XIX Festiwal im. Mieczysława Najdorfa Warszawa 2019 – Młodzież wysoko w swoich klasyfikacjach

W Warszawie w niedzielę (1 4lipca) zakończył się XIX Festiwal Szachowy im. Mieczysława Najdorfa. To jedna z najbardziej prestiżowych imprez ze znakomitą obsada i frekwencją. Kilkuset uczestników podzielono na trzy grupy turniejowe, gdzie głównym kryterium był ranking zawodników. W turnieju Open A najwyżej na 38 miejscu sklasyfikowano Igora Janika z Elbląga.

W Open B doskonałe trzecie miejsce zajął Arkadiusz Kaczmarek (Hetman Pionier Kętrzyn), natomiast warto podkreślić wysokie pozycje młodych szachistów w swoich grupach wiekowych. Lidia Czarnecka – mieszkanka Elbląga zwyciężyła wśród 16-latek, a Michał Kozłowski (UKS Trzydziestka Olsztyn) był piąty w klasyfikacji 16-latków. W Open C piąte miejsce w turnieju i drugie w U12 zajął Maciej Kraśniewski (UKS Uzdowo). Wiktoria Zapałowska (Ostródzianka) była najlepsza w U12 dziewcząt.