Braniewo

 • Malborska Liga Biegowa i Maszerująca (3) 2019 – Wiktor Kujawa nie zwalnia, znów na podium

  W niedzielę (20 stycznia) odbyła się trzecia z czterech zaplanowanych imprez pod hasłem Malborska Liga Biegowa i Maszerująca. Po raz kolejny świetna forma błysnął Wiktor Kujawa z AZS UWM Olsztyn,który zajął drugie miejsce w open. Zachował duże szanse na końcowy sukces w klasyfikacji końcowej.

 • Ogólnopolskie Zawody Lekkoatletyczne Toruń 2019 – Są rekordy i powody do optymizmu

  W niedzielę (13 stycznia) Arena Toruń zapełniła się miłośnikami lekkiej atletyki. Kilkuset z nich wystartowało w Ogólnopolskich Zawodach– pierwszym poważnym sprawdzianie przed Halowymi Mistrzostwami Polski w różnych kategoriach wiekowych. Z zaproszenia skorzystało wiele sekcji warmińsko- mazurskich. Obiekt toruński należy do najnowocześniejszych w Europie.

 • Wojewódzka Licealiada w Unihokeju 2018 – Oba tytuły dla ZSL Morąg

  W czwartek (21 grudnia) w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Morągu odbył się Finał Wojewódzki Warmińsko-Mazurskiego SzkolnegoZwiązku Sportowego w Unihokeju Dziewcząt i Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych. W turnieju wzięły udział trzy drużyny dziewcząt i trzy drużyny chłopców. Oba tytuły zdobył Zespół Szkł Licealnych z Morąga. Organizatorem zawodów był Urząd Miejski.

 • Turniej Mikołajkowy Dzieci Olsztyn 2018 – Najmłodsi na macie pod bacznym okiem mistrzów

  W sobotę (22 grudnia) w Uraniiodbył się Olsztyński Turniej  Mikołajkowy Dzieci w judo poad hasłem "Z prezentami na tatami" Startowało około 140 najmłodszych wojowników przede wszystkim z sekcji warmińsko- mazurskich (Elbląg, Olsztyn, Braniewo, Ostróda, Ełk, Szczytno), przybyli też goście z Kwidzyna w rocznikach 2005/2012.

 • Mikołajkowy IX Turniej Tomita Cup Elbląg 2018 – Dzieci i rodzice oczarowani...

  W sobotę (8 grudnia) na hali HSW przy ul Grunwaldzkiej w Elblągu odbył się Mikołajkowy turniej dzieci i młodzieży w judo Tomita CupW rywalizacji uczestniczyło ponad 200 zawodników z 18 klubóww tym ekipa z Kaliningradu. Imprezę objął patronatem prezydent Miasta Elbląg Witold Wróblewski, który dokonał też oficjalnego otwarcia turnieju. Życzył dzieciom powodzenia w rywalizacji sportowej.

 • Malborska Liga Biegowa i Maszerująca (2) 2018 – Wiktor Kujawa znów na podium

  W niedzielę (2 grudnia) odbyła się druga impreza cyklu Malborska Liga Biegowa i Maszerująca,w której znów dali o sobie znać reprezentanci województwa warmińsko-mazurskiego. Drugi był Piotr Sowiński (Tczew) reprezentujący AZS UWM Olsztyn. Wiktor Kujawa z Olsztyna (AZS UWM), który przed tygodniem zwyciężył na dystansie 5 km tym razem był trzeci i będzie się liczył w rywalizacji generalnej (cykl zawiera 4 imprezy).

 • Legia-Bart Cup (rocznik 2008/09) Bezledy 2018 – Gospodarze wniebowzięci

  W minioną sobotę (24 listopada) w pięknej hali w Bezledach odbył się kolejny młodzieżowy turniej piłkarski. Tym razem rywalizowało osiem zespołów chłopców (rocznik 2008/09). Najlepsi okazali się gospodarze – futbolisci Legia-Bart, którzy w finale pokonali Mini Soccer Academy Mrągowo w konkursie rzutów karnych 3:1. Mecz zakończył się remisem 0:0. Trzecie miejsce zajął Stomil II Olsztyn, a czwarte MKS Jeziorany

 • Malborska Liga Biegowa i Maszerująca (1/4) 2018/19 – Premierowy popis Wiktora Kujawy

  Na finiszu tradycyjnego sezonu biegowego zakiełkował nowy pomysł, który daje możliwość starty amatorom rekreacji także w okresie zimowym To Malborska Liga Biegowa i Maszerująca składająca się z czterech odsłon. Pierwsza odbyła się w minioną niedziele (25 listopada) i przyniosła piękny sukces mieszkańcowi Olsztyna Wiktorowi Kujawie, który zwyciężył w stawce ponad 200 uczestników.

 • XV Maraton Komandosa Kokotek 2018 – Piotr Szpigiel i Braniewo na topie

  W sobotę (24 listopada) w znanym ośrodku Kokotek koło Lublińca odbył się 15 Maraton Komandosa. Legendarną próbę w pełnym umundurowaniu i z 10-kilogramowym plecakiem kiedyś uważano za wyczyn ekstremalny, teraz jest wiele konkurencyjnych imprez, ale tradycja jest nadal silnym magnesem. Do rywalizacji przystąpiło prawie pół tysiąca śmiałków. Najszybszy był Piotr Szpigiel z 4 JW 2980 Braniewo

 • 28 Turniej im Antoniego Reitera Gdańsk 2018 – Cztery złote krążki 11-latków

  W sobotę (17 listopada) w Gdańsku odbył się XXVIII Turniej Judo im. Antoniego Reitera W rywalizacji brało udział ponad 600 zawodników z całej Polski oraz Rosji, Czech, Niemiec i Ukrainy. To jedna z najbardziej prestiżowych imprez. Startowali też reprezentanci sekcji województwa warmińsko-mazurskiego: MKS Truso, UKS Tomita, Olimpia Judo Elbląg, TS Gwardia i UKSJ Nippon Olsztyn i Zatoki Braniewo.

 • XX Zimowe Biegowe Grand Prix Sztumu (1) 2018/2019 – Juniorzy z Elbląga w ścisłej czołówce

  W minioną sobotę (17 listopada) odbył się pierwszy bieg XX Jubileuszowego Zimowego Grand Prix Sztumu. Młodzież rywalizowała na dystansie 4.6 km i tu bardzo dobrze wypadli zawodnicy z Elbląga. Inez Stefanowicz wygrała kat. 16/17 lat. W tej samej grupie wiekowej chłopców drugi był Damian Rudawski, a trzeci Alex van Ieperen. W kat. 18/19 lat trzecie miejsce zajął Franciszek Zmyślony.

 • Obiecujące wyniki dzieci w Suchym Lesie i Grudziądzu – Tomita, Zatoka i Nippon zadowolone

  W miniona sobotę (10 listopada) Suchym Lesie (Wielkopolska) odbył się turniej dzieci i młodzieży w judo. Do rywalizacji stanęło ponad 300 zawodników w różnych kategoriach wagowych. Wyróżnili się reprezentanci UKS Tomita Elbląg, którzy wrócili do domu z trzema medalami. Kolejne złoto przywiózł utalentowany Tymoteusz Lic.

 • Finał Wojewódzki Dziewcząt “Moje boisko ORLIK - 2012” – Nagrody dla Miłek i Nidzicy

  W Miłkach odbył się we wtorek (6 listopada) finał wojewódzki w piłce nożnej dziewcząt szkół podstawowych roczników 2003/05 „Moje Boisko Orlik”. Ostatecznie w imprezie uczestniczyły trzy zespoły, z których najlepsze okazały się gospodynie – uczennice szkoły Podstawowej Miłki. Drugie miejsce zajęła SP Biała Podlaska, a trzecie SP Burkat.

 • 19 PKO Poznań Maraton 2018 – Krzysztof Sulewski blisko czoła, Beata Nienadowska na podium

  Prawie 5 tysięcy biegaczy zgromadził na starcie 19 PKO Poznań Maraton, Zgodnie z oczekiwaniami miejsca za podium zajęli zawodnicy z Afryki, a my wypatrywaliśmy reprezentantów Warmii i Mazur, których do stolicy Wielkopolski wybrała się spora grupa. Najwyżej – na 35 pozycji uplasował się Krzysztof Sulewski z Barczewa.

 • Sopocka Jesień 2018 –Jak zwykle wysoko Adam Serocki, zaimponowały dzieci

  Około 300 osób rywalizowało w sobotę (13 października) w biegu głównym na dystansie 10 km pod hasłem „Sopocka Jesień”. Startowali też mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego. Szóste miejsce w open i drugie w kat. 40/49 zajął elblążanin Adam Serocki. Trzecia w kat. 50/59 była Bożena Znarowska (Elbląg). W biegach młodzieżowych wygrali: Grzegorz Rębowski (Pasłęk), Ksawery Dzik (Elblą), a druga była Julia Czerniak (Elbląg).

 • III Turniej „Równe szanse” Świątki 2018 – Poziom wysoki, a soczystych ciosów nie brakowało...

  W Świątkachodbył się w sobotę (6 października) po raz trzeci Turniej Bokserski „Równe Szanse”, gdzie przyjęto formułę meczu między reprezentacjami województw: warmińsko-pomorskiego i pomorskiego.Tu lepsi okazali się gospodarze, wygrywając16:4 i zdobywając Puchar Gazety Warmińskiej, ale rywale są żądni rewanżu, który zaplanowano na 20 października.

 • Adam Serocki i Anna Koziarska wysoko w Sztutowie - Mateusz Nastaj drugi w Kwidzynie

  Na Pomorzuodbyły się w miniony weekend (6/7 października) dwie atrakcyjne imprezy z udziałem mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego. W 2 Półmaratonie Traktora w Kwidzyniedrugi na mecie był Mateusz Nastaj z Iławy. Również na drugich pozycjach zakończyli rywalizacje w I Bursztynowym biegi (10 km) w Sztutowie: AdamSerocki i Anna Koziarska (oboje Elbląg).

 • 27 Bieg Kociewski z Polpharmą 2018 – Rekordowa „dycha” w Starogardzie, nasi też zmotywowani

  Ponad 430 uczestników zgromadził na starcie sobotni (6 października) 27 Bieg Kociewski z Polpharma w Starogardzie Gdańskim. Ilość szła w parze z jakoscią, bowiem zwycięzca imprezy Kenijczyk Hilary Kiptum Kimaiya uzyskał na 10 km rezultat poniżej 30 minut, co w warunkach biegu ulicznego zasługuje na szczególne uznanie. Wśród uczestników sporo było zawodników z województwa warmińsko-mazurskiego, głównie Elbląga.

 • XVI Międzynarodowy Turniej im. Zbigniewa Kwiatkowskiego Słupsk 2018 - Mocne akcenty Truso i Zatoki

  W sobotę (22 września) w Słupskuodbył się XVI Międzynarodowy Turniej Judo im. Zbigniewa Kwiatkowskiego. W sumie wystartowało ponad 230 zawodniczek i zawodników z 29 klubów, w tym dwóch z okręgu warmińsko-mazurskiego: Zatoki Braniewo i Truso Elbląg.. Pojawili się judocy ekipy z Niemiec(Judo Verein Wittenburg e.V i BC Vorpommern e.V Greifswald) i Rosji (Red Star Kaliningrad).

 • 56. Bieg Westerplatte Gdańsk 2018 – Paweł Pszczółkowski trzeci w gronie 3.5 tysiąca

  W niedzielę (23 września) w Gdańskuodbył się 56 Bieg Westerplatte. To jedna z takich imprez w kraju z głębokim przesłaniem, gdzie wielu uważa udział w niej jako patriotyczny obowiązek. Zajmują dalekie miejsca, ale właśnie im należy się największy szacunek. To jednak również rywalizacja czysto sportowa, w której uczestniczą wytrawni długodystansowcy.