giżycko

 • Mistrzostwa Województwa SZS „3” i „4” SP Dziewcząt – Nagrody dla Giżycka i Bartoszyc

  Mistrzostwa Województwa Szkolnego Związku Sportowego siatkarskich „trójek”dziewcząt SP rozegrano w Górowie Iławeckim. Do rywalizacji przystąpiło pięć drużyn (system każdy z każdym). Bezkonkurencyjne okazały się dziewczęta SP 4 Giżycko przed SP 7 Olsztyn i SP Górowo Iławeckie. Kilka dni wcześniej w mistrzostwach „czwórek” w Mrągowie triumfowała SP 3 Bartoszyce przed SP 4 Giżycko i SP 4 Mrągowo.

 • Mazury MTB (4) Warchały 2018 – Szaleństwo na hopkach, ale przecież o to chodzi...

  Czwarty etap tegorocznego cyklu MTB Mazury odbył się w niedzielę (20 maja) w Warchałach w Gminie Jedwabno. Jak zwykle przygotowano bardzo atrakcyjne trasy, do wyboru były trzy dystanse, poza tym rywalizowali najmłodsi. W najbardziej prestiżowym wyścigu Pro zwyciężył Krzysztof Łukasik (Renault Tream – Warszawa), przed kolarzami Centrum Rowerowego Olsztyn: Pawłem Kowalkowskim i Arturem Korcem.

 • Puchar Prezesa MTS Giżycko 2018 – Surowa lekcja Litwinów, ale to może wyjść tylko na dobre

  W miniony weekend (19/20 maja) w hali MOSiR odbył się Turniej Piłki Ręcznej Mężczyzn o Puchar Prezesa Młodzieżowego Towarzystwa Sportowego „Giżycko”. Wystąpiły cztery zespoły w tym litewska drużyna SRC Alytus, która udzieliła szczypiornistom z Ełku, Olecka i gospodarzomsurowej lekcji.. Warto w przyszłości też skorzystać z litewskich korepetycji, bo to niedaleko, a korzyści duże.

 • Puchar YKP Gdynia 2018 (II el. do ME i MŚ) – Tym razem Giżycko i Iława w tle

  W miniony weekend (17/20 maja) odbyły się regaty Optimist A o Puchar YKP Gdynia. Wystartowało 135 żeglarzy, którzy rozegrali aż 13 wyścigów. Tym razem reprezentowali nas tylko żeglarze z Giżycka i Iławy, ale wielkich sukcesów nie odnieśli, Na wyróżnienie zasłużył jeden z najmłodszych Patryk Chełkowski (MBSW/UKŻR Giżycko), sklasyfikowany na 13 miejscu, przed nim znalazł się tylko jeden 12-latek.

 • Puchar PZŻ (2) Krynica Morska 2018 – Agata Barwińska z trudem, ale wygrała, mocne atuty w 420 i cadetach

  W miniony weekend (18/20 maja) w Krynicy Morskiej odbyła się druga część regat o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego. W obu terminach wystąpiło ponad pół tysiąca wodniaków, w tym spora grupa z klubów Warmii i Mazur. W klasyfikacjach open szło nam różnie, ale zanotowaliśmy trzy zwycięstwa. W klasie Laser Radial triumfowała Agata Barwińska (SSW MOS Iława), ale nie przyszło jej to łatwo.

 • II Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar Prezydenta Olsztyna 2018 – Medale sypały się jak z rogu obfitości

  W weekend (19/20 maja) Aquasferagościł ponad 500 uczestników II Międzynarodowych Zawodów Pływackich o Puchar Prezydenta Olsztyna. Byli to przedstawiciele 40 klubów, także zza wschodniej granicy (Litwa Rosja). Rywalizacja odbywała się w grupach wiekowych od 10 lat do 16. Aquasfera tętniła życiem, a reprezentanci sekcji warmińsko-mazurskich odrywali czołowe role.

 • VI Olecka Trzynastka 2018– Mocni goście pokazali nam plecy

  W sobotę (19 maja) odbyła się już po raz szósty „Olecka 13” jedna z najciekawszych imprez biegowych w regionie. Urozmaicona trasa przyciąga wielu miłośników długich dystansów. Tym razem zjawiło się ich ponad dwustu, także wielu gości z Podlasia i zza wschodniej granicy.I to oni zdobyli główne trofea zajmując miejsca na podium w kategorii open. Najszybsi okazali się Damian Roszko (Mońki) i Beata Lupa (Wilkowo Stare)

 • Olecko Hidori Cup 2018 – Pół tysiąca wojowników w bieli, a Warmia i Mazury w workiem medali

  W minioną sobotę (12 maja) odbył się turniej teakwondo olimpijskiego Olecko Hidori Cup 2018 juniorów, kadetów i młodzików. W imprezie wystartowało prawie pół tysiąca uczestników z czołowych polskich sekcji, byli też goście z Białorusi, którzy zresztą zaprezentowali wysoki poziom sportowy. Reprezentanci klubów Warmii i Mazur należeli do wiodących postaci, zdobyli łącznie 45 medali.

 • Puchar J. Raduńskiego (Cadet) el. OOM Stężyca 2018 – Dziewczęta z Pisza pokazały klasę

  W Stężycy na jeziorze Raduńskim odbyły się (4/6 maja) Regaty Klasy Cadet - pierwsza w tym sezonie eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Żeglowało 21 załóg z Kaszub, Pisza, Giżycka, Mikołajek, Ostródy i Chełmży. Warunki były zmienne, w efekcie do klasyfikacji liczyło było siedem wyścigów.

 • 6. PKO Białystok Półmaraton – Najazd Warmii i Mazur na Podlasie

  W niedzielę (13 maja) odbył się 6 PKO Białystok Półmaraton i towarzyszący mu bieg na dystansie 5 km. Na 21 km pobiegło ponad 3 tysiące zawodniczek i zawodników. Na podium stanęli Kenijczycy. Wysokie miejsca zajeli biegacze z Warmii i Mazur. Daniel Mikielski (Olszynek)był 21, Marcin Getek (Ełk) – 24, Wojciech Omelian (Ełk) – 26.. Jerzy Maliszewski z Olsztyna był 38, drugi w kat. M50 i piąty w klasyfikacji służb mundurowych.

 • XII Memoriał Ottona Weilanda Charzykowy 2018 - Dziewczęta z Warmii i Mazur na pierwszym planie

  Na jeziorze Charzykowskim zakończył się regaty w klasie Optimist – XII Memoriał Ottona Weilanda.Była to impreza skierowana przede wszystkim do grupy B, gdzie zgłosiło się ponad 200 zawodników. Wspaniale żeglowały dziewczęta z Warmii i Mazur. Lena Cituk (MBSW/UKŻR Giżycko) była druga w open i pierwsza wśród żeglarek. Alicja Michalewska (SSW MOS Iława)odpowiednio zajęła czwarte i drugie miejsce.

 • Puchar PŻŻ (1) Krynica Morska 2018 – Panie żeglowały z wyczuciem

  W Krynicy Morskiej zakończyła się w niedzielę (13 maja) pierwsza część regat o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego.Rywalizowano w klasach: 470, RSX (juniorzy), 29 er. i OK- Dinghy.Antonina Marciniak (Baza Mrągowo) i Hanna Dzik (YKP Gdynia) zajęły drugie miejsce w 470 i pierwsze jako załoga młodzieżowa kobiet. Paweł Grabowski i Eryk Martynko (Baza)w open zajęli 7 miejsce wśród mężczyzn – czwarte.

 • XX Bieg Wilka Grajewo 2018 – Goście ze Wschodu dyktowali tempo, czwarty przybiegł Marcin Brynda

  W sobotę (12 maja) w Grajewieodbył się XX Jubileuszowy Międzynarodowy Uliczny Bieg Wilka.Wystartowało około stu uczestników, w tym bardzo duża grupa zza wschodniej granicy, którzy okazali się zresztą bardzo wymagającymi rywalami. Imprezę wygrali: Aleksandr Rudnikow (Gusiev) i Julita Kropiewnicka (Białystok). Z racji bliskości do Grajewa sporo było amatorów z Ełku, Giżycka i Gołdapi.

 • IV Memoriał Grzegorza Kokochy Węgorzewo 2018 – Uczcili pamięć w najlepszy sposób

  W ostatnia sobotę kwietnia odbył się IV Memoriał Grzegorza Kokochy - Otwarte Mistrzostwa Węgorzewa w Tenisie Stołowym.W rywalizacji uczestniczyło 55 zawodników. Oprócz gospodarzy wystąpili mieszkańcy Pisanicy, Olecka, Gołdapi, Giżycka, Mrągowa Słobódki i Olsztyna. Zawodnicy walczyli w wielu kategoriach, najbardziej prestiżową open wygrał Robert Karniej z Olecka.

 • Puchar Klubu Sportowego „ZATOKA” Puck 2018 – Rafał bezkonkurencyjny, rewelacyjny Patryk, a w grupie B świetni iławianie

  Zakończone w niedzielę (6 maja) Regaty o Puchar Klubu Sportowego „ZATOKA” Puck rozgrywane od 12 lat są dla grupy A optimistkarzy jedną z trzech eliminacji do Mistrzostw Świata i Europy,a więc mimo, że to praktycznie otwarcie sezonu ranga imprezy jest bardzo wysoka. Frekwencja doskonała , pogoda też, uczestnicy kwalifikacji rozegrali aż 13 wyścigów, a więc o przypadku nie ma mowy. Wygrał najlepszy.

 • XIV Półmaratonu Węgorza 2018 – Jak zwykle sport i patriotyzm w jednej parze

  W środę (2 maja) odbył się szesnasty już Półmaraton Węgorza i 6-kilometrowy Bieg Flagi Biało-Czerwonej. W efekcie była to impreza o charakterze sportowo-patriotycznym związana ze Świętem Flagi i Konstytucji 3 Maja. Towarzyszył temu uroczysty ceremoniał a dodatkowymi atrakcjami stały się biegi dla dzieci „Mazury Cud Natury” oraz Mazurski Festyn Ekologiczny „EKO LOGIKA 2018”

 • Ćwierćfinały MP Młodziczek 2018 – Cała trójka (Absolwent Olsztyn, Truso Elbląg i MOSiR Giżycko) za burtą

  W weekend (27/29 kwietnia) odbywały się ćwierćfinałowe turnieje Mistrzostw Polski młodziczek w siatkówce.  W Białymstoku grały  Absolwent Sport Club Olsztyn i MKS Truso Elbląg, w Legionowie KS MOSiR Giżycko.W Białymstooku losy naszych drużyn ważyły się do końca, ale sie nie udało. Truso zajęło trzecie a Absolwent czwarte miejsce, MOSiR też zakończył zmagania na 4 pozycji.Nie mamy reprezentantów w półfinale.

 • Mazury MTB (3) Wilkasy 2018 – Szybka trasa, błogie zmęczenie

  Trzecia impreza cyklu Mazury MTB odbyła się w niedzielę (29 kwietnia) w Wilkasach i znów przyniosą mnóstwo sportowych wrażeń. Start i metę zlokalizowano w Ośrodku Akademickim (AZS), ale trasy przebiegały w okolicznych lasach, wykorzystano też infrastrukturę w porcie, gdzie można było popisać się sprinterskimi umiejętnościami. Przyjechali znani zawodnicy, byli mniej zaawansowani, słowem tak jak być powinno.

 • Mistrzostwa Strefy Polski Północnej (2) Mrągowo 2018 – Mamy czterech liderów

  Motocrossowcy wzmacniają tempo. Tydzień po inauguracji w Lidzbarku Warmińskim, w niedzielę (22 kwietnia) w Mrągowie odbyła się II runda Mistrzostw Strefy Polski PółnocnejImpreza interesująca przy dużej frekwencji, Kierowcy Warmii i Mazur tym razem odnieśli dwa zwycięstwa. W klasie MX 1C zwyciężył Tomasz Lango (Motoklub Orneta), a w klasie MX Junior Cezary Lewko (Motoklub Olsztyn). Obaj prowadzą w swoich klasach.

 • Roll and Run Stolno 2018 – Piszanie jak zwykle wszechstronni

  W miejscowości Stolno obyła się w sobotę (14 kwietnia) cykliczna impreza pod hasłem Roll and Run.To swoisty dwubój, w którym uczestnicy startują w wyścigu na rolkach (21 km) i biegu (7.5). Suma czasów daje rezultat końcowy. I tu na podium stanęli mieszkańcy Pisza – Państwo Aneta i Sebastian Ciborowscy.Oboje zajęli trzecie miejsca.