Olsztyńskie Spotkania Tenisowe 2018 – Nowy pomysł i od razu chwycił...

Fot. nadesłane

W kalendarzu sportowym stolicy Warmii i Mazur pojawił się nowy turniej pod hasłem „Olsztyńskie Spotkania Tenisowe”. Impreza odbyła się w weekend (22/23 września) na kortach przy ul. Radiowej czyli w Klubie Tenisowym Jakubowo-Olsztyn a ideą wiodącą stała się integracja młodych i starszych zawodników regionu, ich rodziców, amatorów, graczy rekreacyjnych, trenerów oraz działaczy – słowem całego środowiska białego sportu.

W piątkowe popołudnie zaprezentowali swe umiejętności zawodnicy z kilku klubów ,od 8- latków poprzez młodzików do juniorów włącznie. Na kortach pojawili się m. in. Olaf Pieczkowski, medalista mistrzostw Europy i aktualnie piąta rakieta Starego Kontynentu w klasyfikacji ETA, Weronika Ejsmont oraz Filip Tatera - medaliści Mistrzostw Polski . Odbyły się gry pokazowe z udziałem trenerów ,rodziców i sponsorów. Wielką sensację wzbudziła gra mieszana amatorów ubranych w białe stroje z początków tenisa, który liczy sobie prawie 150 lat. Grano oczywiście białymi piłkami przy użyciu drewnianych rakiet. Nie zabrakło czasu na spotkanie trenerów i wymianę poglądów na tematy nie tylko przecież tenisowe.

Od sobotniego ranka toczył się turniej pań i panów w różnych kategoriach i konkurencjach . Oddech zawodnicy mogli „złapać” podczas wieczornej biesiady tenisowej okraszonej muzyką ,tańcami i konkursami na wesoło .

Niedzielne finały dostarczyły wielu emocji, a zwycięzców honorowano statuetkami Św Jakuba - patrona Olsztyna.

Zwycięzcy konkurencji

Sandra Boraczynska i Lidia Trembicka -gry podwójne pań.

Robert Pieczkowski i Marcin Poroszewski -gry podwójne open.

Krzysztof Samojlowicz i Tomasz Wawrzyniak - gry podwójne panów 50+.

Witas Daszczuk -gra pojedyncza open

Marcin Poroszewsk i- gra pojedyncza 50+.

Organizatorzy: Krzysztof Badurek ,Ryszard Sosnowski i Paweł Umbras pragną serdecznie podziękować wszystkim Przyjaciołom tenisa, którzy pomogli w przeprowadzeniu OLSZTYNSKICH SPOTKAŃ TENISOWYCH 2018 i deklarują kontynuacje imprezy.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn