H&N Cup Monachium 2019 (FOTO)– Maciej Kowalewicz drugi i ósmy, z rekordami Polski

Od 22 do 27 stycznia na strzelnicy w Monachium odbywały się duże Międzynarodowe ZawodyH&N Cup w strzelectwie sportowym, których obsada jest porównywalna do mistrzostw świata w broni pneumatycznej. W Imprezie uczestniczyła  reprezentacja Polski, a w niej występował Maciej Kowalewicz zawodnik Gwardii Olsztyn i student Uniwersytetu Warmińsko -Mazurskiego. W dwóch strtach zajął 2 i 8 miejsce. Ustanowił rekordy Polski.

W czwartek (24 stycznia) zajął 2 miejsce w eliminacjach i finale konkurencji Kpn 60 juniorów z bardzo dobrym wynikiem 628,1. Rywalizacja była bardzo zacięta. Maciej prezentował bardzo równą dyspozycje w obu etapach. W piątek odbywała się kolejna rywalizacja w tej samej konkurencji. W eliminacjach Maciej Kowalewicz zajął trzecie miejsce, ale za to wyrównał rekord Polski - 628.6. Oczywiście awansował do finału. Tu jednak spotkało go niepowodzenie. Jeden nieudany strzał (8.6 pkt.) zepchnął go na ósme miejsce.

Ponadto Maciej Kowalewicz wraz ze swoją koleżanką Ola Szutko z klubu Kaliber Białystok ustanowili też nowy rekord Polski w konkurencji MIX.. 2 lutego Maciek wyjeżdża na dwutygodniowe zgrupowanie szkoleniowe które odbędzie się na strzelnicy Śląska Wrocław gdzie będzie przygotowywał się do startu w Pucharze Świata - New Delhi - Indie (18 28.02.2019 ), na który został powołany razem z Olą Szutko przez głównego trenera kadry - karabinu Andrzeja Kijowskiego. Są jedynymi juniorami w polskiej ekipie. W trakcie zgrupowania Maciek jak i Ola wezmą udział w zawodach kulowych GP Wrocławia.. Trzymamy kciuki, życzymy udanych startów jak i czekamy na nowe pomyślne wiadomości .