iława

 • MP Juniorów Kruszwica 2019 – Srebro dla MOS Ełk

  W Kruszwicy odbyły się w weekend (20/21 lipca) Mistrzostwa Polski w wioślarstwie. Warmia i Mazury były tym razem dość skromnie reprezentowane jak zwykle przez MOS Ełk i Wir Iława. Sukces odniosła zawodniczka MOS-u Adrianna Krystochowicz (trener Sławomir Skorupa) , która zdobyła srebrny medal w jedynkach juniorek kategorii lekkiej. Pozostali nie zdołali zakwalifikować się do finałów A.

 • Lato z Beach Volley (1) Iława2019 - Na wychowanków można liczyć

  W niedzielny poranek (21 lipca) na „dzikiej plaży” w Iławie odbyła się inauguracja zawodów siatkówki plażowej z cyklu Lato z Beach Volley 2019. Bardzo dobrze spisały się zespoły z Iławy i okolic, dominując zarówno w kategorii kobiet jak i mężczyzn. Drugi turniej odbędzie się już 28 lipca o godz. 10.

 • MŚ w Klasie Laser Radial Sakaiminato 2019 – Dobra niedziela Agaty Barwińskiej, duży awans

  W japońskim mieście Sakaiminato rozpoczęły się w piątek (19 lipca) Mistrzostwa Świata w klasie Laser Radial. Startuje w nich iławianka Agata Barwińska (SSW MOS), która walczy o jak najwyższe miejsce, rywalizuje też bezpośrednio z Magdaleną Kwaśny o awans do ekipy olimpijskiej. Regaty w Japonii są jedną z wewnętrznych eliminacji. Po 5 wyścigach Agata awansowała z 30 na 17 miejsce, wygrała w niedziele jeden wyścig. Magda jest 35.

 • OOM (MP U17/18) Drzonków 2019 – Wspaniały akord na zakończenie - dublet kraulistów na 1500 m

  Drzonkowie zakończyła się w niedzielę (21 lipca)  Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w pływaniu. Startowali zawodnicy 17 i 18-letni. W sumie 361 pływaków z 87 klubów. Warmię i Mazury reprezentowali: MTP Kormoran Olsztyn, UKS MOS Ełk i SSP Orka Iława. Liderem ekipy okazał się Wiktor Grzegorczyk (MOS Ełk),który zdobył złoto na 1500 m, srebro na 800 m i brąz na 400 m. Srebro dołożył Hubert Bruzdewicz (Kormoran) na 1500 m..

 • World Tour Edmonton 2019 – Rudol/Miszczuk dotarli do 1/8 finału,a potem kontuzja

  W Edmonton (Kanada) trwa od 17 lipca turniej siatkówki plażowej z cyklu World Tour. Startuje w nim Maciej Rudol (MKS Zryw Volley Iława) tym razem z Mikołajem Miszczukiem. W kwalifikacjach iławianin i jego partner pokonali inna polską parę Prudel/Poznański, a w turnieju głównym z grupy awansowali z 2 miejsca do play off. W I rundzie pokonali 2:0 parę USA i musieli się wycofać z turnieju z powodu kontuzji.

 • Youth Sailing World Championships Gdynia 2019 – W dziesiątce tylko Patryk Kosmalski i Tomasz Lewandowski

  W Gdyni zakończyły się w piatek (19 lipca) Mistrzostwa Świata Juniorów ISAF, w których startowalo prawie pół tysiąca zawodników z 76 państw. Najwyższe siódme miejsce z reprezentantów Warmii i Mazur zajął Tomasz Lewandowski (OKŻ Olsztyn), który wystąpił z Patrykiem Kosmalskim (ChKŻ Chojnice) w klasie 420. Julia Rogalska (Giżycka Grupa Regatowa) w klasie Laser Radial na 12 pozycji. ..

 • OOM Lubuskie Drzonków 2019 – Dziewczęta SMS Ostróda: Zuzanna Bielak/Aleksandra Chudzik mistrzyniami Polski

  W Drzonkowie trwa od 15 lipca Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w siatkówce plażowej. W turnieju dziewcząt znakomicie spisała sie para SMS Ostróda.Zuzanna Bielak/Aleksandra Chudzik. która odniosła pięć kolejnych zwycięstw i zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski kadetek. To przypieczętowało wygraną klubu oraz Warmii i Mazur w klasyfikacji województw.

 • Ekstraklasa Żeglarska Sopot 2019 – Bezdyskusyjnie OKŻ Olsztyn, Iława i Giżycko też w czołówce

  W Sopocie odbyła się w weekend (13/14 lipca) I runda ekstraklasy żeglarskiej, w której występuje 12 teamów, w tym trzy z Warmii i Mazur. I właśnie zespoły z Krainy Tysiąca pokazały swą moc. Zdecydowanie najlepiej zaprezentowali się żeglarze Olsztyńskiego Klubu Żeglarskiego. Trzecie miejsce zajęli zawodnicy Jezioraka Yacht Klub Iława, a czwarte drużyna Giżyckiej Grupy Regatowej.

 • MP Juniorów (U16) Lublin 2019 – Szymon Kapała trzy razy w dziesiątce

  W Lublinie zakończyły się w piątek (12 lipca) Mistrzostwa Polski Juniorów (U16) w pływaniu. Startowało prawie 400 zawodniczek i zawodników ze 119 klubów, w tym reprezentanci: MTP Kormoran Olsztyn, UKP Jedynka Elbląg, MKS Medyk Giżycko i SSP Orka Iława,ale tym razem bez medalu. Najlepiej spisał się Szymon Kapała (Kormoran), który dwa razy zajął piąte miejsce i raz siódme. Siódmy był też Michał Niedziałek (Kormoran) dziesiąta Wiktoria Kulik (Kormoran)

 • XXI Ogólnopolski Bieg o Kryształową Perłę Jeziora Narie 2019 – Cross , który pamięta się całe życie

  W sobotę (6 lipca) w Kretowinach odbył się XXI Ogólnopolski Bieg o Kryształową Perłę Jeziora Narie. To impreza szczególna. Przede wszystkim dystans 33 km i bardzo urozmaicona trasa stawiają przed uczestnikami duże wymagania. Ale jak się okazuje stanowi to dodatkową motywację. W tym roku metę osiągnęło ponad 230 zawodniczek i zawodników. Pierwszy przybiegł mieszkaniec Torunia Damian Kłopotek.

 • Półfinały MP Juniorek i Juniorów 2019 – Jesteśmy potęgą, po trzy pary dziewcząt i chłopców zagrają o medale.

  Dużym sukcesem zakończyły się półfinałowe turnieje Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej juniorek i juniorów. Dziewczęta rywalizowały w Iławie, a chłopcy w Ostródzie. Do decydującej rozgrywki awansowały po trzy pary z Warmii i Mazur (cztery z Olsztyna, dwie z Ostródy) , z zaakcentowaniem tego stały się zwycięstwa w turniejach: Klaudii Perowicz i Patrycji Jundziłł (Absolwent) oraz Wiktora Jezierskiego i Samuela Wróbla (SMS Ostróda).

 • Półfinał MP Kadetek Iława 2019 (FOTO) - Dobra passa trwa, trzy pary zagrają w OOM

  W Iławie odbył się w weekend (6/7 lipca) półfinałowy turniej Mistrzostw Polski kadetek w siatkówce plażowej. Reprezentantki Warmii i Mazur spisały się doskonale, aż trzy pary awansowały do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Podwójny sukces odniosły siatkarki SMS Ostróda. Wygrała para: Aleksandra Chudzik/Zuzanna Bielak prze duetem: Urszula Bobel/Wiktoria Stepień. Awans z czwartego miejsca wywalczyły iławianki: Wiktoria Bolszewska i Zuzanna Iwankowska.

 • World Tour Gstaad 2019 – Maciej Rudol nie przebił się przez eliminacje

  Para siatkarzy plażowych Maciej Rudol (Ztyw Volley Iława) i Jakub Szałankiewicz wiele obiecywali po starcie w turnieju w szwajcarskim Gstaad. Miało to był potwierdzenie ich sukcesu sprzed kilku tygodni w Turcji. Niestety marzenia skończyły się na eliminacjach. Po zwycięstwie w I rundzie nad parą holenderską, w decydującej rozgrywce Polacy ulegli Chińczykom.

 • Lotos Nord Cup Gdańsk 2019 – Klimaszewscy błysnęli w Standardzie, poligon dla młodzieży

  W Górkach Zachodnich zakończyły się w niedziele (7 lipca) regaty Lotos Nord Cup. Rywalizowano w wielu klasach i to w obsadzie międzynarodowej. Startowało wielu reprezentantów Warmii i Mazur, głównie bardzo młodych zawodników (klasy Optimist), dla których to była poważba sportowa próba. Największe sukcesy odnieśliśmy jednak w klasie Laser Standard.

 • MP Juniorów U15 Oświęcim 2019 – Iga Grygiencza lubi brąz wraca z dwoma medalami

  W Oświęcimiu odbywajały się w dniach 5/7 lipca Mistrzostwa Polski Juniorów (U15) w pływaniu. Startowało ponad 450 zawodniczek i zawodników ze 144 klubów. Ekipa Warmii i Mazur wraca z dwoma brązowymi medalai, które zdobyła  Iga Grygiencza (Medyk Giżycko) na 50 m i 100 metrów stylem motylkowym.

 • VIII Dycha Anny Wazówny Brodnica 2019 – Martyna Konarzewska w roli głównej

  W sobotę (6 lipca)w Brodnicy odbyła się VIII Dycha Anny Wazówny, której towarzyszył Bieg na 5 km. Zainteresowanie bardzo duże, w sumie około 300 uczestników w tym duże grupa z województwa warmińsko -mazurskiego, głównie z Lubawy, Nowego Miasta Lubawskiego, Iławy, Ostródy, Działdowa, Lidzbarka i Elbląga. Martyna Konarzewska z Działdowa okazała się najlepsza w biegu głównym na 10 km.

 • ME Juniorów w klasie Laser Radial – Julia Rogalska wypadła z dziesiątki

  W greckiej miejscowości Kalamaki zakończyły się  (6 lipca) Mistrzostwa Europy Juniorów w żeglarskiej klasie Laser Radial.  Julia Rogalska z Giżyckiej Grupy Regatowejna półmetku zajmował wysokiek ósme miejsce, ale nie zdołała utrzymać sie w czołowej dziesiątce. Ostatecznie wylądowała na 15 pozycji.  W rywalizacji juniorów Piotr Malinowski (SSW MOS Iława) zajął 60 miejsce w gronie 230 startujących.

 • IV Regaty „O Złote Wiosło Jezioraka” Iława 2019 – To trzeba przeżyć...

  W sobotę (29 czerwca) w Iławie odbyły się IV Regaty Smoczych Łodzi o Złote Wiosło Jezioraka. których udział wzięło aż 380 wioślarzy z 20 klubów z całego kraju. Nic nie bierze się z przypadku. Poprzednie imprezy na Małym Jezioraku były niezwykle udane, zyskały stałych bywalców, a ci namówili do udziału innych. Nic dziwnego, że regaty, choć nie mają mistrzowskiej rangi, stały się jednym w kluczowych wydarzeń sezonu w tej dyscyplinie.

 • Red Bull 400 Zakopane 2019 – Cały czas pod górę, sprinterska ekstrema

  W sobotę (29 czerwca) w sobotę w Zakopanem odbyła się nietypowa impreza. Red Bull 400 to bieg na skocznię narciarską, rozpoczynający się u jej podnóża, a kończy na szczycie. Rywalizacja przebiegała w dwóch etapach. Najpierw rozegrano eliminacje i na podstawie limitów miejsc w seriach i najlepszych czasów wyłoniono uczestników decydującej rozgrywki. Do finału zakwalifikowało się trzech zawodników z Wrmii i Mazur.

 • Kieler Woche 2019 – Piękny sukces załogi: Patryk Kosmalski/Tomasz Lewandowski

  Zakończyła się 125. edycja regat Kieler Woche w Kilonii zaliczanych do żeglarskiego Pucharu Europy. Rywalizowało blisko 3000 zawodników z 50 krajów, w tym około 90 polskich żeglarzy. Piękny sukces w klasie 420 odnieśli Patryk Kosmalski i Tomasz Lewandowski (ChKŻ Chojnice/OKŻ Olsztyn), którzy okazali się najlepsi w gronie 62 łódek. Młodzi żeglarze wygrali cztery z ośmiu wyścigów i tylko raz zajęli miejsce gorsze niż czwarte.