MP Weteranów Jastrzębie Zdrój 2019 – Dziesięć medali, Henryk Prusiński podwójnym mistrzem

Fot.ilustracja

W Jastrzębiu Zdroju odbywały się w dniach 7/9 czerwca Mistrzostwa Polski Weteranów w tenisie stołowym. Liczna ekipa Warmii i Mazur spisała się doskonale zdobywając aż dziesięc medali. Podwójnym mistrzem Polski został Henryk Prusiński z Olsztyna, który wygrał w singlu i deblu. Po dwa krążki wywalczyli: Anita Myrchel-Rutkowska (Olsztyn), Ryszard Grzelak (Elbląg) i Marian Gęsicki (Działdowo)

Anita Myrchel-Rutkowska (Olsztyn) w kat. 40/49 lat zdobyła brąz w singlu i srebro w deblu grając z byłą reprezentantka Polski Jolantą Szatko-Nowak (Kraków). Na podium (3 miejsce) po turnieju singlowym stanęła także Alicja Niedźwiecka (Orneta). W tej samej grupie wiekowej mężczyzn świetnie poczynał sobie Ryszard Grzelak (Elbląg). Sięgnął dwa razy po brąz ( w deblu z Krzysztofem Pińskim – Nowa Wieś Lęborska), a warto przypomnieć, że jest to jedna z najliczniej obsadzonych kategorii. W grupie 60/64 świetnie poczynał sobie Franciszek Jastrzębowski (Olsztyn). W grze pojedynczej stanął na trzecim stopniu podium, był także blisko medalu w deblu. Kapitalną dyspozycję wykazał w kat. 65/69 Henryk Prusiński (Olsztyn). Pogodził grę w dwóch turniejach i zdobył złote krążki zarówno w grze pojedynczej jak i podwójnej (partnerem był Janusz Żukowski ze Szczecina). Po dwa medale sięgnął także Marian Gęsicki (Działdowo) w kat. 75/79. W singlu zdobył brąz, a w deblu srebro ze Zdzisławem Orzechowskim z Łowicza. Piękne zwieńczenie sezonu weteranów.

Gra pojedyncza kobiet

Kategoria 40/49

Anita Myrchel-Rutkowska (Olsztyn) miejsce w turnieju 3/4

Grupa

- Iwona Rosik (Szczecin) 2:3 (12,-9,7,-9,-10)

- Alicja Niedźwiecka (Orneta) 3:1 (7,-8,1,9)

Turniej główny

Półfinał

-  Małgorzata Sawecka (Warszawa) 0:3 (-3,-10,-8)

Alicja Niedźwiecka (Orneta) miejsce w turnieju 3/4

Grupa

- Iwona Rosik (Szczecin) 3:1 (-9,4,4,8)

- Anita Myrchel-Rutkowska (Olsztyn)  1:3 (-7,8,-1,-9)

Turniej główny

Pófinał

- Nurija Zhaludok (Inowrocław) 0:3 (-4,-3,-3)

Gra pojedyncza mężczyzn

Kategoria 40/49

Jacek Breński (Zielonka) bilans (0-3)  brak awansu

Grupa

- Mariusz Zwoliński (Rybnik) 0:3 (-6,-7,-1)

- Pawel Ślazyk (Kraków) 0:3 (-7,-6,-4)

- Przemyslaw Przesmycki (Łódź)0:3 (-6,-7,-5)

Przemysław Wawrzyniak (Olsztyn)  brak awansu

Grupa

- Adrian Myszewski (Myslowice) 0:3 (-3,-6,-6)

- Arkadiusz Frątczak (Łódź) 1:3 (-4,-78,-9)

- Henryk Bolsęga (Stopnica) 3:0 (2,7,4)

Ryszard Grzelak (Elbląg) miejsce w turnieju 3/4

Grupa

- Robert Baran (Lubartów) 3:0 (8,7,6)

- Jakub Hazik (Brzesko) 3:0 (6,10,4)

- Leszek Błąkała (Rzezowa) 3:0 (5,5,4)

Turniej główny

I runda

- Arkadiusz Frątczak (Łódź) 3:0 (6,1,5)

1/8 finału

- Robert Szymik (Rybnik) 3:0 (4,4,11)

Ćwierćfinał

- Aleksander Cichocki (Kwidzyn) 3:0 (9,9,8)

Półfinał

- Wojciech Tebecio (Skarszewy) 0:3 (-8,-9,-11)

o miejsce 3/4

- Mariusz Zwoliński (Rybnik) 3:1 (-6,7,12,2)

Kategoria 50/59

Witold Kosewski (Dąbrówno) miejsce w turnieju 25/32

Grupa

- Jacek Wieczerzak (Bydgoszcz) 1:3 (-8,-9,8,-4)

- Tomasz Jurgoński (Zielona Góra) 3:0 (5,4,5)

Turniej główny

I runda

- wolny los

II runda

- Tadeusz Piotrowski (Zawiercie) 0:3 (-7,-5,-8)

o miejsce 17/24

- Krzysztof Piotrowski (Toruń) 0:3 (-7,-12,-8)

Grzegorz Gumiński (Morąg) miejsce w turnieju 17/24

Grupa

- Stefan Wielgus ( Radom) 1:3 (-6,-3,11,-10)

- Grzegorz Ptaszek (Mysłowice) 3:1 (4,5,-10,9)

- Jacek Kępka (Kwidzyn) 3:0 (4,11,3)

Turniej główny

I runda

- wolny los

II runda

- Artur Zieliński (Warszawa) 0:3 (-11,-8,-2)

o miejsce 17/24

- Remigiusz Breński (Toruń) 3:1 (-9,7,7,11)

o miejsce 13/16

- Roman Piechnik (Lublin) 1:3 (-5,-6,6,-8)

Kategoria 60/64

Zenon Kastrau (Olsztyn) – miejsce w turnieju 7/8

Grupa

- Władysław Zybult (Koszalin) 3:1 (9,-7,5,2)

- Andrzej Gniewek (Tarnów) 3:0 (9,10,4)

- Bernard Farmuz (Giłaszyn) 3:1 (7,4,-9,8)

Turniej główny

I runda

- wolny los

II runda

- Franciszek Jastrzębowski (Olsztyn) 2:3 (5,-12,10,-7,-7)

o miejsce 9/12

- Wiesław Rygiel (Kraków) 3:0 (8,6,2)

o miejsce 7/8

- Stanisław Zagajewski (Świebodzice) 3:0 (5,10,5)

o miejsce 5/6

- Jerzy Kiełbik (Nadarzyn) 2:3 (-8,9,5,-10,-9)

Franciszek Jastrzębowski (Olsztyn) – miejsce w turnieju 3/4

Grupa

- Wojciech Wójtowicz (Tarnów) 0:3 (-5,-3,-5)

- Henryk Tadejewski (Ostróda) 3:0 (7,5,6)

- Dariusz Sierocki (Kwidzyn) 3:0 (4,5,3)

Turniej główny

I runda

- wolny los

II runda

- Zenon Kastaru (Olsztyn) 3:2 (-5,12,-10,7,7)

Ćwierćfinał

- Zbigniew Pietrzniak (Pruszcz Gdański) 3:1 (10,7,-9,6)

Półfinał

- Jan Molęda (Radom) 1:3 (-6,8,-7,-3)

o miejsce 3/4

- Jerzy Kiełbik (Nadarzyn) 3:1 (9,-10,8,4)

Henryk Tadejewski (Ostróda) –  brak awansu

Grupa

- Wojciech Wójtowicz (Tarnów) 0:3 (-7,-6,-3)

- Franciszek Jastrzębowski (Olsztyn) 0:3 (-7,-5,-6)

- Dariusz Sierocki (Kwidzyn) 0:3 (-9,-5-5)

Tomasz Okuniewicz (Skop) – miejsce w turnieju 17/24

Grupa

- Stanisław Zagajewski (Świebodzin) 1:3 (-7,-4,5,-10)

- Stanisław Szymański (Gdańsk) 3:0 (5,4,4)

- Janusz Orłów (Krasnopol) 3:1 (8,4,-10,5)

Turniej główny

I runda

- Janusz Sokołowski (Czeladź) 3:2 (-10,-8,4,8,5)

II runda

- Jan Molęda (Radom) 2:3 (-8,7,7,-3,-6)

o miejsce 13/16

- Jerzy Kiełbik (Nadarzyn) 2:3 (-8,8,-5,9,-8)

Kategoria 65/69

Henryk Prusiński (Olsztyn) miejsce w turnieju 1

Grupa

- Stanisław Magdoń (Dębica) 2:3 (-8,6,-10,9,-11)

- Wiesław Ostrowski (Okonin) 3:0 (5,9,8)

- Tomasz Madej (Węgierska Górka) 3:1 (8,6,-9,8)

Turniej główny

I runda

- wolny los

Ćwierćfinał

- Stefan Żochowski (Ciechanów) 3:1 (7,7,-9,6)

Półfinał

- Waldemar Waldowski (Gliwice) 3:0 (7,9,8)

Finał

- Jerzy Głuchowski (Siedlce) 3:1 (-3,6,-3,8,6)

Mirosław Smółka (Olsztyn) - miejsce w turnieju 7/8

Grupa

- Wojciech Waldowski (Gliwice) 0:3 (-8,-6-4)

- Jerzy Kiedrowicz (Suchy Las) 1:3 (8,-7,-7,-8)

- Jerzy Wrzód (Wodzisław) 3:0 (11,1,5)

Turniej główny

I runda

- Krzysztof Młotkowski (Grudziądz) 2:3 (-4,-7,8,9,-8)

o miejsce 7/8

- Stefan Żochowski (Ciechanów) 3:1 (5,-6,6,9)

o miejsce 5/6

- Janusz Żukowski (Szczecin) 0:3 (-8,-5,-4)

Bolesław Krawczyk (Olsztyn) brak awansu

Grupa

- Michał Wolny (Ruda Śląska) 1:3 (-7,8, -5,-7)

- Roman Cywiński (Grudziądz) 3:0 (13,9,4)

- Stanisław Pitala (Mszana Dolna) 2:3 (10,-6,14,-7,-6)

Ryszard Gruszkiewicz (Olsztyn)  brak awansu

Grupa

- Marian Strzałka (Gliwice) 0:3 (-9,-9,-5)

- Krzysztof Młotkowski (Grudziądz) 0:3 (-5,-4,-5)

- Józef Nossol (Walce) 3:0 (4,8,5)

Kategoria 70/74

Janusz Trudnowski (Elbląg) miejsce w turnieju 9/12

Grupa

- Zbigniew Śmigielski (Polonia Hannover) 3:0 (11,6,7)

- Janusz Olbiński (Łódź) 3:2 (-6,4-9,7,9)

- Jacek Koniuch (Rzeszów) 3:1 (12.10,-6,7)

Turniej główny

I runda

- Jerzy Osicki (Polkowice) 0:3 (-8,-1,-8)

o miejsce 7/8

- Janusz Wojnarski (Gostynin) 0:3 (-7,-6,-7)

Zygmunt Fleszar (Ostróda)  brak awansu

Grupa

- Jerzy Przygoda (Kobyla Góra) 0:3 (-6,-9,-4)

- Jerzy Osicki (Polkowice) 1:3 (-7,-2,10,-9)

Kategoria 75/79

Marian Gęsicki (Działdowo) miejsce w turnieju 3/4

Grupa

- Antoni Bieduń (Zabrze) 0:3 (-3,-6,-7)

- Jan Hreczuch (Wrocław) 3:1 (11,10,-11,9)

- Romuald Stasiełowicz (Drezdenko) 3:1 (-7,6,8,3)

Turniej główny

I runda

- Marek Sajdak (Gliwice) 3:1 (10,-6,5,5)

Ćwierćfinał

- Ryszard Banaszkiewicz (Brzeg Dolny) 2:3 (-6,-10,5,7,-12)

o miejsce 7/8

- Jan Bujkowski (Bystra) 3:1 (8,6,-11,4)

o miejsce 5/6

- Zdzisław Orzechowski (Łowicz) 3:1 (5,-6,5,10)

o miejsce 3/4

- Henryk Glura (Bydgoszcz) 3:0 (9,3,9)

Gra podwójna

Kobiety

kategoria 40/49 lat

Anita Myrchel-Rutkowska (Olsztyn) /Jolanta Szatko-Nowak (Kraków) miejsce w turnieju 2

I runda

- wolny los

Półfinał

- Małgorzata Sawecka/Małgorzata Zdunek (Warszawa) 3:2 (-8,8,9,-6,8)

Finał

- Nurija Zhaludok (Inowrocław)/Małgorzata Fidala (Lębork) 1:3 (-9,-7,11,-7)

Alicja Niedźwiecka (Orneta)/Grażyna Zielińska (Kraków) - miejsce w turnieju 5/8

I runda

- Małgorzata Sawecka/Małgorzata Zdunek (Warszawa) 1:3 (-6,-3,12,-5)

Mężczyźni

Kategoria 40/49

Ryszard Grzelak (Elbląg)/Krzysztof Piński (Nowa Wieś Lęborska) miejsce w turnieju 3/4

I runda

- wolny los

II runda

- Sebastian Kurzeja (Kwidzyn)/Andrzej Rechenek (Gdańsk) 3:0 (7.3.8)

Ćwierćfinał

- Adrian Myszewski (Mysłowice)/Paweł Stopiński (Skierniewice) 3:1 (9,7,-9,10)

Półfinał

- Artur Szołtysek (Żory)/Mariusz Zwoliński (Rybnik) 0:3 (-6,-9,-7)

Kategoria 50/59

Grzegorz Gumiński (Morąg)/Witold Kosewski (Dąbrówno) miejsce w turnieju 9/16

I runda

- Zbigniew Kuzienkowski (Łęczyno)/Michał Klassa ( Nowa Wieś Lęborska) 3:2 (-10,7,-8,2,8)

II runda

- Jacek Wieczerzak (Bydgoszcz)/Paweł Paga (Łasin) 0:3 (-6,-7,-8)

Kategoria 60/64

Franciszek Jastrzębowski (Olsztyn)/Jerzy Dębski Wrocław) miejsce w turnieju 5/8

I runda

- wolny los

Ćwierćfinał

- Stanisław Zagajewski (Świebodzice)/Janusz Sokolowski (Czeladź) 1:3 (-3,-5,8,-3)

Zenon Kastrau (Olsztyn)/Jerzy Kiełbik (Nadarzyn) miejsce w turnieju 5/8

I runda

- Stanisław Szymański/Piotr Szantyr (Gdańsk) 3:0 (5,3,4)

Ćwierćfinał

- Mirosław Lewczuk (Świętochłowice)/ Andrzej Gniewek (Tarnów) 1:3 (-10,-7,10,-7)

Tomasz Okuniewicz (Skop)/Jan Chorzępa (Żmigród) miejsce w turnieju 9/16

I runda

- Waldemar Józala/Sławomir Pychyński (Wieluń) 2:3 (-9,5,9,-5,-8)

Kategoria 65/69 

Henryk Prusiński (Olsztyn)/Janusz Żukowski (Szczecin) miejsce w turnieju 1

I runda

- wolny los

Ćwierćfinał

- Ryszard Gruszkiewicz/Mirosław Smółka (Olsztyn) 3:1 (-9,9,5,6)

Półfinał

- Jerzy Głuchowski (Siedlce)/ Stanisław Magdoń (Dębica) 3:1 (7,12,-10,2)

Finał

-Michał Wolny (Ruda Sląska)/Wiesław Ostrowski (Okonin) 3:0 (10,7,12)

Ryszard Gruszkiewicz/Mirosław Smółka (Olsztyn) miejsce w turnieju 5/8

I runda

- Marek Wlekliński (Bydgoszcz)/Jerzy Tokarski (Bielsko Biała) 3:1 (-7,7,11,9

Ćwierćfinał

- Henryk Prusiński (Olsztyn)/Janusz Żukowski (Szczecin) 1:3 (9,-9,-5,-6)

Kategoria 70/74

Janusz Trudnowski (Elbląg)/Edmund Renkiel (Gdańsk) miejsce w turnieju 5/8

I runda

- Jerzy Hojecki/Stanisław Hajdusianek (Bielsko Biała) 3:0 (10,9,5)Ćwierćfinał

Ćwierćfinał

- Jerzy Przygoda (Kobyla Góra)/Jerzy Schreiber (Żywiec) 0:3 (-11,-5,-6)

Kategoria 75/79

Marian Gęsicki (Działdowo)/ Zdzisław Orzechowski (Łowicz) miejsce w turnieju 2

Ćwierćfinał

- Wincenty Pietraszkiewicz (Poznań)/Leon Pawlak (Ośnica) 3:0 (10,7,2)

Półfinał

- Karol Czyż (Ustroń)/Mariusz Piński (Gdańsk) 3:1 (10,-10,8,6)

Finał

- Henryk Glura (Bydgoszcz)/Eugeniusz Górecki (Gdańsk) 1:3 (-10,7,-5,-6)

Gra mieszana

Henryk Prusiński (Olsztyn)/Alicja Niedźwiecka (Orneta) miejsce w turnieju 17/32

II runda

- Ryszard Berka (Nakło)/Elżbieta Kazberuk (Wrocław) 0:3 (-6,-6,-13)

Paweł Stopiński (Skierniewice)/Anita Myrchel-Rutkowska (Olsztyn) miejsce w turnieju 9/16

II runda

- Michał Wojewódka (Grudziądz)/Dorota Borkowska (Wrocław) 3:1 (-7,8,6,6)

III runda

- Artur Szołtysek Żory)/Jolanta Szatko-Nowak (Kraków) 0:3 (-8,-4,-12)

Ryszard Grzelak (Elbląg)/Dorota Paluch (Jastrzębie) miejsce w turnieju 5/8

II runda

- Jerzy Tokarski (Bielsko Biała)/Magdalena Łapińska (Kraków) 3:0 (6,1,1)

III runda

- Wojciech Wojtowicz (Tarnów)/ Grazyna Zalewska Kraków) 3:0 (9,9,6)

Ćwierćfinał

- Piotr Szurgot (Starogard Gdański)/Małgorzata Sawecka (Warszawa) 2:3 (4,-10,7,-10,-5)

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn