Meblarze rzetelni i konsekwentni – Pod pełną kontrolą

Meblarze rzetelni i konsekwentni – Pod pełną kontrolą
Kategoria: Piłka ręczna

Bardzo udanie zainaugurowali rewanżową rundę rozgrywek I ligi piłkarze ręczni KS Meble Wójcik. Pokonali na wyjeździe MKS Real Astromal Leszno 26:21 (16:10), mając pełną kontrolę nad meczem. Z drużynami Wielkopolski ciężko się gra na ich terenie. Elblążanie zdali egzamin, byli skoncentrowani, rzetelni, a to w pełni wystarczyło. Najważniejsze, że druzyna nadal liczy się w walce o najwyższe cele.

Mocny akord Hołka na zakończenie Rajdu Dakar - Pokazał prawdziwy charakter

Krzysztof Hołowczyc zakończył tegoroczny Rajd Dakar mocnym akcentem. Zajął na ostatnim etapie drugie miejsce. Nie zmieniło to jego pozycji w klasyfikacji generalnej, bo różnice w tej strefie rywalizacji były ogromne, ale szósta lokata w imprezie po tak licznych, niefortunnych przygodach na początku trzeba ocenić bardzo wysoko. To jest charakter!

 W sobotę „Hołek” przegrał o 23 sekundy z Ginielem de Villiersem, ale przeciez pozostawił w pokonanym polu walczących o zwycięstwo Peterhansela i Romę. Ostatecznie z batalii zwycięsko wyszedł ten ostatni, co jest swego rodzaju niespodzianka po wydarzeniach ostatnich dni. Ale w Dakarze wszystko zdarzyć się może.

 

Jak ocenia tegoroczny występ Krzysztof Hołowczyc? W sportowych faktach.pl czytamy:

- Dakar nigdy nie jest łatwy, ale tegoroczna edycja należała do najtrudniejszych, w jakich brałem udział. Dużo bardzo długich odcinków trudnych technicznie i nawigacyjnie. Cieszę się, że dojechaliśmy na metę z 6. czasem, biorąc pod uwagę nasze liczne przygody. Oczywiście jest pewien niedosyt, każdy przyjeżdża na Dakar po, to aby przynajmniej stanąć na podium, ale taki jest ten rajd - nieprzewidywalny, nie można z góry niczego zakładać - powiedział.

- Po zeszłorocznym wypadku starałem się jechać równym tempem, rozsądnie, nie szarżować. Kończymy Dakar na mocnej 6. pozycji. Jestem bardzo dumny z doskonałych wyników Poland National Team. Nawet mnie zadziwił mój uczeń Martin Kaczmarski. To genialny debiut a z roku na rok Martin będzie coraz lepszy. Dziękuję wszystkim kibicom za wsparcie, do zobaczenia już w Polsce!

 

Wyniki 13. etapu:

1. De Villiers

2. Hołowczyc +0.23

3. Roma +1.40

4. Al-Attiyah +4.51

5. Peterhansel +7.44

 

Końcowa klasyfikacja Rajdu Dakar

1.Nani Roma MINI 50:44:58

2.Stephane Peterhansel MINI +5:38

3.Nasser Al-Attiyah MINI +56:52

4.Giniel de Villiers TOYOTA +1:19:07

5.Orlando Terranova MINI +1:27:44

6.Krzysztof Hołowczyc MINI +3:55:42

..........................................

7.Marek Dąbrowski TOYOTA +5:34:25

9.Martin Kaczmarski MINI +6:58:12

13  Adam Małysz TOYOTA +9:58:31

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Publicystyka

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych