Braniewo

• Meldunki z mat całego kraju – Gabloty klubowe wypełnione medalami

Równolegle z turniejami rangi mistrzowskiej odbywało się w marcu wiele imprez młodzieżowo-dziecięcych, w których aktywnie uczestniczyli judocy klubów z Elbląga, Olsztyna, Braniewa i Ełku.Dla niektórych to pierwsze kroki na mecie, inni maja za sobą sukcesy i kolekcjonują kolejne trofea. W telegraficznym skrócie prześledźmy ostatnie dokonania naszych wojowników

• Gdynia Półmaraton 2019 – Ponad 6 tysięcy na mecie, a Daniel Mikielski 17

W niedzielę (17 marca) odbył się w Gdyni Półmaraton. Po zimowej przerwie biegacze mają ogromny apetyt by znów stanąć na starcie i zmierzyć się z dystansem. Na metę dotarło ponad sześć tysięcy uczestników, a udział mieszkańców województwa warmińsko mazurskiego był liczny i...owocny. Daniel Mikielski z Olsztynka w tym mrowiu startujących zajął 17 miejsce

• III Setka Komandosa Lubliniec 2019 – Ekstrema do kwadratu , a nasi w czołówce

III setkę Komandosa w Lublińcu, która rozpoczęła się w piątek (15 marca) wieczorem, a zakończyła w sobotę rano wygrał znany specjalista sportów ekstremalnych Artur Pelo ze Słupska,ale za nim na metę wpadli reprezentanci Warmii i Mazur: Wojciech Kiszła (Wydminy), Maciej Kasjan Ełk) i Krzysztof Wilmont (Braniewo).

• Grizzly Cup Mistrzostwa Pomorza Weteranów Gdańsk 2019 – Zadowoleni starzy i młodzi

W weekend (2/3 marca) w Gdańskuodbył się turniej judo Grizzly Cup 2019, a także Mistrzostwa Pomorza Weteranów. Była to więc impreza wielopokoleniowa, w której dużo sukcesów odnieśli reprezentanci klubów: Elbląga, Olsztyna i Braniewa. Starsi panowie jak zwykle w formie, byli przykładem dla najmłodszych. Efekt – wiele medali i mnóstwo satysfakcji

• 13 MAURITIUS CUP Jȕterbog.2019 – Braniewscy wojownicy wrócili z tarczą

W sobotę (9 marca) zawodnicy Zatoki Braniewo uczestniczyli w międzynarodowym turnieju judo - 13 MAURITIUS CUP w Niemczech w miejscowości Jȕterbog. Ich rywalami byli m. in. rówieśnicy z: Niemiec, Polski i Ukrainy. Podopieczni Adama Dudka spisali się znakomicie zdobywając aż osiem medali (sześć złotych, srebrny i brązowy ). Zatoka Braniewo zajęła drugie miejsce.

• Bieg z okazji Dnia Kobiet Malbork 2019 – Adam Serocki minimalnie przegrał finisz, szybki marsz Marcina Jankowskiegp

W Malborku odbył się w niedziele (10 marca) Bieg z okazji Dnia Kobiet. Startowało około 250 uczestników, a w czołówce przybiegli reprezentanci województwa warmińsko-mazurskiego.Adam Serocki (Elbląg) zajął drugie miejsce w open i wygrał kat. 40/49. Przybiegła w tym samym czasie co zwycięzca. Czwarty na mecie był mieszkaniec Morąga Jacek Szczygłowski.

• Ciekawy Turniej w Górowie Iławeckim – „Dobrzy Sąsiedzi” spotkali się przy...stołach

W niedzielę (3 marca) w Górowie Iławeckim odbył się turniej tenisa stołowego pod nazwą "Dobrzy Sąsiedzi". Pomysł powstał jeszcze w ubiegłym roku, podczas zakończenia VI Grand Prix Górowa Iławeckiego. Do rywalizacji przystąpiło 29 zawodników, w tym trzy panie z powiatów: bartoszyckiego, lidzbarskiego i braniewskiego.

• Tropem Wilczym Gdańsk 2019 – Paweł Wardziński drugi na dychę

W Gdańskuodbył się w niedzielę (3 marca) Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym. Rywalizowano na trzech dystansach. Na 10 km świetnie spisał się Paweł Wardziński z Braniewazajmując drugie miejsce w open i wygrał kat. 1/34.. W biegach na 5 km i 1963 m reprezentanci województwa warmińsko-mazurskiego zajęli dalsze pozycje w open, ale zabrakło ich wśród medalistów w kategoriach.

• Finały Żaków w Morągu (2011) i Korszach (2010) – Lidzbark Warmiński i Iława dumne ze swoich chłopców

W miniony weekend (23/24 lutego) w Morągu i Korszach odbyły się finałowe turnieje wojewódzkie żaków: 2011 i 2010. W obu turniejach rywalizowało po sześć zespołów, wyłonionych wcześniej w eliminacjach. W młodszym roczniku triumfowali piłkarze MKS Polonia Lidzbark Warmiński, w starszym zwyciężył UKS Mały Jeziorak Iława. Walka była wyrównana, każdy mecz przyniósł dużo emocji.

• Malborska Liga Biegowa i Maszerująca (4) 2018/19 - Wiktor Kujawa cały czas z fasonem

W ostatniej imprezie cyklu „Malborska Liga Biegowa i Maszerująca” (niedziela 17 lutego) znów dał o sobie znać Wiktor Kujawa z AZS UWM Olsztyn, który zajął drugie miejsce w biegu na 5 km. W poprzednich biegach też meldował się na podium. W rywalizacji pań trzecią pozycje w open wywalczyła Maja Dalidowicz – młoda lekkoatletka Truso Elbląg.

• Bieg Urodzinowy z PKO Bankiem Polskim Gdynia 2019 – Najwyżej Daniel Mikielski, a marsz wygrał Mariusz Szarszunowicz

W niedzielę (17 lutego) w Gdyni odbył się Bieg Urodzinowy z PKO Bankiem Polskim na dystansie 10 km. Wystartowało ponad dwa i pół tysiąca uczestników w tym bardzo duża ekipa z województwa warmińsko-mazurskiego. Najwyżej w open na 12 miejscu sklasyfikowano Daniela Mikielskiego (Olsztynek). Na 24 pozycji uplasował się Bartłomiej Zyborowicz (Dubeninki), a na 30 Szymon Gwardjak (Lidzbark Warmiński).

• Grand Prix Braniewa w Biegach Przełajowych (2) 2019 – Wszyscy na mecie

W niedzielę (10 lutego) odbył się drugi etap Braniewskiego Grand Prix w Biegach Przełajowych.Impreza miała rekreacyjny charakter, ale trasa była bardzo wymagająca. Tym większe brawa dla uczestników, że wszyscy ukończyli rywalizację. Najmłodszy uczestnik Marcelmiał 2 lata. Zwycięzcą. Kat. open został Krzysztof Prochna. Był do drugi s sześciu zaplanowanych biegów. Następny odbędzie się 10 marca.

• Biegacze w rozjazdach: Trzemieszno, Białystok, Puck – Aleksandra Lisowska na podium

W miniony weekend (9/10 lutego) odbyło się w kraju kilka prestiżowych biegów z udziałem reprezentantów województwa warmińsko-mazurskiego. Najbardziej spektakularny sukces odniosła Aleksandra Lisowska (Dywity), druga wśród pań (pierwsza w kat. K20) w 17 Zimowym Biegu Trzech Jezior w Trzemiesznie. Mieliśmy swoich zawodników w I Biegu Pamięci Sybiru i V Biegu Zaślubin Polski z Morzem

• Najmłodsi adepci z Braniewa i Elbląga z sukcesami w Trójmieście – Medalowe żniwa

W sobotę (26 stycznia)w Gdańskuodbył się turniej IRON KIDS CUP II . Kilkuset uczestników rywalizowało w czterech grupach wiekowych od rocznika 2006 do 2012. Z dużym powodzeniem walczyli judocy Zatoki Braniewo, którzy zdobyli: pięć złotych medali i dwa brązowe. Reprezentanci UKS Kosai Elbląg (Milejewo) wrócili z dziesięcioma krążkami (cztery złote, jeden srebrny i pięć brązowych)

• Grand Prix Trójmiasta Sopocka Zima 2018/19 – Szybkie biegi Prusinowskiego i Gwardjaka oraz marsz Szarszunowicza

W sobotę (26 stycznia) odbyła się impreza pod hasłem Sopocka Zima – integralna część cyklu Grand Prix Trójmiasta 2018/19. Zawody poświęcono pamięci zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W stawce prawie pół tysiąca biegaczy czwarte miejsce zajął Michał Prusinowski z Braniewa (trzeci w kat. 20/29)., a piąte Szymon Gwardjak (Lidzbark Warmiński). Drugi w marszu nordic walking był Mariusz Szarszunowicz (Pasłęk)

• Malborska Liga Biegowa i Maszerująca (3) 2019 – Wiktor Kujawa nie zwalnia, znów na podium

W niedzielę (20 stycznia) odbyła się trzecia z czterech zaplanowanych imprez pod hasłem Malborska Liga Biegowa i Maszerująca. Po raz kolejny świetna forma błysnął Wiktor Kujawa z AZS UWM Olsztyn,który zajął drugie miejsce w open. Zachował duże szanse na końcowy sukces w klasyfikacji końcowej.

• Ogólnopolskie Zawody Lekkoatletyczne Toruń 2019 – Są rekordy i powody do optymizmu

W niedzielę (13 stycznia) Arena Toruń zapełniła się miłośnikami lekkiej atletyki. Kilkuset z nich wystartowało w Ogólnopolskich Zawodach– pierwszym poważnym sprawdzianie przed Halowymi Mistrzostwami Polski w różnych kategoriach wiekowych. Z zaproszenia skorzystało wiele sekcji warmińsko- mazurskich. Obiekt toruński należy do najnowocześniejszych w Europie.

• Wojewódzka Licealiada w Unihokeju 2018 – Oba tytuły dla ZSL Morąg

W czwartek (21 grudnia) w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Morągu odbył się Finał Wojewódzki Warmińsko-Mazurskiego SzkolnegoZwiązku Sportowego w Unihokeju Dziewcząt i Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych. W turnieju wzięły udział trzy drużyny dziewcząt i trzy drużyny chłopców. Oba tytuły zdobył Zespół Szkł Licealnych z Morąga. Organizatorem zawodów był Urząd Miejski.

• Turniej Mikołajkowy Dzieci Olsztyn 2018 – Najmłodsi na macie pod bacznym okiem mistrzów

W sobotę (22 grudnia) w Uraniiodbył się Olsztyński Turniej  Mikołajkowy Dzieci w judo poad hasłem "Z prezentami na tatami" Startowało około 140 najmłodszych wojowników przede wszystkim z sekcji warmińsko- mazurskich (Elbląg, Olsztyn, Braniewo, Ostróda, Ełk, Szczytno), przybyli też goście z Kwidzyna w rocznikach 2005/2012.

• Mikołajkowy IX Turniej Tomita Cup Elbląg 2018 – Dzieci i rodzice oczarowani...

W sobotę (8 grudnia) na hali HSW przy ul Grunwaldzkiej w Elblągu odbył się Mikołajkowy turniej dzieci i młodzieży w judo Tomita CupW rywalizacji uczestniczyło ponad 200 zawodników z 18 klubóww tym ekipa z Kaliningradu. Imprezę objął patronatem prezydent Miasta Elbląg Witold Wróblewski, który dokonał też oficjalnego otwarcia turnieju. Życzył dzieciom powodzenia w rywalizacji sportowej.