OTK Kadetów (U16) w grupach Sport System Cup Olsztyn 2018 – Filip Tatera w czołowej czwórce

Fot. nadesłane

Na kortach AZS UWM w Kortowie odbył się w dniach 12/14 maja Ogólnopolski Turniej Kadetek i Kadetów (U16) w grupach Sport System Cup. Tradycyjnie w pierwszej fazie uczestnicy rywalizowali w grupach i w zależności od zajętego miejsca występowali w finałach (1/4, 5/8, 9/12 i 13/16). Z szóstki reprezentantów Warmii i Mazur najlepiej spisał się Filip Tatera (Budowlani Olsztyn) zajmując trzecie miejsce.

Oczko wyżej znalazł się olsztynianin Maks Grygołowicz, który jednak od ponad roku reprezentuje Flotę Gdynia. Igor Tetyk (Budowlani) był dziesiąty, a Igor Daszczuk (Budowlani)- czternasty. Z dziewcząt najwyższe - piąte miejsce wywalczyła Aleksandra Węgrzyn (RP Sport Bartąg). Aleksandra Głowacka (Budowlani) była ósma a jej koleżanka klubowa Dominika Kurowska – trzynasta. Nasze reprezentantki to jeszcze młodziczki.

Sędzią naczelnym zawodów był Ryszard Fleszar, a dyrektorem turnieju Mirosław Umbras.

Kadetki

Grupa B

Aleksandra Węgrzyn (RP Sport Bartąg)

- Ewa Semberger (Start Lublin) 5:7 6:7 (2)

- Oriana Grott (Tennis Pro Piaseczno) 6:1 6:2

Kolejność

1 Ewa Semberger (Start Lublin)

2 Aleksandra Węgrzyn (RP Sport Bartąg)

3 Oriana Grott (Tennis Pro Piaseczno)

Grupa C

Aleksandra Głowacka (Budowlani Olsztyn)

- Sara Elkosh (MTS Warszawa) 2:6 3:6

- Marcelina Kotylak (KKT Wrocław) 7:6(3) 6:1

Kolejność

1 Sara Elkosh (MTS Warszawa)

2 Aleksandra Głowacka (Budowlani Olsztyn)

3 Marcelina Kotylak (KKT Wrocław)

Grupa D

Dominika Kurowska (Budowlani Olsztyn)

- Matylda Szymczewska (GAT Gdańsk) 2:6 1:6

- Weronika Janiszek (STK Sopot) 3:6 1:6

- Joanna Płocica (Piaseczno) 2:6 1:6

Kolejność

1 Matylda Szymczewska (GAT Gdańsk)

2 Weronika Janiszek (STK Sopot)

3 Joanna Płocica (Piaseczno

4 Dominika Kurowska (Budowlani Olsztyn)

dek4

Strefa 5/8

Aleksandra Węgrzyn (RP Sport Olsztyn)

- Martyna Lange (AT Angelique Kerber Puszczykowo) 6:3 6:1

- Aleksandra Głowacka (Budowlani Olsztyn 6:0 6:0 vo

- Weronika Janiszek (STK Sopot) 6:2 6:1

Aleksandra Głowacka (Budowlani Olsztyn)

- Martyna Lange (AT Angelique Kerber Puszczykowo) 0:6 0:6 vo

- Aleksandra Węgrzyn (RP Sport Olsztyn) 0:6 0:6 vo

- Weronika Janiszek (STK Sopot) 0:6 0:6 vo

dek3

Klasyfikacja kadetek

1 Aleksandra Wnuczek (Masters Inowrocław)

2 Ewa Semberger (Start Lublin)

3 Sara Elkosh (MTS Warszawa)

4 Matylda Szymczewska (GAT Gdańsk)

5 Aleksandra Węgrzyn (RP Sport Bartąg)

6 Weronika Janiszek (STK Sopot)

7 Martyna Lange (AT Angelique Kerber Puszczykowo)

8 Aleksandra Głowacka (Budowlani Olsztyn)

9 Marcelina Kotylak (KKT Wrocław)

10 Oriana Grott (Tennis Pro Piaseczno)

11 Katarzyna Szewalje (GAT Gdańsk)

12 Joanna Płocica (Piaseczno)

13 Dominika Kurowska (Budowlani Olsztyn)

dek1

Kadeci

Grupa B

Igor Tetyk (Budowlani Olsztyn)

- Aleksander Zdzuj (Górniki Bytom) 1:6 2:6

- Mikołaj Kończal AT Angelique Kerber Puszczykowo) 1:6 0:6

- Maksymilian Walkowski (GAT Gdańsk) 6:2 6:1

Kolejność

1 Aleksander Zdzuj (Górniki Bytom

2 Mikołaj Kończal AT Angelique Kerber Puszczykowo)

3 Igor Tetyk (Budowlani Olsztyn)

4 Maksymilian Walkowski (GAT Gdańsk)

Grupa C

Igor Daszczuk (Budowlani Olsztyn)

- Maksymilian Grygołowicz (Flota Gdynia) 2:6 0:6

- Radosław Gajewski (GAT Gdańsk) 2:6 2:6

- Lech Gontar (AT Kobierski Łódź) 5:7 2:6

Kolejność

1 Maksymilian Grygołowicz (Flota Gdynia)

2 Lech Gontar (AT Kobierski Łódź)

3 Radosław Gajewski (GAT Gdańsk)

4 Igor Daszczuk (Budowlani Olsztyn)

Grupa D

Filip Tatera (Budowlani Olsztyn)

- Filip Łukowski (Teniswil Warszawa) 1:6 6:2 10:8

- Kacper Nawój (GAT Gdańsk) 6:3 6:2

- Franciszek Gniazdowski (UKT Radość 90 Warszawa) 6:0 6:0

Kolejność

1 Filip Tatera (Budowlani Olsztyn)

2 Filip Łukowski (Teniswil Warszawa)

3 Kacper Nawój (GAT Gdańsk)

4 Franciszek Gniazdowski (UKT Radość 90 Warszawa)

Strefa 1/4

Filp Tatera (Budowlani Olsztyn)

- Mateusz Gadzała (Goplania Inowrocław) 7:6(3) 6:4

- Aleksander Zdzuj (Górniki Bytom) 7:6(6) 2:6 8:10

- Maksymilian Grygołowicz (Flota Gdynia) 1:6 1:6

Strefa 9/12

Igor Tetyk (Budowlani Olsztyn)

- Jakub Lesman (PKT Pabianice) 6:0 6:0 vo

- Radosław Gajewski (GAT Gdańsk) 3:6 2:6

- Kacper Nawój (GAT Gdańsk) 6:1 6:3

Strefa 13/16

Igor Daszczuk (Budowlani Olsztyn)

- Aleksander Suchanowski (GAT Gdańsk) 6:4 3:6 8:10

- Maksymilian Walkowski (GAT Gdańsk) 6:0 6:0 vo

- Franciszek Gniazdowski (UKT Radość 90 Warszawa) 6:0 6:0vo

dek5

Klasyfikacja kadetów

1 Aleksander Zdzuj (Górniki Bytom)

2 Maksymilian Grygołowicz (Flota Gdynia)

3 Filip Tatera (Budowlani Olsztyn)

4 Mateusz Gadzała (Goplania Inowrocław)

5 Filip Łukowski (Teniswil Warszawa)

6 Mikołaj Kończal AT Angelique Kerber Puszczykowo)

7 Dawid Kaszubowski (STK Sopot)

8 Lech Gontar (AT Kobierski Łódź)

9 Radosław Gajewski (GAT Gdańsk)

10 Igor Tetyk (Budowlani Olsztyn)

11 Kacper Nawój (GAT Gdańsk)

12 Jakub Lesman (PKT Pabianice)

13 Aleksander Suchanowski (GAT Gdańsk)

14 Igor Daszczuk (Budowlani Olsztyn)

15 Franciszek Gniazdowski (UKT Radość 90 Warszawa)

16 Maksymilian Walkowski (GAT Gdańsk)

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn