Warmińsko-Mazurska Liga Amatorska 2018 – Krzysztof Stypułkowski triumfator bez skazy

Fot. nadesłane

W sobotę (6 października) na kortach OKT Jodłowa odbyło się zakończenie WARMIŃSKO-MAZURSKIEJ AMATORSKIEJ LIGI TENISOWEJ, w której uczestniczyło 21 tenisistów skupionych w dwóch ośrodkach tenisowych KT. Jakubowo i OKT Jodłowa Olsztyn.

Od maja do września uczestnicy rozgrywali mecze “każdy z każdym” na kortach Jakubowo i Jodłowa, łącznie 120 pełnych spotkań , na podstawie których organizatorzy prowadzili kroczącą tabelę klasyfikacyjną .

Ostatecznie najlepszym tenisistą ligi został Krzysztof Stypułkowski, który odniósł komplet 16 zwycięstw, zdobywając 44 punkty, tuż za nim z tą samą liczbą punktów, ale z gorszym stosunkiem setów uplasował się Mariusz Rutkowski. Trzecie miejsce, po rewelacyjnym finiszu zajął Paweł Matracki, który w ostatniej chwili wyprzedził Janusza Pieczkowskiego;

z44897005

Ostateczna klasyfikacja ( w nawiasie liczba rozegranych spotkań)

1 Stypułkowski Krzysztof 47 (17)

2 Rutkowski Mariusz 47 (18)

3 Matracki Paweł 43 (19)

4 Pieczkowski Janusz 41 (19)

5 Truskowski Janusz 29 (13)

6 Kalinowski Przemek 27 (17)

7 Wojewoda Andrzej 26 (12)

8 Solski Adam 23 (12)

9 Kocięcki Wojciech 16 (11)

10 Karowiec Krzysztof 14 (10)

11 Warykiewicz Tomek 11 (17)

12 Kawczyński Krzysztof 11 (10)

13 Zaworski Michał 8 (9)

14 Głowacki Tomasz 5 (7)

15 Warowny Tomasz 3 (8)

16 Witkowski Marceli 3 (7)

17 Majchrzak Zbigniew 2 (1)

18 Korwek Michał 2 (12)

19 Krzewicki Leszek 2 (6)

20 Sadowski Tobiasz 0 (7)

21 Aszkiełowicz Marcin 0 (8)

z44897009

Na zakończenie odbył się tie-breakowy turniej dla uczestników Ligi, w którym tenisiści grali systemem „każdy z każdym” w dwóch grupach do wygrania super tie-breaka. Z każdej grupy do półfinału awansowało dwóch najlepszych zawodników, a pozostali rozegrali mecze o pozostałe miejsca.

Półfinały

Andrzej Wojewoda – Janusz Pieczkowski 10/8

Adam Solski – Tomasz Głowacki 10/4

Finał

Adam Solski – Andrzej Wojewoda 10/8

o 3 miejsce

Janusz Pieczkowski – Tomasz Głowacki 10/4

o 5 miejsce;

Krzysztof Karowiec– Tomasz Warykiewicz 10/4

o 7 miejsce

Paweł Matracki – Leszek Krzewicki 10/6

9 miejsce

Tomasz Warowny

z44897010

Na zakończenie dokonano dekoracji najlepszych zawodników całej WMALT oraz turnieju tie-breakowego, którzy otrzymali puchary, medale i nagrody Firmy I.C.CLINIC

Sędzia naczelny: Mirosław Umbras

z44897015

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn