Przedłużona rekrutacja do akcji Dzieciaki do Rakiet – Każdy może, trzeba dać sobie szansę

Fot. nadesłane

W związku z dużym zainteresowaniem szkół podstawowych z całej Polski organizator akcji Dzieciaki do Rakiet wydłużył okres nadsyłania zgłoszeń. Dzięki temu szkoły mogą aplikować do programu do 14 listopada. Internetowe głosowanie rozpocznie się 19 listopada. Wyłoni ono szkoły, któreotrzymają bezpłatnie sprzęt tenisowy oraz szkolenia dla nauczycieli przygotowujące do nauczania gry w tenisa.

Dzięki temu 70 szkół będzie mogło wprowadzić zajęcia tenisowe na lekcje WF.Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego rozpoczęła się rekrutacja szkół do akcji Dzieciaki do Rakiet. Wszystkie szkoły podstawowe w Polsce – publiczne i niepubliczne mogą zgłosić się do akcji, dzięki której tenis wejdzie na stałe do programu szkoły na lekcje wychowania fizycznego. Wystarczy nagrać filmik lub zrobić uczniom zdjęcia, które pokażą ich sportową pasję.

– Dzwonią i piszą do nas nauczyciele z całej Polski. Bardzo cieszymy się, że program cieszy się tak dużym powodzeniem wśród pracowników placówek edukacyjnych. Zależy nam na tym, żeby jak najwięcej szkół miało szansę na przygotowanie i zgłoszenie prac konkursowych. Dlatego postanowiliśmy przedłużyć czas nadsyłania zgłoszeń o dwa tygodnie – mówi Julia Gogol z Banku BGŻ BNP Paribas, organizatora akcji Dzieciaki do Rakiet.

Zgłoszenia można wysyłać do 14 listopada. 19 listopada rozpocznie się głosowanie internautów, które potrwa do 18 grudnia. Ogłoszenie wyników nastąpi 21 grudnia.

Aby się zgłosić do akcji, szkoła musi przesłać krótki film lub zdjęcia ilustrujące sportowe pasje swoich uczniów. 70 szkół, które zostaną zakwalifikowane do akcji Dzieciaki do Rakiet, otrzyma sprzęt tenisowy umożliwiający prowadzenie zajęć. Nie jest do tego potrzebna żadna specjalna infrastruktura – wystarczy sala gimnastyczna czy szkolne boisko. Ponadto z każdej zakwalifikowanej szkoły dwóch nauczycieli przejdzie szkolenie z zakresu nauczania gry w tenisa. Szkolenia poprowadzą wykwalifikowani trenerzy z Polskiego Związku Tenisowego.

gu2

Jak zgłosić szkołę do akcji Dzieciaki do Rakiet?

1. Nagraj krótki filmik lub zrób zdjęcia pokazujące, jak dzieci z Twojej szkoły bawią się poprzez sport.

2. Wejdź na stronę www.dzieciakidorakiet.pl.

3. Wypełnij formularz i wgraj film lub zdjęcia. Pojawią się one na stronie po akceptacji moderatora. Masz na to czas do 14 listopada.

4. 19 listopada zostanie uruchomione głosowanie na poszczególne szkoły. Zagłosuj na swoją szkołę i śledź wyniki głosowania internautów na stronie www.dzieciakidorakiet.pl. Głosować będzie można do 18 grudnia.

Głosowanie internautów wyłoni 60 szkół zgłoszonych do programu. Ostatnich 10 szkół spośród tych, które uzyskały mniej głosów, wybierze kapituła akcji Dzieciaki do Rakiet – tak, by nawet mniejsze placówki miały równe szanse dostania się do programu. Ogłoszenie wyników nastąpi 18 grudnia.

Więcej szczegółów oraz regulamin akcji na stronie www.dzieciakidorakiet.pl.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn