Grand Prix Warmii i Mazur Tenis 10 (2) Olsztyn 2017 – Coraz więcej gry, coraz mniej zabawy

Fot. nadesłane

Rekordową frekwencją cieszył się II zimowy turniej z cyklu; GRAND-PRIX WARMII I MAZUR TENIS 10 zorganizowany przez Warmińsko-Mazurski Związek Tenisowy w hali tenisowej OKT Jodłowa Olsztyn. Rywalizowało 35 młodych tenisistów, z Olsztyna, Mrągowa, Iławy, Kętrzyna I Warszawy, którzy rozgrywali mecze w trzech kategoriach wiekowych.

Były to grupy: czerwona, pomarańczowa i zielona ( zgodnie z programem Tenis 10 PZT grano na skróconych kortach, kolorowymi piłkami

W kategorii czerwonej (do 8 lat) udział wzięło 8 tenisistów, którzy rywalizowali w dwóch grupach “każdy z każdym “ do wygrania dwóch tie-breaków , po dwóch najlepszych z każdej grupy awansowało do półfinałów.

Półfinały;

(A1) Bugaj Antoni – (B2) Fereniec Alec 2/7, 3/7

(B1) Okrój Krzysztof – (A2) Boguszewicz Tadeusz 7/2, 7/1

z44567022

Finał;

Okrój Krzysztof – Fereniec Alec 9/7,4/7,8/6

o 3 miejsce

Bugaj Antoni – Boguszewicz Tadeusz 7/3, 7/5

Ostateczna kolejność w turnieju;

1.Okrój Krzysztof (Warszawa)

2. Fereniec Alec (Mrągowo)

3. Bugaj Antoni (MTC Wróbel Olsztyn)

4. Tadeusz Boguszewicz (TTZ Iława)

5. Wróbel Olivier (MTC Wróbel Olsztyn)

6. Stefanowicz Kuba (Budowlani Olsztyn)

7. Pupek Iga (Mrągowo)

8. Bepereszko Filip (Mrągowo)

z44567019

W kategorii pomarańczowej (do 9 lat) udział wzięło 20 młodych tenisistów, którzy grali w czterech grupach (po 5 zawodników) “każdy z każdym “ do wygrania dwóch tie-breaków i po dwóch najlepszych z każdej grupy awansowało do ćwierćfinałów. Następnie obowiązywał play off.

Wyniki ćwierćfinałów

Stempień Aleksander – Dominik Zejer 7/2, 8/6

Werno Zuzanna – Wróbel Olivier 8/6, 10/8

Tunkiewicz Ania – Kwietko Maciej 7/2, 6/8, 7/4

Czułowski Mateusz – Wojewoda Ania 4/7, 7/4, 7/5

z44567020

Półfinały;

Stempień Aleksander – Werno Zuzanna 7/2, 8/6

Tunkiewicz Ania – Wojewoda Ania 4/7, 7/4, 7/5

Finał;

Stempień Aleksander –Tunkiewicz Ania 7/5, 7/1

Ostateczna kolejność w turnieju;

1. Stempień Aleksander (RP Sport Olsztyn)

2. Tunkiewicz Anna (SetPoint Olsztyn)

3.Werno Zuzanna (RP Sport Olsztyn)

4.Wojewoda Anna (RP Sport Olsztyn)

5-8.

Zejer Dominik,(Jakubowo Olsztyn)

Wróbel Olivier, (MTC Wróber Olsztytn)

Kwitko Maciej(TTZ Iława)

Czułowski Mateusz ,(Jakubowo Olsztyn)

9-12

Łosko Natalia ,(Jakubowo Olsztyn)

Malicki Olek ,(Jakubowo Olsztyn)

Raukuć Nina ,(Jakubowo Olsztyn)

Stefanowicz Kuba (Budowlani Olsztyn)

13-16

Butrym Patryk (Kętrzyn)

Stempień Oliwier (RP Sport Olsztyn)

Bugaj Antoni (MTC Wróbel Olsztyn)

Pieczkowski Piotr (Budowlani Olsztyn)

17-20

Każmierczak Łukasz (Budowlani Olsztyn)

Boguszewicz Tadeusz (TTZ Iława)

Szwarc Lena (TTZ Iława)

Grosz Adam (TTZ Iława)

z44567023

W kategorii zielonej Green Tour (10/12 lat) udział wzięło 7 tenisistów, którzy grali “każdy z każdym” do wygrania dwóch tie-breaków, zielonymi piłkami, na całym korcie.

Finał;

Suchowiecki Jakub – Płocharczyk Tomek 7/3, 11/9

z44567017

o 3 miejsce

Kuś Anastazja - Płocharczyk Julia 2/7,7/3,10/5

Ostateczna kolejność;

1.Suchowiecki Jakub (UKS RP Sport Olsztyn)

2.Płocharczyk Tomek (Mrągowo)

3.Kuś Anastazja (Budowlani Olsztyn)

4. Płocharczyk Julia (Mrągowo)

5.Jankowska Karolina (Budowlani Olsztyn)

6.Suchowiecka Zuzia (RP Sport Olsztyn)

7.Kalinowski Filip (Budowlani Olsztyn)

z44567021

Najlepsi tenisiści otrzymali puchary i medale, a wszyscy uczestnicy dyplomy oraz punkty do klasyfikacji kroczącej cyklu. W kwietniu, po rozegraniu sześciu turniejów, 8 najlepszych tenisistów w każdej kategorii wiekowej, weźmie udział w finałowym turnieju MASTERS. Następny (III) turniej odbędzie się 16 grudnia 2017r.

Dyrektor turnieju; Mirosław Umbras

Sędzia naczelny; Tomasz Warowny

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn