Międzynarodowy Puchar Sosnowca 2018 – Cenne krążki i optymizm przed Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży

Fot. nadesłane

W minioną sobotę (14 kwietnia) odbył się Międzynarodowy Turniej Dziewcząt i Chłopców w Szabli Puchar Sosnowca - Memoriał Rafała Sznajdera. W trzeciej edycji wystąpiło ponad 200 szermierzy z Polski, Austrii, Niemiec i Czech. Olsztyn reprezentowały: Weronika Borkowska, Pola Domżalska, Klaudia Malgrem z UKS Hajduczek Olsztyn oraz Krzysztof Rychta –wychowanek Hajduczka, obecnie MUKS Victor Warszawa.

Wszyscy zawodnicy z Olsztyna startowali w kategorii Juniora Młodszego - najstarszej kategorii wiekowej Turnieju (2001-2003). Szermierze z Olsztyna bardzo dobrze poradzili sobie w eliminacjach grupowych, w komplecie znaleźli się w fazie play off.

Do najlepszej szesnastki Turnieju awansowały wszystkie nasze szablistki, a po kolejnych zwycięskich pojedynkach w ósemce znalazły się Weronika Borkowska i Klaudia Malgrem, które o następna rundę walczyły między sobą. Po wyrównanym pojedynku (15:10) do najlepszej czwórki zakwalifikowała się Klaudia Malgrem. O finał zmierzyła się z Weroniką Waleriańczyk (KKSz Konin). Stoczyła z nią zacięty pojedynek, zakończony porażką 11:15. Ostatecznie Klaudia zakończyła turniej na III miejscu i zdobyła brązowy medal, Weronika uplasowała się na miejscu V a Pola na miejscu IX.

Krzysztof Rychta (podążający drogą Czarka Białeckiego, również wychowanka UKS Hajduczek Olsztyn, obecnie zawodnika MUKS Victor) dzięki bardzo wysokiej lokacie po walkach grupowych awansował bezpośrednio do najlepszej szesnastki turnieju. W walce o ósemkę stoczył pojedynek z zawodnikiem KKSz Konin Sebastianem Glancem, wygrywając 15:10. Następnie pokonał Jarka Gabriela (KKSz Konin) 15:10. W drodze do finału stoczył również zwycięską walkę z szablistą ZKS Ksawerym Czajkowskim - także 15:10. Dopiero w potyczce o złoto zatrzymał go Marek Weiss (KKsz Konin) Walka była niezwykle zacięta, rywal zwyciężył minimalnie 15:13, ale srebrny medal jest dużym sukcesem Krzysztofa.

Start w Pucharze Sosnowca był ostatnim turniejem przed najważniejszymi zawodami juniorów młodszych w tym roku - Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży ( Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych), do których zakwalifikowali się wszyscy wyżej wymienieni szermierze, a które odbędą się w dniach 30.04-01.05. 2018r w Koninie. Szabliści z Olsztyna bardzo intensywnie przygotowują się do zbliżającej się OOM. Objęci są treningami z trenerami szermierki Robertem Mrówczyńskim, Adamem Sobczykiem, Adamem Sęczkiem oraz trenerką motoryki Ksenią Zajączkowską.

- Poziom pojedynków, techniczne przygotowanie, zapał i zaangażowanie zawodników oraz lokaty, które zajęli w Sosnowcu pozwalają z optymizmem patrzeć na nadchodzącą Olimpiadę - zarówno w turnieju indywidualnym, jak drużynowym" - mówi trener Robert Mrówczyński, obecny z zawodnikami na turnieju.

- Pojechałyśmy zweryfikować nasze umiejętności przed Mistrzostwami Polski i możemy powiedzieć, że jest Ok, nawet bardzo Ok "- mówi Klaudia Malgrem. Patrząc na nasze wyniki w Memoriale, widzimy, że przebiliśmy się do czołówki szermierczej. Duże znaczenie ma tu wsparcie sekcji przez Termy Warmińskie, Alcar Renault Olsztyn, Naber Polska oraz Prezydenta Miasta Olsztyna - bo dzięki temu możemy trenować pod okiem tak dobrych trenerów, stale podnosić nasze umiejętności i piąć się systematycznie po drabinie klasyfikacyjnej PZSzerm". - podsumowują wszyscy reprezentanci z Olsztyna.

Juniorki młodsze

1 CIEŚLAR Julia   ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY   POL 2002

2 WALERIAŃCZYK Weronika   KKSZ KONIN   POL 2001

3 MALGREM Klaudia   UKS HAJDUCZEK OLSZTYN   POL 2003

3 WYSOCKA Natalia   KKSZ KONIN   POL 2001

........................................................

5 BORKOWSKA Weronika   UKS HAJDUCZEK OLSZTYN   POL 2001

9 DOMŻALSKA Pola   UKS HAJDUCZEK OLSZTYN   POL 2003

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn