UKS „Mały Jeziorak Cup” (rocznik 2005) Iława 2016 – Wikielec szerokim frontem, w Pasłęku grali najmłodsi

UKS „Mały Jeziorak Cup” (rocznik 2005) Iława 2016 – Wikielec szerokim frontem, w Pasłęku grali najmłodsi
Kategoria: Piłka nożna

W Iławie odbył się w niedzielę (7 lutego) kolejny turniej UKS „MAŁY JEZIORAK CUP” tym razem dla rocznika 2005. W turnieju rywalizacji udział wzięło dziewięć zespołów podzielonych w pierwszej fazie na trzy grupy. Potem w zależności od zajętych miejsc utworzono trzy-drużynowe finały: (1-3), (4-6) i (7-9). Najlepsi okazali się futboliści GKS Wikielec, odnosząc w decydującej rozgrywce komplet zwycięstw.

Stomilanki odpadły z Pucharu Polski – Futbol polega na strzelaniu bramek

W meczu 1/16 Pucharu Polski kobiet Stomil Olsztyn przegrał z reprezentantem okręgu kujawsko-pomorskiego Unifreeze Górzno ( lider II ligi) 1:4 (1:1). Tym samym olsztynianki zostały wyeliminowane z turnieju. Trochę szkoda, w tej imprezie zawsze jest okazja spotkać się w dalszej fazie z klasowym przeciwnikiem. O porażce zadecydowały błędy indywidualne, które rywalki w drugiej części wykorzystały bezlitośnie.

 

Stomil Olsztyn – Unifreeze Górzno 1:4 (1:1)

Bramka: Beata Homza

Stomil Olsztyn: Weronika Wieżynis, Paula Krech (78 Ewa Fidut), Joanna Sieradzka, Małgorzata Piotrak, Adrianna Kozerska (78 Daria Kutrasiewicz), Roksana Bubrowska (65 Ola Chodań), Weronika Kostewicz, Ewelina Balcewicz, Beata Homza, Iwona Abramczyk, Mariola Obidowska (65 Weronika Dziadura).

Rywalki z Górzna zagrały bardzo skutecznie. Wykorzystywały prawie wszystkie sytacje podbramkowe. Uzyskały prowadzenie, ale przed przerwa Beata Homza wyrównała i wydawało się, że drugiej części olsztynianki pójdą za ciosem.

Owszem, prowadziły grę, częściej były przy piłce, ale w futbolu liczą się bramki, a tu zespół Unifreeze okazał się dużo lepszy. To już drugi z rzędu mecz, w którym Stomil zaprezentował się słabiej niż na początku rozgrywek. Kiedyś kryzys musiał przyjść, mamy nadzieję, że potrwa krótko. Ale nawet przy nieco słabszej grze można było się pokusić o lepszy wynik, gdyby nie wspomniane wcześnie gafy bloku defensywnego.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Publicystyka

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych