Olsztyński Festiwal Szachowy 2019 – Główne trofea dla rywali, ale gospodarze naciskali...

Fot. uks trzydziestka olsztyn facebook

W dniach 21/25 sierpnia w Zespole Szkół Ekonomicznych (ul. Bałtycka) odbył się Olsztyński Festiwal Szachowy. Uczestnicy rywalizowali w dwóch turniejach: open A oraz open D. W tym ostatnim startowali szachiści do 11 lat. W głównej imprezie zwyciężył Mateusz Budnik (Ksz. Gambit Świecie) przed olsztyniakami Arturem Hrymowiczem (UKS Trzydziestka) i Dariuszem Krzywickim (UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn).

Najlepsza z pań była Aleksandra Dąbrowska (UKS TSz. Zieloni Zielonka), druga była Nikola Bohdanowicz (UKS Trzydziestka Olsztyn), a trzecia Anna Kawa (UKS Kopernik Olsztyn). W rywalizacji zawodników do lat 14 dominowali szachiści UKS Trzydziestka. Wygrał Artur Hrymowicz przed Michałem Taranowiczem i Wojciechem Grabowskim. W U14 zwycięzył Michał Taranowicz przed Wojciechem Grabowskim, a trzeci był Arseni Tarasionek (UKS Kopernik Olsztyn). Wśród uczestników z rankingiem do 1500 zwyciężył Zbigniew Kopaczewski, a z rankingiem do 1900 Jan Szymański (Sierpc).

W turnieju zawodników do lat 11 najlepszy okazał się Krzysztof Urych (Ksz SzachMatek Warszawa). Drugie miejsce zajął Mateusz Motyl (UKS T.Sz. Zieloni Zielonka), a trzecie Wiktoria Dziodko (KSz. Hetman Nowe Miasto Lubawskie) – najlepsza wśród dziewcząt.

Wyniki

Open A

1 Budnik Mateusz Ksz Gambit Świecie 7.5

2 Hrymowicz Artur UKS Trzydziestka Olsztyn 7.0

3 Krzywicki Dariusz UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 6.5

4 Kozłowski Waldemar UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 6.5

5 Hilarecki, Grzegorz Słupsk 6.5

6 Szymański Jan Sierpc 5.5

7 Dąbrowska Aleksandra UKS TSz Zieloni Zielonka 5.5

8 Taranowicz Michał UKS Trzydziestka Olsztyn 5.5

9 Kopaczewski, Zbigniew 5.0

10 Grabowski Wojciech UKS Trzydziestka Olsztyn 5.0

11 Tarasionak Arseni UKS KOPERNIK Olsztyn 5.0

12 Krząstek Adrian Klub Szachowy Junior Lubin 5.0

13 Bielski Jerzy UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 5.0

14 Jędraś Maciej Szczytno 5.0

15 Maksoń Michał KSz SDK-Lotnik Mielec 5.0

16 Bohdanowicz Nikola UKS Trzydziestka Olsztyn 4.5

17 Kawa Anna UKS KOPERNIK Olsztyn 4.5

18 Kawa Szymon UKS KOPERNIK Olsztyn 4.5

19 Gallas Gerard UKS Trzydziestka Olsztyn 4.5

20 Taranowicz Zofia UKS Trzydziestka Olsztyn 4.0

21 Brzozowski, Jan UKS Trzydziestka Olsztyn 4.0

22 Regulski Jakub Klub Szachowy Junior Lubin 4.0

23 Bogdański Dominik Olsztyn 3.5

24 Rydel Kamil Olsztyn 3.0

25 Przewłocki Marcin KSz Polonia Warszawa 3.0

26 Szczepańska Jagoda Klub Szachowy Junior Lubin 3.0

27 Wójtowicz Sławomir Lubin 3.0

28 Wojtowicz Kinga Klub Szachowy Junior Lubin 3.0

29 Skudlarz Kacper Olsztyn 2.5

30 Fedorowska Justyna Klub Szachowy Junior Lubin 2.5

31 Pałasz Jakub UKS Trzydziestka Olsztyn 2.0

32 Stryjewska Kamila Olsztyn 1.0

Kobiety

1 Dąbrowska Aleksandra UKS TSz Zieloni Zielonka 5.5

2 Bohdanowicz Nikola UKS Trzydziestka Olsztyn 4.5

3 Kawa Anna UKS KOPERNIK Olsztyn 4.5

do lat 18

1 Hrymowicz Artur UKS Trzydziestka Olsztyn7.0

2 Taranowicz Michał UKS Trzydziestka Olsztyn 5.5

3 Grabowski Wojciech UKS Trzydziestka Olsztyn 5.0

do lat 14

1 Taranowicz Michał UKS Trzydziestka Olsztyn 5.5

2 Grabowski Wojciech UKS Trzydziestka Olsztyn 5.0

3 Tarasionak Arseni UKS KOPERNIK Olsztyn 5.0

Ranking do 1500

1 Kopaczewski Zbigniew 5.0

2 Grabowski Wojciech UKS Trzydziestka Olsztyn 5.0

3 Tarasionak Arseni UKS KOPERNIK Olsztyn 5.0

Ranking do 1900

1 Szymański, Jan Sierpc 5.5

2 Dąbrowska, Aleksandra UKS TSz Zieloni Zielonka 5.5

3 Taranowicz, Michał UKS Trzydziestka Olsztyn 5.5

Open D (U11)

1 Urych Krzysztof KSZ SzachMatek Warszawa

2 Motyl Mateusz UKS TSz Zieloni Zielonka 6.0

3 Dziodko Wiktoria KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 5.0

4 Dąbrowski Piotr MUKS Stoczek 45 Białystok 4.5

5 Klonowski Kacper Ostróda 4.5

6 Dziejma Kacper MUKS Stoczek 45 Białystok 4.0

7 Świętoń Wojciech Kętrzyn 4.0

8 Taranowicz Patrycja UKS Trzydziestka Olsztyn 4.0

9 Jóźwiak Artur UKS Trzydziestka Olsztyn 3.5

10 Grabowski Paweł UKS Trzydziestka Olsztyn 3.5

11 Świętoń Grzegorz Kętrzyn 3.5

12 Goździewski Bolesław UKS Trzydziestka Olsztyn 3.0

13 Kwiatkowski Michał UKS Trzydziestka Olsztyn 3.0

14 Dąbrowska Eliza KSz Jagiellonia Białystok 2.5

15 Kamińska Zuzanna UKS Hetman Częstochowa 2.0

16 Kulawczuk Adam UKS Trzydziestka Olsztyn 2.0

17 Kopacki Aleksander UKS Kopernik Olsztyn 1.0

18 Prószyński Szymon Olsztyn 1.0

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn