III Puchar Polski juniorów Konin 2017 – Klaudia Malgrem i Piotr Kozłowski najwyżej z olsztynian

Fot. nadesłane

W sobotę (16 grudnia) Koninie odbył się III Puchar Polski juniorów w szabli. Na turniej przyjechało 47 zawodniczek i 59 zawodników z całego kraju. Wystartowali również szermierze z Olsztyna - 6 z UKS Hajduczek 2 z UKS Riposta. Piąty był mieszkaniec Barczewa Cezary Białecki (MUKS Victor Warszawa). Z olsztynian najwyższe lokaty zajęli: Klaudia Malgrem - 15 i Piotr Kozłowski 35 (oboje UKS Hajduczek).

- Wszyscy nasi zawodnicy to juniorzy młodsi. Takie starty do doskonała okazja na zebranie doświadczenia - mówi Adam Sobczyk trener UKS Hajduczek Olsztyn.

Pierwsi zmagania rozpoczęli chłopcy (59 szablistów), w tym zawodnicy UKS Hajduczek: Mikołaj Jurkiewicz, Piotr Kozłowski, Filip Kusak i Krzysztof Rychta. Po dwóch eliminacjach grupowych do fazy play off zakwalifikował się jedynie Piotr Kozłowski. Jednak w walce o wejście do grona 32 najlepszych zawodników przegrał z Ksawerym Czajkowskim (Kolejarz 24 Katowice) 11:15, zajmując ostatecznie bardzo dobre 35. miejsce.

W Pucharze Polski startował również wychowanek UKS Hajduczek Olsztyn, a obecnie zawodnik MUKS Victor Warszawa, pochodzący z Barczewa – Cezary Białecki. Czarek po wygranych w pucharach z: Ksawerym Czajkowskim (Kolejarz 24 Katowice) 15:11 i Szymonem Hryciukiem (Pałac Młodzieży Katowice) 15:9 znalazł się w gronie najlepszych 8 zawodników Pucharu Polski. Tu jednak, w walce o półfinał, uległ późniejszemu zwycięzcy turnieju Karolowi Lademannowi (AZS AWF Warszawa) 12:15, zajmując ostatecznie 5 miejsce.

Następnie rywalizowały dziewczęta, w tym zawodniczki UKS Hajduczek Olsztyn - Weronika Borkowska i Klaudia Malgrem oraz z UKS Riposta Olsztyn – Aleksandra Romańczyk i Dominika Trager. Jedynie Aleksandra Romańczyk i Klaudia Malgrem zakwalifikowały się do play off. Ze względu na małą liczbę zawodniczek, już w pierwszych walkach pucharowych szablistki rywalizowały o wejście do grona 16 najlepszych szermierzy turnieju. Swoją pierwszą walkę pucharową przegrała Romańczyk z Agatą Marciniak (O.Ś. AZS Poznań) 8:15. Malgrem wygrała pierwszy „puchar” z Anną Łukasik (TMS Sosnowiec) 15:11, ulegając w kolejnym Alicji Papuzińskiej (KKSZ Konin) 14:15. Klaudia zajęła ostatecznie doskonałe 15 miejsce.

- Cieszy fakt, że to już kolejny puchar juniorów, na którym punktują zawodnicy UKS Hajduczek. Każdy taki start to zdobywanie doświadczenia turniejowego, możliwość rywalizowania z najlepszymi zawodnikami w Polsce w wyższej kategorii wiekowej. Gratuluję sukcesu Klaudii i Piotrowi - podkreśla Adam Sobczyk.

Wyniki końcowe Pucharu Polski III juniorów w szabli

Chłopcy

1 miejsce - Karol Lademann - AZS AWF Warszawa

2. miejsce - Mateusz Prokopowicz - UKS 13 Białystok

3. miejsce - Jakub Broniszewski - MUKS Victor Warszawa

3. miejsce - Piotr Kurzyna - UKS 13 Białystok

…………………………………………………………

5. miejsce - Cezary Białecki - MUKS Victor Warszawa

35. miejsce - Piotr Kozłowski - UKS Hajduczek Olsztyn

40. miejsce - Krzysztof Rychta - UKS Hajduczek Olsztyn

45. miejsce - Mikołaj Jurkiewicz - UKS Hajduczek Olsztyn

48. miejsce - Filip Kusak - UKS Hajduczek Olsztyn

Dziewczęta

1. miejsce - Zuzanna Cieślar - Zagłębiowski Klub Szermierczy

2. miejsce - Małgorzata Zawodniak - KKSZ Konin

3. miejsce - Marta Okine - AZS AWF Warszawa

3. miejsce - Alicja Papuzińska - KKSZ Konin

…………………………………………………………

15. miejsce - Klaudia Malgrem - UKS Hajduczek Olsztyn

24. miejsce - Aleksandra Romańczyk - UKS Riposta Olsztyn

33. miejsce - Weronika Borkowska - UKS Hajduczek Olsztyn

38. miejsce - Dominika Trager - UKS Riposta Olsztyn

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn