iława

 • I Półmaraton Rolkarski o Puchar Wójta Gminy Rybno 2018 - Ciborowscy i Charubin „zamieszali” w czołówce

  W niedziele (16 września) odbył się I Półmaraton Rolkarski o Puchar Wójta Gminy Rybno. Oprócz konkurencji głównej rywalizowano tez na 10 km bez podziału na kategorie. W półmaratonie wysoko uplasowali się piszanie. Sławomir Charubin był ósmy w open i pierwszy w kat. 50+, Sebastian Ciborowski zamknął pierwsza dziesiątkę i był szósty w M30/49. Aneta Ciborowska zajęła trzecie miejsce i wygrała kat, K30/39.

 • II ORiSTO Bieg Stolarski o Złoty Hebel Grodziczno 2018 – Białorusin podyktował tempo, Monika Jackiewicz pierwsza wśród pań

  W sobotę (15 września) w Grodzicznie odbył się II ORiSTO Bieg Stolarski o Złoty Hebel. Impreza wywołała bardzo duże zainteresowanie. Na starcie głównej rywalizacji (10 km) zjawiło się prawie 200 uczestników, w tym goście zza wschodniej granicy, a także innych województw. Najlepszy czas uzyskał Białorusin Ilya Slavensky. Wśród pań najszybciej finiszowała lubawianka Monika Jackiewicz.

 • Grand Prix Polski Weteranów (1) Bilcza 2018 – Dwóch na podium, Henryk Prusiński na najwyższym stopniu

  W Bilczyodbył się w weekend (15/16 września) pierwszy w tym sezonie turniej Grand Prix Polski Weteranów w tenisise stołowym. Z ekipy warmińsko-mazurskiej najlepiej spisał się Henryk Prusiński (Olsztyn), który wygrał kategorię 65/69 lat. Na trzecim miejscu podium stanął także Franciszek Jastrzębowski (Olsztyn) w kat. 60/64 lata. Piąte miejsca zajęli: Tomasz Okuniewicz (Skop) – 60/64 i Marian Gęsicki (Działdowo) – 75/79

 • Międzynarodowe Mistrzostwa PSKO Dziwnów 2018 – Patryk Chełkowski w eksluzywnym gronie

  W niedzielę (16 września) w Dziwnowiezakończyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optymizm– jedna z najbardziej prestiżowych imprez krajowych. Startowało prawie 270 młodych żeglarzy, w tym wiele ekip zagranicznych. Regaty wygrał Szwed Jonatan Rojier przed wychowankiem Nauticusa, obecnie zawodnikiem CHKŻ Chojnice Rafałem Pogorzelskim. Ośmy był Patryk Chełkowski z Giżycka.

 • W premierze II ligi wygrał tylko Szczypiorniak – Kętrzynianie w Brodnicy bez szans, Jeziorak nie dał rady Borowiakowi

  Piłkarze ręczni II ligi pomorskiej zainaugurowali rozgrywki nowego sezonu.Z trójki warmińsko-mazurskich zespołów wygrał tylko Szczypiorniak pokonując efektownie  w Olsztynie AZS AMK Toruń 32:20 (15:10). Jeziorak powalczył w Czrersku, ale nie dał rady Borowiakowi 26:28 (13:16)   MKS MOSiR Kętrzyn nie sprostał  jednenu z faworytów II ligi MKS Henri-Lloyd Brodnica  19:40 (9:17)

 • X MP w Sprincie Wioślarskim Płock 2018 – Pięć medali dla Warmii i Mazur, złoty Łukasz Zub

  W Płockuodbyły się w sobotę (15 września) X Mistrzostwa Polski w sprincie wioślarskim – XXXV Memoriał Juliusza Kawieckiego. Przed tygodniem wyłoniono medalistów długodystansowych MP, teraz sprinterów, ale tytuły nie maja oczywiście takiego prestiżu jak w tradycyjnych wioślarskich konkurencjach. W Płocku zloty medal wywalczył w jedynce mężczyzn Łukasz Zub (MOS) Ełk, na podium stawali także wodniacy Wiru Iława.

 • World Cup Series Enoshima 2018 – Agata Barwińska tym razem daleko

  W w japońskiej Enoshimie trwa od 11 września żeglarski Puchar Świata w klasach olimpijskich, inaugurujący sezon 2018/2019. W 12-osowej reprezentacji Polski jest Agata Barwińska. Zawodniczka SSW MOS Iława jest naszą nadzieją na najbliższe Igrzyska Olimpijskie, ale musi wygrać krajową rywalizację  w klasie Laser Radial. W Japonii Agata zajęła dopiero  34 miejsce na 53 startujące zawodniczki.

 • MP w sprintach w klasach: 420 i 29er Ustka 2018 – Wszystkie tytuły dla Warmii i Mazur

  W niedziele (9 września) w Ustceodbyły się Mistrzostwa Polski w sprincie w klasach: 420 (U19 i U17) oraz 29er (U19). Z dużymi sukcesami wrócili żeglarze Warmii i Mazur. W klasie 420 U19 złoty medal wywalczyli Kacper Paszek i Bartosz Reiter (OKŻ Olsztyn), w U17 na najwyższym stopniu podium stanął Tomasz Lewandowski (OKŻ) jako załogant. W klasie 29er tytuł zdobyli: Paweł Jakubowski  (Nauticus YC Olsztyn)/Mateusz Kruczyński (YKP Gdynia)

 • Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Ciechanów 2018 (FOTO)– Wakacji nie przespali, świetny występ Warmii i Mazur

  W sobotę (8 września) w Ciechanowie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w lekkiej atletyce. Jak zwykle zawodnicy Warmii i Mazur rywalizowali z bardzo mocnym Mazowszem. W tym roku nasza młodzież walczyła wspaniale i może pochwalić się imponującym dorobkiem. Zdobyliśmy łącznie 26 medali w tym aż 13 złotych, 6 srebrnych i 7 brązowych.

 • Olsztyński Klub Żeglarski mistrzem Polski – Do trzech razy sztuka i jest upragniony tytuł

  Olsztyński Klub Żeglarski wygrał w Sopocie ostatnia rundę ekstraklasy i został Klubowym Mistrzostwa Polski.Piękny sukces doskonale i bardzo równo startującej w tym sezonie załogi, która w trzecim starcie w tej imprezie sięgnęła po najcenniejsze trofeum. Wicemistrzem kraju został Jeziorak Yacht Club Iława , a na najniższym stopniu podium uplasowała się załoga SEJK Pogoń Szczecin. Dwa medale dla Warmii i Mazur.

 • Długodystansowe MP Kruszwica 2018 – Wir Iława i MOS Ełk z medalami

  W Kruszwicy odbyły się w weekend (8/9 września) Długodystansowe Mistrzostwa Polski w wioślarstwie. Rywalizowano na dystansie 7.5 km. Reprezentanci sekcji warmińsko-mazurskichzdobyli trzy medale. Srebrny w jedynce juniorów wywalczył Dawid Rożankiewicz (Wir Iława), a brązowe: Bartosz Pietrewicz (Wir) w jedynce mężczyzn kat. lekkiej oraz dwójka mężczyzn MOS Ełk: Adam Sinocha i Szymon Piekarski.

 • VIII Iławski Półmaraton LA RIVE 2018 – Pół tysiąca biegało aż miło

  Ponad 400 uczestników sklasyfikowano w niedzielnym (9 września) VIII Półmaratonie Iławskim La Rive. Jeśli dodamy do tego ponad setkę młodych zawodników rywalizujących w biegu Młodego Maratończyka śmiało można powiedzieć, że mieliśmy nad Jeziorakiem prawdziwe sportowe święto. Bieg główny wygrał faworyt Bartosz Mazerski ze Sztumu.

 • MP Masters w Ultramaratonie Górskim Krynica 2018 – Wojciech Kopeć podwójnym medalistą

  W Krynicy trwa od piątku (7 września) trwa 9 Tauron Festiwal Biegowy. W programie imprezy znalazł się m. in. Ultramaraton Wyszehradzki im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego - Bieg 7 Dolin.Uczestnicy, a zjawiło się ich na starcie prawie pół tysiąca, walczyli o Mistrzostwo Polski Masters Ultramaratonie Górskim. Sukces odniósł Wojciech Kopeć z Olsztynka,który na mecie był trzeci, a w kat. M30 zdobył złoty medal.

 • XC Miłosna Kwidzyn 2018 – Mocna jazda Panów: Kacpra i Grzegorza

  W sobotę (1 września) odbył się wyścig XC Miłosna 2018. Na terenach pod Kwidzynem rywalizowano na dystansach 40 km i 20 km. Na dłuższym w kategorii M1 wygrał Kacper Danielewski z Nowego Miasta Lubawskiego(siódmy w open). Na krótszym dystansie Grzegorz Paradowski (Elbląg) zwyciężył w kat. M5, drugie miejsce w kat. M3 wywalczył Radosław Ruczyński z Elbląga.

 • MŚ Juniorów 49er Marsylia 2018 – Pierwsze koty za ploty

  W Marsylii zakończyły się w sobotę (1 września) Mistrzostwa Świata Juniorów w klasie 49er. W polskiej reprezentanci jako załoganci startowali żeglarze z Warmii i Mazur. Na 25 miejscu uplasowali się Jan Marciniak i Krzysztof Białaś (KS Aqua Włocławek/MOS Iława), a na 48 Paweł Nowicki i Piotr Leymańczyk (TKŻ Toruń/OKŻ Olsztyn). To ich pierwsze doświadczenia w tej klasie żeglarskiej, oby procentowały w przyszłości.

 • MP Seniorów Kraków 2018 – Maciej Rudol okrężną drogą, ale jest na podium

  W Krakowie zakończyły się w niedzielę (2 września) Mistrzostwa Polski seniorek i seniorów w siatkówce plażowej. W turnieju męskim sukces odniósł Maciej Rudol (MKS Zryw Volley Iława), który z Kacprem Kujawiakiem zdobył brązowy medal. To spory sukces, bo kandydatów do podium było wielu. Druga para z Warmii i Mazur: Marcin Ociepski/Kamil Radzikowski znalazła się w strefie 9/12.

 • WAMA Ladies Open Olsztyn 2018 – Wspaniały turniej i niezapomniane wrażenia

  Zakończony w niedzielę (2 września) turniej WAMA Ladies Open 2018, czyli II Otwarte Amatorskie Mistrzostwa Warmii i Mazur w Tenisie o Puchar Prezydenta Miasta Olsztyn znów okazał się niezapomnianym przeżyciem. Rekordowa frekwencja, świetna atmosfera i sprzyjająca pogoda uczyniły z tego wydarzenia wielkie święto tenisa ziemnego.

 • MP Juniorów i klas nieolimpijskich Górki Zachodnie 2018 – Wiktoria Gołębiowska bezapelacyjnie złota

  W Górkach Zachodnich koło Gdańska zakonczyły sie w sobotę (1 września) Mistrzostwa Polski Juniorów i w żeglarskich klasach nieolimpijskich. Świetnie spisały sie  się reprezentantki Warmii i Mazur w klasieLaser Radial. Złota medalistka została bezapelacyjnie  Wiktoria Gołębiowska (SSW MOS Iława) a srebrną Julia Rogalska (MBSW/UKŻR Gizycko).

 • Mistrzostwa PSKO U13 Krynica Morska 2018 – Wielu w czołówce, ale medal zdobył tylko Patryk Chełkowski

  W Krynicy Morskiej zakończyły się w niedzielę (2 września) Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist zawodników do lat 13. Dość liczna ekipa dziewcząt i chłopców z Warmii i Mazur żeglowała dobrze, ale bez błysku, stąd wiele miejsc w ścisłej czołówce, a medal tylko jeden. Brąz zdobył Patryk Chełkowski (MBSW/UKŻR Niegocin Gizycko).

 • MP w sprintach w klasach Laser Górki Zach. 2018 – Julia i Wiktoria bezkonkurencyjne

  W dniach 28-29 sierpnia w Górkach Zachodnich odbyły się w mistrzostwa Polski w sprintach w klasie Laser (Standard, Radial i 4,7) w kategoriach U17 i U 19. Świetnie spisały się dziewczęta z Warmii i Mazur w Radialu, zdobywając dwa złote medale: Julia Rogalska (MBSW/UKŻR Gizycko)w młodszej grupie i Wiktoria Gołębiewska (SSW MOS Iława)w U19. W tradycyjnych MP Wiktoria i Julia zdobyły tytuły: mistrzowski i wicemistrzowski.