OTK Kadetów (U16) w grupach Olsztyn 2018 – Aleksandra Węgrzyn i trzech muszkieterów

Fot. nadesłane

Na kortach w Kortowie zakończył się w poniedziałek (3 września) Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Kadetów (U16) w grupach Sport System Cup. Jak zwykle uczestnicy najpierw walczyli w eliminacjach i w zależności od zajętego rywalizowali później o lokaty w imprezie w strefach: 1/4 , 5/8, 6/12, 13/16. Wśród dziewcząt triumfowała młodziczka Aleksandra Węgrzyn (RP Sport Bartąg), wśród chłopców olsztynianin Maks Grygołowicz (Flota Gdynia)

Dobrze spisali się pozostali reprezentanci sekcji warmińsko-mazurskich. Młodziczka Aleksandra Głowacka (Budowlani Olsztyn) wygrała finał B zajmując piąte miejsce, w finale A chłopców na podium stanęli: Patryk Stankiewicz (RP{ Sport Bartąg) – drugie miejsce i Filip Tatera (Budowlani Olsztyn) – trzecie miejsce. O kolejności w czołowej trójce zadecydował bilans setów w bezpośrednich pojedynkach, bowiem każdy z chłopców odniósł po dwa zwycięstwa. Organizatorem turnieju był Warmińsko-Mazurski Związek Tenisowy.

Turniej kadetek

Eliminacje

Grupa A

Anastasiia Svirskaia (TT B&M Elbląg)

- Julia Bohm (Flota Gdynia) 6:0 6:0

- Karolina Skowrońska (Krzycki KT Wrocław) 4:6 1:6

Kolejność

1 Karolina Skowrońska (Krzycki KT Wrocław)

2 Anastasiia Svirskaia (TT B&M Elbląg)

3 Julia Bohm (Flota Gdynia)

Grupa B

Aleksandra Węgrzyn (RP Sport Bartąg)

- Marta Demianiuk (Warszawianka) 6:3 6:3

- Monika Caruk (KT Break Warszawa) 6;3 6:1

Kolejność

1 Aleksandra Węgrzyn (RP Sport Bartąg)

2 Monika Caruk (KT Break Warszawa)

3 Marta Demianiuk (Warszawianka)

Grupa C

Dominika Kurowska (Budowlani Olsztyn)

- Laura Koralnik (PRO-AM Warszawa) 0:6 0:6

- Weronika Janiszek (STK Sopot) 2:6 2:6

Kolejność

1 Laura Koralnik (PRO-AM Warszawa)

2 Weronika Janiszek (STK Sopot)

3 Dominika Kurowska (Budowlani Olsztyn)

Grupa D

Aleksandra Głowacka (Budowlani Olsztyn)

- Katarzyna Szewajle (GAT Gdańsk) 6:2 6:3

- Weronika Woźny (Warszawianka) 6:2 3:6 1:10

- Amelia Studzińska (MKT Łódź) 6:0 6:4

Kolejność

1 Weronika Woźny (Warszawianka)

2 Aleksandra Głowacka (Budowlani Olsztyn)

3 Amelia Studzińska (MKT Łódź)

4 Katarzyna Szewajle (GAT Gdańsk)

Finały

Strefa 1/4

Aleksandra Węgrzyn (RP Sport Bartąg)

- Karolina Skowrońska (Krzycki KT Wrocław) 6:2 6:2

- Laura Koralnik (PRO-AM Warszawa) 6:4 6:0

- Weronika Woźny (Warszawianka) 6:0 6:1

pot3

Strefa 5/8

Aleksandra Głowacka (Budowlani Olsztyn)

- Monika Caruk (KT Break Warszawa) 6:3 6:4

- Weronika Janiszek (STK Sopot) 6:4 7:7

- Anastasiia Svirskaia (TT B&M Elbląg) 6:0 6:3

Anastasiia Svirskaia (TT B&M Elbląg)

Aleksandra Głowacka (Budowlani Olsztyn) 0:6 3:6

Monika Caruk (KT Break Warszawa) 2:6 4:6

Weronika Janiszek (STK Sopot) 0:6 6:7(5)

Strefa 9/12

Dominika Kurowska (Budowlani Olsztyn)

- Amelia Studzińska (MKT Łódź) 1:6 2:6

- Marta Demianiuk (Warszawianka)6:4 3:6 3:10

- Julia Bohm (Flota Gdynia) 6:0 6:0

pot4

Klasyfikacja kadetek

1 Aleksandra Węgrzyn (RP Sport Bartąg)

2 Laura Koralnik (PRO-AM Warszawa)

3 Weronika Woźny (Warszawianka)

4 Karolina Skowrońska (Krzycki KT Wrocław)

5 Aleksandra Głowacka (Budowlani Olsztyn)

6 Monika Caruk (KT Break Warszawa)

7 Weronika Janiszek (STK Sopot)

8 Anastasiia Svirskaia (TT B&M Elbląg)

9 Amelia Studzińska (MKT Łódź)

10 Marta Demianiuk (Warszawianka)

11 Dominika Kurowska (Budowlani Olsztyn)

12 Julia Bohm (Flota Gdynia)

13 Katarzyna Szewajle (GAT Gdańsk)

pot1

Turniej kadetów

Eliminacje

Grupa B

Filip Tatera (Budowlani Olsztyn)

- Dawid Kaszubowski (STK Sopot) 6:2 6:4

- Szymon Bryniak (Warszawianka) 6:0 6:0

- Michał Dziedzic (Mera Warszawa) 6:0 6:1

Kolejność

1 Filip Tatera (Budowlani Olsztyn)

2 Dawid Kaszubowski (STK Sopot)

3 Michał Dziedzic (Mera Warszawa)

4 Szymon Bryniak (Warszawianka)

grupa C

Igor Daszczuk (Budowlani Olsztyn)

- Mateusz Gadzała (Goplania Inoerocław) 4:6 0:6

- Kacper Nawój (GAT Gdańsk) 6:3 3:6 7:10

- Karol Romer (St. Break Warszawa) 7:6 (5) 6:2

Kolejnośc

1 Mateusz Gadzała (Goplania Inoerocław)

2 Kacper Nawój (GAT Gdańsk)

3 Igor Daszczuk (Budowlani Olsztyn)

4 Karol Romer (St. Break Warszawa)

Grupa D

Patryk Stankiewicz (RP Sport Bartąg)

Mateusz Klimek (GAT Gdańsk) 6:0 6:1

Szymon Zawartko Warszawianka) 6:1 6:2

Krzysztof Miętkiewicz (Fundacja Tenisowa Pro) 6:0 6:0

Kolejność

1 Patryk Stankiewicz (RP Sport Bartąg)

2 Mateusz Klimek (GAT Gdańsk)

3 Szymon Zawartko Warszawianka)

4 Krzysztof Miętkiewicz (Fundacja Tenisowa Pro)

Finały

Strefa 1/4

Filip Tatera (Budowlani Olsztyn)

- Maks Grygołowicz (Flota Gdynia) 5:7 1:6

- Mateusz Gadzała (Goplania Inowrocław) 6:4 6:3

- Patryk Stankiewicz (RP Sport Bartąg) 1:6 7:6(10) 10:6

Patryk Stankiewicz (RP Sport Bartąg)

- Maks Grygołowicz (Flota Gdynia) 5:7 6:4 10:6

- Patryk Stankiewicz (RP Sport Bartąg) 6:1 6:7(10) 6:10

- Mateusz Gadzała (Goplania Inowrocław) 6:1 6:1

Strefa 9/12

Igor Daszczuk (Budowlani Olsztyn)

- Aleksander Suchanowski (GAT Gdańsk) 2:6 6:4 10:6

- Michał Dziedzic (Mera Warszawa) 6:3 6:4

- Szymon Zawartko Warszawianka) 6:0 6:0

pot5

Klasyfikacja kadetów

1 Maks Grygołowicz (Flota Gdynia)

2 Patryk Stankiewicz (RP Sport Bartąg)

3 Filip Tatera (Budowlani Olsztyn)

4 Mateusz Gadzała (Goplania Inowrocław)

5 Kacper Nawój (GAT Gdańsk)

6 Dawid Kaszubowski (STK Sopot)

7 Mateusz Klimek (GAT Gdańsk)

8 Wiktor Kosowski (Return Łomża)

9 Igor Daszczuk (Budowlani Olsztyn)

10 Aleksander Suchanowski (GAT Gdańsk)

11 Michał Dziedzic (Mera Warszawa)

12 Szymon Zawartko Warszawianka)

13 Igor Deyna (GAT Gdańsk)

14 Szymon Bryniak (Warszawianka)

15 Karol Romer (St. Break Warszawa)

16 Krzysztof Miętkiewicz (Fundacja Tenisowa Pro)

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn