Liga Tenisa Ziemnego Olsztyn – Kortowo – O tych rozgrywkach głośno w całej Polsce

Fot. nadesłane

Liga Tenisa Ziemnego Olsztyn - Kortowo to największa tego typu impreza sportowa w Polsce dedykowana amatorom, którzy podzieleni są na 7 grup, zróżnicowanych pod względem poziomu zaawansowania, dzięki czemu poziom gry zawodników jest bardzo wyrównany i tak naprawdę do ostatniego meczu nie wiadomo, kto zwycięży w danej grupie.

Zasadą przewodnią Ligi jest zasada fair play - szacunku do przeciwnika. Głównymi celami: dobra zabawa w duchu rywalizacji oraz rozwijanie umiejętności i zdobywanie doświadczenia w grze tenisa ziemnego. Rozgrywki co roku rozpoczynają się w połowie kwietnia. Trwają do połowy października i mają tradycyjną oprawę. W maju zawodnicy uczestniczą w integracyjnym grillu, natomiast w październiku organizowana jest gala podsumowująca daną edycję oraz oficjalne wręczenie nagród. Impreza odbywa się w restauracji Browar Warmia. Przez okres trwania ligi uczestnicy rozgrywają ponad tysiąc sto meczów. Każdy z zawodników otrzymuje koszulkę ligową z logo Sponsorów, wyróżniającą ich na tle pozostałych tenisistów.

Sponsorami Ligi są: Lexus Polska, Toyota, Grupa DBK, Babolat Polska, Medicine Everyday Therapy, English Perfect, Event Polska, Kuck Zegarki i Biżuteria, Recman, Firma Dystrybucyjna Kabanos, Meblolux, Restauracja Casablanca, Restauracja Browar Warmia, Auto Serwis Stempień, Virtualmedia, Krysgum Wyza, Hotel Anders, Super Smak, Dabro Geodezja, Ceramoteka. Pula nagród to aż 50 000 złotych - najwyższa pula nagród spośród wszystkich turniejów i lig dla amatorów w Polsce.

Nic więc dziwnego, że rozgrywki cieszą się dużym powodzeniem. W ostatniej edycji startowało około 120 tenisistów-amatorów, nawet z miejscowości odległych od Olsztyna o ponad 100 kilometrów. Tegoroczna VIII edycja Ligi Tenisa Ziemnego Olsztyn - Kortowo 2019 zostanie rozszerzona o grupę dla Kobiet, a dodatkową atrakcją imprezy integracyjnej - majowego grill'a będzie mecz pokazowy tenisistów z pierwszej pięćsetki światowego rankingu ATP.

drut9

Zapraszam do zapisów - organizator Ligi Tenisa Ziemnego Olsztyn - Kortowo 2019 Krzysztof Malinowski tel.: 608-214-215.

Oficjalna strona ligi: http://www.liga-tenisa.olsztyn.pl/

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn