"Strzelanie w sieci" i "Zlot orlików" Siedlce 2019 – Młodzicy Gwardii Olsztyn w czołówce

W weekend (16/17 marca) r w Siedlcach odbyły się finały cyklicznych zawodów "Strzelanie w sieci" i "Zlot orlików". Po eliminacjach na obiektach klubowych do krajowego finału awansowało w kategorii młodzików 2 zawodników "Gwardii" Olsztyn: w karabinie pneumatycznym Michał Piwoński - uczeń Szkoły Podstawowej nr 311 oraz w pistolecie pneumatycznym Mateusz Łubkowski - uczeń Szkoły Podstawowej nr 34

Zawodnicy mogą zaliczyć swoje występy do udanych: Michał Piwoński w kpn 40 w zawodach "Strzelanie w sieci" zajął w kwalifikacjach 2 miejsce i potwierdził to w finale zdobywając srebrny medal, natomiast w zawodach "Złot orlików" wygrał kwalifikacje, a w strzelaniu finałowym uplasował się na 4 pozycji.

Mateusz Łubkowski w ppn 40 w rywalizacji "Strzelanie w sieci" był w eliminacjach 14 i nie mógł wystartować w ścisłym finale, a w zawodach "Złot orlików" zajął w pierwszej turze kwalifikacji bardzo dobre 2 miejsce, jednakże do finału zabrakło punktów, ponieważ tu liczyła się suma z 2 strzelań.