Puchar Świata Juniorów Dourdon 2018 – Tym razem bez rewelacji

Fot. nadesłane

W weekend (10/11 lutego) we francuskiej miejscowości Dourdon odbył się Puchar Świata Juniorów w szabli. W reprezentacji Polski wystąpił mieszkaniec Barczewa Cezary Białecki (MUKS Victor W-wa) Po walkach grupowych z bilansem 4 wygranych i 2 porażkach pewnie awansował do fazy pucharowej, gdzie niestety napotkał na swojej drodze medalistę Mistrzostw Europy reprezentanta Rosji.

Po bardzo wyrównanej walce niestety Czarek przegrał tan pojedynek 14-15 i zajął ostatecznie 74 miejsce w stawce 160 najlepszych szablistów świata. Ogólnie patrząc na wyniki biało-czerwonych szablista MUKS Victor Wa-wa wynik był drugim z reprezentacji Polski. Najlepszym okazał się Karol Lademann, który zajął 70 miejsce.

er3

Drugi dzień zawodów to walki drużynowe. W pierwszym meczu Polska spotkała się z gospodarzami, którzy byli faworytami tego starcia . Do niespodzianki nie doszło, biało-czerwoni przegrali 35-45 i to zamknęło drogę do najlepszej ósemki turnieju. W następnych spotkaniach ulegliśmy reprezentacji Hiszpanii i Anglii. W ostatnim meczu pokonaliśmy reprezentację Arabii Saudyjskiej i ostatecznie zajęliśmy 15 miejsce. Mimo słabego występu we Francji Polacy utrzymali się na 6 pozycjiw rankingu światowym juniorów w szabli

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn