giżycko

 • XXI Bieg Wilka Grajewo 2019 – Ewelina Sobocińska pierwsza na mecie

  W sobotę (11 maja) odbył się XXI Bieg Wilka. Na dystansie 10 km rywalizowało ponad 70 uczestników, w tym wielu z północno-wschodnich rubieży Warmii i Mazur. Wśród pań zwyciężyła Ewelina Sobocińska z Orzysza, z mężczyzn najwyżej sklasyfikowano Wojciecha Grądzkiego (Giżycko), który był szósty, tuz za nim finiszował Radosław Ignatowicz (Ełk). Oba wygrali swoje kategorie odpowiednio: 18/29 i 30/39.

 • Puchar PZŻ Krynica Morska 2019 – Początek sezonu całkiem optymistyczny

  W Krynicy Morskiej zakończyły się w niedzielę (12 maja) regaty o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego. Oprócz krajowych mistrzostw to najważniejsza impreza w sezonie. Rywalizacja równolegle przebiega we wszystkich klasach( zazwyczaj dzieli się ją na dwie części) ,nadmorski kurort pełen jest więc braci żeglarskiej. Startowało prawoe pół tysiąca żeglarzy w 17 konkurencjach.. Reprezentanci Warmii i Mazur  mocno zaakcentowali swój udział.

 • Puchar Polski Centralnej im. Trenera Wiesława Kopra Zegrze 2019 – Szybkie Lasery z Giżycka

  W dniach od 2 do 4 maja na Zalewie Zegrzyńskim odbyły się regaty Pucharu Polski Centralnej im. trenera Wiesława Kopra. Startowali przedstawiciele klas żeglarskich: 420, Laser 4.7, Laser Radial i Laser Standard. Z dużymi sukcesami wrócili reprezentanci Warmii i Mazur. W klasie Standard dubletem wygrali Stanisław i Wojciech Klimaszewscy (Giżycka Grupa Regatowa), a Wojtek zwyciężył w grupie U19. Ich koleżanka klubowa Julia Rogalska triumfowała w Radialu.

 • Mistrzostwa SZS w „4” Dziewcząt – W Giżycku gospodynie nie oddały nawet seta

  W hali MOSiR w Giżycku odbyły się 30 kwienia FINAŁY WOJEWÓDZKIE W MINI PIŁCE SIATKOWEJ “4” DZIEWCZĄT SZKÓŁ PODSTAWOWYCFH Na zawody nie przybył zespół dziewcząt z SMS Ostróda, wystąpiło więc pięć drużyn, które grały systemem każdy z każdy. Tytuł bezapelacyjnie zdobyły siatkarki SP 4 Giżycko przed SP 4 Ełk i SP 7 Bartoszyce.

 • XIII Puchar KS Zatoka Puck w kl Optimist 2019 – Blisko, ale jeszcze sporo do poprawki

  Sezon na dobre rozpoczęty. Przez cztery dni od 2 do 5 maja najlepsi optimistkarze w Polsce rywalizowali w o Puchar KS Zatoki Puckiej. Była to I eliminacja do reprezentacji kraju na Mistrzostwa Europy i Świata. W gronie prawie 400 startujących znaleźli się oczywiście reprezentanci Warmii i Mazur, którzy mieli swoich przedstawicieli zarówno w grupie A i B.

 • Mistrzostwa Województwa SZS w Sztafetach Mieszanych Olecko 2019 – Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego

  Na trasach MOSiR-u w Olecku odbyły się w poniedziałek (29 kwietnia) Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Mieszanych Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców Igrzysk Dzieci, Młodzieży Szkolnej i Licealiady. Dystanse były dostosowane do wieku uczestników. Dominowały sztafety z Giżycka, Pisza i Olecka.

 • 4 Roll & Run Stolno 2019 – Ciborowscy jak zwykle w formie

  W Stolnieodbył się w sobotę (6 kwietnia) 4 Roll & Run. Tym razem organizatorzy zaproponowali uczestnikom trzy konkurencje: bieg, wyścig na rolkach i wyścig kolarski. Niektórzy zdecydowali się na udział w trójboju, a byli wśród nich Państwo Ciborowscy z Pisza.Pan Sebastian zajął czwarte, a Pani Aneta piąte miejsce. Marian Maciejewski (Iława) w dwuboju (rolki + rower) zajął 18 miejsce.

 • Laser Youth Easter Meeting Malcesine 2019 – Julia Rogalska pierwsza w Radialu U19

  We włoskiej miejscowości Malcesinenad jeziorem Garda odbyły się regaty pod hasłem Laser Youth Easter Meeting 2019. Rywalizowano w klasach: Laser Radial i Laser 4.7 w kilku kategoriach wiekowych. Był to poważny egzamin po przygotowaniach zimowo-wiosennych, a z okazji startu skorzystali reprezentanci wielu krajów Starego Kontynentu. Piękny sukces odniosła Julia Rogalska (Giżycka Grupa Regatowa), triumfatorka w Radialu U19 kobiet.

 • XIII Elbląska Wiosna Pływacka 2019 – Debiutanci trochę stremowani, ale to minie

  W czwartek (18 kwietnia) odbyła się XIII Elbląska Wiosna Pływacka. Wystartowało prawie 400 młodych zawodników z 28 klubów w tym goście z Rosji. W Elblągu pojawiło się wielu pływaków sekcji okręgu warmińsko-mazurskiego z Olsztyna, Giżycka, Pisza, Iławy. Wśród nich przeważali bardzo młodzi adepci, którzy dopiero zasmakowali bardziej intensywnych treningów. Życzymy im przede wszystkim wytrwałości.

 • Milko Mazury MTB (1) Gałkowo 2019 – Szlak przetarty, zapowiada się mocny sezon

  Wprawdzie cykl Milko Mazury MTB rozpoczął się 6 kwietnia eliminatorem w Gdańsku, ale prawdziwe ściganie po bezdrożach Mazur nastąpiło w niedziele (14 kwietnia) w Gałkowie. Etap pod hasłem „Wyścig Szlakiem Starowierców” przebiegał szlakami skraju Puszczy Piskiej i przyniósł duża porcję emocji, tym bardziej, że obsada imprezy była naprawdę doborowa.

 • Kierunek Ultra Hańcza 2019 – Jakub Ołowski i Mariusz Bartkowski w głównych rolach

  W sobotę (13 kwietnia) odbyła się impreza UltraHańcza po Suwalskim Park Krajobrazowym.Był to trzeci bieg cyklu, w którym uczestnicy mieli do wyboru dwa dystanse: 63 km i 28 km. W czołówce zameldowali się mieszkańcy Warmii i Mazur. Na krótszym dystansie zwyciężył Jakub Ołowski (Biskupiec), natomiast na dłuższym trzeci na mecie zameldował się Mariusz Bartkowski (Mszanowo).

 • Kinder+Sport (5) Elbląg 2019 – Poznaliśmy finalistów, zagrają w Barczewie o przepustki

  Zakończyły się eliminacje wojewódzkie turnieju mini siatkówki Kinder+Sport. Rywalizacja obejmowała pięć turniejów, przy czym punkty zapisywano z trzech najlepszych. Wyłoniono po osiem drużyn w „2”, „3” oraz „4” dziewcząt i chłopców. Mały wyłom nastąpił w czwórkach chłopców, bowiem dwie drużyny zgromadziły tę sama liczbę punktów i zakwalifikowano do finału dziewięć zespołów.

 • XII Międzynarodowy Memoriał I. Jasieluna i F. Pietrołaja Olecko 2019 – Zgodnie z tradycją od dzieciaka i nestora

  W sobotę (13 kwietnia) w hali Lega w Olecku odbył się XII Międzynarodowy Memoriał I. Jasieluna i F. Pietrołaja w tenisie stołowym. Prawie stu miłośników tej dyscypliny rywalizowało w wielu kategoriach wiekowych. Impreza miała charakter integracyjny. Do Olecka wybrali sie mieszkańcy Ełku, Gołdapi, Giżycka, Pisanicy, byli tez goście z Podlasia i Litwy.Kategorię open wygrał Tyberiusz Królewocz (Ełk)

 • 18 Północna Liga Regionalna 2018/19 – Ełk triumfatorem, Robert Karniej bez porażki

  W tegorocznych zmaganiach 18 edycji Północnej Ligi Regionalnej uczestniczyło 10 zespołów z Podlasia i Mazur.W II rundzie zespoły walczyły w dwóch grupach o miejsca 1-5 i 6-10.W grupie A do ostatniej kolejki trwała zacięta rywalizacja o zwycięstwo pomiędzy Oleckiem i Ełkiem. Ostatecznie górą okazali się ełczanie, którzy w bezpośredniej potyczce pokonali Czarnych 10:5.

 • II Turniej Juniorów o Puchar Prezesa MTS Giżycko 2019 – Warto uczyć się od lepszych

  W weekend (6/7 kwietnia) odbył się II Turniej Juniorów Piłki Ręcznej o Puchar Prezesa MTS Giżycko. W rywalizacji uczestniczyło pięć drużyn z kraju. Szkoda, że w ostatniej chwili wycofał się zespół z Litwy. Obaj reprezentanci Warmii i Mazur nie zdołali wyprzedzić w klasyfikacji rówieśników z innych regionów, ale wizyta ekip ze Świdnicy, Buku i Kościana powinna zaprocentować w przyszłości.

 • III Olecko Hidori Cup 2019 - Piękny sportowy akcent jubileuszu

  W miniony weekend (6/7 kwietnia) odbył się turniej w taekwondo olimpijskim III Olecko Hidori Cup 2019.W imprezie rangi Pucharu Polski P1 rywalizowało 650 zawodników z 65 klubów w kat. młodzik, kadet i junior. Zawody pod honorowym patronatem burmistrza Olecka zbiegły się z 15-leciem LUKS Hidori Olecko oraz 25-leciem pracy trenerskiej i prekursora taekwondo w Olecku Tomasza Miszczaka.

 • Grand Prix Polski Żaków Sępólno Krajeńskie 2019 (FOTO) – Rewelacyjna gra Natalii Brzezińskiej i piąte miejsce

  W weekend (5/7 kwietnia) w Sępólnie Krajeńskim odbywał się Grand Prix Żaczek i Żaków w tenisie stołowym. Do turnieju przystąpiło sedmioro reprezentantów Warmii i Mazur. Czworo: Natalia Brzezińska  Kryspin Stolarczyk, Adam Piotrowski, (Dekorglass Działdowo) i Lena Rucińska (LUKS Wel Lidzbark)zagrali w turnieju głównym. Rewelacyjnie wypadła Natalia.Przegrała w turnieju jeden mecz i zajęła 5 miejsce.Reszta w przedziale 25/32.

 • 1/16 Finału MP Juniorek Młodszych 2019 – MTS Giżycko i Truso odpadły, elblążankom zabrakło niewiele

  W miniony weekend (29/31 marca) w ośmiu miejscowościach odbyły się turnieje 1/16 finału Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w piłce ręcznej. Do rywalizacji przystąpiły dwa zespoły z okręgu warmińsko-mazurskiego, ale niestety zakończyły udział w MP na tym etapie. MTS Giżycko przegrało wszystkie mecze, Truso Elbląg odniosło dwa zwycięstwa, ale okazało się, że ma najgorszy bilans bramkowy bezpośrednich spotkań trzech drużyn.

 • XVI Międzynarodowe Wiosenne Zawody o Puchar Burmistrza Giżycka 2019 – Iga Grygiencza i Olaf Gładkowski po cztery złote, a razem prawie pół setki

  W weekend (30/31 marca) odbywaały się XVI Międzynarodowe Wiosenne Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Giżycka.Obsada jak zwykle liczna, prawie 400 uczestników z 29 klubów, w tym zawodnicy z Litwy i Rosji. Startowały dzieci i młodzież od lat 9 do 15 plus. Warmię i Mazury reprezentowali pływacy sekcji z: Ełku, Elbląga, Szczytna, Pisza, Gołdapi, Olsztyna i dwa kluby z Giżycka: Medyk i Frog.

 • Dziecięcy Turniej w Białymstoku 2019 – Bezsporna dominacja Wikingów

  Z sobotniego (30 marca) Dziecięcego Turnieju Hokeja na Lodzie w stolicy Podlasia młodzi hokeiści z UKS Wikingowie wrócili z dwoma złotymi medalami. Elblążanie w Białymstoku byli nie do pokonania - wszystkie mecze wygrali zarówno grupa młodsza (minihokej - roczniki 2009 i młodsi) jak i grupa starsza (roczniki 2004-2009).