OOM Świętkokrzyskie 2019 Ostrowiec 2019 – Start Olsztyn hegemonem, Agnieszka Krajewska podwójne złoto

Fot. oom świętokrzyskie facebook

W Ostrowcu Świętokrzyskim zakończyła się w niedzielę (12 maja) Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Taekwondo Olimpijskim. Jak zwykle czołowymi postaciami imprezy byli reprezentanci Warmii i Mazur, którzy zdobyli 14 medali (4 złote, 4 srebrne i 6 brązowych). Start Olsztyn wygrał klasyfikacje punktową, Warmia i Mazury zajęły drugie miejsce w rywalizacji województw.

Bohaterką naszej ekipy była Agnieszka Krajewska (Start Olsztyn), która zdobyła dwa złote krążki: w walkach i dwuboju technicznym. Ponadto na najwyższym stopniu podium stanęli: Michalina Skrajny i Igor Drążkiewicz (oboje Start), Srebrne medale wywalczyli w walkach: Mateusz Chrazanowski, Mikołaj Sokołowski (obaj Start), Wiktor Raszkowski (Hidori Olecko) i Gabriel Wojszczuk (Spartakus GKS), a brązowe też w walkach: Julia Jędrychowska, Aleksandra Przygodzka, Wanessa Piątkowska, Kacper Wardyn (wszyscy Start) i Ksawery Koper (Tygrys Kętrzyn) oraz w dwuboju Igor Drążkiewicz.

Walki

Kadetki

kategoria 29 kg:

1 Michalina Skrajny (Start Olsztyn)

3 Julia Jędrychowska (Start Olsztyn)

5 Emilia Witkiewicz (Start Olsztyn)

Kategoria 33 kg

3 Aleksandra Przygodzka (Start Olsztyn)

Kategoria 37 kg

1 Agnieszka Krajewska (Start Olsztyn)

Kategoria 41 kg

5 Magdalena Kolbus (Tygrys Kętrzyn)

Kategoria 44 kg

9 Izabela Tarmacka (Spartakus GKS)

Kategoria 47 kg

9 Anna Wieniarska (Start Olsztyn)

Kategoria 51 kg

3 Wanessa Piątkowska (Start Olsztyn)

5 Julia Sarmatowicz (Start Olsztyn)

Kategoria 55 kg

5 Izabela Miastkowska (Start Olsztyn)

Kategoria 59 kg

5 Julia Iwaniura (Tygrys Kętrzyn)

Kategoria +59 kg

5 Rozalia Mikielska (Hidori Olecko)

5 Julia Butkiewicz (Start Olsztyn)

5 Kamila Gajdek (Hidori Olecko)

Kadeci

Kategoria 33 kg

5 Adam Babicki (Start Olsztyn)

Kategoria 41 kg

1 Igor Drążkiewicz (Start Olsztyn)

2 Mateusz Chrzanowski (Start Olsztyn)

Kategoria 45 kg

3 Kacper Wardyn (Start Olsztyn)

5 Adam Zawadzki (Huragan Morąg)

9 Oliwer Machowski (Start Olsztyn)

9 Brian Rogalla (Start Olsztyn)

Kategoria 49 kg

2 Mikołaj Sokołowski (Start Olsztyn)

5 Jakub Kłujszo (Start Olsztyn)

5 Zbigniew Jabłoński (Start Olsztyn)

Kategoria 53 kg

2 Wiktor Raszkowski (Hidori Olecko)

5 Szymon Kawa (Start Olsztyn)

9 Jakub Hrynkiewicz (Start Olsztyn)

Kategoria 57 kg

2 Gabriel Wojszczuk (Spartkakus GKS)

Kategoria 61 kg

5 Jan Adamczyk (Victoria Morąg)

Kategoria 65 kg

3 Ksawery Koper (Tygrys Kętrzyn)

5 Jakub Jeliński (Wikingowie Pisz)

Waga +65 kg

5 Piotr Kowalczyk (Wikingowie Pisz)

5 Mateusz Ostrowski (Spartakus GKS)

5 Aleks Andrasiak (Wikingowie Pisz)

Dwubój techniczny

Kadetki

Grupa I

5 Michalina Skrajny (Start Olsztyn)

9 Aleksandra Przygodzka (Start Olsztyn)

9 Julia Jędrychowska (Start Olsztyn)

9 Emilia Witkiewicz (Start Olsztyn)

Grupa II

1 Agnieszka Krajewska (Start Olsztyn)

9 Magda Kolbus (Tygrys Kętrzyn)

Grupa III

9 Anna Wieniawska (Start Olsztyn)

9 Izabela Tarmacka (Spartakus KKS)

Grupa IV

8 Izabela Miastkowska (Start Olsztyn)

9 Wanessa Piątkowska (Start Olsztyn)

9 Julia Sarmatowicz(Start Olsztyn)

Grupa V

6 Rozalia Mikielska (Hidori Olecko)

9 Julia Butkiewicz (Start Olsztyn)

9 Kamila Gajdek (Hidori Olecko)

Kadeci

grupa I

9 Adam Balicki (Start Olsztyn)

Grupa II

3 Igor Drążkiwicz (Start Olsztyn)

6 Mateusz Chrzanowski (Start Olsztyn)

9 Kacper Wardyn (Start Olsztyn)

9 Oliwer Machowski (Start Olsztyn)

9 Brian Rogalla (Start Olsztyn)

Grupa III

5 Mimołaj Sokołowski (Start Olsztyn)

9 Wiktor Raszkowski (Hidori Olecko)

9 Szymon Kawa (Start Olsztyn)

9 Jakub Kłujszo (Start Olsztyn)

9 Zbigniew Jabłoński (Start Olsztyn)

9 Jakub Hryniewicz (Start Olsztyn)

Grupa IV

9 Gabriel Wojsczuk (Spartakus GKS)

9 Jan Adamczyk (Victoria Morąg)

Grupa V

4 Ksawery Koper (Tygrys Kętrzyn)

8 Piotr Kowalczyk ( Wikingowie Pisz)

9 Jakub Jeliński (Wikingowie Pisz)

9 Mateusz Ostrowski (Spartakus GKS)

9 Aleks Andrasiak (Wikingowie Pisz)

Klasyfikacja klubowa

1 Start Olsztyn 106

2 AZS OŚ Poznan 102

3 Białe Tygrysy Jarocin 63

4 Opolski Klub Taekwondo 58

5 UKS G-8 Bielany 42

6 UKS Koryo Mszana Dolna 38

…..............................

20 Tygrys Kętrzyn 20

20 Hidori Olecko 20

30 Spartakus GKS 10

30 Wikingowie Pisz 10

38 Victoria Morąg 6

Klasyfikacja województw

1 wielkopolskie 358

2 warmińsko-mazurskie 170

3 mazowieckie 144

4 Lubelskie 72

5 zachodniopomorskie 66

6 opolskie 58

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn