Puchar Prezesa KKSz Konin Młodzików 2019 – Aniela Kozłowska jak na liderkę przystało

Fot. Fundacja Liderzy Sportu

Na kolejny turniej klasyfikacyjny młodzików Polskiego Związku Szermierczego, który odbył się w sobotę (6 kwietnia) w Koninie, przyjechało 139 najlepszych szablistów z 16 klubów z całej Polski, w tym dwóch olsztyńskich: UKS Hajduczek i UKS Riposta. Kolejny raz talent potwierdziła Aniela Kozłowska z UKS Hajduczek Olsztyn, zwyciężając w rywalizacji dziewcząt.

Relacja Fundacja Liderzy Sportu

Do Konina wybrało się 15 szermierzy UKS Hajduczek Olsztyn: Aniela Kozłowska, Antonina Dobies, Elżbieta Mejłun, Karolina Mejłun, Oskar Kusak, Wojciech Radzki, Krzysztof Dowgierd, Krzysztof Czerwiński, Krzysztof Woźniak, Olaf Czernik, Kacper Miszczak, Mikołaj Grzeszczyk, Jakub Daszewski, Łukasz Kowalczyk i Krzysztof Sawko.

- Dla części naszych zawodników to zbieranie doświadczenia. Pierwsze starty niosą z sobą nowe emocje, poznanie smaku rywalizacji. Dla tych doświadczonych to zmagania o jak najlepsze miejsce w klasyfikacji, na które ma wpływ lokata wywalczona na zawodach. Jednak jedni i drudzy przeżywają podobny stres zawsze towarzyszący zmaganiom na planszach - mówi trener UKS Hajduczek Adam Sobczyk.

z45068004Najlepiej wypadła Aniela Kozłowska, która po raz kolejny wygrała turniej klasyfikacyjny PZSzerm. Pewnie rozstrzygnęła wszystkie walki w fazie grupowej, awansując od razu do drugiej fazy play off. Tu pokonała kolejne szablistki, docierając do ćwierćfinału, gdzie nie dała szans Inez Graupen (KKSZ Konin), kończąc walkę wynikiem 12:2. W półfinale wygrała z Gabrielą Wójcik (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 12:7, by w finale spotkać się z Julią Pilewską - TMS Zagłębie Sosnowiec.

- Walki finałowe wymagają dodatkowej koncentracji. Staję się przed równie dobrą zawodniczką, zawsze wymagającą, która również pokonała wcześniejsze rywalki. Poza tym dochodzi kolejne obciążenie psychiczne, bo finał, spora widownia, każdy dopinguje swoją zawodniczkę - mówi Aniela Kozłowska.

W finale olsztyńska szablistka pewnie pokonała rywalkę z Sosnowca, wygrywając pojedynek 12:5.

z45068002

- Mogłem jedynie patrzeć i cieszyć się piękną szermierką, jaką zaprezentowała Aniela. W przerwie stwierdziłem jedynie: „Podoba mi się, bardzo mi się podoba”. Po prostu nie miałem uwag - uśmiecha się trener Adam Sobczyk.

Po kolejnym wygranym turnieju Aniela umocniła się na 1. miejscu w ogólnopolskiej klasyfikacji młodzików Polskiego Związku Szermierczego. Jej sportowy rozwój wspiera Fundacja Wipasz Pomocna Dłoń. Pozostałe młodsze zawodniczki swój start również mogą uznać za udany. Wszystkie awansowały do fazy pucharowej, kończąc rywalizację na: Elżbieta Mejłun 32. miejscu, Antonina Dobies 33. miejscu, a Karolina Mejłun na 43. miejscu.

z45068005

Najwyższe miejsce wśród chłopców wywalczył Oskar Kusak. Awansował do najlepszej 8 turnieju, pokonując w walce o ćwierćfinał klubowego kolegę Łukasza Kowalczyka. Warto podkreślić, że Kowalczyk wcześniej nie przegrał żadnej walki grupowej, pewnie wygrywając wcześniejsze starcia na planszach. W ćwierćfinale Kusak uległ Filipowi Radochowi (KKSZ Konin), zajmując ostatecznie 6. miejsce. Kowalczyk zakończył rywalizację na 10. miejscu. W 32 najlepszych szablistów turnieju znalazł się Krzysztof Dowgierd (26. miejsce).

z45068001

- Z turnieju na turniej widać, jak najmłodsi szabliści nabywają nowych umiejętności, a każde zdobyte doświadczenie procentuje na treningach. Broń szabla jest bardzo wymagająca, ma rozbudowaną konwencję, trzeba analizować najdrobniejszy ruch przeciwnika, by podjąć dobrą decyzję. Dlatego szermierka doskonale wpływa na rozwój psychiczny i fizyczny młodych zawodników. Każdy start w turnieju to wyzwanie i ważna nauka, jak radzić sobie w obliczu stresu. Gratuluję wszystkim startu, osiągniętego wyniku. Wiem, że każdy z naszych szablistów wracał do Olsztyna w dobrym humorze. A po turnieju… Wracamy na treningi – podsumowuje Adam Sobczyk.

UKS Hajduczek wspierany jest przez Warmiński Bank Spółdzielczy w Jonkowie. Zawodnicy biorą udział w programie współfinansowanym przez Urząd Miasta w Olsztynie - „Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży biorącej udział w ogólnopolskim współzawodnictwie sportowym”.

Wyniki dziewczęta:

1. miejsce - Aniela Kozłowska - UKS Hajduczek Olsztyn

2. miejsce - Julia Pilewska - TMS Zagłębie Sosnowiec

3. miejsce - Emilia Habryn - TMS Zagłębie Sosnowiec

3. miejsce - Gabriela Wójcik - UKS 13 Białystok

………………………………………………………….

14. miejsce – Julia Mikulska-Bąk – UKS Riposta Olsztyn

32. miejsce - Elżbieta Mejłun - UKS Hajduczek Olsztyn

33. miejsce - Antonina Dobies - UKS Hajduczek Olsztyn

40. miejsce – Maria Aleksandra Suliga – UKS Riposta Olsztyn

43. miejsce - Karolina Mejłun - UKS Hajduczek Olsztyn

z45068007

Wyniki chłopcy:

1. miejsce - Benedykt Denkiewicz - UKS Szabla Ząbki

2. miejsce - Filip Radoch - KKSZ Konin

3. miejsce - Leon Leduc - Grodziski Klub Szermierczy

3. miejsce - Bartosz Marker - TMS Zagłębie Sosnowiec

………………………………………………………….

6. miejsce - Oskar Kusak - UKS Hajduczek Olsztyn

9. miejsce – Bartłomiej Obiski – USK Riposta Olsztyn

10. miejsce - Łukasz Kowalczyk - UKS Hajduczek Olsztyn

26. miejsce - Krzysztof Dowgierd - UKS Hajduczek Olsztyn

30. miejsce - Alan Krych – UKS Riposta Olsztyn

31. miejsce - Paweł Zastawny – UKS Riposta Olsztyn

36. miejsce - Krzysztof Czerwiński - UKS Hajduczek Olsztyn

37. miejsce - Kacper Miszczak - UKS Hajduczek Olsztyn

40. miejsce – Wojciech Pietrzak – UKS Riposta Olsztyn

46. miejsce - Wojciech Radzki - UKS Hajduczek Olsztyn

49. miejsce - Krzysztof Woźniak - UKS Hajduczek Olsztyn

50. miejsce - Andrzej Wysocki – UKS Riposta Olsztyn

60. miejsce - Olaf Czernik - UKS Hajduczek Olsztyn

61. miejsce - Jakub Daszewski - UKS Hajduczek Olsztyn

63. miejsce – Hubert Jasiński – UKS Riposta Olsztyn

67. miejsce - Grzeszczyk Mikołaj - UKS Hajduczek Olsztyn

68. miejsce - Krzysztof Sawko - UKS Hajduczek Olsztyn

z45068006

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn