Puchar Polski (II runda) Bydgoszcz 2019 – Maciej Kowalewicz cztery na cztery

Fot. nadesłane

W dniach 16-19 maja na obiektach CWZS Zawisza Bydgoszcz odbyła się II Runda Pucharu Polski w strzelectwie sportowym. Maciej Kowalewicz (TS Gwardia Olsztyn) wygrał tam aż cztery konkurencje czyli wszystkie możliwe. Nieźle zaprezentowali się inni zawodnicy olsztyńskiej sekcji: Jakub Surtel i Andrzej Jasutowicz.

W piątek Maciej Kowalewicz - student UWM na kierunku Turystyka i Rekreacja (Wydział Nauk o Środowisku) startował w konkurencji karabinu dowolnego 3x40 strzałów juniorów w trzech postawach. Wynikiem 1170 pkt. (klasa mistrzowska) zakwalifikował się jako pierwszy do finału, który również wygrał. Tego samego dnia Jakub Surtel uczeń Zespołu Szkół Ekonomicznych w Olsztynie wynikiem 546 w konkurencji PPN 60 Juniorów zajął bardzo dobre 10 miejsce.

Drugiego dnia strzelań Maciek wygrał aż dwie konkurencje, czyli karabin pneumatyczny 60 strzałów juniorów oraz karabin dowolny 60 strzałów leżąc juniorów. W pierwszej wszedł do finału jako pierwszy z wynikiem 627,4 pkt. (klasa mistrzowska). Wysoką dyspozycje potwierdził zwycięstwem w finale. Tego samego dnia w konkurencji KDW 60 L Maciek strzelił swój rekord życiowy czyli 621,4 pkt i tym samym wygrał tę konkurencję. Andrzej Jasutowicz dostał się do finału w konkurencji pistoletu szybkostrzelnego seniorów i był tak wysoko na 5 miejscu.

Ostatniego dnia zawodów w konkurencji karabinu pneumatycznego mixed team Maciek i Weronika Bykowska z klubu TKS LOK Tarnów zakwalifikowali się do finału jako pierwsi i utrzymali to miejsce w finale.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn