Działdowo

• Krajowe Igrzyska Dzieci Rawa Mazowiecka 2019 – SP4 Lidzbark Warmiński ze srebrem

W Rawie Mazowieckiej odbyły się 17 i 18 maja Ogólnopolskie Drużynowe Zawody w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców w ramach Igrzysk Krajowych Dzieci . Są to praktycznie Szkolne Mistrzostwa Polski Polski tej kategorii wiekowej. Obsada mocna, występowało bowiem wielu zawodników z czołówki rankingu. Srebrny medal zdobyli chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Lidzbarka Warmińskiego: Artur Gromek i Dawid Chilicki.

• W II lidze – Akcent Morlin II na zakończenie, Mlexer spada z ligi

W weekend (11.12 maja) odbyła się ostatnia kolejka spotkań w II lidze tenisa stolowego. Na górze tabeli wszystkie rozstrzygnięcia zapadły wcześciej. II ligę wygrały Morliny II Ostróda, które zaakcentowały ro niedzielnym (12 maja) zwycirstwem nad Dekorglassem II Działdowo 7:3. Działdowiabie zajęli 4 miejsce, AZS UWM English Perfect Olsztyn - 5. W grupie(7/12) Mlexer Elbląg przegrał w Warszawie z SKS 40 i  opuszcza II ligę.

• VII Ogólnopolski Mityng Masters w rzutach Nowe Miasto Lubawskie 2019 – Weterani jak zwykle w formie

W sobotę (11 maja ) na zmodernizowanym stadionie MOSiR w Nowym Mieście Lubawskimodbył się VII Ogólnopolski Mityng Masters w rzutach lekkoatletycznych . Do sportowej rywalizacji przystąpiło 44 zawodników reprezentujących kilkanaście klubów sportowych z całego kraju. Rywalizowano w takich konkurencjach jak: pchnięcie kulą, rzuty: dyskiem, dyskiem greckim, młotem szkockim oraz ciężarkiem.

• Bieg oraz Marsz Nordic Walking Finwala Stegna 2019 – Nadmorski klimat nam sprzyjał

W Stegnie odbył się w niedzielę (5 maja) Bieg oraz Marsz Nordic Walking Finwala. Nadmorski klimat sprzyjał uczestnikom z województwa warmińsko-mazurskiego, którzy co chwile stawali na podium. Bieg pań wygrała Magda Ingielewicz (Braniewo), trzecie miejsce zajęła Marta Wychowaniak (Braniewo), trzeci był również Piotr Zienkiewicz (Młynary). Mariusz Szarszunowicz (Pasłęk) zwyciężył wśród kijkarzy, druga lokatę zajęła Sylwia Michałowska (Elbląg).

• XIV Mityng z okazji rocznicy Konstytucji 3 Maja - W Działdowie medale wręczał Szymon Ziółkowski

Wśrodę (1 maja) w Działdowie odbył sięXIVMityng lekkoatletyczny z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Startowali przede wszystkim zawodnicji z sekcji warmińsko-mazurskich, zaproszenie przyjęła tez młodziez z Mazowsza. Jak zwykle impreza w działdowie otwiera sezon "któlowej" w regionie. Rozegrano wiele konkurencji przede wszystkim z udziałem młodych lekkoatletów, także dzieci, ale to juz tradycja.

• Dekorglass oczywiście w finale – Rewanż na zupełnym luzie

W rewanżowym meczu półfinałowym superligi tenisa stołowego Mężczyzn Dekorglass Działdowo pokonał w niedziele na wyjeździe Unię AZS Gdańsk 3:1. Zespół z Działdowa dopełnił formalności, bowiem u sienie wygrał spotkanie 3:0 tracąc zaledwie jednego seta. Choć stawka potyczki była duża przebiegała ona dla gości w zupełnie komfortowych warunkach. Teraz czekamy na finał i kolejne starcie z Bogorią Grodzisk Mazowiecki.

• III Prabucki Bieg Przełajowy „Wokół Komina” 2019 – Pawłowscy (ojciec i córka) bezkonkurencyjni

W sobotę (4 maja) odbył się III Prabucki Bieg Przełajowy „Wokół Komina”. Na dystansie 8 km wystartowało blisko 80 zawodniczek i zawodników, prowadzono tylko klasyfikację open. Główne trofea zdobyli biegacze z Warmii i Mazur, a ściślej było to rodzinne zwycięstwo, bowiem pierwszy na mecie znalazł się Mariusz Pawłowski (Marzęcice), a wśród kobiet najlepsza okazała się jego córka Kamila.

• OOM Świętokrzyskie Bilcza 2019 – Kończymy bez medalu

W czwartek (2 maja) w Bilczy rozpoczęła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w tenisie stołowym. W turniejach drużynowych nie mieliśmy swoich zespołów, do gry przystępiliśmy w piątek. Mieliśmy w składzie sześcioro reprezentantów Warmii i Mazur. Wracamy bez medalu. W ćwierćfinale były dwa deble z Igorem Jankowski (Ostródzianka) i Mateuszem Rutkowskim (Dekorglass) Mateusz dotarł do 1/8 finału singla.

• W półfinale superligi Dekorglass 3:0 z AZS AWFiS Gdańsk - Lepiej być nie mogło

W pierwszym połfinalowym meczu superligi tenisa stolowego mężczyzn Dekorglass Działdowo pokonał w piątek (3 maja) we własnej hali AZS AWFiS Gdańsk 3:0, tracąc zaledwie jednego seta. To oczywiście wymarzona zaliczka. Za dwa dni rewanż w Tójmieście, na który zawodnicy klubu z Działdowa mogą jechać spokojnie. Wynik pierwszego meczu jest wymowny.

• IV Lidzbarski Festival Biegowy 2019 – 1 Maja na sportowo – tak najlepiej

We wtorek (1 Maja) w odbył się IV Lidzbarski Festival Biegowy. Jego głównymi elementami były: Lidzbarskie” piątka” i „dziesiątka”. Rywalizacji przebiegała głównie po twardej nawierzchni, zdarzały się krótkie piasku i szutru. Startowali przede wszystkim zawodnicy Powiatu Działdowskiego, ale nie brakowało innych biegaczy z województw: warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego.

• Mistrzostwa Makowa Mazowieckiego 2019 – Mocny desant z Warmii i Mazur

W minioną sobotę (27 kwietnia) w Makowie Mazowieckim odbyły się Otwarte Mistrzostwa w Tenisie Stołowym- organizowane przez ULKS MACOVIA Maków Maz. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem i promuje wspaniałą dyscyplinę jaką niewątpliwie jest - tenis stołowy.

• Turniej W-M Z LZS o Puchar TVP 3 Olsztyn 2019 – Rozstrzygnięcia w Rożentalu i Lidzbarku Warmińskim

W niedzielę( 28 kwietnia)w Hali Sportowej w Rożentalu przeprowadzono eliminacje rejonowe 60 Edycji Wojewódzkiego Turnieju LZS w tenisie stołowym o PUCHAR TVP3 OLSZTYN. Zawody przeprowadzono „systemem rosyjskim”. Do rywalizacji stanęło ponad 130 zawodników. Podobne turnieje rozegrano w Lidzbarku Warmińskim (wyniki dalej), Giżycku i Suszu ( prosimy o rezultaty z tych imprez)

• Yankeesi Działdowo tylko w Bałtyckiej Lidze Baseballu – Po premierze są liderami

W niedzielę (28 kwietnia) Yankeesi Działdowo rozpoczęli rozgrywki Bałtyckiej Ligi Baseballu/ BLB/ dwumeczem z Centaurami Warszawa. Po wygraniu I ligi ze względów finansowych „musieli” zrezygnować z awansu do Extraligi. Inauguracja w BLB wypadła doskonale. Odnieśli dwa zwycięstwa 24:2 i 12:9 obejmując przodownictwo w tabeli.

• PZLA MP Seniorów i U23 w biegu na 10 km Białogard 2019 – Nasi raczej w tle...

Na stadionie w Białogardzieodbyły się w niedzielę (28 kwietnia) PZLA Mistrzostwa Polski w biegu na 10 km seniorów i młodzieżowców (U23). Stawka uczestników była nadspodziewanie duża, zarówno w konkurencjo kobiet jak i mężczyzn rozegrano po dwie serie. Reprezentanci sekcji warmińsko-mazurskich wystąpili w słabiej obsadzonych biegach i w klasyfikacjach generalnych uplasowali się dość daleko.

• Indywidualne MP Juniorów Mława 2019 – Szymon Kolasa na ostatnich nogach: złoto i dwa srebra, Łukasz Sokołowski z brązem

W Mławie zakończyły sie w niedzielę (28 kwietnia) Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w tenisie stołowym. Bohaterem imprezy był Szymon Kolasa (Ostródzianka), który dokonał nie lada wyczynu. Awansował do trzech finałów: singla,  miksta i debla. W grze mieszanej zdobył złoto, w singlu i deblu srebro. W niedzielę  rozegrał az pięć spotkań. W finale singla był juz totalnie zmęczony. Łukasz Sokołowski (Ostródzianka)zdobyl brąz w deblu.

• Drużynowe MP Juniorów Mława 2019 – Ostródzianka z brązem , Dekorglass trzeci w grupie

W dniach 25/28 kwietnia w Mławie odbywają się Mistrzostwa Polski Juniorów w tenisie stołowym. W pierwszej kolejności rozgrywany jest turniej drużynowy, w którym wystąpowały dwa zespoły z Warmii i Mazur. Ostródzianka była z całą pewnością kandydatem do medalu, co sie potwierdziło, bowiem zespół zdobył  brąz. Wygrał grupę, a w półfinale przegral z Olimpia Unia Grudziądz 1:3. Dekorglass Działdowo zajął w grupie trzecie miejsce

• Wojewódzka Licealiada pod koszem Nidzica 2019 – W twardym boju złoto dla ZS 1 Działdowo

W środę (17 kwietnia) w Nidzicyodbył się Finał Wojewódzki Licealiady Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w koszykówce chłopców. W turnieju wystąpiły cztery zespoły (system każdy z każdym). Złote medale z kompletem zwycięstw zdobyli koszykarze Zespołu Szkół nr 1 w Działdowie przed XI LO w Olsztynie i Zespołem szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy.

• Gdańsk na Piątkę 2019 – Patryk Sowiński przerwał taśmę, wysoko w kategoriach

W przeddzień Maratonu, w sobotę (13 kwietnia) odbył się w Trójmieście „Bieg na Piątkę”. Rywalizacje ukończyło ponad pół tysiąca uczestników, a pierwszy na mecie zameldował się mieszkaniec Tczewa, ale zawodnik AZS UWM Olsztyn Patryk Sowiński. Dziewiąte miejsce zajął Krzysztof Brągiel (Olsztyn), trzynaste Marcin Sul (Olsztyn), a szesnaste Piotr Zienkiewicz (Młynary).

• Na podium w Linii i Mońkach – Jedni biegali po duktach leśnych, inni po ulicy

W miejscowości Liniaodbył się w niedzielę (14 kwietnia)XIV Wojewódzki Bieg Przełajowy Terenami Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, w którym trzecie miejsce zajął Mariusz Dembowski z Lidzbarka, a w kategorii M50/59 Zbigniew Bartkowski (Działdowo)był drugi. Z kolei w Mońkach w biegu ulicznym na 5 km na drugiej pozycji finiszował Rafał Wronowski (Banie Mazurskie).

• MP Seniorów i Juniorów (Full Contact) Swarzędz 2019 – Niepokonany Krystian Rzepka

W Swarzędzu odbyły się w weekend (13/14 kwietnia) Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w Kickboxingu w formule Full Contact. Reprezentanci sekcji warmińsko-mazurskich zdobyli cztery medale: Złoty wywalczył junior starszy Krystian Rzepka (Zamek Expom Kurzętnik) w kat. 75 kg.