1 Grand Prix Polski Seniorów Białystok 2018 – Marco Golla 17/20, Patryk Zatówka w finale

Fot. Krzysztof Jarmołowicz (ilustracja)

W weekend (5/7 października) w Białymstoku odbywał się I Grand Prix Polski Seniorów tenisie stołowym. Zagrali w nim Marta Kawiak i Marco Golla (Ostródzianka) - zwycięzcy turnieju wojewódzkiego oraz Patryk Zatówka - niezrzeszony, ale reprezentujący Warmińsko-Mazurski Związek Tenisa Stolowego., który doszedł az do finalu.  Z eliminacji nie zakwalifikował sie nikt, choć startowało aż 10 osób. Marco Golla zajął 17/20 miejsce, a Marta Kawiak 37/40.

Grand Prix Polski

Seniorki

Marta Kawiak (Ostródzianka) - miejsce w turnieju 37/40

Grupa

- Agata Szczuka (LUKS Chełmno) 0:3 (-5,-7,-7)

- Dominika Wołowiec (Bronowianka Kraków) 0:3 (-7,-5,-6)

- Gabriela Dyszkiewicz (UKS ATS Białystok) 1:3 (-7,6,-6,-7)

- Paulina Krzysiek (GLKS Nadarzyn) 0:3 (-6,-3,-4)

Turniej pocieszenia

o miejsce 33/16

- Emilia Kijok (ZKS Zielona Góra) 2:3 (8,7-3,-5,-5)

Seniorzy

Patryk Zatówka ( NST Warmińsko-Mazurskie) - 1 miejsce awans do turnieju głównego

Grupa

- Maciej Kubik (Olimia Unia Grudziądz) 3:0 (9,2,3)

- Artur Grela (Gwiazda Bydgoszcz) 3:1 (3,-6,8,6)

- Paweł Chmiel (Trefl Zamość) 3:0 (9,9,9)

- Daniel Lis (UKS Olesno) 3:1 (8,-2,3,8)

Turniej główny

I runda

- Alan Wos (Małe trójmiasto Rumia) 4:1 (8,8,5,-5,9)

Ćwierćfinał

- Jakub Folwarski (Pogoń Siedlce) 4:0 (12,5,9,9)

Półfinał

- Konrad Kulpa (Energa KTS Toruń) 4:0 (3,10,8,9)

Finał

- Samuel Kulczycki (Olimpia Unia Grudziądz) 1:4 (-8,9,-12,-10,7)

Marco Golla (Ostródzianka) - miejsce w turnieju 17/20

Grupa

- Marcin Kusiński (Broń Radom) 3:0 (3,2,4)

- Karol Wiśniewski (Strzelec Frysztak) 3:1 (11,7,-5,9)

- Jakub Perek (Warta Kostrzyń) 0:3 (-8,-7,-9)

- Filip Szymański (NST Mazowsze) 2:3 (-9,-6,6,6,-5)

Turniej pocieszenia

o miejsce 17/20

- Grzegorz Felkel (BBTS Bielsko Biała) 3:1 (-10,10,9,9)

os4

Eliminacje bez powodzenia

Do piątkowych eliminacji przystąpili: Natalia Bogdanowicz i Artur Gromek (Warmia Lidzbark Warmiński), Arkadiusz Żuk ((AZS UWM Olsztyn) oraz Kamil Dziadek, Kacper Petaś, Wojciech Chrząszcz, Łukasz Sokołowski, Jakub Kuźmicz, Szymon Kolasa, Maksymilian Miastowski (Ostródzianka). Nikomu nie udało się awansować. Najbliżel celu była trójka z Ostródzianki: Sokolowski, Dziadek i Kolasa, ale przegrali w ostatniej rundzie play off. W fazie pucharowej byli też Petaś i Żuk.

Seniorzy

Kamil Dziadek (Ostródzianka) - brak awansu

Grupa

- Bartosz Czerwiński (MRKS Gdańsk) 3:0 (3,4,8)

- Mateusz Repke (Dojlidy Białystok) 3:1 (-10,8,4,11)

- Karol Prus-Strowski (Start Zduńska Wola) 3:1 (-6,7,8,8)

Play off

II runda

- Filip Pawelec (Sygnał Lublin) 3:0 (9,.8.5)

III runda (o awans)

- Maciej Kubik (Olimpia Unia Grudziądz) 1:3 (10,-6,-9,-5)

Kacper Petaś (Ostródzianka) - brak awansu

Grupa

- Paweł Błąkała (AZS AWFiS Gdańsk) 3:0 (,7,10,5)

- Mateusz Ufnal (Gwiazda Bydgoszcz) 0:3 (-8,-9,-12)

- Błażej Cioch (MKS Czechowice-Dziedzice) 2:3 (-8,3,-7,11,-6)

Play off

II runda

- Tomasz Tomaszuk (Pogoń Siedlce) 1:3 (-10,-11,9,-9)

Wojciech Chrząszcz (Ostródzianka) - brak awansu

Grupa

- Michał Galas (LZS Kujakowice) 1:3 (8,-11,-7,-9)

- Aadrian Więcek NST Pomorskie) 0:3 (-7,-9,-10)

- Jarosław Żołądkowski (Galaxy Białystok) 1:3 (-7,8,-16,-4)

Łukasz Sokołowski (Ostródzianka) - brak awansu

Grupa

- Jan Zandecki (AZS AWFiS Gdańsk) 1:3 (6,-6,,-6,-5)

- Mateusz Kalinowski (Spójnia Warszawa) 3:0 (4,9,8)

- KrzysztoF Kurlenda (Dojlidy Białystok) 3:1 (9,-9,3,9)

Play off

II runda

- Mateusz Ufnal (Gwiazda Bydgoszcz) 3:1 (12,9,-6,8)

III runda (o awans)

- Adrian Więcek (NST Pomorskie) 1:3 (-6,16,-6,-5)

Artur Gromek (Warmia Lidzbark Warmiński) - brak awansu

Grupa

- Jan Olek (Spójnia Warszawa) 0:3 (-5,-2,-8)

- Marek Bartusiak (Skarbek tarnowskie Góry) 0:3 (-6,-8,-10)

- Damian Wasiak (Victoria Płock) 1:3 (-7,11,-8,-7)

Jakub Kuźmicz (Ostródzianka) - brak awansu

Grupa

- Artur Liberacki (Słoneczny Stok Białystok) 3:0 (3,6,6)

- Grzegorz Felkel (BBTS Biaelsko Biała) 2:3 (3,8,.-5,-12,-8)

- Przmysław Sałaciński (Spójnia Warszawa) 1:3 (-6,9,-5,-19)

Szymon Kolasa (Ostródzianka) - brak awansu

Grupa

- Robert Czarnecki (Spójnia Warszawa) 3:0 (7,3,9)

- Bartosz Kwodawski (KTS Gliwice) 3:0 (7.9.4)

- Piotr Michalski (Dojlidy Białystok) 3:1 (1,2-12,4)

Play off

II runda

- Krzesimir Kleszcz (LZS Kujakowice) 3:0 (8,8,7)

III runda (o awans)

- Jakub Witkowski (AZS AWFiS Gdańsk) 0:3 (-5,-8,-10)

Arkadiusz Żuk (AZS UWM Olsztyn) - brak awansu

Grupa

- Jakub Gierach (Dwójka Rawa Mazowiecka) 3:2 (-8,5-6,5,9)

- Wojciech Głuszek (LZS Kujakowice) 3:0 (6,5,8)

- Kamil Bajer (KS Myasław) 3:1 (6,8,8)

Play off

II runda

- Samuel Kulczycki (Olimipa Unia Grudziądz) 0:3 (-6,-5,-5)

Maksymilian Miastowski (Ostródzianka) - brak awansu

Grupa

- Michał Murawski (GKTS Wiązowna) 2:3 (4,3,-17,-3,-9)

- Jakub Miszkurka (Spójnia Warszawa) 1:3 (-6,-11,9,-18)

- Samuel Kulczycki (Olimpia Unia Grudziądz) 0:3 (-6,-7,-8)

Seniorki

Natalia Bogdanowicz (Warmia Lidzbark Warmiński) - brak awansu

Grupa

- Milena Kluszewska (Skarbek Tarnowskie Góry) 3:1 (4,-7,10,8)

- Sandra Kozioł (Dojlidy Białystok) 1:3 (-2,-5,7,-15)

- Katarzyna Płotka (GOSRiT Luzino) 1:3 (7,-8,-8,-9)

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn