Strażacy rozdzielili tytuły w Nidzicy - Prestiż i fantastyczna zabawa Email
Tenis stołowy
środa, 22 lutego 2012 09:22

W Nidzicy odbyły się XIV Mistrzostwa Województwa Warmińsko – Mazurskiego Strażaków w Tenisie Stołowym. W turnieju wzięło 45 strażaków reprezentujących 15 Komend Miejskich/Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej naszego regionu. Rywalizowano w klasyfikacjach: indywidualnej i drużynowej. Najlepszym okazał się Jacek Baczewski z KP PSP w Szczytnie. Natomiast zespołowym mistrzem województwa został team z KP PSP w Nidzicy. W turnieju obowiązywał  „system rosyjski” tzn. do dwóch przegranych spotkań. To sprawiło, że uczestnicy mieli tzw. druga szansę i niektórzy z niej skorzystali.

 

W ćwierćfinale doszło do sporej niespodzianki .Ubiegłoroczny mistrz Czesław Nowicki z JRG w Morągu przegrał z Jackiem Chmielewskim z KP PSP w Ełku. Turniej stał na dobrym poziomie, towarzyszyła mu doskonała atmosfera. Była to kolejna okazja do zintegrowania środowiska, a rywalizacja sportowa sprzyja temu doskonale.

Zakończenie mistrzostw miało bardzo podniosły charakter, zjawili się przedstawiciele władz powiatu, miejscowej straży pożarnej, także sponsorzy. Uczestników zapewniono, że za rok znów przyjadą do Nidzicy, która z roli gospodarza turnieju wywiązała się bez zarzutu.

Klasyfikacja indywidualna:

1 Jacek Baczewski – KP PSP Szczytno

2 Jacek Chmielewski – KP PSP Ełk

3 Czesław Nowicki – JRG Morąg

4 Mariusz Madej – KP PSP Nidzica

5 Bogdan Wojtas – KM PSP Elbląg (I)

6 Marcin Warcaba – KW PSP Olsztyn

7 Marcin Wiśniewski – KP PSP Nowe Miasto Lubawskie

8 Dariusz Rochoń – KP PSP Nidzica

Fot. A. Osowski

Klasyfikacja drużynowa:

1 KP PSP Nidzica

2 JRG Morąg

3 KM PSP Elbląg (I)

4 KP PSP Szczytno

5 KW PSP Olsztyn

6 KP PSP Ełk

7 KP PSP Nowe Miasto Lubawskie

8 KM PSP Elbląg (II)

9 KP PSP Mrągowo

10 KP PSP Ostróda

11 KP PSP Braniewo

12 KP PSP Pisz

13 KP PSP Iława

14 KP PSP Lidzbark Warmiński

15 KP PSP Działdowo


 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież