Działdowo

• Puchar Prezydenta Bydgoszczy 2018 – Dziewczęta UKS Trójka Działdowo (2007 r) radziły sobie doskonale

W miniony weekend (14/16 września) odbył się X Ogólnopolski Turniej w Koszykówce Dziewcząt (roczniki 2006 i 2007) o Puchar Prezydenta Bydgoszczy. W młodszej kategorii świetnie radziły sobie zawodniczki UKS Trójka Działdowo, które zajęły w imprezie trzecie miejsce na 12 startujących ekip. Z pięciu rozegranych spotkań wygrały cztery. Do najlepszej piątki turnieju wybrano Aleksandrę Niedzielską

• VII Turniej o Puchar Prezydenta Elbląga 2018 – Mistrz znalazł pogromcę

W minioną sobotę (15 września) Zarząd Elbląskiego Klubu Sportowego „Mlexer” organizował po raz siódmy Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Elbląg. W siedmiu kategoriach rywalizowało 70 zawodników. z Elbląga, Ostródy, Gdańska, Kaliningradu, Działdowa, Nowego Dworu Gdańska, Ornety i Pogrodzia. Otwarcia dokonał wiceprezydent Janusz Nowak z dyrektorem Departamentu Sportu Andrzejem Budzelewskim.

• II ORiSTO Bieg Stolarski o Złoty Hebel Grodziczno 2018 – Białorusin podyktował tempo, Monika Jackiewicz pierwsza wśród pań

W sobotę (15 września) w Grodzicznie odbył się II ORiSTO Bieg Stolarski o Złoty Hebel. Impreza wywołała bardzo duże zainteresowanie. Na starcie głównej rywalizacji (10 km) zjawiło się prawie 200 uczestników, w tym goście zza wschodniej granicy, a także innych województw. Najlepszy czas uzyskał Białorusin Ilya Slavensky. Wśród pań najszybciej finiszowała lubawianka Monika Jackiewicz.

• Grand Prix Polski Weteranów (1) Bilcza 2018 – Dwóch na podium, Henryk Prusiński na najwyższym stopniu

W Bilczyodbył się w weekend (15/16 września) pierwszy w tym sezonie turniej Grand Prix Polski Weteranów w tenisise stołowym. Z ekipy warmińsko-mazurskiej najlepiej spisał się Henryk Prusiński (Olsztyn), który wygrał kategorię 65/69 lat. Na trzecim miejscu podium stanął także Franciszek Jastrzębowski (Olsztyn) w kat. 60/64 lata. Piąte miejsca zajęli: Tomasz Okuniewicz (Skop) – 60/64 i Marian Gęsicki (Działdowo) – 75/79

• I WTK Seniorów i Juniorów Ostróda 2018 – Gospodarze wzięli prawie wszystko

W niedzielę (16 września) w Ostródzie odbył się pierwszy w nowym sezonie Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego Seniorów i Juniorów. Frekwencja jak na warmińsko-mazurskie warunki była niezła, ale poprawili ją zdecydowanie młodzi zawodnicy, którzy wystąpili w obu turniejach. Dominowali gospodarze, którzy wygrali w trzech kategoriach, a w seniorach zajęli pięć czołowych miejsc. Zwyciężył Marco Golla.

• Ultramaraton Kaszubska Poniewierka Koszałkowo 2018 – Na setkę Marek Nestorowicz, na "30" Ela Cieśla

W sobotę (15 września) odbyła się impreza pod hasłem Kaszubska Poniewierka. To ultramaraton na dystansie 100 km i bieg na 30 km. Setkę zdecydowało się przebiec kilku reprezentantów Warmii i Mazur, z których najwyżej na 50 miejscu sklasyfikowano Marka Nestorowicza (Kętrzyn). Trase 30 km najszybciej pokonała Ela Cieśla z Olsztynka jako dziesiąta wśród kobiet i 76 w kolejności open na mecie.

• PGE Narodowy 2018 – Wielkie gwiazdy i ich następcy, Maksymilian Miastowski drugi w open

W sobotę (1 września) na Stadionie Narodowym odbyło się Pingpongowe Show z udziałem gwiazd tej dyscypliny i setek wielu generacji zawodników: od żaka do mastersa. Punktem kulminacyjnym było zakończenie czynnej kariery przez jednego z najlepszych tenisistów w historii polskiego sportu Lucjana Błaszczyka, który rozgrywał pokazowe spotkania z tuzami światowego pingponga.

• Yankeesi Działdowo odważnie na dwóch frontach – Kadeci bez respektu podbijają ligę

W sobotę (1 września) Yankeesi Działdowo rozgrywali przedostatnie spotkania w rozgrywkach 1 ligi z wiceliderem Rawą Katowice.Mecze odbywały się na boisku w Żorach. Mimo osłabienia, z kadetami/ 15 latkowie/ w składzie, drużyna działdowska, która wcześniej zapewniła sobie zwycięstwo w 1 lidze z prawem awansu do Extraligi, jechała na Śląsk z zapewnieniem, że „tanio skóry nie sprzeda”.

• I WTK Młodzików i Kadetów Lidzbark Warmiński 2018 – Natalia i Dawid bez respektu

W sobotę (8 września) w Lidzbarku Warmińskim odbył się pierwszy w nowym sezonie Wojewódzkie Turniej KlasyfikacyjnyMłodzików i Kadetów w tenisie stołowym. Ciekawi byliśmy postawy zawodników po wakacyjnej przerwie. Najlepiej spisywali się najmłodsi. Natalia Bogdanowicz i Dawid Chilicki (oboje Warmia Lidzbark Warmiński). Mając limity w swoich kategoriach wystąpili w starszych grupach i okazali się najlepsi.

• W Bydgoszczy tylko 3:2 Dekorglassu – Początek zapowiadał pełną pulę

Tenisiści stołowi Dekorglassu Działdowo stracili pierwszy punkt w nowych rozgrywkach superligi. Pokonali wprawdzie w piątek (7 września) na wyjeździe ZOOLESZCZ Gwiazdę Bydgoszcz,ale tylko 3:2. Oczywiście dwa oczka też trzeba szanować, jednak mecz układał się na tyle pomyślnie, że pełna pula była na wyciągnięcie ręki. W roli głównej wystąpił Japończyk Taku Takakiwa, który zdobył dwa punkty. Jeden dołożył Wang Yang.

• Międzynarodowy Turniej Mini Cup Drzonków 2018 – Coraz szerzej otwarte okno na świat

W kwietniu 2018 roku w Ostródzie odbyły się I Międzynarodowe Mistrzostwa Warmii i Mazur w Tenisie Stołowym Kadetów i Juniorów. Impreza zakończyła się dużym sukcesem sportowym i promocyjnym. Stała się też zalążkiem do dalszej współpracy Warmińsko-Mazurskiego Związku Tenisa Stołowego z Urzędem Marszałkowskim i sponsorami, by młodzież miała szansę rozwoju w tej dyscyplinie.

• W Działdowie szczyt dla Dekorglassu – Morliny bezbronne w Gdańsku

W niedziele (2 września) ruszył nowy sezon superligi tenisa stołowego mężczyzn. Już w pierwszej kolejce doszło do arcyciekawej potyczki medalistów poprzednich rozgrywek. Dekorglass Działdowo pokonał we własnej hali mistrza Polski PKS Kolping Frac Jarosław 3:1, co nie jest niespodzianka, bowiem działdowianie nadal dysponują największym potencjałem. Odmłodzone Morliny był bez szans w Gdańsku i przegrały 0:3.

• 4 Półmaraton Praski 2018 - Mikielscy „zamieszali w stolicy

W sobotę (1 września) późnym wieczorem odbył się Półmaraton Praski, któremu towarzyszyła też Piątka Praska. Impreza wywołała ogromne zainteresowanie. W obu konkurencjach wystartowało ponad 9 tysięcy uczestników. W półmaratonie sklasyfikowano ponad 6.7 tys. zawodników. Znakomite piąte miejsce zajął Daniel Mikielski (Olsztynek), który jednocześnie był trzeci w kat. M20.

• Memoriał Leszka Duneckiego Toruń 2018 – Kacper Rudnik tym razem w roli sprintera

Podstawowym punktem programu Memoriału Leszka Duneckiego, który odbył się w sobotę (25 sierpnia) w Toruniubył wielobój sprinterski. O kolejności decydowały punkty (przeliczone z czasów) zdobyte podczas biegów na 60 m, 100 m i 200 m. W przeszłości wiele razy dominował w tej rywalizacji Karol Zalewski, teraz mieliśmy jednego reprezentanta – Kacpra Rudnika z Nowego Miasta Lubawskiego, który w kat. U20 zajął drugie miejsce.

• Sygnał dla Dekorglassu – Kenta Matsudaira w finale World Tour Bulgaria Open

Zawodnik Dekorglassu Działdowo - Kenta Matsudaira zagrał w finale podczas turnieju singla ITTF World Tour Asarel Bulgaria Open. Japończyk uległ w decydującej rozgrywce Chińczykowi Xu Xin 1:4. Pierwsze dwie partie rozstrzygnęły się dopiero po grze na przewagi. Później kontrolę nad finałem przejął Chińczyk.

• Ogólnopolski Mityng Chojnice 2018 – Drugi oddech, można jeszcze poszaleć we wrześniu

W sobotę (18 sierpnia) w Chojnicach odbył się Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny. Startowali młodzi zawodnicy z Kurzętnika, Działdowa, Dywit, Pasłęka i Elbląga. To typowy sprawdzian, bowiem lekkoatletów czeka jeszcze we wrześniu kilka ważnych imprez. W wakacje podładowali akumulatory i przyszedł czas testów. Rywalizowali głównie w biegach.

• Kto i gdzie zagra w sezonie 2018/19 – Do premiery daleko, a kłopotów nie brakuje

Wprawdzie do rozpoczęcia rozgrywek ligowych w koszykówce w ligach: pomorskiej i warmińsko-mazurskiej pozostało jeszcze sporo czasu, ale poznaliśmy już uczestników rywalizacji w poszczególnych grupach wiekowych. Do III ligi pomorskiej mężczyznzgłoszony został AZS UWM Olsztyn, ale nie jest to równoznaczne z udziałem, bo trzeba załatwić wszystkie formalności finansowo-licencyjne.

• IV Urodzinowa Działdowska Dycha 2018 (FOTO) – Główne trofea dla gości, gospodarze też mieli swoje radości

W środę (15 sierpnia) odbyła się IV Urodzinowa Działdowska Dycha. Impreza wywołała bardzo duże zainteresowanie. Na starcie stanęło ponad 230 zawodniczek i zawodników, także mieszkańców innych województw głównie kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego. W rywalizacji pań zwyciężyła Mariola Sudzińska (Olsztyn), natomiast najszybszym wśród mężczyzn okazał się Paweł Raczyński z Annopola.

• Letnia OOM Śląskie Chorzów 2018 – Radosny finał: Srebro Kacpra Rudnika i brąz sztafety LKS Lubawa

W Chorzowie odbywała się w weekend (27/29 lipca) Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w lekkiej atletyce. W MP (U18) startowali reprezentanci Warmii i Mazur.Długo czekalismy na medale. Dopiero w ostatnim dniu srebrny krążek wywalczył w trójskoku Kacper Rudnik (Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto), a brązowy szafeta 4 razy 400 metrów LKS Lubawa

• Polmlek , Dekorglass i Morliny skompletowane – Małe i większe manewry

Wprawdzie do inauguracji rozgrywek ligowych w superlidze mężczyzn i ekstraklasie kobiet pozostało jeszcze wiele tygodni, ale kluby miały już obowiązek podać oficjalne listy zawodników uprawnionych do gry w najbliższym sezonie (2017/18). Mamy w najwyższych klasach trzech przedstawicieli; Polmlek Lidzbark Warmiński (kobiety) oraz Dekorglass Działdowo i Morliny Ostróda (mężczyźni).