XV Międzynarodowy Festiwal Szachowy Ostróda 2019 – W mocnej stawce sukcesy smakują najbardziej

Fot. facebook organizatora

Od 13 do 20 sierpnia odbywał się w Ostródzie XV Międzynarodowy Festiwal Szachowy. W imprezie uczestniczyli zawodnicy z całego kraju, niektórzy z bardzo wysokim rankingiem, o czym przekinali się licznie startujący szachiści z Warmii i Mazur. W programie było aż sześc turniejów, w tym trzy skierowane do dzieci i młodzieży. Najbardziej prestiżową rywalizacje o Puchar burmistrza Zbigniew Michalaka wygrał Piotr Mulet (TMS Roszada Gliwice).

W czołowej dziesiątce znalazł się tylko jeden reprezentant Warmii i Mazur Tomasz Kupryjaniuk (UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn). W klasyfikacji kobiet zwyciężyła Wiktoria Zapałowska (MLKS Ostródzianka), a wśród juniorów trzecie miejsce zajął Bartosz Kitewski (UKS Trzydziestka Olsztyn). W drugim co do prestiżu turnieju o Puchar Pomorskiej Akademii Szachowej triumf święcili zawodnicy UKS Uzdowo. Zwyciężył Damian Rudziński, a trzeci był Olaf Gałęziewski. Wśród juniorek podwójny sukces Warmii i Mazur. Wygrała Kinga Kaznowska (UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn) przed Zuzanna Grembocką (MLKS Ostródzianka).

Turniej Błyskawiczny miał charakter otwarty i tu najlepszy okazał się Kamil Plichta (SzUKS Gostmat 83 Gostynin) przed Krzysztofem Budrewiczem (UKS Kopernik Olsztyn). Na szóstej pozycji został sklasyfikowany Tomasz Kupryjaniuk.

W turnieju najmłodszych (6 i 8 lat) w rywalizacji open triumfowała Zofia Krysiewicz (UKS Skoczek 45 Białystok), Siódmy był Krzysztof Zawal (UKS Trzydziestka Olsztyn). Trzecie miejsce wśród 6-latek zajęła Antonina Petrusewicz (UKS Kopernik Olsztyn). W turnieju do lat 10 zwyciężyła Jagoda Dzierzgowska (Ksz. Polonia Warszawa). Na siódmej pozycji zakończył rywalizację Fryderyk Brewko (UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn), a na ósmej Wiktoria Dziodko (Ksz. Hetman Nowe Miasto Lubawskie), która była druga wśród dziewcząt.

W turnieju U12 i 14 klasyfikacje open wygrał Szymon Kraśniewski (UKS Uzdowo) przed Szymonem Trochimczukiem (UKS Skoczek Elbląg). Pierwszy był najlepszym wśród 14-latków, drugi z nich w kat. U12.

Organizatorzy jak zwykle zapewnili uczestnikom nie tylko doskonałe warunki rywalizacji sportowej. Zadbali, by młodzież szkolna miło spędziła czas wolny.

Wyniki

Puchar Burmistrza

1 Mulet, Piotr TMS Roszada Gliwice 7,5

2 Budnik, Mateusz Ksz Gambit Świecie 7,0

3 Kumor, Lukasz KS Korona Kraków 7,0

4 Bojczewski, Rafał LKSz Lublin 6,5

5 Konieczyński, Piotr ŻTMS Baszta Żnin 6,5

6 Kapral, Krzysztof HUSARIA 6,0

7 Kupryjaniuk, Tomasz UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 6,0

8 Kirszenstein, Adam COR CORDIUM Starogard Gdański 6,0

9 Lendzion, Kamil KMKSzach VICTORIA KOMPLEXBUD 5,5

10 Stoppel, Mariusz UKS MDK Nr 1 - Hetman Bydgoszcz 5,5

…........................................

13 Kitewski, Bartosz UKS Trzydziestka Olsztyn 5,5

17 Kotarski, Bartosz UKS KOPERNIK Olsztyn 5,5

20 Kraśniewski, Szymon UKS UZDOWO 5,0

22 Strepikowski, Paweł UKS Trzydziestka Olsztyn 5,0

23 Warcaba, Jakub UKS Trzydziestka Olsztyn 5,0

27 Ingielewicz, Konrad LZS CKTiS Biskupiec 4,5

28 Żukowski, Paweł MLKS Czarni Olecko 4,5

29 Zapałowska, Wiktoria MLKS Ostródzianka Ostróda 4,5

31 Kraśniewski, Maciej UKS UZDOWO 4,5

37 Hennig, Cezary UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 4,0

39 Przybylski, Jan UKS Skoczek Elbląg 4,0

40 Kaznowska, Weronika UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 4,0

41 Kietrys, Maciej MLKS Ostródzianka Ostróda 3,5

46 Grabowski, Wojciech UKS Trzydziestka Olsztyn 3,5

48 Dziodko, Mateusz KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 3,5

57 Hartliński, Tomasz UKS KOPERNIK Olsztyn 2,0

Kobiety

1 Zapałowska, Wiktoria MLKS Ostródzianka Ostróda 4,5

2 Samujło, Agnieszka KSz Drakon Lublin 4,5

3 Skólska, Emilia UKS MDK GDYNIA 4,0

Junior

1 Lendzion, Kamil KMKSzach VICTORIA KOMPLEXBUD 5,5

2 Jankowski, Igor UKS MDK Nr 1 - Hetman Bydgoszcz 5,5

3 Kitewski, Bartosz UKS Trzydziestka Olsztyn 5,5

Puchar Pomorskiej Akademii Szachowej

1 Rudziński, Damian UKS UZDOWO 7,5

2 Waszewski, Maksymilian LKS Promień Kowalewo Pom. 7,5

3 Gałęziewski, Olaf UKS UZDOWO 7,0

4 Kempiński, Szymon UKS Korona Gdańsk 7,0

5 Kaznowska, Kinga UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 6,5

6 Grembocka, Zuzanna MLKS Ostródzianka Ostróda 6,5

7 Kaczmarek, Paulina UKS MDK GDYNIA 6,5

8 Lewandowski, Bartosz UKS MDK Nr 1 - Hetman Bydgoszcz 6,0

9 Rodziewicz-Bielewicz, Kuba UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 6,0

10 Obidziński, Cezary UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 6,0

….....................................................

18 Zawal, Tomasz UKS Trzydziestka Olsztyn 5,5

20 Kraśniewska, Zofia UKS UZDOWO 5,5

24 Dziodko, Wiktoria KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 5,0

25 Lewandowski, Jakub UKS UZDOWO 5,0

33 Brewka, Fryderyk UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 4,5

36 Wasiłowska, Anna Nidzica 4,5

37 Sarbiewski, Szymon Nidzica 4,5

38 Solecki, Mateusz UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 4,5

41 Rydzewska, Daniela UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 4,0

47 Zapałowski, Jarosław Ostróda 4,0

50 Kraśniewski, Grzegorz UKS UZDOWO 3,5

52 Dakowski, Aleksander Ostróda 3,5

53 Sarbiewska, Oliwia Nidzica 3,5

56 Solecki, Filip UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 3,0

58 Wasiłowski, Łukasz Nidzica 3,0

62 Lech, Michalina UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 3,0

64 Bugalski, Antoni UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 2,5

65 Bugalski, Michał UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 2,0

Juniorki

1 Kaznowska, Kinga UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 6,5

2 Grembocka, Zuzanna MLKS Ostródzianka Ostróda 6,5

3 Kaczmarek, Paulina UKS MDK GDYNIA 6,5

Turniej błyskawiczny

1 Plichta, Kamil SzUKS Gostmat 83 Gostynin 10,0

2 Budrewicz, Krzysztof UKS Kopernik Olsztyn 10,0

3 Budnik, Mateusz KSz Gambit Świecie 8,5

4 Kumor, Lukasz KS Korona Kraków 8,0

5 Kot, Jerzy HUSARIA 8,0

6 Kupryjaniuk, Tomasz UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 7,5

7 Syrkiewicz, Michał UKS TSz Zieloni Zielonka 7,5

8 Malinowski, Szymon

UKS MDK GDYNIA 7,5

9 Kowalec, Maciej MTSz Mińsk Mazowiecki 7,0

10 Ostręga, Przemysław 7,0

…..........................................

18 Kietrys, Maciej MLKS Ostródzianka Ostróda 6,5

24 Przybylski, Jan UKS Skoczek Elbląg 6,5

25 Dietrich, Paweł UKS Kopernik Olsztyn 6,5

31 Ingielewicz, Konrad LZS CKTiS Biskupiec 6,0

32 Hennig, Cezary UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 6,0

37 Orłowski, Sebastian MLKS Ostródzianka Ostróda 6,0

40 Kaznowska, Weronika UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 5,5

50 Gałęziewski, Olaf UKS UZDOWO 5,0

52 Rudziński, Damian UKS UZDOWO 5,0

63 Zapałowska, Wiktoria MLKS Ostródzianka Ostróda 4,0

65 Kaznowska, Kinga UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 4,0

66 Zawal, Krzysztof UKS Trzydziestka Olsztyn 4,0

69 Rocławski, Jakub MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 4,0

74 Lewandowski, Jakub UKS UZDOWO 3,0

79 Bardziński, Sławomir MLKS Ostródzianka Ostróda 0,0

Kobiety

1 Skólska, Emilia UKS MDK GDYNIA 6,5

2 Dąbrowska, Aleksandra UKS TSz Zieloni Zielonka 6,0

3 Plichta, Olga Biały Król Wisznia Mała 5,5

Juniorzy

1 Syrkiewicz, Michał UKS TSz Zieloni Zielonka 7,5

2 Malinowski, Szymon UKS MDK GDYNIA 7,5

3 Lendzion, Kamil KMKSzach VICTORIA KOMPLEXBUD 7,0

Nadzieje do 6 i 8 lat

1 Krysiewicz, Zofia MUKS Stoczek 45 Białystok 6,0

2 Kowalski, Michał UKS MDK GDYNIA 6,0

3 Piekutowska, Lena MUKS Stoczek 45 Białystok 6,0

4 Korszański, Stanisław UKS Korona Gdańsk 5,0

5 Perkowski, Dawid KSz Jagiellonia Białystok 5,0

6 Czyż, Kamil Akademia PRIMUS Pruszcz Gdański 5,0

7 Zawal, Krzysztof UKS Trzydziestka Olsztyn 5,0

8 Serafin, Franciszek UKS Czternastka Warszawa 5,0

9 Łada, Bartłomiej Akademia PRIMUS Pruszcz Gdański 5,0

10 Karczmarczyk, Igor UKS Korona Gdańsk 5,0

….............................

11 Klonowski, Kacper Ostróda 4,5

12 Grabowski, Paweł UKS Trzydziestka Olsztyn 4,0

13 Skrzypiec, Franciszek 4,0

19 Kopacki, Aleksander UKS Kopernik Olsztyn 4,0

20 Zapałowski, Jarosław Ostróda 4,0

21 Woytitzki, Maja Biskupiec 4,0

24 Gawerska, Karolina MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 3,5

26 Sarbiewski, Szymon Nidzica 3,0

31 Wasiłowski, Łukasz Nidzica 3,0

32 Jabłoński, Mateusz Ostróda 3,0

33 Bugalski, Michał UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 3,0

35 Petrusewicz, Antonina UKS Kopernik Olsztyn 2,0

37 Otremba, Ryszard Ostróda 2,0

38 Bugalski, Antoni UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 2,0

42 Kowalczuk, Michał Ostróda 1,0

43 Kasprzak, Wojciech Ostróda 1,0

45 Kwiatkowski, Michał UKS Trzydziestka Olsztyn 0,0

Chłopcy do lat 6

1 Serafin, Franciszek UKS Czternastka Warszawa 5,0

2 Formela, Jan Akademia PRIMUS Pruszcz Gdański 4,0

3 Kogut, Aleksander UKS Caissa Warszawa 4,0

Chłopcy do lat 8

1 Kowalski, Michał UKS MDK GDYNIA 6,0

2 Korszański, Stanisław UKS Korona Gdańsk 5,0

3 Perkowski, Dawid KSz Jagiellonia Białystok 5,0

Dziewczęta do lat 6

1 Kamińska, Zuzanna UKS Hetman Częstochowa 3,5

2 Gawerska, Karolina MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 3,5

3 Petrusewicz, Antonina UKS Kopernik Olsztyn 2,0

Dziewczęta do lat 8

1 Krysiewicz, Zofia MUKS Stoczek 45 Białystok 6,0

2 Piekutowska, Lena MUKS Stoczek 45 Białystok 6,0

3 Woytitzki, Maja Biskupiec 4,0

Nadzieje do lat 10

1 Dzierzgowska, Jagoda KSz Polonia Warszawa 6,0

2 Rafalski, Szymon UKS SP11 Skoczek Tczew 5,5

3 Malinowski, Witold Golub-Dobrzyń 5,5

4 Kalinowski, Rafał UKS Czternastka Warszawa 5,5

5 Zieliński, Jakub Uks Gedanensis Gdańsk 5,0

6 Weber, Dorian MTS Kwidzyn 5,0

7 Brewka, Fryderyk UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 5,0

8 Dziodko, Wiktoria KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 5,0

9 Saletra, Wiktor Rumia 5,0

10 Pelcner, Sergiusz UKS MDK GDYNIA 4,5

…...................................................

11 Goździewski, Bolesław UKS Trzydziestka Olsztyn 4,5

13 Rocławski, Jakub MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn 4,0

17 Kraśniewski, Grzegorz UKS UZDOWO 4,0

18 Kraśniewska, Zofia UKS UZDOWO 4,0

22 Dryżałowski, Karol UKS KOPERNIK Olsztyn 3,0

25 Woytitzki, Sophie LZS CKTiS Biskupiec 3,0

27 Rydzewska, Daniela UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 3,0

30 Dakowski, Aleksander Ostróda 3,0

31 Solecki, Filip UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 3,0

34 Rybicki, Piotr UKS KOPERNIK Olsztyn 2,0

40 Lech, Michalina UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 1,0

41 Bittel, Kacper UKS KOPERNIK Olsztyn 0,0

Dziewczęta do lat 10

1 Dzierzgowska, Jagoda KSz Polonia Warszawa 6,0

2 Dziodko, Wiktoria KSz Hetman Nowe Miasto Lubawskie 5,0

3 Kozłowska, Anna 4,0

Chłopcy do lat 10

1 Rafalski, Szymon UKS SP11 Skoczek Tczew 5,5

2 Malinowski, Witold Golub-Dobrzyń 5,5

3 Kalinowski, Rafał UKS Czternastka Warszawa 5,5

Nadzieje do lat 12 i 14 (open)

1 Kraśniewski, Szymon UKS UZDOWO 7,0

2 Trochimczuk, Szymon UKS Skoczek Elbląg 5,5

3 Staniewicz, Adrianna MUKS Stoczek 45 Białystok 5,0

4 Zawal, Tomasz UKS Trzydziestka Olsztyn 5,0

5 Załuski, Jakub UKS OPP Toruń 5,0

6 Filipek, Paulina UKS SP11 SKOCZEK TCZEW 5,0

7 Hołyński, Szymon UKS MDK Nr 1 - Hetman Bydgoszcz 4,0

8 Obidziński, Cezary UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 4,0

9 Rodziewicz-Bielewicz, Kuba UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 4,0

10 Wójcikowski, Kacper LKS Promień Kowalewo Pom. 4,0

…..................................................

15 Kaznowska, Kinga UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 3,5

18 Klimiuk, Kamil MLKS Ostródzianka Ostróda 3,5

21 Solecki, Mateusz UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 3,0

28 Sarbiewska, Oliwia Nidzica 1,5

Juniorzy U12

1 Trochimczuk, Szymon UKS Skoczek Elbląg 5,5

2 Zawal, Tomasz UKS Trzydziestka Olsztyn 5,0

3 Obidziński, Cezary UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 4,0

Juniorzy U14

1 Kraśniewski, Szymon UKS UZDOWO 7,0

2 Załuski, Jakub UKS OPP Toruń 5,0

3 Hołyński, Szymon UKS MDK Nr 1 - Hetman Bydgoszcz 4,0

Juniorki U12

1 Staniewicz, Adrianna MUKS Stoczek 45 Białystok 5,0

2 Barańska, Zuzanna LKS Promień Kowalewo Pom. 3,5

3 Kaczmarek, Paulina UKS MDK GDYNIA 3,0

Juniorki U14

1 Filipek, Paulina R 1106 1600 UKS SP11 SKOCZEK TCZEW 5,0

2 Kaznowska, Kinga R 1209 1700 UKS Debiut Dziesiątka Olsztyn 3,5

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn