Superliga wznowiła rozgrywki – Dekorglass z niedosytem, odsiecz z Tajwanu Morlinom nie pomogła

Tenisiści stołowi superligi po dłuższej przerwie wznowili rywalizację. Obaj reprezentanci Warmii i Mazur rozegrali mecze w niedzielę (6 stycznia) i nie są z nich w pełni zadowoleni. Dekorglass Działdowo pokonał u siebie Polonię Bytom 3:2, ale tu liczyliśmy raczej na komplet punktów. Morliny mimo udziału w spotkaniu w Toruniu zawodnika z Tajwanu Tzu Hsiang Hinga, wrócili do Ostródy bez zdobyczy.

KS Dekorglass Działdowo 3S Polonia Bytom 3:2

Taku Takakiwa - Mateusz Gołębiowski 3:0 (11:4 11:6 11:6)

Wang Yang – Antonin Gavlas 1:3 (11:9 8:11 6:11 8:11)

Paweł Fertikowski - Robert Floras 2: 3 (11:7 7:11 11:9 8:11 6:11)

Taku Takakiwa - Antonin Gavlas 2:0 (11:9 11:8)

Wang Yang – Mateusz Gołębiowski 2:0 (11:9 11:9)

Z całą pewnością zadanie w drużynie z Działdowa wypełnił w stu procentach Japończyk Taku Takakiwa, który zdobył komplet punktów bez straty seta. Rywali miał solidnych, ale wyraźnie mu ustępujących. Jak na faworyta przystało był w pełni skoncentrowany i nie dał się zaskoczyć, a o to przede wszystkim chodziło. Nie po raz pierwszy w tym sezonie zawiódł Wang Yang. Jego porażka z Czechem Antoninem Gavlasem wyraźnie zburzyła założony scenariusz. Mógł go skorygować Paweł Fertikowski, który powalczył z wyżej notowanym Robertem Florasem (prowadził nawet 2:1), ale ostatecznie większe doświadczenie i ogranie wzięło górę. Było więc 1:2 i stracony punkt stał się faktem, a mogło być jeszcze gorzej. Na szczęście finisz okazał się skuteczny, ale po raz kolejny ktoś nas delikatnie oskubał, a to znajduje odzwierciedlenie w tabeli.

Energa KTS Toruń – Morliny Ostróda 3:1

Abdel Kader Salifou – Kacper Petaś 3:0 (11:9 11:6 11:7)

Han Chuanxi - Tzu Hsiang Hing 2:3 (11:9 8:11 5:11 11:7 7:11)

Konrad Kulpa - Marco Golla 3:0 (11:3 11:7 11:7)

Abdel Kader Salifou - Tzu Hsiang Hing 2:1 (7:11 13:11 11:3)

W zespole Morlin wystąpił po raz trzeci w tym sezonie reprezentant Tajwanu Tzu Hsiang Hing i w optymistycznym wariancie można było liczyć na jakąś zdobycz. Jego rywalami byli jednak bardzo mocni przeciwnicy. Zwycięstwo nad Chińczykiem Han Chuanxi trzeba ocenić bardzo wysoko i to był punkt zaczepienia. W drugiej grze przeciwko Francuzowi Abdelowi Kader Salifou też zaczęło się nieźle. Zawodnik Morlin wygrał pierwsza partię, w drugiej doszło do gry „na przewagi”, gdzie niestety lepszy okazał się rywal z Torunia. To zupełnie zdekoncentrowało tenisistę Morlin, który trzeciego seta oddal bez walki. Ostródzcy młodzieżowcy w tym spotkaniu byli niestety statystami.

FIBRAIN AZS POLITECHNIKA Rzeszów PKS KOLPING FRAC Jarosław 1:3

ASTS OLIMPIA-UNIA Grudziądz LOTTO ZOOLESZCZ GWIAZDA Bydgoszcz 0:3

KS DARTOM BOGORIA Grodzisk Mazowiecki DOJLIDY Białystok 3:1

KS DEKORGLASS Działdowo 3S POLONIA Bytom 3:2

ENERGA KTS Toruń MORLINY Ostróda 3:1

ZKS PALMIARNIA Zielona Góra KS UNIA AZS AWFiS Gdańsk 0:3

1.KS DARTOM BOGORIA Grodzisk Mazowiecki 10 27 29:6

2.KS DEKORGLASS Działdowo 11 25 28:12