iława

 • Samorządowe Mistrzostwa w siatkówce i tenisie stołowym Ostróda 2019 – Na serio, ale z uśmiechem

  W hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji odbyły się w miniony weekend (9/10 listopada) Samorządowe Mistrzostwa w Siatkówce i tenisie stołowym o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Impreza typowo rekreacyjna, choć w reprezentacjach nie zabrakło nazwisk zawodników systematycznie uczestniczących w ligach miejskich. Rywalizacja toczyła się więc na serio, ale z pełnym uśmiechem.

 • XV MP w Brazylijskim Jiu-Jitsu Katowice 2019 – 18 medali w tym trzy tytuły

  W dniach 9-10 listopada w Katowicach odbyły się XV Mistrzostwa Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu. Startowało ponad 1700 zawodników, w tym reprezentanci sekcji warmińsko-mazurski z Olsztyna Ełku, Szczytna i Iławy. Zdobyli w sumie 18 medali. Złote wywalczyli: Sylwester Mikołajewski (Zenith BJJ / Olsztyn), Grzegorz Żytkiewicz (Kaiser Sport / Olsztyn) i Paweł Głębocki (Dragon`s Den / Ze Radiola Poland / Ełk)

 • Puchar Północnego Mazowsza Mława 2019 – W „żabce” było najlepiej...

  W weekend (9/10 listopada) w Mławie odbyły się Otwarte Zawody Pływackie o Puchar Północnego Mazowsza pod Patronatem Burmistrza Miasta. Startowało prawie pół tysiąca uczestników z 33 klubów. W tym trzech z Warmii i Mazur (MTP Kormoran Olsztyn, SSP Orka Iława, KS Płetwal Szczytno i UKS Frog Giżycko). Indywidualnie odnieśliśmy trzy zwycięstwa. Martyna Pieńkowska (Płetwal) na 50 m klas. oraz Alicja Wasilewska i Jan Suchocki (Kormoran) na 100 m. klas.

 • Grand Prix Polski Łódź 2019 – Młodzież na głębokiej wodzie

  W weekend (9/10 listopada) w Łodzi odbywała się kolejna impreza cyklu Grand Prix Polski w pływaniu. Startowało ponad pół tysiąca uczestników z 79 klubów, w tym zawodnicy z: Olsztyna, Szczytna, Iławy, Ełku i Elbląga. Ekipa Warmii i Mazur składała się z młodzieży i trudno jej nawiązać walkę z seniorami. Karolina Piechowicz (Płetwal Szczytno) była 10 w open i pierwsza w U14 na 200 metrów stylem klasycznym. To było jedyna miejsce w dziesiatce.

 • Wojewódzka Liga Strzelecka LZS (2) Jeziorany 2019 – Orneta trafiała najcelniej

  W Jezioranach 27 października odbył się drugi rzut Wojewódzkiej Ligi Strzeleckiej- Mistrzostwa Województwa LZS w strzelaniu z Broni Pneumatycznej. Tym razem wystartowało 12 zespołów, a na podium znalazły się Orneta I, Gmina Orneta III i Gmina Iława. Po dwóch imprezach prowadzi Gmina Iława przed Orneta I i Jezioranami I.

 • Szokująca porażka ITS Jeziorak – MKS Grudziądz wchodził jak w masło

  W zaległym meczu II ligi (pomorskie) w piłce ręcznej mężczyzn ITS Jeziorak Iława przegrał we własnej hali z liderem rozgrywek MKS Grudziądz 15:38 (6:19). Mało kto wierzył w zwycięstwo gospodarzy, bowiem rywale do tej pory nie stracili punktu, ale mało kto spodziewał się takiej klęski. Mimo wszystko w iławskiej ekipie nie brakuje doświadczonych zawodników, którzy powinni znaleźć receptę by uzyskać przynajmniej przyzwoity wynik.

 • Ligi w Iławie i Lubawie – Mocna konkurencja, tłok w czołówkach

  Trwają rozgrywki w tenisie stołowym w dwóch bardzo silnych ośrodkach amatorskich. W Lubawie w piątym turnieju zwyciężył Michał Surdykowski, a na drugim miejscu uplasował się lider klasyfikacji generalnej Tomasz Golder . W Iławie mamy za sobą sześć imprez. W ostatniej najlepszy okazał się Michał Gostół, który w generalce jest drugi i ustępuje jednym punktem Arturowi Jagieła.

 • MŚ Młodzieżowców (U21) w klasie Laser Split 2019 – Wiktoria Gołębiowska złotą medalistką w Radialu

  W chorwackim Splicie zakończyły się w sobotę (2 listopada) Mistrzostwa Świata Młodzieżowców (U21) w klasie Laser. W Radialu rywalizowało 68 zawodniczek. Mistrzynią świata została żeglarka SSW MOS Iława Wiktoria Gołębiowska. Która w każdym wyścigu z wyjątkiem odrzutki plasowała się w czołowej dziesiątce a jeden bieg wygrała. Na 17 miejscu sklasyfikowano Julię Rogalska (Giżycka Grupa Regatowa).

 • Ligi amatorów w Lubawie i Iławie – Dobre dni Ryszarda Boodhrama

  W Lubawie i Iławie amatorzy tenisa stołowego rozegrali kolejną rundę swoich rozgrywek. W Lubawie w czwartm turnieju triumfował Ryszard Boodhram przed Wojciechem Dzierżko i Słwomirem Urbanem. Liderem klasyfikacji jest Tomasz Golder. W Iławie najlepszy okazał się Michał Gostół (drugie zwycięstwo z rzędu) przed Ryszardem Boodhramem i Pawłem Deska. Tu na czele jest Artur Jagieła.

 • IV Elbląska Jesień Pływacka 2019 – Gospodarze uczcili jubileusz

  W sobotę (26 października) odbyła się IV Elbląska Jesień Pływacka, której towarzyszył jubileusz 15-lecia istnienia Uczniowskiego Klubu Pływackiego „Jedynka”. Startowało około 300 zawodniczek i zawodników z 15 klubów województw: pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Gospodarze godnie uczcili jubileusz wygrywając zdecydowanie klasyfikacje punktową przed MTP Kormoran Olsztyn i UKS Siódemka Gdynia.

 • W ligach wojewódzkich chłopców – Pierwszymi liderami: MDK Bartoszyce i MKS Truso Elbląg

  W weekend (26/27 października) rozpoczęły się rozgrywki ligi wojewódzkiej chłopców młodszych (2008 r) i starszych (2007 r). Rywalizacja przebiega systemem turniejowym, ale jest tak zorganizowana, by każdy zmierzył się z rywalem dwukrotnie. Chłopcy młodsi walczyli w Bartoszycach, gdzie dominowali gospodarze, w grupie starszej odbyły się tylko trzy spotkania, w których komplet punktów zgromadził MKS Truso Elblag.

 • IKO Polish Open Ostróda 2019 – Turniej znakomity, Olsztyński KKK medal za medalem

  W sobotę (26 października) w Ostródzie odbył się międzynarodowy turniej IKO Polish Open , w którym wzięło udział 460 zawodników z 47 klubów z: Polski, Niemiec, Białorusi, Japonii, Ukrainy, Rosji. Była to jedna z największych imprez w tym roku która zgromadziła krajową i europejską czołówkę. Świetnie spisali się reprezentanci sekcji warmińsko-mazurskich. Łącznie zdobyliśmy 37 medali( 9 złotych, 10 srebrnych i 17 brązowych).

 • W lidze młodzików Kętrzyn i Bartoszyce dyktują tempo – Czarni Olecko zdali egzamin w Olsztynie

  Za nami druga kolejka spotkań ligi wojewódzkiej młodzików w piłce ręcznej. Odbyło się kolejnych dziewięć spotkań, w dużej mierze jednostronnych. W Bartoszycach i Kętrzynie dominacja gospodarzy była bardzo wyraźna. MDK i MKS MOSiR nadal dyktują tempo. Natomiast najciekawiej zapowiadał się mecz w Olsztynie między Szczypiorniakiem I i Czarnymi Olecko. Po wyrównanym spotkaniu triumfowali goście, którzy po przerwie uzyskali nieznaczną przewagę.

 • W lidze juniorek i kadetek bez niespodzianek – Zryw doczekał się zwycięstwa

  W lidze juniorek zabrakło emocji. UKS Chemik SMS Olsztyn nie dał najmniejszych szans rywalkom z Ełku, które w trzech setach uzbierały 30 oczek. Olsztynianki zajmują dopiero czwarte miejsce, ale jako jedyne z kompletem punktów. SMS Ostróda pewnie wypunktowała na wyjeździe MKS Kris Bus Zryw-Volley Iława. W lidze kadetek pierwszy mecz wygrały iławianki, a na czele grup bez straty seta są: UKS Chemik SMS Olsztyn II i MKS Truso Elbląg

 • Centralne Kontrolne Regaty Jesienne Poznań 2019 – Maria Żukowska daleko przed rywalkami

  W Poznaniu odbyły się w miniony weekend (26/27 października) Centralne Kontrolne Regaty Jesienne. To jedna z ostatnich imprez sezonu, której wyniki postrzega się w perspektywie kolejnego roku sportowego. Startowali wioślarze MOS Ełk i Wir Iława, zwłaszcza ełczanie mogą regaty zaliczyć do bardzo udanych. Bezkonkurencyjna była Maria Żukowska, która wygrała zdecydowanie wszystkie trzy finały A.

 • Grand Prix Polski (1) Oświęcim 2019 – Nowe rozdanie: Bartłomiej Koziejko i Wiktor Grzegorczyk na podium

  W Oświęcimiu odbywały się w weekend (26/27 października) Grand Prix Polski w pływaniu – pierwsza impreza nowego sezonu 2019/2020. Startowało ponad 600 zawodniczek i zawodników z 82 klubów, w tym także reprezentanci Warmii i Mazur. W składzie jest wielu młodych zawodników, którym w klasyfikacjach open trudno o wysokie lokaty. Pokazali sie znani pływacy: Bartłomiej Koziejko (AZS UWM) był drugi na 400 m dow, a Wiktor Grzegorczyk (MOS Ełk) drugi na 1500 m dow.

 • W ligach amatorskich Lubawy i Iławy – Liderami: Tomasz Golder i Artur Jagieła

  Trwają rozgrywki w ligach amatorskich tenisa stołowego Lubawy i Iławy. Jak już informowaliśmy wielu zawodników występuje w obu cyklach, czemu sprzyjają odpowiednio ustawione terminy. W Lubawie trzeci turniej wygrał Tomasz Golder, który jest liderem klasyfikacji generalnej. W Iławie w czwartej imprezie zwyciężył Michał Gostół, a na czele cyklu jest Artur Jagieła.

 • ITS Jeziorak nie miał szans w Gryfinie – Pod dyktando gospodarzy

  Niespodzianki nie było. Piłkarze ręczni ITS Jeziorak Iława, którzy w tym sezonie jeszcze nie zapunktowali przegrał w sobotę (19 października) w Gryfinie z zespołem KPR Blejkan 29:39 (14:20). Jak można było oczekiwać gospodarze dyktowali warunki, mając cały czas bezpieczna przewagę. Mimo wszystko bramki zdobywali zbyt łatwo, co wynika m.in. z wąskiego składu ilawian

 • W lidze kadetek – Z kondycją iławianek coś nie tak, Chemik SMS Olsztyn, SMS Ostróda i Truso Elbląg bez straty seta, Młodziczki po selekcji

  W lidze wojewódzkiej kadetek pracowity tydzień miały siatkarki MKS Kris Bus Zryw-Volley Iława, które rozegrały dwa mecz i oba przegrały, przy czym można zauważyć było pewną prawidłowość. Iławianki znakomicie zaczynały i w pewnym momencie gra załamywała się, tak jakby brakowało sił. Z tym nie maja problemów znakomicie spisujące się zawodniczki Chemika SMS Olsztyn, SMS Ostróda i Truso Elbląg, które nie straciły nawet seta.

 • Michał Misiewicz w Warszawie, Patryk Sowiński w Gdańsku – Krótkie biegi z dobrym finiszem

  Dwa zwycięstwa na krótszych dystansach odnieśli biegacze związani z Olsztynem Michał Misiewicz wygrał imprezę w stolicy pod nazwą Adidas Runners The Night Mile. Wysokie 16 miejsce zajął Wojciech Omielan (Ełk). Patryk Sowiński mieszkaniec Tczewa, ale zawodnik AZS UWM Olsztyn zwyciężył w Gdańsku w biegu Manhattan Run (dystans 1.85 km)