iława

 • XIV Memoriał Czesława Popławskiego Brodnica 2018 – Radomir Chmiel trzeci i...pierwszy

  W niedzielę (15 lipca) w Brodnicy odbył się Wyścig Kolarski - XIV Memoriał Czesława Popławskiego.Uczestnicy rywalizowali na dwóch dystansach:68 i 34 km. W dłuższej próbie najlepiej spisał się olsztynianin Radomir Chmiel (Michelin Bloomnet Team), który zajął trzecie miejsce i wygrał kategorie M30. W tej samej grupie wiekowej trzeci był Artur Nestorowicz (Kętrzyn Bike Team), a czwarty Marek Trzeszczkowski (Michelin Bloomnet)

 • Letnie MP Juniorów Młodszych (U15) Oświęcim 2018 – Wróciliśmy z pustymi rękami, to rzadko się zdarza

  W Oświęcimiu zakończyły sie (15 lipca) Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszychw pływaniu. Startowało ponad pół tysiąca zawodniczek i zawodników ze 135 klubów także z Warmii i Mazur (Kormoran Olsztyn, Jedynka Elbląg, Płetwal Szczytno, Medyk Giżycko, Orka Iława). Wramamy z MP bez medalu, a największą zdobyczą było 6 miejsce Szymona Kapały (Kormoran) na 400 metrów stylem zmiennym

 • Garmin Iron Triathlon Piaseczno 2018 – W supersprincie dublet elblążan

  Kolejny przystanek cyklu Garmin Iron wyznaczono w weekend (14/15 lipca) w Piasecznie. W pierwszym dniu rozegrano supersprint, (1/8 Iron), w którym rej wodzili mieszkańcy Elbląga. Zanotowali efektowny dublet, bowiem pierwszy na metę wpadł Karol Kozak, a wśród pań Marta Maksymiuk. Wygrali oczywiście swoje kategorie wiekowe odpowiednio: M18/19 i K30/39.

 • Night Run Susz 2018 – Wojciech Kopeć dwa trofea w jeden dzień

  Dużym zainteresowaniem cieszyła się sobotnia 14 lipca) impreza biegowa Night Rum Susz. Do rywalizacji na dystansie 10 km przystąpiło ponad 340 uczestników, także z ościennych województw. Zawodnicy wystartowali o godzinie 21.30, a więc w świetle jupiterów, co jeszcze bardziej uatrakcyjniło imprezę. To również sprawiło, że Wojciech Kopeć miał okazję w ciągu jednego dnia mógł zdobyć dwa cenne trofea.

 • VI Maraton MTB po Ziemi Lubawskiej i Wzgórzach Dylewskich 2018 – Walka na każdym metrze, nie było pustych przebiegów

  W sobotę (14 lipca) odbył się VI MTB Maraton „Po Ziemi Lubawskiej i Wzgórzach Dylewskich” Tegoroczna impreza przebiegała pod hasłem uczczenia 100-lecia Niepodległej Polski.W tej intencji w kościele w Sanktuarium odprawiono Mszę Świętą. Uczestnikom, a zjawiła się ich ponad setka, zaproponowano trzy dystanse: Mega ok. 55 km, FIT ok. 36 km i Hobby ok. 10 km.

 • ME Juniorów (klasy 420 i 470) Sesimbra 2018 – Kuba Gołębiowski i Filip Szmit wicemistrzami Starego Kontynentu

  W portugalskiej miejscowości Sesimbra zakończyły się11 lipca  lipca Mistrzostwa Europy Juniorów w klasach: 420 i 470. W rywalizacji „420” wśród 17-latków doskonale spisali suę Jakub Gołębiowski (SSW MOS Iława) i Filip Szmit (MBSW/UKŻR Giżycko)zostali wicemistrzami Starego Kontynentu, w klastfikacji open zajeli trzecie miejsce.Mogło być jeszcze lepiej, ale nie udał sie ostatni wyścig (29 miejsce)

 • TriCiti Trail Gdańsk 2018 – 80 kilometrów w nogach i uśmiech na mecie

  W niedziele (8 lipca) w Gdańsku odbyła się impreza biegowa TriCiti Trail. Trasa wiodła przed tereny Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, a organizatorzy zaproponowali trzy dystanse: 80 km, 42 km i 21 km. Startujących w zawodach reprezentantów województwa warmińsko-mazurskiego zabrakło w ścisłej czołówce, ale pokonanie tak wymagających dystansów już jest dużym sukcesem.

 • Pantaenius Nord CUP Gdańsk 2018 - Żeglarze Giżycka i Iławy na topie

  W Górkach Zachodnich zakończyły się regaty Pantaenius Nord CUP Gdańsk 2018. Rywalizacja obejmowała wyścigi w wielu klasach. W sumie wystartowało ponad 250 zawodniczek i zawodników, także z innych krajów. Najliczniej obsadzonymi regatami podczas 10-dniowego święta żeglarskiego w Gdańsku okazał się Vector Sail Optimist Cup (około 170 żeglarzy). Tu dużą rolę odegrali reprezentanci Warmii i Mazur.

 • Półfinały MP Kadetek i Kadetów 2018 (FOTO)– Tylko dwie pary dziewcząt Absolwenta

  W Warszawiechłopcy, a w Iławiedziewczęta rywalizowali 3 i 4 lipca w półfinałowych turniejach Mistrzostw Polski Kadetów w siatkówce plażowej. Z ośmiu startujących par z Warmii i Mazur awans do finały wywalczyły tylko dwie pary kadetek UKS Absolwent Sport-Club Olsztyn: Klaudia Perowicz/Zuzanna Herrmann (1 miejsce) i Aleksandra Chudzik/Natalia Godlewska(3 miejsce).

 • Centralne Kontrolne Regaty Juniorów Kruszwica 2018 – Ostatnie manewry przed szczytem

  W sobotę 30 czerwca i w niedzielę 1 lipca na torze regatowym w Kruszwicy odbyły się Centralne Kontrolne Regaty Juniorów. Impreza miała sprawdzić formę zawodników i zawodniczek przed najważniejszymi imprezami sezonu (Mistrzostwa Polski Juniorów i ogólnopolska Olimpiada Młodzieży). Startowali reprezentanci wiodących sekcji warmińsko-mazurskich: Wir Iława i MOS Ełk.

 • „O Złote Wiosło Jezioraka” Iława 2018 – Drakensi zasłużyli na największe brawa

  W sobotę (30 czerwca) w Iławie odbyły się już po raz piąty regaty smoczych łodzi „O Złote Wiosło Jezioraka”. Świetna atmosfera w poprzednich edycjach sprawiła, ze dobra fama poszła w świat i tym razem nad Jeziorakiem zjawiło się około 350 miłośników tej dyscypliny. 31 osad ścigało się na dystansie 200 metrów w kategoriach: Open 20 (tu wyjątkowo 1000 m), Mixt 20, Women 10, Amator Open 10, Amator Mixt 10.

 • Four Colours Grand Prix Inowrocław - Blue Run – Paweł Moskal narzucił tempo

  W sobotnim (30 czerwca) biegu na 5 km z cyklu Four Colours Grand Prix Inowrocław (Blue Run)doskonale spisał się Paweł Moskal z Kurzętnika, który okazał się najszybszy z grona ponad 400 uczestników. Przerwał taśmę samotnie z przewaga 15 sekund nad następnym rywalem. Ilościowy udział zawodników z Warmii i Mazur był wprawdzie symboliczny, ale wynik poszedł w świat.

 • Puchar Trenerów (Optimist B) Gdynia 2018 - Iławianie bardzo blisko podium

  Jak zwykle ważnym punktem programu regat Volvo Gdynia Sailing Days był zakończony w sobotę (30 czerwca) Puchar Trenerów, w którym rywalizowało ponad 250 optimistkarzy grupy B. Młodzi adepci nie mieli szczęścia do pogody. Rwali się do wyścigów, ale trudne warunki pogodowe uniemożliwiły rywalizacje w piątek i sobotę, czwartkowe wyniki okazały się ostateczne.

 • World Tour Warszawa 2018 – Maciej Rudol szybko poza turniejem

  W stolicy trwa od 25 cerwcaWorld Tour Warszawa 2018 w siatkówce plażowej impreza, która do tej pory odbywała się w Starych Jabłonkach, a ostatnio w Olsztynie. Otoczenie zupełnie inne, pozbawione naturalnych walorów , ale takie są prawa biznesu. Warmińsko-mazurskim akcentem pozostał udział w rywalizacji Macieja Rudola – zawodnika MKS Zryw Volley Iława,który od pewnego czasu występuje w parze z Kacprem Kujawiakiem.

 • Półfinał MP Juniorów Stare Jabłonki 2018 – Bez awansu, najbliżej byli: Olaf i Dominik

  W Iławie odbył się 28/29 czerwca półfinałowy turniej Mistrzostw Polski juniorów w siatkówce plażowej.O cztery premiowane miejsca ubiegało się pięć par SMS Ostróda (mistrzowie województwa z AZS UWM zrezygnowali z udziału), ale niestety bez powodzenia. Piąte miejsce zajęli: Dominik Cieślak i Olaf Krawczyk, zdobywając status rezerwowych. Dominowały pary w Bydgoszczy i Warszawy.

 • Turniej Pamięci: Benedykta Gaca i Józefa Łobockiego – Było ciekawiej niż na Mundialu

  W miniony weekend (23/24 czerwca) stadion ilawskiego Jezioraka opanowali najmłodsi adepci futbolu. Odbyła się impreza poświęcona pamięci Benedykta Gaca i Józefa Łobockiego – osobom, z którymi związane są najlepsze lata futbolu w tym mieście. Pełnowymiarowe boisko podzielono na mniejsze, by rozegrać trzy turnieje w kategoriach: skrzat, żak i orlik.

 • Półfinał MP Juniorek Mońki 2018 – Dublet Warmii i Mazur, Absolwent i Foto Ola w finale

  W środę (27 czerwca) w Mońkach (woj. podlaskie) odbył się półfinałowy turniej Mistrzostw Polski Juniorek w siatkówce plażowej. Bardzo dobrze spisały się reprezentantki Warmii i Mazur. Pierwsze miejsce zajęła para: Klaudia Perowicz/Zuzanna Herrmann (UKS Absolwent Sport-Club Olsztyn), a drugie Aleksandra Czyjak /Magdalena Orlicka (MLKS Foto „Ola” Ostróda). Oba duety zagrają o medale MP w Częstochowie.

 • Finał Wojewódzki Dziewcząt „Mała Piłkarska Kadra Czeka” Morąg 2018 – Gmina Lubawa nie pozostawiła złudzeń

  18 czerwca na Stadionie Miejskim w Morągu odbył się Finał Wojewódzki Turnieju Piłki Nożnej LZS „Mała Piłkarska Kadra Czeka”Dziewcząt rocznik 2005 i młodsze. W decydującej rozgrywce rywalizowało sześć drużyn, które wcześniej przeszły eliminacje. Turniej zdominowały piłkarki Gminy Lubawa, które zarówno w meczach grupowych jak i play off odniosły bardzo wysokie zwycięstwa. W finale pokonały Gminę Morąg 5:1.

 • W Iławie, Suszu i Elblągu rosną triathlonowe talenty – Aquathlon na dobry początek

  Podczas wielkiej triathlonowej imprezy w Suszu (23/24 czerwca) ważnym elementem był aquathlon skierowany do dzieci i młodzieży. Rozegrano dwa wyścigi dla grup (10/13 lat) i (14/17 lat). Na starcie zjawiło się wielu zawodników z Iławy, Elbląga i Susza, którzy ujawnili duży talent i można się spodziewać, że niebawem rozpoczną udane występy w triathlonie.

 • Lato z Beach Volley Iława 2018 – Premiera dla gospodarzy

  W niedzielę (17 czerwca) na Plaży Miejskiej w Iławie odbył się Pierwszy Turniej Siatkówki Plażowej Kobiet i Mężczyzn z Cyklu LATO Z BEACH VOLLEY 2018. To impreza, która od lat istnieje w kalendarzu sportowym miasta nad Jeziorakiem. Do rywalizacji w kategorii kobiet zgłosiło się osiem zespołów natomiast w męskim wystąpiło sześć duetów.