Braniewo

• IV Rajd Rowerowy Pamięci Kresowian Prabuty 2018 – Panie z Pasłęka, Braniewa i Susza w głównych rolach

W sobotę (7 lipca) w Prabutach odbył się IV Rajd Rowerowy Pamięci Kresowian. To impreza poświęcona pamięci Martyrologii Polaków z Kresów Wschodnich II Rzeczypospolitej. Uczestnicy mogli wybrać jeden z trzech dystansów: 57 km, 27 km i 10 km (wyścig rodzinny).Do rywalizacji stanęli mieszkańcy Susza, Pasłęka i Braniewa. Zwłaszcza postawa pań mogła zaimponować.

• II Bieg Wałami von Plauena Malbork 2018 – Anna Koziarska najszybsza

Ponad 300 biegaczy i 80 miłośników Nordic Walking uczestniczyło w Malborku w niedzielnym (8 lipca) II Biegu Wałami von Plauena. Dystans 6 km najszybciej wśród pań pokonał Anna Koziarska (Elbląg), uzyskując na mecie ponad 50 sekund przewagi nad następna rywalką. Była też najwyżej sklasyfikowana ze wszystkich mieszkańców Elbląga, których do Malborka przyjechała duża reprezentacja.

• IGLOTEX Bieg Czterech Jezior Skórcz 2018 – Adam Serocki w swoim stylu, szybki marsz Tomasza Rębowskiego

W sobotę (7 lipca) w Skórczu odbył się IGLOTEX Bieg Czterech Jezior. Rywalizowano na dystansie 15 km, w na metę przybyło ponad 370 zawodniczek i zawodników. Bardzo dużą grupę stanowili mieszkańcy Elbląga, z których najwyżej – na szóstym miejscu został sklasyfikowany Adam Serocki. Pan Adam zajął jednocześnie trzecią pozycję w kategorii M40.

• Dywicka „5” pomysł na...szóstkę – Szybki bieg Krzysztofa Sulewskiego i marsz Jakuba Zaremby

W ostatni dzień czerwca odbyła się Dywicka „5” impreza masowa, skierowana do amatorów biegania i nordic walking. Zainteresowanie przerosło oczekiwania. Wprawdzie impreza zachowała kameralny, sielski charakter, ale wystąpiło w niej prawie 200 uczestników. Rywalizowano na trasie wokół jeziora Dywickiego, gdzie pętla liczyła 4.8 km. W biegu triumfował Krzysztof Sulewski (Barczewo).

• Nocny Bieg Świętojański z PKO Bankiem Polskim Gdynia 2018 – Na podium Mariola Sudzińska w K40

W piątek (22 czerwca) odbył się w Gdyni Nocny Bieg Świętojański z PKO Bankiem Polskim. Wystartowało prawie trzy i pół tysiąca uczestników. Aż ośmioro reprezentantów Warmii i Mazur przybiegło do mety w czołowej setce. Najszybciej trasę pokonał Daniel Mikielski (Olsztynek) – 19 miejsce.Na podium stanęła Mariola Sudzińska (Olsztyn) druga w kat. K40 i dziewiąta w open.

• Lekkoatleci w rozjazdach sprawdzają formę – Wizyty w Gdańsku, Toruniu i Kutnie

Lekkoatleci okręgu warmińsko-mazurskiego sprawdzają formę przed najważniejszymi imprezami sezonu. Młodzi zawodnicy Elbląga, Pasłęka, Braniewa i Olsztyna odwiedzili Gdańsk, odbyły się także mityngi w Toruniu (nie mamy pełnego komunikatu) i w Kutnie, gdzie startował m.in. Kacper Kozłowski.

• Puchar Polski Nordic Walking Kolbuszowa 2018 – To nie jest spacerek, tu się walczy o punkty...

W miejscowości Kolbuszowaodbył się w weekend (2/3 czerwca) Puchar Polski Nordic Walking. Rywalizowano tradycyjnie na trzech dystansach: półmaratonu, 10 km i 5 km. Z powodzeniem walczyli na trasie zawodnicy z Warmii i Mazur. W półmaratonie najwyżej na 12 miejscu w open sklasyfikowano Mariusza Szarszunowicza (Pasłęk) – czwarty w M40/49. trzecia wśród pań i druga w kat. 40/49 była Katarzyna Niedźwiecka (Braniewo).

• X Bieg Piekarczyka Elbląg 2018 – Prawdziwe święto sportu

W niedziele (3 czerwca) w Elblągu odbył się jubileuszowy X Bieg Piekarczyka. W imprezie łącznie z rywalizacją dziecięca uczestniczyło ponad tysiąc zawodniczek i zawodników, w biegu głównym (10 km) metę osiągnęło ponad 830. Zwyciężył faworyt Kenijczyk Hilary Kiptum Maiyo Kimaiyoprzed Andrzej Rogiewiczem (Grudziądz) i swoim rodakiem Nduwa Bonice Wambua. Wśród pań najlepsza okazała się Węgierka Zita Kacser.

• XXV Międzynarodowy Festiwal o Puchar Bałtyku Elbląg 2018 – W Żabim Rogu talentów nie brakuje

W weekend (25/27 maja) w Elblągu odbył się XXV Międzynarodowy Festiwal Unihokeja o Puchar Bałtyku pod Patronatem Prezydenta Miasta Elbląga . Imprezę przeprowadzono w sześciu największych halach sportowych miasta, a jej głównym organizatorem był Elbląski Szkolny Związek Sportowy przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki, elbląskich: Prezydenta i Starosty oraz spółki KAM z Milejewa.

• XI. Memoriał Józefa Matrackiego Olsztyn 2018 – Drzemie w nich potencjał to pewne

W niedzielę (27 maja) w Uraniiodbył się XI. Memoriał Józefa Matrackiego – Otwarte Mistrzostwa Olsztyna młodzików i dzieci w judo.Rywalizowało 193 zawodników i zawodniczek z 25 klubów z województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego i warmińsko – mazurskiego oraz dwa kluby zagraniczne: Szkoła Sambo i Judo z Kliningradu (RUS) i Szkoła Mistrzostwa Sportowego z Grodna (BLR).

• IX Kwidzyński Bieg Papiernika 2018 – W pogoni za Kenijczykami

W sobotnim (26 maja) IX Kwidzyńskim Biegu Papiernika wystartowało ponad 2 tysiące osób, a udział reprezentantów województwa warmińsko-mazurskiego był bardzo znaczący. To był największy sukces, choć warto podkreślić zwycięstwa w swoich kategoriach wiekowych: Alicji Misiak (Susz) i Barbary Bączek-Motała. Obie panie znalazły sie też w dziesiątce klasyfikacji open.

• Bieg Europejski z PKO Bankiem Polskim Gdynia 2018 – Pani Mariola jak zwykle w formie, Świetny marsz Mariusza Szarszunowicza

Prawie trzy tysiące uczestników zgromadził w Gdyniniedzielny (13 maja) Bieg Europejski z PKO Bankiem Polskim. Spora grupę stanowili mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego.Jak zwykle świetnie zaprezentowała się Mariola Sudzińska z Olsztyna, która wygrała kategorię K40 a w open była czwarta. Alicja Misiak (Susz) w K20 znalazła się tuż za podium, w open zajęła szóste miejsce.

• III Staropolski Bieg i Marsz Nordic Walking "Żyj Zdrowo" 2018 – Elbląskie trofea

W sobotnie południe w Starym Polu (woj. pomorskie) odbyły się: bieg i marsz na dystansie 5 km. Wystartowała grupa miłośników sportu z Elbląga, Pasłęka i Braniewa. W biegu trzecie miejsce w open i pierwsze w kat. 41/50 zajął Adam Serocki (Elbląg). Piąty był Piotr Różalski (Elbląg) – trzeci w kat. 31/40. Bożena Znarowska (Elbląg) zwyciężyła w kate. 51+ wśród pań.

• Great Run Birmingham (10 km) 2018 – Piękny finisz Aleksandry Lisowskiej

Piękny sukces odniosła Aleksandra Lisowska, która w minioną niedzielę (6 maja) wygrała w Birmingham bieg na dystansie 10 km, Była to impreza cyklu Great Run. Lekkoatletka AZS UWM Olsztynpopisała się efektownym finiszem i przed meta wyprzedziła Irlandkę i Włoszkę.W klasyfikacji open Polka zajęła 29 miejsce na półtora tysięcy startujących. Pierwszy na mecie był reprezentant Ugandy Moses Kipsiro.

• Festiwal Leśny Gdynia-Witomino 2018 – Nasi wśród tysiąca

Relacje i wyniki z Festiwalu Leśnego w Gdyni (21/22 kwietnia) prezentujemy w lekkim opóźnieniem, ale warto, bo przez Witomino przewinęło się ponad 1000 osób, w tym spora grupa z Elbląga, Pasłęka, Braniewa, Iławy i Olsztyna. Wybór był szeroki. Dystanse od 5 km do 42 km zarówno dla biegaczy, jak i miłośników nordic walking, a do tego jeszcze rywalizacja najmłodszych, bo przecież przyjechały całe rodziny.

• Puchar Polski Nordic Walking Mielno 2018 – Okazała premiera z akcentami Warmii i Mazur

W Mielnieodbył się w sobotę (5 maja) Puchar Polski w Nordic Walking. Rywalizowano na trzech dystansach: półmaratonie, 10 km i 5 km. Startowali też reprezentanci Warmii i Mazur (najwięcej z Pasłęka), którzy w silnej konkurenci zajęli wysokie pozycje. W półmaratonie Grzegorz Szarszunowicz (Pasłęk) był ósmy w open i czwarty w kat. 40/49.

• II Sztumski Festiwal Biegowy 3 Maja 2018 – Alicja Misiak wygrała 10 km, Mariusz Szarszunowicz najszybszym piechurem

W dniu rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbył się XXVIII Międzynarodowy Sztumski Bieg Solidarności pod hasłem „Biegi Solidarności na 100-lecie Niepodległości. Impreza zawierała kilka wyścigów na różnych dystansach, zaprezentować się mogli również miłośnicy Nordic Walking. Spora grupę uczestników stanowili mieszkańcy: Elblaga, Pasłęka, Susza, Braniewa i Iławy.

• Masuria Judo Cup Ełk 2018 r – Na matach gwarno i...międzynarodowo

W sobotę (28 kwietnia) odbyły się w Ełku Otwarte Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w judo. Impreza pod hasłem Masuria Judo Cup zgromadziła około 300 startujących z...pięciu państw. Z zaproszenia skorzystali judocy z klubów z Litwy, Rosji, Białorusi i Ukrainy. Były oczywiście sekcje warmińsko-mazurskie i z sąsiednich regionów, głównie Podlasia i Pomorza.

• Półfinałowe turnieje o awans do II ligi kobiet – Chemik pewnie z pierwszego miejsca, w Płocku awans SMS Ostróda

W weekend (27/29 kwietnia) trzy zespoły warmińsko-mazurskie (UKS Chemik Olsztyn, SPS Sparta Braniewo i SMS Ostróda) rywalizowały o awans do II ligi seniorek. Chemik, który był gospodarzem imprezy półfinałowej wygrał trzy mecze i wywalczył przepustkę z pierwszego miejsca.  Braniewianki i ostródzianki grały w Płocku. Awans wywalczył z 2 miejsca SMS Ostróda

• Wojewódzka Licealiada Iława 2018 – Dziewczęta z VII LO w Olsztynie powiększają kolekcję

W Iławie odbyły się w środę (25 kwietnia) Mistrzostwa Województwa W-M SZS w Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych. Popularna Licealiada przyniosła sukces faworytkom – reprezentantkom VII LO z Olsztyna popularnego Chemika, które zdecydowanie wygrały wszystkie spotkania. Na podium stanęły tez zespoły z LO Braniewo i Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie.