IV Memoriał Teresy Marchlewskiej Czerwonka 2019 – Dorośli pomogli , a dzieci bawiły się doskonale

Fot. biskupiecka federacja sportu facebook

W sobotę (7 grudnia) odbył się w Czerwonce X Mikołajkowy Turniej Unihokeja - IV Memoriał Teresy Marchlewskiej. Na starcie stanęło 10 drużyn w grupie młodszej (2007) i 9 drużyn w grupie starszej (2005), reprezentujących 6 szkół. W klasyfikacji końcowej zwyciężyła SP Czerwonka przed SP 2 Biskupiec, SP 3 Biskupiec, SP Węgoj, NSP Biskupiec i SP Kobułty.

Organizatorami imprezy były: Gmina Biskupiec, Szkoła Podstawowa w Czerwonce, Biskupiecka Federacja Sportu, Biskupiecki Szkolny Związek Sportowy, Rada M-G Z LZS w Biskupcu, Centrum Kultury Turystyki i Sportu w Biskupcu. Dzięki zaangażowaniu finansowemu Zakładu Doświadczalnego w Biskupcu, Zakładom Mięsnym „Warmia”, Starostwu Powiatowemu w Olsztynie, Gminie Biskupiec, Marka Staniszewskiego i Adama Świokło zawody miały „jubileuszową” oprawę ,zostały też zakupione nowe kije do unihokeja, bramki, piłki, nie zabrakło „Mikołajkowych niespodzianek”.

Zawody podzielono na 2 części: kategoria 2007 i mł. i kategoria 2005 i mł – suma wyników, uzyskanych przez poszczególne drużyny (punkty zdobywała drużyna, najwyżej sklasyfikowana) decydowała o końcowej pozycji danej szkoły w klasyfikacji szkół.

Zawody nie odbyły by się gdyby nie ludzie dobrej woli – nauczycieli w-f ze szkół Gminy Biskupiec (Malwina Kozłowska i Krzysztof Ciechacki z NSP Biskupiec, Piotr Andruszkiewicz i Sławomir Dudziec z SP 2 Biskupiec, Jolanta Okuniewska i Robert Balcewicz z SP 3 Biskupiec, Dariusz Gołębiowski z SP Węgoj i Andrzej Kodym z SP Kobułty) i ich podopiecznych (uczniów tychże szkół).

W organizację zaangażowali się nauczyciele z SP Czerwonka (Alina Radziszewska, Urszula Stachowska, Katarzyna Zielińska Łada, Paweł Gacioch) oraz wielu absolwentów tej szkoły (między innymi: Agata Sobolewska, Anna Grzybowska, Amelia Kwiatkowska, Karolina Doroszczak, Michał Purpurowicz, Igor Kostyra), Opiekę medyczną sprawował p. Arkadiusz Socha.

Wyniki

Rocznik 2005

o 1 miejsce

SP Czerwonka II – SP Czerwonka VII 0:4

o 3 miejsce

SP Czerwonka I – SP 2 II Biskupiec 2:0

Wyróżnienia

Najlepsza zawodniczka – Wanessa Skupska (SP Czerwonka)

Najlepszy zawodnik – Seweryn Mazgoła (SP Czerwonka)

Najlepszy bramkarz – Jakub Kęszczyk (SP Czerwonka)

Rocznik 2007

o 1 miejsce

SP Czerwonka VI – SP 3 I Biskupiec 2:0

o 3 miejsce

SP Czerwonka V – SP2 I Biskupiec 1:1 karne 2:0

Wyróżnienia

Najlepsza zawodniczka – Julia Starzyńska (SP Czerwonka)

Najlepszy zawodnik – Jakub Wynimko (SP 3 Biskupiec)

Najlepszy bramkarz – Jakub Piórkowski (SP Czerwonka)

Nagroda im. Teresy Marchlewskiej trafiła do rąk Amelii Kurpiewskiej z Niepublicznej SP w Biskupcu.

Klasyfikacja końcowa

1 SP Czerwonka 14 pkt.

2 SP 2 Biskupiec 9 pkt.

3 SP 3 Biskupiec 6 pkt.

4 SP Węgoj 6 pkt.

5 Niepubliczna SP Biskupiec 5 pkt.

6 SP Kobułty 1 pkt

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn