giżycko

 • Puchar Polski Seniorów, Juniorów, Masters Zakopane 2020 – Mocne akcenty Giżycka i Elbląga

  W weekend (18/19 stycznia) w Zakopanem odbył się Puchar Polski w łyżwiarstwie szybkim. W imprezie startowała dwójka panczenistów z województwa warmińsko-mazurskiego, którzy należeli do czołowych uczestników. Magdalena Smędzik (UKS Giżycko) na 1000 m w open była trzecia, w kat. juniorek młodszych wygrała na 500 m i 1000 m, a 3000 m zajęła 4 miejsce.

 • R3 Oxelosund & Hardox Race 2020 – Podium dla Polaków, Zakrzewskich przedzielił Jabłoński

  W miniony weekend (18/19 stycznia) na jeziorze Orsasjon w Szwecji rozegrano regaty bojerowe R3 (Oxelosund & Hardox Race). Rywalizowało ponad 30 zawodników z 7 krajów. Na gładkim, szybkim lodzie odbyły się trzy wyścigi. Doskonale żeglowali Polacy zajmując całe podium. Zwyciężył Tomasz Zakrzewski (MKŻ Mikołajki) wyprzedzając Karola Jabłońskiego (OKŻ Olsztyn) i Łukasza Zakrzewskiego (MKŻ Mikołajki).

 • W III lidze tym razem bez niespodzianek – Sporo emocji w Ełlu

  Sobotnio-niedzielna (18/19 stycznia) kolejka spotkań III ligi siatkarzy nie przyniosła niespodzianek. Faworyci wygrywali, a najwięcej kłopotów zespołowi KSD Energoutil Ełk sprawił beniaminek z Kisielic, który podjął walkę i przy stanie 1:1 przegrał trzecia partię na przewagi 29:31. Potem już ełczanie mieli z górki. Masuria przespała pierwszego seta z Panorama Działdowo, ale odwet w następnych odsłonach był surowy. Siatkarze z Giżycka pozostali na fotelu lidera.

 • Turniej z okazji WOŚP Giżycko 2020 – Z serduszkiem w tle

  W niedzielę (12 stycznia) w sali Szkoły Podstawowej nr 1 w Giżycku odbył się turniej tenisa stołowego z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Rywalizacja była bardzo interesująca, przebiegała w kilku kategoriach wiekowych. Zjawili się mieszkańcy: Gołdapi, Pisanicy, Olecka i Węgorzewa, przyjechali tez zawodnicy z Podlasia. Turnieje open wygrali Maria Skarzyńska (Pisanica) i Robert Karniej (Olecko)

 • Kinder+Sport (2) Olsztynek 2019/20 – Dziewczęta UKS Czwórka Giżycko hegemonem

  W miniony weekend (11/12 stycznia) w Olsztynku odbył się drugi w tym sezonie turniej eliminacyjny w minisiatkówce Kider+Sport. Dziewczęta i chłopcy rywalizowali w trzech kategoriach” dwójek, trójek i czwórek. Wśród dziewcząt absolutnym hegemonem są małe siatkarki z UKS Czwórka Giżycko, które wygrały wszystkie konkurencje.

 • Sprintem po Starówce na orientację (4) Elbląg 2020 – Mocny desant z Giżycka

  Ponad sześćdziesięciu miłośników biegania wzięło udział w sobotę (11 stycznia)w czwartych w sezonie zawodach z cyklu Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację. Tym razem, impreza zorganizowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz EKO Gryf, rozegrana została na Starym Mieście. Pogoda dopisała.

 • W lidze młodziczek – Olimp Bartoszyce wdrapał się na... olimp

  W szóstym przedostatnim turnieju eliminacyjnym ligi wojewódzkiej młodziczek bezkonkurencyjne okazały się siatkarki UKS Olimp Bartoszyce, które wygrały dwa spotkania po 2:0. Do drugiej ligi spadł KS Kurianvolley Absolwent Olsztyn, którego miejsce zajmie zwycięzca II ligi KS MOSiR Giżycko. Do II ligi awansował UKS Chemik SMS Olsztyn, dając sobie szansę udziału w rozgrywce o medale.

 • W III lidze – Sensacja w Działdowie, niespodzianka w Lidzbarku Warmińskim

  W rozegranej w weekend (11/12 stycznia) kolejce spotkań III ligi siatkarzy pauzował obrońca tytułu KPS Gietrzwałd, co spowodowało zmianę lidera. Nowym przodownikiem została Masuria Volley Giżycko, która bardzo pewnie wygrała w Szczytnie i wykorzystała potknięcie KSD Energoutil Ełk. Faworyt łatwo poddał się w Dziadowie (na zdjęciu drużyna Panoramy), nie zdobywając nawet seta.

 • 19 edycja Północnej Ligi Regionalnej im. Franciszka Pietrołaja 2019/20 – Czarni Olecko i Robert Karniej liderami

  Zakończyła się I runda 19 edycji Północnej Ligi Regionalnej im. Franciszka Pietrołaja w tenisie stołowym. W tegorocznych rozgrywkach uczestniczy 8 zespołów z pogranicza Mazur i Podlasia. W składach jest wielu znanych w przeszłości zawodników występujących obecnie w turniejach dla amatorów oraz młodych, zdolnych grających w turniejach wojewódzkich, zdobywających dopiero doświadczenie.

 • II Zawody Pływackie Policjantów Morąg 2019 – Giżycko górą!

  19 grudnia na pływalni „Morąska Perła” w Morągu odbyły się II Zawody Pływackie Policjantów Garnizonu Warmińsko - Mazurskiego o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie. Organizatorem przedsięwzięcia była Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie oraz Policyjny Klub Sportowy Mazury przy udziale Komisariatu Policji w Morągu.

 • Ogólnopolskie Zawody Dzieci Sanok 2020 – UKS Giżycko w drugim szeregu

  W weekend (4/5 stycznia) w Sanoku odbyły się Ogólnopolskie Zawody Dzieci w łyżwiarstwie szybkim. Wystartowała czwórka 13-latków z UKS Giżycko. Najwyższe siódme miejsce w wieloboju zajął Mateusz Sylwestrzak. W konkurencji dziewcząt obsada była liczniejsza. Na 15 pozycji uplasowała się Ewelina Tulkiewicz, natomiast Zofia Mieczkowska i Karolina Kwiatkowska znalazły się na początku trzeciej dziesiątki.

 • Grand Prix Węgorzewa (3) 2019/20 – Zenit Giżycko bezkonkurencyjny

  W Hali Miejskiej OSiR w sobotę (4 stycznia) odbył się trzeci i ostatni Grand Prix Węgorzewa w siatkówce mężczyzn. W rywalizacji uczestniczyło walczyło osiem drużyn z: Olsztyna, Sokółki , Gołdapi, Kętrzyna, dwie z Giżycka oraz dwie z Węgorzewa. Do klasyfikacji liczyła się suma punktów zdobyta w trzech imprezach. Triumfatorem został Zenit Giżycko, który wygrał wygrał dwa turnieje, w tym ostatni i raz zajął drugie miejsce.

 • 12 stycznia gramy dla WOŚP! - Olsztyn, Giżycko

  W niedzielę (12 stycznia) w sali olsztyńskiego OSIR-u przy ul. Głowackiego 27 odbędzie się Turniej Tenisa Stołowego z okazji 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sportowcy mają okazję wesprzeć piękną akcję płynącą z głębi serca. Wpisowe jak co roku będzie wrzucane do puszek WOŚP. W tym roku celem zbiórki będzie zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

 • Ogólnopolskie Zawody Rankingowe Opole (4) 2020 – Zatrzęsienie medali, znakomite Giżycko

  W weekend (4/5 stycznia) odbyły się Ogólnopolskie Zawody Rankingowe w short tracku. Znakomicie spisali się łyżwiarze z sekcji województwa warmińsko-mazurskiego, szczególnie zaimponowali reprezentanci UKS Short Track MOSiR Giżycko, którzy dzielili i rządzili w młodszych kategoriach wiekowych. Komplet złotych krążków ( po trzy) zdobyli: Julia juniorka F: Julia Wawer, juniorka D: Michalina Wawer oraz juniorka C: Ada Jażdzyńska z Orła Elbląg.

 • Liga Wojewódzka Dziewcząt Starszych – Niepokonane Truso Elblag

  W lidze wojewódzkiej dziewcząt starszych w piłce ręcznej zespoły maja za sobą po sześć rozegranych spotkań. Zdecydowanym liderem rywalizacji jest MKS Truso. Elblążanki zdobyły komplet punktów, a w bezpośrednim meczu pokonały zajmujące drugie miejsce zawodniczki MTS Giżycko 17:12. Oba zespoły dość wyraźne zdystansowały następne drużyny. Walka o brąz tez zapowiada się ciekawie.

 • W Tomaszowie to potwierdzili - Magda Smędzik i Miłosz Zawisza liderami swoich kategorii

  Na reprezentacyjnym obiekcie w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się 14/15 grudnia zawody w łyżwiarstwie szybkim o Puchar Europy, któremu towarzyszyła druga runda Pucharu Polski. Z jak najlepszej strony pokazali się najlepsi w tej chwili panczeniści województwa warmińsko-mazurskiego: juniorka młodsza Magdalena Smędzik (UKS Giżycko) i młodzik Miłosz Zawisza (UKS Viking Elbląg).

 • Christmas Race Palamaos 2019 – Załoga Patryk Kosmalski /Tomasz Lewandowski w drugiej dziesiątce

  W dniach 19/22 grudnia w Palamos Hiszpanii odbyły się tradycyjne regaty Christmas Race. Impreza z roku na roku zyskuje na popularności. Tym razem do rywalizacji w klasie 420 przystąpiło ponad 100 załóg, w tym aż 16 z Polski. Był to ostatni akord konsultacji, bo pobyt i treningi stanowiły preludium do nowego sezonu. Wśród uczestników byli żeglarze z OKŻ Olsztyn. Giżyckiej Grupy Regatowej i SSW MOS Iława.

 • Grand Prix Węgorzewa Mężczyzn (2) – Tym razem Jakubek Olsztyn

  W sobotę (21 grudnia) odbył się II Turniej Grand Prix Węgorzewa w siatkówce mężczyzn. Do rywalizacji tym razem przystąpiło siedem zespołów podzielonych w pierwszej fazie na dwie grupy (system każdy z każdym). Później obowiązywał play off. Zwyciężył Jakubek Olsztyn, a w klasyfikacji generalnej po dwóch imprezach na czele jest Zenit Giżycko. Ostatni turniej odbędzie się 4 stycznia.

 • MP Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów Ostrowiec Świętokrzyski 2019 – Bartłomiej Koziejko dołożył trzecie srebro

  W Ostrowcu Świętokrzyskim zakończyły się  (22 grudnia) Mistrzostwa Polski seniorów, młodzieżowców (U23) i juniorów (U17/18). Startowali reprezentanci aż sześciu sekcji warmińsko-mazurskich (AZS UWM, Kormoran Olsztyn, Orka Iława, Jedynka Elbląg, MOS Ełk, Medyk Giżycko), ale  zaledwie 10 pływaków. Bartłomiej Koziejko (AZS UWM) zdobył trzy srebrne medale w MP seniorów: na 1500 m 800 n i 400 m st. dow.

 • W lidze młodziczek – Truso Elbląg z kompletem punktów, ale Olecko szykuje się na rewanż

  Mecz premierowej kolejki ligi wojewódzkiej młodziczek: MLKS Czarni Olecko – MKS Truso Elbląg minimalnie wygrany przez elblążanki (23:22) okazał się najważniejszym wydarzeniem pierwszej rundy. Zwycięstwo Truso dało tej drużynie pozycję lidera z kompletem punktów. Czarni są wicemistrzem rundy. Zapewne wygrają zaległe spotkanie z „meblarkami” i powalczą z mistrzyniami półmetka na wyjeździe, bo szans na tytuł nie straciły.