Ju w ten weekend sportowy hit w CSR Ukiel - Tenis plażowy odkrywa tajemnice

Fot. nadesłane

Niezwykle widowiskowa, rozgrywana w pięknym miejscu, dostępna dla publiczności – taka jest nowa propozycja Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie, który wspólnie z Polską Federacją Tenisa Plażowego organizuje w weekend (15/16 czerwca)  w CRS Ukiel I Turniej Tenisa Plażowego/ITF Beach Tennis. W przeddzień turnieju w miejscu rozgrywania imprezy odbyła sie konferencja prasowa

Wzięli w nie udział: prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekracji w Olsztynie Jerzy Litwiński, prezes Federacji Tenisa Plażowego w Posce Marta Pawłowska oraz zawodnicy: Marcelina Podlińska (wychowanka Budowlanych Olsztyn) i Paweł Krupski. Przekazali nam garść najświeższych informacji o turnieju. Piotr Grzymowicz i Jerzy Litwiński nie ukrywali, że jest to kolejna prestiżowa impreza w kalendarzu sportowym Olsztyna, a ze względu na specyfikę bardzo ciekawa oferta skierowana do osób wypoczywających nad jeziorem Ukiel.  Beach tenis jest czytelny w swych przepisach, a sprzęt niebawem będzie dostepny w CSR Ukiel. Warto jednak w ten weekend (15/16 czerwca) popatrzeć jak grają mistrzowie, a potem spróbowac swych sił.

Marta Pawłowska wspomniała o bardzo mocnej obsadzie imprezy. Zwłaszcza w niedzielę wystapi wiele renomowanych par europejskich ( w beasch tenis graja tylko debliści), które walczyc będa o punkty do rankingu i nagrody finansowe (pula 3 tys.. dolarów). W sobotę tez można spodzieważ sie duzych emocji. W piatek (14 czerwca) o godz. 14 rozpoczną się warszaty tenisowe, gdzie każdy będzie mógł pod okiem reprezentantów Polski poznać tajniki tej dyscypliny.

Podczas konferencji opowiadali o nich Marcelina Podlińska i Paweł Krupski, którzy zaprezentowali też sprzęt do gry. W bech tenis gra się na boisku do siatkówki plażowej, gdzie siatka obnizona jet do 170 cm. Uderza sie piłkę tylko z woleja, a punktacja jest identyczna jak w tenisie.

To będzie debiut Tenisa plażowego w Olsztynie i to od razu debiut z najwyższej półki – 15 i 16 czerwca na boiskach w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Ukiel odbędzie się I Turniej Tenisa Plażowego/ITF Beach Tennis.

– Beach Tennis zyskuje coraz większą popularność w naszym kraju – mówi reprezentantka Polski, olsztynianka Marcelina Podlińska. – Jest to gra bardzo podobna do tenisa ziemnego z tym, że rozgrywamy ją na piachu i gramy tylko z woleja. To dyscyplina tak naprawdę dla każdego, od małych dzieci, przez profesjonalnych zawodników, aż po amatorów. I jest to także świetna forma spędzania czasu, zawsze towarzyszy nam miła atmosfera oraz bardzo dobra zabawa! A Olsztyn posiada niesamowite warunki do organizacji tego typu imprez: obiekt w Centrum Rekreacyjno Sportowym Ukiel ma świetne zaplecze oraz spełnia wszystkie wymogi, aby właśnie tutaj mogły odbywać się imprezy na skalę światową – dodaje Marcelina Podlińska.

 

tu50

Impreza ma międzynarodowy zasięg: w sobotę odbędzie się pierwszy turniej międzynarodowy, w którym udział potwierdziły pary włoskie, rosyjskie, słowackie, niemieckie oraz polskie. Udział mogą wziąć zarówno dorośli jak i dzieci, ponieważ po raz pierwszy w historii polskiego tenisa plażowego zostanie zorganizowany turniej dla młodzieży! Aby zapisać się na turniej należy odwiedzić stronę beachtennis.io/tour/ITF bądź pftp.pl albo napisać maila ze zgłoszeniem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Z kolei niedzielę dojdzie do rywalizacji zawodników z czołówki rankingu ITF, a na liście startowej znaleźli się Polacy oraz zawodnicy z Grecji, Francji, Słowacji, Włoch czy Łotwy.

image001

– W turnieju niedzielnym drabinka męska jest już pełna – informuje Marta Pawłowska. – Na liście zgłoszeń jest 16 par, w tym bardzo mocna para grecko- włoska: Ioannis Dimopoulos z Marco Scudellari, para niemiecka: Alexander Bailer wraz z Benjaminem Ringlstetterem oraz mistrzowie Łotwy: Nikita Ribakovs wraz z Kasparsem Daugulis. W kategorii kobiet udział potwierdziła jedna z lepszych rosyjskich par: Julia Chubarova i Ekaterina Byakina, zagoszczą u Nas również Panie z San Marino, Grecji, Włoch, Łotwy i oczywiście z Polski. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc – kończy Marta Pawłowska.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn