iława

• Bieg Europejski z PKO Bankiem Polskim Gdynia 2019 – Mariola Sudzińska i Sławomir Adamusiak szybcy 40-latkowie

W niedzielę (12 maja) odbył się w Gdyni Bieg Europejski z PKO Bankiem Polskim . Z dystansem 10 km zmierzyło się ponad 2200 uczestników, w tym mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego. Świetnie spisali się 40-latkowie. Mariola Sudzińska (Olsztyn), czwarta w open, wygrała kategorię K40, w rywalizacji mężczyzn w tej grupie wiekowej triumfował Sławomir Adamusiak (Iława).

• Puchar PZŻ Krynica Morska 2019 – Początek sezonu całkiem optymistyczny

W Krynicy Morskiej zakończyły się w niedzielę (12 maja) regaty o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego. Oprócz krajowych mistrzostw to najważniejsza impreza w sezonie. Rywalizacja równolegle przebiega we wszystkich klasach( zazwyczaj dzieli się ją na dwie części) ,nadmorski kurort pełen jest więc braci żeglarskiej. Startowało prawoe pół tysiąca żeglarzy w 17 konkurencjach.. Reprezentanci Warmii i Mazur  mocno zaakcentowali swój udział.

• Puchar Polski Centralnej im. Trenera Wiesława Kopra Zegrze 2019 – Szybkie Lasery z Giżycka

W dniach od 2 do 4 maja na Zalewie Zegrzyńskim odbyły się regaty Pucharu Polski Centralnej im. trenera Wiesława Kopra. Startowali przedstawiciele klas żeglarskich: 420, Laser 4.7, Laser Radial i Laser Standard. Z dużymi sukcesami wrócili reprezentanci Warmii i Mazur. W klasie Standard dubletem wygrali Stanisław i Wojciech Klimaszewscy (Giżycka Grupa Regatowa), a Wojtek zwyciężył w grupie U19. Ich koleżanka klubowa Julia Rogalska triumfowała w Radialu.

• Kartuskie Biegi Uliczne 2019 – Alicja Misiak wygrywa tydzień po tygodniu, Sylwia Leliwa trzecia w półmaratonie

W sobotę (27 kwietnia) odbyły się Kartuskie Biegi Uliczne. Rywalizacja przebiegała na dwóch dystansach w półmaratonie i na 10 km. W krótszym biegu świetnie wypadła Alicja Misiak (Susz). Która wygrała rywalizację pań w klasyfikacji open. W półmaratonie dzielnie walczyła Sylwia Leliwa (Iława), która przybiegła na metę trzecia. Trzynaste miejsce zajęła Izabela Jasiulewicz (Elbląg).

• Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Poznań 2019 – MOS Ełk i Wir Iława sprawdziły formę

W ostatni weekend kwietnia (27/28) odbyły się w Poznaniu Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów. Impreza miała przede wszystkim charakter sprawdzianu przed regatami rangi mistrzowskiej. Stąd inna niż zazwyczaj formuła. Uczestnicy mieli okazję kilku startów w swoich konkurencjach, co oczywiście rozszerza możliwość oceny zawodników. Nas reprezentowali tradycyjnie wioślarze: MOS-u Ełk i Wir-u Iława. Wypadli obiecująco.

• Francuski Tydzień Żeglarski Hyeres 2019 – Agata Barwińska wysoko, tym razem szósta

W niedzielę (5 maja) w Hyeres zakończył się Francuski Tydzień Żeglarski. Regaty w przeszłości jedne z najważniejszych w sezonie straciły na prestiżu, ale nadal przyciągają czołówkę. W klasie Laser Radial bardzo dobrze spisała się Agata Barwińska (SSW MOS Iława), która zajęła 6 miejsce na 50 sklasyfikowanych zawodniczek. Koleżanka, ale tez rywalka Agaty w reprezentacji Magdalena Kwaśny była dziewiąta.

• XIII Puchar KS Zatoka Puck w kl Optimist 2019 – Blisko, ale jeszcze sporo do poprawki

Sezon na dobre rozpoczęty. Przez cztery dni od 2 do 5 maja najlepsi optimistkarze w Polsce rywalizowali w o Puchar KS Zatoki Puckiej. Była to I eliminacja do reprezentacji kraju na Mistrzostwa Europy i Świata. W gronie prawie 400 startujących znaleźli się oczywiście reprezentanci Warmii i Mazur, którzy mieli swoich przedstawicieli zarówno w grupie A i B.

• XXIX Międzynarodowy Sztumski Bieg Solidarności 2019 - Aleksandra Jakimczuk finiszowała pierwsza

W piątek (3 maja) odbył sięXXIX Międzynarodowy Sztumski Bieg Solidarności oraz I Mistrzostwa Miasta i Gminy Sztum w biegu ulicznym na 10 km. W gronie ponad 200 uczestników nie zabrakło zawodników z województwa warmińsko-mazurskiego. Wśród pań triumfowała Aleksandra Jakimczuk (Braniewo). Adam Serocki z Elbląga zajął 6 miejsce w open i był najlepszy w kategorii 40/49.

• IV Lidzbarski Festival Biegowy 2019 – 1 Maja na sportowo – tak najlepiej

We wtorek (1 Maja) w odbył się IV Lidzbarski Festival Biegowy. Jego głównymi elementami były: Lidzbarskie” piątka” i „dziesiątka”. Rywalizacji przebiegała głównie po twardej nawierzchni, zdarzały się krótkie piasku i szutru. Startowali przede wszystkim zawodnicy Powiatu Działdowskiego, ale nie brakowało innych biegaczy z województw: warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego.

• VII Półmaraton Grudziądz – Rulewo 2019 – Na podium Paweł Tadejewski i Alicja Misiak

We wtorek (1 maja) odbył się VII Półmaraton Grudziądz - Rulewo Śladami Bronka Malinowskiego.Magia idola przyciąga. Metę osiągnęło 735 zawodniczek i zawodników, w tym bardzo pokaźna grupa reprezentantów Warmii i Mazur głównie z Iławy, Susza i Ostródy.Trzecie miejsce zajął ostródzianim Paweł Tadejewski, na drugiej pozycji uplasowała się Alicja Misiak z Susza.

• Jeziorak nie popsuł bilansu hegemonowi – Dzielna postawa iławian

W ostatnim swoim spotkaniu tego sezonu w II lidze piłkarze ręczni ITS Jeziorak przegrali w Kwidzynie z hegemonem rozgrywek SKPR USAR 29:39 (17:18). O potencjale gospodarzy niech świadczy fakt, że w 26 meczach zdobyli komplet punktów. Wszystkie spotkania wygrali i to w regulaminowym czasie bez konieczności egzekwowania rzutów karnych. Na tle tak mocnego przeciwnika iławianie spisali się bardzo dobrze.

• Arena Grand Prix Polski Ostrowiec Świętokrzyski 2019 – Wiktor Grzegorczyk wygrał 1500 m wśród 18-latków

Kolejna impreza pływacka z cyklu Arena Grand Prix Polski odbywała się w weekend (27/28 kwietnia) w Ostrowcu Świętkorzyskim. Tym razem województwo warmińsko-mazurskiebyłoreprezentowanej w dość skromnej liczbie przez Orkę Iława, MOS Ełk i Jedynkę Elbląg.  Najlepiej spisał się Wiktor Grzegorczyk (MOS Ełk), który na 1500 metrów był drugi w open i wygrał w kat.17/18 lat. Na 400 metrów stylem dowolnym był trzeci w swojej grupie wiekowej.

• III Wyścig Pięciu Jezior Iława 2019 – Na takich trasach zmęczenie zmienia się w przyjemność

Wyścig Pięciu Jezior w Ilawie od pierwszej edycji miał gorących zwolenników. Na Jeziorakiem jest wielu fanów MTB, a trasy w okolicznych lasach są wymarzone do ścigania się na rowerach górskich. Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji poszło za ciosem i każdą następną imprezę wzbogacało o nowe pomysły. Niedzielna (28 kwietnia) trzecia okazała się równie znakomita.

• Wojewódzka Licealiada w „halówce” Mrągowo 2019 – Bezapelacyjnie Kętrzyn

W środę (24 kwietnia)w hali widowiskowo-sportowej w Mrągowie odbyły się „Mistrzostwa Województwa W-M w Halowej Piłce Nożnej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych”. W finale wzięły udział najlepsze cztery szkoły, które zostały wyłonione w cyklu rozgrywanych eliminacji powiatowych, rejonowych oraz regionalnych. W końcowej klasyfikacji najlepiej poradził sobie z rywalami zespół PCE z Kętrzyna, który wygrał wszystkie swoje mecze.

• 4 Roll & Run Stolno 2019 – Ciborowscy jak zwykle w formie

W Stolnieodbył się w sobotę (6 kwietnia) 4 Roll & Run. Tym razem organizatorzy zaproponowali uczestnikom trzy konkurencje: bieg, wyścig na rolkach i wyścig kolarski. Niektórzy zdecydowali się na udział w trójboju, a byli wśród nich Państwo Ciborowscy z Pisza.Pan Sebastian zajął czwarte, a Pani Aneta piąte miejsce. Marian Maciejewski (Iława) w dwuboju (rolki + rower) zajął 18 miejsce.

• Laser Youth Easter Meeting Malcesine 2019 – Julia Rogalska pierwsza w Radialu U19

We włoskiej miejscowości Malcesinenad jeziorem Garda odbyły się regaty pod hasłem Laser Youth Easter Meeting 2019. Rywalizowano w klasach: Laser Radial i Laser 4.7 w kilku kategoriach wiekowych. Był to poważny egzamin po przygotowaniach zimowo-wiosennych, a z okazji startu skorzystali reprezentanci wielu krajów Starego Kontynentu. Piękny sukces odniosła Julia Rogalska (Giżycka Grupa Regatowa), triumfatorka w Radialu U19 kobiet.

• Mistrzostwa Polski ZS PUT w Taekwon-do Częstochowa 2019 – Dziesięć tytułów dla Warmii i Mazur

W weekend (13/14 kwietnia) w Częstochowieodbyły się Mistrzostwa Polski ZS PUT w Taekwon-do. Wystartowało 660 zawodników i zawodniczek z 33 klubów z całej Polskioraz Czech, Mołdawii oraz Litwy.Warmię i Mazury reprezentowały sekcje: Gladius Ostróda, Egida Olsztynek i ITR Iława,które zdobyły w sumie 25 medali: 10 złotych, 5 srebrnych i 10 brązowych.

• DUATHLON ENERGY MP w Sprincie Rumia 2019 – Dobre wejście w sezon, złoto: Maksymilian Kopiczko i Dawid Goryński

W Rumiiodbyły się w niedzielę (14 kwietnia) Mistrzostwa Polski w sprincie, które składały się na dużą imprezę Lotto Energy Duathlon. W kwietniu trudno oczekiwać pogoda była idealna, na szczęście świeciło słońce i niska temperatura nie była aż tak dokuczliwa. Pierwsza mistrzowska impreza sezonu przyniosła sukcesy reprezentantom Warmii i Mazur.

• XIII Elbląska Wiosna Pływacka 2019 – Debiutanci trochę stremowani, ale to minie

W czwartek (18 kwietnia) odbyła się XIII Elbląska Wiosna Pływacka. Wystartowało prawie 400 młodych zawodników z 28 klubów w tym goście z Rosji. W Elblągu pojawiło się wielu pływaków sekcji okręgu warmińsko-mazurskiego z Olsztyna, Giżycka, Pisza, Iławy. Wśród nich przeważali bardzo młodzi adepci, którzy dopiero zasmakowali bardziej intensywnych treningów. Życzymy im przede wszystkim wytrwałości.

• Licealiada w Halówce Dziewcząt Nidzica 2019 – Mrągowianki strzelały najcelniej

W Nidzicy odbyła się w piątek (12 kwietnia) Wojewódzka Licealiada W-M SZS W Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt. W rywalizacji uczestniczyły cztery zespoły, które rozegrały turniej systemem każdy z każdym. Najlepsze okazały się uczennice Zespołu Szkół nr 2 w Mrągowie, które jako jedyne nie poniosły porażki. Srebro zdobył Zespół Szkół w Iławie, a brąz Zespół Szkół Zawodowych w Kurzętniku