Puchar Polski Baltic Cup Olsztyn 2018 – Start i AZS UWM jak zwykle wśród najlepszych

Fot. Start Olsztyn/AZS UWM Olsztyn facebook

W miniony weekend (1/2 grudnia) w Uranii odbył się Puchar Polski – Baltic Cup w taekwondo olimpijskim. W turnieju wystartowało 630 zawodniczek i zawodników z 50 klubów całego kraju. Jak zwykle do wiodących należały sekcje olsztyńskie: Start (organizator) i AZS UWM, które oprócz medali indywidualnych znalazły się na podium w punktacji drużynowych.

Start zdobył w sumie 28 krążków (6 złotych, 8 srebrnych i 11 brązowych), AZS UWM 15 medali (6 złotych, 2 srebrne i 7 brązowych).Na podium stanęła także reprezentantka Hidori Olecko, startowali również zawodnicy: Victorii Morąg, Tygrysa Kętrzyn i OŚ AZS Olsztyn.

Zdobyliśmy w sumie 13 złotych medali, a na najwyższym stopniu podium stanęli: młodzicy: Hubert Lendzion (AZS UWM Olsztyn), Gabriel Krauze (Start Olsztyn), Marta Kowalska (AZS UWM Olsztyn), kadeci: Igor Drążkiewicz (AZS UWM Olsztyn), Agnieszka Krajewska (Start Olsztyn), Rozalia Mikielska (Hidori Olecko), juniorzy: Mikołaj Żyżniewski (Start Olsztyn), Jakub Zyskowski (AZS UWM Olsztyn), Szymon Piątkowski (AZS UWM Olsztyn), seniorzy: Mikołaj Żyżniewski (Start Olsztyn), Łukasz Cudnoch (Start Olsztyn), Ewa Jamiołkowska (Start Olsztyn), Karolina Ziejewska (AZS UWM Olsztyn).

Turniej był dużym wyzwaniem organizacyjnym, z którego gospodarze wywiązali się bez zarzutu. Walki w sobotę i niedziele zakończyły się późnym popołudniem (17-18), co przy tak ogromnej frekwencji zasługuje na uznanie. Puchar Polski odbywał się według reguł , które obowiązywać będą w przyszłym roku. Chodzi przede wszystkim o udział poszczególnych zawodników w nowych dla nich kategoriach wiekowych. Takie działanie ma pomóc w przygotowaniach do imprez rangi mistrzowskiej, także międzynarodowych, a wśród taekwondoków Warmii i Mazur kadrowiczów nie brakuje.

Wyniki

Młodzik

Waga 27 kg

2 Filip Skrajny KS Start Olsztyn

3 Maksym Yaresko KS Start Olsztyn

5 Martin Kaczor KS Start Olsztyn

9 Hubert Sawicki KS Start Olsztyn

Waga 30 kg

3 Pawel Chrzanowski AZS UWM Olsztyn

5 Milosz Brzostek KS Start Olsztyn

Waga 33 kg

1 Hubert Lendzion AZS UWM Olsztyn

9 Maksymylian Gubala AZS UWM Olsztyn

9 Krystian Laskowski KS Start Olsztyn

9 Nikodem Połujański AZS UWM Olsztyn

Waga 36 kg

3 Cezary Lesniewski KS Start Olsztyn

5 Szymon Narkowicz AZS UWM Olsztyn

5 Adam Jablonski KS Start Olsztyn

5 Michal Krygielski KS Start Olsztyn

9 Radosław Korsak AZS UWM Olsztyn

Waga 40 kg

2 Aleksander Ostarzewska KS Start Olsztyn

Waga 44 kg

5 Sebastian Miastkowski KS Start Olsztyn

Waga 48 kg

1 Gabriel Krauze KS Start Olsztyn

47344687 1192277517577479 8061351854484750336 n

Kadet

Waga 33 kg

9 Antoni Miszczak LUKS Hidori Olecko

9 Oliver Kaczor KS Start Olsztyn

9 Patryk Kostrzewski KS Start Olsztyn

17 Jan Pastor KS Start Olsztyn

17 Adam Babicki AZS UWM Olsztyn

Waga 37 kg

5 Wiktor Mikulicz KS Start Olsztyn

9 Wojciech Wiecek KS Start Olsztyn

17 Adam Ploski AZS UWM Olsztyn

Waga 41 kg

1 Igor Drazkiewicz AZS UWM Olsztyn

2 Michal Godlewski KS Start Olsztyn

5 Igor Malesza KS Start Olsztyn

Waga 45 kg

3 Maximilian Winter KS Start Olsztyn

3 Kacper Wardyn AZS UWM Olsztyn

5 Brian Rogalla AZS UWM Olsztyn

5 Oliwier Machowski KS Start Olsztyn

9 Zbigniew Jablonski KS Start Olsztyn

9 Michal Banach KS Start Olsztyn

9 Krzysztof Dudek KS Start Olsztyn

9 Adam Zawadzki UKS Victoria Morąg

Waga 49 kg

3 Mikolaj Sokolowski KS Start Olsztyn

5 Wiktor Raszkowski LUKS Hidori Olecko

9 Szymon Kawa KS Start Olsztyn

9 Jakub Grabowski KS Start Olsztyn

9 Wiktor Wierzbicki AZS UWM Olsztyn

9 Mateusz Bałdyga KS Start Olsztyn

9 Jakub Hrynkiewicz KS Start Olsztyn

9 Jakub Klujszo KS Start Olsztyn

Waga 53 kg

5 Hubert Brzostek KS Start Olsztyn

Waga 57 kg

3 Igor Rudzinski KS Start Olsztyn

5 Emanuel Krauze KS Start Olsztyn

5 Konrad Kamiński LUKS Hidori Olecko

Junior

Waga 45 kg

2 Mateusz Kedzierski AZS UWM Olsztyn

Waga 51 kg

5 Salaam Diallo KS Start Olsztyn

Waga 55 kg

1 Mikołaj Zyzniewski KS Start Olsztyn

9 Tymoteusz Kowalczyk AZS UWM Olsztyn

9 Radosław Maj UKS Victoria Morąg

Waga 59 kg

9 Mateusz Frelik AZS UWM Olsztyn

9 Piotr Dolat AZS UWM Olsztyn

Waga 63 kg

1 Jakub Zyskowski AZS UWM Olsztyn

9 Wiktor Fałdowski OŚ AZS Olsztyn

Waga 68 kg

1 Szymon Piatkowski AZS UWM Olsztyn

2 Lukasz Cudnoch KS Start Olsztyn

Waga +78 kg

2 Filip Skrzeszewski KS Start Olsztyn

Senior

Waga 54 kg

1 Mikolaj Zyzniewski KS Start Olsztyn

3 Damian Wierzbicki KS Start Olsztyn

Waga 63 kg

5 Jakub Zyskowski AZS UWM Olsztyn

Waga 68 kg

1 Lukasz Cudnoch KS Start Olsztyn

5 Szymon Grabowski KS Start Olsztyn

9 Szymon Piatkowski AZS UWM Olsztyn

Waga 74 kg

5 Jakub Grabowski KS Start Olsztyn

Waga 87 kg

2 Filip Skrzeszewski KS Start Olsztyn

47238334 2275121355831699 3554061063500595200 n

Młodziczka

Waga 27 kg

5 Julia Krajewska KS Start Olsztyn

5 Kornelia Krajewska KS Start Olsztyn

Waga 30 kg

1 Marta Kowalska AZS UWM Olsztyn

3 Julia Grochal AZS UWM Olsztyn

5 Blanka Maj UKS Victoria Morąg

5 Maja Drezek AZS UWM Olsztyn

9 Zofia Pastor KS Start Olsztyn

Waga 36 kg

3 Maja Danelczyk AZS UWM Olsztyn

5 Anna Kawa KS Start Olsztyn POL

5 Hanna Gears AZS UWM Olsztyn

Waga 40 kg

5 Natasza Pavlovic KS Start Olsztyn

Kadetka

Waga 29 kg

2 Michalina Skrajny KS Start Olsztyn POL

3 Julia Jedrychowska KS Start Olsztyn

Waga 33 kg

5 Aleksandra Przygodzka AZS UWM Olsztyn

Waga 37 kg

1 Agnieszka Krajewska KS Start Olsztyn

9 Antonina Paz AZS UWM Olsztyn POL

9 Zuzanna Stankiewicz KS Start Olsztyn

17 Aisha Ndiaye AZS UWM Olsztyn

Waga 41 kg

9 Magda Kolbus Kętrzyński Klub Taekwondo ,,Tygrys

17 Helena Lotarska UKS Victoria Morąg

Waga 44 kg

5 Beata Szczerbowska KS Start Olsztyn

9 Anna Winiarska KS Start Olsztyn

Waga 51 kg

5 Wanessa Piatkowska AZS UWM Olsztyn

9 Oliwia Orzol KS Start Olsztyn

Waga 55 kg

3 Izabella Miastkowska KS Start Olsztyn

Waga 59 kg

5 Emila Karazniewicz KS Start Olsztyn

Waga +59 kg

1 Rozalia Mikielska Hidori Olecko

5 Julia Butkiewicz Hidori Olecko POL

5 Kamila Gajdek Hidori Olecko

47420448 1191601344311763 4139265072138551296 n

Juniorka

Waga 42 kg

2 Natalia Skorupska KS Start Olsztyn

Waga 46 kg

3 Patrycja Januszko AZS UWM Olsztyn

Waga 49 kg

5 Laura Chrapkowska KS Start Olsztyn

5 Milena Sobania KS Start Olsztyn

Waga 52 kg

3 Kinga Brzostek KS Start Olsztyn

5 Izabella Krajewska KS Start Olsztyn

5 Natalia Rudzinska KS Start Olsztyn

Waga 55 kg

3 Oliwia Kowalczuk KS Start Olsztyn

Waga 59 kg

5 Aleksandra Ploska AZS UWM Olsztyn

9 Maja Wojciech AZS UWM Olsztyn

Seniorka

Waga 53 kg

3 Izabella Krajewska KS Start Olsztyn

3 Kinga Brzostek KS Start Olsztyn

Waga 57 kg

1 Ewa Jamiolkowska KS Start Olsztyn

2 Wiktoria Strzeszewska AZS UWM Olsztyn

3 Oliwia Kowalczuk KS Start Olsztyn

Waga 62 kg

1 Karolina Ziejewska AZS UWM Olsztyn

3 Oliwia Krajewska KS Start Olsztyn

5 Aleksandra Mikulicz KS Start Olsztyn

Waga 73 kg

5 Aleksandra Pilarczyk KS Start Olsztyn

Waga +73 kg

3 Karolina Wakszyńska AZS UWM Olsztyn

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn