giżycko

 • MP Mastersów Tomaszów Mazowiecki 2018 – Czarne Pantery i Vikingowie podtrzymują tradycje

  W Tomaszowie Mazowieckim odbyły się 3 i 4 listopada Mistrzostwa Polski Mastersów w łyżwiarstwie Szybkim. W imprezie wystartowali przede wszystkim panczeniści GiżyckiegoStowarzyszenia Łyżwiarskiego Czarne Pantery i UKS Viking Elbląg, którzy stanowili 90 procent stawki. Trzeba się cieszyć, że tę piękna dyscyplinę w województwie warmińsko-mazurskim uprawiają wszystkie generacje: od dzieci po weteranów.

 • Łyżwiarze dla Niepodległej Tomaszów Maz. 2018 – Obiecujące otwarcie sezonu (wyniki)

  W dniach 9-11 listopada w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się Ogólnopolskie Zawody w Łyżwiarstwie Szybkim pod hasłem „Łyżwiarze dla Niepodległej” W imprezie przeprowadzonej w nowoczesnej Arenie z dużym rozmachem wystartowało w sumie ok. 350 panczenistów, w tym także łyżwiarze UKS MOSiR Giżycko i UKS Viking Elbląg i WMKS Olsztyn

 • W Morągu Igor Janik lepszy od koalicji ze Wschodu, w Kętrzynie trójka z równym bilansem

  W minioną niedzielę (11 listopada) na Warmii i Mazurach odbyły się dwa duże turnieje szachowe z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W Morągu klasę potwierdził Igor Janik (UKS Htman Elbląg), który wyprzedził koalicję zawodników z Rosji i Ukrainy. W Kętrzynie czołowa trójka zgromadziła tę sama liczbę punktów, a zwyciężył Dominik Dymitriew (UKS Kopernik Olsztyn).

 • Młodzi piłkarze w Wydminach też uczcili setną rocznicę – Strzelanie bramek to fragment większej całości

  Pod hasłem „Prawdziwa wolność jest tylko wtedy, kiedy prawda przeciwstawia się kłamstwu”w aktywny sposób 100-rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczcili młodzi piłkarze z Gminy Wydminy, Giżycka, Ełku i Węgorzewa. Dwudniowe (10/11 listopada) na Orliku i Stadionie Gminnym w Wydminach zgromadziły blisko 120 młodych sportowców.

 • Międzynarodowy Turniej o Puchar Burmistrza Miasta Giżycka – Jak zwykle atmosfera wspaniała

  W Giżyckuodbył się w sobotę (10 listopada) Międzynarodowy Turniej o Puchar Burmistrza Miasta. W imprezie wzięło udział 120 osób: zawodnicy z Warmii i Mazur, ościennych województw oraz goście z Litwy i Obwodu Kaliningradzkiego. W sportowej atmosferze rywalizowano w wielu kategoriach wiekowych.

 • Arena Grand Prix Polski (2) Łódź 2018 – Ewa Jaszczuk i Piotr Sadłowski w głównych rolach

  W weekend (10/11 listopada) w Łodziodbywały się drugie w tym sezonie zawody Grand Prix Polski w pływaniu. Startowało prawie 600 uczestników z 92 klubów, w tym reprezentanci Warmii i Mazur (MTP Kormoran Olsztyn, UKP Jedynka Elbląg, MKS Medyk Giżycko i SSP Orka Iława).Byli to młodzi zawodnicy, nawyżej 18-letni. W klasyfikacji open brąz wywalczył Piotr Sadłowski (Kormoran) na 200 m st. mot.

 • VI Leśny Cross Niepodległości Sedranki 2018 – Świętowanie na łonie przyrody

  W Sedrankach w gminie Olecko na pięknej trasie wokół miejscowego jezior odbył się VI Leśny Cross Niepodległości.To tradycyjna impreza, która w tym roku miała szczególny wymiar ze względu na 100 rocznice wielkiego wydarzenia w dziejach Polski. Rywalizowano na dwóch dystansach 66 km i 3,3 km, zaproponowano również wyścig nordic walking. Bieg główny na dłuższym dystansie wygrał Gerad Rożek z Olecka.

 • Finał Wojewódzki Dziewcząt “Moje boisko ORLIK - 2012” – Nagrody dla Miłek i Nidzicy

  W Miłkach odbył się we wtorek (6 listopada) finał wojewódzki w piłce nożnej dziewcząt szkół podstawowych roczników 2003/05 „Moje Boisko Orlik”. Ostatecznie w imprezie uczestniczyły trzy zespoły, z których najlepsze okazały się gospodynie – uczennice szkoły Podstawowej Miłki. Drugie miejsce zajęła SP Biała Podlaska, a trzecie SP Burkat.

 • W lidze juniorów młodszych: Celne karne Szczypiorniaka II w Mrągowie, Elbląg wygrał szczyt, pół setki młodzików MDK Bartoszyce

  W zaległym meczu ligiwojewódzkiej juniorów młodszych Omega Mrągowo zremisowała 6 listopada ze Szczypiorniakiem II Olsztyn 23:23 (11:10) i przegrała w karnych 3:5. MKS Truso pokonał KS Szczypiorniak I Olsztyn 34:31 (15:14).  Dzień później olsztynianie sportowa złość wyładowali w Giżycku wygrywając w zaległej potyczce z MTS 38:11. MDK Bartoszyce zdobył punkty walkowerem

 • Z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości Giżycko 2018 – 101 medali Kormorana, ale gwiazdy świeciły też w innych klubach

  W Giżycku odbywały się w weekend (3/4 listopada) XIV Zawody Pływackie z okazji 100 - letniej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Startowało prawie pół tysiąca uczestników z 25 klubów. Oprócz sekcji z kraju i regionu w imprezie uczestniczyli: Rosjanie, Białorusini i Litwini.Rywalizowano w kat od la9 do +15. Klasyfikację medalowa wygrał MTP Kormoran Olsztyn 101 medali (32 34 35)

 • O Puchar Burmistrza z okazji Święta Niepodległości Giżycko 2018 – Jak co roku gwarancja fajnie spędzonego czasu

  Z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości w sobotę (10 listopada) w SP 1 w Giżycku odbędzie się XVIII Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta. Jak zwykle organizatorzy przewidują rywalizację we wszystkich kategoriach wiekowych. System uzależniony będzie od liczby uczestników, przewidziane są atrakcyjne nagrody. Regulamin poniżej.

 • Ogólnopolskie Zawody Rankingowe (2) Giżycko 2018 – Udany debiut nad Niegocinem

  W Mazurskim Centrum Sportów Lodowych w Giżycku odbyły się w miniony weekend (27/28 października) po raz pierwszy w historii tego miasta Ogólnopolskie Zawody Rankingowe w short tracku. Wystartowało około 200 łyżwiarzy z 14 klubów z: Opola, Sanoka, Olsztyna, Gdańska, Torunia, Domaniewic, Elbląga i Grodziska Mazowieckiego.

 • 16 zespołów po premierze ligi wojewódzkiej młodziczek – MKS Truso pierwszym zwycięzcą

  W niedzielę (28 października) zainaugurowano ligę wojewódzką młodziczek w siatkówce. Do rywalizacji przystąpiło 16 zespołów, które po kwalifikacjach przyporządkowano pięciu lig. Tak jak poprzednio w każdej z nich obowiązują awanse (mistrz) i degradacje (ostatnia drużyna). Pierwszymi triumfatorkami I ligi zostały siatkarki MKS Truso Elbląg przed KS MOSiR Giżycko. Spadł MKS Dobre Miasto awansował UKS Salos Ełk.

 • W lidze wojewódzkiej juniorów młodszych (3). Podwójna radość trenera Andrzeja Cichockiego

  W minioną sobotę (27 października) rozegrano 3 kolejkę spotkań ligi wojewódzkiej juniorów młodszych w piłce ręcznej W najciekawszym meczu w Elbląguzespół Truso przegrał z MDK Bartoszyce 27:28 (12:15). Trener gości Andrzej Cichocki byl podwójnie szczęśliwy: ze zwycięstwa swoich chłopców i otrzymanej odznaki ZPRP za „Zasługi dla Piłki Ręcznej”. Gratulujemy, bo praca Pana Andrzeja w Bartoszycach jest nieoceniona.

 • W III lidze KPS Gietrzwałd bez strat – Z tyłu zacięta walka i...niespodzianki

  W czwartej kolejce spotkań III ligi siatkarzy supremację potwierdził mistrz poprzedniego sezonu KPS Gietrzwałd. Stracił wprawdzie seta z Wenglorzem, ale jako jedyny zgromadził komplet punktów. Za KPS plasują się dwa zespoły młodzieżowe: AZS UWM Olsztyn i SMS Ostróda, co potwierdza słuszność pomysłu, włączenia ich do III ligi .W tej kolejce nie zabrakło niespodzianek.

 • Arena Grand Prix Polski (1) Oświęcim 2018 – Ewa Jaszczuk najlepszą 16-latką

  W Oświęcimiu odbywał się w weekend (27/28 października) Arena Grand Prix Polski Na pierwsza imprezę najważniejszego cyklu krajowego wybrało się prawie pół tysiąca zawodniczek i zawodników z 77 klubów. Warmię i Mazury reprezentowali pływacy z Olsztyna, Ełku, Elbląga, Giżycka i Iławy. Jedyny medal - srebrny zdobyła Ewa Jaszczuk (Kormoran) na 800 metrów stylem dowolnym.

 • Szkolne Sztafety Przełajowe na Polach Grunwaldu 2018 – SP 2 Olsztyn wzięła prawie wszystko

  W piątek (26 października) na Polach Grunwaldu odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców. Startowało 60 zespołów – 600 uczniów w sześciu kategoriach na dystansach dostosowanych do wieku uczestników.

 • Szybkie tempo kadetek – Na czele: Truso, Warmiss Volley, SMS Ostróda i Absolwent

  W lidze wojewódzkiej kadetek w siatkówce 16 uczestniczących w rywalizacji zespołów osiągnęło półmetek pierwszej fazy grupowej. Przypomnijmy, że ten etap ma wyłonić drużyny, które później grac będą o miejsca 1-8 (czołowe dwójki) i 9-16. Liderami po trzeciej kolejce są: MKS Tuso Elbląg, UKS Warmiss Volley Olsztyn, SMS Ostróda i UKS Absolwent Sport Club Olsztyn.

 • Liga wojewódzka młodziczek już po premierze – Bez porażki tylko Omega Mrągowo

  W miniona sobotę (13 października) zainaugurowano rozgrywki ligi wojewódzkiej młodziczek w piłce ręcznej. Odbyły się dwa turnieje: w Elblągu z udziałem czterech zespołów i Giżycku – trzech. Najlepiej zaprezentowała się siódemka: Omegi Mrągowo, która odniosły komplet zwycięstw. W Elblągu Truso I niespodziewanie przegrało w rzutach karnych z drugim zespołem tego klubu. Dwa zwycięstwa odniosła Jedynka Bartoszyce.

 • W III lidze - Na razie w czołówce tłok, nowe zespoły wniosły ożywienie

  W niedzielę (14 października) odbyła się druga seria spotkań III ligi w siatkówce mężczyzn. Na razie bez strat grają cztery ekipy. Liderem jest KSD Energoutil Ełk, który przy równym bilansie punktów i setów wyprzedza obrońcę tytułu KPS Gietrzwałd jednym małym punktem. Ma to jednak tylko znaczenie wizerunkowe. Komplet punktów maja na koncie również siatkarze Health Revolution Elbląg i SMS Ostróda.