Braniewo

 • Sprintem po Starówce na orientację (4) Elbląg 2020 – Mocny desant z Giżycka

  Ponad sześćdziesięciu miłośników biegania wzięło udział w sobotę (11 stycznia)w czwartych w sezonie zawodach z cyklu Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację. Tym razem, impreza zorganizowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz EKO Gryf, rozegrana została na Starym Mieście. Pogoda dopisała.

 • III Zimowy Bieg i Marsz na rzecz WOŚP Dzierzgoń 2020 – Jakub Ossowski i Mariusz Szarszunowicz pierwsi na mecie

  W niedzielę (12 stycznia) w Dzierzgoniu odbył się III Zimowy Bieg i Marsz na rzecz WOŚP. Biegacze rywalizowali na 13.4 km i 5.5 km, kijkarze na 5.5 km. Z powodzeniem startowali mieszkańcy: Pasłęka, Elblaga, Braniewa, Ornety, Olsztyna i Tolkmicka. Bieg na dłuższym dystansie wygrał elblążanin Jakub Ossowski (pierwszy w kat. 20/29), na szóstym miejscu finiszował Patryk Sanecki (Pasłęk) – drugi w kat. 30/39.

 • IV Sztumski Sylwestrowy Bieg Wieczorny 2019 – Jakub Ossowski pierwszy na celowniku

  W poniedziałek (30 grudnia) odbył się IV Sztumski Sylwestrowy Bieg Wieczorny i Marsz Nordic Walking. Rywalizowało ponad 200 uczestników, a w głównych rolach wystąpili reprezentanci województwa warmińsko-mazurskiego. Pierwszy na celowniku był Jakub Ossowski (Elbląg). Czolowa trójka na mecie wyłączona została z klasyfikacji w kategoriach. A w nich tez znaleźlismy się na podium.

 • Turniej Mikołajkowy "Z prezentami na tatami" Olsztyn 2019 (wyniki) – Pierwszy, a dla wielu kolejny krok

  W niedzielę (22 grudnia) w olsztyńskiej hali Urania odbył się coroczny Turniej Mikołajkowy dzieci w judo "Z prezentami na tatami" organizowany przez Gwardię Olsztyn. Został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza i był dofinansowany przez Gminę Olsztyn. Na starcie stanęło ponad 120 judoków z klubów województwa warmińsko - mazurskiego (Ełk, Filipów, Szczytno, Olsztyn, Ostróda, Braniewo, Elbląg) oraz Bydgoszczy.

 • Sylwester na sportowo w Gminie Stegna Mikoszewo 2019 – Do wyboru: bieg, nordic walking i cyklosport - wszędzie sukcesy

  W niedzielę (30 grudnia) w Mikoszewie (Gmina Stegna) odbyła się impreza pod hasłem „Sylwester na sportowo". Uczestnicy, a było ich ponad 200 mieli do wyboru bieg (5 km), marsz z kijkami (5 km) lub wyścig kolarski (15 km). Zainteresowanie było duże, wszyscy chcieli sprawdzić formę przed sylwestrowymi szaleństwami. W licznych składach zjawili się mieszkańcy: Elbląga, Braniewa i Pasłęka.

 • Białystok, Płock, Bydgoszcz, Gdańsk – Pierwsze medale, pierwsze radości

  Prawie w każdy weekend najmłodsi judocy sekcji okręgu warmińsko-mazurskiego uczestniczą w turniejach dziecięco-młodzieżowych. Imprez jest coraz więcej, można więc sprawdzić umiejętności nabyte podczas treningów. Prezentujemy medalistów rozegranych ostatnio turniejów w Białymstoku, Płocku, |Bydgoszczy i Gdańsku. Na podium stawali adepci z Elbląga, Ełku, Ostródy i Braniewa.

 • II Powiatowa Liga Malborska Biegowa i Maszerująca (2) – Szybki bieg Zienkiewicza i marsz Gibas

  W niedziele (15 grudnia) odbyła się druga impreza cyklu Powiatowa Liga Malborska Biegowa i Maszerująca. Stałymi bywalcami są reprezentanci województwa warmińsko-mazurskiego, głównie z Elbląga, Braniewa i Pasłęka. W biegu na 5 km czwarte miejsce w ioen i pierwsze w M45/49 zajął Piotr Zienkiewicz z Młynar. Triumfatorką nordic walking wśród pań została Asia Gibas z Elbląga (kat..40/49).

 • Bieg Św. Mikołaja Nowy Staw 2019 – Tomasz Wilbik na podium, Krzysztof Stachórko najszybszym piechurem

  W Nowym Stawie (województwo pomorskie) odbył się w sobotę (14 grudnia) Bieg Św. Mikołaja, w którym uczestniczyło ponad 130 biegaczy i kilkunastu piechurów. W czołowej piątce znalazło się trzech reprezentantów województwa warmińsko-mazurskiego. Trzeci był Tomasz Wilbik (Braniewo) zwycięzca kat. 30/39, czwarty Sylwester Syrocki (Elbląg) drugi w kat. 40/49. piaty Piotr Satkiewicz (Pasłęk) – drugi w kat. 20/29.

 • 90 MP Seniorów Opole 2019 – Tomasza Gryckiewicz i Paweł Obuchowicz jednak bez medalu

  W Opolu trwają od niedzieli (24 listopada) 90 Mistrzostwa Polski Seniorów w boksie. Do rywalizacji zgłosiło się prawie 150 pięściarzy, w tym kilku z województwa warmińsko-mazurskiego. Najliczniej obsadzona kategorią jest waga do 69 kg, gdzie boksowali: Tomasz Gryckiewicz (Olsztyński Boks) i braniewianin Paweł Obuchowicz (Tygrys Elbląg).Obaj  wygrali po 2 walki, znaleźli się w ćwierćfinale, ale następna baeiera była nie do pokonania.

 • XXIX Turniej im. Antoniego Reitera Gdańsk 2019 – Medale w silnej konkurencji

  W sobotę (16 listopada) w Gdańsku odbył się XXIX TURNIEJ im. ANTONIEGO REITERA. Rywalizowało ponad 600 zawodników z 62 klubów, z Polski, Rosji, Czech, Ukrainy i Szwecji. Startowali też młodzi judocy z Elbląga, Braniewa i Olsztyna. Złote medale zdobyli: w U11:Zuzanna Sielska,w U13 Aleksandra Kocięba, w U15 Urszula Zdunek (wszystkie UKS Olimpia Judo Elbląg), Tymoteusz Lic (UKS Tomita Elbląg) i Kinga Machnowska (Zaroka Braniewo)

 • OTK Skrzatów (U12) Braniewo 2019 – Warmia i Mazury w dalekim tle

  W Braniewie odbył się w miniony weekend (16/18 listopada) Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny (w grupach). Z sześciu reprezentantów województwa warmińsko-mazurskiego zaledwie jeden – Igor Piotrowski zdołał z drugiego miejsca awansować do fazy play off, gdzie zresztą przegrał w ćwierćfinale. W deblu jedna rundę przeszli piszanie Antoni Łukaszewicz i Tymoteusz Wszołek, ale trafili na najsłabsza parę. Słowem próba sił naszych 12-latków wypadła kiepsko.

 • II Powiatowa Malborska Liga Biegowa i Maszerująca – Sporo miejsc na podium

  W minioną niedzielę (17 listopada) odbyła się pierwsza impreza z cyklu II Powiatowa Malborska Liga Biegowa i Maszerująca. W biegu najwyższe siódme miejsce w open zajął Piotr Zienkiewicz (Młynary), który wygrał kat M45/49. Ponadto w swoich kategoriach zwyciężyli: Michał Kurowski  (Elbląg) w M30/34, Karolina Godzińska (Milejewo) w K20/24 i Alicja Wądołowska (Braniewo) w K16/19. Trzecia w kat K45/49 była Małgorzata Tamkun-Pawłowska (Braniewo).

 • AMBEREXPO PÓŁMARATON GDAŃSK im. Pawła Adamowicza – Biegacze Warmii i Mazur widoczni w Trójmieście

  W niedzielę (17 listopada) odbył się Amberexpo Półmaraton Gdańsk im. Pawła Adamowicza. Wystartowało ponad 3 tysiące uczestników, w tym oczywiście mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego. Najwyższe 13 miejsce w open zajął Daniel Mikielski (Olsztynek), na 19 miejscu finiszował Daniel Karbowski (Działdowo). Wśród pań Martyna Konarzewska (Działdowo) była czwarta, a Aleksandra Jakimczuk (Braniewo) szósta.

 • Biegi Niepodległości – A. Lisowska druga we Wrocławiu, P. Sowiński wygrał w Malborku, A. Jakimczuk trzecia w Tczewie

  W miniony weekend (9/10 listopada) z poniedziałkiem włącznie obfitował w wiele imprez biegowych związanych ze Świętem Niepodległości. Aleksandra Lisowska z Dywit zajęła drugie miejsce we Wrocławiu, gdzie startowało ponad 2 tys. osób. Patryk Sowiński z AZS UWM Olsztyn (mieszkaniec Tczewa) wygrał w Malborku. Aleksandra Jakimczuk (Braniewo) była trzecia w 29 Biegu Sambora w Tczewie. Drugi w kat. 70+ był Andrzej Grabkowski z Iławy

 • Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim Gdynia 2019 – Na podium Mariola Sudzińska i Bartek Osior

  W poniedziałek (11 listopada) odbył się w Gdyni Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim. Dystans 10 km pokonało ponad 4 tysiące uczestników. Ośmioro z nich znalazło się w czołowej setce, co przy takiej frekwencji jest nie lada osiągnięciem. Na podium stanęło dwoje biegaczy z Warmii i Mazur. Mariola Sudzińska (Olsztyn) była druga w open pań i pierwsza w kategorii K40. Bartek Osior (Wydminy) był siódmy na mecie i drugi w kat M30.

 • Młodzież w rozjazdach – Finały Amelii Ciesielczyk i Piotra Kowalika

  W miniony weekend (2/4 listopada) tenisowa młodzież sekcji warmińsko-mazurskich startowała w turniejach krajowych. Największy sukces odniosła Amelia Ciesielczyk (UKS RP Sport Bartąg), która dotarła do finały w OTK Młodziczek w Pabianicach. Z kolei Piotr Kowalik (TT Score Elbląg) w OTK Młodzików w Trąbhach Małych tez zaliczył finał, tyle że w deblu grając z Janem Downarem (GAT Gdańsk).

 • Moje Boisko Orlik 2012 – Tytuły dla SP4 Giżycko i LO Braniewo

  Rozegrano kolejne turnieje finałowe w siatkówce dziewcząt Szkolnego Związku Sportowego "Moje Boisko Orlik 2912". W Giżycku odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej i atut własnej hali wykorzystały uczennice SP 4, wyprzedzając bartoszyckie ekipy SP 7 i SP 3. W rozegranej w Braniewie Licealiadzie triumfowały siatkarki miejscowego LO przed piskimi ogólniakami.

 • 37 Toruń Maraton 2019 – Wygrał Łukasz Oskierko warszawiak z olsztyńskim rodowodem, braniewianka druga wśród pań

  W niedzielę (27 października) odbył się 37 Toruń Maraton. Jego zwycięzcą został Łukasz Oskierko, który od kilku lat mieszka w Warszawie, ale karierę rozpoczynał w Olsztynie i był zawodnikiem AZS UWM . Aż o siedem minut wyprzedził Kenijczyka Cmeropa Hammingtona. Dziesiątkę zamknął olsztynianin Krystian Stefański. Drugie miejsce w open pań zajęła Aleksandra Jakimczuk (Braniewo), - druga w kat.30/39

 • Bieg oraz Marsz Nordic Walking Halloweenowy Malbork 2019 – Przebierańcy też na trasie

  W sobotę (26 października) w Malborku odbył się Bieg oraz Marsz Nordic Walking Halloweenowy na dystansie 5 km. W imprezie uczestniczyło prawie 300 osób, w tym sporo z województwa warmińsko-mazurskiego. Trasę najszybciej przebiegł Jakub Ossowski (Elbląg), zwycięstwa w kat. odnieśli: Dariusz Humen (Elbląg) w M30/39, Marta Milewska (Susz) w K0/19 i Andrzej Grabkowski (Iława) w M70+.

 • VIII Bieg Nadwiślański szlakiem doliny Dolnej Wisły 2019 – W półmaratonie Patryk Sowiński, w maratonie Anna Koziarska

  W niedzielę (27 października) w Trzewie odbył się VIII Bieg Nadwiślański szlakiem doliny Dolnej Wisły . Rywalizowano na dystansach maratonu o półmaratonu. Na 21 km zwyciężył Patryk Sowiński z Tczewa, reprezentujący na co dzień AZS UWM Olsztyn. Weronika Dobrzyńska z Braniewa był szósta w open i wygrała kategorię K30/39.