MP Seniorów Borne Sulinowo 2018 – Czternaście medali, ale nie ma upragnionego złota

Fot. start olsztyn facebook

W miejscowości Borne Sulinowo odbyły się w miniony weekend (6/7 października) Mistrzostwa Polski Seniorów w taekwondo olimpijskim. Reprezentanci Warmii i Mazur zdobyli dużo, bo 14 medali, ale niestety nie mamy mistrza kraju. Wywalczyliśmy dziewięć srebrnych i pięć brązowych krążków.

Srebrne medale przywieźli: Damian Wierzbicki -54kg, Piotr Hatowski +87kg, Ewa Jamiołkowska -57kg , Justyna Palaszewska -49kg, Maria Wajzer +73kg,Filip Skrzeszewski -87kg (wszyscy Start), Sara Masiewicz -46kg, Aleksandra Łojko -53kg (obie Tygrys Kętrzyn), Anna Guzowska -62kg (AZS UWM Olsztyn), a brązowe: Ola Pilarczyk -73kg , Szymon Grabowski -68kg, Mikołaj Żyźniewski -54kg (Start Olsztyn), Magda Rutkowska -53kg (OŚ AZS Olsztyn) i Mateusz Lewalski -74kg (AZS UWM Olsztyn).

Należy pamiętać, że sekcje warmińsko-mazurskie skupiają się przede wszystkim na szkoleniu młodszych zawodników, dlatego w MP juniorów, kadetów dorobek jest zawsze imponujący. W Sulinowie wystartowało wielu debiutantów, którzy nieźle dawali sobie radę, ale oczywiście oni ciągle się rozwijają i na efekty trzeba poczekać. Mimo wszystko start najbardziej doświadczonych zawodników pozostawił niedosyt.

Wyniki

Kobiety

Waga 46 kg

1 Martyna, Stasik MUKS Biale Tygrysy

2 Sara, Masiewicz Kętrzyński Klub Taekwondo Tygrys

3 Sylwia, Marcinkowska Klub Sportowy Taekyon

Waga 49 kg

1 Patrycja, Kornaś AZS AWF Kraków

2 Justyna, Pałaszewska KS Start Olsztyn

3 Paulina, Bieniek KLUB SPORTOWY KUK-SON

3 Lena, Rutkowska Legionowska Akademia Sportów Walki

Waga 53 kg

1 Natalia, Nikliborc AZS Organizacja Środowiskowa Poznań

2 Aleksandra, Łojko Kętrzyński Klub Taekwondo Tygrys

3 Magda, Rutkowska OŚ AZS Olsztyn

3 Oliwia, Uścimiuk Uczniowski Klub Sportowy G-8 Bielany

....................

5 Kinga, Brzostek KS Start Olsztyn

Waga 57 kg

1 Patrycja, Adamkiewicz AZS AWF Warszawa

2 Ewa, Jamiołkowska KS Start Olsztyn

3 Justyna, Miszczak AZS AWF Warszawa

3 Julia, Sereda AZS AWF Warszawa

.....................

5 Wiktoria, Strzeszewska KS AZS UWM Olsztyn

Waga 62 kg

1 Aleksandra, Anisiewicz Legionowska Akademia Sportów Walki

2 Anna, Guzowska KS AZS UWM Olsztyn

3 Łucja, Oleszczuk Miejskie Ognisko TKKF Promyk

3 Alicja, Kowańdy MUKS Biale Tygrysy

.........................

5 Aleksandra, Mikulicz KS Start Olsztyn

5 Karolina, Ziejewska KS AZS UWM Olsztyn

Waga 67 kg

1 Dagmara, Haremza UKS Hwaranag Taekwondo Olimpijskie

2 Gabriela, Dajnowicz AZS AWF Warszawa

3 Eliza, Zbrzezna Uczniowski Klub Sportowy G-8 Bielany

3 Weronika, Wrembel AZS Organizacja Środowiskowa Poznań

............................

5 Emilia, Dębowska KS Start Olsztyn

5 Oliwia, Krajewska KS Start Olsztyn

Waga 73 kg

1Anika, Godel-Chełmecka AZS Organizacja Środowiskowa Poznań

2 Magdalena, Leporowska AZS Organizacja Środowiskowa Poznań

3 Aleksandra, Pilarczyk KS Start Olsztyn

3 Natalia, Cheba Opolski Klub Taekwondo

Waga +73 kg

1 Aleksandra, Kowalczuk AZS Organizacja Środowiskowa Poznań

2 Maria, Wajzer KS Start Olsztyn

3 Oliwia, Stołowska AZS AWF Warszawa

3 Adrianna, Kalitka Uczniowski Klub Sportowy Dragon

............................

5 Sylwia, Banaszczyk KS Start Olsztyn

5 Karolina, Wakszyńska KS AZS UWM Olsztyn

Fot. tygrys kętrzyn facebook

Mężczyźni

Waga 54 kg

1 Łukasz, NowakUczniowski Klub Sportowy TKD-KÓRNIK

2 Damian, Wierzbicki KS Start Olsztyn

3 Mikołaj, Żyźniewski     KS Start Olsztyn

3 Jakub, Dobrosielski AZS Organizacja Środowiskowa Poznań

Waga 68 kg

1 Mikołaj, Wójcik AZS Organizacja Środowiskowa Poznań

2 Filip, Olszak Uczniowski Klub Sportowy Warrior

3 Dawid, Nowakowski AZS Organizacja Środowiskowa Poznań

3 Szymon Grabowski KS Start Olsztyn

Waga 74 kg

1 Adrian, Wojtkowiak AZS Organizacja Środowiskowa Poznań

2 Piotr, Wójtowicz AZS AWF Warszawa

3 Mateusz, Lewalski KS AZS UWM Olsztyn

3 Karol, Robak AZS Organizacja Środowiskowa Poznań

...................

5 Jakub, Grabowski KS Start Olsztyn

Waga 87 kg

1 Mikołaj, Szaferski AZS Organizacja Środowiskowa Poznań

2 Filip, Skrzeszewski KS Start Olsztyn

3 Krystian, Haremza UKS Hwaranag Taekwondo Olimpijskie

3 Wiktor Komorowski AZS AWF Warszawa

Waga +87 kg

1 Bartosz, Kołecki AZS Organizacja Środowiskowa Poznań

2 Piotr, Hatowski KS Start Olsztyn

3 Bartosz, Chaduch Opolski Klub Taekwondo

3 Bernard, Markiewicz Uczniowski Ludowy Klub Sportów Walki Pomorze

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn