekowe mężczyzn wystartują w komplecie.

 • Jeziorak lepszy w sparingu od Szczypiorniaka – Udany rewanż

  W rozegranym w środę (4 września) w hali VLO w Olsztynie sparingowym spotkaniu piłkarze ręczni KS Szczypiorniaka ponieśli porażkę z Jeziorakiem Iława 26:29 (11:14). Oba zespoły występują w tej samej grupie II ligi (pomorskie) i przygotowują się do rozgrywek. Trenerzy: Daniel Żółtak (Szczypiorniak) i Karol Adamowicz (Jeziorak) dali pograć wszystkim. Wynik wprawdzie schodził na dalszy plan, ale zwycięstwo iławian poprawiło im samopoczucie.

 • Biegali na Pomorzu – W Tczewie w czołówce Patryk Sowiński Wiktor Kujawa, w Dzierzgoniu w dziesiątce Maciej Szarko

  W minioną sobotę (31 sierpnia) w Tczewie odbył się Bieg w Hołdzie Kazimierzowi Piechowskiemu (10 km), w którym sklasyfikowano ponad 200 uczestników. Drugi na mecie był Patryk Sowiński z Tczewa, ale student UWM Olsztyn. Na piątym miejscu finiszował Wiktor Kujawa (Olsztyn), a dziesiątkę zamknął Mateusz Krawiecki (Iława) – trzeci w kat. M30/39. W niedzielę (1 września) w biegu w Dzierzgoniu rywalizowano w biegu, nordic walking i MTB.

 • Eberspacher Mistrzostwa PSKO Opti B Giżycko 2019 – Dominacja ChKŻ, ale największą rewelacją Weronika Grala

  W miniony weekend (30 sierpnia/1 września) w Gizycku odbyły się regaty żeglarskie Eberspacher Mistrzostwa PSKO Opti B. Na Niegocinie rywalizowało prawie ćwierć tysiąca łódek. Największe sukcesy odnieśli reprezentanci ChKŻ Chojnice, którzy zdobyli główne trofea. Rywalizację open i chłopców wygrał January Szczukowski, a wśród dziewcząt zwyciężyła Alicja Dampc. Jednak największa rewelacją była 8-letnia Weronika Grala.

 • MP Seniorów na Plaży Gotyku Toruń 2019 – Maciej Rudol wicemistrzem, Marcin Ociepski z brązem

  W weekend (30 sierpnia/1 września) na Plaży Gotyku w Toruniu odbyły się Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej. Świetnie wypadły pary z warmińsko-mazurskimi akcentami. Maciej Rudol (MKS Zryw Volley Iława) i jego partner Jakub Szałankiewicz zdobyli tytuł wicemistrzowskim po dramatycznym finale z parą Fijałek/Bryl. Marcin Ociepski z Ostródy i Michał Kądzioła sięgnęli po brąz.

 • Garmin Iron Triathlon Nieporęt 2019 – Dobry start gołdapian, Krzysztof Wacławski z Iławy pierwszy w M50

  Na Zalewie Zegrzyńskim w Nieporęcie odbył się w sobotę (31 sierpnia) Garmin Iron Triathlon. Program przewidywał trzy konkurencje indywidualne: 1/2, 1/4 i 1/8 Iron. Reprezentacji Warmii i Mazur wystartowali tylko w ćwiartce i sprincie. W 1/4 Iron najwyżej sklasyfikowany został gołdapianin Mateusz Siekierski, zajmując 11 miejsce w open i 3 w kat. M25. W rywalizacji pań Iga Kowalczyk (Gołdap) była na mecie druga i wygrała kat, K30.

 • Młodzieżowe ME w klasach: Laser Standard i Laser Radial Dziwnów 2019 – Iławianie w szóstce

  W zakończonych w Dziwnowie Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w klasie Laser Radial Wiktoria Gołębiowska (SSW MOS Iława) zajęła wysokie szóste miejsce, Julia Rogalska (Giżycka Grupa Regatowa) była 28 . O medale rywalizowali również przedstawiciele klasy Laser Standard. W oddzielnie prowadzonej klasyfikacji U19 Piotr Malinowski (SSW MOS Iława) był szósty, a Wojciech Klimaszewski (Giżycka Grupa Regatowa) dwunasty.

 • Sparing Jezioraka ze Szczypiorniakiem pod dyktando olsztynian – Na razie eksperymenty

  W hali nad Małym Jeziorakiem II-ligowe zespoły piłkarzy ręcznych z Iławy i Olsztyna rozegrały pierwszy mecz kontrolny przed rozgrywkami II ligi. Spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem olsztynian 40:31 (18:13). Młodzież Szczypiorniaka wsparta doświadczonym Radkiem Dzieniszewskim, choć miała za sobą ciężkie zgrupowanie wypadła bardzo korzystnie i wygrała zasłużenie. Ale na razie są to tylko sparingi.

 • VII "Polpharma Deyna Cup Junior" Starogard Gdański 2019 – Mały Jeziorak (2010) rewelacją!

  W Starogardzie Gdańskim odbył się w miniony weekend (23/25 sierpnia) VII Międzynarodowy Turniej Piłkarski Chłopców roczników 2009 i 2010 Polpharma Deyna Cup Junior" Impreza poświęcona pamięci jednego z najwybitniejszych zawodników w historii polskiego futbolu stała się prawdziwym festiwalem. Wystąpiło aż 27 klubów z różnych stron świata m. in: Włoch, Anglii, Rosji, Litwy Turcji, Niemiec, Hiszpanii, Ukrainy i Polski.

 • Wakacyjny Mityng Klasy I Ostróda 2019 – Wiatr wiał w oczy, ale sprawdzian pożyteczny

  W środę (28 sierpnia) w Ostródzie odbył się Wakacyjny Mityng Lekkoatletyczny Klasy I. Startowało ponad 200 zawodniczek i zawodników przede wszystkim z sekcji warmińsko-mazurskich, ale byli też goście z Kujawsko- Pomorskiego, Mazowieckiego i Podlaskiego. Warunki nie sprzyjały osiąganiu rekordowych wyników. Wiał mocny wiatr przeszkadzający sprinterom, temperatura była zdecydowanie za wysoka.