IV Zjazd Ligi w Ostródzie 2017/18 – Talent to nie wszystko, bez treningu nie ma sukcesu

Fot. Z. Ratajczak

W minioną sobotę (10 lutego) 2018 odbył się w Ostródzie IV zjazd szkolnej ligi szachowej. Organizatorami zawodów są: Szkoła Podstawowa nr 1 i sekcja szachowa klubu MLKS Ostródzianka. Uczestników podzielono na trzy ligi wg posiadanych rankingów. Łącznie startowało 85 uczniów z kilku miejscowości województwa warmińsko-mazurskiego.

W I lidze wygrał uczeń SP 3 Ostróda Maciej Kietrys a najlepszą zawodniczką okazała się Anna Maślewska z ZSP nr 4 Ostróda. W II lidze najlepiej wypadli: Wiktoria Dziodko z SP nr 1 w Nowym Mieście Lubawskim i Sebastian Majewski z Gimnazjum nr 2 w Działdowie. W III lidze swój akcent zaznaczył Olaf Gałęziewski - uczeń z SP z Janowca Kościelnego. Najlepszą uczennicą w tym gronie była Zofia Kraśniewska z SP w Uzdowie.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach to z reguły zawodnicy klubowi, którzy nie ograniczają się tylko spotkań w szkolnych kółkach szachowych, wyznając zasadę - No pain, no gain - bez treningu nie ma sukcesu. Uczestnicy szkolnych zmagań w Ostródzie - uczniowie Wiktoria Dziodko (NML), Maciej Kraśniewski (Uzdowo) i Wiktoria Zapałowska (Ostróda) od 25 lutego będą rywalizować w Mistrzostwach Polski do lat 10.

W klasyfikacji drużynowej podstawówek na medalowych pozycjach są: Uzdowo, SP 1 i SP 3 Ostróda, a wśród gimnazjów i szkół ponadpodstawowych lideruje Gimnazjum z Samborowa. Następne spotkanie 10 marca 2018.

Klub MLKS Ostródzianka zaprasza sympatyków szachów na programowe zajęcia dla początkujących. Szczegółowe informacje udziela Grzegorz Miśta - tel. 695 548 842

70

Klasyfikacje po 4 turniejach ( po nazwiskach, punkty zdobyte w kolejnych rundach)

Klasy gimnazjalne i szkoły średnie – dziewczyny

1 Żmijewska Katarzyna 6,5 - 6,5 7,5 Gimnazjum Samborowo 20,5

2 Car Martyna 3,5 5,0 - - SP nr 3 Ostróda 8,5

3 Łużewicz Kornelia - - - 5 LO nr 1 w Działdowie 5.0

Klasy gimnazjalne i szkoły średnie – chłopcy

1 Trzeciak Bartosz 11,5 - 10 10 LO Ostróda 31,5

2 Dziodko Mateusz - 9,0 10,5 10 Gimnazjum w Nowym Mieście Lubawskim 29,5

3 Stepnowski Jakub - 9,0 10,5 9 LO w Ostródzie 28,5

4 Kulawik Maciej - 10 9 8 Gimnazjum nr 2 w Działdowie 27.0

5 Andrzejewski Patryk - 7 10 10 ZSZ Działdowo 27.0

5 Majewski Sebastian 8,5 8,0 7,5 8,5 Gimnazjum nr 2 w Działdowie 25.0

7 Pielach Bartosz 7,5 7,0 9 - SP nr 3 Ostróda 23,5

8 Grzonkowski Jerzy 6 7 7 8 Samborowo 22.0

9 Rudnicki Jakub 7,0 - 7 7 SP nr 3 Ostróda 21.0

10 Czerniak Wojciech 6,5 7,0 7 7 Zespół Szkół Rolniczych Ostróda 21.0

11 Rudziński Damian 5,0 6,5 6,5 5 Gimnazjum ZS nr 2 Nidzica 18.0

12 Skierski Arkadiusz 8,5 9 - - Samborowo 17,5

13 Lewandowski Jakub 4 4,5 6 6,5 Gimnazjum ZS nr 2 Nidzica 17.0

14 Prusik Krzysztof 5,5 4,5 6 - ZSP nr 4 Ostróda 16.0

15 Pastor Krystian 6 6 - - Samborowo 12.0

16 Zalewski Dominik 4,5 4 3,5 Samborowo 12.0

17 Stypółkowski Jakub - 4 - 6 Samborowo 10.0

18 Grabowski Marek 4,5 3,5 - - Samborowo 8.0

19 Tarasiuk Jakub 3,5 - 3,5 - SP nr 3 Ostróda 7.0

20 Kosek Dawid - - - 6 ZS nr 1 Działdowo 6.0

21 Gałęziewski Olaf 6 Janowiec Kościelny 6.0

22 Kujawski Adam - - 5 - Gimnazjum ZS nr 2 Nidzica 5.0

23 Barcikowski Damian 5 - - - SP nr 3 Ostróda 5.0

24 Komuda Jakub 3,0 - - - SP nr 3 Ostróda 3.0

25 Siemianowski Szymon 1,5 1,0 - - Gimnazjum ZS nr 2 Nidzica 2,5

69

Szkoły podstawowe – dziewczyny

1 Maślewska Anna 10,0 9,5 10 ZSP 4 Ostróda 29,5

2 Grembocka Zuzanna 9,5 10,0 9 9,5 SP 1 Ostróda 29.0

3 Zapałowska Wiktoria 9,0 9,0 10 9,5 SP 1 Ostróda 28,5

4 Kulesza Michalina 9,0 6,5 7,5 - Samborowo 23.0

5 Dziodko Wiktoria 7,0 - 7,5 6,5 SP 1 Nowe Miasto Lubawskie 21.0

6 Grzywacz Magdalena 5,5 5 8 7 SP 1 Nowe Miasto Lubawskie 20.0

7 Koszacka Maja 6,0 6,0 5,5 7 SP 1 Ostróda 19.0

8 Kraśniewska Zofia 6,0 5,0 - 5 Uzdowo 16.0

9 Biema Agnieszka 5,5 5,5 - 5 Uzdowo 16.0

10 Kryszkiewicz Wiktoria 4,0 5,0 5 – SP 1 Ostróda 14.0

11 Witkowska Sandra 4,5 4,0 3 4,5 SP 1 Ostróda 13.0

12 Pawlak Kamila 3 4 3 3 SP 3 Ostróda 10.0

13 Pszczółkowska Oliwia 4,0 2,5 2,5 3,5 Nidzica 10.0

14 Bartkowska Laura 3 3 3 3 Nidzica 9.0

15 Batyk Aleksandra 2 3 3 2 SP 1 Ostróda 8.0

16 Grzeszczak Marta - 2,5 1,5 2,5 ZSP 4 Ostróda 6,5

17 Dziąba Aleksandra 5,5 - - - SP 3 Ostróda 5,5

18 Bałdyga Kornelia 4,0 4,0 - - SP 1 Ostróda 4.0

19 Pawlak Anna 4,0 - - - SP 3 Ostróda 4.0

20 Lisowska Emilia - - 3 – SP 5 Ostróda 3.0

21 Wańkowicz Oliwia 3,0 - - - SP 3 Ostróda 3.0

22 Eichberg Zofia 3,0 - - - ZSP 4 Ostróda 3.0

Szkoły podstawowe – chłopcy

1 Kietrys Maciej 11 12 12,5 12 SP 3 Ostróda 36,5

2 Kraśniewski Szymon 11 13 12 10,5 Uzdowo 36.0

3 Kraśniewski Maciej 12 10,5 10 10,5 Uzdowo 33.0

4 Trochimczuk Szymon 9,5 - 10 11,5 SP 1 Elbląg 31.0

5 Przybylski Jan 9,5 10 10 9 SP 15 Elbląg 29,5

6 Zielonka Adam 9,5 9,5 9,5 10 SP 2 Ostróda 29.0

7 Mikołajczyk Marcel 6,5 10 9 7,5 SP 1 Ostróda 26,5

8 Grzywacz Wiktor 7,5 9,5 8,5 8,5 SP 1 Nowe Miasto Lubawskie 26,5

9 Biema Krystian 9 9 8,5 8,5 Uzdowo 26,5

10 Pruchniewski Dawid 7,5 9,0 9 8,5 Tuszewo 26,5

11 Walczak Igor 7,5 8 8 – SP 16 Elbląg 23,5

12 Zieliński Bartosz 7,5 8 7,5 7,5 SP 21 Elbląg 23.0

13 Eichberg Wiktor 8 8 6 – SP 3 Ostróda 22.0

14 Maślewski Szymon 6 7 6 7 ZSP 4 Ostróda 20.0

15 Kalwiński Michał 7 6 - 6 SP 3 Ostróda 19.0

16 Olszewski Mateusz 5 6 7 – SP 3 Ostróda 18.0

17 Rizzu-Kuban Riccardo 4,5 6 6 6 Samborowo 18.0

18 Sobotka Łukasz 4 4,5 7 6,5 Uzdowo 18.0

19 Kopeć Bartosz 5 6,5 6 SP 1 Ostróda 17,5

20 Kolasa Maciej 5 6 6,5 Tuszewo 17,5

21 Wolski Bartłomiej 5 6 6 5,5 ZSP 4 Ostróda 17,5

22 Grzeszczak Tadeusz 5,5 6 5,5 4,5 SP 1 Ostróda 17.0

23 Szwarc Cyprian 4 6 - 7 Tuszewo 17.0

24 Klimiuk Kamil 5 4 5 6 SP 2 Ostróda 16.0

25 Orzechowski Aleksander 5,5 5 5 4 SP 1 Ostróda 15,5

26 Hładyszewski Bartosz 5 3 5 5,5 SP 1 Ostróda 15,5

27 Jeda Michał 6,5 8 - - SP 2 Nowe Miasto Lubawskie 14,5

28 Jankowski Filip 3 - 6 5,5 SP 3 Ostróda 14,5

29 Bogusławski Michał 3 5,0 5 4 Nidzica 14.0

30 Naruniec Mateusz 7 7 - - SP 3 Ostróda 14.0

31 Jaroszewski Konrad 4 4 6 - Nidzica 14.0

32 Majewski Amadeusz - 5 4,5 4,5 Uzdowo 14.0

33 Zielonka Robert 5 - 4 4 SP 2 Ostróda 13.0

34 Majewski Jan 4 4 4 5 Uzdowo 13.0

35 Kowalkowski Patryk - 4,5 4 4 Tuszewo 12,5

36 Sternicki Łukasz 4 3 4 4 Tuszewo 12.0

37 Kowalczyk Michał 4 3 3 5 Nidzica 12.0

38 Licznerski Szymon 4 4 - 4 Tuszewo 12.0

39 Kulawik Michał - 6 6 – SP 4 Działdowo 12.0

40 Praksa Igor 6 6 - - SP 3 Ostróda 12.0

41 Sokołowski Paweł - 5 7 - Samborowo 12.0

42 Węgrzyn Karol - 5 - 7 SP 2 Ostróda 12.0

43 Rudnicki Kacper 4 3,5 4 Tyrowo 11,5

44 Kowalczyk Wojciech 4 4 3,5 3,5 Nidzica 11,5

45 Szwarc Dorian - 4 4 3 Tuszewo 11.0

46 Puwalski Filip 3 3 5 - Tuszewo 11.0

47 Knowski Szymon - 3,5 4,5 2,5 SP 2 Ostróda 10,5

48 Kosiński Marcel 2,5 4 4 - Nidzica 10,5

49 Modelski Nikodem 3,0 4,0 3,5 - Nidzica 10,5

50 Modelski Tymoteusz 2,5 4,0 3,5 - Nidzica 10.0

51 Karkut Jakub 2 3,5 4,5 – SP 1 Ostróda 10.0

52 Antolak Maciej 3 2 3,5 3,5 ZSP 4 Ostróda 10.0

53 Tuchulski Szymon 2 4 2,5 3 SP 1 Ostróda 9,5

54 Maculewicz Michał 3 - 2,5 3 SP 1 Nidzica 8,5

55 Cichewicz Adam 2,5 4 2 – SP 1 Ostróda 8,5

56 Ferens Jakub 2 3 3,5 – SP 3 Ostróda 8,5

57 Sarnecki Dawid 2 2 4 - SP 1 Ostróda 8.0

58 Lisowski Paweł - - 7,5 – SP 5 Ostróda 7,5

59 Olszewski Kacper 2,5 3 2 2 Nidzica 7,5

60 Penkala Samson 3,5 3,5 - - Tuszewo 7.0

61 Jaroszewski Konrad - - - 7 ZS nr 2 w Nidzicy 7.0

62 Krajewski Paweł – 7 - - SP 3 Działdowo 7.0

63 Bojarowski Wojciech 2 2 3 2 Uzdowo 7.0

64 Kopański Bartosz 2 1 2,5 2,5 Uzdowo 7.0

65 Walkowiak Wojciech - 3 3,5 - SP 1 Ostróda 6,5

66 Stasiuk Igor 3,0 3,0 - - SP 1 Nowe Miasto Lubawskie 6.0

67 Grzebski Bartosz – 3 - 3 SP 1 Nidzica 6.0

68 Waszkiewicz Borys - - 3 3 SP 1 Ostróda 6.0

69 Olszewski Piotr 1 2 2 1,5 Nidzica 5,5

70 Musiałowski Jan – 5 - - SP 3 Ostróda 5.0

71 Ogrodnik Paweł - 2,0 2,5- Uzdowo 4,5

72 Wańkowicz Adam 4,5 - - - SP 3 Ostróda 4,5

73 Knowski Adam - 2 2 0,5 SP 2 Ostróda 4,5

74 Kopański Antoni 1 1,5 2 1 Uzdowo 4,5

75 Sokołowski Przemysław 4 - - - Tuszewo 4.0

76 Witkowski Igor - - - 4 Tyrowo 4.0

77 Jaskorzyński Kacper - - - 4 SP 5 Ostróda 4.0

78 Kulesza Paweł - 3,5 - - Samborowo 3,5

79 Cycyński Paweł 3 - - - SP 3 Ostróda 3.0

80 Rezmer Szymon 3 - - - SP 2 Nowe Miasto Lubawskie 3.0

81 Krajewski Błażej - 3 - - SP 3 Działdowo 3.0

82 Luczek Artur 3 - - - ZSP 4 Ostróda 3.0

83 Zieliński Jakub - - - 3 Uzdowo 3.0

84 Lipnicki Adam - - 1 2 SP 1 Ostróda 3.0

85 Burcon Maciej 2,5 - - - ZSP 4 Ostróda 2,5

86 Laskowski Mateusz - 2,5 - - SP 1 Ostróda 2,5

87 Kirwiel Stanisław – 2 - - SP 1 Ostróda 2.0

88 Polanowski Paweł - 1 - - ZSP 4 Ostróda 1,0

89 Adamkowski Bartłomiej -1 - - SP 2 Nidzica 1,0

Dzieci do lat 7

1 Szwarc Filip 4 4 3 1 Przedszkole Tuszewo 11.0

2 Szporko Miłosz 2 1 2 1,5 Przedszkole nr 1 Ostróda 5,5

3 Zapałowski Jarosław 2 2 1 0,5 Przedszkole nr 1 Ostróda 5.0

4 Cichewicz Karol 2 2 0 - Radość Ostróda 4.0

5 Laskowski Maksymilian – 1 - - Przedszkole nr 1 Ostróda 1,0

6 Burcon Hanna 0 - - - Przedszkole nr 4 Ostróda 0,0

67

Klasyfikacje drużynowe

Szkoły podstawowe

1. SP Uzdowo - 148,0

2. SP 1 Ostróda - 134,0

3. SP 3 Ostróda - 124,5

4. SP Tuszewo - 94,0

5. ZSP 4 Ostróda - 91,5

5. SP nr 2 Ostróda - 91,5

7. SP 1 Nowe Miasto Lubawskie - 86,5

8. ZS nr 2 Nidzica - 70,0

9. SP Samborowo - 65,0

10. SP 15 Elbląg - 38,5

11. SP 1 Elbląg - 31,5

12. SP 21 Elbląg - 30,5

13. SP 16 Elbląg - 23,5

14. SP 2 Nowe Miasto Lubawskie - 17,5

15. SP Tyrowo - 15,5

16. SP 5 Ostróda - 14,5

17. SP 4 Działdowo - 12,0

18. SP nr 1 Nidzica - 11,5

19. SP Janowiec Kościelny - 6,0

20. SP 3 Działdowo - 3,0

Klasy gimnazjalne i szkoły średnie

1. Gim Samborowo - 89,5

2. SP 3 (klasy gimnazjalne) Ostróda - 70,5

3. LO Ostróda - 60,0

4. Gim nr 2 Działdowo - 59,5

5. Gim ZS Nidzica - 47,0

6. Gim Nowe Miasto Lubawskie - 29,5

7. ZSR Ostróda - 27,5

8. ZSZ Działdowo - 27,0

9. ZSP nr 4 (klasy gimnazjalne) Ostróda - 16,0

10. ZS nr 1 Działdowo - 6,0

11. LO nr 1 Działdowo - 5,0

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn